Franse tappen Hengelsport MARKUSSE Wissenkerke Begrotingsvergadering Wissenkerke steeds in voorraad bij: (VERVOLG) Hierna ging de voorzitter over tot de beantwoording van het college op de al gemene beschouwingen van de frakties. En hij zei het volgende: Partij van de Arbeid. Zeker niet tot ongenoegen van ons colle ge duren de raadsvergaderingen de laatste tijd over het algemeen wat langer dan vroe ger. Het is een goede zaak, dat de aan de orde komende onderwerpen goed worden uitgediept. In de begeleidende brief worden wel de gelijk zaken genoemd, die in de toekomst aan de orde zullen of moeten komen. Voor beelden: aanleg tweede jachthaven, sport complex Kamperland, rioleringswerken. Te zijner tijd wordt hierover uiteraard de mening van uw raad gevraagd. Gezien het steeds toenemende aantal hon den waarover ook de andere fracties hebben gesproken hebben wij geen be zwaar tegen een sterkere verhoging en een progressief tarief voor het bezit van meer dere honden door één eigenaar. Wij doen u als college derhalve een nieuw voorstel wat nog bij een volgend agendapunt uitge breider aan de orde komt voor het ta rief voor 1980. Dit luidt als volgt: le hond 45.00. 2e hond 50.00, 3e hond 55.00, 4e hond 60.00 5e en volgende honden 65.00. Wij menen met dit nieuwe voorstel tege moet gekomen te zijn aan de wensen van het merendeel uwer. Het vliegveld Midden-Zeeland is er niet alleen om een kleine groep mensen een dure vrijetijdsbesteding mogelijk te maken. Het is wel degelijk een infrastructuurvoor ziening, waarbij het economisch belang he lemaal niet voorop dient te staan. Gemeenschapsvoorzieningen vergen in veel gevallen subsidies, soms naar verhouding veel meer dan het vliegveld. Daarnaast is het vliegveld ook van be lang voor zakenvluchten. ziekenvervoer, rampenbestrijding etc. Ons college meent daarom het voorstel tot subsidiëring in 1980 te moeten handhaven. U stelt voor bij realisering van plannen het sportcomplex Kamperland voor te doen gaan op de aanleg van de tweede jachtha ven. Los van de planologische en andere bezwaren tegen de aanleg van de tweede jachthaven is het maken van een keus tus sen beide projecten helemaal niet aan de orde. De aanleg van de tweede jachthaven is een zogenaamde rendabele investering, de liggelden moeten alle kosten dekken. Een rendabele investering brengt geen lasten mee voor de gemeente en slokt geen deel op van de beschikbare ruimte op de ge wone dienst. Zo'n investering kan te allen tijde worden uitgevoerd, als de gemeente de benodigde financieringsmiddelen (geldlening) kan verkrijgen. Dit lijkt ons thans geen probleem te zijn. In de ontwerp-begroting 1980 zijn reeds lasten van het sportcomplex Kamperland opgenomen van ongeveer f 400.000.— (aan koop grond, kosten bestemmingsplan en kosten maken plan, Heidemij). Daarnaast is een speciale reserve aanwe zig van ruim f 660.000.— (zie staat). Dit bedrag wordt wellicht nog hoger als er een overschot is op de dienst 1979. Bovendien is ons college voornemens u voor te stellen een (behoorlijk) gedeelte van het fonds voor dorpsontwikkeling (thans groot ruim 920.000,—) aan te wenden ter dekking van de kosten van dit sportcom plex. Naar schatting zal dan nog een bedrag van 200.000,a 400.000,overblijven, waarvan nog lasten ten laste van de gewone dienst komen. Voor ongeveer ƒ400.000,— betekent dit ongeveer 50.000,—. Hulpsecretarie Kamperland. Voor het aan vragen. enz. van paspoorten, rijbewijzen, e.d. kan men elke woensdagmiddag terecht in het dorpshuis