NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD m Rodellco bv U houdt nu het meest geleien blad Noord-Bevelend in handen STIEFMOEDER door Tom Lodewijk Zeeland Magazine? Margriet jarig No. 3947 Donderdag 15 januari 1981 84e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-1308 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 24,— per jaar. Franko per post 40,per jaar. Advertenties 35 ct. per mm., excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Een heel wijze opmerking, Carla. Want vanavond, toen jij weg was, ben ik me ervan bewust geworden, dat de schoen nu aan de andere voet zit. Toen was ik bang dat jij mogelijk verliefd op mij was, vanuit mijn mannelijke zelfingenomenheid. Ik kon me toen niet indenken, dat het nog wel eens andersom kon gebeuren. Vanavond ben ik tot de conclusie gekomen, dat ik er niet aan zou moeten denken, dat jij hier weer weg zou gaan. Niet omdat ik dan weer een ander zou moeten zoeken. Maar omdat ik je niet meer kan missen." Hij zweeg en zij durfde geen woord te zeggen, hem niet aanzien. „Je zei zoeven dat ik onzeker was. Ja, in hoge mate. Want ik besef dat ik mijn schepen achter me ga verbranden. Ik ben een ouwe vent, jij een jonge vrouw. Ik kan me levendig voorstellen dat niet alleen het leeftijdsverschil te groot is, maar ook dat jij me waardeert misschien, me graag moogt misschien, maar niet van me zou kunnen houden. En minder kan niet. Om géén andere reden kun je ja zeggen, jij niet. Daar ken ik je te goed voor. En als je nee zegt, dan wordt het te moeilijk tussen ons. Dan heb ik je verspeeld. Mis schien had ik beter kunnen zwijgen." „En had dat dan aan de situatie iets veranderd?" vroeg ze zacht. „Je hébt wéér gelijk. De kogel is door de kerk, wat vroeg of wat later, dat maakt niet uit. Carla, er zit niets anders op, dan dat ik die vraag van toen herhaal, maar nu op een heel andere manier: als ik je vroeg of je met me zou willen trou wen, wat zou je dan zeggen?" Hij besefte, dat de meest riskante ope ratie hem niet zo gespannen deed zijn, als dit ogenblik. Ze zag hem niet aan, toen ze begon te praten, zo zacht, dat hij de adem inhield om geen woord te missen. „Nee," zei ze, „ik heb er niet aan ge dacht. Ik heb er ook niet aan willen denken. Alles was zo goed, zoals het was. Met ons en de kinderen. Ik dacht ook niet aan de toekomst. Maar vanavond toen ik thuis kwam. Je zat daar zo alleen." Ze merkte niet eens, dat ze hem tu toyeerde, maar hij richtte opeens het hoofd op, zag haar gespannen aan. „Ik vond je zo eenzaam opeens. En toen toen had ik wel op de leuning van je stoel willen gaan zitten. En m'n arm om je heen slaan, en je laten voelen, dat je niet alleen was. Dat ik je nooit in de steek zal laten." „Carla!" Hij sprong op en was bij haar, dwong haar hem aan te zien. „Meen je dat?" „Ja," zei ze en opeens sprongen haar de tranen in de ogen. „Ja. O, jakkes," ze zocht nerveus naar haar zakdoek. „Ik stel me aan. Waarom moet ik juist nu jan ken." Ze lachte door haar tranen heen. HOOFDSTUK V. Stiefmoeder. Carla was nog geen drie maanden ge trouwd, toen het gebeurde. Ze zag de sportwagen van dokter Arntze- nius voorrijden, terwijl ze in de grote serre van het ouderwetse huis de bloemen water gaf. Ze glimlachte. Zou hij een kopje koffie komen halen? Hij was nog altijd dezelfde charmeur, maar binnen bepaalde grenzen. Als huisvriend probeerde je niet aan te Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 25,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE pappen met de vrouw des huizes, dat ver bood hem zijn code. Dus