NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD mi 0 houdt nu het meest gelezen blad hoord-Beveland In handen De zonden van Magda Vinselaar door G. FORTIUS Zeeland Magazine? Christina 32 jaar No. 3850 Donderdag 15 februari 1979 82e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-3 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar Franko per post 32,50 per jaar Advertenties 31 ct per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Dat doet er niet toe. Tante Maria is weduwe en woont in een mooi, groot huis aan de Westerweg, aan de rand van Heiloo. Je tante Betsie, die ze tegenwoordig Lis noemen van Elisabeth woont in Fries land, in Irnsum en heeft het niet zo best. Daar wonen bovendien negen neven en nichten van jullie. In Alkmaar twee. En nu komt het allerfijnste: jullie oom Evert is ook in Nederland, bij zijn zus Maria. En weet je, waarom ik gisteravond onver wacht hierheen kwam? O ja, dat heb ik al gezegd: om jullie drieën op te halen. Mee te nemen naar het huis van je tante Maria. Daar was gisteravond iedereen. En nu ga ik bellen. Eerst naar het ziekenhuis om te horen, hoe het met jullie moeder is. En dan tante Maria. Ik heb er wel zoveel van begrepen, dat ze nieuwsgierig is naar jullie. Ik bel haar daarna op en vraag of we even mogen aanwippen. Met z'n drietjes. Ja? Zullen we dat doen?" De beide meisjes kijken de man met knipperende ogen aan. „Je meent het? Doen ze echt niet meer lelijk?" Bart lacht fijntjes. „Je zult eens zien, wat een schat _die tante Maria is. En ik hoop, dat tante Lis deze nacht in Alkmaar is gebleven. Kun je ook met haar kennis maken. En met je oom Evert uit Aus tralië." Ze staan met z'n drieën in de hal, als Bart belt. Eerst het ziekenhuis. Goede berichten. De patiënt heeft een rustige nacht gehad, er zijn geen complicaties, maar vanmiddag mag er nog geen bezoek komen. Pas in de avond. Tot zolang moe ten de kinderen geduld hebben. 't Is niet leuk, maar "begrijpelijk. De J meisjes kijken sip, als Bart het doorgeeft, maar voegt er aan toe: „Ik ben het met jullie eens, dat het niet leuk is, maar je zou er misschien weinig of niets aan hebben, want je moeder zal nog wel ten dele onder de verdoving zitten en dan is het toch veel fijner, als we haar vanavond samen verrassen?" Ja, daar zit wat in. Intussen draait Bart Maria en krijgt haar al vrij gauw aan de lijn. Ze zegt: „Ik verwachtte wel, dat je vroeg zou bellen. Hoe is het met Magda?" „Lief, dat je eerst naar haar gezondheid vraagt, Riet. Ergens ben je toch een schat, he? Jammer, dat je al die jaren zo'n harde kop hebt" gehad „Hou' op, Flip, anders ga ik grienen... ik ben toch al zo weekhartig..." Hij schiet in een lach. „Dat zal best, ja." En geeft dan door, dat de toestand van de gisteravond meteen geopereerde patiënt naar omstandigheden goed is. „De winkels zijn tot een uur of vier, vijf open, denk ik. Of wacht eens... je hebt jongens in de bloemen, he? Laat eens een pracht van een bos bloemen bezorgen bij mevrouw Vinselaar in het Centraal Ziekenhuis. Moet je op het kaartje zetten: Van Maria, Betsie en Evert. Dat zal ze vast niet willen ge loven en denken aan een kwalijke grap..." „O, wat een lage dunk van.ons. Zal ik er portretten bij doen? Kan ze alvast aan onze tronie's wennen. Maar die bloemen krijgt ze van ons. En wat doe jij vandaag?" „Om te beginnen heb ik het plan om tegen een uur of half elf aan te wippen Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 20,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - WISSENKERKE om koffie bij je te drinken. Neem ik gelijk de twee knapste en liefste meisjes van heel Limmen mee. Kun je met ze kennis maken. Ze branden trouwens van verlangen hun tante's te kunnen begroeten. En hun oom uit Australië. Wat denk je van dit laatste plan?" „Daar moet ik even over