NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD m U houdt nu het meest gelezen blad op Hoord-Beveland in handen De zonden van Magda Vinselaar door G. FORTIUS Zeeland Magazine? No. 3821 Donderdag 20 juli 1978 81e jaargang DRUK EN UITGAVE: MHHUCiRM MARK8SSE TE WISSENKERKE - TELEFOON 3 08 GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ18,00 per jaar Fianko per poat ƒ30,00 per jaar Advertenties 30 et per mm. excl. BTW Voer fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wif geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON De drie dagen vóór donderdag is Bart van der Eerde opgewonden. En is af en toe nijdig op zichzelf. Idiootals de jongens het te horen krijgen, lachen ze zich een kriek: vader op vrijersvoeten, want zo is het toch eigenlijk? Zo begint het toch doorgaans? En waar loopt het op uit? Heeft hij eigenlijk wel zin in een nieuw huwelijk? Hij kan er eigenlijk niet eens een antwoord op geven, want zo ver is hij in zijn gedachtengang nog helemaal niet gekomen. Waarom ook eigenlijk? Het gaat in eerste instantie om een wat gedegener kennismaking. Het mooiste zou natuurlijk zijn om eens een hele dag met mevrouw Vinselaar uit te gaan, maar dat zal ze niet willen vanwege haar dochters. Zo gaat dat zeker als je als moeder overblijft met twee kinderen op moeilijke leeftijd. Ze mag wel oppassen, dat ze er geen kasplantjes van maakt. In Alkmaar heeft men geen bezwaar tegen de donderdag, maar dan liever wat vroeger of later. Half twaalf is beslist een onmo gelijke tijd. Kunnen we afspreken bijvoor beeld na de lunch? Half twee? Goed. Bart van der Eerde wijzigt het plan, maar besluit ondanks om tien uur in Limmen te zijn. Heeft hij zich ook niet te haasten. De Bakkumerzijweg kent hij nu en rijdt er dus zonder problemen op af. Het num mer heeft hij uit het telefoonboek gehaald: 124. Het blijkt het eerste huis links over de spoorbaan te zijn, schuin tegenover een boerderij. Omdat de weg hier vrij smal is en in de berm nauwelijks een wagen ge plaatst kan worden, rijdt hij een eindje de dam op en stopt. Stapt uit en loopt naar de voordeur. Belt aan en wacht. Een lachend vrouwengezicht is het eerste wat hij ziet, als de deur opengaat. Het is mevrouw Vinselaar, die hem de hand drukt en een uitnodigende beweging maakt. „Komt u verder. En welkom in mijn huis." „Dank u. Hoe maakt u het overigens?" Ze gaat hem voor naar een zonnig ver trek, want de stralen komen er breed en schitterend binnen. Het is zeldzaam mooi voorjaarsweer. De vrouw spreidt haar han den even en zegt: „Gaat u ergens zitten, waar u zelf wilt. Ik heb de koffie al klaar, want u hebt maar een uurtje, nietwaar?" „Dat dacht ik aanvankelijk, maar de be spreking in Alkmaar is verzet op half twee. Dus heb ik nu alle tijd." Ze staat in de deuropening. „Leuk. Mag u bij me lunchen, als u wilt. Dat is voor mij ook weer eens wat anders." De ochtend verloopt aanvankelijk wat stroef. Bart vertelt heel oppervlakkig over zijn werk. Waarvoor hij nogal eens op reis moet door de provincie. „Zo ook nu," be sluit hij lachend. „Combineer ik het aan gename met het zakelijke." Ze zegt: „U mag hier best roken, als u wilt. Ik ben al zover, dat ik er als het ware immuum voor ben geworden. Terwijl ik toch een hele poos kettingrookster was in mijn leven." Pas als ze de tweede kop koffie heeft binnengebracht en zelf