Raadsvergadering Wissenkerke 100-jarig bestaan E.M.M. 100 jaar E.M.M. Kortgene Op maandag 3 september kwam de raad dezer gemeente in vergadering bijeen. We gens vakantie van de burgemeester stond hij onder voorzitterschap van wnd. burge meester J. A. W. Wisse. Ook de heer P. A. Hamelink was wegens vakantie afwezig. De voorzitter begon met enige medede lingen, dit naar aanleiding van de vorige raadsvergadering. Het college is het onder ling nog niet eens of de begrotingen van gemeenschappelijke regelingen als apart punt op de agenda moeten komen. Het Waterschap staat positief tegenover het plan voor bebossing aan het strandje bij de Vlietepolder. Wel voorzover dit mogelijk is. De gronden in de bestemmingsplannen zijn gemaaid of gesproeid. Er is een ingenieurs bureau ingeschakeld voor adviezen bij de hinder van het bedrijf Bakker Interrecreatie. Het parkeren in de Veerweg komt later in de raad ter sprake. De aanvraag voor het plaatsen van de tweede telefooncel te Kamperland is onderweg. En er komt een gesprek tussen het college en de midden standsvereniging van Wissenkerke. Bij de behandeling van de ingekomen stukken vroeg de heer Remijnse om een kostenopgave voor ombouw van de brand spuit van Kamperland, zodat deze ook water kon vervoeren. De voorzitter zei hierover advies te vragen aan de brandweerinspektie. De heer Noordhoek vroeg nog naar de reden van verdaging van het bestemmings plan tweede jachthaven. Nog meer informa tie verzamelen was de reden aldus de voorzitter. Wethouder De Nooijer had nog een on plezierige mededeling. Bij het uitbaggeren van het havenkanaal te Kamperland was men bij de ingang op grote ondiepten gestoten. Door deze extra werkzaamheden zal dit werk veel meer gaan kosten dan er beschikbaar gesteld was. Hoeveel kon hij op dit moment nog niet zeggen. Wegens onwil van de tennisclub en de voetbalvereniging te Kamperland moest een plan herzien worden voor het nieuwe sport complex te Kamperland. Dit om aldus de mogelijkheid te scheppen om voor elk af zonderlijk een gebouw te plaatsen. De heer Uijl vond dit een zeer droevige zaak, dat daardoor de gemeente maar weer op extra kosten werd gejaagd. Hij begreep niet waarom het niet onder één dak kon. Ook de heren Dieleman, Sandee en Van der Maas waren er tegen wanneer het de gemeente extra geld gaat kosten. Uijl en Dieleman wilden dan ook dat de meer kosten voor rekening kwamen van beide clubs. Daarentegen sprak de heer Remijnse zich uit voor twee gebouwen, om later moeilijkheden te besparen. De voorzitter zei het geheel eens te zijn met de eerste sprekers. Er was alles ge probeerd om beide clubs bij elkaar te krij gen. maar het lukte niet. Het is een droe vige zaak. Men zal zeker later nog eens gaan praten met de clubs. En de opmer kingen vanuit de raad zouden er dan zeker b:: betrokken worden. Na deze uiteenzetting werd dit voorstel enigzins morrend aangenomen. Er werd een samenwerkingsovereenkomst aangenomen, welke behelsde het bestuurlijk experiment specifiek welzijn. Dit met de andere gemeenten van de Bevelanden. Met de gemeenten Goes en Kortgene werd een Stichting Welzijn voor Ouderen in het leven geroepen. Kosten voor de ge meente op dit moment 8.650,—. De behandeling van een verkeersrapport over de drie kernen gaf de nodige discussie. De heer Blok had namens de PvdA-fraktie alles op papier gesteld en hij zei: Algemeen. Het geheel geeft onze fraktie de volgende punten ter discussie te stellen. Gezien de kosten (plm. ƒ56.000,—welke hieraan verbonden waren, zijn wij van oordeel dat de tellingen een juist beeld verstrekken en zeer gedetailleerd zijn. Wat de conclusies, suggesties, alternatieven, e.d. betreft, zijn wij minder tevreden, ja enigszins teleur gesteld. Ook b.v. globale kosten, e.d. niets is hiervan in terug te vinden. Al met al toch een teleurstellend rapport, wat zeker niet in deze vorm voor herhaling