NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD U houdt nu het meest gelezen blad hoord-Beveland in handen De zonden van Magda Vinselaar door G. FORTIUS Zeeland Magazine? No. 3819 Donderdag 6 juli 1978 81e jaargang DMK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON 3 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ18,00 per jaar Franko per poat ƒ30,00 per jaar Advertenties 30 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON „Woont u helemaal alleen in Haarlem?" „Ja. De vrouw, die twee huizen verder woont, kookt doorgaans eten voor me en houdt mijn huis schoon en mijn kleren heel. Voor het overige red ik mezelf. En u?" Ze knikt. „U weet: twee dochters. Petra van Petronella is de oudste; ze zit in de 5de klas Gymnasium. Willie van Wilhel- mina is 15 en derde Havo. Echte tieners. Ik ben blij, dat ik mijn dochters heb. Ik had een uitstekend huwelijk. Mijn man was van het ene moment op het andere dood: hartinfarct." „Lang geleden?" vraagt hij op zachte toon. „Ook bijna vier jaar. Juli. Toen het zo heet was. Nooit geweten, dat hij wel eens last van zijn hart had. Zijn sekretaresse wist soms nog meer van hem dan ik. Dat heb ik haar later een keer verweten: had mij maar eens gewaarschuwd, dan zou het misschien niet zo afgelopen zijn." „Geen financiële moeilijkheden na de dood van uw man?" De vrouw schudt enkele malen het hoofd. „Gelukkig niet. Er zijn ook drie kinderen uit zijn eerste huwelijk; die hebben welis waar het leeuwendeel zich toegeëigend, want ze waren er indertijd helemaal niet over te spreken, dat hun vader hertrouwde en zeker niet met een vrouw, die ruim twintig jaar jonger was. Geruime tijd was de verstandhouding zeer slecht, maar een nieuwe dominee, die alles wat anders zag, heeft pogingen in het werk gesteld om vader en kinderen te verzoenen. Hij kreeg de beide jongens in ieder geval zover, dat ze hun vader weer wilden ontmoeten, al was het dan niet bij ons thuis. De dochter en haar man hielden echter voet bij stuk. Ze verklaarden openlijk, dat ze mij be schouwden als een indringster, een profi- teuse. Vooral dit laatste, omdat ik met een twintig jaar oudere man wilde trou wen." Hij antwoordt: „Het is wel enigszins te begrijpen. Ik heb, zoals ik al zei: twee getrouwde zonen. Ik heb geen idee, hoe ze zouden reageren als ik hun vertelde, dat ik het plan had opnieuw te trouwen. Hoewel, één van mijn schoondochters heeft er wel eens op gezinspeeld, dat het beter zou zijn, als ik weer een vrouw zocht." Hij lacht even, wat zenuwachtig. „Alsof dat net zo gemakkelijk is' als bij wijze van spreken het kopen van een kostuum." Ze vraagt: „Voelt u zich nooit eenzaam, nu u helemaal alleen woont?" Hij knikt. „Soms. Vooral de laatste tijd, sinds enkele maanden. Weliswaar heb ik mijn hobby's, ik studeer nog om bij te blijven, houd van lezen, maar een enkele keer drukt het me. Het alleen-zijn, begrijpt u?" Magda denkt: een vrouw, die haar man verliest, kan zich in de regel wel redden. Voor zichzelf zorgen, maar een man alleen... dat is immers niets! Doch ze spreekt er niet over. Het enige, wat ze vraagt, op ietwat bedeesde toon, is: „Waarom wilde u mij nog eens ontmoeten?" Hij denkt even na, voor hij antwoord geeft. „Het chapiter vrouw had na de dood van mijn echtgenote geen betekenis meer voor me. Ambtshalve heb ik wel met vrou wen te maken, die bij ons werken. Ik heb B®»t u reeds geabenneerd op ee& twee - maandelijks tijd- aafaift mat actualiteiten, cul- tuar, evernemen tan, historie Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepöhlioeerde foto's. Slechts 18,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan: POSTBUS 1 - WISSENKERKE er drie op mijn afdeling: een gescheiden vrouw, een ongehuwde van vijf- of zes en dertig. En een weduwe, die eigenlijk part time bij ons is. Ze werkte voor haar hu welijk ook op het provinciehuis. Maar die vrouwen zie ik enkel als collega's, begrijpt u? Het deed me niets, als ik vrouwen om me heen had. Bijvoorbeeld tijdens een ver gadering. Of op het jaarlijkse personeels feest. Dansen kan ik niet, dat was in onze kringen geen gewoonte, hoewel de jongeren het vrijwel allemaal kunnen. Meestal ging ik, nadat ik alleen bleef, na de dood van mijn vrouw dus, gauw weer naar huis. Met u was het ineens anders. Ik kon u niet uit mijn gedachten verbannen. Daarom belde ik u tenslotte. Ik dacht: het kan zowel ja als nee zijn. In het laatste geval heb ik dan pech gehad, dacht ik." Hij lacht even. „Ik heb 't getroffen. Ik vind het echt prettig, dat u mijn uitnodiging hebt aangenomen. Ik zou zeggen: laten we het niet bij deze ene keer laten." De vrouw schiet in een bevrijdende lach, want er waren even wat in haar ogen al te serieuze uittingen. „Zijn alle ambtenaren tegenwoordig zo voortvarend? Over het algemeen staan ze niet zo gunstig bekend, he? Mijn man heeft indertijd wat op ze gefoeterd, als hij bijvoorbeeld in no time uitvoervergunningen moest hebben. Want dat ging vaak op z'n elf en dertigst." „Er wordt bij ons op het provinciehuis echt wel in een behoorlijk tempo gewerkt," antwoordt de man op ietwat stroeve toon. De vrouw haalt haar schouders op. ,,'t Is maar, hoe je 't bekijkt, nietwaar? Mijn man was vaak 's morgens nog eerder aan het werk dan zijn personeel en ging 's avonds ook nog wel eens aan de slag, als dat in zijn ogen noodzakelijk was." „En ligt nu op het kerkhof." „Ja, maar ik betwijfel, of zijn dood het gevolg was van lang en hard werken. Eer der vanwege de ergernis, als hij met be paalde autoriteiten te maken had. Het zal wel het tempoverschil geweest zijn, dat hem soms zo kwaad maakte." Het gesprek heeft naar de zin van Van der Eerde een minder prettige wending ge nomen en daarom oppert hij: „Ik zou het fijn vinden, als we eens een avondje uit konden gaan. De schouwburg bijvoorbeeld. In Haarlem worden af en toe behoorlijke stukken opgevoerd. En anders gewoon een concert of bioscoop. Ik ken uw interesses nog niet." Ze glimlacht. „Bioscoop hebben we thuis. In de vorm van televisie. Mijn dochters zijn er vaak niet bij weg te slaan. Maar een mooi toneelstuk heb ik eigenlijk in jaren niet gezien." „Mag ik u bellen, als er iets boeiends draait in Haarlem. Kunt u uw dochters een avond alleen thuis laten?" „Zeker. Petra, mijn oudste, die zeventien is, heeft voldoende verantwoordelijkheids gevoel. Enfin, we hebben leuke buren tegen over ons en we hebben telefoon in huis. Tenslotte: ze is beslist niet bang uitge vallen." „Dus dat vormt geen probleem?" Opnieuw lacht ze. „Dat vormt inderdaad geen beletsel." Met de klemtoon op „dat". „Wat dan wel?" „U loopt naar mijn smaak een beetje te hard van stapel, meneer Van der Eerde. Ik ben op uw uitnodiging ingegaan, omdat ik het onbeleefd vond te weigeren. Laat ik eerlijk zijn: ik heb zo het een en ander meegemaakt in mijn leven. Vooral vóór mijn huwelijk