Voor al uw drukwerk IDEEEN VAN»IDEEEH VAN SIMT MICO/^sSIMT NICO Vervolg Wissenkerke waterstanden Predikbeurten reeds eerder uw visie hierop gevraagd en wachten daar nog steeds op. De uitbreiding en verbouw van de open bare school in Wissenkerke was in april van dit jaar al een jaar in voorbereiding. Wij kunnen ons niet aan de indruk ont trekken, dat dit allemaal veel te lang duurt. Wij zien bij de te realiseren werken voor de komende periode de bouw, verbouw en uitbreiding van enkele schoolgebouwen. Past dit eigenlijk allemaal wel in het beleid od langere termijn en ook in verband met de onderwijsvernieuwingen, die op komst zijn? Denkt uw college het onderhoud van alle schoolgebouwen in deze gemeente voor rekening te gaan of moeten nemen in de toekomst? Nog één aspect van het onderwijs willen wij hier naar voren brengen. En dat is die van de openbare samenwerkingsschool. Wat is de mening van uw college over deze vorm van onderwijs. En wordt het ook eens geen tijd ,om de mening van de oudercommissies in deze gemeente te vragen? Wij vinden het rechtvaardig, dat wanneer er één school is op een dorp, deze ook principieel openstaat voor alle kinderen. Men moet een kind geen bepaalde over tuiging opdringen, omdat er geen andere onderwijsmogelijkheid is in dat dorp. De gemeenteraad behoort in dit geval het schoolbestuur te zijn, met daaronder de oudercommissies. Bij de invulling van het onderwijsbeleid dient uw college ook deze aspecten te betrekken en zal bij de besluitvorming geen eenzijdige vorm van onderwijs mogen wor den gecreëerd. Tweede jachthaven te Kamperland. De laatste jaren was de tweede jacht haven een regelmatig terugkerend onder werp in het college en ook in de raad. Ontwikkelingsmaatschappijen, e.d. hebben uw college en raadsleden regelmatig be stookt met suggesties, vragen, opmerkingen, enz. Door uw college is elke keer aange drongen op geduld voordat u iets aan de openbaarheid wilde prijsgeven. Dit is door de raad steeds betracht, maar wanneer wij nu tussen de regels van de begrotingsbrief moeten lezen, dat die jachthaven er komt, vinden wij dit een vreemde vorm van inlichten. Wij spreken dan ook hier van een zeer teleurstellende vorm van het ver strekken van inlichtingen en dan hebben wij het nog zacht uitgedrukt. Wat zijn uw beweegredenen geweest om nu ineens deze opdracht te geven? Heeft uw college vroeger toezeggingen gedaan, die nu gestalte moeten krijgen? Hoe zit het met de erfpachts-overeenkomst? Een CDA-raadslid had, dachten wij, nog een tiental andere vragen eens aan uw college voorgelegd. Wij zullen die vragen hier niet herhalen, maar vindt uw college het niet interessant om deze ook eens te beant woorden? Wij willen er nog het volgende over zeggen. In uw toelichting schrijft u dat daar een jachthaven komt voor 400 lig plaatsen en dat de raad nu nog alleen maar hoeft te zeggen wie dit geheel gaat exploiteren. Het gebied waar de jachthaven gepland is heeft de bestemming van na tuurgebied. De raad zal, eventueel met goedvinden van andere instanties, toch dit bestemmingsplan moeten veranderen. Of beschouwt uw college dit als een forma liteit? Wanneer deze jachthaven wordt aangelegd zonder subsidie zal dit wel tot uitdrukking komen in de hoogte van het bedrag dat voor een ligplaats moet worden betaald. Als een projectontwikkelaar deze jachtha ven gaat exploiteren hoeven wij ons als gemeente daar geen zorgen om te maken. Alleen vragen wij dan ons wel af: Voor wie wordt deze jachthaven gebouwd? Het beheer in eigen hand houden zal, om de ligplaatsen dan betaalbaar te maken voor grote groepen van mensen, een zo danige financiële druk op onze gemeente leggen, dat wij ook daar nog vele vraag tekens achter zetten. Om dus over de ex ploitatie een besluit te nemen, kunnen wij ons nog niet uitspreken, omdat de finan ciële konsekwenties ons nog ten ene male onduidelijk zijn. Wat wij wel denken te kunnen overzien is de zeer grote oppervlakte welke dit geheel