Drumsolo's van de grote bonte specht Raadsvergadering Kortgene ANWB: aantal miskopen van tweede hands auto's nog steeds schrikbarend. Bij de behandeling van de ingekomen stukken tijdens de gemeenteraadsvergade ring. die op donderdag 23 augustus te Kort gene is gehouden en waarin een bericht van G.S. was opgenomen dat dit college goedkeuring onthoud aan de rioleringsplan nen voor de 3 kernen, vroeg het lid J. de Looff of dit een vertraging betekende. De voorzitter meende dat dit niet het geval was. Aan de technische dienst is verzocht te bevorderen, dat de plannen worden aangepast. In de mededelingen werd vermeld, dat aan dhr. G. A. M. Tazelaar eervol ontslag is verleend als gemeentewerkman wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Mevr. De Looff - de Wild dankte voor de aandacht die er door het college is besteed aan haar opmerkingen in de vorige vergadering over het herleggen van het fietspad op Kats bij de kruising Noord- langeweg le Deltaweg. De voorzitter merkte hierbij op, dat het het college ver wonderd had, dat dit pad is verlegd zonder overleg met het college. Zonder discussie werden een aantal voor stellen aangenomen die een aanpassing in hielden van de voor het gemeentepersoneel geldende bezoldigingsverordening, 1971. Dit in verband met de algemene salarisverho ging voor het gemeentepersoneel per 1 mei 1979. Ook ging men akkoord met een voorstel van G.S. om, in het kader van de algemene salarisherziening voor overheids personeel per 1 mei 1979, de salarissen van de wethouders te herzien. Aan dhr. I. J. de Smit werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l.-school te Cohjnsplaat, i.v.m. diens benoeming als hoofd van de o.l.-school te Oudelande. Op een vraag van het lid Van Damme of er al iemand in zijn plaats is benoemd, zei de voorzitter dat met de procedure om in de vacature te voorzien, is gestart. De raad ging verder akkoord met een voorstel om een beroepschrift ongegrond te verklaren dat mevr. Koch - Jötten had in gediend tegen een besluit van het college om een ontheffing te weigeren op grond van de gebruiksverordening gebouwen Kort gene. Mevr. Koch - Jötten had ontheffing gevraagd voor het pand Irenestraat 64 te Colijnsplaat. Als vertegenwoordigster in het algemeen bestuur van het Overlegorgaan Stichting Pedagogisch Centrum Zeeland werd mevr. De Looff - de Wild aangewezen en de bur gemeester als plaatsvervangend lid. Zij was plaatsvervangend lid en de burgemeester lid van het bestuur. Door de tijdsindeling van de burgemeester is deze vaak verhinderd om de vergaderingen bij te wonen, zodat het plaatsvervangend lid meermalen deze vergaderingen heeft bezocht. Vandaar dat zij nu als lid werd aangewezen. Een voorstel om een bijdrage per inwoner voor 1980 van 6,10, inclusief de omstreden uitbreiding aan het R.P.C.Z. werd aan genomen, op voorwaarde dat geen uitbrei dingen plaats vinden en alleen trendmatige verhogingen zijn toegestaan. Men vind dat een pas op de plaats geboden is en dat kostenstijgingen slechts toelaatbaar zijn in dien deze als gevolg van trendmatige ver hogingen onafwendbaar zijn. Alleen onder deze voorwaarde zegt het lid Van Noort met het voorstel akkoord te gaan. Tenslotte zegt de burgemeester, dat het het college dwars blijft zitten, dat een rijksbijdrage achterwege blijft. Zonder discusse ging men verder akkoord met een voorstel om aan dhr. J. J. Korteknie te Kats ongeveer 28 m2 grond te verkopen a 25,— per m2, kosten koper. Voor het aanschaffen van- materiaal heeft de gymnastiekvereniging „Delta" te Colijns plaat medewerking van de gemeente ge vraagd. Het betreft de aanschaf van een evenwichtsbalk en een brug met gelijke leggers. De aanschafkosten bedragen naar raming 5.000,—. Het lid Van Damme vindt het een goede zaak. Het is een positieve bijdrage aan het verenigingsleven te Co lijnsplaat. Ook de andere raadsleden gaan van harte akkoord met een voorstel om een krediet van 5.000,— te verschaffen, echter