NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD EEN ILLUSIE ARMER H 1 het me 1 houdt nu sest gelezen blad op loord-Bevetand in handen Zeeland Magazine? No. 9804 Donderdag 23 maart 1978 81» jadrgng DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON 3 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 18,00 per jaar Franko per post 30,00 per jaar Advertenties 30 ct per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON Hij wijst naar buiten. „Daar staat mijn wagen. Er is een behoorlijke tent in. Als jij ook wat spullen kunt meenemen, bij voorbeeld iets om. op te koken, want dat heb ik niet en op fifty-fifty-basis mee op sjouw wilt gaan, maken we er een moord dadig weekeind van. Nou?" Ze lacht. „Ik ben gewoon overdonderd. Rekent je vader er niet op, dat je de Paas dagen in Helmond bent?" „Welnee, die laat me volkomen vrij. Als ik thuis wil komen, vindt hij het uitste kend, maar hij gunt me mijn studenten leventje." „Ik ehhoud me ten goede, Driek, maar ik ben gewoon perplex. Waaraan geniet ik de eer door jou hiervoor uitver koren te zijn? Mij dunkt, je zult toch wel voldoende keus hebben onder je vrouwelijke studenten of kennissen?" „Tuurlijk, maar jij hebt indruk op me gemaakt. Je hebt iets over je, dat ik be wonder en vooral respecteer. Een soort innerlijke adel. En weet je waarom? Omdat je mijn vader een blauwtje liet lopen. Ja, ik weet, dat hij je ten huwelijk heeft ge vraagd en je hebt geweigerd. En daar heb ik bewondering voor, hoor, want je had vanzelfsprekend een geweldig huwelijk kun nen doen met vader. Je zou in één klap opgenomen zijn in het wereldje der upper- ten van Helmond en omgeving. Dat je dit alles versmaadt bewijst, dat je karakter hebt. Mag ik daar bewondering en verering voor hebben?" „Wat het eerste betreft, mag het. Dat laatste is flauwekul. Maar wat je uitnodiging betreft, waarde vriend, ik kan zo maar niet weg!" „Je woont hier met een schilder, he? Heb je een band met hem?" Ze voelt een kleur opkomen. Als je soms denkt, dat we samenwonen in de zin van man en vrouw, heb je het mis. We zijn gewoon confraters en vullen elkaar aan: Dolf is portretschilder, mijn specialiteit is meer landschappen. Gek, dat men altijd het verkeerde denkt, als een man en een vrouw samen in hetzelfde huis wonen." „O, ik kijk niet zo krap. Maar dan is er toch geen enkel bezwaar tegen om een koffer te pakken en bij me in de wagen te stappen?" Ze denkt: ergens heb je gelijk. Waarom zal ik het eigenlijk niet doen? Hij is jong en ik ben het gelukkig ook nog. Daar staat tegenover, dat ik nog een bad moet nemen en me verkleden. Ik moet eigenlijk ook hoognodig m'n haar doen en kleren bij elkaar zoeken. Dit alles kan niet in een vloek en een zucht. Ze vraagt: „Waar wil je eigenlijk heen?" „O, een eind België in, misschien ook naar Duitsland, naar de Eifel. Waar het mooi is zoeken we een plaatsje en zetten de tent op. Heb je wel eens vaker gekam peerd?" Ze herinnert zich, dat ze eens met een vriendin gekampeerd heeft, in Hoek van Holland. Toen was ze zestien of zeventien jaar oud. Het was wel leuk, ze hadden dan ook zeldzaam mooi weer en dan is het te doen. Maar nuhet is nog lang geen zomer. Misschien heeft ze zijn vraag maar ten dele gehoord. Of is die niet voldoende tot haar doorgedrongen. Want ineens lokt 