NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Rodellco bv II houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beveland in handen STIEFMOEDER 1 I28 1 door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? 5 mm ra U Sa r m No. 3950 Donderdag 5 februari 1981 84e Jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ24,— per jaar. Franko per post ƒ40,— per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven. Ktumen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Carla was een uitstekende gastvrouw, drong zich nooit op, maar werd er altijd bij gehaald. Hoe oud, was ze helemaal? Nog vóór in de dertig! „Nou ja," zei ze, „ik zie er altijd een beetje tegenop en later valt het mee. Ik ben nou eenmaal een teut soms." „Goed, beste teut, vraag jij de lieden dan maar." En toen merkte Judith, dat ze, zo gere serveerd en schuchter als ze was, nog heel wat vrienden had. Gert natuurlijk. En Bep, met wie' ze hechte vriendschap had ge sloten, waarmee ze avonden zat te bomen. Maar er waren er meer en toen ze Kees had gevraagd, vroeg ze natuurlijk ook Han- nie. Want Kees en Hannie, dat waren twee zielen gloeiend aaneengesmeed, zoals de dichter zei. En Jos, en Els' vriend Ted... Het werd nog een heel gezelschap. Gek, zoveel vrienden als een mens had, wanneer hij ze ging tellen! Toch was ze nerveus, die middag, wist niet wat ze moest aantrekken. Vroeg zich af of ze wel zouden komen, tot Carla in greep. „Je trekt die blauwe jurk aan, die staat je prima." „M'n nonnetjesjurk?" „Wie zegt dat?" „Gert. Hij zegt: je bent net een nonnetje met die jurk. Maar hij zegt, dat geen andere me zo goed staat." „Nou, dan is dat toch bekeken? En dan ga je nu eerst lekker een eind fietsen. Laat je doorwaaien en ik zorg voor de rest." Toen ze beneden kwam in haar nonnetjes jurk, liet Derk een goedkeurend gefluit ho ren. „Die staat je geschilderd, zus." Hij nam Judith waarderend en met broederlijke genegenheid op. Haar lange, bijna over- slanke figuur, met het donkere, gladde haar, de donkere ogen in het fijnbesneden gezicht. Stijl had Juud. En niks te veel. Die mooie zware zilveren armband van moeder, dat was alles. Carla kwam binnen en sloeg een arm om Judith's schouder. „Kunnen we zo, Derk?" „Twee zussies," zei Derk lachend. „Kom, idiooot! Zie ik er zo kinds uit?" „Nee, maar nog wel akelig jong. Hoe kun nen wij ooit respect voor je hebben zo!" Ze lachte tevreden. Dat respect had ze zonder meer, wist ze, maar ook een kame raadschappelijke genegenheid van die beiden Twee zussies, had Derk gezegd. Ze voelde zich ook vaak niet meer dan een oudere zuster. Maar het streelde haar toch, dat ze er nog zo jong uitzag. Ze was te veel vrouw om dat niet te appreciëren. „Komt Greet ook?" „Rooie Greet? Ja, dat zal wel," zei Derk voorzichtig. Carla en Judith lachten allebei. „Rooie Greet", een variant op „Rooie Sien", zo noemde Derk het meisje dat hij nog maar steeds bleef aanduiden als „zijn vriendin netje". Maar Derk, die vroeger drie keer in de week een andere afspraak had, hoorde je niet meer over andere meisjes. „Dat zal wel," echoode Judith. „Je hebt haar toch gevraagd." „Ja, maar ik weet niet of ze komt." „Maar je rekent er wel op." „Wel een beetje." „En anders is voor jou de lol er af. Waar of niet?" stelde Juud vast. „Nou, ook wel een beetje." Carla liep naar de keuken. „Beetje veel, hoop ik." Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Hoop je? Voor wie?" „Voor jou. En ook voor mij. Wij moeten maar afwachten waar jij mee thuis komt. Ik kan wel een verschrikkelijk spook als schoonzuster krijgen." „Dus Greet vind je geen spook." Derk's belangstelling was duidelijk. „Soms, een leuk spook. Ze kan jou heer lijk dwars zitten." „Ja, dan is ze een spook en dan......" „Dan ben je stapel op haar." „Precies, ik ken een hele hoop kinderen, die veel liever en zachter zijn dan Greet, maar met niet één kan ik zo goed op schieten. „Rood haar en elzenhout, zijn zelden op goeie grond gebouwd," citeerde Judith pla gend. „Ik vind juist dat rooie haar van haar zo mieters. En die sproeten." „En die vindt ze zelf zo naar." „Ja. Idioot kind. Meisjes met sproeten heb ben haast altijd spirit. Ik heb gezegd: als je ze wegmaakt, maak ik het af." „Zo, dus het is an?" „Jij had rechercheur moeten worden. Je kunt geen woord zeggen of je hangt." „Nou ja, jö. 't hoeft niet officieel. Maar jij met Greet, dat lijkt me best wat. Dus ze komt vanavond. Fijn. Greet er bij, dat belooft wat." Derk grinnikte bij 't vooruitzicht. „En die vrind van jou?" „Ja, die zou ook komen." „Wordt dat nog wat?" Judith kroop in haar schulp. Ze had Derk uit zijn tent gelokt. Het zou hem bij haar niet lukken. „Dat weet ik nog helemaal niet. Wij zijn nog niet zo ver als jij en Greet. O heden, nee." „Voorzichtige Juutje. Nou ja, je hebt ge lijk. Hardlopers zijn doodlopers. Daar hangt er al één aan de bel. Doe jij open?" „Ik zie een gouden glans door het raampje," zei Juud plechtig. „Laat maar," besliste Derk. „Da's mijn afdeling." En hij deed secuur de tussen deur dicht. „Is er al iemand?" vroeg Carla. „Derk doet open," antwoordde Juud veel betekenend. „Hoor maar es, ze hebben nou alweer mot." „Een symphonie van liefde en haat," zei Carla plechtig en toen stormde Greet al binnen. „Carla, ik moet met je praten over die jongeman. Hij is zo slecht opgevoed." „Ik weet het, liefje. Ik wou voorstellen, dat jij het maar van me overneemt." „Dat zou hij wel willen." Ze lachte stra lend. „Dag Juud. Van harte meid! Dag, Carla! Ook van harte! Juud, pak an. Als 't niet naar je zin is, mag je 't ruilen." „Meteen maar kijken of ik 't ruil," zei Juud en rolde voorzichtig de inhoud van de kartonnen koker los. „O, een repro- duktie van Klee! Die o, dat wist je, schoffie, dat ik die zo mooi vond! Heb ik gezegd toen we er in Amsterdam naar stonden te kijken." „Dan weet je meteen waar je 'm ruilen kunt." „Ik ruil niks. Hij gaat fijn achter glas. Greet, je bent een engel." „Gelukkig nog niet," constateerde Derk, die meteen vermaand werd zich er buiten te houden en héél koest te zijn, anders mocht hij haar vanavond niet met de auto thuisbrengen. „Liefhebsters zat," braniede Derk. „Dan wordt 't een taxi," besliste Greet hardvochtig. En toen verdwenen ze samen naar de kamer om het verder uit te vechten „Derk trouwt in een kogelvrij vest," zei Carla. „En Greet met bokshandsohoenen. En ze zullen lang en gelukkig leven." „Steeds weer ruziënd." „En altijd weer verzoening in 't vooruit zicht. Nou wordt het ernst, ik geloof dat er een heel koor voor de deur staat. Buiten klonk claxongeloei. „Dat is Gert." Opeens brandde de kleur in haar gezicht. „Jouw afdeling," zei Carla. „Ik ga wel naar de kinderkamer." En ze verdween naar Derk en Greet. Een half uur later was het huis vol. Over de grammofoon heen klonken de stemmen, het gelach, de uitroepen. „Waarvoor hebben jullie eigenlijk muziek op?" vroeg Carla, die met een blad vol glazen binnenkwam. „Achtergrondmuziek," legde Bep uit, „Let op, als ie stopt, is het meteen stil." Gert had bijna geen kans gezien Juud een ogenblik voor zich alleen te krijgen. Tegelijk met hem waren anderen binnengekomen en ze moesten allemaal de jarige feliciteren. Hij had haar lievelingsplaat voor haar ge kocht en ook nog een klein pakje. „Je raadt nooit van wie dat een cadeautje is." Aarzelend nam ze het aan, wikkelde voor zichtig het zijdeachtige vloeipapier los: Een meesterlijk gesneden jade servetring. „Met de complimenten en de gelukwensen van ons aller vriend Tsing." „Tsing?" Verbaasd en verlegen draaide ze de ring in