NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD EEN ILLUSIE ARMER IL houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beveland in handen Zeeland Magazine? No. 3609 Donderdag 27 april 1978 81e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON 3 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 18,00 per jaar Franko per post 30,00 per jaar Advertenties 30 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Op zondag 30 april viert Koningin Juliana haar 69ste verjaardag. Mr. Pieter van Vollenhoven viert komende zondag zijn 39ste verjaardag. FEUILLETON 34 Hoofdstuk 11. Er moeten nu allerlei noodzakelijke maat regelen worden genomen. Was Dolf in een of ander fonds, waaruit een begrafenis of crematie kon worden bekostigd? En hoe moet de familie gewaarschuwd worden? Jossa kent niemand anders dan Julia en die is nog altijd niet terug uit het bui tenland. Kan Dolf tot de begrafenis in het ziekenhuis blijven of komt hij terug in huis? Jossa is door de onverwachte dood van haar vriend en collega helemaal over stuur. Ze belt naar Delft, naar het adres van Driek Voorhoud en vertelt van het verschrikkelijke gebeuren. Hij is meteen ak- tief en zegt: „Ik stap met een kwartiertje in mijn wagen en kom naar je toe. Om je te helpen. Je kunt helemaal op me re kenen." Driek Voorhoud heeft precies twee en een half uur werk gehad van zijn kosthuis in Delft naar Boxtel, want het is mistig. Hij drukt het meisje de hand, maar zij begint te huilen en dan neemt hij Jossa in zijn armen. „Rustig aan, liefje, er is toch niets meer aan te doen. Ellendig, maar we moeten de werkelijkheid onder ogen zien." Hij gaat mee naar achteren en als Jossa weer wat tot zichzelf is ge komen, vertelt ze, wat er allemaal nog moet gebeuren. Driek luistert rustig, on derhand het meisje een sigaret tussen de lippen drukkend. En knikt dan. „Is die man gescheiden? Weet je misschien het adres van zijn gewezen vrouw? Die kan mogelijk inlichtingen verschaffen over zijn verdere familie. Hoe is het met de begrafenis ondernemer? Nu ja, dat maak ik allemaal wel in orde, als die man weer komt. Eerst maar die ex-vrouw te pakken zien te krij- gen." In een bureau, waarin Dolf al zijn privé- bescheiden bewaarde, gaat men nu op on derzoek uit. En vindt naam en toenaam, alsmede adres en zelfs telefoonnummer van de ex-vrouw. Driek belt haar op en vertelt van de mishandeling met dodelijke afloop. De vrouw is kennelijk geschrokken en zegt, Bent u reeds geabonneerd op een twee - maandelijks tijd- schift met actualiteiten, cul tuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 18,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan: POSTBUS 1 - WISSENKERKE door Leida Graafland dat ze zo spoedig mogelijk naar Boxtel komt. Ja, ze bezit ook adressen van fami lieleden. Julia zal telefonisch teruggeroepen worden. Dat is met het vliegtuig een kwestie van enkele uren. Het gaat als een bange droom langs Jossa heen. Tegen middernacht arriveert mevrouw Van den Eijnde, zoals ze zich noemt, de gewezen echtgenote van Dolf. De vrouwen drukken elkaar de hand. Jossa krijgt geen onsympathieke indruk van haar. „Dolf en ik zijn indertijd als goede vrienden uiteen gegaan", legt de vrouw uit; „we zijn eigenlijk nooit kwaad op elkaar ge weest. U kent Dolf al een poosje, nietwaar? Hij was niet de man om boos op te wor den. Soms nog net een kind. Maar ik hoopte een man getrouwd te hebben en daarin vergiste ik me. Hij was gewoon niet mijn type, dat is alles. Waar ligt-ie? In Eind hoven? Morgen wil ik hem nog eens zien. Tenslotte heb ik vroeger van hem ge houden De volgende morgen is Julia er ook. Bleek en teruggetrokken. Ze wil alle bi- zonderheden weten, wie het gedaan heeft en waarom. En gaat dan met haar moeder naar Eindhoven, terwijl Jossa en Driek zo goed mogelijk