Druk werk? afwezig Afscheidsrede wethouder Scheele Predikbeurten omw HET TIMMERHUIS Nn tijdens de braderie extra lage prijzen Wegens een overvloed van copy in deze weken kunnen wij nu pas tot het opnemen van onderstaande stukje overgaan. Bij zijn afscheid van de raad op 5 sept. jl. hield de vertrekkende wethouder R. J. Scheele een afscheidsrede, welke wij hier onder in zijn geheel plaatsen. Hij zei: Mevrouw Wisse, heren van de raad, me neer de secretaris, dames en heren, incl. de pers. Zoals het er nu uitziet, zal dit de laatste vergadering zijn, waarop ik als één der uwen in uw midden ben. Het spijt me ontzettend, dat juist op deze laatste raadsvergadering, na een vierjaarlijkse periode, burgemeester Wisse en dat wegens ziekte, deze verga dering niet kan voorzitten. En hetzelfde zal ook gelden voor morgenavond en voor zover ik weet ook bij mijn afscheidsreceptie a.s. vrijdag. Graag wil ik dan ook persoonlijk vanaf deze plaats hem van harte beter schap toewensen en hem met z'n vrouw, of liever gezegd op zijn wijze „z'n echtge note" en dochter, in de komende tijd sterkte toewensen. Ja, 22 jaar in de gemeenteraad, 20 jaar wethouder, al is het dan in één van de kleinere gemeenten, is toch een hele tijd. Vooral gezien in het kader van onze hui dige, jachtige, snel wisselende tijd. Verge leken met wat b.v. sedert een eeuw daar voor is gebeurd, zijn we wel in een stroom versnelling terecht gekomen. Zo kom ik dan tegelijk op de behoefte daardoor, aan meer vakantie. We zijn in onze gemeente zo gelukkig een ruime gele genheid, veel plaats, veel verscheidenheid te kunnen bieden aan veel mensen, die dit hard nodig hebben. 1956 (22 jaar geleden) was zo ongeveer de start en als we anno 1978 zien tot waar en wat de recreatie hier is uitgegroeid, dan ben ik dankbaar hieraan te hebben mogen meewerken. Al is het nu ook weer niet zo, dat alles, eer het zover was, alleen over rozen is gegaan. Er is heel wat denkwerk, er zijn veel verga deringen en besprekingen geweest. Ook moesten heel wat kloven en kloofjes over brugd worden, er viel ook wel eens iets als een kaartenhuis in duigen. Soms moesten degens gekruist worden, maar over wat tot nu toe bereikt is, lijkt me dat we tevreden kunnen zijn. Gelukkig zijn we nog niet klaar. Er blijft nog genoeg over voor volgende jaren. De plannen die dit jaar op stapel stonden, komen niet allemaal klaar en voor de be groting 1979 zit er nogal wat in petto. Wel hoop ik, dat de afbouw van de rekreatie aan de zuidkant, 2e jachthaven, uitbreiding Banjaard, niet al te lang meer zal duren. Want dan kan bijtijds bekeken worden wat nog langs de Oosterschelde kan gebeuren. Wat daar nodig is in het belang van onze gemeente. En daar hoort naast de uitbrei ding van bedrijven toch ook weer de re kreatie bij. We kunnen onze gemeente niet meer zon der die indenken. Ik heb het wel eens zo uitgedrukt: Als we dat niet hadden, dan zou ons voorzieningenpeil heel wat minder zijn, zou wellicht het inwonertal steeds zijn gedaald en gebleven beneden de 3000. Al geloof ik niet, dat we de rekreatie als doel op zich moeten zien voor onze ge meente. Maar naast de landbouw, en wat kleine industrie, als gelukkige bijkomstig heid. Over uw hoofden heen zou ik ook nog wel mijn bezorgdheid uit willen spreken over de steeds oplopende prijzen in de re creatiesector. Prijs uzelf niet uit de markt. Probeer te houden wat u heeft en laat wat we te bieden hebben net iets, net iets