Taaipraatje KRONIEK VAN NOORO-REVELANQ Vervolg raad Wissenkerke Allereerst, beste vrienden, wil ik de briefschrijfster van vorige week bedanken voor het geschrevene. Inderdaad zijn er nog veel leuke verhalen bij de mensen. En degenen die ze mij willen toe sturen, wil ik bij voorbaat dank zeggen, want vooral de oude, waar gebeurde verhalen spreekt een ieder aan. Ik ben blij dat de Kronieken zo veelvuldig gebruikt worden zoals u schrijft. En inderdaad probeer ik de Kroniek neutraal te houden, dus geen beledigingen of tenen trappen. De verhalen, die u geschreven hebt, zullen zeker van pas komen voor een volgende rubriek. Nu de Kroniek van deze week, beste mensen, ook zo'n verhaal van vroeger. De keu van de mééster. Een keu vroeher zowat iederéén en nie zó mè één van vel over béén. 't Was zó dat dat toen wé most, een appeltje vo d'n dost. Ok de boVenmééster een verke, mè dat kon je an de hoeie man nie merke. Z'n keutje 't um tuus en in schole z'n huus. Op een keer, dat ki je verwachte, most de mééster z'n keu hae slachte. Ut blok was a hehaele en stieng op straete, zodoende was mééster dien ochend een bitje laete. De schilder a d'n blok zie stae en docht: 'k za us langs de schole hae. Oal de kinders liepe nog buuten rond, de schilder vond dat nie hezond. Omdat um de mééster nie zó mocht, a 't um vlug wat bedocht. Ie riep: kinders, de mééster kom vandaehe nie; hin schole, vandaehe h je vrie. Ik bin't zelf wiste vraehe, want ie mo slachte vandaehe. En onder vee hejoel vertrok toen de éle boel. Even laeter kwam de mééster anhestapt, ie docht, wat ze me noe helapt. Hin kinders, in hin velden of wehen te bekennen, da's nie heweun en even wennen. Normaal vlohe ze over straete, mè die lag noe hlad verlaete. Di zag um an de deure een pepier heplakt, dat ei't un der vlug of hepakt. Toen is de mééster d'r aest in hebleve, want di stieng op heschreve: Hin schole vandaehe, vo klein en hróót, de mééster z'n keu, die mo dóód. Of de meester er achter is gekomen, wie hem die poets gebakken had, beste vrienden, verhaalt de overlevering niet. Het onderstaande geldt voor alle keubezitters: Zó ut keutje tuus knort, knort 't ut nerhens; want komt dat knorren erhens anders op hedoke, dan is je keutje uut 't kot hebroke. CeeBee. De beantwoording van het college op de vier algemene beschouwingen werd ver woord door burgemeester P. Wisse. Deze gaf als antwoord aan de Pv.d.A.: Het is verheugend dat een zo'n groot bedrag aan onvoorzien is, zonder lasten verzwaring voor de inwoners. Ook uw me ning over de samenwerking met college en raad delen wij. De subsidie-afwijzing voor het dierenasiel zien wij ook niet als definitief en wij wachten op nieuwe ont wikkelingen daarover. Omdat de subsidie aan het Vliegveld Midden-Zeeland geen hoge bijdrage is, willen wij die wel verlenen. Wij achten daarnaast van belang de regio werkgelegenheid, rampenbestrijding en de sportvliegerij. Wij betreuren ook dat wij de begroting voor de jachthaven niet dekkend kunnen krijgen, maar de tekorten kunnen nog uit de reservepot geput worden. Wij nemen uw voorstel over om de tarieven van de kennels met te verhogen. De lasten van het nieuwe toilet- en douchegebouw op de jachthaven zullen op de exploitatie drukken. Het wordt een stenen gebouw op een andere plaats dan de huidige. Op subsidie voor de uitbreiding van de begraafplaats te Kamperland is niet te rekenen. De grondverwerving is reeds aan de gang, omdat binnen 5 jaar die uitbrei ding klaar moet zijn. Een sportzaal van 28 x 16 m. zou een bedrag vergen van plm. één miljoen gulden. De jaarlijkse lasten komen dan op 175.000,— per jaar, na aftrek van ver huurkosten moet men toch nog rekenen op zo'n 160.000,— exploitatietekort per jaar. In samenwerking met Kortgene zou dit bedrag gehalveerd worden, maar dan nog vinden wij dit een te hoog bedrag. Het opheffen van het automatiserings centrum SOAG zal nog wel een langdurige geschiedenis worden. Men moet de ge meentelijke