vatbaar is. Wij willen toch nog enkele punten in de kernen nader belichten en uw college op enkele situaties opmerkzaam maken. Geersdijk. Voor de Provinciale Weg zouden wij toch graag zien, dat daar de borden van 50 km p/u weer terugkomen. Ook zou het bord wat deze maximum-snelheid aangeeft, ko mende vanuit de richting Kortgene, wat eerder geplaatst willen zien. Het geheel zal wel via de Provincie moeten lopen, toch zouden wij willen dat u dit daar toch zou aankaarten. Kamperland. Bij de Ontsluitingsweg hoort zeker een rijwielpad en het getuigt zeker niet van vooruitzien, dat men daar na amper twee jaar van aanleg pas achterkomt. Ook iets om de Provincie, in het kader van het fietsplan, op attent te maken. Voor de kruising Noordstraat—Veerweg hebben wij twee alternatieven om aan het parkeren en de onveiligheid wellicht iets op te lossen. 1. Alsnog de mogelijkheid van een parkeerterrein op een stukje grond van De Putter (vrijwillig of onteigening?) 2. Komende vanaf de Ontsluitingsweg éénrich tingsverkeer van een stukje Noordstraat A. van Heestraat. Hierbij dienen nog wel de nodige aanpassingen met parkeerstrepen, e.d. Wissenkerke. Graag zouden wij twee verkeersdrempels geplaatst zien in de Julianastraat. Wij heb ben door middel van het rapport gecon cludeerd dat de intensiteit van het verkeer in deze straat niet hoog is, toch heeft men voor een ongeluk maar één auto nodig. Zij zouden geplaatst kunnen worden bij de afslag Wilhelminastraat en afslag Beatrix- straat. dan heeft men de uitgangen van de scholen ertussen. Het verdient verder aanbeveling het parkeren van auto's bij de uitgangen van de scholen tegen te gaan. Dit voor het overzicht van de automo bilisten op de uitgaande kinderen. De afrit van de Dorpsdijk naar de Juliana straat zou zeker niet verbeterd dienen te worden, aangezien dit naar ons oordeel het harde rijden met meer kans op onge lukken zou bevorderen. Wel dient op het bord vanuit Kamperland beter aangegeven te worden dat het doorgaande verkeer de tweede afslag dient te nemen. Slot. Wij zijn tot slot van oordeel dat een beter rijgedrag van de automobilisten in de kernen niet moet komen via allerlei dure (en wellicht gemaakt voor enkelen) verkeers- oplossingen, maar dat men bij voortduring de autobezitters attendeert op het veilig en langzaam rijden in onze kernen. Wij hopen met bovenstaande eenvoudige alternatieven en/of oplossingen toch nog een bijdrage aan de veiligheid gegeven te hebben. Met de conclusies van uw college zijn wij het in hoofdzaak eens en vooral het plan voor een betere aankleding van de Hoofd straat te Geersdijk juichen wij toe. Echter uw plan voor de julianastraat wijzen wij af, omdat dit te kostbaar zal worden en het resultaat niet groot zal zijn. Ons plan is goedkoper, beter en eenvoudiger te reali seren. Tot zover in eerste instantie ons oordeel over het rapport. De heer Van der Maas vroeg de volle aandacht om de rijsnelheid in zes straten te verlagen. De beplanting in Geersdijk vond hij ook een goede zaak. En ook de snelheid op de Prov. weg te Geersdijk moest volgens hem maar 50 km p/u bedragen. De heer Sandee was het eens met de PvdA over de aanleg van verkeersdrempels in de Julianastraat. Een fietspad langs de Ruiterplaatweg was zeer hard nodig. Hij betreurde ook de duurte van het rapport, aangezien de resultaten miniem waren. E»e heer Remijnse vond de tellingen goed en de conclusies slecht. Hij schaarde zich achter de voorstellen van b. en w. Wel vroeg hij nog naar de mogelijkheid van verkeerscontroles op plaatsen waar te hard gereden werd. De heer Dieleman vroeg als laatste nog aandacht voor twee onveilige kruisingen, nl. afrit Dorpsdijk Voorstraat en Dorps weg Oostvoorstraat. De voorzitter begon te stellen, dat er over het algemeen toch niet zo erg hard gereden wordt, als men wel dacht. Enkel de Ruiterplaatweg valt op door te hard rijden. De 50 