ging het tussen hem en Carla heel vlot. Met een beetje flirten dat hij nu eenmaal niet laten kon en plagerij harerzijds. Ze zag hem uitstappen en de glimlach verdween van haar gezicht. Ze zag hoe onverschillig hij het portier dichtsmeet. Hij, die zo razen kon wanneer anderen dat deden. „Je hoeft er niet mee te smijten". Schichtig bijna liep hij het tegelpad op. En ze zag, dat hij geen hoed droeg, zijn haren woeien op in de wind. Ze zette het gietertje neer alsof het van kraakporselein was en liep als een auto maat naar de deur. Er moest iets gebeurd zijn. Wat? Met wie? „Carla," zei hij, nog in de deur, „kom mee. Naar het ziekenhuis. Je man." Ze staarde hem verwezen aan. „Hij is niet goed geworden," zei Arnt- zenius vaag. Ze vroeg niet meer, greep een mantel van de kapstok. Even later zat ze naast hem. „Wat is het?" „Hart, denk ik," zei hij ontwijkend. Wat had het eigenlijk voor zin? Het was al te laat. Zwijgend reden ze. Hij alle verkeersregels en maximumsnelheden negerend. Met gie rende banden zwaaide hij de wagen het parkeerterrein op. Hij greep haar bij de arm, liep snel met haar door de lange gangen. Een enkele verpleegster staarde verwonderd. Het was al te laat. De woorden drongen nauwelijks tot haar door. Opeens. Hartver lamming. Nog geprobeerd. Niets meer aan te doen. En Carla wist dat ze weduwe was. Iedereen vond haar een flinke vrouw. Ze bewaarde haar kalmte, deed niet hysterisch. Arntzenius, die een ogenblik totaal van de kaart was geweest, verwonderde zich en besloot te doen als zij. Er moest van alles gebeuren. Heel die rompslomp, die aan een sterfgeval verbonden is. Voor Carla bleef de allerzwaarste taak: de kinderen. Derk was snikkend naar zijn kamer ge lopen, om daar zijn verdriet alleen te ver werken. Judith scheen het nauwelijks te kunnen begrijpen. Ze liep als in een droom toestand rond, met een gezicht zonder uit drukking. Carla omringde haar met kleine onopvallende zorgen, hielp intussen Arnt zenius, die zich vrijgemaakt had, bij het vervullen van alle sombere plichten: de advertenties, het regelen van de begrafenis, de uitnodigingen. Eigenlijk was ze blij, dat ze zich met dat alles moest bemoeien, want het leidde af, gaf haar het gevoel dat ze nodig was. Toen ze 's avonds uitgeput, eindelijk al leen was, hoorde ze Juud de trap afkomen en zag opgelucht, dat de verstarring door broken was. Snikkend van ellende klemde Judith zich aan Carla vast en in dat uur was ze voor Judith werkelijk een moeder. Ze bracht haar eindelijk naar bed en stopte haar in. En Judith sloeg allebei haar armen om haar heen en kuste haar. „Blij, dat we jou nog hebben." Het waren zwarte dagen. Maar ook dit ging voorbij. De begrafenis met veel belang stelling. Hermans portret in de krant, waar derende woorden geschreven en gesproken over de mens en de chirurg. Vrienden, col lega's, vele handen te drukken. Toen was daar alleen nog maar, ergens op het kerkhof, een stuk vers omgewoelde aarde. En die nacht teisterden felle regen buien de vele bloemen, die de schrik wekkende majesteit van de dood moesten maskeren. De eenzaamheid kwam, eigenlijk haast onmerkbaar, als een wandelaar op haar aan. De eerste maanden kwamen er nog men sen op bezoek, waren er nog allerlei dingen te regelen. Haar man had geen testament nagelaten en ze waren niet op huwelijks- H.K.H. Prinses Margriet wordt maan dag 19 januari 38 jaar. voorwaarden getrouwd. De kinderen waren nog minderjarig. Er werd een toeziende voogd benoemd, Herman's broer uit Gro ningen, die ze maar zelden had ontmoet. Een formaliteit eigenlijk. Financieel