ook weer is gaan zitten, zegt ze op ernstige toon: „Natuur lijk heb ik ook voldoende gelegenheid ge had om over u na te denken. Na ons koffieuurtje in Castricum." Ze kijkt hem Beat u reeds geabonneerd op een twee - raaendeBjks tajd- se&ift met actualiteiten, cul tuur, evenementen, historie Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepablieeerde foto's. Slechts 18,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan: POSTBUS 1 - WISSENKERKE aan. „U bent een knappe man. Ik schat u od enkele jaren ouder dan ik ben. Voor in de vijftig. In aanmerking nemende, dat u zo ongeveer een kwart eeuw getrouwd bent geweest en zelfs getrouwde kinderen hebt. Ik daarentegen ben een vrouw met alle denkbare gebreken en onhebbelijkheden, der vrouwen eigen. Als ik naar mijn natuur te werk ging, zou ik zeggen: Hardstikke leuk, dat zo'n knappe vent zoveel aandaoht aan me wil besteden. Niets is me vreemd, wat vrouwelijke eigenschappen betreft, dus ik voel me gevleid. En als ik geen kinderen had, zou ik misschien zeggen: Machtig... wip maar eens aan, wanneer je wilt. Kunnen we samen leuke avonden hebben. Zonder verdere verplichtingen wederzijds. Dus vriendschap en een klein vrijpartijtje op ouderwetse, dus behoorlijke basis... Voor uit, ik ben beslist geen heilige. Maar daar staat één ding tegenover: ik heb een gru welijke hekel gekregen aan verpliohtingen. In de loop der jaren. Dat is al één bezwaar. Alles, wat met de regelmaat van een klok dient te gebeuren, heb ik een hekel aan. Mijn meiden zijn gelukkig ook wat bohe- mienachtig, dus we kijken nooit krap met vaste etenstijden. Dat verschilt wel eens. Soms improviseren we gewoon met z'n drieën en hebben de grootste schik, als we het resultaat zien. Begrijpt u, wat ik bedoel? Mijn huis houd ik netjes, dat wel en af en toe verordineer ik de meiden: de kamer ooruimen, want het is gewoon een janboel. Dan weten ze terdege, dat ik het meen en wordt het ook gedaan. Voor het overige zeg ik: vrijheid, blijheid. We hebben ge- drietjes een fijn leven. Eigenlijk is er bij ons helemaal geen plaats voor een duveltje uit een doosjesorry, deze vergelijking, dat is niet letterlijk. Ik zei je door de tele foon al, dat ik een dualistisch wezen ben. In mijn leven was goed en kwaad. Hon derden keren heb ik geprobeerd een soort compromis te sluiten of evenwioht te vin den. Zonder resultaat. Neemt u nu eens..." „Houd het maar bij jij.' Ik heet Bart." Ze glimlaoht. „Magda. Van Magdalena. Goed, Bart, ik ben een idioot, maar dat was ik vaker in mijn leven. Ik heb stomme dingen uitgehaald, waarvoor ik de rekening gepresenteerd kreeg en ik me nu nog schaam Ik probeer telkens weer tegen die gebreken en dat verkeerde ik te strijden. De laatste tijd met redelijk succes, dacht ik. En nu kom jij ineens in mijn leven. Tegen wil en dank. Jij was vlakbij, toen die Surinamer mijn portemonnee pikte. Je was in die mo menten een ridder. Wij vrouwen hebben altijd bewondering gehad voor de ridder lijkheid in de man. De eeuwen door. Ik bewonderde je dus. Dat doe ik nu opnieuw. Je bent ongetwijfeld geslaagd in het leven, je functie in aanmerking nemende. Je kleedt je met smaak, dat mag ik vooral in een man graag zien. Je bent een knappe kerel, en daar val ik ook voor. Figuurlijk. Ik had altijd al een zwak voor knappe mannen en het gekke was: ze wilden ook mij. Wat ter