rus tiger, net iets goedkoper zijn, dan elders. Maar genoeg hierover. Over het voorzieningenpeil in de dorpen het volgende. Bijna is het zover, dat alle scholen op de dorpen de toets der kritiek kunnen doorstaan. Kleuterscholen, lagere scholen, de Mavo en de peuterklassen. Ver der gymnastiekgebouwen, verwarmd zwem bad, 3 dorpshuizen, voetbalvelden en straks wellicht tennisbanen. In verband met de dorpshuizen denk ik ook aan een bloeiend verenigingsleven in alle kernen, wat kan bestaan, mede dankzij een goed subsidie beleid. Dit is wel afgestemd op de zelf werkzaamheid van de betreffende vereni gingen en het zelf financieel bijdragen in de kosten. Over het woningbeleid. Nu we onze wo ningwetwoningen hebben overgedragen aan de Chr. Woningstichting voor Z.- en N.- Beveland, wil dat niet zeggen, dat deze er maar mee doet wat ze zelf wil. Nee, over nieuwe huurders, eventuele verkoop en nieuwbouw is voldoende overleg. Ik ben alvast benieuwd hoe het met de pas toe gewezen 10 stuks voor 1979 gaat aflopen, a. of ze gebouwd worden; b. waar? en c. de hoogte van de huren, o.a. in verband met de ons opgelegde temporisering van plm. 7 a 8 woningen per jaar op Kam perland. Voor Wissenkerke is intern een plan uit gewerkt, als richtlijn hoe we gaan verkopen en hoe groot de percelen zullen zijn. Mo gelijk zit dat er ook voor de andere kernen in. We moeten wel even voorzichtig omgaan met de grootte der percelen, anders kunnen we veel te weinig woningen, dus mensen, herbergen vooral eigen bevolking. Dit hangt ten nauwste samen met de planning voor nieuwe bestemmingsplannen. Voor Wissen kerke is opdracht gegeven om alternatieve plannen voor uitbreiding op kaart te zetten. Graag zou ik dit ook voor de andere kernen zien uitgewerkt, al kan dat misschien op wat langere termijn. Wegen, straten, rioleringen, enz. Wat het laatste betreft en wat er mee moet gebeuren in verband met de waterbergingscapaciteit, zal afhangen van de uitkomst van de me tingen. Wat de zuivering van het afvalwater betreft, dit gebeurt nu door het Waterschap, terwijl verder van gemeentewege wordt on derzocht of ook de bestaande emcoputten daaronder vallen. Wat de straten en wegen betreft, deze zijn m.i. in een behoorlijke staat van onderhoud. Het laatste gedeelte van de Ruiterplaatweg van het viadukt tot de Molenweg is vorige week opgeleverd voor de eerste maal, evenals het laatste gedeelte bestemmingsplan z.w. Wissenkerke. Het bestemmingsplan Geersdijk zal 14 sept. a.s. worden aanbesteed. Wat de financiën betreft, zitten we voor 1979 ook weer goed volgens de voorlopige cijfers van dhr. De Schipper. Het is weer zoals altijd vroeg klaar. Waarschijnlijk een bedrag voor onvoorzien van 500.000,—. De verhouding met het gemeentehuis is vooral de laatste jaren meer intensief en daardoor zijn wellicht de onderlinge kon takten tussen bestuur en de ambtenaren meer verdiept en wordt er ook vaker van gedachten gewisseld. Dat is ook wel één van de dingen, die ik zal missen. 