NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD mi II houdt nu het meest geleien blad Noord-Beveland in handen De zonden van Magda Vinselaar door G. FORTIUS Zeeland Magazine? No. 3620 Donderdag 13 juli 1978 81e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON 308 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ18,00 per jaar Franko per post ƒ30,00 per jaar Advertenties 30 ct per mm, excL BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON Ze glimlacht weer. „Ze zullen proberen me straks tot en met uit te horen. Ik zal wel spitsroeden moeten lopen." „Maar mevrouw Vinselaar, u doet net of het een schande is, of belachelijk. Iets bizonders. Mij dunkt, u ziet er nog jeugdig genoeg uit." Ze maakt een afwerend gebaar. „O, houdt u er over op! Ik weet precies, hoe ik er uit zie: te dik, te klein, kortom een figuur om op te schieten. Met een regiment grijze haren, die ik telkens weer probeer te ca moufleren." Ze kijkt op haar horloge. „Als u er geen bezwaar tegen hebt, zou ik graag terug willen. Naar Limmen." In de auto, terwijl ze het korte ritje naar de Bakkumerzijweg maken, doet hij nog een laatste poging: „Mag ik u nog eens bellen?" De vrouw denkt er even over na en knikt dan. „Och ja, waarom niet? Doe het bij voorkeur overdag, als mijn dochters er niet zijn, want doorgaans neemt één van hen de telefoon aan, als ze in huis zijn. Gewoon overdag. Ik neem aan, dat u in uw fifnctie wel een privégesprek zal mogen voeren vanuit het provinciehuis." „Het is geen usance, maar ik zie in bepaalde gevallen geen bezwaar." „Goed. Afgesproken. Maar wacht een paar weken. Ik moet dit eerst eens goed op me in laten werken. En trekt u alstublieft geen voorbarige conclusies, want ik ben ver schrikkelijk gesteld op mijn vrijheid en zelf standigheid. U moet wel van heel goede huize komen om me daarvan los te weken." Over deze laatste woorden denkt Bart van der Eerde nog na, als hij terugrijdt naar Haarlem. Ze hebben bij de spoorweg overgang formeel van elkaar afscheid ge nomen met een handdruk. Magda heeft nog haar liefste glimlach te voorschijn getoverd en gezegd: „Het beste. Heel lief van u, dat u zóveel belangstelling voor me toont. Ik voel me gevleid, maar daar ben ik dan ook een vrouw voor. Maar wacht wel een poosje met bellen." Zijn eerste, oppervlakkige conclusie is: het hierbij maar te laten. Ze is niet de vrouw, die ik dacht. Dinie was een schat, volgzaam tot en met en accepteerde voet stoots wat ik adviseerde of naar voren bracht. Misschien voortspruitende uit een soort minderwaardigheidsgevoel. Maar me vrouw Vinselaar is een persoonlijkheid. Die waarschijnlijk helemaal geen behoefte meer heeft aan een man en enkel leeft voor de opvoeding van haar beide dochters. Het is overigens een vorm van egoïsme, al lijkt op het eerste oog dit doel onbaatzuchtig. En als het inderdaad zo is, dat ze op haar vrijheid en zelfstandigheid is gesteld, zal hij inderdaad weinig kans van slagen heb ben haar van gedachten te doen veranderen. Als twee mensen samen gaan, moet elk een deel van zijn privacy prijs geven. Dat is bekend. En zeker in een huwelijk. Gedurende zijn uren in de dagen, die op dit korte onderhoud met Magda Vinselaar volgen, kan hij zich niet meer voldoende concentreren op zijn werk. Dus