haar handen. „Ik zei: Tsing, we komen morgenavond niet eten, want onze dame viert haar ver jaardag. Tsing, met die Chinese mysterie- glimlach buigen, niets zeggen." Judith glimlachte, ze zag het voor zich. „Toen ik wegging, kwam hij zelf met de rekening... en met dit pakje. Juud, ik kan het niet zo bloemrijk zeggen. Ik had het op moeten schrijven, maar," opeens werd hij ernstig, „het is echt een geschenk van Tsing aan jou. Een persoonlijk geschenk." Judith streelde de ring. Tsing, de schijn baar ondoorgrondelijke Chinees. Van 't begin aan was er die wederzijdse mengeling van repect en sympathie geweest. Hij was voor haar nooit de restaurateur geweest. Zij had zich nooit de klant gevoeld. Hij was de gastheer, zij de gast. Dat beseften ze al lebei., En dit geschenk was niet iets in het kader van de „public relations" van deze tijd, geen kadootje. „Hiervoor ga ik hem persoonlijk bedan ken," zei ze. „Wie had dat gedacht, dat jij die ouwe Chinees zou veroveren?" lachte Gert. Even knipperde ze met de ogen. Ze was ontroerd geweest. Iedere keer weer had ze de ontvangst van Tsing ervaren als iets persoonlijks. Ze had er wel eens over na gedacht hoe dat mogelijk was, dat mensen, zo verschillend als zij en de kleine Chinees, zonder iets te zeggen dan de gebruikelijke beleefdheden, elkaar konden begrijpen. Oost en West. Maar het had haar verheugd en ze voelde de onzekerheid, die haar zo vaak besloop, wegvallen, als ze bij Tsing binnen kwam. Als hij direct haar opmerkte en haar het besef gaf dat ze welkom was en niet alleen als klant. De manier waarop Gert reageerde, begreep ze niet. Maar ze had niet langer tijd om na te denken. „Hallo", zei Carla naast haar. „Deze meneer heb ik, naar ik meen, al eens eerder gezien." „De barse oudere dame met begin van baard en schoenen voor moeilijke voeten," lachte Gert en nam appreciërend de slanke, haast nog meisjesachtige gestalte op. „En ik maak geen enkele verontschuldiging, dat ik toen juffrouw tegen u zei. Kijkt u maar eens in de spiegel." „O," zei Carla luchtig, „dat doe ik meer dere malen per dag." „Spiegeltje, spiegeltje aan de wand, wie is de schoonste in heel het land? De boze stiefmoeder!" „Geen sprookjes vertellen jongeman!" „In alle sprookjes zit een element van waarheid," gaf Gert terug. „Kom-kom-kom," zei Judith bestraffend, „voor wie kom je nou eigenlijk, voor Carla of voor mij? Laten we die plaat es op zetten, die ik van je gekregen heb!" HOOFDSTUK VIII. Jong en nog niet oud. Carla de Hoogh overzag de schare en knikte tevreden. Goed, dat ze maar door gezet had. Juud had de neiging zich terug te trekken, scheen zich beter op haar ge mak te voelen in een klein groepje of onder vier ogen dan in groot gezelschap, maar die neiging moest maar eens doorbroken worden. (Wordt vervolgd) KADE 23 - VEERE - TEL. 01181-555 VOOR BEMIDDELING AAN-EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 -1578. VADER EN ZOON DE VISSER KAMPIOEN NOORD-BEVELANDSE HENGELSPORTVERENIGING Op vrijdag 23 januari 1981 hield de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging haar jaarlijkse ledenvergadering in het Drenthehuis te Geersdijk. Uit het jaarover zicht bleek, dat het een goed jaar is geweest voor de vereniging want het aantal leden was gestegen van 800 in 1979 tot ruim 1.000 in 1980. De strijd om het kampioen schap was het gehele jaar bijzonder span nend geweest, doordat de onderlinge ver schillen bijzonder klein waren, maar de eindstand was tenslotte: Senioren: 1. L. de Visser, Kamperland 2. Ph. V. Leendertse, Kamperland. 3. K. Begthel, Geersdijk. Junioren: 1. H. de Visser, Kamperland. 2. P. de Pan, Kamperland. 