voor jong en oud schaatsen De Roompot gesloten Raadsvergadering Kortgene Grote toneelavond m PI BB IK ti GILLESSE In de donderdag 10 februari j.l. gehouden openbare raadsvergadering is het lid Filius met kennisgeving afwezig. Na het welkomstwoord van de voorzitter, burgemeester Van der Linde, worden de no tulen met enige correcties vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter doet hierna enige medede lingen en zegt daarin o.m. dat voor de sa menstelling van het gemeenteblad een re dactie-commissie wordt gevormd, waarin voor Kortgene zitting heeft mevr. Brinkman en voor Kats de heer Boone. Voor Colijns- plaat wordt nog uitgekeken. De burgemees ter plus een ambtenaar van de secretarie zullen het geheel completeren. Op 3 maart, aldus de voorzitter verder, zal er een hoorzitting zijn in Kortgene be treffende de renovatie van woningen en op 8 maart voor Colijnsplaat en Kats met hetzelfde doel. Aan de Prot. Chr. Basisschool „Open Hof" wordt medewerking verleend in de aanschaf van verduisteringsgordijnen, daar met de oude overgordijnen onvoldoende viel te verduisteren om dia's en/of films te vertonen. Hierna worden enige onderwijsbesluiten genomen, te weten: a. aan de Ver. voor Prot. Chr. Schoolonderwijs te Colijnsplaat wordt voor 1977 een voorschot verleend van 2400,— op de vergoeding in de kosten van het vakonderwijs; b. aan dezelfde vere niging wordt voor het jaar 1977 een voor schot verleend van 32.238,40 in de ex ploitatiekosten; c. het bedrag der vergoe ding waarop bovengenoemde vereniging aan spraak kan maken over 1976 wordt bepaald op 26.722,66 en het bedrag van het over dat jaar te veel genotene wordt bepaald op ƒ835,08; d. vastgesteld worden de voor schotten per lokaal en per kleuter voor 1977 ten behoeve van de Bijzondere Kleuterschool te Colijnsplaat en e. vastgesteld wordt de vergoeding waarop voor 1976 deze kleuter school aanspraak kan maken, alsmede het bedrag dat moet worden terugbetaald. Voor de doorberekening van de riolerings stelsels van Colijnsplaat en Kats wordt een aanvullend krediet van ƒ2000,— beschik baar gesteld. Dit in verband met een tussen tijdse prijsverhoging. Eerder was reeds een bedrag van 27.000,— beschikbaar gesteld. Voor het bouwrijp maken van het be stemmingsplan Noord II in de kom Kortgene wordt een bedrag gevoteerd van 91.240,—. Naar aanleiding van de op 20 januari plaats gevonden hebbende aanbesteding wordt dit werk opgedragen aan het Aan nemingsbedrijf Schouwen-Duiveland te Zie- rikzee, die de laagste inschrijver was. Het lid De Looff heeft geen bezwaren, maar wil het college toch in herinnering brengen dat plan Noord I niet geheel vlek keloos is verlopen, daar vele veranderingen moesten worden aangebracht en verwacht daarom dat plan Noord II anders, dus beter zal verlopen. Wethouder Van der Weele zegt hem een zorgvuldige begeleiding toe. In bovengenoemd plan moeten namen wor den gegeven aan twee straten. Zonder op- of aanmerking worden het Veerse Meerstraat en Zandkreekstraat, terwijl op een opmer king van de PTT dat de naam „Polderweg" in Kortgene nog nooit bij een raadsbesluit was bekrachtigd, hetgeen nu geschiedde. In het bestemmingsplan „Al te Klein" te Kats moest één straat van een naam voorzien worden. Op suggestie van de Dorpsgemeen schap kreeg deze straat de naam „Hamer- stedestraat", afgeleid van een paar dorpjes die daar vroegertijden gelegen hebben. Op voorstel van b. en w. wordt z.h.s. besloten accoord te gaan met het voor nemen van Ged. Staten per 1 dec. 1976 de wedden der wethouders te herzien. Het lid Blankenstijn merkt op het voor hun best doende wethouders niet te veel te vinden, en, wanneer het mogelijk is, er boven te gaan. Dit laatste is volgens de voorzitter niet mogelijk, maar hij vindt het toch fijn zulk een reactie te horen. Hierna komt aan de orde het beschikbaar stellen van 10.000,voor het maken van een structuurschets voor het dorp Co lijnsplaat. In hun toelichting op dit agenda punt schrijven b. en w. het volgende: Nu de wijze van afsluiting van de Ooster- schelde bekend is, zal in de nabije toekomst de ontwikkeling van de gebieden