NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD DE KLUIZENAAR U houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beveland in handen Plourier heeft DE schoenen Zeeland Magazine? No. 3683 Donderdag 20 november 1975 79e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij^Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar Franco per post 22,50 per jaar Advertenties 25 cent per mn\, exd. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON door Gerrit Fraiissen „Ja. Anders moet je te lang wachten en ga je misschien piekeren. Je moet afleiding hebben. Daarom kom ik bij wijze van uit zondering vanavond. Verder houden we het op één keer per dag: 's middags. Dat komt beter uit met mijn werk. Want 's avonds is het net bezoekuur onder melkenstijd." „Dat zal wel. Nu ja, melk je haar een half uur eerder." „Laat dat allemaal maar aan mij over. Het komt best in orde. Af en toe breng ik wel verslag uit." Die avond, toen ze opnieuw bij hem op bezoek was en puzzelbladen en het woorden boek bij hem had neergelegd, vroeg hij: „Zeg, heb je wel geld genoeg? Anders moet je het boekje met betaalcheques even geven, schrijf ik er enkele voor jou uit. Het zal wel in mijn slaapkamer liggen. In de grote kast links. Daar staat een geldkistje." Hij wees naar de kast. „Sleutels zitten in mijn zak." Ze haalde de sleutels te voorschijn, maar legde ze bij hem neer. „Niet nodig. Ik heb nog twee kascheques van de giro. Als het nodig is, hoor je het wel van me." „Goed, dan verrekenen we dat later wel." Die avond, toen ze afscheid van hem nam, aarzelde ze even, maar boog zich over de patiënt en drukte een kus op zijn wang. „Sterkte, pechvogel," zei ze op ongewoon zachte toon. In het huisje De Laar nummer één ze wist nu de naam van de bosweg, omdat ze zijn volledige adres aan de ziekenhuisad ministratie moest opgeven ging gedu rende de weken, dat Dirk Lefering in het Almelose ziekenhuis lag, het werk zijn ge wone gang. Een paar keer per week reed Els naar de ontgonnen heide en bekeek de hectare bouwland, waar Dirk in drie etappes aardappelen had gepoot. Ze zag aan het afstervende loof, dat de eerste serie wel spoedig gerooid zou moeten wor den, maar ze had er geen idee van, hoe dat moest. Hoe krijg je die dingen uit de grond? Doe je dat met een spa of heb je er ander materiaal voor? Zo goed en zo kwaad als het ging, had ze tussen de groeiende planten geschoffeld en toen ze ermee klaar was, liep ze alles nog eens langs, met voldoening kijkend naar de opgeschoonde rijen. Ik begin een boerin te worden. Als ze me van thuis zagen, zouden ze zeker verwonderd staan, want ik ben me even bruin geworden in deze weken! Geen voorstelling van. Op een middag, toen ze weer op bezoek was, bracht ze verslag uit over de aard appelen. Dirk antwoordde: „Het heeft nog geen haast. Help me er over veertien dagen nog eens aan herinneren dan zal ik zeg gen, wat er gedaan ^noet worden." „O ja," schoot haar ineens te binnen: „de koe doet ineens zo gekDat dier staat de hele dag te loeien en wil overal op klimmen. Zou ze wat mankeren?" Hij begon langzaam te grinniken. „Ik Bwtt u seeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Bet geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts IS,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan POSTBUS 1 - WISSENKERKE hoop, dat ik je niet schokDe koe is tochtig. Rij terug even door richting Vrie- zenveen. Halverwege is het K.I.