NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD (Schoonmoeder' II houdt nu het meest geleien blad op Noord-Beueland in handen door L. van Schooten Zeeland Magazine? Prinses Christina 33 jaar ■a> S901 Donderdag 14 februari 1680 83« iüUBMUi DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 23,— per jaar. Franko per post ƒ38,50 per jaar. Advertenties 33 ct per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Wat heb je daar nu aan, in je dooie eentje," viste ze. „In d'eenzaamheid blijkt wie gij zijt," citeerde Bert lachend. „En ik dacht dat u vanavond visite kreeg?" „Ja, mevrouw Loman met haar dochter. Daarom wou ik graag dat jij ook thuis was." „Voor de dochter?" Hij zag dat ze een beetje boos werd. „Mia Loman is een heel aardig meisje." „Maar Marjorie Besoyen is knapper," plaagde hij, wel wetend dat zijn moeder, met haar voortdurende zorg om een pas sende levensgezellin voor haar zoon te vin den, haar gedachten wel eens liet dwalen naar een vriendschap tussen Bert en de dochter van zijn chef. Hij zag hoe de pijl doel trof; ze leefde meteen op. „Is dat nou voor elkaar met die tennisclub?" „Welnee moeder, ik ben amper van het krankbed opgestaan." „Nu ja," kwam ze op haar uitgangspunt terug, „ik vind het niet zo leuk, dat je vanavond niet thuis bent. Ik heb zo graag een man in huis. Als je eenmaal weduwe bent, zie je alleen nog maar vrouwen, geen man waagt het om eens op te komen lopen, om eens een kopje koffie te komen drinken. Toen je vader nog leefde zagen we hier ook al bijna niemand. Hij was geen gezelschapsmens en nu is de dood helemaal in de pot." „En ik dacht dat u het zo druk had met uw comité's en met de damesclub." „Jawel, maar dat zijn ook allemaal vrouwen." „Moeder, wees nu niet onbillijk, zó vaak ben ik niet weg." „Ja, maar juist vanavond wel. Toe jon gen, doe mij het plezier, ga een andere keer een eind fietsen, 't Is voor Mia ook veel leuker als er iemand van haar eigen leef tijd is." Nou, Mia Loman mag dan een heel aar dig meisje zijn, zoals u zegt, maar ik vind het een verschrikkelijke kleefpleister. Als je dat kind een sigaret aanbiedt, denkt ze al, dat je haar een aanzoek doet." „Je overdrijft." Hij werd een beetje korzelig. Hij hield erg veel van zijn moeder en haar klacht liet hem niet onverschillig. Ze had tenslotte hem alleen. Maar al kwam de koningin vanavond zelf op bezoek, hij kon daar Jitske toch niet laten wachten? Het idee. Hij wierp een haastige blik op zijn horloge. Hij mocht wel voortmaken. Zijn moeder zag het. „Het lijkt wel of je haast hebt." „Als straks de zon weg is, wordt het te kil." „O, dus je komt wel een beetje tijdig thuis?" O gunst, daar had hij er zich weer in gewerkt! „Moeder, laat me nu maar. Ik zal wel zien. 't Wordt heus geen nacht werk," plaagde hij. „Nee, dat moest er nog bijkomen en je hebt pas griep gehad." Hij voelde haar ogen die hem niet los lieten, terwijl hij zijn regenjas aantrok, in zijn zakken voelde hij of hij wel voldoende geld bij zich had. Hij wist dat haar arg waan gewekt was. Waarom kon hij niet ronduit tegen zijn moeder zeggen: Ik ga vanavond een eind fietsen met dat meisje, u weet wel? Omdat hij vooruit wist, wat haar commentaar zou Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts f 20,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - WISSENKERKE zijn. Omdat hij wist dat ze op zou sprin gen van plezier, als hij vertelde dat hij vanavond tennissen ging met Marjorie Be soyen. Dat ze het zelfs zou prefereren wanneer hij desnoods