't haar aan: er enkele dagen helemaal tussen uit zijn. Met deze vlotte jongen, die er Bent u reeds geabonneerd op een twee - maandelijks tijd- schift met actualiteiten, cul tuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 18,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan: POSTBUS 1 - WISSENKERKE door Leida Graafland ineens beslist niet verlegen uitziet. Even min sloom. Ergens ziet ze ook de humor ervan in: de vader heeft ze afgewezen, nu wil de zoon met haar een weekeind er tussen uit. En waarom zal ze het niet doen? Ze gaat er naar verlangen met voorbijzien van alle eventuele bezwaren. Maar toch onderkent ze bepaalde konse- kwenties en daarom zegt ze op kalme toon: „Laten we aannemen, dat ik zeg: Akkoord, we gaan aan de rol samen. Maardan van mijn kant helemaal vrijblijvend. Zeker zonder dat ik er bepaalde concessies aan vastknoop. Dus helemaal incidenteel. Is dat duidelijk?" Hij knikt een paar keer. „Allicht. Gewoon leuk samen uit zonder meer. Ik ben van mening, dat zoiets mogelijk is. Je mag net zoveel voorwaarden stellen als je zelf wilt." „Dat zien we dan wel. Goed, ik heb er eerlijk gezegd wel zin in. Maar je zult een paar uren geduld moeten hebben. Om me gereed te maken voor enkele dagen va kantie. Dus, kom me over twee uur halen. Het is nu ze kijkt even op haar hor loge, bijna half drie. Wat denk je van half vijf?" De jongen knipoogt. „Oké, Jossa prompt half vijf ben ik hier weer. Maken we er samen een denderend weekeind van. Nou?" Ze is al aangestoken door zijn enthou siasme. „Doen we, Driek! Tot straks!" Enkele minuten later is ze in de keuken en maakt thee klaar. Met een hartig hapje erbij. Daarmee gaat ze naar het atelier, waar Dolf aan het afwerken is aan een zijner doeken. „Thee", zegt ze en schenkt gelijk in. Dolf staakt even zijn werk en komt er bij zitten. Ze drinken en eten van de toastjes, die Jossa klaargemaakt heeft. En dan komt, zo langs haar neus weg het er uit: „Ik ga straks weg, Dolf. Het weekeind er van door. Je ziet me dinsdag of woensdagmorgen na Pasen wel weer te rug. Ik neem aan, dat je er geen bezwaar tegen zult hebben?" De man kijkt haar onderzoekend aan. „Bezwaar? Natuurlijk niet. Je bent vrij te doen of te laten wat je zelf wilt. Dat is afgesproken, toen je hier kwam. Hoe komt dit zo ineens in je op? Ben je het zat?" „Och nee, dat is het niet. Maar... er komt een ondeugende blik in haar ogen als ze verder praat iemand komt me straks halen. Hij heeft me uitgenodigd." Ze denkt: hij komt er toch achter, dus waarom zal ik het niet meteen zeggen? „Zo?" Ze ziet zijn blik verscherpen en weet, dat de jaloezie bij hem weer omhoog komt. „Een hij dus. Ken ik hem?" „Ik denk van niet. Althans niet persoon lijk, veronderstel ik. Het is de zoon van Peet Voorhoud: Driek. Misschien, weet je, dat hij studeert voor ingenieur." „Zozo. met Drikus Voorhoud. Hoe heb je dat zo ineens klaargespeeld?" „O, we hebben elkaar immers een poos geleden ontmoet bij Peet thuis? Hij heeft me uitgenodigd en ik heb er wel zin in". Zonder zijn verdere commentaar of vragen af te wachten, komt ze overeind en loopt naar de deur. Daar zegt ze, met de klink in haar hand: „Ik ga een bad nemen en me verkleden. Apropos, er is nog soep en een kliek van gisteren. Je hebt 't dus enkel op te warmen. En voor het