vertegenwoordigers in gemeen schappelijke regelingen niet met een man daat op pad sturen. Wel doen wij u de toezegging dat wij als apart agendapunt zullen behandelen de regelingen welke een stijging van 10% of meer te zien geven. Een voetgangersoversteekplaats in de Veerweg zal geen veiliger situatie scheppen. Wij voelen meer voor „klaar-overs" en dan in samenwerking met de scholen. Voor het maken van definitieve plannen voor de rioleringen willen wij nog wachten op goedkeuring van G.S. en eventuele sub sidie daarvoor. Er zijn al rioleringen ver beterd en men moet het toch zien als een projekt van vele jaren. Wel kan men nu reeds bedragen gaan reserveren daarvoor. Voor het Veerse Meer zijn reeds gebieden aangewezen voor een verbod van surfers, terwijl dit voor de Oosterschelde gezien de geringe aantallen nog niet gewenst is. De wijziging van de gemeentegrens is een wettelijke zaak die jaren kan duren. Wel hebben wij (en ook het CDA) dezelfde zienswijze als uw fraktie en wij zullen dit aankaarten bij het provinciaal bestuur. De statuten van de chr. woningbouwvereniging laten niet toe dat daar anderen dan CNV- leden zitting in hebben. Er is in Goes een algemene woningbouwvereniging, die zulks wel toestaat. Overigens is de samenwerking met de overkoepelende Stichting bijzonder goed te noemen. De sportcommissie willen wij nog niet opheffen, omdat het welzijn nog in een experimenteel stadium verkeert. In een later stadium zullen wij ons hier zeker over beraden en wellicht dan een soortgelijk voorstel doen. Over de beschouwingen van het CDA zei de burgemeester het volgende: Tegen de aanslagen van de onroerend goedbelasting zijn 43 bezwaarschriften in gediend, dit op een aantal van 2100. Dit aantal valt ons college mee en er vinden hertaxaties plaats van de bezwaarden. Ons college speelt met de gedachte om de taxatiebedragen met 30 a 40% te verlagen. Dit betekent wel dat een tariefsherziening moet plaatsvinden om dezelfde opbrengst te verkrijgen. In een volgende raad komen we daarop terug. Het bevreemdt het col lege dat u wilt breken met het streven dat er een sluitende exploitatie dient te zijn van de jachthaven. Ons college houdt vast aan het streven van een sluitende exploitatie via de liggelden. De gelijklui dende tarieven van de jachthavens in het Veerse Meer worden straks bij de aanleg van de tweede jachthaven ook doorbroken. Het nieuwe toiletgebouw komt wel op een andere plaats dan de huidige. In de periode 1 juli 1979 30 juni 1980 is het gasverbruik met 40% gedaald, mede door de aanschaf van de afdekdeken. Reden om de raming voor 1981 dus lager te ramen. Het personeel werkt veel meer uren dan in 1980 was geraamd en daar is in 1981 rekening mee gehouden. Uw geraamde besparing van 10.000,— als het zwembad op zondag dicht zou zijn is niet juist. Het zondagpersoneel is ook dikwijls invaller door de weeks. En men moet het bad toch op een bepaalde tem peratuur houden voor de volgende dag. In 1980 bedroegen de kosten van de zondag slechts ƒ4.368,40. Het gemiddeld aantal bezoekers per dag in 1980 was als volgt: maandag 34, dinsdag 47, woensdag 81, donderdag 58, vrijdag 57, zaterdag 57 en zondag 32. Het is in principe mogelijk om wegens financiële redenen een zwembad op zondag te sluiten, doch een besparing van plm. 4.000,— op een exploitatietekort van 131.000,— en een onvoorzien over schot op de begroting van 355.00,is naar onze mening niet van wezenlijk be lang. Ons college gaat niet mee met uw voorstel om het zwembad op zondag te sluiten. De opbrengst van de dorpshuizen be loopt een verhouding van 1/3 Wissenkerke en 2/3 Kamperland. Over de klachten te Wissenkerke zullen wij ons nader beraden. Wij zullen door middel van borden aan het vrachtverkeer kenbaar maken dat de haven te bereiken is via Ruiterplaatweg en Westhavendijk. Wij zijn met u tevreden over de jeugdsozen in Geersdijk en Kam perland. ook wat betreft hun zelfwerk zaamheid. In de volgende raad