op voorwaarde dat de toestellen ei gendom van de gemeente blijven. Zonder- discussie werd besloten om een krediet van ƒ50.740,— beschikbaar te stel len voor hertaxatie onroerend goedbelasting. Eind 1979/begin 1980 kunnen deze taxaties worden uitgevoerd, waarna met ingang van het belastingjaar 1981 de nieuwe getaxeerde waarden kunnen worden toegepast. De stichting adviesbureau onroerende zaken te Rotterdam wil de ongeveer 1900 objekten voor dit bedrag taxeren. Bij een voorstel om 85°/o, zijnde een be drag van 100.000,—, beschikbaar te stellen voor het verplaatsen van de Weegbrug in Colijnsplaat naar het terrein van het bedrijf van dhr. P. Snoep aan de Havelaarstraat, verklaarde Van Noort zich namens de PvdA hiermee akkoord voor dit bedrag. Ook Boot steunde het voorstel, omdat het belangrijk is het verkeer uit de kernen te weren. Wel attendeerde hij op de wegyersmalling bij De Val. Hij vroeg of er mogelijkheden waren om dit gedeelte ter rechter- of linkerzijde te verbreden. Van Damme vraagt zich af of het wel een ontlasting voor het verkeer zal worden, omdat nu de produkten van de bestaande bedrijven op de haven door de Voorstraat naar de weegbrug moeten. Blankenstijn wil weten of we ook zeggen schap in die vereniging hebben, nu er zoveel gemeentegeld mee gemoeid is. Ook hij vraagt aandacht voor de verkeersproblemen. De burgemeester zegt niet te ontkennen, dat er enige verkeersmoeilijkheden zijn, maar die moet men niet overdrijven. Als deze moeilijkheden zich zouden uitbreiden, dan zal onderzocht worden hoe die opgelost kunnen worden. Wat het verkeer door Co lijnsplaat betreft, aan de politie is gevraagd om een plan te maken hoe men dit buiten om de kern kan regelen. Zeggenschap is niet aan de orde en het bedrag van ƒ.100.000,— is het maximum. Het bedrag kan gedekt worden uit het fonds voor dorpsontwikke ling. Het is ondenkbaar dat G.S. bezwaar zal maken tegen uitgaven uit een doel stellingsfonds. Van Damme vraagt of de vereniging zelf niet meer kaji doen. In dat geval zou het bedrag van de gemeente omlaag kunnen. Ook vraagt hij zich af of de vereniging niet met de boeken op tafel moet komen. Alle verenigingen die om subsidie vragen moeten met cijfers aantonen hoe hun finan ciële positie is. De burgemeester is bereid om meer duidelijkheid te vragen, maar men moet niet vergeten dat de gemeente om verplaatsing heeft gevraagd. Ook de dorps gemeenschap en de dorpsbelangen willen verplaatsing. Wethouder Van der Weele zet uiteen, dat er voor de vereniging nog zware lasten zijn te dragen i.v.m. automatisering van de brug enkele jaren geleden. Nadat Blankenstijn heeft gezegd het voor stel aanvaardbaar te vinden, omdat het van de gemeente is uitgegaan en De Looff nog maals verklaarde aan die 100.000,— te willen houden, werd het voorstel aange nomen. Bij een volgend voorstel om een krediet van 400.000,— beschikbaar te stellen voor de aanleg van het casco van de jachthaven te Colijnsplaat, zei Boot dat na de ver gadering van 12 juli een onprettig gevoel is achtergebleven. Met dit voorstel voelt het CDA zich prettiger. De 1.400.000,— is in uw voorstel teruggebracht tot ƒ400.000,—. CRM en Landbouw en Visserij moeten nu ook maar eens over de brug komen. De kleine kernen moeten geholpen worden. Dobbelaar wil er niet veel over uitwijden. De onzekerheden v.w.b. de ex ploitatie zijn gebleven. De PvdA-fraktie is akkoord, omdat de dijken voor de winter op hoogte kunnen zijn. Wel stelt hij als voorwaarde, dat men niet boven het ge vraagde krediet komt. Mevr. Van Oeveren begrijpt alles niet goed. U wilt ons machti ging vragen over inrichting van het haven gebied, terwijl u in de toelichting zegt nog niet over gegevens te kunnen beschikken. Blankenstijn zegt blij te zijn dat er nu wegen zijn gevonden om door te kunnen gaan, vooral i.v.m. de veiligheid. De burgemeester zegt dat vereenvoudi gingen kostenbesparend hebben gewerkt. Zo wel CRM als Provincie hebben meegewerkt om uit de