NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD EEN ILLUSIE ARMER i««i F1 u houdt nu het meest gelezen bied op Noord-Beuelend in handen Zeeland Magazine? door Leida Graafland No, 3612 Donderdag 18 mei 1978 8ie jaargang BRUK EN UITGAVEDRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON 3 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ18,00 per jaar Franko per post 30,00 per jaar Advertenties 30 ct per mmJ excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON Zodoende verdient Jossa eigenlijk voor twee en al zou ze, nu ze getrouwd is, graag een kind willen hebbenze ziet nog geen mogelijkheden zolang Driek geen werk heeft. Want een kind kost tegen woordig ook veel geld en als kleine zelf standige zit je in het hoekje, waar de meeste slagen vallen: je mag alles zelf be talen. Dit geeft in hun huwelijk wel eens wrijvingen. De jonge man wordt kregelig en is gauw aangebrand, dreigt een minder waardigheidscomplex te krijgen met al mijn kennis deug ik nergens voor en Jossa heeft zodoende al haar takt en geduld nodig om de vrede in huis te bewaren. Daarom wil ze nog geen kind. Driek hakt zelf de knoop van het pro bleem werkloosheid door. Hij ziet kans een part time baantje te krijgen als chauffeur bij een garagebedrijf in Den Bosch. Bij een ondernemer, die niet enkel taxi's heeft, maar ook trouw- en rouwrijden verzorgt. Hij gaat vaak 's morgens naar Den Bosch, al naar gelang het werk, dat hij moet verrichten, in het zwart of in een vrolijk chauffeurskostuum. Maar verdient in ieder geval wat. Alles bij elkaar is het in de maand nog een redelijk bedrag. Jossa is trots op hem, omdat hij zich als ingenieur niet te goed vindt om een doodgewoon chauffeursbaantje op zich te nemen. Intus sen blijft hij solliciteren. Jossa gelooft on voorwaardelijk in haar man en beweert: je komt vroeg of laat toch op de plaats, waar je hoort: in een laboratorium of op een groot werk, waar je je kunt uitleven. Je moet enkel geduld hebben. Overigens, een .goeie chauffeur verricht ook een nuttige taak. En daartegen kan Driek eigenlijk niets inbrengen. Jossa breidt heel geleidelijk aan haar assortiment uit. De verbouwde en vergrote winkel heeft daarvoor meer ruimte gekre gen. De klanten mogen ook de nieuwe winkeljuffrouw, die overigens een plaats- genote is en dat trekt vanzelf. In Rotterdam is de grote groente- en fruitzaak van Frans Huhninkhuizen over ge daan. Frans is al een eindje de zestig gepasseerd, heeft eigenlijk al enige jaren zijn koetjes op het droge en had er na de dood van zijn vrouw niet zoveel zin meer in. Hij heeft een huisje gekocht in Ouder kerk, vlak aan de IJssel. Daar geniet hij van zijn verworven vrijheid, al is hij af en toe nog wel eens 's ochtends vroeg in de veiling. Zo maar om te kijken en te ge nieten van de sfeer. Hij is en blijft daar een welkome gast, trots het feit, dat er steeds meer jongere zakenlieden komen, die hij niet meer kent. Omdat hij deze business ontgroeit. Triest. Soms stapt hij in zijn auto en maakt de lange rit naar Boxtel. Daar is hij dan één of twee dagen of een weekeind. Jossa is altijd weer blij, als ze haar pleegvader ziet. Soms is Frans in de winkel als Jossa of het meisje de klanten helpt. En bekijkt dan op zijn gemak bepaalde dingen, die er te koop zijn. Zo is hij er ook eens een weekeind, waarin Jossa uitgenodigd is op zaterdagavond de verjaardag van haar win keljuffrouw te vieren. Ze woont aan de buitenkant van het dorp in de nieuwbouw. Met een paar zusters en haar moeder, die weduwe is. Frans wil naar huis gaan hij is niet graag het vijfde rad aan de wagen maar Jossa bezweert hem, dat Bent u reeds geabonneerd op een twee - maandelijks tijd- sebift met actualiteiten, cul tuur, evenementen, historie en recreatie. Bat geheel in 4 - kleuren arwlag an a Tl» artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. i IS,— per jaar. Traag eeaa gratis P68TBHS 1 - WISSENKERKE hij minstens even welkom zal zijn. „De Brabanders zijn van nature gastvrij, oom, en huldigen doorgaans het principe van hoe meer zielen, des te meer vreugde. Je gaat dus fijn mee." Frans Hunninkhuizen wordt als „pleeg vader" van Jossa uitbundig verwelkomd. Net zo goed als Driek Voorhoud al bij de bevolking is ingeburgerd, want een inge nieur, die geen werk kan vinden en niet te groots is om als gewoon chauffeur aan de slag te gaan, vinden ze een flinke kerel. Daar kan menige werkloze een voor beeld aan nemen. Of niet soms? Dus Jossa met haar man en oom zijn welkom, beleven een leuke avond vol gein en gezellige ge sprekken, al wordt er wel een beetje teveel gedronken. Frans senior onderhoudt zich enige tijd met de weduwe Vinkelaer, de moeder van de jarige. Ze blijkt al enige jaren alleen te zijn, maar heeft nog drie kinderen thuis. „Maar die zullen ook wel binnen enkele maanden verdwenen zijn, want Thérése wil met haar vriendin een flatje hurenThérése is tenslotte ook zeven en twintig. Haar beide andere kin deren zijn verloofd en zullen ook niet zo lang meer wachten met trouwen." „En dan blijft u alleen over?" De vrouw haalt de schouders op. „Je begint met z'n tweeën en als je geluk hebt, eindig je ook weer met z'n tweeën, tot er één dood gaat. Mijn man was nog geen vijf en vijftig, toen hij stierf. Je hebt 't nu eenmaal niet in de hand." Het is al ver na middernacht, als ze op breken. Jossa moet rijden, want zowel oom Frans als Driek hebben een beetje teveel gedronken. Het is een kwestie van enkele minuten, dan is men thuis. De volgende zondag na de lunch zegt Frans Hunninkhuizen, dat hij een luchtje wil gaan scheppen; het is mooi weer. Nee, liever alleen. Jullie zien me wel weer ver schijnen. Want niemand weet, behalve de weduwe Vinkelaer, dat hij zijn schreden naar haar woning richt. Ze heeft gezegd: „In de middag is iedereen doorgaans weg; kom nog een uurtje buurten, dan kunnen we onder ons wat babbelen." Al komt oom Frans na die bewuste zondag wat vaker in Boxtel, het is voor Jossa ondanks die bezoeken een complete verrassing, als oom Frans op een keer door de telefoon te kennen geeft, dat hij plan heeft om te hertrouwen. Jossa is er ge woon van overdonderd. „Daar hoor ik van op. En wie is de gelukkige, oom?" „In de eerste plaats ikzelf natuurlijk. De andere partij isnu ja, je kent haar: 't is de moeder van je winkeljuffrouw, de weduwe Vinkelaer. We zijn het goed met elkaar eens." Jossa is perplexAlles, wat ze ge dacht had, maar deze vrouwOverigens, ze heeft niets tegen haar. Voor haar jaren ze is nog lang geen zestig is ze waarschijnlijk voor een oudere man nog aantrekkelijk. Mevrouw Vinkelaer is vlot en goedlachs en geniet nog van het leven. Binnenkort zullen twee kinderen van haar trouwen en als de winkeljuf met haar vrien din het flatje krijgt toegewezen, gaat ze ook het ouderlijk huis verlaten. Dan is ze immers helemaal alleen! Jossa zegt, nog niet bekomen van de verrassing: „Proficiat. Vandaar, dat'je de laatste weken wat vaker hier in de buurt was. Wanneer zal het feest zijn?" „We trouwen heel sober, Jossa, dat wil Stineke zo. Dat is haar voornaam. En dat respecteer ik vanzelfsprekend We hebben nog geen vaste datum, maar het zal over een paar maanden zijn, vermoed ik." „Nou, kom maar eens een avond met je aanstaande vrouw bij ons' buurten. Driek zal er ook van ophoren." Tot Jossa's verwondering is Driek er he lemaal niet van ondersteboven. „Ik had zoiets al gehoord. Je weet, dat zulke be richten in een mum van tijd de ronde doen in dit gat. „Ondanks de bevolking hem wel mag, heeft hij het nog altijd niet erg op Boxtel en heeft al betoogd, dat hij weg wil, zodra hij een behoorlijke baan heeft in zijn vak als ingenieur. Onver schillig waar. Dan moet Jossa de zaak van de hand doen en daar is nog wel eens woordenwisseling over, want de vrouw be tuigt, dat het toch maar duvels gemakke lijk