NOORD-BEViLANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD EEN ILLUSIE ARMER R Babalu music service is gestart in Zeeland het U houdt nu meest gelezen blad Noord-Beveland In handen No. 3784 Donderdag 3 november 1877 81e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TELEFOON 3 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ17,50 per jaar Franko per poat 27,50 per Jaar Advertenties 28 ct. per mm., excl. BTW Voor fouten In advertenties per telefoon opgegeven, binnen vrif geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON Ook Els weet niets. Nee, Jossa is niet bij haar geweest. Ze heeft zelf moeilijkheden genoeg en maakt en passant tante ermee kenbaar: „Antoon en ik gaan uit elkaar." Corrie schrikt en vraagt bizonderheden. „Hoe kan dat nu? Altijd gedacht, dat jullie zon goed huwelijk hadden." „O, het botert al meer dan een jaar niet tussen ons. Antoon houdt het met één van de kapsters. We hebben er de groot ste ruzie over gehad, maar hij is niet van plan met haar te breken, integendeel: hij wil met haar trouwen en heeft al een schei ding aanhangig gemaakt. Het gaat er nu maar om: wie houdt de woning. Ik ben niet van plan te capituleren en heb ook een advokaat in de arm genomen. Antoon zqu me maar wat graag op straat zetten, maar daar krijgt hij de kans niet toe. Ik wacht eerst af aan wie de woning toege wezen zal worden. Geloof maar, dat ik van hem zal plukken. We zijn in gemeen schap van goederen getrouwd, dus de helft is van mij. Ook van de zaak. Dat wast al het water van de zee niet af." Het is een probleem bij een probleem. Corrie stelt haar man ervan op de hoogte en deze reist naar het stadje, waar de zaak is van Antoon Slems. Natuurlijk kent An toon hem, want oom Frans was immers voogd over Els tot ze meerderjarig was. De man begrijpt best, dat Els bij hem haar nood geklaagd zal hebben en wijst enkel naar boven. „Ze is thuis; gaat uw gang." Oom Frans praat een uur met haar en geeft haar geld, zodat ze niet langer van Antoon afhankelijk is. Hij zal ook haar advokaat een voorschot geven. „Laat je niet kisten; zodra er grotere moeilijkheden komen, bel je me. Ik sta vierkant achter je en tante Corrie eveneens, dat weet je/' In een opwelling van dankbaarheid om helst de vrouw snikkend haar oom. „Dank je, oom Frans, je bent een schat. Als alle mannen waren zoals jij, bestonden er nooit narigheden." Maar met dit alles weet men nog altijd niet, waar Jossa ergens uithangt. Alle fa milieleden zijn heel voorzichtig gepolst, maar niemand heeft na het verlovingsfeest Jossa gezien of gesproken. Haar verblijf plaats is niet te achterhalen. Op gezette tijden belt oom Frans naar Sams huis in Hillegersberg en krijgt dan eindelijk, eind september de man aan de lijn. „O, is Jossa niet thuis? Nee, geen idee, waarheen ze dan getrokken is. Ja, we hebben woorden gehadhad eigenlijk weinig om 't lijf, maar Jossa maakte er een drama van. Nee, ik ga niet in bizonderheden treden, Frans, als Jossa het nodig vindt om 't te vertellen, is dat haar zaak. Dat verbreken van onze verloving is kinderachtig. Aanvankelijk dacht ik, dat ze dit in een opwelling had gedaan, helemaal niet nodig. Als u haar spreektik ben bereid alles te vergeven en te vergeten en alsnog te trouwen. Op de afgesproken datum: 15 december." Hoewel Frans Hunninkhuizen aandringt op bizonderheden, is Sam