voórbereidselen gaan tref fen voor de crematie. Het blijkt, dat Dolf na zijn dood niet begraven wil worden, maar gecremeerd en deze laatste wil moet eerbiedigd worden. Op de dag der crematie is er een over weldigende belangstelling, want heel wat mensen hebben de schilder Dolf Prinsse gekend. Bovendien heeft het in de kranten gestaan, dus er is ook een aantal op sen satie beluste mensen, die er bij willen zijn. Peet Voorhoud is degene, die op verzoek van Jossa, na toestemming gevraagd te hebben aan Julia, een kort woord spreekt ter nagedachtenis van Dolf. En hij doet dat op sobere, maar toch wel gevoelvolle wijze. Pas als de kist met het stoffelijk overschot op de tonen van de muziek langzaam wegglijdt, breekt de weerstand bij Julia en snikt ze haar leed uit. Jossa zelf kan ook maar met moeite haar tranen weerhouden: tenslotte waren Dolf en zij maandenlang goede vrienden. Driek houdt stevig haar hand vast als wil hij hiermee zeggen: je hebt mij, vergeet dat niet. Ik sta ook in je verdriet naast je en als ik je kan troosten, zal ik dat doen. In de aula is na de plechtigheid een eenvoudige koffiemaaltijd. Heel wat mensen komen Julia condoleren en betrekken er haar moeder en Jossa eveneens in. Al is Inge dan al jaren gescheiden, niemand heeft er bezwaar tegen, dat zij er ook bij is. Alsof ze er nog altijd bij hoort. Terug in het sterfhuis blijven moeder en dochter, alsmede Jossa en Driek achter. De laatste op uitdrukkelijk verlangen van JoSsa, want ze vermoedt, dat de ex-vrouw zal proberen voordeel te putten uit de nalatenschap van Dolf. Al zijn schilderijen bij elkaar zullen zeker een flink bedrag opbrengen. Maar Julia is evenwel degene, die een beslissing neemt: „Jossa moet voorlopig de zaak maar draaiende houden, als ze zo goed wil zijn. Dan benoemen we iemand, die alles gaat opnemen: voor raden, tegoeden, kortom alles. Als dat klaar is, komen we nog eens bijeen en dan ne men we een definitieve beslissing. Misschien heeft Jossa idee de zaak in casu de hobbywinkel verder te exploiteren? Dat horen we dan wel. We moeten proberen alles in rustig onderling overleg te klaren." Dat is verstandige taal. Jossa voelt wat meer sympathie groeien voor deze zelf verzekerde jonge vrouw. Waarschijnlijk is haar moeder 't er niet mee eens, al zegt ze niets in gezelschap van beide andere mensen. Maar haar gezicht spreekt in deze boekdelen. Er wordt koffie gedronken en daarna gaan ze gevieren nog eens het atelier door om Dolfs schilderijen te be- i kijken. Jossa verduidelijkt: „Dolf heeft als laatste vrouwelijke model Martie van Lierop uit Heeze geschilderd. Nee, niet naakt, dat wilde ze niet. Maar toch enigszins naturalistisch, dat wel. Martie is dienst meisje bij meneer Voorhoud in Helmond ze wijst op Driek bij zijn vader. Daar heeft Dolf haar leren kennen en was meteen weg van haar expressieve gezicht. Ze stemde er in toe zich te laten schilderen en zei, dat haar ouders geen bezwaren hadden „Hoe oud is die Martie?" informeert Julia, de ander in de rede vallend. „Precies weet ik het niet," antwoordt Jossa, „in ieder geval meerderjarig. Ik schat haar op een jaar of drie-, vier en twintig zeker. Ze heeft hier maar enkele keren geposeerd, omdat Dolf doorgaans in Hel mond was om haar te schilderen. In het huis van meneer Voorhoud, waar ze dus werkzaam was. Ik neem aan, dat er wat uit overgebleven is. Het staat intussen wel vast, dat Martie hier één of meer keren geweest is tijdens het paasweekeind. Meneer Voorhoud was naar een zakenrelatie in Zwitserland en had Martie vrijaf gegeven. De politie heeft verteld, dat de jongens het niet meer vertrouwden. Wat er precies is voorgevallen, is niet bekend gemaakt, maar ze hebben Dolf in tegenwoordigheid van Martie in elkaar geslagen en daarna hun zuster meegenomen naar Heeze." Julia zei: „Ik denk, dat ik hier maar blijf slapen. Jossa zal wel een kamer voor me hebben. Dan ga ik morgenvroeg naar de politie. Ik wil het naadje van de kous weten." Haar moeder is het er kennelijk niet mee eens. „Wat heb je aan al die verdere narigheid? Je vader komt er niet meer door in leven. Probeer maar zo spoedig mo gelijk alles hier te liquideren, want je houdt anders enkel nare herinneringen. Ga maar met mij mee naar huis, dat lijkt me veel verstandiger. Dan overleggen we samen, wat we uiteindelijk met al de be zittingen van je vader doen." Maar Julia houdt voet bij stuk en ant woordt: „Dat kan later wel. Ik wil eerst precies weten, wat er gebeurd is en waarom men mijn vader doodgeslagen heeft." Daar is ze niet van af te brengen. In de avond stapt mevrouw Van den Eijnde met enige tegenzin in de auto en rijdt weg. Driek verontschuldigt zich eveneens: „Ik zit voor m'n eindexamen; morgen wil ik graag weer aan de slag. Als je geen bezwaar hebt, wil ik nu graag terug naar Delft." Hoewel Jossa hem liever een paar dagen bij zich had willen houden, begrijpt ze de urgentie. Een kwartiertje later omhelzen ze elkaar in dè donkere winkel, waar de gordijnen nog neer zijn. „Hou je flink", zegt hij en liefkoost haar nog even. „Ik bel je af en toe op om te horen hoe het gaat. En in het weekeind kom ik hierheen". Dit geeft Jossa een zekere geruststelling, want ze begrijpt best, dat de afwikkeling niet zo gemakkelijk zal verlopen als Julia veronderstelt. Mevrouw Van den Eijnde is er kennelijk op uit mee te willen profiteren. Maar uiteindelijk is enkel Julia de erfgename en met haar heeft Jossa rekening te hou den. Als ze entre nous zijn en nog een si garet roken, merkt Julia op: „Jij weet zeker meer over het gebeurde hier in huis? Fi nesses en zo?" Jossa voelt zich rood worden. „Ja, maar ik vertel het liever niet. Hij is je vader." Julia zegt: „Och, ik kende mijn vader immers! Hij was vast geen heilige. Hoe jullie verhouding was, kan ik niet beoor delen. Ik neem nu aan, dat die enkel pla tonisch was, in aanmerking nemende je yriend, die Driek Voorhoud. Maar sinds vader van moeder gescheiden was, had hij op gezette tijden een vriendin, met wie hij korter of langer samenleefde. Ik ben dus wel wat gewend. Vader had zeker een verhouding met die Martie?" „Och je kunt nog niet van een verhouding spreken, daarvoor kende hij haar te kort. Overigens had ik er niet het minste ver moeden van. Nu ja, in de keren dat ze hier poseerde, maakten ze wel eens grap pen met elkaar en als ik boven was, hoorde ik ze wel eens stoeien, maar wat steekt daar in? Martie was een vrije meid en Dolf had als gescheiden man eveneens alle rechten." (Wordt vervolgd). 4e COMPETITIEWEDSTRIJD HENGELEN Op zaterdag 22 april 1978 werd er in de Oosterschelde te Colijnsplaat de 4e competitiewedstrijd gehouden door de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging. De verwachting was erg hoopvol, na de goede vangsten bij de vorige wedstrijd, gezien de goede opkomst, want niet minder dan 69 leden waren op komen dagen. Ook de weersomstandigheden werkten daaraan mee, want de zon deed zijn best om het deze middag aan de zeedijk zo aangenaam mo gelijk te maken. Alleen de vangsten waren beduidend min der dan bij de vorige wedstrijd. Er werden nu niet minder dan 178 boven- en 154 ondermaatse vissen minder gevangen dan bij de vorige wedstrijd. Ditmaal waren het er 123 boven- en 84 ondermaatse vissen. Zij leverden nog 20.560 wedstrijdpunten op. Het gewicht van de gevangen bovenmaatse vissen bedroeg 13.570 gram. Dit was meer dan de helft minder dan bij de vorige wedstrijd. Toen was het gewicht n.l. 48.200 gram. Voor de 15e mooie prijzen kwamen in aanmerking: 1. P. J. v. d. Moere, Kamperland 1165 pnt. 2. J. Kastelein, Geersdijk 1000 pnt. 3. J. J. de Haze, Kamperland 