T T Uw Kerstreis of Wintersportreis Raadsvergadering Kortgene Predikbeurten Donderdagmiddag 8 december j.l. kwam de raad dezer gemeente, onder voorzitter schap van burgemeester J. L. D. van der Linde, in openbare vergadering bijeen. Met kennisgeving afwezig het lid P. van der Weele. Voordat aan de vergadering werd be gonnen, werd door een leerlinge van de Katse school, waarvan de hoogste klas op de publieke tribune aanwezig was, aan de voorzitter een bloemstuk overhandigd. Op deze laatste vergadering van het jaar 1977 stonden een groot aantal punten, die wij voor onze lezers gemakshalve hieronder laten volgen: 5. Subsidies, a. Stichting objecten van culturele waarde, b. Johanna 'Stichting. c. Beroepskeuzevoorlichting, d. Stichting Cultuurspreiding Zeeland, e. Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers, f. Kruisvereniging. 6. Credieten. aAanleggen tennisbanen te Colijnsplaat. b. Dorpshuis Kortgene. c. Evenwichtsbalk gymnastieklokaal Kort gene. d. Tractor voor kom Colijnsplaat. e. Inrichten secretariskamer, f. Investeringen vismijn. 7. Kampeerterrein, a. Tarieven 1978. b. Midgetgolfbaan. c. Vergoeding dienst- verlenen door gemeente. 8. Vergoeding gebruik lijkauto. 9. Huren sportaccommodaties, a. Sport terreinen. b. Gymnastieklokalen. 10. Drank- en Horecabelastingverordening 11. Verordening precariorechten. 12. Aantal uren vakonderwijs in 1978. 13. Wijziging verplaatsingskostenverorde ning. 14. Vergoeding godsdienstonderwijs. 15. Autovergoeding burgemeester. 16. Crediet in rekening-courant voor 1978. 17. Deelneming in garantie Streekz'ieken- huis. 18. Nota verkoop woningwetwoningen aan huurders. 19. Begrotingswijzigingen. 20. Rondvraag. Voordat aan behandeling van de agenda werd begonnen, deed de voorzitter mede deling, dat de Kroon de gemeente Kortgene in het gelijk had gesteld ten aanzien van het bestemmingsplan Oostzeedijk. Het is dus hiermede goedgekeurd. Ten aanzien van punt 5D wil Boot deze subsidie jaarlijks bezien en Blankenstijn is tegen, omdat hij de uitgangspunten fout vindt. Filius heeft moeite met dit voorstel, al hoewel hij het belang ervan wel onderkent. Volgens hem komt deze Stichting het meest ten nutte van ook nog een beperkte groep buiten ons eiland. Hij ziet liever een lagere subsidie plus een hogere contributie. Hij wil ook, dat het Dorpshuis Kortgene in de cyclus wordt opgenomen. De voorzitter zegt, dat vele andere sub sidies ook maar voor bepaalde groepen gegeven wordt, maar wel hoopt hij concrete aanwijzingen te verkrijgen dat meer voor de scholen gedaan zal worden, hetgeen door wethouder Welleman, die in het bestuur van de S.C.Z. zit, wordt gegarandeerd. Ook met het voorstel van b. en w. om de subsidie aan alleenstaande leden van de Kruisvereniging Noord- en Zuid-Beve land-West met ingang van 1979 te halveren, heeft Filius moeite. Hij wijst op een nieuwe regeling die in „Den Haag" wordt voor bereid. Kortgene is de enige gemeente die een dergelijke subsidie geeft en voor een aantal mensen betekenen die paar tientjes toch nog veel. Hij wil met die subsidie doorgaan. Mevr. Van Oeveren staat achter het voor stel van b. en w. en meent dat door die geleidelijke afbouw de mensen wat meer verantwoordelijkheid krijgen te dragen. Men kan elke keer wat reserveren en zou het helemaal niet gaan, dan kan men altijd nog een beroep op de gemeente doen. De voorzitter geeft toe, dat het inderdaad maar voor enkele mensen geldt, maar men moet het ook weer niet dramatiseren. Filius zal tegen deze ƒ2000,— verlaging stemmen, want hij vindt het jammer dat juist in de gemeente Korgene op deze uit gave bezuinigd wordt. Blankenstijn zegt ver met het betoog van Filius mee te kunnen gaan. De voorzitter stelt voor om het voorstel van b. en w. in dier voege te veranderen, dat, mocht