impasse te komen. Ook door Rijkswaterstaat is een bedrag toegezegd om het tekort op te vullen. Voor de exploitatie zitten er voor de gemeente geen gevaren in. Als er tegenvallers van grote omvang komen, heeft de gemeente het in de hand om een en ander zelf te regelen. Wat er nu aan de hand is, ligt dicht bij de be sluiten van 30 november. Bij het doorbre ken van de impasse is gebleken, dat door bijdragen van verschillende instanties, de gemeente niet al te veel zorgen hoeft te maken. Bij de behandeling in onderdelen wordt o.a. opgemerkt dat de verhouding waarin de kosten door waterschap en gemeente worden gedragen 42,557,5 bedragen en niet 4159 zoals aanvankelijk werd vermeld. Een volgend onderdeel is een overeen komst vast te stellen tussen gemeente en waterschap, regelende de verdeling van de kosten van beheer en onderhoud van een deel van de jachthaven. Bij het onderdeel uitgifte terreinen jacht haven zei Boot dat het CDA daar wat ge reserveerd tegenover staat. Als we nu het college machtiging hiervoor geven, krijgen we informatie achteraf. Niettemin gaat hij er mee akkoord i.v.m. een vlotte afwerking gedurende de periode dat dit college zitting heeft. Mevr. Van Oeveren vraagt waarom nu reeds met uitgifte moet worden be gonnen. De burgemeester zegt, dat er nogal wat liefhebbers zijn en is het voor het gemeente bestuur gemakkelijk om nu reeds te onder zoeken wat voor de gemeente aantrekkelijk is. Vooral werkgelegenheid speelt daarbij een grote rol. Daarom nu reeds machtiging Vragen om serieus met gegadigden te kunnen onderhandelen om tot principe-overeenkom sten te komen. Mevr. Van Oeveren blijft het moeilijk vin den. Ze zou er prijs op stellen, dat ook de raad er in werd betrokken. De WD vindt het een te grote stap om nu al zaken te gaan doen. Bij aanneming van het voor stel wordt de raad voor het blok gezet. De Smit is ook van mening, dat de raad wel wat meer moet weten en over welke soort gegadigden of bedrijven het gaat. De burgemeester vindt het van groot be lang dat het college slagvaardig kan ope reren. Bij voorkeur zal rekening worden gehouden met zaken uit de eigen gemeente. Tenslotte moet de raad toch besluiten op financieel gebied nemen. Hij stelt dan ook voor om de besprekingen af te ronden en tot stemming over te gaan. Blankenstijn vraagt schorsing voor nader overleg. Na de hervatting verklaart Blan kenstijn zich akkoord met het geven van de machtiging. Mevr. Van Oeveren kan zich er niet mee verenigen. Hoewel De Smit nog wat bezwaren heeft, zal ook hij voor stemmen. Nadat de burgemeester nogmaals heeft gezegd dat de raad alle informatie zal krijgen die nodig zijn, wordt het voorstel met de 2 stemmen van de VVD tegen, aangenomen. Nadat de begrotingswijzigingen, die ver band houden met de genomen besluiten zijn vastgesteld, volgt de rondvraag. De Looff vraagt of er al iets bekend is over subsidiëring van een speel-o-theek en hoe dat op Kortgene is geregeld. De bur gemeester zal nagaan of dit van de gemeente specifieke aandacht vraagt. Van Damme zou het op prijs stellen dat er bij de molen en bij de Oostbermweg borden werden geplaatst waar de plaats van de Weegbrug op werd vermeld. Dit zou het verkeer door het dorp kunnen ontlasten. Hoewel wethouder Van der Weele van mening was, dat die plaats nogal be kend is. zal er worden nagegaan of dit wenselijk is. Vervolgens worden de agendapunten 18 en 19, die naar achteren zijn geschoven, in behandeling genomen. Agendapunt 18 is een voorstel om eervol ontslag te verlenen aan dhr. W. Goossen als gemeentesecretaris. Dhr. Goossen is om gezondheidsredenen al enige tijd afwezig en heeft een keuring gevraagd. Op basis van die uitslag en de beschikking van de direktie van het algemeen burgerlijk pen sioenfonds, vraagt hij ontslag als gemeente secretaris, ambtenaar van de burgerlijke stand en administrateur van de huisvuilQp- haaldienst. Nadat het voorstel is aange nomen en dank was gebracht voor vele diensten