Raadsvergadering Kortgene Raadsvergadering Wissenkerke In de gemeenteraadsvergadering, die op donderdag 14 december te Kortgene is ge houden, kwam het lid Van Damme nog eens terug op het niet toestaan van afmeren aan één der eilanden in het Veerse Meer met de plezierboot „Madeleine" in de af gelopen zomer. Er was door de betreffende autoriteiten toestemming verleend om on geveer 22.00 uur af te meren, maar door tegenwerking van de bezitters van jachten, die aan de steigers afgemeerd waren, kon de Madeleine niet aanleggen. Deze liggen daar gratis, waarmee ze de havengelden in de jachthavens ontduiken. De opvarenden van de Madeleine hadden ƒ7,50 betaald, maar werden van de steigers, die bezet waren, geweerd. Hij wilde weten wat het resultaat is van vragen die waren gesteld door de vertegenwoordiger van de gemeente in de vergadering van het bestuur van het Veerse Meer. De burgemeester deelde mede, dat het dagelijks bestuur van het Veerse Meer een onderzoek zal doen of er betere regelingen mogelijk zijn. Men kan zich echter wel af vragen of het verantwoord is om bij nacht met zo'n groot aantal personen de eilanden te gaan bezoeken. Verder werd meegedeeld, dat i.v.m. het niet op tijd klaarkomen van het tennisveld te Colijnsplaat de huur hiervan zal worden verminderd met 1000,—. Van Damme was niet ontevreden met dit besluit, maar vond een vermindering met 1000,— toch wat aan de magere kant. Blankenstijn en De Looff konden zich met een vermindering van 1000,— verenigen, al hadden ze het beter gevonden, dat dit in een raadsvoorstel was behandeld. De aanvankelijk aanvaarde huur is ook door de raad behandeld. Dobbelaar vroeg of er meer dan één gegadigde was om de kantine van de vis mijn te Colijnsplaat te gaan exploiteren. Dit was het geval, maar dit is gegund aan dhr. v. d. Plasse. Tenslotte werd meegedeeld, dat de nieuwjaarsreceptie openbaar zal zijn. Deze zal worden gehouden op 2 januari in „De Brug" te Colijnsplaat van 19.00 tot 21.00 uur. Elk jaar zal worden gewisseld van plaats van samenkomst. Zonder discussie werd besloten tot in standhouding van de openbare lagere school te Kats. Ditzelfde was ook het geval met een voorstel om aan de vereniging voor protestants christelijk schoolonderwijs te Colijnsplaat een voorschot te verlenen voor het jaar 1978 tot een bedrag van 30.834,67. Bij het vaststellen van de werkelijke uit gaven der openbare scholen en vijfjaarlijkse afrekening van de bijzondere school, vroeg mevr. Van Oeveren waarom dat over een termijn van 10 jaar is. Staat dat ook in verband met de late goedkeuring van de gemeenterekeningen. Er zijn verschillende oorzaken, aldus de burgemeester, en de achterstand met de gemeentelijke rekeningen is er één van. Hij is echter van mening, dat een kans op herhaling van een lange termijn verwaar loosd kan worden. Vooral nu de achterstand is ingehaald. Een voorstel om het aantal wekelijkse lesuren voor 1979 voor vakonderwijs vast te stellen, werd met algemene stemmen aangenomen. Dit betekent, dat het getal te geven lesuren vakonderwijs voor het lager onderwijs 9 bedraagt en het getal onderwijzers, het hoofd inbegrepen, aan de openbare scholen voor gewoon lager on derwijs voor het jaar 1979 10 bedraagt. In de vacatures in de commissie van beheer schoolartsendienst werd voorzien met het benoemen van dhr. G. J. A. M. Adan,wethouder te Vlissingen, dhr. G. B; Schoenmakers, wethouder te Middelburg en mevr. J. J. Nieuwenhuijse - de Schipper, raadslid te Borsele. Op voorwaarde dat bekend zal worden gemaakt, wat is aangeschaft, werd besloten tot het beschikbaar stellen van ƒ5.619,94 voor aanschaffing van materialen voor het geven van les in natuur- en scheikunde aan de MAVO te Kortgene. Bij een voorstel het krediet voor 1979 te bepalen op 500.000,— overeen gekomen in rekening-courant met de N.V. Neder landse Gemeenten, vroeg Blankenstijn zich af of dit genoeg was. Dit is inderdaad genoeg, aldus de burgemeester. Een voorstel van b. en w. om