NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD tn ,Schoonmoeder' II houdt nu het meest geleien blad op Noord-Beveland in handen Zeeland Magazine? door L. van Schooien Na 8902 Donderdag 21 februari 1980 83e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 23,— per jaar. Franko per post 38,50 per jaar. Advertenties 33 ct per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Zeker, ze had zich steeds verteld, dat ze die Bert wel aardig vond, maar nou ja... Eigenlijk was dat allemaal steeds geweest het verweer tegen de kans op een teleur stelling. Ze moest zich niets in haar hoofd halen. Ze was maar een doodgewone con ductrice en, hij bijna accountant. Dat ze de dochter was van een eenvoudige, maar bekwame en goed-boerende tuinder speelde geen rol. Zó kende Bert haar immers niet. En nudit. Waar ze niet aan had dur ven denken, wat ze steeds, angstig bijna, ver van zich had geworpen, kwam nu re gelrecht op haar af. Ze zag hem aan, met diezelfde blik waarmee ze hem de eerste keer had trachten te peilen. „Meen je dat, Bert?" Hij knikte zwijgend. Als ze zó keek, zou hij haar het liefst zó in zijn armen nemen. Een prachtmeid was ze, kordaat, intelligent, sportiefEn toch zo echt vrouwelijk, zo lief kon ze zijn. Zoals ze nu zat te kijken „Weet je," zei hij zacht, „zoals je nu kijktdan weet ik het al helemaal. Dan kan ik me er alleen maar op verheugen je nog beter te leren kennen, maar twij felen doe ik niet meer." „Bert," pleitte ze, „zeg dat niet allemaal. Denk eerst eens na. Ik ben maar zo'n doodgewoon meisje. Wij zijn maar heel gewone mensen. Wie weet hoe ver jij het nog brengt. Je zou er spijt van kunnen krijgen. En wat moest ik dan Over de tafel greep hij haar hand en ze liet die in de zijne. Bijna schuw zag ze hem aan, bang dat haar ogen haar ge dachten te openlijk zouden verraden. „Jij bent niet doodgewoon," zei hij. „Jij bent voor mij de eerste de beste... letterlijk en figuurlijk. Misschien denk jij van jezelf, dat je 'maar een conductrice' bent, zoals sommige mensen zeggen." Zijn stem klonk bitter; hij dacht aan zijn moeder. „Maar ik zou alles aandurven, samen met jou." „Jits," pleitte hij verder, want de stilte tussen hen werd haast breekbaar, „als je ook maar een klein beetje om me geeft, dan „En als ik dat niet doe?" vroeg ze. „Danjahij zuchtte. „Als ik nu es géén klein beetje om je gaf?" Hij zag. haar aan en opeens straalden hun ogen elkaar toe. „Wat zeg je daar? NeeJits, je wilt toch niet zeggen...?" „Ja, dat wou ik wel zeggen..." „Eerlijk gezegd," zei ze later, toen ze weer kans had gezien haar gedachten te ordenen, „als ik eerlijk bendan moet ik zeggen dat ik jou al meteen... erg graag mocht. Juist ook omdat je je zo helemaal niet opdrong. Zo'n man wil ik later hebben, dacht ik. Maar ik dacht nog niet: die man wil ik later hebben. En vanavond dacht ik: nu zet ik er een streep onder. Ik ben blij dat ik hem heb leren kennen, ik weet nu dat er zulke jongens zijn. Als ik nog eens trouw, moet het met zó iemand zijn. Maar ik durfde er niet aan denken dat „Dat ik van jou hieldvanaf het eerste ogenblik dat ik je daar in de zon zag staan." Onderweg naar huis spraken ze niet veel, ieder was verdiept in zijn eigen gedachten. „Zeg," kwam Bert opeens, „zeg, meisje van Polderman Ze zag op, lachte naar hem. „Zeg jij het Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Sleehts 20,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - WISSENKERKE maar, jongetje van Hoornwijck." „Wanneer zien we mekaar weer?" „Tjadat zal wel moeten, niet?" „Natuurlijk zal dat moeten. Als het aan mij lag, morgen al." „Nee, Berthardlopers zijn doodlo- pers. En trouwens, ik kan morgen niet. Ik heb thuis ook nog wel wat te doen en ik volg een cursus." „Wat?" „Engels". „En ik studeer nog steeds en ik moet wel eens overwerken." „Jij moet allereerst om je