komt aan de orde het verzoek van de voetbalvere niging over hun akkommodatie op het nieuwe sportcomplex te Kamperland. De verbetering van de wegen in De Banjaard staat voor 1981 op het programma. De huidige brandweerauto van Kamper land is nog niet afgeschreven en zal wel licht in 1983 pas worden vervangen. De twee piepers die op de sirene staan, kun nen bij een algeheel alarm gedemonteerd worden en door de leden gebruikt worden. Over de rioleringswerken zijn we bij de PvdA op ingegaan. We kunnen evenwel niet wachten tot de nieuwe zuivering klaar is. De aanleg van fietspaden tussen Geersdijk- Wissenkerke en Wissenkerke-Kamperland staat op het provinciale fietspadenplan. Wel kan de uitvoering daarvan nog jaren duren. Het fietspad langs de Ruiterplaatweg zal daar eveneens op worden geplaatst. De kosten voor de gemeente zullen zeer hoog zijn (plm. 150.00,— per kilometer) als wij dit zelf zouden aanleggen. Boven dien bleek uit tellingen dat het fiets- verkeer op de Ruiterplaatweg niet inten sief is en fietsers kunnen beter een andere route kiezen. De gemeente heeft geen invloed op de beslissing om het tbc-onderzoek te stoppen. Daarnaast zijn ons de resultaten niet be kend van de onderzoeken. De inspraak over het Streekplan Midden-Zeeland komt in de eerstvolgende raad. En de wijziging van de gemeentegrens heeft onze volle aandacht, zie hiervoor bij de beantwoor ding van de PvdA. Wij hebben nog een bedrag van 50.000,tegoed van het mi nisterie wegens uitvoering van het sane ringsplan in Wissenkerke. Over de boot vluchtelingen te Geersdijk is toen nogal gemakkelijk beslist, maar de opvang van deze mensen is niet zo'n eenvoudige zaak. Wij hopen wel op de medewerking van de gehele Geersdijkse gemeenschap. Het bouwrijp maken van het industrie terrein te Kamperland vinden wij niet ver antwoord. Dit betekent grote kosten en renteverlies. Er zijn nog geen gegadigden, maar het terrein is bekend bij de diverse instanties in de provincie Zeeland. Met u hopen wij op een goed functioneren van de welzijnscommissie. Aan de Vrije Gemeente Belangen deelde de burgemeester het volgende mede: Wij delen uw mening over het hoge voorzieningenniveau in onze gemeente. Ook uw instemming over het belasting- en ta- rievenbeleid verheugt ons college. De vraag naar woningwetwoningen is niet groot. Toch zullen er waarschijnlijk 10 gebouwd worden in 1981 in Wissenkerke en in 1982 10 in Kamperland; of andersom. De huilr- prijzen zullen echter niet gering zijn. De samenwerking tussen de beide brand weerkorpsen is goed te noemen. De nieuwe brandspuit voor Kamperland waarschijnlijk in 1983. De bereikbaarheid van de leden der beide korpsen is wat problematisch. Voor het korps Wissenkerke zijn overdag 9 leden bereikbaar en voor Kamperland slechts vier leden, maar de gemeentewerk lieden zijn ook inzetbaar. In samenwerking met het waterschap Noord- en Zuid-Beve land wordt gewerkt aan een plan voor het strandje te Geersdijk. Wij willen ook het torentje te Geersdijk in stand houden. In de loop van 1981 zullen u daarvoor voorstellen bereiken. Via het Recreatieschap Het Veerse Meer is ons college een plan voorgelegd voor de aanleg van een windsurfakkommodatie ten westen van het recreatiecentrum De Schotsman. De dagrecreatie zou hierdoor ter plaatse in de verdrukking komen en wij staan daar dan ook afwijzend tegen over. De tweede jachthaven te Kamper land zal volgens plan gereedkomen tegen begin 1983. Het is planologisch en qua ruimte niet mogelijk meer tennisbanen aan te leggen. Deze ruimte komt wel beschik baar als de zuivering verdwijnt. Er is van enige toename sprake bij de verblijfstoe- risme op de campings. Het toerisme in onze gemeente blijven we bevorderen. Het toiletgebouw op de jachthaven is reeds eerder genoemd. Wij zullen het mogelijk maken dat fietsers komend vanaf de Rui terplaatweg rechtsaf kunnen slaan naar de A. van Heestraat - Noordstraat. Sprekend over de beschouwingen van de SGP vervolgde