te Kamperland. De belang stelling hiervoor is zeer matig. Ook op de zitting (lx per maand) te Geersdijk ver schijnen weinig tot geen mensen. Vooralsnog lijkt ons het inschakelen van de PTT niet noodzakelijk. Bovendien zou dit de aan- vraagtijd langer doen zijn. Uitbreiding personeel buitendienst. In de ontwerp-begroting 1980 is uiteraard geen rekening gehouden met uitbreiding. In de begroting is geen lastenverzwaring opge nomen, waarvoor uw raad niet voordien een krediet is gevraagd. In de raadsver gadering van 26 nov. 1979 zal u worden voorgesteld het personeel in de buitendienst met 1 man uit te breiden. Kosten ongeveer 45.000,—. Daarnaast vindt overleg plaats met de Dienst voor Aanvullende Werken om in 1980 door te mogen gaan met de inschakeling van twee werklozen via de daarvoor geldende speciale regeling, waar van nu reeds heel wat jaren wordt gepro fiteerd. In de reeds genoemde raadsvergadering van 26 november 1979 zullen wij met een voorstel komen tot beperking van de snel heid van het verkeer in de Julianastraat te Wissenkerke, speciaal in de omgeving van de scholen. Daarbij wordt uw ziens wijze maken verkeersdrempels mee genomen en onze gedachte om naast be perkende maatregelen ook de omgeving ter plaatse te verfraaien. Fietspadcnplan. Door provinciale staten is een fietspadenplan vastgesteld met een fasering in tijd in verband met de eraan verbonden kosten. Het komt ons college ongewenst voor bij genoemd college te be pleiten, dat de voor deze gemeente ge plande voorzieningen in tijd voorrang krij gen boven voorzieningen in andere gemeen ten. Juist het provinciaal bestuur is de aangewezen instantie om de urgentie op provinciaal niveau te beoordelen. Uw wens tot opname van een fietspad langs de Ruiterplaatweg is inmiddels ter kennis van het provinciaal bestuur gebracht. Goedkope woningbouw particulieren. Het is naar onze mening een zaak van de aspirant-bouwer of koper een zo goedkoop mogelijke bouwmethode te vinden. De grondprijzen die in deze gemeente moeten worden betaald zijn tot op heden niet aan de hoge kant. Hierin komt wel ver andering bij de grondprijs voor het be stemmingsplan Kamperland II. Deze zal in een volgende vergadering aan uw raad ter vaststelling worden aangeboden. Bouw woningwetwoningen te Geersdijk. Met u vinden wij dit ook een goede zaak voor de leefbaarheid van deze kern. De gemeente mag geen wervingsaktiviteiten ontplooien voor huurders van woningwet woningen middels advertenties, e.d. Het Belangencomité Geersdijk heeft toegezegd alle mogelijke moeite te doen huurders voor deze woningen aan te trekken. Momenteel staan 3 gegadigden voor een nieuwe woning te Geersdijk op de wachtlijst, terwijl van rijkswege één voorkeurswoning is geclaimd. Gezien de ervaringen bij de bouw van de vorige woningwetwoningen op Geersdijk lijkt ons een zeker optimisme bij het volkrijgen van deze woningen gerechtvaardigd. Bestemming oude schoolgebouw te Geers dijk. Naar de mogelijkheid van gehele of gedeeltelijke handhaving van het gebouw wordt een onderzoek ingesteld, hetwelk nog niet is beëindigd. Bouwkundig bekeken is het gehele gebouw in feite rijp voor de sloop. Diverse bestemmingsmogelijkheden worden nader uitgewerkt, waarbij uiteraard ook meespeelt het verzoek van de jeugdclub te Geersdijk om een gedeelte van het ge bouw in gebruik te krijgen. Streekplan en inrichting Oosterschelde. Ons college vindt een beperkte uitbreiding van de recreatiemogelijkheden langs de Oosterschelde nog wel gewenst. Te denken