overige kun je je natuurlijk die dagen wel redden. Vergeet niet, dat het zondag en maandag Pasen is, zodat je voldoende in huis haalt Tegen half vijf staat Driek Voorhoud voor de tweede keer in de winkel. Jossa is al klaar: haar koffer staat in de winkel. Ze heeft ook nog gauw kans gezien een primus te kopen met de nodige brandstof, plastic kopjes en borden. En dito bestek. Want ze voelt wel wat voor de idee: jezelf behelpen. Eten in een restaurant is welis waar het gemakkelijkste, maar lang niet het voordeligst. Al heeft ze voldoende geld bij zich gestoken, ze is van nature zuinig en is ook niet van plan het dit weekeind over de balk te gooien. Zo bar veel heeft ze de laatste maanden niet verdiend. Be halve dan dat éne schilderij, dat Peet kocht. In de winkel is het eveneens bizonder rustig, want maart is volgens Dolf altijd een stille maand. Pas na de feestdagen zal de verkoop wel weer enigszins omhoog gaan. Ze heeft Dolf op beide wangen gekust en gezegd: „Pas goed op jezelf; werk niet te lang achter elkaar. Je ziet me met en kele dagen wel weer verschijnen." Als Driek de winkel betreedt, loopt Jossa naar voren en roept naar het atelier, als ze Driek heeft gezien: „Ik ga! Aju!" En sluit dan de verbindingsdeur. Met een lach begroet ze de jongeman: „Hai, Driek! Helemaal klaar voor ons weekeind." „Moorddadig, Jossa!" zegt hij lachend en pakt haar koffer. Als hij die ingeladen heeft en Jossa intussen al zit, neemt hij plaats achter het stuur en even later is de auto om de hoek van de straat ver dwenen. Wat de twee in de auto niet hebben gezien is, dat Dolf boven verstolen door het raam heeft gekeken tot ze uit het oog zijn verdwenen. Daarna loopt hij naar de telefoon en begint te draaien. Even later heeft hij verbinding en zegt: „Hallo, ben jij het, Martie? Tref ik het even! Met Dolf. Zeg, luister eensheb je in het weekeind nog een dag vrij? Misschien één van de Paasdagen? Wat zeg je? Het hele weekeind? O, gaat meneer Voorhoud weg. Is-ie al weg! Meid, wat let je dan om het weekeind bij mij door re brengen? Ja, Jossa is ook wegnee, niet met je baas, hoe kom 1 je erbij. Jossa heeft hem een blauwtje laten lopen. Ik had niet anders verwacht. Ja, ik ben heus het hele weekeind alleen. Tenzij je me gezelschap wilt komen houden. Wat? Doe niet zo mal, Martiein deze mo derne tijd! Nou, als je ja zegt, krijg je een eigen kamer van me, wat denk je van me? Wat wil je? Dat ik meega naar Heeze. Misschien doe ik dat dan wel één van de Paasdagen, maar kom eerst hier. Zal ik je vanavond na sluitingstijd halen? Ben ik een uur of kwart voor zeven bij je. Doe je het? Nee, daar moet je niet eerst over na gaan denken, maar het ijzer smeden als het heet is. Weet je wat? Ik ben om tegen zeven uur in Helmond. Ja, ik reken er dan op, dat je met me mee gaat. Af gesproken? Nee, we praten er nu niet meer over: zes uur sluit ik de winkel en zodra de laatste klant de deur uit is, rijd ik één minuut later weg. Meid, we maken er toch zeker een paar geweldige dagen van (Wordt vervolgd) 40 JAAR OVERHEIDSDIENST VAN WACHTMEESTER 1e KLASSE DER RIJKSPOLITIE, DE HEER D. KNOL UIT WISSENKERKE Op dinsdag 21 maart j.l. werd het feit herdacht dat wachtmeester le klasse, dhr. D. Knol uit Wissenkerke, 40 jaar geleden in overheidsdienst trad. Het gemeentebe stuur van