de burgemeester: Wij zijn ook van mening dat de subsidies kritisch bekeken moeten worden. De sub sidiecommissie verricht goed werk. De ta xaties voor de onroerend goedbelasting zijn inderdaad iets te hoog uitgevallen, maar de vorige waren duidelijk te laag. Het be volkingsonderzoek is een landelijke zaak en kan niet in een kleine gemeente gehand haafd blijven. Bij het welzijn dient ook nauwlettend de financiële zijde in het oog te worden gehouden. We hebben zonder meer respekt voor uw standpunten, maar in deze gemeenschap gelden ook andere opvattingen. In tweede termijn zegt de heer Blok het te betreuren dat het college het meerder heidsstandpunt van de subsidiecommissie over het vliegveld Midden Zeeland niet overneemt. Bij het betreffende agendapunt komt men daarop terug. Ook op het ex ploitatietekort van de jachthaven komt zijn fraktie nog terug. Heeft men voor de sport zaal de subsidiemogelijkheden onderzocht, kontakt gehad met de gemeente Kortgene en wil men de sportverenigingen daarover benaderen. Verboden surfgebieden in het Veerse Meer dienen betere controle te krij gen en ook zijn fraktie wijst de windsurf akkommodatie van de hand. Men zal niet akkoord gaan om de gebouwen buiten de exploitatie van de jachthaven te houden. Het voorstel van het CDA over het zwem bad op zondag te sluiten komt hem wat onzorgvuldig voorbereid over. En als laat ste vroeg hij of de kosten van de wegen in De Banjaard worden opgenomen in het fonds welke later via de erfpachtscanon moet worden terugbetaald. In tweede termijn wou de heer Sandee zich niet sterk maken om het toiletgebouw buiten de exploitatie van de jachthaven te houden. En bij de berekening van de zon dagssluiting van het zwembad was zijn fraktie afgegaan op de cijfers in de be groting. Het gasverbruik zou bij sluiting wel degelijk minder zijn. De mensen dupeer je niet door het zwembad te sluiten, om dat er nog andere mogelijkheden zijn. En hij hield dan ook vast aan de sluiting. Een meerjarenplanning voor de brandweer na vooroverleg met betrokkenen leek hem gewenst. Hij zag de grote plannen van de provincie voor de rioleringen nog niet zo goed zitten. Naar zijn oordeel was er degelijk behoorlijk fietsverkeer op de Rui terplaatweg en vroeg om alles in het werk te stellen om daar een fietspad te krijgen. Men moest reclame blijven maken voor het industrieterrein te Kamperland. De heer Van der Maas zou toch ook graag het toilet-douchegebouw in de ex ploitatie houden van de jachthaven. Hij betuigde wel zijn steun aan de sluiting van het zwembad, dan nu maar om financiële redenen. In tweede instantie reageerde de burge meester over de PvdA. Het college blijft de noodzaak van het vliegveld inzien. Er is kontakt geweest met Kortgene over de de sportzaal, doch daar zit men ook niet om deze voorziening te springen. Hij wou geen kontakt opnemen met de verenigingen hierover, omdat men dan verwachtingen zou gaan wekken. De controle op zeilplan ken zal ter kennis gebracht worden van de rijkspolitie te water. Het is prettig dat u het collegestandpunt deelt ten aanzien van de windsurfakkommodatie aan het Veerse Meer. De kosten van verbetering van wegen in De Banjaard zullen later kunnen worden verhaald. Over de sluiting van het zwembad kon hij meedelen, dat er dan wellicht een be roep zou worden aangekaart bij de Raad van State. Gelet op de geringe besparing en de gunstige financiële positie van de gemeente, zou men zeer zwak staan in de verdediging van het CDA-voorstel. Een meerjarenplan voor de brandweer zou een goede zaak zijn. Er zullen bij de riolerings werken geen ondoordachte plannen tevoor schijn komen, maar men is afhankelijk van wettelijke bepalingen hieromtrent. Het fietspad langs de Ruiterplaatweg proberen wij zo snel mogelijk door de provincie te laten aanleggen. En als Gedeputeerde Van de Bosse op bezoek komt zullen wij hem alsnog wijzen op het industrieterrein te Kamperland. Na de artikelsgewijze behandeling