rond de Oosterschelde aandacht moeten krijgen. Vooral de recreatie zal deze aandacht ten deel vallen. Ook de oevergebieden van onze gemeente zullen onderwerp van discussie gaan uit maken en wanneer het aan ons college zou liggen, zal deze discussie eerst in gemeen telijke kring op gang komen, om een auto noom beleid te ontwikkelen, waarin allerlei plannen getoetst kunnen worden. Ons is gebleken, dat in de eerste plaats de kern Colijnsplaat een functie in de re creatieve ontwikkeling kan krijgen en naar onze mening is een beperkte omvang van recreatieve voorzieningen daar zeker op zijn plaats. Naast deze recreatieve ontwikkeling, zijn er in Colijnsplaat nog andere planologische stappen te verwachten. Wij denken aan het plan „Doorbraak Ringweg" en aan het industrieterrein „Oostzeedijk". Voorts is het opstellen van een rehabilitatieplan voor deze kern gewenst. Om al deze facetten op een juiste wijze te coördineren en een duidelijk overzicht te krijgen van de ontwikkeling van deze kern, alsmede om een toetsingsnorm te hebben voor toekomstige planologische maatregelen in Colijnsplaat, lijkt het ons wenselijk, dat de ontwikkeling van Colijns plaat in een structuurschets wordt weer gegeven. In een dergelijke structuurschets wordt een zeker planologisch beleid neergelegd, zonder dat dit bindend is, zoals b.v. wel bij een bestemmingsplan het geval is. Het heeft geen juridisch gevolg, doch als leidraad lijkt het ons onontbeerlijk, mede om een ad hoe beleid te voorkomen. De kosten van een dergelijke structuur schets, welke in nauwe samenwerking met de stedebouwkundige en met inspraak van de bevolking wordt opgesteld, bedragen on geveer 10.000,—. Wij stellen u voor dit bedrag te voteren. Het lid De Smit zegt hierop het volgende: Structuurschets op zichzelf een goede zaak. Het daagt in het oosten, de achter gebleven gebieden van de gemeente Kort gene. Over de omvang van het bedrag is moeilijk te twisten. Ik neem aan dat dit getoetst is aan ervaringen elders. Bedenkelijk is, mijnheer de voorzitter, dat het woningbestand in de diverse kernen door de gemeenteraad is vogelvrij verklaard. Men kan zich hierbij afvragen: voor wie gaan wij ontwikkelen en met welk doel. Omdat er vraag is naar vaarwater of cam pings, of tevens, zo niet punt één: hand having van de leefbaarheid. Verleden jaar daalde Colijnsplaat met 21 inwoners, Kats met 9. Dit gaat onverminderd door en naar alle waarschijnlijkheid in een versneld tempo. Een klein rekensommetje leert, dat daar waar meer huizen verdwijnen in de re creatieve sfeer en slechts enkele nieuwe voor in de plaats komen, een negatief saldo ontstaat. Vooraf of minstens gelijk zou m.i. een commissie op deugdelijke basis ingesteld dienen te worden, bestaande uit in hoofd zaak mensen uit de bestaande kernen, men sen die bereid zijn zich daadwerkelijk in deze materie te verdiepen met vooropge steld de kernen en niet het individu, in welke vorm dan ook. Het lijkt mij een goede zaak, daar de bestaande groepen die zich elk op hun manier inzetten voor het dorp erbij te be trekken. Tevens om te voorkomen dat de inspraak zal leiden tot grote verwarring en verdeeldheid. Verder komt het mij vreemd voor, dat Kats en Colijnsplaat niet in één adem genoemd zijn. Ik zou het bijzonder op prijs stellen dat evenzo in Kats een commissie de kans krijgt zich te beraden en uit te spreken over de mogelijkheden, indien die al of niet bestaan. Gezien de hedendaagse uitverkoop lijkt het mij zinnig om niet uit te stellen tot morgen wat men vandaag kan doen, tenzij het college meer w?et dan de raad. Het zou kunnen zijn, dat de zogenaamde be- woningspatroon-nota aangeeft: „Bevriezing op korte termijn". Het lijkt mij, wanneer genoemde com missie of dorpsraad zich georienteerd heeft op diverse punten een verzoek komt tot financiële begeleiding van het werk. De laatste jaren zijn heel wat rapporten en nota's verschenen aan de raad, maar niet altijd zijn ze uitgewerkt, gewoon omdat er geen vervolg op was. Deze bundels van ideeën verblijven thans in het archiefje van menig raadslid. Het lid De Looff zegt zich in algemene zin bij