valt aan een jachthaven en uitbreiding van de Banjaard. Dit zijn echter zaken, die pas op langere termijn spelen. In de procedure voor de totstandkoming van- een nieuw streekplan Midden-Zeeland is het horen van de gemeenteraden voorzien binnen afzien bare tijd. Scholenbouw in kort tijdsbestek. Uw me ning, dat de nieuw- en verbouwplannen van de scholen tekort achter elkaar zijn ge komen, delen wij niet. De lasten konden en kunnen worden opgevangen in een sluitende begroting. Daarnaast profiteert het onder wijs nu reeds van de nieuwe voorzieningen. Bovendien zou volgens de sinds ongeveer één jaar van kracht zijnde bezuinigings maatregelen volgens Bestek '81 wellicht geen goedkeuring op de plannen worden verkregen. Open School. Met u zijn wij van mening, dat het Open School werk gesteund dient te worden. Echter ook van de deelnemers mag wel iets worden gevraagd, zoals ver woord in het subsidievoorstel voor 1980. Andere vormen van bijscholing. Elke vorm van bijscholing voor kansarmen in de sa menleving juichen wij toe. Verzoeken om financiële steun zullen wij dan ook steeds in welwillende overweging nemen. Energiebesparingen. Over eventuele be sparende maatregelen zullen wij ons nader beraden, mede aan de hand van een zeer onlangs ontvangen circulaire van het Mi nisterie van Economische Zaken. Eventueel zullen u ter zake voorstellen worden gedaan. Gebruik aanplakborden. Bij eventuele be hoefte aan aanplakmogelijkheden kunnen de daarvoor aanwezige borden beschikbaar worden gesteld. Verplaatsbare muziektent. Reeds eerder is de aanschaf van een verplaatsbare muziek tent ter sprake geweest. De muziekvereni ging Apollo gaf destijds de voorkeur aan een vaste tent, doch wel op een andere plaats dan de huidige. Dit punt zullen wij in de eerstvolgende vergadering van de sport/cultuur-commissie aan de orde stellen. De vraag rijst of één tent dan wel vol doende is, daar bij nationale feestdagen de beide muziekkorpsen behoefte aan een tent zullen hebben. Overlast horeca. Overlast hangt samen met het sluitingsuur en de vaak te luide muziek in horecabedrijven. Aan elke horeca ondernemer is een muziekvergunning ver leend onder bepaalde voorwaarden. Aan de politie zal worden gevraagd frequenter controle uit te oefenen. Vrije Gemeente Belangen. Voor wat de verhoging van de honden belasting betreft, wordt verwezen naar het antwoord bij de P.v.d.A. Door Otte's Wegenbouw is aan de Dienst Gemeentewerken medegedeeld, dat deze week met het werk wordt begonnen. In het bestek zijn 90 werkbare werkdagen ge noemd. waarbinnen het werk moet zijn uitgevoerd. Uw voorstellen met betrekking tot de oplossing van de verkeersproblemen in de Veerweg zien wij met belangstelling tege moet. Onzerzijds worden thans geen op lossingen gezien. De capaciteit van de huidige begraaf plaats te Kamperland is blijkens ingesteld ondereoek nog voldoende voor een reeks van jaren. Aan de Dienst Gemeentewerken is opdracht gegeven een plan voor uit breiding op te stellen. Dit plan zal dan worden aangemeld voor subsidie in het kader van de Werkgelegenheid Verruimende Maatregel. Zoals reeds in de raadsvergadering van 15 oktober is medegedeeld zal van de zijde van de Reg. Brandweerkring Midden-Zeeland op korte termijn worden geadviseerd over diverse zaken betreffende het materiaal tbv de brandweerkorpsen in deze gemeente (mo bilofooninstallaties, stil alarm en ook een eventuele vervanging van de brandweerauto te Kamperland). Omtrent de keuze van de aan te leggen tennisbanen te