10.- Rabobesik Handig polstasje BIJOU Raadsvergadering Wissenkerke Vervolg raadsvergadering Kortgene "We hebben onze persoon lijke lening bij de Rabobank afgesloten, dat is vertrouwd en safe" e"0EKH0UDI[il8EN BELASTINGZAKEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN vonden het aanbod van de gemeente om 10ip,— in de kosten bij te dragen accep tabel en zouden dat in de bestuursvergade ring verdedigen. Toen is voor de zoveelste maal door de gemeente aan de PZEM verzocht om nog met opruimen te wachten. Hoewel niet officieel, kreeg het college op 22 maart te horen, dat ons voorstel op de bestuursvergadering van de midden stand, op 16 maart, niet was aanvaard. Toen enkele raadsleden waren benaderd, kreeg ook het college dit te horen. We betreuren deze gang van zaken zeer. We zijn echter nog steeds bereid om op aan vaardbare wijze medewerking te verlenen. Om de decoratieve verlichting, waarvan door velen wordt verwacht, dat die weer vernield zal worden, over te nemen, zijn we tot op heden niet bereid. Voor een bijdrage in de kosten van herstel zijn we nog steeds'bereid. De be wering van de middenstand, dat niet genoeg aandhcht aan deze zaak is besteed, is naast de waarheid. Op verzoek van de raad zegt de heer Welleman toe nog eens met de midden standscommissie rond de tafel te gaan zitten. Er is begonnen aan het besteksklaar maken van de kleuterschool (vraag De Looff), maar de school staat er niet op 1 oktober, aldus de burgemeester. Tekening en begroting voor het sport terrein in Colijnsplaat zijn ontvangen van de Heidemij (vraag De Looff) en we'hopen op 50 95u/o subsidie, aldus de burge meester. Er is ook ruimte voor een speeltuin. De organisatie van speeltuinverenigingen, de NUSO, heeft een schetsontwerp gemaakt voor een indelingswijziging van de speeltuin te Kortgene, zo antwoordt de burgemeester op een vraag van de heer De Looff. Het ziet er aardig uit, maar de kosten zullen er niet om liegen. Aan de Torendijk zal de PZEM beginnen met het herzien van de verlichting. Binnen kort ook elders in de gemeente. De heer Klaassen vraagt: Waarom staan er op de tekening voor het verbouwen van het Nieuw-Zeelandhuis in Kats geen afme tingen (antwoord burgemeester: Wij zullen er naar informeren) en is er al een aan nemer gevonden? (antwoord burgemeester: Nee). De heer Breure: In de krant las ik dat Kortgene één van de vier gemeenten is, waar nog geen besluit is genomen over de gemeenschappelijke regeling met het Reg. Ped. Centrum Zeeland. Hoe komt dat? Burgemeester: Het leek het college niet erg zinvol dit aan u voor te leggen, daar onder de gemeenten twee stromingen zijn. Je krijgt dan toch nooit een gemeenschap pelijke regeling. Vraag: Is de riolering in Colijnsplaat al opgeleverd. Antwoord: Nee. Na nog enkele vraagjes behandeld te hebben, sluit de burgemeester de verga dering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering te Wissenkerke op maandag 12 april 1976. Na de opening door burgemeester Wisse volgen een aantal mededelingen. Onder an dere zegt de burgemeester dat de rommel bij de begraafplaats is opgeruimd, dat er een plannetje is voor een speelterreintje te Kamperland, dat het bouwrijp maken van het nieuwe gedeelte in Kamperland besteks klaar is en dat er al weer een opdracht uit is voor een nieuw bestemmingsplan in Kamperland, richting Westhavendijk. Ver breding van deze dijk is opgemeten en komt in de volgende raadsvergadering (24 mei). Op 18 mei vindt het gesprek plaats over de standplaats van de nieuwe brandweer auto, waarvan de aanschaf inmiddels door Ged. Staten is goedgekeurd. G.S. hebben ook de begroting 1976 goedgekeurd met heel weinig wijzigingen. De verbouwing van het gemeentehuis komt wat naderbij, nu de bewoner van het huis naast het huidige gemeentehuis naar een bejaardenwoning is verhuisd. Tachtig bezoekers van de bejaardensozen in .Kamperland, Wissenkerke en Geersdijk hebben belangstelling getoond voor een reisje naar België op 17 juni. Op 6 en 7 aug. zorgt de gemeente