had ze geen zorgen. Ze verkocht het voor haar en de twee kinderen te grote huis, waarin een verzekeringsmaatschappij graag een bij kantoor vestigde en betrok een kleiner land huis in een buitenwijk. Al die zaken, de verhuizing, het opnieuw tot een tehuis maken van de nieuwe woning, namen haar maanden lang in beslag en ze zorgde er wel voor, dat de kinderen daaronder niet te kort kwamen. Ze was er zich van bewust, hoe blij ze was, dat die twee haar gelaten waren. Haar huwelijk met Herman was gebaseerd geweest op een goede en innige verstand houding. Hij stond voor haar nog steeds op het voetstuk, waarop ze hem tijdens haar ziekenhuisjaren had geplaatst. En daardoor waren ze elkaar nooit helemaal nader gekomen. Het was haar een vreugd geweest voor hem te zorgen en te merken, dat hij die zorg nodig had en waardeerde. Ze hadden zich nooit met elkaar verveeld, hadden altijd kunnen praten over alles, el kaar goed begrepen. Hij hield dolveel van de kinderen en zij vond het heerlijk, dat die kinderen er waren en haar nodig had den. Eigenlijk was ze nog altijd bezig zich te acclamatiseren, er aan te wennen dat ze nu heus met hem getrouwd was. Aan de verplichtingen die dit met zich bracht en ook aan de vreugden. Dit jaar zouden ze samen met vakantie gaan, een uitge stelde huwelijksreis, had Herman geschertst. Ze had zich wel eens zorgen over hem gemaakt. Hij kon soms zo in-moe zijn. Maar hij had die zorg afgeweerd. Niet in het minst was ze vetdacht geweest op dit plotseling gebeuren, dit in één ogenblik afknappen van de levensdraad. Drie maanden. Wat was het helemaal? Ze had verlangd naar die beloofde vakantie. Dan zouden ze eens helemaal samen zijn. Hij voor haar, zij voor hem. Geen patiënten, geen zorgen. Dan zouden ze elkaar nader komen, maar het was er niet van gekomen. Ze glimlachte ironisch. Hoe anders had ze, als meisje, zich haar leven gedacht. Hoe geheel anders was het begonnen. Toen, opeens die teleurstelling, het opgeven van de studie, haar werk in het ziekenhuis, het aanvaarden van de taak in het dokters gezin. En nu, na drie maanden, al weduwe. Met twee al grote kinderen, aan haar zor- pen toevertrouwd. Ik heb maar een korte jeugd gehad, dacht ze spijtig. Nu was alles in kannen en kruiken. Het nieuwe huis gereed. Derk en Judith hadden allebei eindexamen gedaan. Ondanks alles met goed gevolg. En toen was daar opeens de opbraak. Derk ging een jaar in een grote autofabriek in Frankrijk werken om later vertegenwoordiger te worden. Judith wilde net als haar vader medicijnen gaan studeren. (Wordt vervolgd) KADE 23 VEERE TEL. 01181-555 VOOR BEMIDDELING AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN TAXATIE VAN AL UW ONROEREND GOED Vertegenwoordiger voor Noord-Beveland: dhr. Wattel, Tel. 01186 -1578. P0STDUIVENTENT00NSTELLING TE KAMPERLAND P.V. „De Blauwe Doffer" hield op 10 januari j.l. haar jaarlijkse postduiventen- toonstelling in het Jhr. Mr. De Casem- broothuis te Kamperland. Er werden 475 duiven ingezonden. De keurmeesters waren de heren W. A. Versendaal uit Strijen en W. R. Zötsch uit Rotterdam. De mooiste doffer werd gewonnen door dhr. P. de Voogd uit Ouddorp. De mooiste duivin werd gewonnen door dhr. M. van Belzen zn. uit Kamperland. Klasse I oude doffers. 1. P. de Voogd, Ouddorp. 2. P. H. Logmans, Herkingen. 3. P. C. van Alphen, Nieuwe Tonge. Klasse 2 oude duivinnen. 1. M. van Belzen zn.. Kamperland. 2. F. Glerum, Kruiningen. 3. P. de Voogd, Ouddorp. Klasse 3 jarige doffers. 1. S. M. Branderhorst, Kamperland. 2. P. de Voogd, Ouddorp. 