Kamperland is overleg ge pleegd met de s.v. „Slagvast". Gekozen is toen voor Poritop-kunststofbanen. Deze ba nen zijn nl. onderhoudsvrij. Omtrent het tracé van de wegen na afsluiting van de Oosterschelde nabij de Banjaard, is nog niets definitiefs bekend. Naar het schijnt wordt thans daarvan een studie gemaakt. Optie is verleend op de helft van de beschikbare bouwgrond op de hoek Oost straat Noordeindstraat, zulks na afbraak van de woning Langeviele 6. De bedoeling is. dat hierop een vrijstaande woning wordt gebouwd. Op 23 oktober 1979 is door Gedeputeerde Staten goedkeuring verleend op de plannen rond het treffen van recreatieve voorzie ningen bij de zandhoek en de nieuwe inlaag voor de Thoornpolder. Realisatie van de plannen is binnen 1 jaar te verwachten. In het bestemmingsplan „Geersdijk-Oost II" is na de bouw van de 10 woningwet woningen en de 4 premie-woningen nog ruimte voor 7 woningen. Gedeputeerde Sta ten hebben grote moeite met verdere uit breidingsplannen voor Geersdijk. Aangedron gen wordt op onderzoek naar rehabilitatie mogelijkheden binnen de bebouwde kom. Bij het vooroverleg over het bestemmings plan is door de subcommissie voor de ge meentelijke bestemmingsplannen gesteld, dat het plan voor 10 jaar in de woningbehoefte zou moeten voorzien. Het bovenstaande houdt niet in dat binnenkort toch voor overleg zal worden gepleegd voor een vol gend bestemmingsplan voor Geersdijk. De overname van de verbindingswegen door de gemeente is van de baan. Bij doorvoering van de reorganisatie binnen lands bestuur zou de onderhoudstaak waar schijnlijk weer bij de provincie komen. C.D.A. Er is geen verplichting mogelijk iedereen voor de reinigingsrechten te laten betalen. Alleen diegenen kunnen worden aangeslagen welke vuil meegeven. Er is wel een door lopende controle. Over de hondenbelasting: zie de P.v.d.A. De belastingen voor de toerist worden naar onze mening niet teveel opgeschroefd, gelet ook op andere gemeenten. Wij zitten dan niet aan de hoge kant. Over het Vliegveld Midden-Zeeland: zie de P.v.d.A. Ondanks bekendheid met de subsidiere geling in deze gemeente heeft de HVP geen financieel overzicht van de kosten van de cursus overgelegd. Voor gebruik dorpshuis wordt reeds abonnement verleend i.p.v. ta rief voor incidenteel gebruik. Dus reeds 125,— subsidie in feite. Daarnaast is bij andere cursussen gebleken, dat als de deel nemers zelf de koffie betalen, er geen financieel tekort is. De peuterspeelzalen voorzien, gezien de belangstelling, duidelijk in de behoefte. De kostenstijging is vrij gering, nog geen 3°/o. Het is afwachten of de ministeriële goed keuring dit jaar afkomt. Huur van de nood- lokalen is voor rekening van de gemeente. Plaatsing tot 1 januari 1980 kost niets meer dan dat ze na de verbouw van de o.l.s. verwijderd zouden zijn en daarna opnieuw geplaatst zouden moeten worden. De slechte verhoudingen tussen de twee verenigingen betreuren wij ook. Er wordt naar gestreefd de aparte gebouwen voor de verenigingen niet meer te laten kosten dan de bouw van een gezamenlijk gebouw. Wij betreuren ook de tegenwerking van eigen gemeenteleden tegen de aanleg van de tweede jachthaven. Over de brandweer: zie Vrije Gemeente Belangen. Het aanwerven van nieuwe leden, die in de gemeente werken; hierop zal worden gelet. Het is wel een moeilijke zaak, gezien het aantal arbeidsplaatsen in de gemeente. Het probleem van de lange wachttijden bij de brug te Kats zal worden aangekaart bij Rijkswaterstaat. De extra kosten voor