is, dat ze deze zaak hebben, want anders hadden ze van ondersteuning moeten leven en vast geen twee auto's kunnen houden. Een axioma, waar ieder woord meer vreemd aan is. Dat moet Driek eerlijk toegeven. Al die kleine schermutselingen zijn even wel niet in staat hun liefde voor elkaar nadelig te beïnvloeden; ze zijn nog altijd stapel op elkaar. Dat manifesteert zich in het derde voorjaar van hun huwelijk, als oom Frans ook getrouwd is en zijn tweede vrouw meegenomen heeft naar Ouderkerk. Waar Stineke Hunninkhuizen tamelijk goed kan aarden, want aan het water wonen heeft ook zijn bekoring. Jossa is op een morgen goed beroerd. Driek is vroeg weg gereden, want er zijn twee crematies en hij moet de lijkauto rijden. De man is dus voor de middag vast niet terug. Gelukkig is Therese Vinkelaer nog altijd in de winkel, al werkt ze niet meer volle weken. Deze dag is ze eigenlijk vrij, maar Jossa belt haar op en zegt, dat ze zich niet lekker voelt. Therese is dadelijk bereid te komen. En gaat, als ze er is, en passant even naar mevrouw kijken, die met een bleek gezicht, nog altijd in haar nachtgoed, boven in de salon zit. De winkeljuf zegt: „Ik zal een lekker kop koffie voor u klaarmaken met een stuk koek. U bent zeker nog nuchter? Dan knapt u er vast wel van op „O, houd op!" roept Jossa uit, komt overeind en rent naar de w.c. Dan knikt Therese begrijpend gezonde ziekte, weet ze nu. Lastig, maar ze zal er een paar maanden doorheen moeten. Enfin, ik help haar wel. Het is hier altijd prettig werken geweest. Als Jossa terugkomt van het toilet, licht Therese, oudste van zes kinderen, haar op kalme toon in. „Gaat u maar eens naar uw dokter. Wedden, dat u in verwachting bent? En dat is beslist geen schande, want u bent al bijna drie jaar gerouwd, niet waar?" Het echtpaar Doorveld - Hunninkhuizen is er eerst wat van ondersteboven, dat er over enkele maanden een nieuwe wereldburger in hun woning zal zijn. Als alles goed verloopt tenminste. Daar hebben ze geen van beiden nog op gerekend, maar ze moeten het feit, waar ze pas na enkele dagen mee verzoend zijn, moeten aanvaarden. (Wordt vervolgd). 1S8T Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: 9 april: Jelle Samuël Pieter, z.v. F. Wisse en P. van Dijk; 12 april: Tabita, d.v. W. J. Verburg en S. B. Scholz; 19 april: Natasja Brigitta, d.v. P. A. Lookman en F. J. A. Both; 21 april: Arie Johan Willem, z.v. A. J. W. Goedman en G. C. M. Wieringa. Huwelijksaangifte: 7 april: L. J. Geene, 26 jaar en A. K. de Fouw, 20 jaar. Gehuwd: 28 april: M. J. Hoogerheide, 29 jaar en H. W. Schouwenaar, 19 jaar; 28 april: L. J. Geene, 26 jaar en A. K. de Fouw, 20 jaar. Overleden: 19 april: Willem C. van der Weele, 88 jaar, w.v. N. J. Hanson; 23 april: Janna van der Weele, 80 jaar, w.v. C. Munter. ALGEMENE VERGADERING RABOBANK „COLIJNSPLAAT" Op 9 mei 1978 hield de Rabobank „Colijnsplaat" haar jaarlijkse Algemene vergadering in Dorpshuis „De Brug" te Colijnsplaat. Na de behandeling van de normale agendapunten deelde de voorzitter mee dat het bestuur van de bank, met goed vinden van de raad van toezicht, had be sloten voor elk der restauratiefondsen van de Hervormde Kerk te Kortgene en van de Hervormde Kerk te Colijnsplaat een bedrag beschikbaar te zullen stellen. Het bestuur heeft daarbij overwogen dat het hier gaat om twee monumenten in haar werkgebied die dringend aan restauratie toe zijn en waarvan de voor de monu menten verantwoordelijke colleges, zich grote moeite en inspanning getroosten om de benodigde eigen inbreng in de restau ratiekosten, middels allerlei acties, bij el kaar te krijgen. Zij hoopt dat deze giften een stimulans zullen zijn voor allen diq zich voor de restauratie van de twee kerken inzetten, om met dezelfde geestdrift met hun werk door te gaan. P.V. DE BLAUWE DOFFER - KORTG. Uitslag wedvlucht Quievrain op 6 mei 1978. Deelname 422 duiven. 