maar een beetje flirtte met Mia LomanAlles liever dan met „die conductrice", waartegen ze al een antipathie had, nog voor ze haar had gezien „Nou, dan ga ik maar," zei hij. Hij kwam naar haar toe en gaf haar een zoen. „Veel plezier," zei ze koeltjes. Ja, het zat goed scheef. Zijn moeder kende hem te goed. Een zesde zintuig waarschuwde haar, wanneer hij iets deed buiten haar om. Enfinniet meer aan denken. Daar ginds wachtteJitske! Ze wachtte nog niet. Jitske was van één ding overtuigd, dat een meisje nooit op een jongen moest wachten. En dat het omgekeerde buiten gewoon heilzaam was voor de jongeman in kwestie. En dan net op het moment, dat hij zich onrustig begon af te vragen „komt ze welkomt ze niet", dan kwam je in zijn gezichtskring. En dan was hij zo blij dat je toch nog kwam, dat hij vergat boos te zijn dat hij zo lang had gewacht. Het hep allemaal volgens de plannen. Bert begon zich na vijf minuten, die hem vijf uren toeschenen, ernstig ongerust te maken. Tenslotte had ze haar toestemming zó aarzelend gegevenmisschien had hij te veel aangedrongen. Of misschien was ze ziek. Of misschien had ze onderweg een ongeluk gehad. „Hallo," klonk een opgewekte stem naast hem. Daar was ze! Hij zuchtte diep, van op luchting en omdat ze er zo leuk uitzag. „Je bent een vrouw van je woord," prees hij „Natuurlijk," antwoordde ze. „En het is heerlijk weer. Ik had best zin om er even uit te trekken." Onderweg naar de Looberg praatten ze wat over koetjes en kalfjes. Bert vertelde van zijn werk, Jitske over de bus en de grappige mensen die ze daar ontmoette. Toen zagen ze tussen het prille groen van de bomen het witte restauratiegebouw van de uitspanning. „Ik ben hard aan een kop koffie toe," vond Bert. Dat was Jitske ook en toen zaten ze daar weer, tegenover elkaar, zoals enkele weken geleden. „Zullen we er een gebakje bij nemen?" vroeg Bert. „Welja," zei ze luchtig, „laten we het afscheid maar feestelijk vieren." „Jij vindt het wel hard nodig," zei hij, „om er een paar honderd pond nadruk op te leggen dat dit een afscheid is, niet?" „Is het dat dan niet?" gaf ze glimlachend terug, maar haar ogen vorsten in de zijne. „Ik zou het liever zien, alsals een begin." „Een begin van wat?" Hij zocht naar woorden. „Jits... ik dacht dat je toch wel begrepen hadHet ging mij heus niet alleen maar om een eindje met jou te fietsen en een kopje koffie te drinken. Dan zou ik het je niet eens ge vraagd hebben, want daar ben jij geen meisje voor, geloof ik." „Dat geloof je dan goed." CARNAVAL IN WISSENKERKE Ook Wissenkerke gaat zich voorzichtig in het carnavalsgebeuren werpen. Een or ganisatiecomité, genaamd „De Kroonkruk kers", welk comité het komend jaar gaat proberen een carnavalsvereniging in Wis senkerke op te richten, onder bovenstaan de naam, organiseert op zaterdag 16 fe bruari a.s., de carnavalszaterdag, een car navalsavond in „De Kroon" te Wissenkerke. Prins Rudolf den Eerste van Wissen kerke zal met zijn gevolg op deze avond aanwezig zijn. Het is een eerste aanzet tot het carna valsgebeuren in Wissenkerke, waarbij het organisatiecomité de hulp nodig heeft van alle Wissenkerkers en iedereen die dit car navalsfeest in Wissenkerke een warm hart toedraagt. Iedereen met een goed humeur wordt dan ook uitgenodigd daarbij aan wezig te zijn op 16 februari a.s. te 20.00 uur. Passende kleding, zoals b.v. een boe renkiel o.i.d. is gewenst, maar niet verplicht „De Kroonkrukkers" en zijne doorluchtige hoogheid Prins Rudolf den Eerste van Wissenkerke