NQORD-3EVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD n°i II houdt nu het meest gelezen bied op Noord-Beveland in handen De zonden van Magda Vinselaar door G. FORTIUS Zeeland Magazine? No, 3624 Donderdag 10 augustus 1978 81e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-3 08 - GIRO 266802 Abonnementsprijs 18,00 per jaar Franko per post 30,00 per jaar Advertenties 30 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON Die avond zitten Magda en Bart voor het eerst samen op de bank in de kamer bij gedempt licht en kussen elkaar. Beiden voelen, dat er op de 'duur een climax zal komen. Hij weet ook, dat de vrouw moeite heeft zich in te houden en opnieuw beseft hij, dat ze waarschijnlijk bijzonder tempe ramentvol zal zijn. Het woord huwelijjc is nooit meer ter sprake gekomen. Maar ditmaal vraagt hij: „Nog steeds bezwaren tegen een tweede huwelijk?" De vrouw geeft niet dadelijk antwoord, maar als hij haar liefkoost en zijn hand verder gaat dan ooit, maakt ze zich uit zijn omhelzing los en komt overeind. In het schaarse licht van twee kleine schemer lampen kan hij niet zien, dat ze bloost. Magda is werkelijk aan het eind van haar krachten. Ze weet nu overduidelijk, dat deze man haar begeert. Helemaal. En dan ook zonder enige restrictie. Omgekeerd is ook het geval. De historie herhaalt zich. Enkel met dit verschil, dat er met Bart eigenlijk geen enkel beletsel is om te trouwen. On danks deze wetenschap deinst ze ervoor te rug. Ik wil mijn vrijheid niet meer ver liezen en ik wil ook niet met hem naar bed zonder ons samengaan gelegaliseerd te heb ben. Ik zou me schamen voor mijn dochters, als ze erachter kwamen. Hoewel het tegen woordig heel gewoon is. De vrouw loopt naar de keuken en komt terug met koffie, want Bart heeft een bor reltje op en de koffie kan dat een beetje neutraliseren. Hij moet immers nog rijden! De vrouw blijft op een afstand en zegt, terwijl hij de koffie drinkt: „Kom voor lopig niet meer hier. Ik moet eerst met mezelf in het reine komen. Als het zo met ons doorgaat, komt er een moment, dat de remmen los slaan en dan? Jij en ik we weten beiden, wat er dan gebeurt en dat wil ik niet. Ik heb het je al een keer gezegd. Ga alsjeblieft, als je je koffie op hebt Het afscheid is ditmaal heel kort. De vrouw heeft zichzelf intussen weer behoor lijk in de hand. Bart bemerkt, dat de be tovering helemaal verbroken is, dus bepaalt hij zich tot een kus op haar mond en eèn kneepje in haar arm. „Ik bel je wel een keer. Waarom blijf je zo halstarrig? Jij en ikwe kunnen samen nog een fijn leven hebben als man en vrouw. Kan ik je bij staan de meiden klaar te maken voor hun toekomstige leven. Zodat je daarvoor ook niet meer alleen staat. Of wil je straks, als ze de deur uit zijn, de rest van je leven hier blijven zitten koekeloeren en teren op wat er eens was? Is dat aanlokke lijk? Zit je daarop te wachten? Willie is vijftien. Nog een jaar of vijf, zes en je bent haar ook kwijt. Petra komt vandaag of morgen thuis met een vriend. Denk daar maar eens aan. In dit opzicht mag je best een beetje egoïstisch zijn en aan jezelf de nodige aandacht schenken." Het zijn vooral die laatste woorden, die na het vertrek in haar hoofd blijven hangen: in dit opzicht mag je best een beetje egoïs tisch zijn. Merci, Bart, het is bij mij inder tijd begonnen met ijdelheid en egoïsme. Om eens even te laten zien, wat ik met mijn voorgewende charme en overredingskracht kon bereiken. En wat was het resultaat? Schande. Nota bene tot twee keer toe. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts f 18,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - WISSENKERKE Nee geen egoïsme meer. De meiden zijn nu mijn levensdoel; ik moet hem uit mijn ge dachten zetten, want als hij blijft komen, bezwijk ik. Zoals ik ook de vorige keer bezweek Er gaan dagen voorbij, waarop ze, als ze alleen thuis is, piekert over haar en Bart. Hij heeft een geweldige functie, waarschijn lijk met een salaris, waarmee je nooit zorgen zult hebben. Maar dat speelt in feite geen rol. Ze heeft het immers goed! Ze kan zichzelf bedruipen met wat^Piet haar heeft nagelaten: dit mooie huis,* helemaal onbelast en een vast maandelijks inkomen, dank zij de grote lijfrente, die hij inder tijd op haar naam heeft gezet. Waarschijn lijk tot grote woede van zijn kinderen uit het eerste huwelijk, maar ze waren diplo matisch genoeg om het niet te laten mer ken. Trouwens, het meeste, wat Piet naliet, was immers voor zijn eigen kinderen? Het grote bedrijf met zijn filialen, dat met alle onroerende goederen samen zo ongeveer een miljoen opgebracht zal hebben. Ik mag tevereden zijn, want ik heb bovendien nog mijn weduwengeld. Wat wil ik nog meer. Nee, om het geld hoef ik 't beslist niet te doen. Als ik zover kom wat ik overigens nog helemaal niet zie is het omdat ik hem graag mag, omdat hij weer iets wakker bij me maakt, dat ik gestorven waande. In dit opzicht ben ik dus nog niets veranderd. Maar is dit voldoende voor een huwelijk? Hoe lang kennen we elkaar? Enkele weken. Dat is toch veel te' kort om al over trouwen te praten? Wat man keert Bart eigenlijk? Heeft hij ineens weer zo'n behoefte aan een vrouw? Dat is echt geen schande, maar 't is niet de juiste in tentie om een huwelijk aan te gaan. Daar voor is een andere grondslag nodig: ge leidelijk aan groeiende wederzijdse genegen heid. Laten we dan op onze leeftijd het woord liefde met een grote L buiten be schouwing laten, maar een zekere genegen heid, een bepaalde harmonie, waarin je ont dekt, dat je elkaar niet irriteert, niet wilt pijn doen, kunt verdragen, datje het een en ander van je ego ervoor wilt opofferen dit alles tesamen genomen is al heel wat. Maar is het voldoende? Ze voelt zich onrustig en kribbig. Als Petra op een avond tijdens het eten vraagt: „Wanneer komt oom Bart weer eens een keer? Van hem krijgen we tenminste nog eens een lekker ijsje," valt Magda ineens uit: „Zanik niet over Bart en zijn ijsjes. Is er niets belangrijkers in de wereld?" Waarop Willie droog antwoord: „Jazeker, een heleboel ijsjes." En dan schieten beide anderen in een bevrijdende lach. Toch vermijden de meisjes instincmatig na die avond de naam Bart te noemen. Ze be grijpen dat er iets tussen hen beiden is voorgevallen, waarover mama piekert. Pe tra denkt: Ik wilde wel, dat ik zijn tele foonnummer wist, dan belde ik hem op. Maar ze durft zich au fond toch niet te mengen in het probleem, dat er blijkbaar is gerezen. Ze is als 17-jarige ontluikende jonge vrouw al verstandig genoeg om te begrijpen, dat oom Bart met een bepaalde bedoeling haar moeder bezoekt. Dat hij waarschijnlijk met haar wil trouwen. En wil mama dat niet? Aan de andere kant:1 hoe zal het zijn, als er permanent een man in huis is? Ze hebben 't prettig met z'n drietjes. Petra ziet het beslist niet zitten met een stiefvader erbij. Al is het honderd maal oom Bart. Ze vindt hem sympathiek, dat wel. Maar als nieuwe vader Boven op hun kamer bespreken de meisjes het een paar keer, maar de nuchtere Willy is van mening, dat dit een zaak is, waar de dochters zich niet in moeten mengen. „Dit is te subtiel. Mama moet dit met zichzelf uitvechten. Overigensweet jij, of hij- hier niet over de vloer komt, als wij naar school zijn?" Ja, die mogelijkheid is er inderdaad. In de hoogzomer, als de meisjes met vakantie zijn, neemt Magda een besluit, als Bart haar voor de zoveelste keer belt. Want hij heeft toegegeven, dat Magda niet meer weg te denken is in zijn leven. Hij verlangt gewoon naar haar. Wat wil ze? Ja of nee? Hij wil nu eindelijk wel eens een concreet antwoord. Mag hij weer eens een vrijdag of zaterdag komen? Elke keer als ze zijn stem hoort weet ze, dat ze naar hem verlangt. Duidelijk en klaar weet ze nu, dat deze man haar ook lichamelijk aantrekt. Als ik ja zeg en hij komt en er is een bepaalde sfeer en moge lijkheid, dan verlies ik mijn hoofd en laat alles toe. Ik weet niet, in hoeverre Bart daarvan zal profiteren, maar hij is een man en hij verlangt naar mij. Dat voel ik immers intuïtief aan! En als hij bij me is, begeer ik hem. Daarom moet ik er een eind aan maken, want ik heb een verleden