asSTJfc hen gel sport Aktie voor restauratie van eeuwenoude kerk in Kortgene Als moeder een plaatje wil.. heeft 'm! Predikbeurten Partij van de Arbeid HET TIMMERHUIS 246,- Alles voor de vindt u bij Hengelsport Markusse Wissenkerke In Kortgene staat midden in het dorp de Nederlands Hervormde Kerk. Het gebouw kan bogen op een historie die het tot één van de oudste kerken in Zeeland maakt. Van de kerktoren is in de annalen opge tekend dat haar spits tijdens de St. Felix- vloed, die Noord-Beveland en andere delen van Zeeland in 1530 overspoelde, als een triest baken boven de woedende golven uit stak, terwijl alle andere gebouwen op Noord-Beveland onder de zeespiegel waren verdwenen. Bij de herbouw van de kerk in 1681 werd de toren rondom versterkt met een één meter dikke stenen omman- teling. Ook tijdens de watersnoodramp in febr. 1953 kreeg de Hervormde Kerk van Kortgene het zwaar te verduren. Het zoute zeewater tastte de muren sterk aan en ook het binnenwerk van de kerk draagt nog steeds de sporen van de stormvloed van 24 jaar geleden. Een aantal inwoners van Kortgene vindt dat er nu lang genoeg met lede ogen naar het in deplorabele toestand verkerende in terieur van de kerk is gekeken. Een comité beijvert zich sinds vorig jaar om het kerk-inwendipe een grondige op knapbeurt te geven. Zich welbewust van het feit dat een dorp van 1200 zielen weinig zoden aan de dijk kan zetten wat de finan ciering van het restauratiewerk betreft, heeft het comité vooral de hoop gevestigd op de recreanten die in het vakantieseizoen op Noord-Beveland neerstrijken dan wel passanten die een kijkje in het dorp komen nemen. Die toeristen kunnen het nuttige met het aangename verbinden door, natuurlijk liefst in groten getale, de bazaars te be zoeken en uiteraard ook daar iets te kopen die het comité in de komende maanden gaat organiseren. Deze bazaars worden gehouden op 13 mei en 10 juni. Eén van de aardige kanten van deze attrakties die op het kerkplein plaats vinden, wordt gevormd door het feit dat de artikelen die te koop worden aangeboden in hoofdzaak door inwoners van Kortgene zelf zijn vervaardigd. Zo wordt in het plaatselijke bejaarden centrum al wekenlang verwoed gehaakt en gebreid aan ouderwetse bedspreien, lampe- kapoen, kleedjes en andere vormen van puur handwerk, die zonder twijfel gretig aftrek zullen vinden. De bejaarde mannen leveren hun bijdrage aan de bazars door middel van zelfgemaakte stoven en ander knutselwerk van de oude stempel. Op de bazaars zullen oliebollen en andere lekkernijen eveneens niet ontbreken en ver der kunnen de bezoekers zich vermaken met het rad van avontuur en een schiettent. Voor de muzikale omlijsting zorgt de mu ziekvereniging E.M.M. uit Kortgene. Voorts staan één of meer rommelmarkten op het aktieprogramma. Wij zullen het bijzonder op prijs stellen indien op die eerste aktiedag de vroegere „Kortjeners", bij wijze van reünie, daarbij aanwezig zijn en aktief meedoen. Ook zal een grote verloting worden ge houden met als hoofdprijs een gratis dag vliegreis boven Nederland voor twee per sonen. Deze prijs werd mogelijk gemaakt door de luchtvaartmaatschappij N.L.M. te Amsterdam. Al met al kunnen de bezoekers van deze evenementen ten bate van de kerkrestau ratie er van verzekerd zijn dat zij iets van hun gading zullen vinden maar dat zij te vens een steentje bijdragen aan de restau ratie van een waardevol monument. JANE HESSELS. TWEE LANDELIJKE HOOFDPRIJZEN IN ZEELAND BIJ INZENDIN GEN VOOR INT. JEUGDPRIJSVRAAG VAN DE RABOBANK. Winnaars vlogen boven Nederland. De jeugd heeft zich uitstekend geweerd in de Internationale