toekomst den ken. En je kunt je moeder ook niet telkens alleen laten." „Nou, dan kom je bij ons." „Nu al? Zou dat niet beter nog wat kunnen wachten?" „Misschien..." zei hij, wat wrevelig. Wat zou 't nu fijn zijn wanneer hij bij moeder kon komen en zeggen: „Morgenavond komt ze hier!" Maar er zou nog heel wat water door de zee moeten stromen, voor moeder dat fijn zou gaan vinden. Die vond de Mar jories en de Mia's nog altijd ideale levens gezellinnen voor haar zoon. „Woensdagavond, kun je dan?" „Dan heb ik les." „Hoe laat gaat die uit?" „Negen uur." „Lekker vroeg. Dan kom ik je afhalen. Waar is 't?" „Instituut Mercurius op de Groenmarkt." „Dat is afgesproken. Goed?" „Best," zei ze. Wat kreeg die woensdag avondles nu opeens nieuwe glans. Aan 't eind zou ze weten: Bert wacht op me! Ze waren nu al vlak bij de Onderdamse- weg, waar Polderman's kwekerij stond. Jitske remde. „Berthier moeten we dan maar „Ja," zei hij aarzelend, „het duurt nog zo lang eer het woensdag is." Hij had haar graag een zoen gegeven, maar zo midden op de weg vlak bij haar huis. Hij stak haar de hand toe, hield de hare lang vast „Meisje „DagBert." „O jijschatl" Hij zag haar ogen donker worden. „Ik moet weg, jong." Ze wipte weer op de fiets. „Dag!" Hij zag haar na tot ze het laantje bij haar huis inschoot. Op het hoekje ging haar arm omhoog. Hij wuifde. Toen reed hij, diep in gedachten, langzaam naar huis. „Zo," zei z'n moeder blij, „je bent geluk kig niet zo erg laat." Het was tien uur. „De Lomans zijn er nog." „Mooi," zei Bert verstrooid. Hij hing zijn jas op, keek even in de gangspiegel. Hij had het gevoel, dat ieder zijn geheim van zijn gezicht zou kunnen lezen. „Dag mevrouw Loman," groette hij hoffelijk, „dag Mia." „Wat een vent word jij toch," zei me vrouw Loman, „zo'n zoon zou ik ook wel willen hebben." „Misschien krijg je wel zo'n schoonzoon," grapte mevrouw Van Hoornwijck. „Daar zal Mia dan voor moeten zorgen," DERTIENDE MASSALE PRESTATIE LOOP VAN DYNAMO '70 TE 00STKAPELLE Op zaterdag 1 maart a.s. organiseert de atletiekafdeling van het Middelburgse Dy namo '70 weer haar jaarlijkse prestatieloop in het prachtige duingebied van Oranjezon. De start en de finish zijn weer op de be kende plaats, t.w. op het terrein „De Drie Hoogten" aan de Duinweg te Oostkapelle. Van hieruit was het mogelijk om met medewerking van de gemeente Middelburg en de dienst der domeinen een uniek par cours uit te zetten in één van de mooiste natuurgebieden van Zeeland. Het programma van deze grootste pres tatieloop in Zeeland bestaat uit: a. Een jeugdprestatieloop over 4 km (start 2 uur). b. De grote prestatieloop over 5, 10 of 15 km (start 3 uur). Ieder kiest de afstand die haar/hem op dat moment het best ligt. c. De jeugdspeurtocht (vogeltjestocht, start vijf over 3). Het succes van de speurtocht in voorgaande jaren heeft Dynamo '70 doen besluiten dit onderdeel weer op het programma te zetten. Het is dus mogelijk dat de hele familie aktief deelneemt. Want bij de speurtocht is de af te leggen afstand niet het be langrijkste, maar er moeten tijdens de speurtocht verschillende opdrachtjes worden uitgevoerd. Iedereen die de speurtocht vol- lachte haar moeder met een blik naar het meisje, dat indolent een' sigaret rookte ter wijl haar donkere ogen tegelijk alles op namen. Ze keek naar Bert zoals die door de kamer liep, fors in zijn donkere pak, een kleur op zijn gezicht van de fietstocht door de frisse avondwaarschijnlijk. Knappe vent, Bert. Goeie baan. Alleen een beetje 'n droge. „Vertel maar es, mama," zei Mia glim lachend, „wat voor soort schoonzoon u heb ben wilt. Dan zal ik wel iets in dat model uitzoeken." Ze keek naar Bert door half geloken oogleden. Wat was dat ventje ner- veus. 