wereld "ze allemaal in mij zagen, zal wel altijd een raadsel blijven, want ik vind mezelf allesbehalve mooi. Nu niet en vroe ger niet. M'n meiden noemen me een schom mel. Dat is lief bedoeld, maar het zegt genoeg. Ik ben klein, maar daar kan ik niets aan doen; ik heb mezelf niet gefor meerd. Ik ben te dik en heb al lang alle mogelijke en onmogelijke pogingen opge geven om af te slanken. Met veel ontbe- ringen en honger kreeg ik er een paar pondjes af, maar als ik ook maar weer j één keer zondigde, vloog het er weer op. Nu ja, ik ben moeder van twee tieners, dus dacht ik tot voor kort: ik hoef geen mannen meer te behagen. Des te meer verbaast het me, dat je zo vasthoudend bent ten opzichte van mij. En zo kom ik dan gelijk tot de kern van de zaak: wat is de bedoeling, Bart? Als je denkt, dat ik ermee akkoord ga, als je zou voorstellen: vriendschap met een portie sex op z'n tijd, ben je bij mij aan het verkeerde adres. Dan kun je beter je koffie opdrinken en verdwijnen. Niet omdat ik een heilige ben, maar ik heb gezworen, dit beslist niet. Weet je dit tenminste bij voorbaat. Zeg je daar entegen: ik wil af en toe wat met je praten, een kop koffie drinken, misschien eens sa men ergens eten, dan wil ik daar over na denken. Hoewel, waar leidt dat op de duur heen? We zijn geen kinderen meer, maar beiden volwassen mensen, die een huwelijk achter de rug hebben. Laten we het kind alsjeblieft maar bij de naam noemen: op de duur wil jij meer en ik misschien ook. Ken jij jezelf? Ken ik mezelf? Niets mense lijks is me vreemd. Niets vrouwelijks even min. Dat gaat dan op de duur volgens mij ook spaak lopen. En zitten we met de brokken, want dan zijn we mogelijk al zover gekomen, dat we elkaar zo sympa thiek vinden, dat we elkander geen pijn meer willen doen. Ook dit is ondanks alle goede wil uitzichtloos. De derde mogelijk heid is een huwelijk en daar heb ik hele maal geen zin in. Ik zeg het maar eerlijk. Afgezien nog van het feit, dat de meiden ook een stem in het kapittel hebben. Het chapiter tweede huwelijk is in ons gezin feitelijk nooit ter sprake gekomen, dus ik heb daarom geen enkel idee, hoe de meiden er op zullen reageren, snap je? Hun in stelling kennende, is die niet dadelijk na- gatief. Ze zullen vreselijk nieuwsgierig zijn. Trouwens, dat waren ze ook, toen je me terugbracht na ons koffieuurtje in Castri cum. Ik moest en zou uitgebreid vertellen met wie ik koffie gedronken had en waar. Ik heb 't verhaal van de gestolen porte monnee verteld en wat daarop volgde. Dat we in Amsterdam koffie dronken en wat babbelden en dat jij me belde om elkaar nog eens te ontmoeten. Te zien en te spre ken. Maar ik voegde er tenslotte aan toe tegen mijn dochters: Knoop er niets aan vast, wat er niet aan zit. Ships pass in the night; that's all. En ik meen te mogen aannemen, dat ze dit accepteerden. Er is naderhand niet meer over gesproken. Sum ma summarum: er is eigenlijk geen enkel alternatief: geen vriendsohap met sex gewone vriendschap tussen een weduwe en een wdeuwnaar herbergt de gebruikelijke gevaren en brengt op de duur ook misschien dezelfde problemen. De derde mogelijkheid: huwelijk, lijkt me helemaal niet. Ik wil mijn vrijheid niet meer kwijt, Bart, al vind ik je een sympathieke vent. Allicht, anders zou ik je niet uitgenodigd hebben." Bart ziet in één opzicht geen bezwaren. „Ik