km p/u bij de Prov. weg te Geersdijk wordt doorgegeven aan de Pro vincie, evenals de aanleg van een fiets/ voetpad langs de Ruiterplaatweg. Over het verkrijgen van een terrein bij De Putter is het college nog steeds- bezig. Snelheids controles zullen zeker tot de mogelijkheden worden gerekend. Wethouder De Nooijer vond dat er weinig aan de hand is. Welke maatregelen men ook neemt, alles is toch niet te voorkomen. Hij was zeker geen voorstander van de aanleg van drempels in de Julianastraat. Beplanting, parkeerplaatsen en een vernau wing in de weg. ter plaatse van Vredestein zag hij meer zitten. Over de aanleg van fietspaden kon hij geen mededeling doen op welke termijn dit gerealiseerd zou zijn. Na nog enige discussie besloot de" voor zitter dit punt door te stellen dat het college notitie had genomen van de ver schillende standpunten en dat men later met uitgewerkte plannen naar de raad zou komen. Eén conclusie van alle partijen vond hij duidelijk: het rapport was slecht. In het kader van het aktiveringsplan kreeg de openbare lagere school te Wissen kerke voor één morgen of middag per week een tijdelijke onderwijzeres. Op voordracht werd benoemd met 10 stemmen mevr. H. van Liere - Mast. De Chr. kleuterschool te Geersdijk vroeg voor het schoonmaken van het nieuwe ge bouw de vergoeding van 5000,voor een schoonhoudster. De heer Noordhoek vroeg waarom dit niet te combineren was met de lagere school. De voorzitter zei dat het hier ging om het aantal uren voor de kleuterschool en niet om de persoon. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nationaal Onderwijs te Kamperland vroeg medewerking voor nog uit te voeren werken aan het bestaande gedeelte en bijkomende werken. De heer Sandee vond dat de zaak slecht liep. Is er weer een raming verkeerd ge weest. Wat vindt de inspekteur er van. En wanneer is de zaak nu eindelijk klaar? Van der Maas had graag de financiën er bij vermeld gezien. En waren naar zijn oordeel toch wel vergissingen gemaakt. De heer Remijnse vroeg naar de ople veringsdatum en de extra kosten van het noodgebouw. De heer Uijl vond dat de raad schriftelijk geinformeerd diende te worden wat er al lemaal fout was gegaan. Het bestuur zou dit eens moeten uitzoeken. De voorzitter begon te stellen dat er fouten in de raming zitten. Ook de kwaliteit van beter materiaal kan kostenverhogend werken. Er zouden van dat bedrag van 115.000,— extra nog enkele bedragen af gaan, terwijl ook nog subsidie voor de isolatie was aangevraagd. De inspekteur gaat nooit akkoord zonder dat eerst de raad toestemming verleent. In oktober is de school klaar. Bedragen worden in een voorstel nooit vermeld. En er is van begin af aan gemodderd met de bouw. Er komt nog een onderzoek wie de meerkosten moet gaan betalen. Hij wilde er niet verder op ingaan, maar hij kon er wel een boek over schrijven. Ook wethouder De Nooijer vond het jammer dat de zaak zo loopt. Het is een lijdensweg, die extra hoge kosten vergt vanwege de lange bouwtijd. Op voorstel van Sandee zou aan het schoolbestuur het ongenoegen van de raad over deze zaak worden kenbaar gemaakt. De voorzitter kon zich hiermee verenigen. Voor verbetering van de Westhavendijk te Kamperland was een extra aanvullend krediet nodig van ƒ110.000,—. De heren Remijnse, Uijl en Blok zaten nogal voor problemen over de aanleg van een schoonwaterriool van 35.000,—. Maar volgens de voorzitter werd dit door het Waterschap geëist. De heer Sandee vond dat de gemeente te lang op subsidie ge wacht had, waardoor men nu de rekening kreeg gepresenteerd. De totale kosten kwamen nu op een bedrag van 619.000,— en de aanbesteding van het werk zou binnenkort plaatsvinden. Een bedrag van ƒ3400,— werd beschik baar gesteld voor de aanschaf van kleding voor het brandweerkorps uit Wissenkerke. Voor 10.000,— kocht de gemeente een stuk grond, groot 3230 m2, gelegen tussen Rancho