van Slagen niet van zins er ook maar iets over los te laten. „De sop is de kool niet waard, Frans, werkelijk niet. Gewoon een ordinair ru zietje tussen twee geliefden over een pro bleempje, wat eigenlijk niet eens deze naam verdient. Maar daarover had Jossa zo haar eigen gedachten." En daarmee moet oom Frans het doen. Men wacht nog een week, maar als het Bent u reeds geabonneerd op een twee - maandelijks tijd- schift met actualiteiten, cul tuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 18,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan: POSTBUS i - WISSENKERKE door Leida Graafland inmiddels oktober is geworden, gaat het Frans Hunninkhuizen toch te gortig worden. Jossa is nu meer dan vijf weken weg. Die Van Slagen probeert nu wel te bagatel liseren wat er is voorgevallen op die be wuste feestavond, maar dat er toen wat meer heeft plaatsgevonden dan een gewoon meningsverschil, staat bij hem vast. Hij kent een paar lui bij de politie. Er is een paar malen ingebroken in zijn pakhuis bij de haven en zodoende kent hij een recher cheur van de Maasstedelijke politie: Vore naar. Hij neemt kontakt met de man op en vertelt van de verdwijning van zijn pleegdochter en nicht. De man vraagt, hoe oud die Jossa is en krijgt ten antwoord: drie en twintig, bijna vier en twintig. Dan is er weinig aan te doen. Is ze getrouwd? Nee? De man haalt zijn schouders op. „Wat wilt u, dat wij doen? Een oproep plaatsen? Gestel, dat dit gebeurt en de jongedame komt 't te weten. Als ze, om welke reden dan ook, weg wil blijven, is dat haar zaak, meneer Hunninkhuizen. Dan kunnen wij zelfs moeilijkheden krijgen, als we een onroep laten publiceren. Dat kan ze ons hoogst kwalijk nemen en als zij dat door geeft aan onze chef, word ik op het matje geroepen. Het spijt me, meneer, maar daar aan kan de justitie weinig doen. Iedere normale volwassene heeft het recht in ons land en daarbuiten zijn of haar eigen weg te gaan, zolang hij of zij niet met de straf rechter in aanraking komt. Is het een ge trouwde man of vrouw, wordt de zaak anders, maar een vrijgezelle jonge vrouw... nogmaals, het spijt me voor u." Zodat Frans Hunninkhuizen onverrich- terzake terugkeert, al heeft hij er geen vrede mee. Drie dagen later is hij bij iemand, die adverteert als particuliere detective. Frans Hunninkhuizen heeft het nooit erg op deze mensen voorzien. Dat komt voor in boekjes, op de film en de televisie, maar in werkelijkheid twijfelt hij er aan. Evenals een man, die in zijn hart kwakzalvers ver acht, maar bij de dokters geen baat vindt, gaat Frans toch naar de man, die in Den Haag domicileert Een soort van chauvinisme geeft hem overigens al een vooroordeel tegen iemand uit Den Haag, want hij vindt het een „kalekak-stad", zoals hij het noemt. Toch heeft hij een gesprek met ene meneer Den Boore. En moet zoveel mogelijk bi zonderheden over Jossa vertellen. Een foto? Ja, we hebben natuurlijk foto's van Jossa, maar helemaal vergeten er een paar mee te nemen. Hindert niet, stuurt u die vandaag nog op; gaan we morgen meteen aan het werk. Hobby's? Werkte ze ergens? O, was ze verloofd. Wie is die verloofde? Ene meneer Sam van Slagen, een grote fruit- exporteur en importeur in Rotterdam. Woont in Hillegersberg. Heeft die Jossa broers of zusters? En vertelt u me eens wat over haar eigenaardigheden, had ze een bepaald