in beslag gaat nemen. Aangezien er niet enkel een haven gelegd zal worden, dienen wij ook te praten over de daarbij behorende gebouwen, loodsen, toiletten, e.d. Dit zal het verdwijnen betekenen van de gehele oever vanaf Pit Beton tot aan het Veerse Meer. Er is in deze raad wel eens meermalen gevraagd: Is er nog plaats voor onze eigen inwoners? Als de realisering van dit plan gestalte krijgt, zeggen wij: Er wordt veel plaats ontnomen aan de oevers, ook en vooral voor onze eigen inwoners. Wegens overbelasting van de verpozings steigers heeft men een 24-uurs parkeersys teem. Door de toename van boten na de aanleg wordt dit dan een 12-uurs systeem? Om nu> de mening van andere personen. groeperingen, verenigingen en andere orga nisaties over de aanleg en gewenste ex ploitatie van deze jachthaven eens te horen, verzoeken wij u een openbare hoorzitting te organiseren. Wij vinden dat de hoorzit ting moet kunnen bijdragen tot een recht matige besluitvorming. In dit verband wijzen wij op het feit, dat indien het college een hoorzitting af wijst, de PvdA-fractie toch ernstig zal over wegen om dit als een voorstel naar voren te brengen. Maar alvorens daartoe over te gaan, zullen wij eerst de reactie van uw college hieromtrent afwachten. Algemeen. De openbaarheid van uw college is niet groot te noemen. Graag hadden wij een positief standpunt van u gezien op het openbaar maken van de gesprekken met de Bevelandse gemeenten. Op deze vergaderingen doet u gezamen lijke voorstellen opstellen, waar wij als raad buitenspel worden gezet. De mening en opstelling van andere gemeenten (en onze eigen gemeente) wordt ons op deze manier onthouden. U vraagt van ons vaak een eensgezind standpunt in te nemen ten op zichte van andere gemeenten; nu dan willen wij die mening van andere gemeenten wel uit eerste hand weten. Over de vertrouwe lijke gesprekken kunt u toch stellen, dat uw college daarbij een stuk vertrouwen aan de raadsleden moet geven, om die dingen die dan zo geheim zijn, niet naar buiten te brengen. Wilt u alsnog uw standpunt hierover nader bezien en liefst in positieve zin wijzigen? Uw college schakelt voor het vragen van rechtskundige bijstand vaak particuliere bu reau's in. Wij zijn van mening dat dit ook via de Vereniging van Nederlandse Ge meenten kan geschieden. Is het juist dat wij daar aan betalen en dus ook gratis gebruik van kunnen maken? Bij de reorganisatie binnenlands bestuur willen wij opmerken, dat wij liever zien dat de kleintjes één grote maken, dan dat de kleintjes opgeslokt worden in een groot geheel. En u zult bij het lezen van bovenstaande begrijpen, dat wij het dan over de gemeentelijke herindeling hebben. Bij de reorganisatie van het binnenlands bestuur zal de gemeente de taak van het welzijnswerk toebedeeld krijgen. Wil uw college hierover in kontakt treden met de gemeente Kortgene? Hierdoor zou op Noord-Beyeland dit werk gezamenlijk aan gepakt kunnen worden. Wij hopen dat volgend jaar bij de in stallatie van de nieuwe raad de gemeen telijke commissies eens uitvoerig aan de orde komen. Wij denken evenals 4 jaar geleden dat o.a. een inhoudelijke uit breiding van de bestaande commissies de inspraak in deze gemeente zal kunnen be vorderen. Maar ongetwijfeld komen wij bij de installatie van de nieuwe raad met definitieve voorstellen daarover. Aan het einde van dit verslag gekomen, hopen wij in goede harmonie de verkie zingen voor een nieuwe raad in te gaan. Laat de goede verstandhouding niet ver stoord worden omdat wij als concurrenten de verkiezingsstrijd in moeten gaan. En wij spreken de wens uit dat de gemeen telijke verkiezingen in het belang van de inwoners van onze gemeente worden ge streden. Een streven om zoveel mogelijk mensen naar de drie (of misschien vier) verkiezingen te krijgen, moet een gezamenlijk streven van deze raad en het college zijn. De P.v.d.A.-fractie, L. J. Blok en J. H. Uijl. (Het vervolg volgende week). Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland Dagelijks (óók de weekends) open van 's morgens 09.00 uur tot 's nachts 01.00 uur TELEF. 01180-1 55 51 Bereikbaar in de weekends Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland, Adviesburo voor jongeren en ouders, Londensekaai 39, Mid delburg, Tel. 01180 - 2 85 55, ook in het weekend. WEEKEND-DIENSTEN DOKTOREN NOORD-BEVELAND Spreekuur van 11.00-11.30 uur Dokter W. J. Klein Wassink, Telefoon 01199 - 3 04. WIJKVERPLEGING Weekenddienst en avond- en nachtdienst 3 4 december. Mevr. J. Heijboer, Zuidstr. 11, Wissenkerke, Tel. 01107 - 447. J| geldig yoor Hj de noordkust H van Noord-Beveland DEC. hoogwater 2 vrijdag 6.11 18.36 3 zaterdag 6.59 19.28 4 zondag 7.55 20.27 5 maandag 8.58 21.33 6 dinsdag 10.06 22.46 7 woensdag 11.12 23.52 8 donderdag 12.14 voor zondag 4 december '77. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Zoethout (2e adv.) m.m.v. Harpe Davids en 2.30 uur gecomb. dienst in Herv. Kerk, dhr. M. Allewijn uit Middelburg. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur ds. A. P. Heiner en 2.30 uur ds. J. L. Leestemaker (beide gecomb. Herv. Kerk). Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. H. M. Strating uit Goes (kindernevendienst oud ste groep) en 2.30 uur ds. Zoethout. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur dhr. Jorritsma uit Vlissingen, extra koll. oecum. arbeid en 16.00 uur bevesti- gins- en intrededienst te Kort gene. Vertrek 15.30 uur kerk. Ned. Herv. Kerk Kortgene 16.00 uur intrededienst ds. A. M. Attema, m.m.v. Ned. Herv. kerkkoor. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. J. L. Leestemaker (gecomb.) en 2.30 uur ds. J. Blok van Baarland. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur drs. A. Schippers uit Amsterdam en 2.30 uur gec. in Herv. Kerk dhr. M. Allewijn uit Middelburg. Geref. Kerk Geersdijk Gecomb. diensten in Herv. Kerk 10 uur ds. Heiner en 2.30 uur ds. Leestemaker. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. J. L. Leestemaker en 2.30 uur drs. A. Schippers uit Amsterdam, beide gecomb. in Herv. Kerk. Geref. Kerk Kamperland 10 uur ds. J. G. Arensman en 7 uur jongeren-evangelisa- tiedienst, ds. P. Boomsma, dir. Youth for Christ Nederland. Geref. Kerk Vrijg. Kamperland Gebouw Emanuel, Veerweg 53. 9.30 uur leesdienst en 2.30 uur ds. P. Schelling. Geref. Gemeente Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gemeente Colijnsplaat 10 en 4 uur leesdienst Geref. Gemeente Kortgene 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Voor de overstelpende be wijzen van medeleven in de vorm van bloemen, fruit, post, cadeau's en bezoeken, tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, zeg ik u allen, ook na mens Bart, Dianne en Wilmar, zeer hartelijk dank. Adri Wattel - Hoogerheide. Kerkstr. 10, Wissenkerke. Voor de vele bezoeken en het vervoer met de auto, de zeer vele kaarten en bloemen tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en ook tijdens mijn thuis komst, zeg ik, mede na mens mijn vrouw en kin deren, alle familie, vrien den en bekenden hartelijk dank. M. J. Filius. Molenweg 26, Kamperland. H Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt. Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkun dige. L. Vorststraat 18, Goes, Tel. 01100-2 75 26. St. Nicolaas ideevoor bont! De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS nu nog zeer lage kadoprijzen! m. garantie. Desg. soepele krediet service. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C., Tel. 010-117.117. Parkeren v. zaak! Bij koop reisgeld v. 2 pers. terug (ook benzine). 1 en 2 dec. tot 21 uur geopend. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze beste zwager Leendert Jan de Bruine, op de leeftijd van 74 jaar. Namens de familie Zwemer. Wissenkerke, november 1977. G5 o ga o Lange Delft 44/Segeersstraat 4a o <2; ft C'J o era doqo Middelburg - De zaak op de hoek

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1977 | | pagina 4