Basel (die dit jaar wordt opgeheven) voor een tentoonstelling over huisvlijt in het Dorpshuis te Wissen kerke. In Wissenkerke blijkt belangstelling te bestaan voor de grond aan de Dorpsweg, drie terreinen zijn al (vóór 2 maanden) in optie gegeven; alle 14 premiewoningen die in aanbouw zijn in Wissenkerke, zijn ver kocht. De PvdA wilde graag adhesie betuigen aan een motie van de gemeente Hoge en Lage Zwaluwe over inkomsten uit neven- funkties. Maar na een uitgebreide toelich ting door burgemeester Wisse (door de regering wordt een onderzoek ingesteld en „dit speelt in deze gemeenten niet") zag de fraktie er van af. De Sportlaan wordt doorgetrokken naar het sportveldencomplex. Aannemer A. C. van Hee te Kamperland zal dit werk voor 107.000,(excl. o.b.) uitvoeren. De bur gemeester licht op een vraag van de heer Remijnse toe, dat inderdaad niet elk werk in de gemeente openbaar wordt aanbe steed. We plegen wel eens een plaatselijke man ertussen te steken, die een wat minder goed gevulde orderportefeuille heeft, aldus de burgemeester. De grondprijs in Wissenkerke Zuid-West zal 41,— per m2 gaan bedragen voor rijenhuizen en 50,— voor bungalowbouw. In Kamperland wordt de prijs 41,55 per m2. Dit na een tweede herziening. Het bibliotheekje te Geersdijk kan rekenen op een bedrag van 531,—, nu de gemeente het erfpachtsrecht van twee percelen grond in Geersdijk heeft gekocht van het Ambacht Wissenkerke en Geersdijk. Dit ambacht stelde voor de afkoopsom aldus te besteden. De christelijke school in Kamperland krijgt een nieuwe vloer van marmoleum in één van de lokalen, de christelijke school in Wissenkerke krijgt een boekenwagen, aldus besluiten van de raad. De tarieven voor het zwembad worden: (onder 16 jr.) ouder voor één bezoek 0,90 1,80 10-baden kaart 7,— 14,— seizoenabonnement 22,50 45,— gezinsabonnement 65, Leskaarten zijn verkrijgbaar voor 30 of 10 lessen, schoolzwemmen voor leerlingen uit andere gemeenten is tegen betaling ook mogelijk, afzwemmen kost 3,50 in school verband en 5,— daarbuiten en een be- zoekerskaart kost drie kwartjes. Kinderen onder de drie jaar zijn gratis. Het bad zal echter niet op 1 mei open kunnen gaan, daar de werkzaamheden voor de uitbreiding nog niet klaar zijn. De raads leden Blok en Dieleman vragen zich tijdens de vergadering af of het wel klopt met de werkzaamheden. Zij vinden, dat de uit breiding opxeen niet geplande plaats lijkt te komen. Burgemeester Wisse en wethouder Scheele zullen de zaak onderzoeken. De raad gaat akkoord met een krediet van 15.000,— voor 4 garderoberekken, 200 hangers, 2 brandblussers, afvalbakken, baanmarkeringslijnen, een zuurstofkoffer, aanleg van een zonneweide met zitbanken en tafels en een speelwerktuig. Ook komen er rijwielstandaards. Aan de heer R. M. T. Ebert wordt het pand Schoolstraat 20 te Geersdijk verhuurd, zodat hij daar zijn hobby kan uitoefenen: kunstschilderen en plastieken maken. Het huis is niet bedoeld Qm er te wonen. Tijdens een raadsvergadering hangen al tijd verschillende bestemmingsplannen, die ter sprake komen, op aan een standaard. Deze keer hangt er onder andere het „praatstuk" bestemmingsplan Geersdijk. Centraal in dit plan staat de nieuwe 2-klassige basisschool met een kleuterklas. Daarbij komt dan een speelveld van 2000 m2 en ook is er ruimte voor 19 woningen, waarvan 6 met garage. Een leuk plan, vinden b. en w., die om advies gevraagd hebben aan de prov. plan. dienst. Later komt het plan in de raad ter vaststelling. Als er 'geen tegenwerking komt, kan de school er over twee jaar staan. Maar dan moet alles zeer voorspoedig verlopen. De wegen in de gemeente zullen allemaal opnieuw opgemeten en bekeken worden. Door de Wegenwet is voorgeschreven, dat bekend moet zijn, welke verharding er op een bepaalde weg ligt, wie de eigenaar is en wie voor het onderhoud zorgt. De salariskosten' van dit werk zijn zo'n 41.000, maar de gemeente kan 32.670 subsidie krijgen in het kader van de tijde lijke arbeidsplaatsenregeling. Voor het bezanden van