en als we het zover laten komen, dat we het eens zouden worden over een huwelijk, zou ik toch eerst alles over mijn leven moeten vertellen en daarna? Dan is de kans heel groot, dat Bart zich bedenkt en alsnog verdwijnt uit mijn leven. Dan heb ik mis schien weer even in de appel gebeten met alle nare gevolgen. Een herhaling van jaren, jaren geledenNee, alsjeblieft niet. Dit nooit weer! Ze zegt het dan ook door de telefoon: nee, geen nieuwe ontmoeting meer. Het was een episode, een kort intermezzo, waaraan we goede herinneringen zullen behouden. Dank je wel voor alles, vooral omdat je zo lief was voor de meiden. Ze zeggen niets omdat ze me niet willen kwetsen, maar aan hun ogen en houding kan ik merken, dat ze je niet zijn vergeten. En werkelijk niet enkel vanwege de ijsjes Bert is hevig teleurgesteld, probeert haar ervan te overtuigen, dat ze toch goede vrienden kunnen blijven, maar dat laatste weerlegt Magda. „Laten we elkaar alsje blieft niet voor de gek houden, Bart; onze ontmoetingen werden steeds heftiger. Het begon met een vormelijke handdruk, het werd een kus, meer kussen, kleine vrijpar tijtjes in het geniep omdat ik dochters thuis heb, het begin van handtastelijkheden jij bent ook niet van steen, dus ik mag het je niet eens kwalijk nemen. Ondanksik wil mijn hoofd niet verliezen. Waarbij nog komt, dat ik mijn vrijheid niet meer kwijt wil. Heus, Bart, het heeft geen enkele zin om zonder brokken te maken door te gaan. We weten beiden, dat het op de duur onafwendbaar is." De man weet niet dadelijk een gepast antwoord. „Ik moet er nog eens over na denken, Magda. MeC een paar dagen bel ik je terug. Dat moet je me toestaan. Alsjeblieft (Nadruk verboden). MARITIEME PRESENTATIE VLISSINGEN De Koninklijke marine en het Rijksloods wezen presenteren zich op 25 en 26 augus tus in Vlissingen met een aantal schepen, demonstraties van personeel en materieel en twee tentoonstellingen. Degenen die niet in de gelegenheid waren op 4, 5 of 6 augustus de Nationale Vlootdagen in Den Helder te bezoeken, kunnen op deze wijze zij het bescheidener te Vlissingen nader kennis maken met marine en loodswezen. Het grootste schip dat deelneemt aan deze maritieme presentatie is de onderzee bootjager Hr. Ms. Zeeland, die nog eenmaal de provincie Zeeland bezoekt, voordat zij binnen afzienbare tijd na 23 jaar dienst uit de vaart gaat. Het schip is in het begin van de jaren vijftig gebouwd bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". Het wordt vervangen door één van de nieuwe standaardfregatten van de Kortenaerklasse, die eveneens bij de Schelde in aanbouw zijn. De provincienamen verdwijnen uit de naamgeving van de nieuwe fregatten. Naast Hr. Ms. Zeeland zullen een pa trouillevaartuig, een opnemingsvaartuig, ne gen mijnenbestrijdingsvaartuigen en de Bel gische mijnenveger Dufour in Vlissingen zijn afgemeerd. Het Rijksloodswezen zal met het lichtschip Noord-Hinder, drie beton- ningsvaartuigen en een loodsboot aan de presentatie deelnemen. Alle schepen zijn op beide dagen van 09.30 uur tot 17.00 uur te bezichtigen. Ook een rondvaart aan boord van een mijnenveger behoort tot de mo gelijkheden. Demonstraties Demonstraties zullen worden gegeven door de duik- en domonteergroep van de Koninklijke marine, leden van het Korps mariniers en vliegtuigen van de marine luchtvaartdienst. Op het terrein van de marinekazerne Vlissingen zal een tentoon stellingstent worden ingericht, waarin be halve voor de Koninklijke marine ook ruimte is gereserveerd .voor de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen, het marine-sanato riumfonds, het Contact Oud Mariniers af deling Zeeland en het Zeekadetkorps Schel- demond. Het Rijksloodswezen zal een tentoonstel ling inrichten op het (Binnen)-haven terrein. In verband met de te verwachte drukte hopen de plaatselijke autoriteiten dat be zoekers zoveel mogelijk gebruik zullen ma ken van het openbaar vervoer. Het NS- station ligt centraal ten opzichte van alle maritieme activiteiten en de parkeermoge- lijkheden zijn beperkt. Bezoekers komende uit de richting Zeeuwsch-Vlaanderen wordt aangeraden voor zover zij per auto zijn deze achter te laten bij de veerpont in Breskens. Programma voor vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus 1978. 