gedurende een lange reeks van ja ren, stelt het college voor om in een nader te regelen bijeenkomst afscheid van hem te nemen. Dit ontslag gaat in op 1 sep tember a.s. Punt 19 is een voorstel om in de plaats van dhr. Goossen een nieuwe secretaris te benoemen. Voorzien in een vakature dient te geschieden door de raad uit een aan beveling van het college van 2 personen. Het secretariaat is sedert begin 1979 waar genomen door dhr. M. Meesen, die al enige jaren optrad als waarnemend secretaris tijdens ziekte en vakanties. En omdat zijn werk algemeen waardering had, is afgezien van het plaatsen van een advertentie om in de vakature te voorzien. De aanbeveling voor de vakature is als volgt: 1. M. Meesen; 2. C. J. Blok. Daar niemand het woord hierover verlangt, volgt een schriftelijke stemming met als uitslag: 11 stemmen op dhr. Meesen, zodat hij met elgemene stem men als gemeentesecretaris is gekozen. Na de beëdiging die daarop volgde, feli citeerde de burgemeester hem en vond het plezierig dat de raad unaniem het voorstel heeft gesteund. Van Noort, als oudste raadslid, felici teerde hem namens de raad. De reden waarom er een nieuwe secretaris moest komen zijn minder prettig. De raad heeft met deze stemming laten zien, dat ze ver trouwen heeft in de nieuwe secretaris. Hij wenst hem het allerbeste in de toekomst. Dhr. Meesen dankt de raad voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt blij te zijn met deze benoeming. Die blijdschap wordt wel getemperd omdat zijn voorganger zijn taak niet kon blijven vervullen i.v.m. zijn gezondheid. Vele jaren heeft hij op vriendschappelijke wijze met hem samen gewerkt. Dhr. Meesen is ruim 25 jaar ge leden op Kortgene gekomen en er zijn meermalen kansen geweest om naar andere plaatsen te solliciteren, maar het bevalt hem en zijn gezin goed op Kortgene. De funktie van secretaris is moeilijker dan men denkt of dat het lijkt. Het is vaak een eenzame figuur die nogal eens als buffer gebruikt wordt. Ik ga er van uit dat de ambtenaren er voor de burgers zijn en niet andersom en ik zal ook het personeel die leidraad voor houden, aldus dhr. Meesen. Hij hoopt op een goede samenwerking met het college, de raad en de ambtenaren. Tenslotte nodigt hij alle aanwezigen uit om nog even te blijven voor het nuttigen van een drankje, enz. op zijn rekening. Hierna wordt de vergadering gesloten. Een groot aantal Nederlanders koopt nog steeds een tweede hands auto zonder hem eerst aan een technische keuring te laten onderwerpen. Het aantal miskopen is hier door nog steeds schrikbarend. Uit gege vens van de afdeling juridische ledenservice van de ANWB is gebleken dat ruim 15 pro cent van de juridische conflicten in Neder land, waarmee deze afdeling wordt gecon fronteerd, de transactie met gebruikte auto's betreft. Een onbekend percentage miskopen dat niet bij de ANWB wordt aangemeld komt daar nog bovenop. De mogelijkheid deze conflicten tot een voor de koper goed einde te brengen is vaak gering. Uit deze gegevens concludeert de Bond dat men zich nog te weinig realiseert dat een transactie, waaraan geen technische keuring is voorafgegaan, kan leiden tot onoplosbare problemen. Wanneer men tot de aanschaf van een tweede hands auto wenst over te gaan, zo waarschuwt de ANWB, laat de auto dan eerst keuren, betaal vooraf geen handgeld, teken geen enkele acte, orderbevestiging of kwitantie en doe geen mondelinge toe zeggingen (anders is de koop gesloten). De Bond adviseert verder aan de hand van het techno-rapport de auto indien no dig te laten repareren en eveneens alvorens tot aankoop over te gaan een door de ANWB uit te voeren hercontrole op de verrichte werkzaamheden te bedingen. Pas dan is men goed op de hoogte van de staat waarin de aan te schaffen auto verkeert. Vanzelfsprekend dient elke transactie ver gezeld te gaan van een gedegen garantie bewijs. De ANWB ervaring leert dat het er be paalde sectoren in de autohandel veel aan is gelegen de potentiële