de sportvelden stelt de raad een krediet beschikbaar van 5500,—. Hiervoor kunnen een kunstmest strooier en een waterballastrolblok worden aangeschaft. Door een wijziging van de legesverorde ning kan nu desgewenst een luxer trouw boekje aangeschaft worden. Kosten tussen de ƒ12,en ƒ20,—. Zowel het Interkerkelijk Koor te Wissen kerke als het koor Soli Deo Gloria te Kamperland, krijgen voortaan een subsidie van 250,— per jaar. Bovendien eenmalig een subsidie van 100,per lid, zodat uniforme kleding, muziekmappen en een orgel c.q. piano kunnen worden aangeschaft. Dit besluit neemt de raad na uitgebreide discussie. Mét name de twee leden van de PvdA vinden dat je een vereniging niet meer subsidie moet geven, dan wat het tekort op de begroting bedraagt. Anders vraag je om moeilijkheden vinden zij, dan is het hek van de dam. De burgemeester vindt, dat het erg be langrijk is om in kleine dorpen een derge lijke vereniging te hebben en dat je daar iets voor over moet hebben. Toch vinden de twee raadsleden, dat er meer inbreng van de eigen leden tegenover moet staan. Uiteindelijk gaat de heer Uijl akkoord (onder voorbehoud) en blijft de heer Blok tegen (voor de manier waarop de subsidie verleend wordt). Op voorstel van de heer Dieleman zegt de burgemeester er voor te voelen eens te bekijken of er een nieuwe regeling op gesteld kan worden. Bijvoorbeeld dat de verenigingen die subsidie willen, dit voor 1 september aanvragen. Dankzij verhoogde uitkeringen uit het gemeentefonds is de post onvoorzien over 1975 opgelopen tot ƒ231.730,—, terwijl daar nog een ton bovenop komt. Burge meester Wisse wil voorstellen daarvan 150.000,— te reserveren voor verbouw van het gemeentefonds en verder extra afschrij vingen mogelijk te maken. Blok: Is het nu nog wel nodig zo hard achter de subsidie in het kader van de werkloosheidsbestrijding aan te lopen? Bur gemeester Wisse: Het is van belang een goede financiële positie vande gemeente te hebben, want je weet niet wat je in de toekomst nog moet gaan betalen. U hebt toch geen bezwaar tegen goed boeren? vraagt hij de heer Blok. De bejaardensoos te Kamperland kan gratis gebruik maken van het biljart in het dorpshuis te Kamperland, dat daar door de gemeente is geplaatst. Andere verenigingen mogen er ook op biljarten, maar deze moeten een vergoeding betalen van een jaar abonnement van 100,In cidenteel kan tegen een vergoeding van 10,— per keer gebiljart worden, maar het is niet de bedoeling dat dit door privé- personen gebeurt. We gaan er geen café van maken, aldus de burgemeester. De raad heeft geen bezwaar tegen het aannemen van een voorbereidingsbesluit, waardoor de camping Anna Friso een veer tigtal sta-caravans kan verplaatsen naar een terreintje ten westen van de bestaande camping. De huidige standplaats, de inlaag, moet gebruikt worden voor de toekomstige versterking van de dijk. Het raadslid Uijl vraagt zich af, waarom een dergelijke wijziging van bestemming in het buitengebied zo gemakkelijk tot stand kan komen. Als iemand een schuurtje wil bouwen in de bebouwde kom, stuit dat op 1001 bezwaren, zegt hij. Burgemeester Wisse legt de gang van zaken uit bij een voorbereidingsbesluit en ook dat de gemeente door het gebruik van art. 19 een en ander kan bespoedigen. Per 1 jan. j.l. is ingesteld, dat als de raad het voorbereidingsbesluit heeft genomen, b. en w. de aangelegen percelen schriftelijk moe ten horen. Ook moeten b. en w. het voor nemen in één of meer dagbladen publiceren. Deze schriftelijke bewijsstukken moeten worden opgestuurd naar Ged. Staten, die dan zijn goedkeuring kan geven. Iets dergelijks is eerder gebeurd bij de uitbreiding van camping De Roompot. De toiletgebouwen, e.d. worden wel degelijk gebouwd met een bouwvergunning, die is verleend volgens dit artikel 19. Uit de rondvraag: De verlichting voor de Westhavendijk is besteld, de reglementen voor gebruik van het zwembad komen in de volgende raad, het gemeentebestuur was onverwacht afwezig op de ouderavond van de openbare