bedoelde wet er in 1980 nog niet zijn, deze subsidie dan opnieuw be keken zal worden. Filius: ik betreur deze discussie om een tientje. De aanleg van de tennisbanen te Colijns plaat bracht ook vele tongen in beweging. B. en w. hadden bij hun voorstel de volgende motivatie gevoegd: Door de Lawn-Tennisclub Noord-Beveland is om uitbreiding van het aantal tennis banen in de gemeente Kortgene verzocht. Wij menen, gezien de groeiende belang stelling voor deze sport, welwillend tegen over dit verzoek te moeten staan. Wij hebben de navolgende voorwaarden gesteld, alvorens bereid te zijn een voorstel aan uw raad tot uitbreiding van het aantal tennisbanen te doen: de aan te leggen tennisbanen dienen in Colijnsplaat te komen; de Lawn-Tennisclub Noord-Beveland staat twee jaar garant voor betaling van de huur voor de baan en exploiteert der halve de banen. Dit geeft de gemeente na melijk de zekerheid dat als de banen er liggen er een vereniging is die deze huurt. De Lawn-Tennisclub is hiertoe bereid; zij houdt in januari 1978 een hoorzitting in Colijnsplaat om na te gaan of een eigen tennisvereniging op Colijnsplaat na de ge noemde periode van twee jaar de banen gaat exploiteren, dan wel of de voorkeur uitgaat naar het blijvend onder de Lawn- Tennisclub Noord-Beveland exploiteren; uiterlijk in 1979 moet kleedaccommo datie worden gesticht, dit om te voorkomen dat fondsvorming plaats heeft. De vereniging gaat met deze voorwaarden akkoord. Met de Lawn-Tennisclub Noord-Beveland is overeengekomen dat deze vereniging de banen in Kortgene en de twee nieuwe aan te leggen banen in Colijnsplaat zal huren voor ƒ10.000,—. Dit bedrag is vastgesteld daar de banen naar alle waarschijnlijkheid niet van meet af aan volledig bezet zullen zijn en om het grote verschil tussen huur van voetbalvelden en tennisbanen niet te vergroten maar eerder wat te verkleinen. Dit mede gezien de vrij forse huur die de vereniging moet betalen in vergelijking met tennisverenigingen in andere gemeeiiten. Door de tennisvereniging werd de voor keur gegeven aan gravelbanen, maar daar deze veel onderhoud vergen en noch de gemeente, noch de vereniging hiervoor de nodige tijd heeft, is voor kunststofbanen gekozen. De kosten van het aanleggen van twee banen met toebehoren bedragen naar ra ming 90.000, Wij stellen u voor een krediet groot ƒ90.000,— beschikbaar te stellen voor de aanleg van twee tennisbanen te Colijnsplaat en deze samen met de banen te Kortgene te verhuren aan de Lawn-Tennisclub Noord- Beveland tegen een huur van in totaal Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland Dagelijks (óók de weekends) open van 's morgens 09.00 uur tot 's nachts 01.00 uur TELEF. 01180-1 5551 Bereikbaar in de weekends Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland, Adviesburo voor jongeren en ouders, Londensekaai 39, Mid delburg, Tel. 01180-2 85 55, ook in het weekend. WEEKEND-DIENSTEN DOKTOREN NOORD-BEVELAND Spreekuur van 11.00-11.30 uur Dokter H. Janssen, Telefoon 01108 - 3 19. WIJKVERPLEGING Weekenddienst en avond- en nachtdienst 17 18 december A. v. d. Plank, Wolfertsplein 4 Wolfaartsdijk, Tel. 01198-362. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland DEC. hoogwater 16 vrijdag 6.10 18.50 17 zaterdag 7.05 19.52 18 zondag 8.08 20.59 19 maandag 9.21 22.09 20 dinsdag 10.32 23.14 21 woensdag 11.38 22 donderdag oll2 12.32 voor zondag 18 december '77 Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. J. J. Hietkamp uit Goes en 2.30 uur ds. J. Lees- temaker. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur ds. T. Rinkema en 2.30 uur kand. Kamermans, beide gecomb. in Geref. Kerk. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10.30 uur ds. Scholten uit Goes (H. Doop en kinderne- vendienst oudste groep) en 2.30 uur ds. Pronk uit Hein- kenszand. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur ds. A. M. Attema. Ned. Herv. Kerk Kortgene 9 uur ds. A. M. Attema en 19.30 uur Volkskerstzang. Ned. Herv. Kerk Wisseiikerke 10 uur ds. Goudswaard en 2.30 uur ds. H. J. Zoethout. Geref. Kerk Colijnsplaat 10.30 uur kand. A. Kamermans en 2.30 uur drs. A. Heincr jr. Geref. Kerk Geersdijk 10 uur ds. T. Rinkema en 2.30 uur kand. Kamermans; beide gecomb. in Geref. Kerk. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur drs. A. P. Heiner jr. (H. Doop) en 2.30 uur ds. Zoethout (gecomb. en koll. A.K.A.) Geref. Kerk Kamperland 10.30 uur ds. A. C. Moerman uit Middelburg en 2.30 uur ds. P. Homburg, Middelburg. Geref. Kerk Vrijg. Kamperland Gebouw Emanuel, Veerweg 53. 10.45 uur ds. A. O. Reitsema en 2.30 uur ds. R. T. Urban. Geref. Gemeente Kamperland 10 en 5.30 uur ds. Snoep uit Vlissingen. Gerei Gemeente Colijnsplaat 10 uur leesdienst en 2.30 uur ds. A. Snoep uit Vlissingen. Gerei Gemeente Kortgene 10 en 6.30 uur ds. Van Raven- zwaay en 2.30 uur leesdienst. Op 19 december a.s. hoopt onze geliefde vrouw, moeder en oma, mevr. A. Lamain - Begthel, haar 80ste verjaar dag te herdenken. Zij, die haar hierme de willen feliciteren, zijn van harte wel kom op zaterdag 17 dec. vanaf 19.30 uur in het De Casem- broothuis. I. A. Lamain. Kinderen, klein en achterklein kinderen. Kamperland, x december 1977. INLEVERING VAKANTIEBONNEN vrijdagavond 16 dec. om 7 uur. M. I. Begthel, Fri- sostraat 6, Kamperland. Heden overleed onze beste oom George Frederik Maris (wedn. van Pieternella Anthonetta de Looff), op de leeftijd van 99 jaar. Namens de familie: J. F. M. Wolse. J. J. de Looff. Kortgene, 10 december 1977. Correspondentie-adres J. F. M. Wolse, Hoofdstraat 95, Kortgene. De begrafenis heeft plaats gevonden op woensdag 14 december 1977 op de begraaf plaats te Kortgene. „Mijn hulp is van de Here, die hemel en aarde gemaakt heeft". Heden werd tot onze diepe droefheid van ons weggenomen, onze innig geliefde zoon en broeder Jankees Versluis, op de leeftijd van 24 jaar. Colijnsplaat: J. Versluis. C. L. Versluis - Vink. Jacomien en Johan. Leo. Piet. Carolien. Colijnsplaat, 11 december 1977. Beatrixstraat 33. De begrafenis heeft plaats gehad op heden donderdag 15 december op de begraafplaats te Colijnsplaat. Op 11 december 1977 is in het Dijkzigt-zie- kenhuis te Rotterdam tot onze grote versla genheid heengegaan onze geliefde neef Jankees Versluis, op de jeugdige leeftijd van 24 jaar. Colijnsplaat: J. A. Vink. E. D. Vink - Meulenberg. Leo Vink. Truus Vink - Mijnsbergen. Kapelle: Trudy Zegers-Vink. Adrie Zegers. Colijnsplaat: Kees Vink. Maja Vink - Luyk. Goes: Joke Paauwe - Vink. Rinus Paauwe. 10.000,per jaar. De sportcommissie en de financiële com missie zijn gehoord en hebben gunstig ge adviseerd. De Looff krijgt als eerste het woord en zegt bezwaar te hebben tegen de koppeling van aanleg en huur. Hij zegt uitdrukkelijk géén bezwaar tegen de aanleg te Colijns plaat te hebben, maar met de huur heeft hij meer moeite. Hij vindt dit een verkapte huurverlaging van de banen te Kortgene en vindt dat dit aanleiding geeft tot be voorrechting. Boot is bijzonder blij met dit voorstel en vindt de huur redelijk. Hij pleit voor een voorkeursbehandeling van de eigen bevol king tegenover niet-inwoners. Mevr. Van Oeveren zegt ook blij te zijn met dit voorstel en vindt dat in tegen stelling tot de voetbalvelden in de gemeente nu ook de meisjes en vrouwen in de gelegenheid worden gesteld een gezonde sport te kunnen gaan beoefenen. Blankenstijn zegt niets tegen de tennis banen als zodanig te hebben, maar gezien de vereniging te Kortgene ook op de zondag speelt, zal zij dit ongetwijfeld ook te Co lijnsplaat doen en daarom is hij tegen, tenzij er een garantie komt