rekenen op uw aanwezigheid om dit feest tot een geslaagd geheel te maken. Tot ziens op 16—2—'80 in „De Kroon" te Wissenkerke. Het comité „De Kroonkrukkers", Op 18 februari a.s. viert H.K.H. prinses Christina haar 33ste verjaar dag. „Waarom heb je het dan toch vanavond?" Die vraag sloeg haar uit het lood. „Nou ja, ik had het beloofd," ontweek ze. „Zou jij dat aan iedereen beloofd hebben die er om vroeg?" „Wat denk je wel?" „Of heb ik zo verschrikkelijk aangedron gen, dat je er voor je fatsoen niet af kon?" „Noueen beetje wel," glimlachte ^ze. „Kom, komben ik zo'n dictator?" „Een beetje wel," en nu lachte ze voluit. Opeens brak de spanning. „Jits," begon Bert aarzelend, „nou moet je 's horen. Toen ik jou zag vond ik jou meteenNou ja, anders dan anderen. En nu ben ik misschien een hele taaie ouwerwetse vent. Ik geloof wel aan ver liefdheid op het eerste gezicht, maar dat is nog geen liefde. Daarvoor moet je elkaar beter kennen. Ik krijg geen kans jou te leren kennen, want wij ontmoeten elkaar blijkbaar nergens, behalve nu toevallig in de bus. „Ik zounou jaik zou graag wih len, dat wij elkaar een beetje beter leerden kennen." „En dan?" „TjaHij zweeg. Ze maakte het hem niet gemakkelijk. „Wat dan, Bert? Als jij mij nu beter leert kennen, wat dan?" „Als ik dan merk, dat je echt bent, zo als ik denk dat je bent...... En als jij in die tijd geen afschrik van me gekregen hebt „Wat dan?" bleef ze aandringen en hij merkte niet hoe gespannen haar stem klonk. „Nou ja," hij vermande zich, „wat doe je als je van elkaar houdt?" „Wil je zeggen, dat je van mij houdt? Hij keek haar aan. En op dat ogenblik wist hij het. „Ja," zei hij eenvoudig. „Hoe kan dat? Je kent me nauwelijks.^ „Ik wou je ook graag beter leren kennen' „Om te zien of je je niet vergist." „Ik geloof niet, dat ik me vergis. Ik geloof ook eigenlijk dat jij het bent, die mij beter moet leren kennen. Als^ je dat tenminste de moeite waard vindt." Jitske staarde naar buiten, waar nu de zon onderging. Ze was diep geschokt. (Wordt vervolgd) UITVOERING HARMONIE "APOLLO" Vrijdag 15 februari a.s. geeft de Harmonie „Apollo" haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Wissenkerke. De harmonie opent deze avond met de Kaiserjager March, waarna de drumband enkele marsen zal uitvoeren. Hierna ver volgt „Apollo" met o.a. Paint Your Wagon Selection en Mexican Trumpet, medley of South Americain hits. Na de pauze speelt de Apollo-band een aantal moderne songs. De harmonie besluit dan dit muzikaal op treden met o.a. Rythme Parade Jazz- fantasie. El Dorado. Het geheel staat onder leiding van dirigent J. Boon. Deze avond wordt besloten ^met een bal, verzorgd door „Easing Going". Deze avond begint om 8 uur. HET NATIONAAL CONCOURS ZONDAGSDICHTERS Tot 2 maart kunnen amateurdichters hun gedichten inzenden om mee te dingen naar de Gouden Lier 1980, de hoofdprijs van het Nationaal Concours Zondagsdichters. De Gouden Lier wordt uitgeloofd door de Koninklijke Nederlandse Uitgeversbond, die dit jaar zijn honderdjarig bestaan viert. Alle boekhandels in Zeeland fungeren als inzamelpunt. De gedichten (maximaal drie per inzending) mogen niet langer zijn dan dertig regels. Dichters, die niet bij de boekhandel in eigen plaats terecht kunnen voor het in leveren van hun gedichten, kunnen deze inzenden naar de regionale coördinator Zeeland van het Nationaal Concours Zon dagsdichters, Dick Anbeek, p/a Boekhandel Fanoy, Nieuwe Burg 26-28, 4331 AH Mid delburg. Een deskundige jury beoordeelt de in