het onderwijs passen in een sluitende begroting. Voor de o.l.s. te Wissenkerke is wijziging stichtingsjaar van de lokalen gevraagd. Hierop is nog geen antwoord ontvangen. Dit speelt niet in Kamperland. Hier zijn twee nieuwe lokalen bijgebouwd, terwijl twee oude lokalen gemeenschapsruimte zijn geworden. Het is ons bekend, dat door de Mavo een verzoek aan het Ministerie is gedaan voor het bijplaatsen van een noodlokaal. Overigens staat de gemeente hier geheel buiten. Aan de hand van het gasverbruik over het afgelopen seizoen zal bekeken worden in hoeverre afdekking rendabel is. Over 1978 bleek afdekking niet rendabel. Thans is naar onze mening niet meer alleen het kostenaspect van belang, doch ook het energiebesparingsaspect. Latere openstelling komt ons, gelet op de termijn van open stelling van 5 maanden niet gewenst voor. S.G.P. Ons college acht een verhoging van de woonforensenbelasting en de onroerend- goedbelasting met 5°/o noodzakelijk. Opge merkt zij daarbij, dat voor wat deze belas tingen betreft dit de eerste verhoging is sedert 1 januari 1975. De tarieven voor het gebruik van sportaccommodaties zijn tussen tijds wel verhoogd. Sluiting van het zwembad op zondag is om principiële overwegingen niet mogelijk. Diverse uitspraken van de Hoge Raad. Op zondag wordt in deze gemeente een redelijk gebruik gemaakt van het zwembad, ten gevolge waarvan sluiting van het bad ons niet gewenst voorkomt. Bovendien zou door sluiting op zondag slechts een zeer geringe besparing op het totale tekort worden ver kregen (alleen de kosten van de badmeester en de kassière na aftrek van de inkomsten). Zou men uit financiële overwegingen het zwembad willen sluiten op zondag, dan zal men moeten kunnen aantonen dat het daardoor ontstane tekort niet kan worden gedragen. Gezien de grote stroom van aanvragen om subsidie zijn ook wij van mening, dat deze kritisch worden bezien. Ons college heeft geen bezwaar tegen opname van een vertegenwoordiger van de S.G.P. in de subsidie-commissie. Wij zullen daartoe een voorstel aan de raad doen. Voor wat betreft het teruglopen van de vraag naar bouwgrond delen wij uw mening niet geheel. In de bestemmingsplannen Wis senkerke zuid-west en Kamperland verliep de uitgifte van bouwgrond gelet op de termijn waarvoor de bestemmingsplannen geacht werden toereikend te zijn te snel. Bovendien heeft een grote bouwaktiviteit in de vrije sektor gevolgen voor de toe wijzing van woningwetwoningen en premie woningen. Jaarlijks worden berekeningen gemaakt door het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening voor de woningbehoefte in een gemeente voor de komende 5 jaar, waarbij wordt uitgegaan van de natuurlijke bevolkingsaanwas en het gemiddelde van het migratieverloop in Zeeland. Voor wat de brandweer betreft, verwijzen wij naar het commentaar bij Vrije Gemeente Belangen. Uw mening ten aanzien van de sport dleen wij niet. Niet ontkend kan worden, dat de sport een behoorlijk bedrag per jaar vergt, doch gezien de financiële positie van de gemeente kan zulks worden opgebracht. Milieu. Voor zover in ons vermogen ligt, zal op één en ander worden toegezien. Hierbij zullen echter de bepalingen van o.a. de Hinderwet ook van de zijde van de gemeente moeten worden nageleefd. Bij het onderhavige bedrijf (Bakker) is zowel van onze zijde als door het bedrijf zelf van de wettelijke mogelijkheden gebruik gemaakt. Ieders principe wordt geëerbiedigd. Ver dere uitbreiding van de recreatie dient naar onze mening ook slechts in