school maar dit was de eerste keer in 10 jaar. Raadslid Kouwer vraagt de burgemeester te reageren op de derde nota ruimtelijke ordening, verstedelijkingsnota, waarin vol gens hem de kleine kernen te weinig groei mogelijkheden krijgen. De burgemeester zegt toe dit (voorzichtig) te zullen doen. Op een vraag van de heer Kouwer zegt de burgemeester een volgende keer graag te zullen meewerken aan de boomplantdag, zodat elk kind een boompje kan planten op een terrein in de gemeente. Dan sluit de burgemeester de vergadering. PEELANDMARS Op 24 april a.s. organiseert de wandel sportvereniging „De Patrijzen" uit Colijns plaat weer de jaarlijkse Peelandmars. Deze op het' eiland inmiddels welbekende tocht Van 54 km, mag zich jaarlijks op een grote deelname verheugen. Wij hopen, dat dit jaar ook veel Noord- Bevelanders hun eiland op deze manier willen verkennen. Zij kunnen hiervoor vertrekken vanuit het Dorpshuis te Colijnsplaat tussen 8.00 en 9.00 uur. Een prachtig vaantje zal de herinnering zijn voor ieder die de tocht volbrengt. Deelname staat open voor personen van 16 jaar en ouder. LEGER DES HEILS Op le Paasdag (zondag 18 april) 's mid dags om 3.00 uur zal het Leger des Heils, korps Goes, een evangelisatie samenkomst verzorgen in het gebouw van de Hervormde Kerk te Wissenkerke. Medewerking in deze dienst verlenen 31 jonge Heilssoldaten uit Darlington (Enge land). Deze jonge mensen vormen samen di verse muzikale ensembles, w.o. een mu ziekkorps, zanggroep en tambourijngroep. Onder deze jonge mensen zijn vele so listen, die op een bepaald instrument hun muziek ten gehore zullen brengen. Alle inwoners van Wissenkerke en om geving worden hartelijk uitgenodigd deze Paasdienst bij te wonen. WERKGROEP VOORLICHTING ZEEUWSE WATERSCHAPPEN Diegenen in Zeeland, die alleen wonen, zullen voor 1976 minder zuiveringslasten aan de waterschappen behoeven te betalen dan de gezinnen (waartoe ook echtparen zonder kinderen worden gerekend). Het is wel noodzakelijk, dat elke alleenwonende schriftelijk om die verminderde aanslag verzoekt. De regeling voor dit jaar is zo: voor een woonruimte van meer personen is de aan slag gebaseerd op 3 inwoner-equivalenten of vervuilingseenhedén, voor een alleen wonende geldt maar één zo'n eenheid voor de berekening van de zuiveringsheffing. De Zeeuwse waterschappen hebben nu door middel van advertenties in de verschil lende Zeeuwse bladen alle alleenwonenden opgeroepen zo spoedig mogelijk schriftelijk het verzoek om vermindering in te dienen bij het bestuur van het waterschap, in het gebied waarvan zij wonen. Het gaat om de waterschappen Schouwen- Duiveland, Tholen, Noord-Beveland, Wal cheren, Zuid-Beveland, Het vrije van Sluis én het Hulster Ambacht. Axeler Ambacht en De verenigde Braak manpolders ontbreken in dit rijtje, omdat daar nog geen zuiveringslasten kunnen worden geheven als gevolg van de om standigheid, dat de Afvalwaterleiding Ka- naalzóne haar aktiviteiten nog niet aan de twee genoemde waterschappen heeft overgedragen. EEN PASEN MET REGEN. OF EEN PASEN MET ZON. EEN PLAAT VAN IS ALTIJD EEN GEZELLIGHEIDSBRON. met veel ruimte voor rijbewijs, autopapieren en andere paperassen, enz. KEUS UIT VELE MODELLEN. Vanaf 15,enz. TASSENZAAK DE ZAAK OP DE HOEK Lange Delft 44 Segeersstraat 4a "MIDDELBURG geld en goede raad DIT IS EEN PUBLIKATIE VAN DE RABOBANKEN 'WISSENKERKE' EN 'COLIJNSPLAAT' ADHimSTaATlE KANTOOR Takafoou (01108) 4 13. Kantoor: Hoofdstraat S3, Kortgene. Agent Nederlandse Middenstands Spaarbank. PARFUMERIE - SCHOONHEIDSSALON Lange Vorststraat 4, Goes, Telefoon 01100 - 1 55 50. DEPOSITAIR VAN COSMETICA PARFUMS Revlon Molyneux Helena Rubinstein Nina Ricci Lancóme Houbigant Dr. De Hoog Lanvin Subcutan Worth Juvena Jean Patou Sans Soucis Weil Hamol Balmain Margarete Astor Kiku Coty Robert Piquet Phyris Guy Laroche Inka Caron Ponds Leonard fashion VANAF HEDEN EXCLUSIEF VOOR ZEELAND MET DE PRODUKTEN VAN HELENA RUBINSTEIN.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1976 | | pagina 2