nadenken. Flip. Weet je wel, dat jij de grootste koppelaar bent van deze eeuw? Je wilt de hele fa milie weer aan elkaar smeden, geloof ik." „Maria, als je die meiden ziet, kun je geen weerstand meer bieden en wil je ze omhelzen." „O. Nou, ik omhels liever een knappe man, zoals jij. Enfin, daar krijg ik nog wel eens een keer gelegenheid voor, denk ik. Op je trouwdag." „Daar zijn jullie natuurlijk allemaal bij." „Daar praten we nog eens een keer over. Hoe laat zei je? Half elf? Zal ik onderhand mijn zuster uit bed moeten halen, want die ligt nog op één oor." „En Evert?" „Die is naar mijn jongens. Hij wil een partij bollen kopen voor Australië. Om daar te verhandelen. Krijg ik mijn reisgeld er weer een beetje uit, zei hij." „Is" het zo erg met hem?" „Maak jij je om Evert maar geen zorgen. Ik hang op, want daarna bel ik mijn zoon voor een bos bloemen voor Magda. Moet-ie het meteen maar naar het ziekenhuis bren gen: Tot straks. Enfin, Magda's dochters zijn hier vanzelfsprekend welkom...... die kinderen kunnen het niet helpen, dat hun moederof luisteren ze mee?" „Nee, Maria, ze staan hier bij me. Ik breng ze meteen verslag uit. Maar dank je, dat je het allemaal zo lief zegt. Voor wat de meiden betreft. Je hebt een groot hart..." „Nou? En? Is dat soms zo gek met dat figuur als ik heb?" Over tienen rijden ze samen weg, bin nendoor via Heiloo. Bart zegt tijdens de rit: „Vanmiddag kopen we wel ergens een fruitmand, want het wordt heet en dan koop ik hem liefst zo laat mogelijk." Petra knikt. Bart ziet, dat haar op schoot gevouwen handen dreigen haar zakdoekje stuk te scheuren. Hij kijkt haar een ogen blik vriendelijk aan. „Het zal jullie gewel dig meevallen, let op mijn woorden. Tante Maria kan wel eens een keer gek uit de hoek komen, maar als het er op aan komt, heeft ze een hart van goud." Petra antwoordt: „Oom Bart, wat hadden we deze dagen zonder jou moeten begin nen? Het is iets geweldigs, dat je bereikt hebt met die tante's. En oom Evert. Dus daarom bleef je zo lang weg van mama. Daar was je zeker mee bezig, he?" Hij grinnikt. „Jij mag nooit meer raden, wijsneus." Hij kucht even. „Overigens, jij bent zeventien en bijna volwassen. Je zou best in staat geweest zijn om gedurende de cjagen, dat je moeder in het ziekenhuis ligt, de verantwoording in huis op je te nemen. Je moet niet zo min over jezelf denken. Maar tot zondagavond blijf ik in ieder geval en maandag rijd ik meteen van mijn werk weer naar jullie toe. Behalve natuurlijk als je denkt, dat 't niet meer nodig is." Petra geeft hem een vriendschappelijk duwtje. „Je weet wel beter, oom Bart. Ei genlijk ben je al een deel van ons leven geworden. Ga je echt met mama trouwen?" „Ja. Zodra ze beter is en voldoende aan gesterkt. Het is best mogelijk, dat ik je moe der een week of drie meeneem. Waar ze rust heeft, niets hoeft te doen en waar het mooi is. Dan is er een mogelijkheid, dat je gedurende die tijd misschien bij je tante Maria kunt logeren Maar daar geven de meisjes nog geen antwoord op. Ze moeten eerst de tante's zien. In huize Van Elk zijn de beide vrouwen klaar om het bezoek te ontvangen en zit ten in de grote kamer. Ook nu doet Nettie van Elk de deur weer open en bekijkt nieuwsgierig haar beide onbekende nichten. „Hallo!" zegt ze en er komt een lach over haar gezicht. „Ik ben Nettie van Elk; leuk jullie te zienKom verder." Bart knipoogt naar Nettie en zij doet het lachend terug. Dan loopt hij met beide meisjes door naar de salon. Daar zitten Riet en Lis. Hij blijft voor in de kamer staan, legt om de schouders van beide meisjes zijn armen en zegt: „Dit zijn Petra en Willie, mijn fijne aanstaande stiefdoch ters. Wie het durft wagen één kwaad woord tegen hen te zeggen, krijgt 't met mij aan de stok." Hij laat zijn armen vallen en wijst dan naar de gastvrouw: „tante Riet." Wijst