koper ervan te weerhouden vooraf een keuring te laten verrichten bij een van de ANWB-techno- stations. Als argument hanteert men de lange wachttijden die daarvoor zouden gel den, waarbinnen men de betrokken auto allang verkocht kan hebben. De ANWB wijst met klem op de onjuist heid van dergelijke argumenten, aangezien er in het algemeen van lange wachttijden geen sprake is. Ook uit oogpunt van verkeersveiligheid waarschuwt de ANWB tegen de malafide autohandel en het risico van een mis koop. Met een zwaai draai je het slaapkamerraam open. Je snuift de frisse morgen lucht op die vol is van vogelzang. De vloeiende versregels van de zanglijster worden begeleid door het donkere koeren van een houtduif. Er is ook een drum mer van de partij: Geregeld klinkt het geroffel op een houten trommel. Je zoekt de trommelaar in de toppen van de oude eiken, aan de rand van de tuin. Daar, op een dode eiketak zie je hem ineens zitten. Een grote bonte specht zorgt voor de drumsolo's. Geen koppijn. Als vogels het voorjaar in de kop krijgen, gaan ze zingen. Tenminste, als ze kunnen zingen. Omdat de grote bonte specht zelf wel weet, dat hij niet goed zingt, heeft hij een instrument opgezocht om zich te laten horen. Want het staat buiten kijf, dat je je als vogel moet laten horen in de broedtijd. In de eerste plaats moet je met geluiden een wijfje lokken. Verder is het van belang rivalen in de buurt te laten weten, dat je een bepaald gebied als je privé-terrein beschouwt. Grote bonte spech ten doen dit met een soort drumstel. In het vroege voorjaar maakt de man netjesspecht een inspektietocht langs alle dode takken in zijn toekomstig broedgebied. En net als een klant in een muziekwinkel probeert en beluistert hij eerst om tenslotte weloverwogen een fraaiklinkende tak te kie zen. Vooral in april speelt de specht naar hartelust op zijn trillende instrument, hij is er niet bij weg te slaan. Razendsnel hamert de krachtige beitel snavel op het dode hout. Dat de specht geen hersenschudding of minstens een bar stende koppijn oploopt, begrijp je niet. Als een vrouwtjesspecht de drummer van haar dromen hoort, antwoordt ze ook met wat roffels, zij kan er namelijk ook een aardig houtje van. Rottend hout. Tussen het trommelen door vliegen de partners elkaar achterna door takken en langs stammen. Of ze vermaken elkaar met een snelle fladdervlucht. Tot de tijd komt dat er aan serieuzer zaken gedacht moet worden. Er moet een nest komen. Samen hakt het spechtenpaar een holte in een vermolmde boom. Er wordt wel eens gedacht dat grote bonte spechten kerngezonde bomen kunnen uithakken, maar dat is beslist niet waar. Alleen de zwarte specht speelt dit klaar. Maar ook al is de nestboom door rotting verzwakt, dan nog is het een hele prestatie er een dertig centimeter diepe sleuf in te hakken. Wanneer het nest diep genoeg is, legt het vrouwtje vier tot zeven eieren op wat hout snippers die de bodem stofferen. De eieren zijn wit, dat zie je vaak bij holenbroeders. Eieren die in de veilige bescherming van een holte liggen, hebben geen schutkleur nodig. Verder is de witte eierschaal voor de broedende vogels makkelijk zichtbaar in de duistere ruimte. Tong met weerhaken. Houtvesters zul je geen kwaad woord horen spreken van de spechten. Ze weten dat de trommelende bosbewoners het ge boomte zuiveren van allerlei ongedierte. De spechten zijn voor hun werk in het bos gewoon gemaakt. Kijk om te beginnen maar eens naar hun poten. Elke jongen die graag boompje klimt, zou jaloers worden op de tenen van de specht, die geknipt zijn voor het klimmen van steile stammen. Terwijl de meeste vo gels drie tenen vooruit en één achteruit steken, richten spechten twee tenen naar voren en twee naar achteren. De twee ach terwaartse tenen steunen de specht in zijn verticale positie. Het grote draagvlak van de uitgespreide poten is met vier sterke nagels rotsvast verbonden met het hellende vlak waarop de specht zich levenslang moet