695 pnt. 4. L. M. Huibregtse, Colijnsplaat 670 pnt. 5. H. de Pan, Kamperland 670 pnt. 6. W. v. d .Vreugde, Kamperland 665 pnt. 7. B. Stage, Middelburg 620 pnt. 8. W. J. Mennes, Bergen op Z. 615 pnt. 9. H. Alberts, Kamperland 615 pnt. 10. W. Noordhoek, Oostkapelle 610 pnt. 11. J. P. Minnaard, Wissenkerke 585 pnt. 12. L. v. d. Maas, Geersdijk 575 pnt. 13. L. Meulenberg, Kamperland 505 pnt. 14. J. Bouterse, Colijnsplaat 495 pnt. 15. P. v. d. Velde, Colijnsplaat 485 pnt. De prijzen werden zoals gewoonlijk uit gereikt in café „Juliana" te Colijnsplaat door de voorzitter Biondina. Hij bedankte de deelnemers voor hun opkomst en vond de vangsten niet om over naar huis te schrijven. Verder attendeerde hij nog op de te houden feestavond op vrijdag 28 april a.s. in het Jhr. Mr. De Casembroot- huis te Kamperland, aanvang om 19.30 uur. Verdere noemde hij nog de volgende wedstrijd op Hemelvaartsdag 4 mei a.s., waaraan door elke hengelsportliefhebber kan worden deelgenomen. Inschrijven in café „Juliana" te Colijnsplaat vanaf 11.30 uur. Inleggeld is 5, —per persoon. Er wordt gevist van 12.30 tot 15.00 uur. Kruiswoordpuzzel no. 573 Horizontaal: 1. kleinigheid - 6. deel van een bloem - 11. dierengeluid - 12. een stemmig - 14. Frans lidwoord - 15. bewoner van Belgic - 17. rivier in Spanje - 20. stapel hooi - 22. immer - 23. fraai - 25. model - 27. meisjesnaam - 29. plaats in Brabant - 31. plaats op de Veluwe - 32. aanleggen - 33. deel van de Bijbel (afk.) 34. voeding - 36. hemellichaam - 38. lui tenant (afk.) - 39. maanstand (afk.) - 40. onderofficier (afk.) - 41. soort slee - 42. eenheid van kracht (afk.) - 43. wintervoer- tuig - 44. plaats van de scheve toren 46. voerbak - 48. voegwoord - 50. hofma kerij - 52. jongensnaam - 54. strijdperk 56. Aziatisch schiereiland - 57. deel van een muziekinstrument - 59. plaats in Over- ijsel - 60. duikeling - 62. zuidvrucht - 64. oosterse titel - 66. meisjesnaam - 67. titel (afk.) - 69. deel van de week - 72. na melijk (afk.) - 73. getroffen - 74. juist, correct. Verticaal: 1. aardpek, aardhars - 2. water in Brabant - 3. bloem - 4. hemels wezen 5. bergplaats - 6. zangnoot - 7. kweek S. openbare betrekking - 9. oude stofmaat 10. overblijfsel - 13. op dit moment - 15. schip - 16. leer van het heldendicht - 18. dichten - 19. rivier in Duitsland - 21. kier 22. levenslucht - 24. plaats op de Veluwe 26. eerste persoon (afk.) - 28. regelmatig weerkerend - 30. op geen enkel ogenblik 32. meisjesnaam - 35. noodsein - 37. bloei- wijze - 43. weerzin hebbende - 44. een voudige boot - 45. in het jaar - 46. smet 47. familielid - 49. iemand die veel drinkt 51. meisjesnaam - 53. onder andere (afk.) 55. meisjesnaam - 57. gespannen - 58. modern communicatiemiddel - 61. stad in Peru - 63. ex-heerser van Venetië - 65. Frans onbep. vnw. - 68. zangnoot - 70. Engels voegwoord - 71. displaced person (afk.) - 72. deel van een Franse ontkenning. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 573 Horizontaal: 1. schepel - 6. monocle - 11. pee - 12. bom - 13. als - 14. alg - 16. est 18. ski - 19. olie - 20. stom - 22. iman 24. orde - 26. aster - 28. gedoe - 29. lark 30. raket - 32. tent - 33. toe - 34. inkt 37. beest - 39. slap - 42. lepel - 43. toets 44. Rome - 45. aker - 46. noen - 49. Bram 51. Ans - 54. aga - 55. ene - 56. por 58. nop - 59. ure - 60. dralend - 61. graniet. Verticaal: 1. spaniel - 2. cel - 3. hes 4. paal - 5. loge - 6. moes - 7. Nato - 8. cbs - 9. lok - 10. eminent - 15. liter 17. stoet - 19. Omsk - 21. moot - 23. aar 25. ree - 27. ratel - 28. geest - 31. koe 34. Ierland - 35. kim - 36. teen - 37. beleg - 38. toorn - 39. stam - 40. lsk 41. portret - 47. oase - 48. naad - 49. berg - 50. aera - 52. nor - 53. spa - 56. pui - 57. ore. I

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 1