daarna naar de ander: „Jullie tante Lis". De meisjes lopen schoorvoetend op de beide vrouwen toe en dan ontstaat een roerend toneeltje: Maria, zo zwaar als ze is, komt overeind en omhelst beide meisjes één voor één. Ze wil wat zeggen, maar ze is er niet toe in staat. Pas als ze zich weer enigszins onder controle heeft, zegt ze tegen Bart: „Allemaal jouw schuld; jij bent in staat iedereen van streek te maken Hij loopt op de vrouw toe en neemt haar ditmaal in zijn armen, kust haar op beide wangen en zegt zacht: „Weet je nog, wat ik zei van de engelen in de hemel? Ik kan je verzekeren. Riet, dat daar nu grote vreugde is. Wie zichzelf overwint, is sterker dan wie een stad inneemt Een poosje later zitten ze samen aan de koffie: twee tante's, drie nichten en een man. Petra kijkt af en toe naar Bart, die nu bij Lis zit en blijkbaar in een druk gesprek met haar is geraakt. Nettie van Elk vraagt Petra en Willie op welke school, ze zijn en dan blijkt tot ieders verrassing, dat Nettie op dezelfde school is als Petra, maar een klas lager. Dan gaan de drie meisjes samen naar een ander vertrek. Ma ria knikt tevreden. „Die kunnen al goed met elkaar overweg. Mijn kleindochter is een juweel. Tevreden, Flip?" „Al een heel eind, Riet. Maar pas hele maal, als jullie allemaal Magda hebben omhelsd en gekust. We hadden het plan om op sobere wijze te trouwen, maar als jullie allemaal komen, maken we er samen een fijn feest van, wat dacht je? Zoiets moet toch zeker gevierd worden?" En daar is eigenlijk weinig tegen in te brengen. (Wordt vervolgd) SLECHTE START VAN DE HENGELSPORTERS Op zaterdag 10 februari 1979 hield de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging haar 1ste competitiewedstrijd in de Oos- terschelde in de omgeving van Colijnsplaat. De vrij lage temperaturen van de laatste weken hadden er blijkbaar voor gezorgd, dat de vissen liever in wat dieper water verbleven dan naar de wal toe te komen, waar 44 deelnemers stonden te wachten en te blauwbekken, in de hoop dat er een visje zou bijten. Slechts 7 deelnemers had den het geluk dat ze één of meer vissen aan de haak kregen. Voor de controleurs was er geen werk, zodat de meeste van hun de deelnemerskaarten blanco in konden leveren. Een potlood om de gevangen vissen te noteren, was er niet aan te pas gekomen. Zo was het al met al een vrij koude be doening aan de zeedijk en was een ieder blij toen het eindsignaal klonk. Het bleek, dat er in totaal 9 vissen ge vangen waren. 1 ondermaatse en 8 boven maatse vissen, die in totaal 1393 wedstrijd- punten opleverden. Er was 983 gram vis gevangen. Het wegen van de vissen was dan ook vlug bekeken. Voor elke deelnemer die iets gevangen had, was er een prijs beschikbaar. Daarvoor kwamen in aan merking: 1. L. v. d. Velde, Colijnsplaat 360 pnt. 2. Ad. Versluis, Colijnsplaat 201 pnt. 3. L. de Waal, Colijnsplaat 190 pnt. 4. P. J. v. d. Moere, Kamperland 180 pnt. 5. K. Begthel, Geersdijk 160 pnt. 6. J. P. Minnaard, Wissenkerke 152 pnt. 7. G. Keijzer, Wemeldinge 150 pnt. Wegens afwezigheid van voorzitter Bion- dina werden de prijzen uitgereikt door de 2e voorzitter P. J. v. d. Moere uit Kam perland, die de deelnemers bedankte, om dat zij de koude hadden getrotseerd. Hij noemde deze westrijd één van de slechtste wedstrijden uit de geschiedenis van de vere niging en hoopte dat de volgende wedstrijd op 10 maart 1979 betere resultaten op zou leveren en dat deze onder wat gunstiger omstandigheden zou plaats vinden. Inschrijven voor deze wedstrijd in café „Juliana" te Colijnsplaat vanaf 11.00 tot 11.30 uur. Er wordt gevist vanaf 12.00 tot 14.30 uur. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 8 jan.: Marieke, d.v. J. Krijgs man en M. A. Bouterse. Ondertrouwd: 9 jan.: Willem Gillis Bak ker, oud 22 jaar, wonende te Kortgene en Janna Jacoba Flipse, oud 19 jaar; 12 jan.: Johannes Everardus Cornelis van Outheus- den, oud 23 jaar en Marianne de Smit, oud 22 jaar; 29 jan.: Pieter Wouter Jacobus Hoek, oud 28 jaar en Pieternella Cornelia Groenewegen, oud 21 jaar. Gehuwd: Geen. Overleden: 9 jan.: Catharina Christina Anneese, w.v. H. Ketting. Op zondag 18 februari viert H.K.H. prin ses Christina haar 32ste verjaardag. De jongste dochter van onze koningin is in haar huwelijk met de altijd vriendelijke Jorge Guillermo duidelijk opgebloeid. Enige tijd geleden doken er geruchten op dat prinses Christina met.haar gezin in Ne derland zou komen wonen. Maar daar is vooralsnog niets van gebleken. Zij schijnen zich ook in hun huidige woonplaats, New York, thuis te voelen. 'Wij wensen de prinses, al of niet in Nederland verblijvend, een zeer goede ver jaardag toe. Kruiswoordpuzzel no. 614 Horizontaal: 2. administrateur - 8. gelijk matige - 12. gewicht (afk.) - 14. grap 15. openbare verkoopplaats - 16. vlakte maat - 18. voor - 19. lidwoord - 20. spil 22. vers - 24. eenheid van druk (afk.) - 26. muurholte - 28. soort onderwijs (afk.) 29. per expresse - 30. verbrandingsrest - 32. boomvrucht - 34. metaal - 35. clown - 38. dat is (afk.) - 39. fijngemalen tufsteen 41. geheel van bouwlanden om een dorp 42. deugdelijk - 44. de somma van (afk.) 46. -dubbel-klank - 47. da capo (afk.) - 48. deel van een Franse ontkenning - 49. druk 53. plaats in Gelderland - 56. soort gebak 57. lidwoord - 58. gezicht - 61. jongensnaam 62. aardnootje - 64. bijwoord - 65. familie lid - 67. voorzetsel - 68. vogel - 69. tel woord - 71. lust - 73. bevestiging - 74. rund - 75. deel der wet (afk.) - 77. ieder 78. hoofddeksel - S0. vertegenwoordiger 82. voorzetsel - 83. Indon. eiland - 84. vitziek mens. Verticaal: 1. hoofdhuid met haar - 3. jon gensnaam - 4. wolpluisje - 5. tijdperk - 6. zonderling en grillig van vorm - 7. Frans voegwoord - 8. en anderen (afk.) - 9. gewas 10. grote bijl - 11. militair (afk.) - 13. ziekte - 15. aanspreektitel - 17. water in Friesland - 21. plaats in Zuid-Holland - 23. vallei - 25. zangnoot - 27. Frans pers. vnw. 28. slingerplant - 31. voertuig - 33. vogel 34. baan voor balspel - 36. klaar - 37. meisjesnaam - 39. ziekte (afk.) - 40. kleren hanger - 43. muziektempel - 45. voorstelling in cle slaap - 46. plaats in Brabant - 50. water in Utrecht - 51. zwakzinnig - 52. lidwoord - 53. uitstalkast - 54. titel (afk.) 55. onmeetbaar getal - 59. voordeel - 60. larve van de langpootmug - 62. per ex presse (afk.) - 63. lidwoord - 66. bouwland 68. zwaar stuk hout - 70. roofdiertje - 72. zangnoot - 73. jongensnaam - 76. tot nader order (afk.) - 78. vogel - 79. onder andere (afk.) - 80. aartsbisschop (afk.) - 81. meisjesnaam. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 618 Horizontaal: 1. vak - 4. parabel - 10. leb 13. Aral - 15. koran - 16. zijde - 17. liniaal - 19. linksaf - 21. et - 22. An 24. ge - 25. tm - 27. od - 29. tante - 32. re 34. riool - 37. serge - 39. Ier - 40. elegant 42. sen - 43. mr - 44. on - 45. low - 46. au - 47. ni - 48. USA - 50. diamant - 51. neb - 52. lelie - 54. elite - 56. kk - 57. trots - 60. Ie - 61. lm - 62. ha - 63. ac 65. ma - 67. baaierd - 70. blamage - 73. Omar - 74. roeit - 76. snit - 77. kar - 78. parasol - 79. Dos. Verticaal: 1. val - 2. Arie - 3. kantoor 5. akant - 6. rol - 7. ar - 8. bal - 9. enige - 10. lijsters - 11. Edam - 12. bef 14. li - 16. zk - 18. Aa - 20. ne - 23. nn 26. primula - 28. do - 30. adelaar - 31. trawant - 32. re - 33. penibel - 35. Ierse 36. lende - 37. state - 38. genet - 41. gom 49. Alkmaar - 51. niemand - 53. ik - 55. 11 57. tarra - 58. op - 59. salto - 61. lama 62. he - 64. ca - 66. agio - 67. bok 68. ir - 69. dor - 70. ms - 72. ets - 75. oa.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1979 | | pagina 1