3. G. J. Bakker, Zierikzee. Klasse 4 jarige duivinnen. 1. P. de Voogd, Ouddorp. 2. J. Grinvis, Ouddorp. 3. G. J. Bakker, Zierikzee. Klasse 5 jonge doffers. 1. F. Glerum, Kruiningen. 3. J. Grinvis, Ouddorp. 3. P. H. Logmans, Herkingen. Klasse 6 jonge duivinnen. 1. P. de Voogd, Ouddorp. 2. P. de Voogd, Ouddorp. 3. P. de Voogd, Ouddorp. Klasse 7 late jonge doffers. t 1. H. J. v. d. Moere, Kamperland. 2. P. J. Wilderom, Wissenkerke. 3. S. M. Branderhorst, Kamperland. Klasse 8 late jonge duivinnen. 1. J. Grinvis, Ouddorp. 2. Vreeswijk, Nieuwe Tonge. 3. P. de Voogd, Ouddorp. Kruiswoordpuzzel no. 708 Horizontaal: 1. harde schil - 6. razend - 11. drank - 12. plaats in Gelderland - 13. bij woord - 15. geleerd - 16. gemanierde vrouw 17. windrichting (afk.) - 18. gezet - 20. dyne (afk.) - 21. spil - 22. deel van een etmaal - 23. reeks - 25. inhoudsmaat (afk.) 27. reeds - 28. titel (afk.) - 29. gelijkmatige 32. scheepvaartmij (afk.) - 34. uitvlucht 36. deel van een berg - 37. inhoudsmaat (afk.) - 39. nieuwe maan (afk.) - 40. ge graven gat - 41. deel van een schip - 42. waagstuk - 45. vaartuig (afk.) - 46. deel van Amerika (afk.) - 48. naar aanleiding van (afk.) - 51. vrind (Lat.) - 53. titel (afk.) 55. elektr. a. d. pos. pool - 57. en anderen (afk.) - 58. toets alleen (afk.) - 59. dieren geluid - 61. Eng. ontkenning - 62. Euro peaan - 64. selenium (afk.) - 65. ambts halve (Lat. afk.) - 67. Europeaan - 69. de somma van (afk.) - 70. bijwoord - 72. onbehouwen - 73. bekende motorraces (afk.) 75. bijb. naam - 76. en meer anderen (afk.) 78. blauwe kleurstof - 79. woest, onbe schaafd mens. Verticaal: 1. boef - 2. de lezer heil (Lat. afk.) - 3. deel van het gebit - 4. herkauwer 5. opschudding - 6. waadbare plaats - 7. halfedelsteen - 8. rivier in Duitsland - 9. landbouwwerktuig - 10. beroep - 14. bol gewas - 17. voorzetsel - 19. nauw - 22. lekkernij - 24. dun - 26. maanstand (afk.) 27. deel van de dag (afk.) - 28. ter her innering (afk.) - 30. ga (Eng.) - 31. uitroep 33. gokspel - 34. samarium (afk.) - 35. europium (afk.) - 38. verbinding - 39. Ned. Radio Unie (afk.) - 42. reptiel - 43. open baar ministerie (afk.) - 44. smalle opening 45. selenium (afk.) - 47. NV (Fr.) - 48. Europeaan - 49. de somma van (afk.) - 50. raam - 52. ongeveer (afk.) - 53. titel (afk.) 54. zangnoot - 56. de onbekende (afk.) 58. aanstonds - 60. geur - 63. jongensnaam 64. enkelspel - 66. oosterse jongensnaam 68. grondtoon - 71. sluis - 72. koeiemaag 74. eenheid van kracht (afk.) - 77. be vestiging. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 707 Horizontaal: 1. gans - 4. nog - 7. Belg 10. oordeel - 14. io - 15. spa - 16. sijs 18. ja - 19. pi - 20. olm - 22. ai - 24. duo 26. ambitie - 30. don - 32. in - 33. ri 34. st - 35. on - 36. nt - 37. om - 38. oke 40. af - 42. te - 44. egoisme - 45. legende 46. la - 47. rg - 48. rap - 50. el - 51. af 52. nn - 54. ad - 56. tr - 57. ta - 58. aga 59. trieste - 62. one - 64. pij - 66. els 67. ut - 68. hl - 69. lam - 72. rui - 74. ne 76. vaandel - 80. zijde - 81. ada - 82. melk. Verticaal: 2. as - 3. sop - 4. nr - 5. 6. ge - 7. blij - 8. Ik - 9. lied - 12. es - 13. karn - 15. si - 17. sa - 20. ob - 21. mt - 23. ido - 25. 26. armsgat - 27. mi - 28. is - 29. 31. ontdaan - 36. nel - 37. oir - 39. elp - 41. fel - 43. set - 49. 53. nap - 55. dr - 56. tt - 57. tot - 60. ie - 61. ss - 63. egel - 65. ijl 70. ave - 71. ma - 72. re - 73. ulm 77. aa - 78. da - 79. sl. odalisk 11. oa 19. pon uitgang etagere 38. oer ameland 58. acht - 67. ui - 75. dij

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1981 | | pagina 1