voorgaande spreker aan te kunnen sluiten en vraagt of vroegere voorstudies thans geen waarde meer hebben. Ook Blankenstijn sluit zich bij De Smit aan, maar merkt daarbij op dat er al een commissie Ruimtelijke Ordening bestaat en als er nu wéér een commissie bij moet komen, wordt dat misschien een beetje te veel van het goede. Kan de commissie R. O. dit niet doen? Mevr. Van Oeveren sluit zich bij het voorstel van b. en w. aan en het lid IClaassen zegt blij te zijn dat nu ook eens andere raadsleden het dorp Kats noemen. De voorzitter is blij met de instemming als zodanig. Of zulks ook voor Kats wen selijk is of in een iets andere opzet, zal moeten worden bekeken. Doordat de plan nen van de Oosterschelde-afsluiting meer vast staan, ligt de situatie nu iets duide lijker. Eerst is men uitgegaan van stilstaand water en nu moet er dus omgeschakeld worden. Het koppelen van Kats aan Co lijnsplaat noemt de voorzitter wat over dreven, maar mag wel in het achterhoofd meegenomen worden. Wat de hoogte van het bedrag betreft: er wordt slechts uitgegeven wat nodig is en liefst minder dan nu gevraagd wordt. Rekening dient ook gehouden te worden met wie in Colijnsplaat namens de bevol king spreekt. Het vraagstuk van de tweede woning is, zoals u bekend, afhankelijk van wat men gaat besluiten op het gebied van de tweede woningen, waardoor dan medewerking van de hogere overheden provincie en rijk verkregen kan worden. De voorzitter zegt groot voorstander te zijn van een Werkgroep Leefbaarheid. Een krediet van 1500,wordt z.h.s. beschikbaar gesteld voor het uitvoeren van een baarmoederhalskankeronderzoek. Een eigen bijdrage van 10,— wordt daarbij mede vastgesteld. Op voorstel van b. en w.wordt z.h.s. besloten de benodigde grond, ter grootte van ongeveer 3030 m2, voor de noodzakelijke uitbreiding van het sportveld te Colijnsplaat aan te kopen. Bij zijn toelichting op dit agendapunt wil de voorzitter in deze openbare raad voorop stellen, dat in deze materie volstrekt niets scheef zit, er was alleen maar een onduidelijkheid. Het bedoelde strookje grond is nimmer aangekocht, zoals uit de akte en bij opmeting is gebleken, zodat door verkoper vroeger géén wanprestatie is ge leverd. De Looff is blij met deze uiteenzetting en wil er verder niet meer op ingaan. Het lid Blankenstijn is uit principe tegen deze grondaankoop en wethouder Welleman is blij dat de misverstandjes en slordig heidjes zijn opgelost en zegt verder dat Colijnsplaat niet langer kan wachten. Er spelen momenteel 7 elftallen in de com petitie. De vraagt blijft alleen: waar het geld vandaan te halen? Te denken valt er volgens hem aan het switchen van enige minder dringende zaken op de begroting plus een aan te vragen subsidie. Het is onaanvaardbaar zoals het nu ligt. Er zal doorgezet moeten worden. In de hierna volgende rondvraag vraagt De .Smit het volgende: Bij het verlenen van subsidie (in het kader van Monumen tenzorg) die aan ingezetenen wordt ver strekt ten behoeve van een restauratie, kan dan de gemeente, als genoemde subsidies leiden tot verhoogde winstmarge, maatre gelen nemen met betrekking tot die sub sidie? B.v. deel van de subsidie doorspelen naar koper? En in hetzelfde kader, hoe is de regeling bii verbouw-subsidie voor permanente be woning, die wordt verstrekt als verbouwde huizen enkele maanden later in de recrea tieve sfeer verdwijnen? Op het eerste deel van de vraag ant woordt de voorzitter dat dit hier nog niet aan de orde is, maar deze vraag over sub sidie zal in gedachten gehouden worden en er kunnen voorwaarden gesteld worden. Op het tweede gedeelte zegt de voorzitter nu nog niet uitvoerig in te kunnen gaan. Hopelijk kunnen op niet te lange termijn maatregelen genomen worden om dit te voorkomen. Het lid De Looff vraagt: Is het college bekend met de bestemming van de grond, gelegen aan de Provincialeweg te Kortgene, momenteel in gebruik als volkstuintjes, die na 1 augustus zal worden verkocht? De voorzitter zegt: Het is geen gemeentelijke zaak en kunnen ons daarin niet mengen. Wat de bestemming betreft: zie bestem mingsplan buitengebied. De volgende vraag