Grande en de Paviljoenweg. Enkele begrotingswijzigingen passeerden hierna de revue. Van der Heijde b.v. was bij de raad in beroep gegaan tegen de voorwaarde welke het college gesteld had bij de aanbouw van een gebouw aan de loodsen nabij het koelhuis te Kamperland. Het college stelde dat dit bijgebouw van een schuin dak voor zien moest zijn, terwijl Van der Heijde volgens zijn tekening een plat dak wilde. De heer Sandee vond dat men moest spreken van een apart gebouw. Hij vond de welstandscommissie niet konsekwent, omdat er in de buurt ook gebouwen zijn met platte en schuine daken. Hij stelde voor Van der Heijde te laten bouwen vol gens zijn eigen plan en het advies van de welstandscommissie niet over te nemen. De heer Uijl sprak ook over willekeur van de welstandscommissie. Een plat dak was voor deze ondernemer kostenbesparend. Hij wilde ook Van der Heijde toestemming verlenen te bouwen volgens eigen plan. Hij had de formele weg bewandeld en diende daarin zijn gelijk te krijgen. Volgens de heer Van der Maas had het beroepschrift aan de raad gezonden dienen te worden en verder wou hij ook Van der Heijde toestemming verlenen. De voorzitter zei, dat Van der Heijde nog eens op het gemeentehuis had moeten komen praten. Óf er sprake van willekeur was. wist hij niet. Het tijdsbestek was te kort geweest om het beroepschrift erbij te verzenden. Toch wilde hij het voorstel van het college handhaven. Hierop werd door enkele raadsleden om stemming gevraagd. Voor het voorstel van het college waren de wethouders Wisse en De Nooijer en de leden Remijnse en Diele man. Tegen het voorstel stemden de leden Blok, Meulenberg, Uijl, Noordhoek, Van der Maas en Sandee. Hetgeen betekende, dat Van der Heijde b.v. mag gaan bouwen volgens zijn oorspronkelijke plan (plat dak). Bij de hierna volgende rondvraag sprak de heer Uijl over de afwezigheid van het gemeentebestuur bij een receptie van een bestuurslid hetwelk 31 jaar lang deze funk- tie heeft bekleed. De voorzitter zei dat men de uitnodiging te laat heeft ontvangen. De heer Noordhoek vroeg wanneer het herstel van de wegen in De Banjaard werd aangepakt. Wethouder De Nooijer zei, dat dit in het najaar de bedoeling was. Van der Maas vroeg of er plannen waren met het oude schoolgebouw te Geersdijk. De voorzitter zei, dat wanneer dit leeg kwam, het college met een plan naar de raad zou komen. Als laatste kwam de heer Blok met de volgende vraag: Is uw college niet van me ning, dat een uitspraak van Wissenkerke op zijn plaats is over de vestigingsplaats van de CPA-post Midden-Zeeland. Dit in verband met de a.s. vergadering van dit bestuur? De voorzitter en wethouder De Nooijer waren van mening dat dit in eerste instan tie een zaak was van de vertegenwoordiger in dit bestuur. De heer Hamelink is afge vaardigde in dit bestuur, maar wegens zijn vakantie had hij deze zaak doorgespeeld naar plaatsvervanger dhr. Meulenberg. Deze stelde dat hij op voorstel van Hamelink voor Goes zou kiezen. De heer Sandee was het daar niet mee eens en gaf uit oogpunt van kostenbesparing de voorkeur voor Vlissingen. Wel betreurde hij dat dergelijke zaken op deze manier (vechten tussen twee plaatsen) zo plaats vinden. Na nog enige discussie over en weer kwam men er als geheel niet uit en de voorzitter stelde dat men dit toch maar aan de afgevaardigde moest overlaten. Na drie uur vergaderen over een amper 16 punten tellende agenda kon wnd. bur gemeester J. A. W. Wisse deze vergadering voor gesloten verklaren. De feestelijkheden in verband met het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Mu ziekvereniging „E.M.M." te Kortgene begon nen op vrijdag 31 augustus j.l. met een muzikale rondgang door de harmonie „Apol lo" uit Wissenkerke. Ze stopten voor de woningen van de dirigent dhr. F. Smit en van de voorzitter dhr. A. Welleman, die met hun echtgenotes plaatsnamen in een open