-station. Vraag namens mij of ze willen komen in- semineren. Roodbont. Kun je dat onthou den?" Ze begon het nu te begrijpen en werd rood. „O, is het datIk begreep er al niks van. Goed, als het moet „Trek je er niks van aan. Zat boeren dochters doen dergelijke boodschappen, dus Op het K.I.-station zegde men haar toe, dat de inseminator de volgende morgen zou komen. Tegen tienen hoorde ze de vol gende dag een auto aankomen. Beer was al naar buiten gelopen en kwam terug, de vrouw aankijkend. „Het is in orde. Beer," zei ze knikkend. „Dat zal de inseminator wel zijn." De man begroette haar. „Wel, wel, tegen woordig een vrouw hier in huis? De baas niet aanwezig?" In het kort legde Els uit, dat Dirk een ongeluk had gehad met de tractor en beide benen had gebroken. „Hij ligt nu al vier weken in Almelo in het ziekenhuis." De man knikte begrijpend. „Tja, een on geluk ligt soms in een klein hoekje, me vrouw. Komt dat even goed uit, dat u er nu bent? Nou, u hebt een fijne vent aan Dirk Lefering, hoor! Dat is er een die van aanpakken weet. Een ouderwetse. Hebt u gezien, wat hij in die twee jaar allemaal heeft ontgonnen?" Op kalme toon bevestigde de vrouw, dat ze het had gezien en voegde er aan toe om aan het gesprek een eind te maken: „Als u klaar bent, heb ik koffie." „Dat sla ik niet af; met vijf minuten dan." Toen ze samen koffie dronken, keek de man rond, goedkeurend knikkend. „Ik zie, dat u al danig aan de schoonmaak bent geweest. Mijn compliment. Lefering is een beste vent, maar een man alleen is op de duur niets waard, mevrouw. Heel verstan dig, dat-ie toch maar in het huwelijksbootje is gestapt. Ennealle bewondering voor zijn keus." Hij boog even. „En dat is geen compliment, ik meen het." Ze voelde zich weer blozen. „Dank u, dat is erg vriendelijk." „En hoe maakt uw man het nu?" „Gaat redelijk goed, maar er zullen nog wel enkele weken overheen gaan, voor hij weer helemaal de oude is. Van de zuster weet ik, dat hij straks weer zo ongeveer zal moeten leren lopen. En al is hij met een week of drie wel weer thuis, werken zal hij nog niet dadelijk kunnen." „Dat snap ik, maar zo te zien heeft hij hier een goeie plaatsvervangster. Dat zit wel goed, als ik het zo bekijk. Mevrouwtje, veel geluk hier op de Laar. Groetjes aan uw man en wens hem namens mij van harte beterschap." „Dat zal ik zeker doen." 's Middags bracht ze verslag uit in het ziekenhuis. „Aardige man; hij wenst je beterschap." „O, Klein Altman, zeker? Tamelijk lange, magere man? Op mooie geschilderde klom pen? Wat rossig haar?" Ze knikte. „Exact," zei ze. „Enfin, dat weet ik dan allemaal voor een eventuele volgende keer." Bij het afscheid boog ze zich weer en kuste hem op de wang. „Het beste, meneer Lefering; tot morgen." Hij greep haar gezicht en drukte op zijn beurt een kus op haar wang. „Dank je wel, voor alles, mevrouw Lefering," antwoordde hij op plagerige toon. Ze gaf hem speels een tik op zijn wang, maar ging meteen de kamer uit, want ze voelde alweer een blos opkomen. Dat ellendige kleuren, dacht ze, zich naar buiten reppend. De laatste weken lag Dirk op een zaal met vijf andere patiënten, allen getrouwde mannen. Toen ze weer op een middag op bezoek was, zei hij lachend: „Mijn buren links en rechts vinden, dat wij maar een koud echtpaar zijnenkel een platonisch kusje op de wang." Ze keek hem verontwaardigd aan. „Ik kan er voortaan ook een tik op geven!" riep ze geschrokken uit. „Waarom?" Hij wees naar de hoek