Rabobank-prijsvraag „Ontdek Europa". Doe iets met onze mo lens! Zo luidde de opdracht voor de Ne derlandse deelnemers. Duizenden jongens en meisjes van zes tot en met achttien jaar hebben daar gehoor aan gegeven. In vrijwel alle steden en dorpen hebben zij molens getekend en geschilderd. Er is ge boetseerd en gebakken, geborduurd en fi- guurgezaagd, gelijmd en gespijkerd. De deel name en de vindingrijkheid waren overwel digend groot. De inzendingen uit Zeeland en Goeree- Overflakkee zijn door een regionale jury beoordeeld, welke ook de regionale prijzen, heeft toegekend. De beste werkstukken zijn doorgestuurd naar de landelijke jurering. Twee werkstukken zijn door de landelijke jury met een hoofdprijs bekroond. Anne- marie Donker uit Domburg won hiermee een 7-daagse vakantie met haar ouders ergens in Europa en Johan Kristelijn uit Ellemeet een 14-daagse rondvlucht langs Europese steden. Molens gered. Deze Internationale Jeugdprijsvraag is de achtste in een serie die door de Rabobank in Nederland en haar zusterorganisaties in België, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Zwit serland, West-Duitsland en Finland is uit geschreven. In elk der deelnemende landen werd de jeugd van zes tot en met achttien jaar uitgenodigd werkstukken te maken die waren gebaseerd op een nationaal gegeven. Voor de jeugd is ons land was de molen het onderwerp. Dat thema is niet zo maar gekozen. De Rabobank-organisatie heeft immers in 1973, ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan, een aanzienlijk geldbedrag ter beschikking gesteld van de Vereniging „De Hollandsche Molen". Daarmee is een fonds gevormd waaruit restauratie en herbouw van molens wordt gefinancierd. Tot dusver zijn zo'n zestig molens gerestaureerd en zeventien helemaal hersteld. Voor 118 molens zijn de werkzaamheden begonnen of zijn de plannen is een vergevorderd stadium van voorbereiding. Het ligt voor de hand, dat de Rabo- banken een beetje trots zijn zo te kunnen meewerken aan het behoud vanj onze wereldbekende nationale monumenten. Die hulp was ook wel broodnodig. Want het molenbezit liep groot gevaar: honderd jaar geleden telde ons land nog negenduizend sierlijke wiekenzwaaiers, nu zijn dat er nog „maar" negenhonderd. Driewerf hoera! In het aantal en de vorm van de werk stukken heeft de jeugd en zeker ook de jongens en meisjes uit de regio Delta en Midden-Zeeland aangetoond, het een dank baar werk te vinden langs kreatieve weg de aandacht te vestigen op het noodza kelijke behoud van ons unieke monumenten- bezit een feit om driewerf hoera voor te roepen! De jury die de honderden werkstukken van de deelnemers heeft moeten beoor delen, heeft het beslist niet gemakkelijk gehad. Er is gewikt en gewogen en er zijn knopen doorgehakt. Dag te gast op vliegveld Lelystad. De regionale winnaars van de Rabobank- prijsvraag „Ontdek Europa" stond op dins dag 2 mei een feestelijke uitreiking van de prijzen te wachten. Wat de prijzen waren, bleef tot die dag geheim. Maar alle pro vinciale winnaars waren al wel verzekerd van een fijn dagje uit. Het hoogtepunt daarvan, in zowel letterlijke als figuurlijke zin, was een ongeveer half uur durende rondvlucht boven een deel van Nederland. De winnaars werden op het vliegveld Lelystad ontvangen. Daar werd hen getoond wat er zoal nodig is voor een reklame- vliegtuig de lucht in kan, er werd uit de doeken gedaan wat de zogeheten „kleine luchtvaart" omvat, er was een dia-presen tatie, uiteraard een maaltijd en een aantal traktaties de moeite waard dus! Na thuiskomst konden de regionale prijs winnaars dus trots vertellen, dat zij nu eens niet met