een lening aan te vragen en te aanvaarden tot een bedrag van 28.223,— ter financiering van de aanpassing van de woningwetwoning 25 te Colijnsplaat ten behoeve van een minder- valide, of zoveel meer of minder als door de minister van volkshuisvesting nader wordt bepaald, werd na enige discussie aange nomen. Het is mogelijk, dat het de ge meente wat geld zal kosten, maar dat willen we aanvaarden, zei de burgemeester. Bij de behandeling van een voorstel om de beheersverordening Dorpshuis te Kort gene vast te stellen, vroeg Van Damme zich af of het geen te log lichaam zou worden, of dat er door veel gemeentelijke inspraak niet het gevaar van bevoogding zal optreden. Ook vroeg hij hoe het komt, dat de geluidsinstallatie niet door eigen inwoners geleverd is, temeer omdat het bekend is dat eventuele prijsverschillen aangepast zouden worden. De burgemeester vond het samenstellen van een beheerscommissie een goede zaak en ook dat er zo veel personen en instel lingen in vertegenwoordigd zijn. Wat de aankoop van een geluidsinstallatie betreft; dit is geregeld door de werkgroep dorps huis, waarin ook vertegenwoordigers van de middenstand zitting hebben. In de wereld van deze middenstand waren daarover geen problemen. Zonder noemenswaardige discussie werd de verordening havengelden gewijzigd. Dit zelfde geldt ook voor een wijziging alge meen ambtenarenreglement. Naar aanleiding van opmerkingen van de staatssecretaris betreffende vrijstellings verordening art. 9, lid 2 van de winkel sluitingswet 1976 werd de verordening ge wijzigd. In de vacatures, die zijn ontstaan wegens periodieke aftreding, in het bijstandscollege werden de volgende personen herkozen: dhr. I. de Waal, dhr. A. Geelhoed, mevr. H. van Hakken - van Elten en dhr. M. de Smit. Bij het behandelen van een aantal sub- sidievoorsteHen werd besloten om aan de Stichting Het Zeeuwse Landschap een sub sidie toe te kennen van 3 cent per inwoner. Blankenstijn vond dit aan de magere kant. De verhoging met ƒ4000,— subsidie aan de kleuterschool te Kats was voor Boot aanleiding om te informeren naar mogelijk vervroegde integratie. Vooralsnog is dat nog niet mogelijk, aldus de burgemeester. Een subsidievoorstel voor de ziekenom roepradio Nomen Nescio, was aanleiding om te informeren door Boot en mevr. Van Oeveren naar de mogelijkheden voor uit breiding van de uitzendingen en door Van Noort om ook de bejaardenhuizen in de gemeente hierin te betrekken. Dit zal on derzocht worden. Het voorstel om 12,5 cent per inwoner te geven, werd met algemene stemmen aangenomen. Een verzoek om subsidie van de landelijke rijvereniging en ponyclub „Noord-Beveland" leverde meer stof tot discussie op. Deze vereniging had gevraagd om een eenmalige bijdrage van 2500,en een jaarlijkse bijdrage van 750,—. Het college heeft echter gemeend te v.olstaan met een een malige startsubsidie van ƒ1000,— hiermee het meerderheidsadvies van de financiële commissie volgend. Van Noort had hiertegen bezwaren en Dobbelaar vroeg zich af, wat er gaat ge beuren als de speeltuin het terrein dat nu in gebruik is bij de. rijvereniging, weer nodig heeft. Blankenstijn vindt, dat men eens wat meer voor zijn eigen hobby's moest over hebben. Het is wel heel ge makkelijk om naar de gemeente te stappen. Toch wil hij het voorstel steunen. Dit was ook het geval met Van Damme, die ieder in de gelegenheid wil stellen om de rij lessen te kunnen betalen. Wat het gebruik van het terrein betreft, zag de burgemeester geen problemen. Het loopt met de speeltuin niet al te best, zodat het huidige terrein voor die vereni ging zeker voldoende is. Wethouder Filius wil ook niet geven wat gevraagd is, maar kon zich met een eenmalige gift van 1000,verenigen. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van Van Noort, Dobbelaar en De Looff tegen. Bij het voorstel om een bijdrage van 10 cent per inwoner voor een onderzoek bestuurlijke organisatie, was men algemeen ontstemd over de ingewikkeldheid van het rapport, dat is opgesteld door de overleg groep Zeeland - Erasmus universiteit. De wens van de overleggroep om vóór 23 dec. een standpunt te bepalen, werd afgewezen. Het is ondoenlijk om voor die tijd zonder deskundige hulp een gedegen standpunt te bepalen. De burgemeester had begrip voor de be zwaren en zal de samenstellers op de moeilijk te hanteren inhoud van het rapport wijzen. Wethouder Filius is ook van mening, dat men een maand uitstel moet vragen. Een voorstel om geen subsidie te geven aan de Stichting Stirezo, die zich bezig houdt met het bestrijden van abortus, was aanleiding voor het volgende betoog van Blankenstijn. Mijnheer de voorzitter. De subsidie-aavragen genoemd onder punt f. voor Stirezo en g. het Ned. Comité „Redt het ongeboren kind" willen wij onder één noemer behandelen. Bij voorbaat willen wij u mededelen, dat wij het met uw mening niet eens zijn. De zaak waarover het gaat is van het aller grootste belang, ja levensbelang. En dat geldt niet alleen nationaal, maar ook voor onze gemeente. In dit opzicht sluiten we ons geheel aan bij de motie dié de'gemeente Rijssen ons heeft toegezonden. Door zich negatief op te stellen, doet men ook aan politiek en kan ik me aansluiten bij de woorden van het PvdA-raadslid De Gier uit Kesteren, die dan spreekt over een zich verschuilen achter het masker van politiek. En dan ook een voorstander is van subsidie te verstrekken. Zo zijn er meer in de lande te noemen gemeenteraden die voor stemden. De zaak waarover het gaat, is het dubbel waard. Ons land is in grote nood gekomen en als deze zo doorgaat, dan zal de afgang onherroepelijk zijn. Het is onbegrijpelijk, dat in een land als Nederland, dat altijd zo opkomt voor de rechten van de mens en altijd de christelijke norm, vastgelegd in het 6de gebod van de wet des Heeren heeft gehandhaafd, nu wetten gaat maken waarin de doodslag op ca 80.000 ongeboren levens worden gelegaliseerd en wettelijk goedgekeurd. Ons burgerlijk wetboek stelt heel duidelijk in Boek I art. 2, dat het kind vanaf het eerste moment bestaat. Dus dit gaat men in abortusklinieken vermoor den. Zoals de toestand nu in Nederland is, is ook hemeltergend. De huidige wet moet gehandhaafd worden. De grondwet gebiedt dit en het is een klap in het gezicht van de regering, dat dit niet gebeurt. Nederland is zachtjesaan een moordspe- lonk geworden, een onguur land, waar men niet meer veilig is, van klein tot groot. En dit zal nog veel erger worden. Het lijkt wel of de Heer ons overgeeft aan de dwaasheid van ons hart. Hij heeft een rechtsgeding met de inwoners des lands, omdat er geen trouw, geen liefde, geen kennis Gods is in het land. Vloeken, liegen, moorden, stelen en echtbreken. Men pleegt geweld, bloedbad volgt op bloedbad, enz. Daarom voorzitter, zijn we met grote zorg vervuld. Schuldeloze, weerloze wezens wor den omgebracht en geweldhebbers en mis dadigers lopen vrij rond. Ons land wordt overspoeld met allerlei onverkwikkelijke affaires en aan regeren komt men niet toe. Daarom voorzitter, kunnen we niet be grijpen, dat we dan zo negatief moeten doen tegenover verenigingen, die ons land willen voorlichten en het goede voor ons volk willen zoeken. In die besturen zitten mannen met klinkende namen. Ik noem u een prof. Lindeboom, prof Plok, prof. Bou- ma, prof. Velema, enz. (adviseurs van de regering op het gebied van ethiek). Dus zijn het geen zgn. pressiegroepen, maar verenigingen die hun wortels diep in ons volksleven hebben van allerlei signatuur. Waarom geven we dan wel aan allerlei verenigingen, als o.a. NVSH, milieu, enz. Allerlei vermaak-verenigingen worden zwaar gesubsidieerd en hier zijn we ineens niet thuis. Het zal ons, en zeker de zgn. christelijken, zwaar aangerekend worden als we Gods geboden zo overtreden en we zullen een maal hiervan rekenschap moeten afleggen voor Gods aangezicht. Als we ons zo ne gatief hebben opgesteld en niet eens alle krachten hebben willen inspannen, noch enige