ehstel toch voor, dat we elkaar af en toe eens ontmoeten. Om de twee of drie weken of korter, dat wil ik best aan jou ter beoordeling overlaten. We verplich ten ons wederzijds tot niets. Wil één van ons beiden zeggen: 't was leuk, maar we laten hef hier nu definitief bij, dan moet de andere partij er zich bij neerleggen. Ik zie toch echt wel mogelijkheden voor ons, Magda. En wat die sex betreftoch, dat lijkt me behoorlijk voorbarig. Is dat zo belangrijk? Voor mij in ieder geval niet. Tenminste niet nu. Hoe dat na enige tijd vriendschap zal zijn, weet ik niet, maar zo als jij dat veronderstelt, zal het wel klop pen, denk ik. (Wordt vervolgd). ZEEHENGELWEDSTRIJD Om ook iets te doen aan de recreatie tijdens de vakantieweken, heeft het bestuur van de Noord-Bevelandse hengelsportvere niging in samenwerking met de leiding van camping „De Roompot" te Wissenkerke een zeehengelwedstrijd vastgesteld. Waaraan door elke hengelsportliefhebber kan worden deelgenomen. Deze wedstrijd zal worden gehouden op zaterdag 29 juli 1978 in de Oosterschelde in de omgeving van camping „De Room pot". Inschrijven voor deze wedstrijd in de kantine van genoemde camping vanaf 8.00 tot 9.00 uur. Er zal gevist worden vanaf 9.30 tot 12.30 uur. Het inleggeld voor deze wedstrijd, waaraan praohtige prij zen verbonden zijn, is vastgesteld op ƒ5,— per persoon. Na afloop van de wedstrijd zal de prijs uitreiking plaats vinden in de kantine van de camping. P.V. 'DE BLAUWE DOFFER' KORTG. Uitslag wedvlucht Ruffec op 14 juli 1978. Deelname 44 duiven. 1 H. P. Versluijs 19.09.36 671.538 122.2 2 W. M. Bouwense 39.00 675.770 111.1 3 L. de Fouw en zn. 38.38 669.992 100 4 P. van Belzen 20.02.36 675.672 88.9 5 idem 22.41 2 77.8 6 G. P. Geelhoed 25.34 675.671 66.7 7 W. M. Bouwense 33.13 2 55.6 8 P. van Belzen 35.20 3 44.5 9 idem 45.15 4 33.4 10 H. J. v. d. Moere 39.06 668.666 22.3 Eindstand kampienoschap VITESSE. HOK 1 L. de Fouw en zn. 1552,3 pnt. 2 M. van Belzen en zn 1461,2 pnt. 3 J. van Belzen 1416,7 pnt. DUIF 1 H. P. Versluijs 1032938 - 564,1 pnt. 2 L. de Fouw en zn. 869047 - 537,7 pnt. 3 P. de Waal en zn. 139349 - 503,1 pnt. CAMPING VOETBALTOERNOOI S.V. WISSENKERKE Van 22 tot en met 28 juli zal op het sportterrein te Wissenkerke het traditionele campingvoetbal-toernooi gehouden worden. Dit toernooi is zowel voor junioren als voor senioren. Zowel van de junioren als van de senioren zullen er 6 elftallen aan deelnemen. Bij de junioren zal er een elftal van de campings: Anna Friso, Paardekreek, Schots man Ruiterplaat, Roompot en Molenhoek deelnemen, alsmede van de organiserende vereniging Wissenkerke. Bij de senioren zul len er elftallen deelnemen van de volgende campings: Roompot, SchotsmanRuiterplaat, Anna Friso en Molenhoek; tevens een elftal van Geersdijk en een elftal van Wissenkerke. De finalewedstrijden voor de junioren zullen gespeeld worden op donderdag 27 juli; voor de senioren op vrijdag 28 juli. Die avond zal er een wedstrijd gespeeld worden door twee dames-elftallen van de verschillende campings. De aanvang van alle wedstrijden is elke avond om 18.30 uur. WAAR KOMT DIE UITDRUKKING VANDAAN „In zijn kraam te pas komen." Met kraam wordt hier bedoeld, winkel of marktkraam. Als iets in de kraam tepas komt, dan is het iets dat door de eigenaar met winst kan worden verkocht, iets dat voor hem voordelig of