van het boekwerk Begroting 1981, met een en kele kleine opmerking, kwam nogmaals de sluiting van het zwembad aan de orde. De heer Sandee wou, alsorens tot stem ming over te gaan, nog nader beraad met zijn fraktie daarover. De burgemeester stelde dat hij dan koos voor de volgende raadsvergadering, hetgeen de heer Sandee bevestigde. De heer Blok liet namens de PvdA nog een waarschuwing horen aan het adres van de CDA mocht men deze zaak op de spits drijven. Tegenspraak in woorden. Over het interessante onderwerp de te genspraak in woorden met een geleerde term aangeduid als „contradictio in termi nis", hebben we het in ons Taaipraatje nog niet gehad. Eén van onze bekendste taalkundigen, dr. F. C. Dominicus, schreef over dit verschijn sel een hoofdstuk in zijn boekje „Schrijft u ook zulk Nederlands?" Men kan niet be weren, dat deze contradictio geen goede Nederlandse woorden zijn, maar men zegt allerlei dingen, die logisch gedacht, volko men onmogelijk zijn. Meestal komt dit, om dat men niet meer denkt aan de oorspron kelijke betekenis van de woorden. Als eerste nemen we het woord „limo nade" bij de kop. Het is ontstaan uit „limon", dat citroen betekent. Limonade was derhalve oorspronkelijk een citroen drank, ook wel „kwast" genoemd. Tegen woordig spreekt men echter ook van fram bozen-, aardbeien-, kersen- en sinaasappel limonade. Niemand vindt dit onjuist en dat is het ook niet. Alleen is er wel „tegen spraak in woorden" in het geding. Contradictio in terminis komt op allerlei terreinen voor. De tandarts kan gaten in tanden en kiezen vullen met lood (plomb). Daaruit ontstond het werkwoord plomberen. Omdat men bij het plomberen meer dacht aan het vullen van het gat, dan aan het metaal lood, kon het gebeuren dat iemand bij de tandarts een „goudplombering" kreeg. Een vulling van goud en lood tegelijk? Een andere tegenstrijdigheid vormt de uitdrukking „ze is heel wat mans", als we een vrouw prijzen (nou prijzen?) om haar mannelijke moed of doortastendheid. Van een zachtaardige man zegt men nooit „hij is heel wat vrouws". Vergelijk ook het wat oneerbiedige manwijf. Contradictio in terminis kan ook ontstaan als de materie, waarvan het voorwerp oor spronkelijk werd vervaardigd, door een an dere stof is verdrongen. Vroeger werd een laarzenknecht gemaakt van hoorn en sprak men van een schoen hoorn. Later gebruikte men er staal of ijzer voor. Zo ontstond de benaming ijzeren of stalen schoenhoorn. Vergelijk in dit verband ook een koperen drinkhoorn. De Batavieren dronken hun gerstenat uit hoorns. Hetzelfde geldt voor baleinen. Het ge raamte van een paraplu of van een korset werd gemaakt van balein (de veerkrachtige, hoornachtige substantie uit de baard van de walvis). Nu heeft men het over stalen baleinen. Tot dit soort van woorden kan men ook rekenen: houten damsteen. Onze zuiderburen noemen een ongetrouw de vrouw een jongedochter. Duurt het erg lang voor ze trouwt dan hebben ze het over een „oude" jonge dochter. Wij zeggen dan een „ouwe vrijster". Aldus werd goedgekeurd de begroting 1981 voor wat betreft de inkomsten en uitgaven daarvan. Bij de behandeling van de subsidie- voorstellen kwam de heer Uijl nog terug op het Vliegveld Midden-Zeeland. Hij was boos over het verwerpen door het college van het meerderheidsstandpunt van de commissie. Rampenbestrijding en werkge legenheid spraken hem niet zo zeer aan. Er leek hem een tegenstelling van onder nemers tegen werknemers in het geding. Men liet hierbij ook het lid Meulenberg vallen en uit solidariteit en uit protest stelde hij zijn zetel in de subsidiecommissie ter beschikking. Hij stelde dit standpunt alleen genomen te hebben. De burgemeester stelde dat het enkel adviezen zijn die de subsidiecommissie geeft. Hiervan worden er 25 overgenomen en op 1 punt gewijzigd. Dat is een normale zaak en wij betreuren uw besluit om uw zetel ter beschikking te stellen. Nadat nog anderen zich in de discussie gemengd hadden, ging