financiële middelen ter beschikking willen stellen ter ondersteuning van hen, die dit afschuwelijke wetsontwerp trachten te voorkomen. In deze willen we ,ons vrijmaken voor het bloed van zoveel on schuldige en weerloze mensjes. Laten we toch a.u.b. het hoogste goed, dat we hebben trachten te verdedigen en niet meewerken aan de legalisering van abortus. Dit zal het kopstuk zijn van de wetteloosheid die hand over hand toeneemt. En het einde is dan niet te overzien en de tijden en ideeën van de vijand uit de oorlog hebben we dan overgenomen in onze samenleving. De Heere geve u en mij het gebed om in beschaamdheid des aangeziclits onze zonden te belijden en verder te handelen naar Zijn geboden en hebben wij de plicht om alle goddeloosheid uit te roeien en te weren. En te bevorderen, al wat dient tot handhaving van de wet Gods en daarin alleen ligt het ware welzijn van onze ge meente en volk. En daarom, mijnheer de voorzitter, wen sen wij het voorstel in te dienen om de gevraagde subsidie van ca. 175,— toe te kennen. Dank u, S. G. P. Hierop zei wethouder Filius, dat het laatste woord hierover nog niet gesproken is. Hij had wel verwacht, dat Blankenstijn bezwaar zou maken, maar zijn betoog hoort meer in de Tweede Kamer thuis. Overigens leven we in een democratische samenleving en, zonder minderheidsopvattingen weg te cijferen, zal de meerderheid beslissen. Het voorstel van Blankenstijn om wel Op woensdagavond 13 december j.l. kwam de raad der gemeente Wissenkerke in open bare vergadering bijeen. Het lid Remijnse was met kennisgeving afwezig. De voorzitter begon met een hele reeks van mededelingen. Het taxatierapport voor het sportveld te Kamperland is uitgebracht. Er is ook een eerste gesprek geweest met de v.v. Bevelanders over de kleedaccom modatie aldaar. De aanbesteding van de nieuwe school te Geersdijk vindt plaats op 19 december. Het opruimen van de illegale stortplaatsen in de gemeente gaat in sa menwerking met het Waterschap gebeuren. Ook de haven te Kamperland wordt schoon gemaakt, terwijl de vernieuwing van de jachtsteiger voor het nieuwe seizoen ge realiseerd zal zijn. Het oude speelveld te Geersdijk zal behouden blijven, aangezien de eigenaar bereid gevonden is dit voor 5 of 10 jaar te verhuren. Het inwonertal in de gemeente is dit jaar gestegen tot boven de 3100 inwoners. Het aantal toeristische overnachtingen in 1978 bedroeg: 870.000. Er komen steeds meer problemen met de verkoop van woningwetwoningen. De uit spraak van de gemeenteraad zal daarover gevraagd worden, terwijl nu de aanvragen aangehouden worden. In de volgende raad komt een voorstel tot verbetering van de verlichting in Veerweg en Noordstraat. En de volgende raad is vastgesteld op 29 jan. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Wel had de heer Hamelink opmerkingen over het éénzijdig benutten van het papier. Het zou kilo's uitspraen, als beide zijden bedrukt werden. De voorzitter zegde toe dit eens te zullen proberen. Bij de ingekomen stukken vond de heer Blok, dat de mening van het college af week van hetgeen in de krant gestaan had. Het ging over de nieuwe structuurvorm van de N.V. Waterleidingmaatschappij. Ook was hij verwonderd over het feit, dat er wel kranteverslagen verschenen over de ver gadering van de colleges van de Bevelanden en Tholen. De voorzitter zei dat een uitspraak van b. en w. gevraagd werd en dat er vanuit de gezamenlijke college-vergaderingen wel een persmededeling naar buiten kwam. In een volgende raad komt men daar nader oo terug. Het lid Dieleman vroeg naar de plannen betreffende de inventarisatie van de recrea tieplannen rond de Oosterschelde. Wanneer worden er plannen hard gemaakt. De voor zitter zei dat dit veel later aan de orde zou komen. Uijl vroeg, ook naar aanleiding van een ingekomen stuk, waaruit dan wel de mede werking bestond voor het aantrekken van een tandarts op Noord-Beveland. De voorzit ter zei dat dit kon door er in bestemmings plannen rekening mee