Wissenkerke had hiervoor 's mor gens een bijeenkomst belegd in het Dorps huis, waar een aantal genodigden aanwezig was. Waarnemend burgemeester Scheele heette alle aanwezigen welkom en in het bijzonder de familie Knol en vele collega's. Men had aan de jubilaris de beste herinneringen aan zijn dienstverband in de gemeente gedurende reeds 8 jaar. In het kort werd de loopbaan nog even aangehaald: Van na de oorlog tot 1957 in Friesland; in 1957 in Noordgouwe en daarna nog een tijdje in Wolfaartsdijk. Sinds 1970 werk zaam in de gemeente Wissenkerke. In september van dit jaar zal hij met pensioen gaan, wegens het bereiken van de 60-jarige leeftijd. De wnd. burgemeester besloot met namens de gemeente een enveloppe aan te bieden en mevr. Knol een bloemetje. Adjudant Grootaarts (plv. districtscomm.) somde alle plaatsen op, waar dhr. Knol als politieman zijn taak had verricht. En noemde als voorliefde van hem: dieren en de jacht op stropers. Ook het rijk bedacht dit jubileum met een enveloppe. Namens de collega's van de groep Kort- gene sprak groepscommandant Van der Giessen waarderende woorden over dhr. Knol als collega. Een vlakschuurmachine voor het uitoefenen van zijn hobby en een bloemetje vergezelden de woorden van zijn directe baas. Na de pauze voerden nog het woord: Westdorp, als oud-groepscommandant, Stroo en Ooms als oud-collega's en Van Vliet namens de chr. bond van politie-ambte- naren. Velen lieten dit vergezeld gaan van geschenken en bloemen. Als laatste bedankte dhr. Knol alle spre kers persoonlijk. Hij sprak verder over een plezierige tijd in Wissenkerke en nodigde een ieder uit op zijn receptie 's avonds. Wnd. burgemeester Scheele besloot dit officiële gedeelte, waarna er nog een gezel lig samenzijn achteraan volgde. BRANDWEER OP REIS Op zaterdag 18 maart j.l. gingen de leden van de vrijwillige brandweer van Colijns- plaat op reis met hun dames. Ook de ere leden van het korps, de heren P. Boone en Jac. de Pree, gingen mee. Het eerste reisdoel was het Nat. brand weermuseum in Hellevoetsluis. Daarna ging men naar Rotterdam, waar men ging dine ren. Tijdens de maaltijd werd nog even stilgestaan voor het feit, dat de heren W. de Pree (voorzitter) en M. Geelhoed (plv. commandant) 20 jaar bij de vereniging zijn. Van de vereniging werd een kleine attentie aangeboden, waarbij ook de dames niet werden vergeten. Hierna ging men naar de André van Duin show en werd op de terugreis nog even Bergen op Zoom aangedaan. JAARVERGADERING STREEK VVV NOORD-BEVELAND Op 14 maart werd in de recreatiezaal van camping „De Roompot" te Wissenkerke een algemene ledenvergadering van die Streek VVV Noord-Beveland gehouden. Het jaar 1977 bracht voor de VW vele moeilijkheden met zich mee. Toch zijn we er zonder al te veel kleerscheuren af gekomen. Op de rekening 1977 komt een begrotingstekort voor van 91,50. De begroting 1978 toont een minder gunstig beeld, n.I. een tekort van ƒ6.200,—. Het bestuur zal trachten naar middelen te zoeken om dit tekort te dekken. Verder kwam er onder meer aan de orde een schrijven van de middenstandsvereniging Wissenkerke/Geersdijk, waarin zij meedeelt een kantoor beschikbaar te hebben in de Voorstraat te Wissenkerke. Deze gelegen heid zou zeer representatief zijn als WV- informatiekantoor. Zij stelt voor het