beide benen op de grond hoefden te blijven staan. Zij kunnen dat ook jarenlang aantonen. Want als herin nering aan deze dag krijgen zij een lucht- doopcertifikaat mee naar huis. Herinnering aan de luchtdoop voor alle deelnemers. Alle grote vliegers hebben eens hun lucht doop ondergaan. Misschien kunnen ze daar wel net zoveel over vertellen als over hun reizen naar de verre landen, die ze later hebben gemaakt. Want de eerste keer is toch altijd een opwindende gebeurtenis. Dit is dan ook zeker een blijvende herin nering waard. De deelnemers aan de Rabo- bank-rondvlucht, die dus ons land vanuit de lucht ontdekten kregen dan ook allemaal hun eigen Luchtdoop Certifikaat. Daarin verklaart de gezagvoerder dat die en die op dinsdag 2 mei zijn eerste vlucht heeft gemaakt. Het bewijs vermeldt ook met welk type vliegtuig er werd gevlogen, welk registratieteken het had, hoe laat het tijdstip van vertrek was en op welk vlieg veld de reis begon. Al met al een leuk souvenir. Prijsuitreiking. Zoals mocht worden verwacht, werd de rondvlucht boven een deel van Nederland het klapstuk van de prijs-excursie naar Le lystad. Maar tenminste even spannend was de bekendmaking van de prijzen. Prijswinnaars van Noord-Beveland waren: Kampeertent door Hans Bouwense uit Co- lijnsplaat; Verrekijker door Monica Lamse uit Colijnsplaat en een boek voor Els de Waal uit Kamperland. Europese Top-Drie. Van de werkstukken van de topwinnaars uit alle deelnemende landen wordt in Mün- chen een grote tentoonstelling' gehouden. Daar ook zdl een internationaal samenge stelde jury alle landelijk bekroonde kreaties aan een kritisch oordeel onderwerpen. On der grote spanning zullen daar de winnaars van de Europa-prijs bekend worden ge maakt. Wie weet behoort één van de Ne derlandse inzendingen tot de Europese Top- Drie. Die kreatie kan zelfs uit Zeeland komen. Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland Dag en nacht bereikbaar! (ook in de weekends). TELEF. 01180-1 55 51 Bereikbaar in de weekends Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland, Adviesburo voor jongeren en ouders, Londensekaai 39, Mid delburg, Tel. 01180-2 85 55, ook in het weekend. WEEKEND-DIENSTEN DOKTOREN NOORD-BEVELAND Spreekuur van 11.00-11.30 uur In de gemeente Kortgene: Dokter H. Janssen, Telefoon 01108 - 3 19. In de gemeente Wissenkerke: Dokter J. A. van Arkel, Telefoon 01107-318. WIJKVERPLEGING Weekenddienst en avond- en nachtdienst 13 - 14 - 15 mei Zr. A. Kramer, Achterstr. 14, Kortgene, Tel. 01108-760. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland MEI hoogwater 12 vrijdag 6.29 18.45 13 zaterdag 7.10 19.31 14 zondag 7.58 20.24 15 maandag 8.54 21.22 16 dinsdag 9.58 22.29 17 woensdag 11.08 23.36 18 donderdag 12.14 voor zondag 14 mei 1978. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur gecomb. in Herv. Kerk ds. Heiner, m.m.v. Harpe Da vids en 2.30 uur ds. Zoethout. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur geref. predikant en 2.30 uur ds. J. L. Leestemaker (beide in Geref. Kerk). Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Ph. M. Becht (Openbare belijdenis) en 2.30 uur ds. Hilhorst uit Kloetinge. Kindernevendienst middengr. en zendingskollekte. Ned. Herv. Kerk Kats 9.00 uur mevr. Bakker, doops gezind em. pred. te Middelburg Ned. Herv. Kerk Kortgene 10.30 uur ds. A. M. Attema, m.m.v. zondagsschool en kerk koor. Extra koll. kerkvoogdij. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. J. L. Leestemaker, m.m.v. interk. koor en 2.30 uur ds. A. P. Heiner (beide diensten extra koll. bouwfonds) Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur drs. A. P. Heiner jr. (gecomb. Herv. Kerk) en 2.30 uur drs. A. P. Heiner jr. (be- lijdenisdienst Geref. Kerk). Geref. Kerk Geersdijk 10 uur geref. predikant en 2.30 uur ds. J. L. Leestemaker (beide in Geref. Kerk). Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. J. L. Leestemaker (m.m.v. interk. koor o.l.v. mevr. G. Balkenende - de Mol) en 2.30 uur dhr. M. Allewijn uit Middelburg. Beide gecomb. Herv. Kerk. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 7.00 uur ds. Arensman Geref. Kerk Vrijg. Kamperland Gebouw Emanuel, Veerweg 53. 9.30 uur leesdienst en 2.30 uur gec. in Vrouwenpolder ds. B. Kamphuis, openb. ge- loofsbel. en koll. zending. Geref. Gemeente Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gemeente Colijnsplaat 10 en 4 uur leesdienst. Maandag 15 mei, 9.30 uur student M. Golverdingen uit Benthuizen. Geref. Gemeente Kortgene 10 en 2.30 uur leesdienst en 6.30 uur ds. Van Stuijvenberg. Dinsdag 15 mei, 10 uur ds. A. Hoogerland (H. Doop). GROTE VERZILVERING BOUWBOND NVV AFD. KAMPERLAND op zaterdag 13 mei a.s. van 8.00 12.00 uur in het De Casembroothuis te Kamperland eh van 14.00 16.00 uur bij M. D. de Smit, Dorpsweg 21 te Wissenkerke. Graag brengen wij langs deze weg onze bijzondere dank tot uiting voor alle hartelijke reakties, die wij mochten ontvangen t.g.v. ons 25-jarig huwelijk op 29 april j.l. De vele bloemen, planten, fruitmanden, kaarten, brieven, kado's en persoonlijke gelukwensen, hebben deze dag voor ons tot een heerlijk feest gemaakt. A. Leestemaker - van Duijn. J. L. Leestemaker. Wissenkerke, mei 1978. Bezoek in uw kern onze VERKIEZINGSBIJEENKOMSTEN op vrijdag 12 mei te Kamperland, 20.00 uur (Casembroothuis): op dinsdag 16 mei te Kats, 20.00 uur (Nieuw-Zeelandhuis) en op woensdag 17 mei te Geersdijk, 20.00 uur (Drenthekuis). Presentatie verkiezingsprogramma; plaatselijke zaken; discussie. UITSLAG VERLOTING AKTIE DORPSHUIS KORTGENE Af te halen bij: le prijs nr. 3638 Wilhelminastraat 77, Kortgene. 2e prils nr. 4522 Garage Augustijn, Kortgene. 3e priis nr. 3512 W. Verburg, Kortgene, kleding, sportart. 4e prijs nr. 1604 Wilhelminastraat 77, Kortgene. 5e prijs nr. 4727 Wilhelminastraat 77, Kortgene. 6e priis nr. 2751 Garage L. de Looff, Kortgene. 7e pnis nr. 4889 S.R.V. Deurloo, Kortgene. 8e pnjs nr. 3962 Kapsalon Scherp, Kortgene. 9e priis nr. 3323 A.B.N., Kortgene. 10e pnis nr. 2244 A.B.N., Kortgene. 11e prijs nr. 4246 Wilhelminastraat 77, Kortgene. 12e pnis nr. 4501 Fa. Post, Kortgene, Rookart., etc. 13e pnis nr. 4252 Slagerij Bouwense, Kortgene. 14e prijs nr. 3872 Wilhelminastraat 77, Kortgene. 15e pnjs nr. 1775 Fa. Weststrate, Kortgene, Installateur. HOERA Heerlijk zelf met de zon spelen HET TIMMERHUIS biedt U alle mogelijkheden Windbeveiliging. Geheel aluminium. 300 grams zwaar doek. Diameter buis 500 mm. Doorknikken onmogelijk. Haal vrijblijvend eens een folder. ZUSTERSTRAAT 2 GOES TEL. 01100 - 28362 Reeds vanaf Incl. B.T.W. DINSDAGSMIDDAGS GESLOTEN Te koop gevraagd door: l FLIPSE, Segeersstraat 56 en 70. Mid delburg; Gouden klokkebellen, gouden ketrielje bellen, gouden spelden, broches en alle sie raden van de Nrd.-Bevdandse klederdracht. Speciale prijs roor KRENTERELLEN Voortsmeubelen, porselein, tegels, prenten, koper, boe ken, enz. Telefoon 01180-13317. Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt. Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkun dige. L. Vorststraat 18, Goes, Tel. 01100-2 75 26. TE KOOP MUTSEN Noord-Bevelandse dracht Telefoon 01108-7 90. Voor de geepvisser heb ben wij voldoende stuk ken geep in voorraad.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 2