1 S. Branderhorst 11.50.13 2 A. J. Bouterse 3 idem 4 J. van Belzen 5 P. van Belzen 6 S. Branderhorst 7 idem 8 W. C. Versluijs 9 H. J. v. d. Moere 53.04 53.12 53.16 53.23 51.48 52.15 51.51 52.09 10 M. van Belzen en zn 52.06 129.622 225 132.968 222.9 2 220.8 132.615 218.7 132.700 216.6 2 214.5 3 212.4 128.812 210.3 129.157 208.2 129.057 206.1 JUBILEUMTOERNOOI S.V. WISSENKERKE Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum heeft de s.v. Wissenkerke een toernooi ge organiseerd: „Noord-Bevelands Clubkam pioenschap". Dit zal worden gespeeld op de zaterdagen 20 mei, 27 mei en 3 juni. De deelnemende verenigingen zijn: Beve landers, Colijnsplaatse Boys, Cortgene en Wissenkerke. Elke vereniging neemt deel met 6 elftallen, nl.: 3 senioren- en 3 ju niorenteams. Programma: 20 mei: 's morgens D-pu- pillen en 's middags 3e elftallen; 27 mei: 's morgens C-junioren en 's middags 2e elftallen; 3 juni: 's morgens B-junioren en 's middags le elftallen. De wedstrijden be ginnen 's morgens om 10.00 uur en 's middags om 13.30 uur. Winnaar is die vereniging, die de meeste wedstrijdpunten heeft behaald. Alle wed strijden worden gespeeld op de sportterrei nen aan de Sportlaan te Wissenkerke. Kruiswoordpuzzel no. 5 76 Horizontaal: 1. naamloze vennootschap (afk.) - 3. ongedierte - 6. drank - 8. kinder- groet - 10. vulkaaninhoud - 11. kleur - 14. heldendicht - 15. meisjesnaam - 17. zoge naamde kunstzinnige - 19. jong dier - 21. boze opzet - 23. grond rond een dorp - 25. oosterse titel - 27. godin - 28. ten behoeve van (afk.) - 30. kiezelzuur - 33. zedelijk 35. op de wijze van - 36. zachte massa 39. Duits pers. voornaamw. - 40. heilige (afk.) - 41. middag - 42. bevel - 43. zang- noot - 44. bijbelse naam - 46. plaats in het Roergebied - 48. groet - 50. lopen, stappen - 52. later - 55. Europeaan - 56. bloeiwijze - 58. groente - 59. speelgoed 61. uurwerk - 64. sprookjesfiguur - 66. gloeiend - 67. heilige - 69. het zijn - 70. nihil - 72. nauwe - 74. pers. vnw. - 75. onderricht - 76. speelgoed - 77. rivier in Siberië. Verticaal: 1. namelijk (afk.) - 2. omroep vereniging (afk.) - 3. ton - 4. bediende - 5. bijwoord - 6. zijrivier van de Donau - 7. koeienmaag - 8. jongensnaam - 9. spil 12. woede - 13. godin - 16. afkeer - 18. jongensnaam - 19. bosje haar - 20. keer 22. meisjesnaam - 23. niet lang - 24. koud 26. plaats in Spanje - 29. vrijpostig - 31. vloeistof - 32. zuigelingenattribuut - 33. deel van het jaar - 34. plaats in Duitsland 37. meisjesnaam - 38. Engels lidwoord - 45. plaats in Gelderland - 47. plaats - 49. gang van een paard - 50. deel van een berg 51. moesplant - 53. Noorse goden - 54. vlaktemaat - 56. tegen - 57. kalmte - 60. vruchtbare plek - 62. eenmaal - 63. handig heidjes, truc - 65. dus - 66. onderwereld 68. seconde - 69. landbouwwerktuig - 71. voegwoord - 73. getij. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 575 Horizontaal: 2. gems 10. gier - 12. lamp 17. wrat - 19. oord 25. iets - 27. eist - 32. lila - 34. utah - 40. rose - 42. iele - 47. looi - 49. elsa - 55. rete - 57. rome 62. ever - 64. dato - 70. trap - 72. land 77. inkt - 79. dans 85. oran - 87. eppe 91. pomp. - 5. asen - 14. oele - 21. no 29. are - 36. eros 44. inkt 51. el - - 59. ski 66. asra 74. aalt - 81. ad - 89. ets - 8. nek - 16. as - 23. anti 30. goed - 38. rio - 46. dm 53. sago - 60. stel - 68. esp - 76. ee - 83. sint - 90. sela Verticaal: 1. aga - 2. 5. am - 6. spot - 7. 11. isar - 13. atie 20. oslo - 22. otto 28. lark - 29. aard 35. telg - 37. reet - 43. eirc - 45. nare 52. leep - 54. aida 59. sate - 61. tolk 67. edda - 69. stap 75. asem - 78. nts 84. is - 86. ra - 88. ge - 3. erwt - 4. sla nor - 8. nl - 9. eens - 15. edel - 18. riga - 24. neus - 26. edel - 31. ohio - 33. isis 39. item - 41. omsk - 48. oost - 50. leer - 56. elan - 58. orel - 63. vaan - 65. apin - 71. rest - 73. atol - 80. anp - 82. den pp.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 1