soort vrienden of vriendinnen of bizondere kontaktenalles kan immers van belang zijn, nietwaar? Gedurende bijna twee uur is Frans Hun ninkhuizen bij de detective. De man heeft een recorder aangezet en beperkt zich tot het maken van een paar aantekeningen. „Straks werk ik dit allemaal uit," verdui delijkt de man. „Het spreekt vanzelf, dat u op onze uiterste discretie kunt rekenen. Geef me uw telefoonnummer Als Frans ruim twee uur later weer door Den Haag rijdt in de richting van het Rijswijkseplein, heeft hij ergens een voldaan gevoel. Ondanks alles heeft hij wel enig vertrouwen in de man. En hij weet niet, dat deze inmiddels al een assistent van hem gebeld heeft: „Er is een zekere Jossa Hunninkhuizen verdwenen, sinds begin sep tember. Drie en twintig jaar. Je krijgt mor gen een volledig signalement en misschien een foto. Van belang is, dat ze schildert en haar schilderijen signeert met haar voor naam: Jossa. Dat is een belangrijk aan knopingspunt, dat jij gaat uitwerken. Je bent immers op jouw manier kunstkenner? Doe dus je best." in Arten vindt Jossa Hunninkhuizen ge leidelijk aan zichzelf terug. Het gebeurde op de avond en nacht van de tweede sep tember zakt weg alsof het in een ver ver leden heeft plaatsgevonden. Langzaam bouwt ze zich een nieuw wereldje op. Ze schildert landschappen en heeft kontakt met Adolf Prinsse, die voldoende commercieel is aan gelegd om naast zijn liefde voor de kunst zijn kunde ook lucratief te exploiteren door middel van zijn hobbyzaak. Jossa komt nu regelmatig bij hem, drinkt koffie met de man en ontmoet zodoende een keer zijn dochter Julia. Is getroffen door haar schoonheid en kan zich voorstellen, dat de moeder ook wel met zichzelf voor de dag zal kunnen komen. Julia is op een afstand, intuïtief wantrouwend tegenover deze vreemde vrouw, die ook schildert. Dolf Prinsse laat een paar doekjes van Jossa zien en het meisje bewondert ze. Ze blijft en drinkt koffie en rookt de ene sigaret na de ander. Dan vindt Jossa het tijd worden om vader en dochter alleen te laten. Pas dagen later, als ze weer eens bij hem in de winkel is. hebben ze het over Julia, die waarschijnlijk volgend jaar naar de Uni versiteit zal gaan. „Ze wil graag arts wor den," verduidelijks Dolf. „Flip, de vriend van Inge, mijn gewezen vrouw dus, kan het betalen. Fijn voor Julia. Ik hoop, dat ze het op prijs stelt en het niet als iets van zelfsprekends beschouwt, zoals de jeugd dat tegenwoordig doet." Jossa zegt nooit veel als Dolf praat. Ze luistert liever en vindt hem niet onsym pathiek. Hij heeft één keer voorgesteld haar te schilderen. „Je bent knap. Jij be grijpt het misschien beter dan ieder ander, wat ik daarmee bedoel, omdat je zelf ook schildert. Ik bedoel niet knap in de zin, zoals de meeste mensen dat verstaan. Ik bedoel: schoonheid. Je bent begenadigd met een mooi lichaam, dat bijna volmaakt genoemd kan worden." Jossa heeft haar hoofd geschud. Ze voelde een blos opkomen. „Zet het maar uit je hoofd, Dolf, het gaat niet door. Ik heb een nare ervaring." Meer zegt ze niet. Als hij jarig is, heeft ze een kadootje voor hem: een boek over een aantal be kende en minder bekende Franse schilders met vele afbeeldingen. Hij vindt, het ge weldig en dankt haar met een kus op de wang. 