te houden. Maar ook hadden Kortgene en Wissenkerke een brief verstuurd naar een betreffende instantie. Daarop was nog geen antwoord ontvangen. Een krediet van 40.710,— werd beschik baar gesteld voor het aanbrengen van licht masten in de nieuwe bestemmingsplannen te Wissenkerke en Kamperland en een ge deelte van de Noordstraat te Kamperland (langs de ijsbaan). Uijl vroeg ook om een lichtpunt bij de kruising naar de Sophia- haven. De voorzitter zei. dat die aanvraag bij de PZEM lag. En Meulenberg mistte een lichtpunt achter de kerk te Wissenkerke, waarop wethouder De Nooijer antwoordde, dat de oude lichtmast vervangen wordt door een nieuwe. De aanleg van een parkeerterrein in de Middenstraat werd teruggenomen, omdat er zich inmiddels een koper voor die grond had aangediend. Een commissie, bestaande uit de leden Blok, Dieleman, Van der Maas en Remijnse en als voorzitter de burgemeester, werd subsidie te geven werd afgewezen met 10 tegen 1 stem, die van Blankenstijn. Het spijt hem, dat hij alleen is blijven staan, maar is wel van mening dat dit betoog wel in de gemeenteraadsvergadering thuis hoort. Het is ook in het belang van de gemeente. Een voorstel om de gemeenschappelijke regeling regionale brandweerkring Noord en Midden-Zeeland vast te stellen, leverde vele vragen op. Doet Goes mee? (Dobbe laar) en hoe komt het dat de bijdrage per inwoner geen 1,78 is zoals eerst was gedacht, maar 1,23. Wie benoemt de brandweerlieden (Van Damme) en moeten we nog aan de BB blijven betalen? Welke opleiding hebben de functionarissen geno ten. Blijft de ambulancedienst en functio neert die goed? Gaat in geval van nood niet ieder op zijn eigen houtje optreden? De burgemeester antwoordt op de vragen van Dobbelaar, dat Goes wel bereid is en dat de kosten voor ons lager geworden zijn, omdat er meer gemeenten meedoen. Wat de BB betreft, die is in deze regeling niet opgenomen, maar hij is het er mee eens, dat de verschillende taken op elkaar afgestemd dienen te worden om een goed functioneren bij calamiteiten te garanderen. Wat het optreden op eigen houtje betreft, daar is hij niet ongerust over. Coördinatie van verschillende diensten is geregeld. Wat de ambulancediensten betreft, zeer waar schijnlijk zullen die zelfstandig kunnen blij ven werken. Hierna wordt het voorstel met algemene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag wijst Dobbelaar er op, dat in navolging van het dorpshuis, ook in de raadszaal een geluidsinstallatie te laten komen. Het publiek kan het gespro kene tijdens raadsvergaderingen slecht ver staan. Ook Van Damme sluit zich hierbij aan. De Smit vraagt naar de gewenste licht masten te Colijnsplaat en een telefooncel oo Kats. Wethouder Van der Weele zegt, dat het met de lichtmasten in orde komt en dat er aan het verkrijgen van een tele fooncel te Kats gewerkt wordt. Mevr. Van Oeveren vraagt of Goes nu meedoet aan het proefobjekt Welzijn Mid den-Zeeland. De burgemeester denkt van wel, maar heeft nog geen bevestiging. Hierna wordt de vergadering gesloten. ingesteld om het reglement van orde te gaan wijzigen. Voor een bedrag van 8.500,— werd nieuw verkiezingsmateriaal aangeschaft, waaronder aanplakborden. Blok vroeg naar de plaats daarvan en of men de politieke partijen kon aanschrijven om zoveel van deze aanplakmogelijkheid gebruik te maken. De voorzitter zei nog geen plaatsen in gedachten te hebben en het college zou de politieke partijen een schrijven doen toekomen daarover. Het volgende punt was een wijziging in de politieverordening, wat inhield een vuurwerkbepaling en een visboten regeling. Volgens Van der Maas ontbrak de bepaling, dat wanneer oudjaar op zondag valt, men dan ook geen vuurwerk mag afsteken. De voorzitter dacht dat een en ander geregeld was in de zondagswet. Toch was Van der Maas hiermee niet tevreden en hij stemde dan ook tegen de verordening, wegens het ontbreken van die bepaling. Ter realisering van het nieuwe bestem mingsplan te Kamperland moeten