van niet op zondag spelen. Ondanks alles vindt hij dat de ge meente toch maar weer voor andermans hobby's op moet draaien. Er zijn wel be tere zaken te vinden. De voorzitter zegt op de woorden van De Looff, dat bet onlogisch zou zijn om iets aan te leggen zonder kennis van de huuropbrengst. Wethouder Welleman zegt volledig achter het voorstel van b. en w. te staan. Het eerste en misschien ook nog wel het tweede jaar zullen deze banen niet volledig bezet zijn. Het is helemaal geen elitaire sport meer en iedereen moet er aan deel kunnen nemen. Hij heeft de ledenlijst van de vere niging gezien en daaruit is het hem dit overduidelijk gebleken. De kosten van de voetbalvelden bedragen voor de gemeente ƒ75.000,— met een huuropbrengst van 2500,—, de tennisvelden gaan de gemeente 14.000,— kosten met een opbrengst aan huur van ƒ10.000,—. In tweede instantie zegt De Looff tegen het verschil in huur te zijn: ƒ6000,— te Kortgene en 4000,— te Colijnsplaat. Als Colijnsplaat ook 6000,zou moeten be talen, was het wat anders. Hij gaat niet mee. Hij zit hier voor de gemeenschap. Ook Boot vindt deze sport niet elitair meer. Er kunnen zodoende meer personen lid worden en schaart zich achter het voorstel van b. en w. Mevr. Van Oeveren schaart zich geheel achter de woorden van Boot. Welleman zegt dat niet alleen De Looff hier voor de gemeenschap zit, maar ook b. en w. doen dit. Persoonlijk heeft hij altijd geijverd voor de mindere man. Of dit altijd zijn vruchten heeft afgeworpen, valt moeilijk te zeggen. En ook hier moet de gewone man en vrouw een eerlijke kans krijgen. De voorzitter handhaaft het voorstel van b. en w. en brengt het in stemming. Met de stemmen van Filius, De Looff en Blan kenstijn tegen wordt het voorstel uiteindelijk aangenomen. Alsof het vorig punt de discussielust had uitgedoofd, duurde het tot aan agendapunt 17, voordat weer tongen los kwamen. De daartussen liggende punten werden alle met enige losse op- en/of aanmerkingen z.h.s. aangenomen. Bij behandeling van punt 17: het mee helpen garanderen van een geldlening van ƒ6.300.000,— door de gemeente Goes, zegt De Smit, dat de bouw van een nieuw zie kenhuis is uitgesteld tot 1983 en waarom vraagt de gemeente Goes dit aan? Zij hebben toch inkomsten uit de vestiging van het ziekenhuis aldaar. En dan nog boven dien vijf jaar vóór de bouwaanvraag. Filius zegt wel mee te willen werken, al is het dan niet van harte, maar dan wel onder voorwaarde dat het college van b. en w. er in de vergadering op aandringt, dat het bestuur meer een afspiegeling van de bevolking vertegenwoordigt. Blankenstijn vindt deze aanvraag een nor male zaak en zegt verder, dat men blij moet zijn dat dit ziekenhuis er nog is en dat men niet voor elk wissewasje naar Rotterdam moet. We geven wel voor min dere zaken geld uit. Hij heeft helemaal niets tegen een afspiegeling, maar waarom moet toch altijd dat „christelijk" afgebroken worden? De gemeenten zitten er toch al in? De voorzitter zegt bereid te zijn bedoelde afspiegeling voor te stellen, maar een ga rantie kan hij aan Filius niet geven. Op dat punt is het bestuur al meerdere malen van de voordracht afgeweken, al erkent hij, dat dit het goed recht van het bestuur is. Alhoewel in de meeste verenigingen wei nig of nooit toegepast. Het agendapunt dat de verkoop van woningwetwoningen aan huurders verwerpt en de rondvraag komen in ons volgend nummer aan de orde. WAAR OOK NAAR TOE BEGINT MET EEN KOFFER OF REISTAS VAN BIJOU Speciale kofferétage met honderden modellen. Toonaangevende merken: Samsonite, SIM, Orion, Delsey, Consul, Apollo. KOFFERS IN SKAI VANAF25 TOT 150- REISTASSEN VANAF 20 - TOT 59- BIJOU DE ZAAK OP DE HOEK Middelburg Lange Delft 44 Scgecrstraat 4a

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1977 | | pagina 2