's Kijken of ze hem nog niet een beetje meer kon opjagen. „Koffie, jongen?" vroeg zijn moeder be drijvig. „Of heb je al gehad?" „Ja," zei hij argeloos, „maar daarom lust ik nog wel een kopje van u." „Zoals de koffie thuis smaakt, smaakt ze nergens," vond mevrouw Loman. „Waar heb je dan koffie gedronken?" vroeg zijn moeder luchtigjes, een scherpe ondertoon in haar stem. Daar had hij zich al weer verpraat. „Ik ben naar de Looberg gefietst en daar heb ik in het restaurant een kop koffie ge dronken," vertelde hij achteloos. ,,'t Is daar wel goed hè?" informeerde Mia. „Ik ben ook altijd nog van plan daar es naar toe te gaan. Zullen we 's samen, Bert, op een mooie avond?" Mia zag steeds kans de gewoonste dingen zó te zeggen, dat het leek of er een verborgen bedoeling achter lag. Anders was Bert er waarschijnlijk luchtig- schertsend op ingegaan. Maar die avond in het restaurant op de Looberg stond nog als in een lichtende lijst voor hem. Hij zag nog de ogen van Jitske, daar tegenover hemde gedachte dat Mia Loman, altijd flirtend altijd een beetje zwoel, daar met hem zou zitten, maakte hem korzelig. „Ik heb wel wat anders te doen," zei hij kort. „Wel wat beters te doen?" verstond Mia expres verkeerd. „Bert studeert hard," schoot zijn moeder te hulp, „vanavond is hij voor 't eerst es een eind gaan fietsen. Hij zit veel te veel binnen." „Binnen kan het ook leuk zijn," wist Mia en glimlachte als een sfinx naar Bert. „Jij ondeugd," zei haar moeder en toen naar Bert, „ik heb toch zoveel met dat kind te stellen. Het wordt tijd dat er eens iemand komt, die haar de baas wordt." „Hè je," zei Mia, „zo'n flinke, sterke man, waar een zwakke vrouw geen weerstand aan kan bieden. Weet jij 'r zo eentje voor me, Bert?" Opeens vond hij haar banaal en goed koop, met haar toespelingen en haar eeu wige flirttoon. Zoals ze daar zat, haar benen kwasi-onverschillig over elkaar geslagen, in een bestudeerd-nonchalante houding, de ogen half toegeknepen, de sigaret in een lang pijpje tussen haar vingers, vergeleek hij haar met de frisse, natuurlijke Jitske. „Ik ben geen huwelijksbureau," antwoordde hij niet al te charmant. „O, dacht je dat ik dat nodig had?" gaf ze scherp terug. Mevrouw Van Hoornwijck sloeg het twee tal gade. Mia was'al wel helemaal een vrouw van de wereld, dacht ze. En mis schien had Bert zo'n vrouw wel nodig om hem een beetje vooruit te helpen. Toch mocht ze dan Marjorie van Besoyen nog liever, die was gewoner. Mia was al zo helemaal vrouw... geen meisje meer. En wat Bert had wist ze niet, maar anders kon hij wel tegen haar op. Nu scheen ze hem voort durend onder de huid te raken. Hij zag er uit... Ja, hij zag er uit of hij maar liefst wou dat ze allemaal ophoepelden. En dat was inderdaad precies wat Bert op dit ogenblik dacht. (Wordt vervolgd) brengt of een loop binnen de gestelde tijd aflegt ontvangt een fraaie herinnerings medaille. Het organiseren van de Dynamo '70 prestatielopen is de afgelopen dertien jaar alleen mogelijk geweest dankzij de hulp van een aantal vaste medewerkers van buiten de vereniging. Dit geldt in het bij zonder voor burgemeester Diepenhorst van Domburg, die met zijn dubbelloops jacht geweer het startsein zal geven. Ook de uitstekende EHBO-vereniging uit Oostka pelle is weer bereid om de deelnemers eventuele assistentie te verlenen. De loop zal dit jaar gesponsord worden door Brammetje Dump te Middelburg en Vlissingen. Hierdoor kon het inschrijfgeld betrekkelijk laag blijven. Door de mede werking van de heren Treure en Louwerse van Oranjezon is in de loop der jaren een prachtig parcours ontstaan. De eerste deelnemers hebben zich reeds aangemeld en profiteren daardoor van het lagere voorinschrijfgeld. Ook enkele scholen hebben zich al met een grote groep leer lingen laten inschrijven. Ze zijn daardoor verzekerd van de fraaie Dynamo '70 stan daard, die beschikbaar is voor scholen of groepen met meer dan 25 voorinschrijvin gen. De oudste