met Piet Vinselaar. Helemaal geen leuke dingen. En ook dingen, waar over ik me nu nog schaam. Daarom hoef ik niet meer zo nodig. Na de dood van mijn man besloot ik als levenstaak de opvoeding van mijn dochters te beschouwen. Vijftien en zeventien zijn ze. Ik heb nog een aantal jaren werk voor ze volwassen zijn en op eigen benen kunnen staan. Met dochters is het altijd een delicate aan gelegenheid, omdat ze veel kwetsbaarder zijn dan zonen." „U bedoelt: in uw leven past eigenlijk geen man meer?" Ze zoekt naar een passend antwoord. „Als ik ja zeg, klinkt het een beetje cru. Laat ik het zo formuleren: ik heb er geen rekening meer mee gehouden." „Ondanks nam u mijn uitnodiging aan." De vrouw fronst nu haar wenkbrauwen. „Wilt u hieruit alstublieft geen conclusies trekken, die er niet zijn? We zijn beiden behoorlijk opgevoed. Ik heb wel zoveel mensenkennis om te beoordelen, dat u een ontwikkeld mens bent. Oqk al vanwege uw functie. Daarom gedragen we ons, zoals van ons verwacht mag worden. Wilt u persé een conclusie van mijn kant, dan antwoord ik: Ik vond het interessant om nog wat nader kennis met u te maken, maar ben toch van mening, dat we het hierbij moeten laten." Hij buigt even. „Dat is uw goed recht, hoewel het mij spijt, dat moet u begrijpen. U hebt een grote indruk op me gemaakt, die wis je zo maar niet uit." Magda Vinselaar zucht en kijkt de man hoofdschuddend aan. „Maar mijn beste meneer Van der Eerde, wat ter wereld ziet u egenlijk in me? Ik zit vol littekens van de slagen, die ik in mijn leven heb gehad, figuurlijk gesproken. Al was het vaak mijn eigen schuld. Ik heb tenslotte een goed huwelijk gehad met Piet Vinse laar, al is er ook wel het een en ander aan vooraf gegaan, wat niet comme il faut was. Mij zijn de herinneringen overgebleven en mijn fijne meiden. We hebben nu een goed, rustig leven met elkander. Hebt u wel eens op een windvrije avond een plas gezien, een vennetje of een meertje? Waarin het blauw van de lucht werd weerspiegeld? Gooi er een steen in en al die lieflijkheid is in een onderdeel van een sekonde weg. Om plaats te maken voor beroeringen en kringen; golven tot aan de waterrand. Zo ziet ik het ook, als onverwacht een vierde persoon in ons gezin terecht zou komen." „Maar na enige tijd ligt die plas daar weer even rustig en vredig als tevoren." „Pas wanneer de steen op de bodem terechtgekomen is," pareert ze. „U wilt dus niet een avond samen uit? Afgezien dan van mijn gezelschap zou het misschien goed voor u zijn, als u eens enkele uren losgeweekt werd van uw milieu, uw dochters van wie ik uiteraard geen kwaad woord veronderstel, want ik ken ze niet eens." (Wordt vervolgd) ZEEHENGELWEDSTRIJD De Noord-Bevelandse hengelsportvereni ging had in samenwerking met het comité feestweek te Colijnsplaat op zaterdag 1 juli 1978 ter gelegenheid van de opening van die feestweek een zeehengelwedstrijd vast gesteld, waaraan iedere hengelsportliefheb ber kon deelnemen. Meestal levert dit een aardige drukte op, doch dit jaar lieten vele liefhebbers verstek gaan. Hoe dit komt, zal altijd wel een raadsel blijven, maar een feit is het, dat er maar 55 personen zich voor deze wedstrijd in lieten schrijven. Achteraf vraag je je af of ze het geweten hebben, dat er maar weinig gevangen zou worden, want dat kwam nog uit ook. Bijna de helft van de deelnemers, 26 om precies te zijn, waren voor niets gekomen, want zij vingen niets. Na