delegeert hij er een deel van en zit af en toe te pein zen over de vrouw in Limmen. Ben ik ver liefd geworden op haar? Ik ben intussen de vijftig gepasseerd, heb getrouwde kin deren, één kleinkind. Financieel zijn er be- eaa twee - maandelijks tQd- sefeift mei actualiteiten, oal- hiatorie n 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechte 18,pear jaar. Vraag een gratis proefnummer aan: POSTBUS i - WISSENKERKE slist geen zorgen, want ik heb als gevolg van mijn leidende functie een topsalaris. Een leuk huisje, een goede wagen, alle com fort, die ik me maar wensen kan en wat ik überhaupt niet bezit en zou willen heb ben, kan ik kopen. Behalve één ding. Het dringt steeds meer tot me door, dat ik een vrouw nodig heb. En ik heb een vrouw ontmoet in mijn leven, die ik niet meer uit mijn gedachten kan zetten. Iets, wat ik tot voor enkele weken geleden voor onmogelijk zou hebben gehouden. Na de dood van Dinie dacht ik dit hoofdstuk in mijn leven voorgoed afgesloten te hebben. Ik had het geweldig in mijn huwelijk: er waren in geen enkel opzicht ooit problemen: niet met de kinderen, niet in ons samenleven, nergens. Ziekten van enige betekenis waren er evenmin. Behalve dan de plotseling zich manifesterende kwaal, waarvopr geen kruid meer gewassen scheen. Hij heeft het er kwaad mee gehad en werd opstandig. Zelfs de dominee, met wie hij van het begin af aan uitstekend overweg kon, want gedurende twee maal vier jaren zat hij in de kerkeraad, eerst als diaken en de tweede maal als ouderling, vermocht hem niet te troosten. In zo'n geval bestaat er geen mensentroost. Pas veel later reali seerde hij zich, dat je met een zo groot verdriet alleen maar bij God terecht kunt. En dan mag je ook vragen: waarom? Mis schien krijg je daarop pas veel later het antwoord, maar dat antwoord blijft beslist niet weg. Later zult gij deze dingen ver staan, heeft Jezus eens gezegd. Maar wan neer is dat „later"? Als je zelf dood bent? Nu is hij er eigenlijk praktisch overheen. Dinie was een schat; de meest ideale vrouw, die hij zich kon wensen. Hij dacht indertijd: ik heb de herinnering aan haar liefde, aan haar leven aan mijn zijde, aan alles, wat fijn is geweest al die jaren. Daar zal ik op kunnen teren. Maar het slijt ondanks allemaal. Hoe lang is. het al geleden, dat hij de fotoalbums heeft doorgebladerd? Waar zijn ze eigenlijk weggeborgen? Eigenaardig, dat deze kleine vrouw, die inderdaad niet op schoonheid kan bogen, maar wel een lief, expressief gezicht heeft, zo'n indruk op me heeft gemaakt, denkt hij. Na de portemonnee-roof, toen ze geza menlijk in de stad tegenover elkaar zaten in dat restaurant, heeft hij maar heel op pervlakkig met haar gesproken. Nu, in Cas- tricum, is in feite meteen duidelijk gewor den, dat hij de kennismaking met mevrouw Vinselaar wil doorzetten. En zij dit eigenlijk niet wil. Heeft het nog zin over een week of veertien dagen of drie weken opnieuw te bellen? Hij kan er geen antwoord op geven. Er gaan ruim drie weken overheen, als hij op een morgen op zijn kantoor de tele foon van de haak neemt en haar nummer gaait draaien. Hij hoort de bel overgaan en op dit moment klopt zijn hart ineens sneller. Het duurt een halve minuut. Mis schien is ze niet thuis, boodschappen doen of ergens