deelnemer tot nu toe is als vanouds de 61-jarige gymnastiekleraar v. d. Zee uit Vlissingen die vast van plan is de 10 km binnen het uur te volbrengen. Inschrijven: jeugdprestatieloop of speur tocht: voorinschrijven 2,50; na-inschrijven ƒ3,—. Grote prestatieloop: voorinschrijven ƒ2,50; na-inschrijven ƒ3,—. Voorinschrijven is mogelijk via de heer J. A. Vermeule, 01. Corbaulstraat 1, Mid delburg (Zuid). Vanaf half één is op het terrein „De Drie Hoogten" aan het eind van de Duinweg te Oostkapelle het wedstrijdsecretariaat geopend. Ruime parkeergelegenheid is daar aanwezig. Kruiswoordpuzzel no. 663 Horizontaal: 1. vertrokken lach - 6. Zuid- amerikaanse vlakte - 11. Spaanse uitroep 12. behoeftig - 14. bloeiwijze - 16. bloemen van een plant of boom - 18. groot dier 20. verlangen - 21. godin - 22. Europeaan 23. witte mier - 28. speelg. - 29. geogr. aand. (afk.) - 30. vogel - 31. groente of toekruid 32. een zekere - 34. lichte bedwelming 36. in opdracht (afk.) - 37. rookartikel 38, pers. vnw. - 39. dierenverblijf - 41. vreemde munt - 42. rijstbrandewijn - 45. getij - 47. kindergroet - 49. steensoort 51. vitziek mens - 54. omroepvereniging 56. dun - 57. onbep. vnw. - 58. hevig studeren - 61. edelsteen - 64. vrouwelijk dier - 65. mannelijk insekt - 67. meisjes naam - 68. vertegenwoordiger - 69. trede van een ladder. Horizontaal: 1. kalk - 4. paf - 7. eerste 13. are - 14. armee - 16. dalen - 17. roek 19. opinie - 21. ora - 22. t.m. - 23. gevel 25. ik - 26. o.a.s. - 28. gil - 30. ar - 32. of 33. vendetta - 36. nn - 37. snood - 39. aneta - 40. gang - 42. d.p. - 43. Aa - 45. eren - 46. edele - 48. pinas - 50. gr - 51. rataplan - 52. se - 54. ne - 55. t.n.o. -57. neo - 60. as - 62. prent - 64. e.k. - 65. lus - 67. schram - 69. tolk - 71. slemp 73. logee - 74. ode - 75. tomaat - 76. per 77. hiel. VOORJAARS-SHOW WISSENKERKE Na een aantal jaren te hebben over geslagen met het organiseren van een con sumentenbeurs, hebben een aantal onderne mers toch weer het initiatief genomen deze consumenten-presentatie weer nieuw leven in te blazen. Daarom zal op vrijdag 29 februari en zaterdag 1 maart, beide dagen 's middags, weer een groots opgezette consumenten beurs plaatsvinden. De deelnemende ondernemers proberen dan zo attraktief mogelijk voor de dag te komen, ieder in zijn eigen branche. Die verschillende branches zijn: een elektrisch- en installatie-bedrijf; woninginrichting; doe- het-zelf-zaak; garagebedrijf en een super markt. Om de bezoekers aan deze beurs niet met lege handen naar huis te sturen, zal iedere bezoeker een leuke attentie ont vangen. Verticaal 2. werkschema - 3. dunne - 4. plaats op Ameland - 5. de oudere (afk.) 7. liefkozing - 8. slaap - 9. gesprekje - 10. boom - 12. godheid - 13.. fraai, prachtig 15. beenverlenging - 17. bloem - 19. netto (afk.) - 23. ruzie maken - 24. oude stofmaat 25. deel van een moskee - 26. maanstand (afk.) - 27. oosterling - 31. kledingstuk 32. ik (Lat.) - 33. aanzien - 35. baardje 40. narede - 43. plaats in Noord-Holland 44. bewijs van het niet ter plaatse zijn 46. dierengeluid - 47. zangnoot - 48. mu ziekterm - 50. drank - 52. watervogel 53. kleurstof - 55. opstootje - 59. herkauwer 60. deel van het hoofd - 62. kostbare stof 63. rivier (Spaans) - 66. klaar. Verticaal: 1. karton - 2. aroma - 3. lee 4. proviand - 5. ampel - 6. feil - 8. Ede 9. ra - 10. slok - 11. ter - 12. enak - 15. en 18. kg - 20. ia - 24. eg - 25. Irene - 27. sonnet - 29. sedan - 30. Ada - 31. otter 33. v.o. - 34. tergen - 35. aan - 36. nadat 38. oppas - 40. Ger - 41. glans - 44. aan nemen - 47. Epe - 49. in - 53. sokkel 55. trage - 56. on - 58. Eelde - 59. Olst 60. asem - 61. i.e. - 62. prop - 63. t.t. 66. ulo - 67. Spa - 68. hl - 70. ooi - 72. ma. Oplossing kruiswoordpuzzel' no. 662

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1980 | | pagina 1