diverse volkstuintjes verdwijnen. Er werd een ver goedingsregeling getroffen. Uijl vond dit voor die mensen een goede zaak. Uit Middelburg, Vlissingen en Borsele werden personen benoemd in de School artsendienst. In het nieuwe bestemmingsplan „Geers dijk Oost II" komt de grondprijs op: 43,25, voor rijen woningen; 48,33 voor scholenbouw en 58,— voor vrijstaande bouw. Hamelink sprak van zeer gunstige grondprijzen en hoopte dat dit een stimu lering zou zijn voor de particuliere wo ningbouw. De voorzitter zei nog dat het oude plan binnenkort volgebouwd gaat worden. De heer Dieleman werd met 9 stemmen benoemd in de sportcommissie (1 stem voor de heer Blok). De overname van de Mariapolderseweg door de gemeente was volgens G.S. niet goed verlopen. Men had een schaderegeling van het Waterschap moeten eisen. Dit be drag werd ƒ2500,—. Blok vroeg nog waar om het éénrichtingsverkeer aldaar ook in de winter gold? De voorzitter zei dat dit opgeheven zou worden. De gemeenterekening over 1976 werd op voorstel van de leden Dieleman en Uijl voorlopig vastgesteld. Vervolgens werden diverse verordeningen opgesteld ten behoeve van een interne controle van de financien. Uijl vroeg wat dit nu allemaal inhield. Krijgen o.a. de haven meesters het niet te druk, hoe zit het met de salarissen en is er te weinig per soneel? De voorzitter zei, dat er niets verandert. Er zijn nu alleen voorschriften opgesteld. We hebben wel in vergelijking met andere gemeenten weinig personeel. Misschien komt later nog uitbreiding. Voor een bedrag van 5.500,— werd een telefooncel geplaatst op het parkeerterrein bij De Banjaard. De heren Blok en Sandee werden benoemd in een commissie tot nazien van de ge meenterekening over 1977. Er vond een woordverandering plaats in de heffing op de toeristenbelasting. Diverse wijzigingen werd goedgekeurd in de gemeentebegroting voor 1979. Het percentage in aanbebouwingsdiepte voor het nieuwe bestemmingsplan te Geers dijk werd teruggebracht tot 30%. Voor 497,28 werd het oude sportveld te Wissenkerke verpacht aan de heer Breure voor het jaar 1979. Er werd een besluit genomen tot instand houding van de openbare lagere school te Wissenkerke voor de jaren 1979, 1980 en 1981. Er werd een bedrag van 10.000,— uit getrokken voor het opstellen van een plan om de persleiding te Geersdijk te verleggen naar een plaats bij de kern. De voorzitter gaf als toelichting dat het geheel plm. ƒ70.000,— gaat kosten en dat het plan in mei 1979 klaar zal zijn. De heren Uijl en Sandee grepen deze gelegenheid aan om nog te discussiëren over de plaats van de nieuwe zuiverings installatie. Maar de voorzitter kon daar nog geen mededelingen over geven, maar de raad zou toch een bestemmingsplan moeten goedkeuren over die plaats, zodat men als gemeente inspraak had. De heer L. de Visser, Nieuwstraat 81 te Kamperland mocht zijn woningwetwoning kopen. Voor de hierna volgende rondvraag had de P.v.d.A. een schrijven rondgedeeld, het welk aldus luidde: Door de provincie is ingesteld een onder zoeksteam dat door middel van een en quête onder bestuurders in Zeeland onder zoek doet naar de juiste funktionering van de bestuursvorm in deze provincie. Op zich een zeer goede gedachte. Men gaf dit onderzoek aan de Erasmus-universi teit uit Rotterdam. En een dezer dagen kwam de enquête in de bus, aldus ook bij onze fraktie. Met als resultaat een be droevend slechte en moeilijke opstelling van dit onderzoek. Daarover dit. Men had een stimuleringscommissie be staande uit mensen die voor hun naam hadden: doctor, professor-doctor en mees ter. Vanuit de universiteit heeft men een werkgroep: professor-doctor, professor- doctor en professor-meester. Wanneer wij die enquête nu bestuderen, dan verbaast ons die reeks van titels niet en zij zijn dan ook duidelijk herkenbaar in de opstelling en vooral ook de vraag stelling in deze enquête. Misschien zijn wij er te stom voor, dat kan natuurlijk ook, maar wij menen dat er toch rekening mee