van De Looff is: Wan neer wordt er werkelijk iets gedaan aan de Dijkstraat in Kats, die al in 1976 als prioriteit is gesteld? Wethouder Van der Weele zegt dat dit een samenloop van omstandigheden is. Rond Kerst heeft aannemer Remeeus uitstel ge vraagd, om eerst de Rozenstraat te Colijns plaat klaar te maken. Half maart a.s. zal hopelijk de Dijkstraat nu klaar zijn. De laatste vraag van De Looff: Is het college bereid te onderzoeken of het mo gelijk en wenselijk zou zijn het trottoir aan de noordzijde van de Noordlangeweg te Kats te verlengen tot tegenover het kerkhof en deze eventueel te verbinden door een zebrapad met het bestaand trottoir aan de zuidzijde? Wethouder Van der Weele zegt dat bij de laatste rondgang met de commissie open bare werken dit is bekeken en dat de com missie geadviseerd heeft te laten berekenen wat het kost en indien betaalbaar dan tot uitvoering over te gaan. Klaassen: Dit is al meer aan de orde geweest. Het lid Geelhoed attendeert op moeilijk heden in de riolering te Colijnsplaat, n.l. een zware verzakking nabij de koelcel. Van der Weele zegt dat dit zal worden bekeken en vraagt met zulke dingen niet te wachten tot er een raadsvergadering is, maar dit direct hem of ter secretarie telefonisch op te geven. Ook uit verkeersveiligheid. Het lid Klaassen wijst op de torenklok die niet slaat en vraagt wanneer de nieuwe woningen gebouwd zullen worden. De voor zitter geeft hem hierop uitsluitsel. Blankenstijn brengt de poelen en putten in de Wilhelminastraat als zeer gevaarlijk naar voren, waarop Van der Weele zegt, dat deze vóór Kerst nog bijgewerkt zijn, maar dat het zware verkeer er de oorzaak van is. Verder brengt Blankenstijn het ligten van trottoirs bij werkzaamheden door PZEM en PTT ter sprake en vraagt voorts of er wel voldoende zorgvuldigheid betracht is bij de behandeling van de hinderwetvergunning bij de verbouwing van Garage De Koster te Colijnsplaat. De voorzitter zegt hierop dat de gemeente geen flater geslagen heeft, maar dat de gemeente in het ongelijk gesteld is alleen op procudentele gronden, doordat de aan vrage niet voldoende dagen ter inzage heeft gelegen. Maar er waren verzachtende om standigheden. Wethouder Welleman zegt dat hij met de kriebel in zijn bloed vanmiddag naar de raad is gekomen. Hij was door honden aangevallen en vindt het een belachelijke zaak wanneer er een gemeenteverordening wordt aangenomen en deze wordt dan niet nagekomen. Tot slot zegt De Smit nog dat De Koster eigenhandig het voor zijn zaak liggende trottoir heeft verlaagd, waardoor dit nu altijd onder het grind ligt, waardoor de kans op ongelukken niet denkbeeldig is. Wethouder Van der Weele zegt toe met De Koster een gesprek hierover te zullen voeren. Zwemlessen ONDER LEIDING VAN GEDIPLOMEERD INSTRUCTRICE HET OVERDEKT EN VERWARMD ZWEMBAD VAN RECREATIECENTRUM TE W1SSENKERKE VANAF MAANDAG 21 FEBRUARI INLICHTINGEN AAN DE RECEPTIE: TELEFOON 01107 5 55 van de P.J.Z. afd. Noord-Beveland op vrijdag 25 februari a.s. om 7.30 uur in het De Casembroothuis te Kamperland. NA AFLOOP GEZELLIG BAL Q RABOBANK "COLIJNSPLAAT" Wegens personeelsreis zijn onze kantoren donderdag 24 februari 1977, na 12 uur OM OU MSB TB ZIJN OP OM BLIJ MEE TB MAKEN Naam m eena vfa wit goudaa as» twee briljanten ea een kpueLwQf i :ER sinds t 1834 J L. KERKSTRAAT 30 Geen natuurijs, maar wel met de IJsclub „Wissenkerke" in "DE UITHOF" - DEN HAAG op 5 maart van 14.00 tot 16.30 uur. Kosten 10,p. p., incl. toegangskaart. Opgave vóór 1 maart bij J. Koster, Tel. 01107-706 of C. P. Remijnse, Tel. 01108-410. Vertrek met de bus vanaf: Kamperland, Ga rage Van Halst, 11.00 uur; Wissenkerke, Dorpshuis, 11.10 uur; Geersdijk, Bushalte, 11.15 uur; Kortgene, Kerkplein, 11.25 uur; Colijnsplaat en Kats, A.N.W.B.-station, 11.40 u Namens het bestuur, C. P. Remijnse, secr. Wij verzorgen voor u BEMIDDELING BIJ KOOP- EN VERKOOP FINANCIERINGEN VERZEKERINGEN ADVIEZEN EN TAXATIES van onroerende goederen. Gaarne tot uw dienst. GILLESSE - BEMIDDELING - WISSENKERKE Weststraat 24 Telefoon 01107-4 89.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1977 | | pagina 2