09.30 17.00 Binnen- en Buitenhaven geopend voor publiek; schepen open voor bezichtiging. Marinekazerne open voor be zoekers; tentoonstellingen, stands en voor lichting. 10.00 10.10 Demonstratievlucht LYNX- helikopter; uitwerpen rookmarkeerders in Buitenhaven. 10.10 10.20 Demonstratie z.g. tokkel- afdaling vanuit hijskraan in water Buiten haven door kikvorsmannen Korps Mariniers. 10.20 10.45 Demonstratievlucht LYNX- helikopter; kikvorsmannen springen, waar na afdaling door mariniers en oppikken door snelle boot. 10.45 11.15 Duikdemonstraties zuid zijde steiger tegenover Marinekazerne aan de Buitenhaven. 11.20 11.50 OSRD-demonstratie door LYNX-helikopter samen met de Koninklijke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen: springen en ophijsen m.b.v. „sling" en „dubbellift"; springen en oppikken m.b.v. „astro- nautennet"; afzetten en ophijsen (brancard) op en van reddingboot. 11.50 12.05 Demonstratievlucht van lange-afstandspatrouillevliegtuigen van het type Bréguet en Lockheed Neptune. N.B.: Dit is alleen op zaterdag 26 aug.! De middagdemonstraties zijn eender als de ochtenddemonstratie met de aanvangs tijden: 14.00, 14.10, 14.20, 14.45 en 15.20. De demonstratievlucht lange-afstandspa- trouillevliegtuigen wordt alleen zaterdag morgen gehouden. 16.00 Einde der demonstraties. 17.00 Binnen- en Buitenhaven en schepen gesloten voor publiek. Posters zijn a 1,— verkrijgbaar: a. in de expositietent op het terrein van de marine kazerne aan de Buitenhaven bij de stand van de Marinevoorlichtingsdienst; b. bij de ingang Dienst Loodswezen aan de Binnen haven. KrulswoordpuzzeI no. 688 Horizontaal: 1. bloeiwijze - 4. afsluiting - 7. knaagdier - 9. oosterse titel - 11. hevig 12. matrasvulling - 13. pl. op Ameland - 15. gebaar - 17. eil. i. d. Midd. Zee - 19. tand arm zoogdier - 20. vogel - 23. roofdier - 24. rondhout - 25. soort onderwijs (afk.) - 27. viertal - 28. hemellichaam - 29. treiter - 30. boom - 31. zangstem - 32. te zijner tijd (afk.) - 33. riv. in Nederland - 35. boom 37. gek - 38. ontspanning - 40. kraan - 42. ambtshalve (Lat. afk.) - 43. trek - 44. be roep - 46. water in Brabant - 47. verzoek schrift - 51. verlichtingsartikel - 53. Duits pers. vnw. - 54. oogglas - 56. wiel - 57. kleur - 59. gereedschap - 61. spandraad 62. deel v. h. oor. Verticaal: 1. hoofdslagader - 2. meisjesnaam 3. welgesteld - 4. deel v. e. huis - 5. uit roep - 6. vaartuig - 7. broeiplaais - 8. drink gerei - 9. noodsein - 10. schol - 11. waterige kleurstof - 14 tegenvaller - 15. bitter vocht 16. ieder - 17. insekt - 18. voorzetsel - 21. martelen - 22. woonschip - 23. bede - 26. wapen - 28. pl. in Utrecht - 33. beroep 34. bevel - 36. hoefdier - 37. spoedig - 38. waterdier - 39. kledingstuk - 41. schrede 43. vis - 45. jongensnaam - 48. gebogen been - 49. grof - 50. zelfkant - 52. aanhalig 54. vadsig - 55. ogenblik - 58. uitroep - 60. zangnoot. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 887 Horizontaal: 1. koers - 6. lasso - 11. lik 12. gek - 14. sta - 16. Odijk - 18. serre 19. egel - 21. Eifel - 23. Spa - 24. beest 25. t.t. - 26. lont - 27. noen - 28. tij - 30. Ems - 33. reeds - 36. knoop - 39. made 40. en - 41. ja - 42. Orel - 43. palet - 46. norit - 49. oot - 52. ae - 54. dolk - 55. elan - 57. ba - 58. kluis - 60. sir - 62, nevel - 64. apic - 65. netto - 66. gist - 76. Eem - 69. los - 70. ree - 71. artis - 72. genre. Verticaal: 2. olijf - 3. eikel - 4. rk - 5. terp - 7. as - 8. steen - 9. sage - 10. koets - 12. geste - 13. krans - 15. altijd 17. dit - 20. Est - 22. lood - 24. Bern - 29. sedan - 31'. mm - 32. porie - 33. rap - 34. eel - 35. set - 36. kan - 37. eer - 38. pet 44. Eros - 45. de - 47. Oran - 48. lakse 49. oksel - 50. terts - 51. salto - 53. elp 54. dieet - 56. negen - 57. bes - 59. uier 61. item - 63. vier - 68. mi - 70. re.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 1