3. G. Noordhoek, Oostkapelle. De eerste prijs voor de koning kanjer kompetitie werd bij de senioren gewonnen door J. C. Th. de Kam uit Kamperland, welke een mooie visparaplu kreeg en een mooie standaard. Bij de junioren werd de koning kanjer gevangen door P. de Pan uit Kamperland, welke naast de standaard een mooie zeemolen kreeg, beschikbaar ge steld door Hengelsport Markusse te Wis- senkerke. Na het sluiten van de vergadering werd de avond op minder formele wijze voort gezet met het spelen van enkele spelletjes bingo. De eerstvolgende wedstrijd is een vrije wedstrijd welke gehouden wordt op 7 fe-: bruari te Colijnsplaat van 15.00—17.30 uur. Inschrijven van 14.00—14.30 uur in Café Juliana te Colijnsplaat. BRANDWEER KAMPERL. BIJEEN Op vrijdag 30 januari j.l. kwam het brandweerkorps van Kamperland bijeen in Camping „De Roompot". Na een openings woord door voorzitter G. van de Kreeke werd een diner gebruikt. Tijdens dit diner sprak burgemeester P. Wisse enkele woorden en reikte een aantal onderscheidingen uit. In de eerste plaats aan commandant A. P. Versluis voor diens 25-jarige staat van dienst, waarvan 12,5 jaar als commandant. Eveneens voor 25 jaar aan de heer B. Wilderom, brandwacht 2e klas. Voor 15 jaar aan de heer J. Filius, eveneens brandwacht 2e klas. En aan de heer P. van Goudswaard 2e klas brand- wacht/pompbediener voor 12,5 jaar. Na het diner was er gelegenheid voor het spelen van bowling. Kruiswoordpuzzel no. 711 1 2 3 A 5 6 709 10 11 12 13 u Hl16 !Bi Hl17 18 I Bh hk1 9 20 H21 22 23 I «pn [25 HB26127 «29 1 j 31 32 133 B$gj3A I I I I BBB35 36 37 38 Hp9 AO ui HH ^BaTT A3 M mAu Bgj WAS A6 A7 J A8 A9 50 51 1 52 R Horizontaal: 1. dartel - 7. Europese hoofd plaats - 12. deel van Sumatra - 13. overal 14. als volgt (afk.) - 16. Ned. eiland - 17. uitroep van kou - 18. deel van de V.S. 19. onmiddellijk - 20. bijwoord - 21. bol gewas - 22. woede - 24. water in Zuid- Holland - 26. sieraad - 28. dorre vlakte 29. grote boor - 31. het zijn - 34. plaats in Korea - 35. overnachtingsplaats - 38. vogel - 39. water in Friesland - 40. deftig 42. wegbedekking - 43. voorzetsel - 44. leer van het heldendicht - 45. karaat (afk.) - 46. in aanzien houden - 48. tochtje - 51. her eniging, bijeenkomst - 52. Vertegenwoordi gers der adel. Verticaal: 1. iemand die het werk neerlegt 2. en dergelijk (afk.) - 3. rangtelwoord - 4. laatsteleden (afk.) - 5. soort stof - 6. de hoogste waarde die iets kan bereiken - 7. sappig - 8. reeds - 9. visgerei - 10. vreemde munt (afk.) - 11. telwoord - 15. omroep vereniging - 17. viskaar - 23. scheiding 24. onaangename lach - 25. gebrek - 27. oudste Lat. Bijbelvertaling - 30. deurnis 31. vogel - 32. vleesgerecht -.33. uitwonend 35. drank - 36. zuivelprodukt - 37. plaats in Noord-Holland - 41. gindse - 42. offi cieel stuk - 46. europium (afk.) - 47. vogel- produkt - 49. eerwaarde heer (Lat. aik.) 50. meervoud (afk.). Oplossing^ kruiswoordpuzzel no. 710 Horizontaal: 1. psv - 3. parkiet - 8. abe 11. ae - 13. am - 14. de - 16. In - 17. schril 21. respijt - 24. ode - 25. tot - 27. alk 28. oe - 30. kolos - 32. rr - 33. opa - 35. nor 36. ets - 38. die - 39. rekenen - 40. tateren 41. moesson - 45. apekool - 49. oor - 50. ree 51. dee - 52. gei - 53. ng - 55. teder - 58. in 59. das - 61. tam - 62. olm - 64. tergen 67. sparta - 69. on - 70. ui - 72. di - 73. ha 74. rem - 75. stamper - 76. vel. Verticaal: 1. pastoor - 2. sec - 4. aal - 5. rm 6. id - 7. eer - 9. blij - 10. enteren - 12. orde - 15. oslo - 18. ho - 19. ie - 20. vol 22. ea - 23. pk - 25. torn - 26. toet - 29. epe 30. koevoet - 31. stamper - 32. rie - 34. akker - 35. nn - 37. st - 38. droog - 41. monitor - 42. oog - 43. sr - 44. neet - 45. adem - 46. ee - 47. oei - 48. liniaal - 54. rage - 56. das - 57. glad - 59. dr - 60. se 62. op - 63. mr - 65. ene - 66. nut - 67. sie 68. the - 71. ia - 72. dp.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1