zeer beperkte mate plaats te vinden. In tweede termijn zei de heer Blok, dat het college niet aan de frakties gevraagd had, aan welke beheersvorm zij dachten bij de tweede jachthaven. Hij kon akkoord gaan met het nieuwe voorstel over de honden belasting. Over de subsidie aan het Vliegveld Midden-Zeeland zei hij, dat zijn fraktie hier tegen blijft en daarom met een voorstel komt om dit af te wijzen. Over het verzoek van de SGP om in de subsidiecommissie te komen, zou zijn fraktie dit verzoek steunen. De heer Remijnse vond de hondenbelas ting een nog te geringe verhoging. Verder zag hij toch graag gravel op de tennisbanen. De heer Dieleman stelde voor om 1 jaar 1300,— aan het Vliegveld Midden-Zeeland te subsidiëren. Van der Maas vroeg tenslotte om alle belastingen geleidelijk per jaar te verhogen. De voorzitter antwoordde hierop, dat in principe de gemeente de tweede jachthaven gaat beheren. En het college stelt ook voor, wat het CDA wil met het Vliegveld. De opmerkingen over de tennisbanen worden nader bezien. De belastingverhogingen ko men jaarlijks aan de orde. De heer Sandee had nog enkele algemene opmerkingen, o.a. over de recreatiemoge lijkheden aan de noordkant van de gemeen te, over de onderwijsuitkeringen en de prijs van bouwgrond in het nieuwe bestemmings plan te Kamperland. En de heer Uijl vond het bedroevend, vooral nu er zoveel gega- LANDELIJKE KOLLEKTE STICHTING NATIONAAL FONDS SPORT GEHANDICAPTEN We leven in een land, dat overvloeit van melk en honing. En dan toch dat gerammel met een kollektebus, of rondgang met zakjes en intekenlijsten? Subsidies van overheids wege vloeien in overvloed, de sociale voor zieningen kennen geen grenzen. En dan toch nog een geldinzameling! Ja, zo op het eerste gezicht heeft u gelijk, maar als u wat dieper op de zaak ingaat, dan komt u wel tot andere conclusies. Het gaat om een geldinzameling voor het Na tionaal Fonds Sport Gehandicapten. Het is de bedoeling om de sport voor alle ge handicapten mogelijk te maken. Tientallen aa'nvragen om een bijdrage voor diverse projekten tb.v. sport voor gehandicapten liggen bij genoemd Fonds op tafel in af wachting van uw reaktie in de week van 12 tot 18 november. Van de landelijke kollekte in 1978 werd meer dan één miljoen gulden uitgekeerd aan projekten voor gehandicapten. Hiervan werd aan de provincie Zeeland 25.000 gul den uitgekeerd. In ons land doen momenteel ongeveer 15.000 gehandicapten aan één of andere sportbeoefening. Om de vele, soms zich geïsoleerd voelende gehandicapten door middel van sport weer in de samenleving te brengen, zouden dat er wel 80.000 moe ten zijn. Er wordt op allerlei manieren getracht die gehandicapten over hun schroom en drempelvrees heen te helpen. De sportaccommodaties, die er zijn voor de valide sporter, zijn over het algemeen niet zonder meer geschikt voor de gehan dicapte sporter. Er moeten dus voorzienin gen en bijzondere aanpassingen tot stand gebracht worden, hetgeen uiteraard veelal grote kosten met zich meebrengt. Daarnaast zijn er ook nog de vervoersproblemen, be geleiders, instrukteurs. etc. De sport voor gehandicapten vergt veel geld. Als u naar eer en geweten afvraagt of dat een reden mag zijn om er dan maar digden zijn voor een ligplaats, dat enkele inwoners de tweede jachthaven zo ophou den en de zaak duurder maken. De voorzitter had het over „een pas op de plaats maken" voor wat de recreatie betreft. De onderwijsuitkeringen gaan auto matisch, maar de bijzondere lagere school te Wissenkerke