koffiedrinken. Hij kijkt op zijn horloge: het is bijna koffietijd. Maar dan ineens wordt de telefoon opgenomen en hoort hij haar stem: „Met mevrouw Vin selaar". „Met Bart van der Eerde. Hoe maakt u het sinds ons koffie-uurtje in Castricum?" „O, meneer Van der Eerde zowaar. Leuk, dat u belt. Ja, dat meen ik echt. Ik had u al afgeschreven, in aanmerking nemende de resultaten van ons gesprek. Ik dacht: meneer Van der Eerde heeft misschien de gedachte een blauwtje gelopen te hebben, voelt zich een tikkeltje beledigd en laat het hierbij. Des temeer ben ik op dit mo ment verrast." „Dus niet geïrriteerd, dat ik toch bel?" „Welnee, ik heb een heel goede indruk van u gekregen. Waarom zou ik dan ge- irriteerd zijn? Hoe maakt u het?" Het is even stil aan de lijn. Dan antwoordt hij op kalme toon: „Mag ik u dat eens persoonlijk vertellen? Ik bel vanuit mijn kantoor, dat zult u wel begrijpen. En kan niet in al teveel details treden." „Dat is me duidelijk. Een herhaling dus. Weer Castricum?" „Het klinkt niet erg enthousiast." „Och, wat zal ik daarop antwoorden? Ik ben waarschijnlijk een dualistische vrouw. Kunt u er niet eens een morgen tussen uitbreken?" Hij denkt er maar kort over na. „Als het moet, altijd natuurlijk. Ik heb ook recht op mijn vrije dagen." „Kom dan eens een ochtend naar me toe. Niet op een zaterdag en evenmin op zondag, want dan zijn mijn dochters er ook. Ge woon een ochtend in de week." Dat kan hij natuurlijk wel organiseren. „Een ogenblik, mevrouw", zegt hij. „Even nakijken, wanneer er voor mij een moge lijkheid is." Hij slaat zijn bureau-agenda open en kijkt. Ja, hij moet nodig een keer naar Alkmaar. Het stadhuis. Er zijn een paar communicatieproblemen, die doorge praat moeten worden. Misschien kan 'hij het combineren met een bezoek aan me vrouw Vinselaar. Als ik kan versieren, dat we om half twaalf een bespreking hebben, kan ik het op donderdag zetten. „Ik heb misschien een gaatje," zegt hij, opnieuw de telefoon pakkend. „Aanstaande donderdag, zo tegen tien uur. Dan heb ik ruim een uur gelegenheid en combineer ik het met een rit naar Alkmaar. Voor een bespreking om half twaalf. Zonder tegen bericht ziet u me dan wel tegen tienen arriveren. Anders bel ik nog even." „Donderdagmorgen om tien uur," her haalt de vrouw. „Goed, dat lijkt me. Ik reken op u." „Hoe is het met uw dochters? Waren ze die zaterdagmorgen nog nieuwsgierig?" „Nou, en niet zo weinig. Dat vertel ik u donderdag wel. Het is niet bepaald ge schikt voor de telefoon." „So long. Ik verheug me op het weerzien." Er klinkt verbazing in de stem van de vrouw, als ze antwoordt: „Werkelijk? Ik kan nog altijd niet begrijpen waarom. En fin, het feit ligt er. Tot donderdag dan. Babbelen we verder. Sterkte." (Wordt vervolgd) PROGRAMMA ZOMER- EVENEMENTEN TE KORTGENE Vrijdag 21, zaterdag 22 en maandag 24 juli: Traditionele kermis in het dorp. Vrijdag 28 juli: Puzzelrit voor auto's, georganiseerd door M.A.C. „De Zeeuwen" uit Middelburg. Inschrijven vanaf 18.00 uur op het parkeerterrein bij de haven te Kort- gene. Start 19.00 uur. Prijsuitreiking na afloop in de Granada Bar. Vele leuke prijzen. Zaterdag 29 juli: Wielerronde van Kort- gene. Na het spectaculaire succes van vorig jaar, thans voor de tweede maal! Er is een koers voor de jeugd, één voor „beginnende" trimmers en de hoofdcourse voor trimmers „die er wat méér van kunnen". Aanvang 12.00 uur. Aanvang hoofdcourse ca 14.30 uur Vrijdag 4 augustus: Ballonnenwedstrijd voor de jeugd. 