begeven. Behalve speciale poten hebben spechten ook een speciale, uitrolbare tong. Ze kunnen hun tong vier keer zo ver uitsteken als de snavel lang is! Dat is nodig omdat het voedsel, allerlei insecten en hun larven, ver weggepeuterd moet worden onder schors en uit spleten. Nu kan een specht insecten, die tien centimeter ver weg zitten, met hun roltong toch nog weglikken uit hun schuilplaats. Om meer greep te hebben op de prooien in hoeken en gaten is de tong bezet met naar achteren gerichte weer- haakjes! Het bouwplan van de specht is tot in de kleinste kleinigheden volmaakt. Taakverdeling. Alle spechten kun je in de vlucht her kennen aan hun golvende vliegbeweging. Als je ze stilzittend op een stam of tak in het vizier krijgt, is het noemen van de soortnaam kinderspel. De groene is door zijn geel en groen onmiskenbaar en de kraai-grote zwarte specht levert net zo min problemen op. De zwart-witte bont spechten zijn ook niet moeilijk uit elkaar te houden. De grote bonte zo groot als een zanglijster heeft grote witte schoudervlekken en een felrood onderlijf. De kleine bonte zo klein als een muis mist het rood onder de staart en de witte schouderbladen, maar hij heeft er een rode pet voor in de plaats. Om voedselgevechten tussen de familie leden te voorkomen, bestaat er een soort arbeidsverdeling bij de spechten. De groene specht zoekt zijn kostje vooral op de bodem van bos en duin, de zwarte specht beklopt vooral dennebomen. Stammen van loof bomen worden afgezocht door de grote bonte, terwijl de kleine bonte specht de dunne takken en twijgen in de kruinen voor zijn rekening neemt. Zo kunnen de spechtensoorten vredig naast elkaar voor komen in hetzelfde bosperceel. Heeft u ondanks vele boswandelingen nog nooit een specht gezien? Spechteh hebben een handig foefje om ongezien te blijven. Als ze wandelaars horen of zien aankomen, draaien ze zo met de wandelaars mee, dat de stam hen steeds uit het zicht houdt. Wanneer je een specht hoort roepen of roffelen, kun je het best gewoon gaan zit ten op de dorre bladeren. Na een poosje turen tussen de groene, gegroefde stammen vind je vast de drummer van het bos. (Nadruk verboden). Tekst: John van Gemeren. Illustratie: Ans den Hertog. AKTIE 'BOOTVLUCHTELINGEN' Deze aktie heeft in Wissenkerke opge bracht 3893,35 en in Geersdijk 1334,06. ZWEMVIERDAAGSE WISSENKERKE Van 11 tot en met 15 september a.s. wordt in het gemeentelijk' zwembad aan de Julianastraat te Wissenkerke gezwommen voor de Nationale Zwemvierdaagse. Contactadres: C. P. de Smit, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Tel. 01107-1655. PV 'DE BLAUWE DOFFER' - KORTG. Uitslag wedvlucht Orleans op 25 augustus. Deelname 324 jonge duiven. 1 P. J. Kesteloo 14.43.02 434.680 286.8 2 H. J. v/d Moere 50.08 434.058 283.3 3 P. van Belzcn 55.29 440.184 279.8 4 M. C. Clement 51.05 434.367 276.3 5 P. van Belzen 58.52 2 272.8 6 G. P. Geelhoed 59.17 440.223 269.3 7 G. Eikenhout 58.32 437.720 265.8 8 W. C. Filius 59.07 437.753 262.3 9 P. van Belzen 15.02.05 3 258.8 10 A. v/d Kreeke 14.57.42 434.568 255.3 Eindstand kampioenschap jonge duiven. HOK 1 P. van Belzen 3723.6 pnt. 2 S. M. Branderhorst 3643.9 pnt. 3 M. C. Clement 3357.5 pnt. DUIF 1 S. M. Branderhorst 1362620 -1114.1 pnt. 2 G. Eikenhout 1362172 -1026.4 pnt. 3 S. M. Branderhorst 1362625- 1013.8 pnt. Aangewezen jonge duif (eerstgetekende). 1 M. C. Clement 1138.7 pnt. 2 G. Eikenhout 1049.4 pnt. 3 W. C. Filius 594.5 pnt. Uitslag wedvlucht 's Hertogenbosch op 25 augustus 1979. Deelname 442 duiven. 1 P. de Waal en zn. 11.25.21 100.376 232.5 2 S. Branderhorst 38.49 110.744 230.5 3 M. v. Belzen en zn. 40.46 110.660 228.5 4 S. Branderhorst 41.02 2 226.5 5 idem 41.26 3 224.5 6 M. v. Belzen en zn. 42.02 2 222.5 7 M. C. Clement 42.10 110.649 220.5 8 A. v/d Kreeke 42.55 110.367 218.5 9 L. de Fouw en zn. 35.28 103.999 216.5 10 S. Branderhorst 43.54 4 214.5

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1979 | | pagina 2