men tot stemming over. Voor subsidie waren: de heren De Nooijer, Wisse, Leendertse, Sandee, Noord- hoek en Remijnse. Tegen waren: de heren Meulenberg, Van der Maas, Hamelink, Blok en Uijl. Zodat de subsidie werd toegekend. Bij de vaststelling van de diverse be lastingverordeningen kwam de heer Hame link nog terug op de afwijzing van de minister voor een liggeld verhoging van 12,5%. Naar zijn mening moet men de zaak kritisch gaan bekijken, omdat de lasten stijgen en de inkomsten teruglopen. Aan de hand van de begroting voor deze jachthaven bepleitte hij voor bezuinigingen op diverse posten. Maar alles bleek toch moeilijker te zijn dan werd gesteld. De discussie werd dan ook besloten met de opmerking van wet houder De Nooijer dat de gemakkelijkste oplossing was: de tarieven verhogen. Het maximum bedrag van de vlottende schuld werd bepaald op ƒ2.300.000,— en het krediet in rekening-courant op een bedrag van 1.300.000,—. Hierna passeerden enige begrotingswijzi gingen van 1980 en 1981 de raad. Het bedrag per leerling voor het bij zonder onderwijs voor 1980 werd bepaald op 680,83 en voor 1981 op 806,03. De bedragen voor het inbruikleen geven van scholen was resp. 620,08 en 715,11. Bij de hierna volgende rondvraag had de heer Uijl klachten over de trottoirs aan de Spuidijk en Veerweg, die door de heer Leendertse werden aangevuld met de A. van Heestraat. Wethouder De Nooijer zou hierover kontakt opnemen met de gemeente opzichter. De heer Meulenberg had enkele opmer kingen over het plaatsen van de nieuwe lichtmasten in het dorp Wissenkerke. Ook hierover zegde De Nooijer toe kontakt te zullen opnemen met de PZEM. Burgemeester P. Wisse sloot de verga dering door te stellen dat de algemene beschouwingen erg opbouwend waren en nodigde de raad uit voor het gebruikelijke diner in „De Roompot". Andere kenmerkende contradictio zijn: een stenen bord (origineel van hout), een gouden oorijzer, een ijzeren of stalen kap stok (hout), een kristallen glas en vergezocht zelfs een handschoen. Van verborgen tegenspraak getuigt een „winkel in het midden van een straat." Winkel betekende vroeger hoek (een winkel haak in een kledingstuk). De meeste ver koopplaatsen waren toen gevestigd op de hoek van een straat, vandaar de naam winkel. Nu denkt niemand bij het horen van sigarenwinkel, enz. aan het staan op een hoek. Zo is het ook met een „kerkhof buiten de stad", waar zeker geen kerk is te vinden. Er zijn beslist nog wel meer voorbeelden te bedenken. We besluiten dit onderwerp met onze gulden. Oorspronkelijk een goudstuk. Nu spreekt men van een zilveren gulden. Nog sterker wordt de tegenspraak bij een pa pieren gulden voor het vroegere muntbiljet. (Nadruk verboden). NOORD-BEVELANDSE BRANDWEER HELPT RWANDA Ook de vijf Noord-Bevelandse brandweer korpsen doen mee aan de aktie „Zeeland helpt Rwanda". De voor dit doel bij u bezorgde enve loppe wordt in de week van 24 t/m 29 november bij u opgehaald. Het korps Wissenkerke doet dit middels de brandweerauto op woensdagavond 26 november te Geersdijk en Wissenkerke. PROJEKT WONEN o.l.s. „De Vliete" te Wissenkerke. Vorige week stonden de lessen van „De Vliete" in het teken van wonen. Hierbij kwamen allerlei onderwerpen, die met wo nen te maken hadden aan de orde, zoals het bouwen van een huis, de inrichting, verschillende woonvormen, geschiedenis van het wonen, e.d. De onderbouw bracht een bezoek aan een huis in aanbouw. De bovenbouw interviewde verschillende mensen, die met wonen te maken hebben in het dorp: een aannemer, een schilder, een woninginrichter, een ambtenaar van de gemeentesecretarie, een timmermanswerk plaats. Kinderen van een stadse school stuurden brieven en tekeningen, zodat ook informatie verkregen werd over wonen in een flat. Het projekt werd vrijdagavond j.l. af gesloten met een tentoonstelling voor ou ders en belangstellenden. Deze avond werd druk bezocht.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1980 | | pagina 2