's Middags is Julia er ook, zodat Jossa dan een excuus heeft om te verdwij nen. Maar Dolf volgt haar naar de winkel en dwingt haar de belofte af 's avonds nog een uurtje te komen. „Dan is Julia weer weg." (Wordt vervolgd). Per 1 oktober j.L is het artiestenbureau „Babalu" van start gegaan. Voordien deden zij alleen de verzorging van hun eigen drive-inn-show, die 22 oktober nog in Kam perland te zien was. De animo op die avond was niet erg groot, maar er zat wel stemming in. Het begin van de avond was een verrassing voor het publiek en de medewerkers van de BABALU, daar één van de versterkers het had opgegeven tijdens het vervoer. Dit werd later op de avond verholpen door een nieuwe versterker, die vlug uit Mid delburg was gehaald. Men heeft nu zelfs, om alle narigheid uit te sluiten, een geheel nieuwe versterker aangeschaft, waar o.a. Dr. Hook and the Medicine Show en James Brown ook mee werken. Verder is op de drive-inn-show in Kam perland voor het eerst in Zeeland een wol kenmachine getoond, die zeer in de smaak viel bij het publiek, evenals de sensationele lichtshow. Dit alles is weer te zien op 19 november in Wissenkerke, waar de BABALU dan in de bekende BABALU-sfeer een disco-avond organiseert. Men hoopt dan wel op een groter aantal publiek en stemming is verzekerd. Het artiestenbureau is, zoals eerder ge zegd, pas 1 oktober losgebarsten. Door de grote en toenemende vraag naar orkestjes en artiesten heeft BABALU gemeend hier door de showwereld in Zeeland wat meer kans te geven, en is op het ogenblik nog druk bezig met zoeken van artiesten en orkestjes. Ieder orkestje kan daarom, indien zij nog niet door iemand van de BABALU zijn benaderd, zich vrijblijvend inlichtingen verschaffen. Telefonisch kan dat via nummer 01180- 13889 of 15476 en schriftellijk kan dat naar het adres: Meanderlaan 394 in Mid delburg, of 19 november persoonlijk in Wissenkerke in het dorpshuis, als BABALU's drive-inn-show daar is, waar het zeker weer heel gezellig wordt. HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 29 oktober 1977 hield de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging haar 6e competitiewedstrijd in de Ooster- schelde in de omgeving van Colijnsplaat. Er kwamen nu 2 deelnemers minder op dagen dan bij de vorige wedstrijd. Toen werden er 59 deelnemers ingeschreven en nu 57. Er werden nu 88 bovenmaatse en 72 ondermaatse visssen gevangen. De vorige wedstrijd bedroeg dit aantal 85 en 53. Bij het aantal wedstrijdpunten die gescoord werden, was er ook nogal wat verschil. Het werden nu 16.030 punten en een ge wicht aan vis van 11.150 gram. De vorige maal waren het 18.055 punten en een gewicht van 14.495 gram. Zodoende zien wij dat er in elke gehouden wedstrijd ver schil is. Zelfs het aantal pechvogels was verschillend. Nu waren er maar 4 deel nemers, die geen enkele beet hadden „gehad. De vorige maal waren het er maar liefst 11. Zelfs de prijswinnaars waren niet dezelfde personen, al waren er enkele bij die ook de vorige maal in de prijzen waren gevallen. De prijswinnaars waren als volgt: 1. B. Stage, Middelburg 1140 pnt. 2. L. v. d. Velde, Colijnsplaat 1025 pnt. 3. Ed de Kam, Kamperland 910 pnt. 4. H. de Pan, Kamperland 790 pnt. 5. J. P. Minnaard, Wissenkerke 775 pnt. 6. A. J. Provoost, Goes 740 pnt. 7. C. P. v. d. Moere, Colijnsplaat 730 pnt. 8. Ph. Leendertse, Kamperland 720 pnt. 9. P. M. Kastelein, Geersdijk 675 pnt. 10. A. Kastelein, Geersdijk 640 pnt. 11. J. Lamse, Colijnsplaat 570 pnt. 12. J. J. de Haze, Kamperland 470 pnt. 13. Th. de Looff, Kortgene 460 pnt. 14. R. Veldhuis, Colijnsplaat 420 pnt. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter P. v. d. Vreugde uit Kamperland. Hij bedankte de deelnemers voor hun opkomst en deelde nog mede, dat er nog steeds loten voor de te houden verloting verkrijgbaar waren. De volgende wedstrijd zal gehouden worden op 12 nov. a.s. op dezelfde plaats. Inschrijven vanaf 12.30 uur in café Juliana te Colijnsplaat. Er wordt gevist vanaf 13.30 tot 16.00 uur. «O. 550 Horizontaal: 1. kruiderij - 6. eerzucht - 12. vrouwelijk zoogdier - 13. vogel - 15. geogr. aanduiding (afk.) - 16. jongensnaam - 17. nummer (afk.) - 19. direct - 23. niet par keren (afk.) - 24. plaats in Utrecht - 25. huisdier - 26. hebberig verlangen - 28. lichaamsholte - 30. zangnoot - 31. zijrivier van de Donau - 33. aanzien - 34. muziek- instrument - 36. kostbare stof - 38. deel 1 van het lichaam - 40. N.V. (Duitse afk.) J 41. ambtshalve (Lat. afk.) - 42. zangnoot 43. vogelprodukt - 45. unieke - 48. plaats in Groningen - 50. rode verfstof - 52. insekt 54. soort wortel - 56. voorzetsel - 57. op tocht - 59. slot - 60. gezet - 62. meer- armige riviermond - 63. N.V. (Franse afk.) 65. plaats in Zuid-Holland - 68. vanaf (afk.) 69. kledingstuk - 71. plaats der oudheid 72. getij - 74. dwaas - 75. aanstoot geven 76. striemend, scherp. Verticaal: 1. werelds - 2. deel van het hoofd 3. zangnoot - 4. maanstand (afk.) - 5. communicatiemiddel - 7. graafdier - 8. bewijs, teken - 9. bekende motorraces (afk.) 10. elektrisch geladen deeltje - 11. bezigheid 14. de dato (afk.) - 18. Spaanse titel - 20. bouwland - 21. jongensnaam - 22. soort rijtuig - 24. verzachten - 27. zoon (afk.l 29. selenium (afk.) - 30. inhoudsmaat (afk.) 32. huidmondje - 34. geloofsbelijdenis - 35. Chinees-Indisch gerecht - 37. deel van het hoofd - 39. vreemde munt - 44. uitvlucht 46. niets - 47. wondvocht - 48. plaats in Brabant - 49. rustig, beheersd - 51. titel (afk.) - 53. onderofficier (afk.) - 55. voeg woord - 58. zaniken, zeuren - 59. wand versiering - 61. waarmerk - 64. bloeiwijze 66. aanzien - 67. gewicht (afk.) - 68. voor zetsel - 70. natuurkundeterm (afk.) - 73. insekt - 74. deel van een Franse ontkenning. Op]as*lng kraiiuraordpaxz& no. 549 Horizontaal: 1. grotesk - 7. addende - 13. rit - 14. parodie - 16. ara - 17. iets - 19. puree - 20. haan - 21. ego - 23. kam 24. gijs - 25. mur - 27. ns - 28. de - 29. toe 31. ik - 32. eg - 33. sla - 35. no - 37. he 38. pleet - 39. plein - 41. do - 42. alp 43. ijs - 45. reuze - 47. eland - 50. es I 52. ir - 53. kil - 55. tt - 56. bl - 57. tam i 59. is - 60. pi - 61. ada - 62. oog - 64. alg 66. eer - 68. anti - 70. plaat - 72. robe 74. not - 75. drommel - 77. mee - 78. f droesem - 79. elegant. Verticaal: 1. grimmig - 2. rie - 3. otter 4. ep - 5. aap - 6. kruk - 7. adem - 8. die 9. de - 10. naast - 11. dra - 12. aandeel 15. oraal - 18. sg - 20. hij - 22. ongedurig 24. generatie - 26. uk - 30. oh - 32. el 33. steek - 34. appel - 36. oi - 38. por 40. nijd - 44. letland - 46. ei - 48. nt 49. planeet - 51. sa - 54. islam - 56. bd 58. motto - 61. aroma - 63. oi - 64. alom 65. game - 67. er - 69. nor - 70. pre - 71. tol - 73. bon - 75. de - 76. Ie.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1977 | | pagina 1