19.00 uur: Kerkplein. Voor de verst komenden leuke prijzen. Braderie in het dorp vanaf 16.00 uur. Sfeer, gezelligheid, draaiorgelmuziek en veel te koop en te zienBovendien ons tra ditionele Rad van Avontuur. Zaterdag 5 augustus: In de morgenuren voortzetting van de Braderie en vanaf 9.00 uur tevens Rommelmarkt. En 's avonds vaart onze showboot de 'Madeleine' uit voor een pleziervaart op het Veerse Meer. Vanaf 19.30 uur inschepen op de land- bouwhaven. Een uniek zomergebeuren voor de prijs van ƒ7,50 per persoon. Van dinsdag 8 t/m vrijdag 11 augustus: Avondvierdaagse. Afstanden over 5 en 10 km. Inschrijven vanaf 18.15 uur bij de Granada Bar. Vrijdag 11 augustus: Zeeuwse avond. Dit gebeuren speelt zich vóór of in de Granada Bar af, vanaf 18.00 uur. Medewerking wordt verleend door de excellente en onvolprezen Belgische accordeonist Prudent van Hijfte. Zaterdag 12 augustus: Jan de Looff- voetbaltournooi. Aanvang 10 uur op de sportvelden aan de Galgendijk. Vrijdag 18 augustus: Spelen en Spelletjes voor jong en oud vanaf 18.00 uur in de Hoofdstraat. Zaterdag 19 augustus: Waterfestijn voor jong en oud vanaf 15.00 uur op de land- bouwhaven te Kortgene. Zaterdag 19 augustus: Slotavond. Concert op het Kerkplein door „Apollo" uit Wissen- kerke, met de gebruikelijke samenzang van oude bekende vaderlandse liederen. Aan vang 19.30 uur. Daarna een fakkeloptocht door het dorp op versierde landbouwwagens. Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Kortgene, Bernhardstraat 20, zijn inlich tingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: 1 bos sleutels, 1 paar schaatsen en 2 paar wanten, 1 horloge(heren) en 1 bril, 1 zwarte motorwant, 2 sleuteltjes, 1 zwart etui met 2 sleutels, 1 huissleutel, 1 Yamaha sleu teltje, 1 portemonnee met inhoud, 1 huis sleutel, 1 gele regenbroek, 1 bos met 5 sleutels, 1 portemonnee met inhoud, 1 he renfiets, 1 Citroën sleutel, 2 Volkswagen sleutels, 1 rood windscherm, 1 polshorloge met zwarte band, 9 bankbiljetten van 100,- 1 etui met kraaltjes en 1 sleutel, 1 porte monnee met inhoud, plankje met katrol van surfplank, 1 zakmes, 1 tafeltennisnet. De commandant van de groep, P. van der Giessen. Burgerlijke stand KORTGENE Ondertrouwd: 12 juni: A. J. Carnaby, 37 jaar en J. C. Manintveld, 29 jaar. Getrouwd: 23 juni: N. J. Houterman, 25 jaar en M. P. Verhulst, 20 jaar; 30 juni: C. Huibregtse, 28 jaar en A. D. Flipse, 28 jaar. Overleden: 6 juni: Jacob Adriaan van Boven, 73 jaar, e.v. T. Westerweele; 24 juni: Maatje Kallewaard, 69 jaar, w.v. J. Snoep. WISSENKERKE Geboren: 3 juni: Marinus Triest Jan, z.v. M. Clement en J. J. Dalebout; 3 juni: Hendrik Cornelis Rudolf, z.v. C. de Kam en M. A. Kramer; 15 juni: Johannes, z.v. A. Sandee en J. de Kam; 17 juni: Mathilde, d.v. S. F. Meulenberg en M. J. de Kam; 23 juni: Maria Garmdina Roelina, d.v. A. Abrahamse en M. G. Weijer. Ondertrouwd: 14 juni: Langebaerd, Jan Marie, oud 67 jaar en Hazelwood, Marjorie Laverna, oud 58 jaar. Gehuwd: 2 juni: Jacobusse, Gerard Pieter, oud 23 Jaar en Begthel, Margaretha Janna, oud 21 jaar; 16 juni: Geelhoed, Thomas Jacob Jozias, oud 25 jaar en de Nooyer Thonia Pieternella, oud 23 jaar; 23 juni: de Lange, Anthonij, oud 23 jaar en Zuijdweg, Maria Jacoba, oud 20 jaar. Overleden: 5 juni: Faasse, Adriaan Mar cus, e.v. J. Meulenberg; 10 juni: Vermeule, Jacob, e.v. M. Stouthamer en 13 juni: Breas, Josina Katharina, w.v. N. Karstanje. Kruiswoordpuzzel no. 5 84 Horizontaal: 1. gelijkenis - 7. betrouwbare 13. meisjesnaam - 14. lesschema - 16. water kering - 17. rivier in Duitsland - 19. verdriet 20. kledingstuk - 21. verlangen - 23. een zekere - 24. smak - 25. inhoudsmaat - 27. lengtemaat (afk.) - 28. selenium (afk.) - 29. wandversiering - 31. getij - 32. Noord-Hol land (afk.) - 33. bergweide - 35. het Ro meinse rijk (Lat. afk.) - 37. zangnoot - 38. stookgelegenheid - 39. plaats in Duitsland 41. uitroep van pijn - 42. rivier in Europa 43. familielid - 45. familielid - 47. in springende bocht - 50. Fr. voegwoord - 52. Chinese maat - 53. Duits pers. vnw. - 55. hetzelfde (afk.) - 56. de jongere (afk.) - 57. verbinding - 59. water in Friesland - 60. deel van een Franse ontkenning - 61. op welke wijze - 62. voorzetsel - 64. soort staatspensioen (afk.) - 66. tot nader order (afk.) - 68. kleur - 70. bij elkaar behorende schepen - 72. regel - 74. dun - 75. dwaas 77. duinvallei - 78. eensgezindheid - 79. op geen plaats. Verticaal: 1. schrander - 2. plaats in Over ijssel - 3. schatten - 4. uitroep - 5. godin 6. vadsige - 7. naar mens - 8. vorm van eten - 9. regeringsreglement (afk.) - 10. praalzieke - 11. toiletgerei - 12. uitgifte van aandelen - 15. soort stof - 18. zangnoot 20. kindergroet - 22. draaibaar geheel - 24. horizon - 26. rivier in Siberië - 30. tot en met (afk.) - 32. voorzetsel - 33. woonplaats 34. rode verfstof - 36. dat is (afk.) - 38. schamele woning - 40. naar mijn mening (afk.) - 44. godsdienst - 46. reeds - 48. de somma van (afk.) - 49. draagbanden 51. zoals de akten getuigen (Lat. afk) - 54. afgod - 56. meisjesnaam - 58. houten been verlenging - 61. bende - 63. stofmaat - 64. iedere - 65. vorm van wonen - 67. wind richting (afk.) - 69. lidwoord - 70. ton 71. gesloten - 73. boom - 75. met name (afk.) - 76. telegraaf restante (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 583 Horizontaal: 1. gei - 4. kasteel - 10. ges 13. Etna - 15. reeel - 16. tree - 17. ketenen 19. minzame - 21. n.o. - 22. un - 24. t.a. 25. N.S. - 27. mm - 29. derde - 32. si 34. steel - 37. kleur - 39. kin - 40. overste 42. Tim - 43. Ab - 44. Ie - 45. mis - 46. tij 47. v.o. - 48. del - 50. nietige - 51. nee 52. ereis - 54. noord - 56. g.t. - 57. sterk 60. kt - 61. ze - 62. m.t. - 63. o.d. - 65. i.v. - 67. zondaar - 70 relatie - 73. Eede 74. riool - 76. Sien - 77. ene - 78. stabiel 79. erg. Verticaal: 1. gek - 2. eten - 3. intomen 5. arend - 6. sen - 7. te - 8. Eem - 9. elite - 10. graniet - 11. Eems - 12. see 14. a.e. - 16. t.z. - 18. nu - 20. na - 23. Ur - 26. eskader - 28. me - 30. element 31. dossier - 32. s.l. - 33. armoede - 35. Tilber - 36. loens - 37. keten - 38. uiver 41. rit - 49. legende - 51. notitie - 53. it 55. o.k. - 57. start - 58. ei - 59. koele 61. zoen - 62. ma - 64. dl - 66. vier - 67. zee - 68. de - 69. Ria - 70. roi - 71. as 72. eng - 75. Ob.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 1