afloop bleek dat er maar 15 bovenmaatse en 18 ondermaatse vissen gevangen waren. Er was ruim 3 kg vis, die in totaal 5080 wedstrijdpunlen opleverden. Voor de 12 prijzen kwamen tenslotte in aanmerking: 1 C. Augustein, Kamperland 430 pnt. 2 H. de Pan, Kamperland 425 pnt. 3 I. Lamse, Colijnsplaat 365 pnt. 4 L. M. Huibregtse, Colijnsplaat 355 pnt. 5 M. Zuijdweg, Kamperland 335 pnt. 6 P. J. van Luijk, Goes 315 pnt. 7 P. J. v. d. Moere, Kamperland 295 pnt. 8 M. G. de Smit, Kamperland 290 pnt. 9 L. L. Koole, Kamperland 250 pnt. 10 Rob Huibregtse, Colijnsplaat 235 pnt. 11 C. Koens, Goes 200 pnt. 12 L. de Waal, Colijnsplaat 190 pnt. In de loods vond ditmaal de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van het comité nam dit laatste voor zijn rekening. Hij vond het jammer, dat er niet meer deelnemers waren geweest en dat er zo weinig vissen eevangen waren. Hij hoopte bij een volgende gelegenheid op meer succes. De volgende wedstrijd, die gehouden wordt, is op zaterdag 29 juli 1978 op de camping „De Roompot" te Wissenkerke. Inschrijven in de kantine van „De Room pot" van 08.00 tot 09.00 uur. Er wordt gevist in de onmiddellijke omgeving van die camping vanaf 9.30 tot 12.30 uur. Uitreiking van de prijzen in de kantine van de camping. Inleggeld is 5,— per persoon. PROGRAMMA 1978 EVENEMENTENCOMM'SSIE „Kamperland Toeristenland" Zondag 9 juli: Openluchtdienst op het Banjaardstrand. Aanvang 11.00 uur. Voor ganger: ds. J. G. Arensman, m.m.v. mu ziekkorps „Ons Genoegen" Kamperland. (Bij slecht weer in de Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg). Woensdag 12 juli: Film „The Deep". Zaal: Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg. Aan vang 20.00 uur. Kaarten a 3,verkrijg baar bij: Buijze, Veerweg; Flikweert, Noord straat; bij de kampwinkels en aan de zaal. Oliebollendag, georganiseerd door de Ned. Herv. Vrouwenvereniging. Zondag 16 juli: Film „Het zevende con tinent", regisseur Dusan Vucotic. Aanvang 20.00 uur. Zaal: Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg. Toegang: Alle leeftijden. Discussie na de voorstelling. Maandag 17 juli: Film „Een brug te ver". Zaal: Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar op de bekende adressen. Dinsdag 18 t/m vrijdag 21 juli: Avond vierdaagse. Start in het De Casembroot- huis om 19.00 uur. Vrijdag 21 juli: Prijsuitreiking Avond vierdaagse met een enorm Blarenbal in het De Casembroothuis. Aanvang 20.00 uur. Maandag 24 juli: Film „Airport '77" (Verdwenen in de Bermuda-driehoek). Zaal: Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar op de bekende adressen. Woensdag 26 juli: Autopuzzelrit met vele en mooie prijzen. Inschrijving en finish in het De Casembroothuis. Inschrijving 18.00 uur. Start 19.00 uur. Na afloop gezellig bal in het De Casembroothuis. Vrijdag 28 en zaterdag 29 juli: Gezellige Braderie in de Veerweg, met o.a. spinnen, weven, glasblazen, pottenbakken en klom pen maken. Vrijdag 19.00 uur: Optreden van Johan Willem Friso Jeugdkorps uit Middelburg. Voor verdere aktiviteiten: zie huis-aan-huis folder. Braderie is open vrij dag van 15.