landauwer. De beide dames kregen hierbij nog een bos 'bloemen aangeboden. Getrokken door twee versierde paarden reed men door een gedeelte van het dorp. voorafgegaan door „Apollo". Bij het dorpshuis „De Pomp- weie" werden ze opgewacht door het feest comité, o.l.y. dhr. G. Boot. De grote zaal van het dorpshuis zat stampvol genodigden toen dhr. G. Boot de officiële receptie opende en burgemeester Van der Linde de jubilerende vereniging toesprak. Hij memoreerde de vele verdien sten van E.M.M. voor de gemeenschap in het verleden en hoopte, dat er door toeloop van jonge leden de toekomst van de vere niging wat rooskleuriger zou gaan uitzien. Na zijn toespraak deelde hij mede, dat 3 leden koninklijk zijn onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, i.v.m. hun 40 en meer jaren lid van de vereniging. Het waren de leden W. Wolse, A. van Hakken en C. Welleman, waar de burgemeester de ere medailles opspelde. Door de jongste leden van E.M.M., t.w. Karin Boot en Annabet van Damme, werden de echtgenotes in de bloemetjes gezet. Hierna volgde de felicitatie van de voor zitter van het werkcomité. Hij wees op de belangrijke funktie van een muziekgezel schap voor een gemeenschap en wenste de vereniging een goede toekomst toe. Hierna gaf de voorzitter van E.M.M. een kort overzicht van wat er in de afgelopen 100 jaar zoal is voorgevallen. Met eer roemde hij de leden in het verleden en heden, die in tijd van tegenslagen de zaak draaiende hebben gehouden. De volgende spreker was dhr. C. J. Schout, voorzitter van de K.N.F., afd. Zeeland. Hij reikte na zijn rede de K.N.F.-medaille uit, waarna hij aan de volgende personen oor konden uitreikte voor 30 en meer jaren lid maatschap: dhr. F. Smit wegens 33 jaar dirigentschap; ook aan de heren J. Welle man, W. J. Dingemanse, M. Kramer, A. van Sluys, A. van Hakken en C. Welleman. De vergulde speld werd door hem opgespeld voor 45 en meer jaren lidmaatschap, aan: W. Wolse, A. Welleman en H. Smallegange. Na de pauze speelden een aantal oud leden van E.M.M. „Koninklijke muziek" van Practoriur - v. Lijnschoten en Aandante voor E.M.M., o.l.v. Rinus en C. Kramer. Daarna kwamen een grote rij sprekers, w.o. het erelid dhr. A. Maas, zijn geluk wensen aanbieden, vergezeld van veie en- veloppes met inhoud. Hierna volgde een dankwoord van voor zitter Welleman aan het gemeentebestuur voor de steun altijd ondervonden en voor het aanbieden van de receptie. Bijzonder stond hij stil bij het vele werk van het comité. Niets is ontzien en aan alles is gedacht, aldus de voorzitter. Zelfs de oud vaandeldrager, de 85rjarige heer J. Kors- huize, verscheen met het vaandel op het podium. Ook dankte hij de ingezetenen, die door hun bijdrage dit mogelijk hadden gemaakt. Na het officiële gedeelte kwam een zeer groot aantal aanwezigen het bestuur en dirigent feliciteren, waarna het bal begon onder leiding van „The Riverside Combo". Zaterdag 1 september begon met het spelen van „Koninklijke muziek" vanaf de toren door een aantal muzikanten van E.M.M. Daarna kondigden herauten te paard aan wat er op deze dag zoal stond te gebeuren. Pony's en paarden reden door het dorp met op de ruggen van de berijders „E.M.M. 100 jaar". En een draaiorgel zorgde voor een vrolijlke stemming in het dorp. Het middagprogramma begon met marsen door het dorp van de muziekgezelschappen van Noord-Beveland, Kattendijke en Souburg. Daarna nam het jubilerende korps plaats op de tent in de Hoofdstraat, waar ze door de deelnemende korpsen met een tweetal marsen werden toegespeeld, o.l.v. Rinus Kramer. Vervolgens gaven deze orkesten concerten in de Hoofdstraat. E.M.M. speelde een nieuwe mars (de E.M.M.