zendingen en selecteert de beste dichters, die vervolgens worden uitgenodigd hun werk voor te dragen tijdens een feestelijke dichtersmanifestatie in Middelburg. Een en ander sluit aan bij de Boekenweek 1980, die van 17 tot en met 30 april plaatsvindt. In totaal vinden tien regionale rondes plaats, waarvan er zes door de regionale omroepen worden uitgezonden, t.w. Noord, Oost, Fryslan, Zuid, Brabant en Stad. Aan de rondes in de overige vier regio's Noord- en Zuid-Holland, Zeeland en Mid den-Nederland zal de Tros-radio in pro gramma's op 22 en 29 april ruim aandacht besteden. De winnaars van de tien regionale rondes komen tenslotte bijeen en de landelijke finale van het Nationaal Concours Zon dagsdichters in Cultureel Centrum De Flint in Amersfoort. De NOS zal van deze finale een televisieverslag maken, dat op zondag 1 juni wordt uitgezonden. Kruiswoordpuzzel no. 662 Horizontaal: 1. bouwmateriaal - 4. spra keloos - 7. rangtelwoord - 13. vlaktemaat 14. strijdmacht - 16. naar beneden gaan 17. vogel - 19. mening - 21. bid (Lat.) 22. tot en met (afk.) - 23. deel van een huis - 25. pers. vnw. - 26. Franse onder grondse (afk.) - 28. kreet - 30. slede - 32. voegwoord - 33. bloedwraak - 36. de on bekende (afk.) - 37. slecht, misdadig - 39. persbureau - 40. deel van een huis - 42. displaced person (afk.) - 43. water in Brabant - 45. in aanzien houden - 46. nobele - 48. vaartuig - 50. gewicht (afk.) 51. massa ongeordende dingen - 52. sele nium (afk.) - 54. deel van een Franse ont kenning - 55. tot nader order (afk.) - 57. nieuw (Lat.) - 60. spil - 62. afbeelding 64. maanstand (afk.) - 65. strik - 67. be schadiging - 69. vertaler - 71. soort drank 73. gast - 74. lyrisch gedicht - 75. vrucht 76. voorzetsel - 77. deel van de voet. Verticaal: 1. verpakkingsmateriaal - 2. geur 3. wetering - 4. mondvoorraad - 5. breed voerig - 6. fout - 8. plaats in Gelderland 9. rondhout - 10. teug - 11. voorzetsel 12. reus - 15. voegwoord -18. gewicht (afk.) 20. dierengeluid - 24. landbouwwerktuig 25. meisjesnaam - 27. klinkdicht - 29. ge sloten auto - 30. meisjesnaam - 31. roofdier 33. van onderen (afk.) - 34. sarren - 35. voorzetsel - 36. na verloop van tijd - 38. babysitter - 40. jongensnaam - 41. luister 44. beroep - 47. plaats in Gelderland - 49. voorzetsel - 53. voet van een standbeeld 55. langzame - 56. Frans onbep. vnw. - 58. Ned. vliegveld - 59. plaats in Overijssel 60. levenslucht - 61. in casu (afk.) - 62. samengeknepen bal papier - 63. bekende motorraces (afk.) - 66. soort onderwijs (afk.) - 67. plaats in België - 68. inhouds maat (afk.) - 70. schaap - 72. familielid. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 661 Horizontaal: 2. griep - 7. doel - 9. oke 10. kram - 12. maan - 13. ruig - 14. dor 16. dol - 17. vlo - 18. pon - 19. re - 20. ijk - 22. loo - 24. mee - 25. kei - 28. formeel - 31. Euterpe - 34. eh - 35. ei 36. emulsie - 41. fondant - 45. rex - 46. oor 47. sik - 48. tt - 49. ri - 50. den - 52. ale 54. ram - 56. nok - 57. Etna - 58. olijf 60. bles r 61. cis - 63. laan - 64. straf. Verticaal: 1. rem - 3. rondeel - 4. ik - 5. eerlijke - 6. arg - 7. drop - 8. lam - 10. kil - 11. mulo - 15. roer - 17. voor - 19. ree - 21. keu - 23. sfeer - 24. me - 26. it 27. beits - 29. ohm - 30. mol - 32. eed 33. pen - 37. unie - 38. sr - 39. iet - 40. extract - 41. Formosa - 42. ooi - 43. nr 44. amen - 47. slab - 51. noen - 53. MTS 55. pijl t 57. een 59. fat t 62. ir.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1980 | | pagina 1