22 jaar: Eerst burgemeester Van Halst, de grondlegger van de recreatie met de Banjaard. Steeds blij en mededeelzaam over ieder succes(je). Wethouder Leendertse, heel kundig, steeds in de weer, zelfs bij ziekte ging b. en w. vergadering door aan z'n sponde. Burgemeester Wisse nu ruim 16 jaar, geen tijd voor vakantie. We hebben heel wat theorie van hem gekregen en sa men geprobeerd dit in praktijk te brengen. Wat was het dikwijls makkelijk dat hij goed de weg wist in „Middelburg". De overgang naar wethouder Wisse ging geruis loos en loopt nog steeds goed. Heren raads leden, ik ga u niet persoonlijk maar „met z'n allen" bedanken voor de goede samen werking. En zoals ik bij mijn installatie in 1956 gezegd heb en dit in 1958 herhaald heb, dat ik dit werk alleen met Gods zegen zou kunnen doen, wil ik Hem bovenal dan ken, dat Hij mij de kracht gaf om dit te mogen doen. Dit doet er niets aan af, dat ik u allen nogmaals zeggen mag: zonder uw steun kon dit alles niet. Liever gezegd: We hebben dit met z'n allen mogen doen. Secretaris, vooral ook mijn dank aan het hele secretariepersoneel, dhr. Paardekoper en de gemeentewerklui. Wilt u dit door geven? Ik weet, dat alles mensenwerk was. Voor wat verkeerd gedaan is, mocht ik iemand wat kwalijk behandeld hebben, wil het me vergeven. Last but not least wil ik m'n eigen lieve vrouw bedanken, heel hartelijk, dat ze me gesteund heeft. En altijd achter me stond, ook als het wel eens moeilijk was. Nogmaals, allen heel hartelijk dank. WEEKEND-DIENSTEN DOKTOREN NOORD-BEVELAND Spreekuur van 11.00-11.30 uur Dokter B. J. H. Hasken, Telefoon 01107 - 3 38. WIJKVERPLEGING Weekenddienst en avond- en nachtdienst 16 17 september Zr. A. Kramer, Achterstr. 14, Kortgene, Tel. 01108 - 760. WATERSTANDEN J geldig voor de noordkust van Noord-Beveland SEPT. hoogwater 15 vrijdag 1.58 14.19 16 zaterdag 2.50 15.01 17 zondag 3.37 15.40 18 maandag 4.17 16.21 19 dinsdag 4.55 16.59 20 woensdag 5.31 17.38 21 donderdag 6.05 18.16 voor zondag 17 sept. 1978. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Dijkmeyer van Putten. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10.30 uur ds. Leestemaker en 5 uur gezinsdienst, ds. Attema beide diensten in Geref. Kerk. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur startdienst winterw. in Geref. Kerk, ond.: Gerug- gesteund, ds. Ph. M. Becht en ds. J. Arensman; 2.30 uur ds. J. Hilhorst uit Kloetinge. Ned. Herv. Kerk Kats 9.00 uur ds. A. M. Attema. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10.30 uur ds. A. M. Attema. Heilig Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 9 uur ds. J. L. Leestemaker en 2.30 uur dhr. J. van Leerdam van Serooskerke. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur dhr. J. van Leerdam uit Serooskerke en 2.30 uur drs. A. P. Heiner jr. Geref. Kerk Geersdijk 10.30 uur ds. Leestemaker en 5 uur gezinsdienst, ds. Attema beide diensten in Geref. Kerk. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur drs. A. P. Heiner jr. en 2.30 uur dhr. J. van Leer dam van Serooskerke. Geref. Kerk Kamperland 9.30 uur gez. startdienst voor jeugd- en kerkewerk. Thema: Geruggesteund. Liturgie ds. J. G. Arensman, predikant ds. Becht; 2.30 uur ds. P. Schelling van Heinkenszand. Geref. Kerk Vrijg. Kamperland De Casembroothuis 10 uur leesdienst en 2.30 uur ds. P. Schelling van Middelb. Kollekte kerk. Geref. Gemeente Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gemeente Colijnsplaat 10 en 4 uur leesdienst. Geref. Gemeente Kortgene 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Woensdag 20 sept. 7.30 uur ds. Molenaar van Kapelle-B. Met diepe droefheid, maar ook met grote dankbaarheid voor alles wat ze voor ons is geweest, geven wij u kennis, dat de Heer na een geduldig gedragen ziekte tot Zich heeft genomen, onze innig geliefde vrouw, moeder en grootmoeder Wilhelmina Maria Aartje Luijk (geboren Dieleman), op de leeftijd van 62 jaar. Colijnsplaat: J. A. Luijk. Hamswehrum: J. C. Luijk. Chr. Luijk-de Jager. Ridderkerk: P. J. Luijk. Kamperland: E. L. H. Steendijk - Luijk. A. Steendijk. Kloetinge: J. S. A. Luijk - Sinke. Stuttgart: A. Luijk. E. H. Luijk - Bühringer. Kamperland: W. Luijk. E. H. Luijk - Leendertse. VisQuart: J. Luijk. C. M. T. Luijk - Tramper. Oost-Souburg: R. Luijk. J. C. Verstraeten. 