gehouden moet worden, dat het overgrote deel van de bestuurders in Zeeland niet een titel voor zijn naam heeft. In dit verband vragen wij ons af: Hoe veel waarde kan men nu nog aan zo'n onderzoek hechten, als de helft van de ondervraagden amper in staat is of hele maal niets begrijpt van deze enquête. Wanneer de raad het met deze opstelling eens is, zou ik willen verzoeken het boven staande, in een misschien andere formu lering, kenbaar te maken bij de provincie Zeeland. Het lid Noordhoek ging bij de rondvraag in over dit schrijven en de enquête zelf. Moet men dit niet gezamenlijk invullen, omdat men een algemeen oordeel vraagt? De voorzitter zei daarop dat dit niet uitging van de gemeente en dat het niet op de weg van de raad lag daarover een uitspraak te doen. Het is een persoonlijke visie over het bestuur, wat gevraagd wordt in die enquête. Behalve Van der Maas voel de men weinig voor het voorstel van PvdA om een schrijven daarover te richten aan de provincie. Blok zei ter afsluiting, dat hij dan andere wegen zou gaan bewandelen om die uitspraak bij de provincie te laten doorklinken. Uijl had voor de rondvraag nog een klacht over stankoverlast, of daar iets aan gedaan kon worden. De voorzitter zei, dat de be treffende inwoners dan een schrijven moes ten richten aan het college, waarop door de gemeente opgetreden kon worden. Hierna volgde sluiting van deze laatste raad in het jaar ,1978 door de voorzitter. HENGELWEDSTRIJD „Lest-Best" zegt men wel eens, doch dit gezegde ging zaterdag 16 december 1978 niet op voor de laatste hengelwedstrijd die dit jaar gehouden werd door de Noord- Bevelandse hengelsportvereniging in de Oosterschelde in de omgeving van Colijns plaat. Allereerst zat het weer ons die dag niet mee. Een koude noordoostenwind maakte het verblijf aan de zeedijk met de wind pal in het gezicht, nu niet zo erg aange naam. Het aantal deelnemers bereikte bij deze wedstrijd, wat betreft dit jaar, een laagterecord, want er kwamen maar 42 deelnemers opdagen om aan deze wedstrijd mee te doen. Ook de vissen hielden zich grotendeels afzijdig, want er werden maar 13 vissen gevangen, waarbij 2 vissen onder de maat. Ook 31 deelnemers hadden achteraf be keken, beter thuis kunnen blijven, want zij behoefden na afloop geen vissen bij hun controleur in te leveren. Tegenover deze 31 pechvogels stonden er twee deelnemers te glunderden. Zij hadden ieder een flinke kabeljauw van ruim 3 kg elk aan de haak geslagen en waren meteen verzekerd van de eerste plaatsen bij het toekennen van de prijzen. Omdat verschillende deelnemers het reeds voor gezien hadden gehouden en het par cours hadden verlaten, besloot het bestuur om deze wedstrijd met een half uur te bekorten, waartegen niemand bezwaar maakte, want iedereen zocht na afloop zo vlug mogelijk de warmte weer op. Het wegen van de gevangen vissen was vlug bekeken, zodat de voorzitter Biondina uit Kamperland tot de prijsuitreiking kon overgaan. Hij vond het deze middag een frisse bedoening aan de zeedijk en een slechte vangst. Verder feliciteerde hij twee van de bestuursleden, die ieder een flinke kabeljauw gevangen hadden, met hun succes. Voor de 11 beschikbaar gestelde prijzen kwam in aanmerking: 1. M. G. de Smit, Kamperland 3330 pnt. 2. P. J. v. d. Moere, Kamperland 3025 pnt. 3. A. Versluis, Colijnsplaat 660 pnt. 4. H. de Waard, Colijnsplaat 475 pnt. 5. A. G. de Waard, Colijnsplaat 460 pnt. 6. J. Provoost, Colijnsplaat 245 pnt. 7. J. P. Minnaard, Wissenkerke 220 pnt. 8. J. J. dc Haze, Kamperland 200 pnt. 9. K. Begthel, Geersdijk 190 pnt. 10. W. Zwemer, Kamperland 10 pnt. 11. A. Zwemer, Kamperland 10 pnt. De voorzitter deelde mede, dat dit de laatste wedstrijd in 1978 was geweest. Hij wenste iedereen prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1979 toe. De jaarvergadering zal gehouden worden op vrijdag 19 jan. 1979 in het Drenthehuis te Geersdijk, aanvang om 19.00 uur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 2