is een apart geval. De bouwgrond wordt wel duur. maar het plan komt in de raad. En verder was hij het geheel eens met de opmerkingen van dhr. Uijl. De begroting 1980 werd overeenkomstig de voorstellen vastgesteld. Een volgend agendapunt was de subsidie- voorstellen behorende bij de begroting 1980. Over het Vliegveld Midden-Zeeland vroeg de heer Blok stemming aan. Voor het voor stel van het college waren: de heren Sandee, Dieleman, Noordhoek, Remijnse. Wisse en De Nooijer. Tegen waren: de heren Blok, Meulenberg, Uijl, Hamelink en Van der Maas. Hetgeen betekende dat het Vliegveld Midden-Zeeland voor 1980 een subsidie kreeg van ƒ1300,—. De heer Sandee wilde de cursussen van Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande wel subsidiëren. Hij kreeg hierbij alleen de steun van de heer Dieleman. Tenslotte stemde dhr. Van der Maas nog tegen de hoge bijdrage aan de Interkerke lijke Recreatiecommissie. Hij vond 500,— genoeg. Daarna ging men over tot wijziging c.q. vaststelling van de diverse belastingveror deningen. En werd het maximumbedrag van de vlottende schuld voor 1980 vastgesteld. Ook werden enkele wijzigingen over de begroting van 1979 nog goedgekeurd. Bij de rondvraag had dhr. Meulenberg twee vragen: Verlichting bij parkeerterrein aan de Weststraat en aanbrengen van een leuning bij oprit Tuindorp-Dorpsdijk. De voorzitter zei. dat het gehele ver lichtingsplan in het dorp Wissenkerke wordt bezien. En de leuning werd voor de winter aangebracht. De voorzitter sloot hierna de vergadering en nodigde raadsleden, secretarie-personeel en gemeentewerklieden met hun dames uit voor een diner in het restaurant van „De Roompot". niets aan te doen, zal het antwoord zijn: Nee. Een valide behoort te sporten en een gehandicapte moet sporten. U kunt natuur lijk zeggen: „Als de kosten zo hoog zijn, dan moet de overheid er maar voor zorgen. Akkoord, maar de overheid doet gelukkig al in de een of andere vorm iets voor de sport gehandicapten, door middel van sub sidies. Helaas is dat te veel beperkt om het doel,.wat men stelt, te bereiken. In de provincie Zeeland gaan in de week van 12 18 november a.s. ruim 1700 gezonde sportmensen op stap voor hun bekende of onbekende mede-mens. die nood zakelijk hun geëigende sport moeten be oefenen. Stel deze mensen, veelal jongeren, niet teleur en geef met gulheid van uit uw hart. ST. NICOLAAS AKTIE TE COLIJNSPLAAT Ook dit jaar organiseert de Ondernemers vereniging te Colijnsplaat weer een Sint Nicolaas-aktie van 21 nov. t/m 5 dec. De deelnemende zaken verstrekken bij elke be stede rijksdaalde één bon, waarop vele mooie prijzen zijn te winnen, zoals enkele fietsen en een half varken. De deelnemende zaken zijn: Bakkerij „De Vink", Glenelg Bar, v. d. Heijde, M. v. d. Berge. Cafétaria Ne- halenniae, SRV Kallewaard, HCR Zeelandia, Jaap Trimpe, J. C. de Krijger, M. de Smit, „De Schelde", M. Ventevogel en VéGé Voor deelmarkt. Voor de kinderen t/m 12 jaar is er een etalagewedstrijd van 21 tot 24 nov., waarbij ze het totaal aantal bruine bonen moeten raden, die bij elke deelnemende zaak in de etalage zijn te vinden. Zaterdagmiddag 24 nov. wordt St. Nico- laas feestelijk ingehaald om plm. 14.00 uur op de Haven. De Brassband „Wilhelmina" zal hieraan haar medewerking verlenen. De jeugdclub zorgt de rest van de middag, in samenwerking met de Ondernemersvereni ging, voor ontspanning in de gymzaal, waar enkele films gedraaid zullen worden.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1979 | | pagina 2