's-Gra venpolder: J. H. Luijk. A. E. Luijk - Verrijzer. Colijnsplaat: H. J. Luijk. S. Luijk. A. van de Tonnekreek. En kleinkinderen. Colijnsplaat, 9 september 1978. Emelissedijk 4. De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 13 september om 14.00 uur op de alge mene begraafplaats te Colijnsplaat, vanuit het zaaltje van de Ned. Herv. Kerk. Wij verzorgen voor u: BEMIDDELING BIJ KOOP- EN VERKOOP FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN ADVIEZEN EN TAXATIES van onroerende goederen. Gaarne tot uw dienst. GILLESSE - BEMIDDELING - WISSENKERKE Weststraat 24 Telefoon 01107-4 89. GEMEENTE KORTGENE BEKENDMAKING De burgemeester van Kortgene maakt ter voldoening aan het bepaalde in de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 15 september 1978 ge durende een maand ter gemeentesecretarie van Kortgene VOOR EEN IEDER TER INZAGE LIGT het bestemmingsplan Colijnsplaat, gedeelte „Door braak Ringweg"; het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 11 juli 1978, nr. 689/433, 4e afdeling bureau RO, tot gedeeltelijke goedkeuring van dit plan. Een ieder, die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten kan gedurende de genoemde termijn van een maand bij de Kroon beroep instellen. Kortgene, 14 september 1978. De burgemeester voornoemd, J. L. D. van der Linde. Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland Dag en nacht bereikbaar! (ook in de weekends). TELEF. 01180-1 55 51. Voor alle attenties, mij bewezen in het zieken huis en bij mijn thuis komst, mijn hartelijke dank. C. Flikweert. Wissenkerke, sept. 1978. DOKTER VAN ARKEL Maandag 18 en dinsdag 19 september Dokter Hasken neemt waar. Bereikbaar in de weekends: Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland, Adviesburo voor jongeren en ouders, Londensekaai 39, Mid delburg, Tel. 01180-2 85 55. ook in het weekend. Wilt u gaan verhuizen? Belt u dan Rodelko bv eens. Wij kunnen u meer dan 185 objecten aanbieden in geheel zuid-west Nederland. Wij doen echter meer! Wij kunnen in de verkoop van uw woning bemiddelen, ook kopen wij rechtstreeks als u dit beter uitkomt. Verder kunnen wij uw huis taxeren. Ook kunnen wij bij eventuele aankoop de financiering voor u regelen. Kortom: De verzorging van uw on roerend goed, zoals bemiddeling en aan- en verkoop wordt snel en prettig geregeld door: RODELKO B.V. Kade 23, Veere, Tel. 01181-5 55. Voor inl en afspr Tel. 01186-15 78, bgg tel 01187-539 ADMINISTRATIEKANTOOR <^Blankenatijn Telefoon 01108 - 4 IS. Kantoor: Hoofdstraat 23, Kortgene. BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Agent Nederlandse Middenstands Spaarbank. ZUSTERSTRAAT 2 - GOES - TELEFOON 01100-28362 UW KEUKEN- EN KASTEN-SPECIALIST KEUKENKASTJE 100 cm breed, van 120,— NU 100,—. KEUKENKASTJE 50 cm breed> van f80 NU f 70>— Keukens, kasten en buro's tijdens de braderie -JQ o/Q KORTING Tijdens de braderie, zaterdag DEMONSTRATIE WAND- EN PLAFOND-PLEISTERS (GRANOL) Graag tot ziens in onze stand voor de zaak.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 3