-mars), die expres voor dit jubileum was gecomponeerd door de musicus H. Maas uit Krimpen aan de IJssel. Na het concert van E.M.M. werd een demonstratie gegeven door de pas weer opgerichte drumband met majorettes, o.l.v. Bas de Looff. Ondertussen vond in „De Korenbeurs" het jeugdprogramma plaats met de opvoering van „Deurtje open, deurtje dicht" door het Kindertheater uit Vlissingen. Door het concerteren bij het bejaarden tehuis door de muziekvereniging uit Kat tendijke, heeft het comité laten zien, dat ook aan de bejaarden is gedacht. In de avonduren concerteerden onder enorme belangstellilng het harmonie-orkest „Kolpings Zonen" uit Bergen op Zoom, o.l.v. dhr. Theo van Meel en het fanfarekorps „Vlijt en Volharding" uit Souburg, o.l.v. dhr. M. Kramer. Dit laatste gezelschap be sloot met het geven van een taptoe. Voordat dit korps de feestelijkheden met een fakkeloptocht besloot, dankte de voor zitter van het werkcomité allen die hadden meegewerkt om dit feest te helpen slagen, waarna de voorzit&r van E.M.M. zich hier bij aansloot en hulde bracht aan het werk comité, dat enorm veel werk heeft verricht bij de voorbereiding en uitvoering van het programma. Het geheel werd besloten met een open luchtbal op het Kerkplein, waaraan zeer velen deelnamen, met muzikale medewerking van een carnavalsgroep uit de muziekvere niging uit Bergen op Zoom.. Rest nog de vermelding dat 150 school kinderen hebben deelgenomen aan de teken wedstrijd. Alle deelnemers kregen een ball point en de winnende groepen kregen ieder een waardebon van 12,50. De resultaten van die wedstrijd waren tijdens de officiële receptie te bezichtigen in het dorpshuis. De prijswinnaars van de tekenwedstrijd zijn: kleuterschool: Christiaan Slabbekoorn en Jozko Platschorre. Basisschool: le klas: Marjolein Woltering; 2e: Connie v/d Linde; 3e: Peter van Schaick; 4e: Petra Schier; 5e: Arjen Brinkman; 6e: Diek v/d Linde; 6e: Ronnie van Maldegem. De tekeningen werden gejureerd door mevr. Van Mazure en dhr. W. de Haan (tekenleraar Mavo). Verder, dat een aantal dames zich bij zonder verdienstelijk hebben gemaakt door heerlijke soep te presenteren aan alle deel nemende muzikanten, die aan dit jubileum deelnamen. En dat de brassband „Wilhel- mina" tijdens de mars door Deltonapark door enige bewoners een welkome verfris sing kregen aangeboden. Het is ons als werkcomité 100-jarig bestaan E.M.M. Kortgene een behoefte ons tot u, ingezetenen van Kortgene en om streken, te richten om u zeer hartelijk te danken voor uw medewerking, resp. aanwezigheid bij het eeuwfeest van E.M.M. Door uw blijken van belangstelling, uw medewerking, uw aanwezigheid in werkelijk zeer groten getale hebt u de 31ste augustus en de 1ste september tot waarlijk grootse feestdagen gemaakt. 1-Iet zijn werkelijk o.i. onvergetelijke dagen geworden. De weersomstandigheden waren voor dit jaar beslist on-Nederlands, stra-^ lende zon. later op de dag (zaterdag) een'* verkoelend briesje, maar toch weersomstan digheden, die ideaal waren voor een groots festijn. I En een groots festijn is het geworden.. In de enkele dagen die nu achter ons liggen hebben wij zoveel hartverwarmende reacties gehad, dat wij nu al kunnen zeggen: We hebben het graag, zéér graag, gedaan. Wan neer je als comité merkt, dat de bevolking achter je staat en wanneer dan één en ander kan uitmonden in een dergelijke apotheose, zijn op slag alle moeilijkheden en beslommeringen van de afgelopen maan den vergeten. Vooral wat zaterdag is gebeurd. De on voorwaardelijke medewerking van alle korp sen, de stipte afwerking van afspraken met Kortgeense middenstandszaken, de volledige medewerking van de burgerij wat betreft het uithangen van vlaggen en het zich neerleggen of opvolgen van bepaalde in- strukties van het comité. Kertjenaars wij waren trots op jullie. Je deden alles en je hielpen waar er geholpen moest worden. Het is niet aan ons om alle medewer- den te bedanken, dat is bij de verschillende evenementen reeds of door E.M.M. of door het comité gebeurd. Wij willen het onder één noemer samenvatten. U allen hebt er voor gezorgd, dat er een