VW- kantoor te verplaatsen van Kortgene naar Wissenkerke. De verhuis- en inrichtings kosten zal de middenstand op zich nemen. De voorzitter wil de vergadering over deze materie nog geen beslissing vragen, daar de brief slechts twee dagen voor de algemene ledenvergadering door het bestuur is ontvangen. Voor zo'n belangrijke beslissing is eerst ruim beraad nodig. De beslissing over deze belangrijke zaak zal echter moeten vallen in een volgende algemene ledenvergadering, die dan zeker op korte termijn gehouden zal worden. Overigens was de vergadering content met het beleid van het bestuur en had men waardering voor het oplossen van de problemen. Men sprak de hoop uit dat ook een oplossing gevonden zal kunnen worden voor het tekort op de begroting 1978. Unaniem was men van mening dat de WV hoe dan ook moet blijven voort bestaan. In het bestuur werden gekozen: dhr. I. A. de Regt, Kamperland en dhr. D. J. Zwijnenburg, Wissenkerke. Kruiswoordpuzzel no. 568 Horizontaal: 2. Europeaan - 7. menigte 9. zoogdier - 10. rivier in Spanje - 12. stuk grond - 13. voorgerecht - 14. indien 16. voorzetsel - 17. luchtvaartonderneming (afk.) - 18. steen - 19. familielid - 20. jongensnaam - 22. groente - 24. voorzetsel 25. drinkgerei - 28. zangvogel - 31. klein kind - 34. karaat (afk.) - 35. verlaagde toon 36. zonder eer - 41. soort uurwerk - 45. vlug - 46. boom - 47. Spaanse titel - 48. N.V. (Fr.) - 49. eerwaardige vader (Lat. afk.) - 50. koud - 52. bieding - 54. voordeel 56. godin - 57. prachtig - 58. hetzelfde 60. niet goed - 61. plaats in Gelderland 63. eenmaal - 64. soort hofmakerij. Verticaal: 1. gek - 3. zangstuk - 4. vlakte maat - 5. revolutie - 6. kindervoedsel - 7. wapen - 8. inhoudsmaat - 10. sekonde 11. feestkledij - 15. teken - 17. vochtig 19. maand - 21. insekt - 23. bouwland 24. titel (afk.) - 26. per expresse (afk.) 27. plaats in Duitsland - 29. godin - 30. vis 32. Duits voegwoord - 33. drank - 37. kleur - 38. goud (Fr.) - 39. Fr. onder grondse strijdkrachten (afk.) - 40. soort hond - 41. deel van een auto - 42. kostbare stof - 43. deel van een dag (afk.) - 44. verbond - 47. niets horend - 51. meisjes naam - 53. vis - 55. ontkenning - 57. zacht (van zand) - 59. snijwerktuig - 62. onmeetbaar getal. QpteMi»g kruiswoordpuzzel no. 567 Horizontaal: 1. Oslo - 4. kop - 7. kachel 13. nto - 14. basis - 16. Alida - 17. rood 19. papier - 21. een - 22. ao - 23. reeks 25. ml - 26. Ate - 28. sla - 30. e.o. - 32. r.k. - 33. terstond - 36. a.g. - 37. baron 39. pinda - 40. sneb - 42. na - 43. e.v. 45. egel - 46. innen - 48. netel - 50. ar 51. kastanje - 52. ja - 54. et - 55. blz 57. rot - 60. sr - 62. waard - 64. pa 65. aat - 67. expert - 69. spet - 71. crawl 73. gesel - 74. rei - 75. happig - 76. ren 77. long. Verticaal: 1. onraad - 2. stoot - 3. loo 4. kapelaan - 5. Osaka - 6. pips - 8. aar 9. cl - 10. hiel - 11. Ede - 12. lans - 15. si - 18. dr - 20. eb - 24. es - 25. motie 27. ergens - 29. renet - 30. esp - 31. ander 33. To - 34. ongaar - 35. dal - 36. Annam 38. ranja - 40. sik - 41. beter - 44. ver laten - 47. nat - 49. Ee - 53. statig - 55. barse - 56. zr - 58. opeen - 59. lach 60. stap - 61. ex - 62. weer - 63. ds 66. ara - 67. Eli - 68. pg - 70. pro - 72. w.p. A\

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1978 | | pagina 1