nuttig is. Zo ook in de uitdrukking bedoeld. „Naar de barrebiesjes gaan". Met deze uitdrukking bedoelen wij; dood gaan. Barrebiesjes is hier een sterke ver bastering van het woord „Barbice", de oude benaming voor het land waar de peper groeit en dat een moordend heet klimaat heeft, waar veel mensen door sterven. Kruiswoordpuzzel no. 585 Horizontaal: 1. kleurrijk - 4. duw - 7. deel van de kachel - 10. groot zoogdier - 14. op dit moment - 15. lopend touw - 16. rustplaats - 18. namelijk (afk.) - 19. af standsmaat (afk.) - 20. onderwereld - 22. met dank (afk.) - 24. ik (Lat.) - 26. telwoord 30. in orde - 32. uitroep van pijn - 33. N.V. (Duitse afk.) - 34. lidwoord - 35. voorzetsel - 36. voorzetsel - 37. vlaktemaat (afk.) - 38. hoofddeksel - 40. deel van een Franse ontkenning - 42. briefaanhef (afk.) 44. verwaande, waanwijze - 45. werelddeel 46. reeds - 47. pro Deo (afk.) - 48. boom 50. rondhout - 51. herkauwer - 52. als volgt (afk.) - 54. stofmaat - 56. selenium (afk.) - 57. uitroep - 58. Engels telwoord 59. hagedisachtig dier - 62. gewicht - 64. jongensnaam - 66. gebogen been - 67. mu ziekterm (afk.) - 68. de oudere (afk.) - 69. onderricht - 72. steundraad - 74. beves tiging - 76. aaien - 80. kier - 81. meisjes naam - 82. plaats in Overijsel. Verticaal: 2. rivier in Siberië - 3. gesloten 4. onmeetbaar getal - 5. aanbieding - 6. rondhout - 7. godin - 8. soort onderwijs (afk.) - 9. inkeping - 11. Chinese maat 12. noorderbreedte (afk.) - 13. water in Zeeland - 15. geografische mijl (afk.) - 17. afstandsmaat (afk.) - 19. lage temperatuur 20. uitroep - 21. rang in het leger (afk.) 23. rivier in Rusland - 25. Indonesisch muziekinstrument - 26. soort vlag aan stok 27. landbouwwerktuig - 28. hetzelfde (afk.) 29. verlegen zijn - 31. soort hoender - 36. familielid - 37. boot - 38. wortel - 39. kraan - 41. tijdperk - 43. sluis - 49. zacht en onhoorbaar voortgaan - 53. weidedieren 55. Frans lidwoord - 56. N.V. (Franse afk.) 57. trekvogel - 58. windrichting - 60. ge wicht (afk.) - 61. jongensnaam - 63. week dier - 65. inhoudsmaat (afk.) - 67. onmeet baar getal - 70. Europeaan - 71. heilige (afk.) - 72. voorzetsel - 73. volkerenorga nisatie (afk.) - 75. deel van een Franse ontkenning - 77. Romeins Imperium (afk.) 78. Frans lidwoord - 79. bestaat. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 584 Horizontaal: 1. parabel - 7. eerlijke - 13. ina - 14. rooster - 16. dam - 17. eems 19.' smart - 20. demi - 21. eis - 23. ene 24. val - 25. ton - 27. cm - 28. se - 29. ets 31. eb - 32. nh - 33. alm - 35. ri - 37. mi 38. haard - 39. essen - 41. au - 42. rijn 43. ma - 45. tante - 47. inham - 50. et 52. li - 53. sie - 55. id - 56. jr - 57. las 59. ee - 60. ne - 61. hoe - 62. ter - 64. aow - 66. tno - 68. geel - 70. vloot - 72. orde - 74. iel - 75. malloot - 77. del 78. entente - 79. nergens. Verticaal: 1. pienter - 2. ane - 3. ramen 4. br - 5. eos - 6. lome - 7. etre - 8. eet 9. rr - 10. ijdele - 11. kam - 12. emissie 15. sanel - 18. si - 20. da - 22. scharnier 24. verschiet - 26. ob - 30. tm - 32. na 33. adres - 34. menie - 36. ie - 38. hut 40. nmm - 44. religie - 46. al - 48. ad 49. bretels - 51. ta - 54. idool - 56. jo 58. stelt - 61. horde - 63. el - 64. alle 65. woon - 67. no - 69. een - 70. vat 71. toe - 73. den - 75. mn - 76. tr.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 1