feest is geweest, dat men in Kortgene niet voor mogelijk achtte. De bevolking is, behoudens enkele uitzonderingen, geheel de straat op geko men. Het volkslied, ons Wilhelmus, is spontaan en uit volle borst meegezongen (en reken er op, dat dit door zeer velen op zeer hoge prijs is gesteld). En na afloop is er door zeer velen, zo niet allen, mee gedaan aan een spontane happening met medewerking van een sectie uit „Kolpings Zonen" uit Bergen op Zoom. Men zegt wel eens, dat de Kortgeense bevolking stijf en afstandelijk is, maar wat we daar gezien hebben tart werkelijk alle beschrijvingen. Het is een spontaan volks feest geworden. Een hossende en feestende feestvierende massa vormde de climax van een volledig en geslaagd gebeuren. Werke lijk, alle remmen los en hossen, zingen en springen tot je er bij neerviel. Dit waren slechts enkele summiere op merkingen die er te maken zijn. Iedereen zal zich deze dagen blijven herinneren als een geweldig feest van en voor E.M.M. Het kon werkelijk niet mooier. Wij, als comité, hebben er tussen de bedrijven door, ge weldig van genoten. Blij als we waren iets terug te kunnen doen voor een vereniging, die in de afgelopen eeuw het karakter en het welzijn van ons dorp zo heeft bepaald. J Als comité moet ons echter nog één ding van het hart. Namen hebben we niet ge noemd. Echter, wij willen één uitzondering maken, nl. voor onze secretaris, de heer A. M. Westdorp. Bij velen uwer zeer zeker bekend als oud-commandant Rijkspolitie Noord-Beveland. Wat deze man gepresteerd heeft, is eigenlijk niet nader te omschrijven. Alles was steeds voor 100% uitgewerkt, wij hoefden slechts zijn instrukties na te volgen. En de laatste weken vooral was hij er zeker 40 uur per week mee bezig. Zo'n man in je midden te hebben, die zich op een dergelijke manier voor de dorpssamen leving bezighoudt, ontmoet je zelden en het is ons als comité dan ook een behoefte hem te danken voor alle moeilijkheden, die hij voor ons heeft opgelost en voor ons uit handen heeft genomen. Zo'n man in je midden te hebben is een genot en een be vrijding voor de overige commissieleden tegelijk. Namens ons allemaal: „Westdorp, bedankt". „The party is over now" het feest is gebeurd—, We gaan nog wat napraten, maar één ding willen we tenslotte nog uit de grond van ons hart constateren. Er wordt wel eens gezegd dat de Kertjenaars niet kunnen feesten. Welnu, in dat gedenkwaar dige jubileumweekend, in die zonovergoten Hoofdstraat, met die spontane medewerking in de carnavalsfeer van „Kolpings Zonen" uit Bergen op Zoom is wel het tegendeel bewezen. Bedankt beste mensen, bedankt allemaal. Werkcomité 100 jaar E.M.M. PV 'DE BLAUWE DOFFER' - KORTG. Uitslag wedvlucht Roermond op 1 sept. '79. Los 9.00 uur. Deelname 468 duiven. 1 P. van Belzen 10.59.53 2 S. Branderhorst 11.07.20 3 W. M. Bouwense 02.11 4 J. M. Goulooze 05.25 5 P. van Belzen 04.22 6 G. P. Geelhoed 04.57 7 P. van Belzen 05.09 8 M. v. Belzen zn. 14.14 9 W. Noordhoek zn. 14.30 10 A. P. de Haze 07.44 154.887 249.9 164.263 247.8 154.875 245.7 156.973 243.6 2 241.5 155.272 239.4 3 237.3 163.969 235.2 164.068 233.1 155.078 231 BURGERLIJKE STAND KORTGENE GEBOREN: 6 aug.: Monique, d.v. F. L. Woltering en E. H. Kooiman. 14 aug.: Robin I. H. z.v. L. C. H. van Loon en K. C. Bel. 16 aug.: Pieter L., z.v. L. Goulooze en A. S. P. van Eekelen. Y7j aug.: Marc, z.v. H. Marijs en M. W Clarisse. 20 aug.: Leonard, z.v. C. J. Blok en D. M. de Dreu. 24 aug.: Marinus J., z.v. M. J. Hooger- heide en H. W. Schouwenaar. HUWELIJKSAANGIFTEN: 16 aug.: P. M. van der Weele, 43 jaar en N. J. Sigerseth, 32 jaar. GEHUWD: 10 aug.: C. P. den Haan, 20 jaar en P. D. Zuijdweg, 20 jaar. 10 aug.: J. A. Balkenende, 25 jaar en J. C. Versluis, 24 jaar. 17 aug.: A. Remeijnse, 26 jaar en P. T. van der Moere, 19 jaar. OVERLEDEN: Geen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1979 | | pagina 2