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur. Zondag 30 juli: Openluchtdienst op het Banjaardstrand. Aanvang 11.00 uur. Voor ganger: ds. J. Noordhof, m.m.v. muziek korps „Apollo" Wissenkerke. (Bij slecht weer in Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg). Woensdag 2 augustus: Film „Twee door het dolle heen". (Komische film). Zaal: Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar op de bekende adressen. Vrijdag 4 augustus: Zeskamp op het haventerrein. Aanvang 19.00 uur. Na afloop prijsuitreiking met een gezellig bal in het De Casembroothuis. Woensdag 9 augustus: Film „The Spy who loved me" (James Bond). Zaal: Kath. Toeristenkerk aan de Molenweg. Aanvang 20.00 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de be kende adressen. Kruiswoordpuzzel no. 583 Horizontaal: 1. lopend touw - 4. groot bouwwerk - 10. verlaagde toon - 13. vulkaan 15. werkelijk - 16. deel v. e. trap - 17. boeien - 19. neerbuigende - 21. windrichting (afk.) - 22. Fr. lidwoord - 24. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 25. vervoer bedrijf (afk.) - 27. lengtemaat (afk.) - 29. rangtelwoord - 32. zangnoot - 34. handvat 37. blos - 39. deel van het hoofd - 40. militair - 42. jongensnaam - 43. jongens naam - 44. Fr. lidwoord - 45. niet raak 46. duur van eb en vloed - 47. van on deren (afk.) - 48. duinvallei - 50. heel kleine 51. ontkenning - 52. bijwoord - 54. wind richting - 56. gouden tientje (afk.) - 57. krachtig - 60. karaat (afk.) - 61. pers. voornaamwoord - 62. meterton (afk.) - 63. of dergelijke (afk.) - 65. in vervolg (afk.) 67. iemand die een zonde begaat - 70. betrekking, kennis - 73. plaats in Zeeland 74. afvoerbuis - 76. meisjesnaam - 77. een zekere - 78. duurzaam, bestendig - 79. bar. Verticaal: 1. dwaas - 2. voedsel - 3. in binden - 5. vogel - 6. vreemde munt - 7. voorzetsel - 8. water in Utrecht - 9. keur troep - 10. steensoort - 11. rivier in Duits land - 12. meer (Duits) - 14. als eerder (afk.) - 16. ter zake (afk.) - 18. bijwoord 20. voorzetsel - 23. stad der oudheid - 26. vlooteenheid - 28. pers. voornaamwoord 30. enkelvoudige stof - 31. bundel proces stukken - 32. te zijner plaatse (Lat. afk.) 33. behoeftige omstandigheid - 35. rivier in Italië - 36. scheel - 37. ketting - 38. vogel 41. tochtje - 49. overgeleverd verhaal - 51. aantekening - 53. hetzelfde (afk.) - 55. in orde (afk.) - 57. begin - 58. vogelprodukt 59. frisse - 61. kus - 62. familielid - 64. inhoudsmaat (afk.) - 66. telwoord - 67. groot water - 68. lidwoord - 69. meisjes naam - 70. koning (Fr.) - 71. spil - 72. nauw - 75. rivier in Siberië. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 5 82 Verticaal: 1. make - 3. It - 4. Ier - 5. neus 6. klepper - 7. et - 8. ia - 9. slok - 10. l.t.s. - 11. a.e. - 13. graag - 15. haring 17. un - 21. Algiers - 23. oir - 25. Aa 27. o.a. - 28. aroma - 31. radio - 33. ree 34. Eos - 36. af - 37. ga - 39. tik - 40. kapstok - 43. opaal - 45. balie - 46. d.d.t. 50. rol - 51. etalon - 52. sla - 53. essence 54. V.N. - 55. de - 59. tol - 60. riool 62. va - 63. 1.1. - 66. Ommenij - 68. galm 70. Kees - 72. o.o. - 73. pro - 76. one 78. a.t. - 79, op - 80. sr - 81. en. Horizontaal: 2. klinker - 8. islam - 12. a.g. 14. teelt - 15. halte - 16. N.R.U. - 18. rue 19. ja - 20. os - 22. kano - 24. Spa - 26. rok - 28. al - 29. e.a. - 30. ir - 32. paria 34. erg - 35. garage - 38. en - 39. tooi 41. dar - 42. egoisme - 44. Ab - 46. d.i. 47. p.k. - 48. ar - 49. pardoes - 53. eva 56. slot - 57. t.l. - 58. snater - 61. til 62. Vaals - 64. l.o. - 65. i.o. - 67. oe 68. gal - 69. Lek - 71. loom - 73. pa 74. Ób - 75 neo - 77. opm - 78. Arlon 80. scene - 82. Ie - 83. storhp - 84. present.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 1