van het zaaltje, waar een man en een vrouw elkander uitbundig en intens kusten, de armen om elkaar heen. „Kijk, daar kun je nu zien, hoe het hoort, he?" Rood wordend, keek ze hem verstoord aan. „Dat zou je wel willen, he? Je begint al aardig beter te worden, meneer. Het wordt tijd, dat je gaat leren lopen." „Een dezer dagen, heeft de dokter ge zegd. Om je eerlijk de waarheid te zeggen: dat liggen, he? Begint me stierlijk te ver velen. Het hangt me ellenlang de keel uit. Dan maar liever weer thuis en aan het werk." „De eerste paar weken zul je het toch wel kalm aan moeten doen. Daar zal ik voor zorgen." Hij lachte. „Wel, wel, je bent nogal wat van plan. Wat ga je dan doen? Me op sluiten in de slaapkamer?" „Zoiets. Ik hoop, dat ik je zal moeten masseren, die benen van je." Zijn gezicht betrok. „Daar moet je geen grapjes over maken. Els. De kunst van het masseren is iemand aangeboren. Je kunt het verder ontwikkelen, maar als je het niet in je hebt, leer je 't nooit goed. En ik had het in me." „Sorry. Ik wilde je natuurlijk niet bele digen. Óf er de gek mee scheren." Bij het afscheid boog ze zich over hem heen en kuste hem op de mond, om het een beetje goed te maken. Hij hield haar hoofd vast en kuste de vrouw terug, in dringend. Op de gang, lopend naar de uit gang, proefde ze zijn lippen nog. Het had haar een prettig gevoel gegeven. Zeven en een halve week na het ongeluk haalde Els Dirk Lefering op uit het zie kenhuis. Op een hete dag in het begin van augustus. Hem stevig ondersteunend hielp ze hem naar buiten en in de wagen. Zijn koffertje met bezittingen op de achterbank leggend, startte ze en reed weg. Even later reden ze in de richting Vriezenveen. Hij legde zacht zijn hand op haar arm. „Heerlijk, weer naar huis! En met de we tenschap, dat jij me nog een dag of wat verzorgt en vertroetelt." Ze keek hem hoofdschuddend aan. „Ho, ho, meneer Lefering, hoe kom je er bij te veronderstellen, dat ik je ga vertroetelen? Ik kijk wel uit. Je bent al meer dan zeven weken door allerlei knappe zusters verwend geworden. Mij dunkt, bij al die schoon heden val ik in het niet." Even was het stil. Toen antwoordde hij óp zachte toon: „Er was er geen bij, die ook maar in enig opzicht aan jou kon tippen, Els." En toen begon ze weer te blozen. (Wordt vervolgd). Op zaterdag 15 november 1975 werd in de Oosterschelde in de omgeving van Co- lijnsplaat de laatste competitiewedstrijd gehouden, vastgesteld door de Noord-Be- velandse Hengelsportvereniging. Men zou haast gedacht hebben, dat er een hengelmoeheid heerste, want deze wed strijd, die toch meetelde voor het kam pioenschap van de vereniging, werd het slechtst van de 8 wedstrijden bezocht. Er kwamen maar 43 deelnemers opdagen. De rest liet het afweten. Wanneer men bekijkt, dat er dit jaar nog wedstrijden bij waren van 112 en 100 deelnemers, dan kan men deze wedstrijd gerust als een afgang beschouwen. De slechte vangsten van het laatste half jaar is wel één van de oorzaken van deze slechte deelname. Ook deze middag waren de vangsten slecht te noemen. In totaal werden er 50 vissen gevangen, waarvan er 28 boven en 22 onder de maat waren. Het aantal wedstrijdpunten bedroeg 5810 Het gewicht van de gevangen vis (boven maatse) was 4310 gram. Er waren nog 15 pechvogels, wat eigenlijk nog meeviel. Het laatste uur van de wedstrijd begon het nog aardig te regenen, zodat de thuis blijvers er beslist geen spijt van behoeven te hebben, dat ze ditmaal verstek lieten gaan. De prijswinnaars waren ditmaal: 1. Mevr. Veldhuis, Colijnsplaat 1030 pnt. 2. I. Lamse, Colijnsplaat 915 pnt. 3. J. Bouterse, Colijnsplaat 525 pnt. 4. W. Zwemer, Kamperland 375 pnt. 5. H. de Pan, Kamperland 340 pnt. 6. Ant. Koole, Kamperland 335 pnt. 7. Erik Maas, Goes 315 pnt. 8. C. P. v. d. Moere, Colijnsplaat 235 pnt. 9. K. Steendijk, Kamperland 230 pnt. 10. J. P. Minnaard, Wissenkerke 205 pnt. 11. Ed. v. d. Moere, Kamperland 200 pnt. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt in café „Juliana" te Co lijnsplaat, hetgeen de voorzitter P. v. d. Vreugde uit Kamperland voor zijn rekening nam. Hij was van gedachte, dat de wed strijd één van de slechtste wedstrijden van dit jaar was geweest. Hij hoopte dat er bij de laatste wedstrijd, die dit jaar gehouden zal worden op za terdag 6 december 1975 te Colijnsplaat op dezelfde plaats, weer wat meer deelnemers op zullen komen dagen, al kon hij niet garanderen dat de vangsten dan wat beter zullen zijn. Er wordt gevist vanaf 14.30 tot 16.30 uur. Inschrijven in café „Juliana" vanaf 13.30 tot 14.15 uur. Kruiswoordpuzzel no. 453 Horizontaal: 1. jongensnaam - 3. dieren verblijf - 7. leidsel - 10. reeds - 12. deel van een voertuig - 14. jongensnaam - 16. opera - 18. feestkleding - 20. gewicht (afk.) 21. stad der oudheid - 22. vogelprodukt 23. als eerder (afk.) - 24. rivier in Duitsland 26. boos - 29. dappere - 31. Chin, maat 32: strijdperk - 34. Duits pers. vnw. - 35. dom - 37. dierengeluid - 38. vreemde munt (afk.) - 40. vragend vnw. - 42. ontkenning 44. slede - 46. verbinding - 47. spoedig 49. heilige (afk.) - 50. bericht - 53. vadsig 55. vaartuig (afk.) - 57. goud (Fr.) - 58. deel van Amerika - 61. familielid - 63. harde stoot - 65. herkauwer - 66. nooit 69. tieren - 71. begrip - 72. deel van een Fr. ontkenning - 73. familielid - 74. pers. vnw. - 75. pers. vnw. - 76. bezig - 78. familielid - 80. dwaze - 82. thee (Duits) 84. jongensnaam - 85. uniek - 86. land in Europa - 87. zangnoot. Verticaal: 1. goud (Fr.) - 2. platte steen 4. vaartuig - 5. anno (afk.) - 6. schouw burgplaats - 7. geheel de uwe (afk.) - 8. gevaar - 9. soort onderwijs (afk.) - 10. vriend (Fr.) - 11. bergruimte - 13. fami lielid - 15. de oudere (afk.) - 17. verstand 19. zoogdier - 21. bez. vnw. - 23. put emmer - 25. in wezen zijn - 26. vogel 27. palm - 28. weg met bomen - 30. of dergelijke (afk.) - 31. strik - 33. nihil 36. land in Europa - 39. maand - 41. reeds 43. verlaagde toon - 45. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.) - 48. uitroep - 50. drank - 51. meisjesnaam - 52. lokspijs 54. altijd - 56. titel - 59. omhoog kijken 60. inhoudsmaat - 62. deel van de dag (afk 64. plaats in Afrika - 67. elk - 68. deel van een been - 70. maanstand (afk.) - 71. dunne - 73. smalle weg - 75. bevestiging 77. grondtoon - 78. voorzetsel - 79. voor zetsel - 80. gewicht (afk.) - 81. Chin, maat 83. en anderen (afk.). OplossJng kruiswoordpuzzel no. 452 Horizontaal: 1. echo - 4. zwart - 7. vlak 11. Leo - 12. ora - 13. slok - 15. nu 16. me - 18. soms - 19. graad - 21. eland 23. oma - 24. Ate - 26. Leida - 28. anode 31. marge - 32. sri - 34. lever - 35. leger 39. mud - 41. opera - 44. staar - 46. opleg 48. and - 49. uit - 51. ander - 53. klerk 56. stug - 58. ro - 59. op - 60. alom 62. oei - 63. ido - 64. raam - 65. Iduna 66. spek. Verticaal: 1. Eist - 2. cel - 3. hoog - 5. woud - 6. Rome - 8. lood - 9. arm - 10. kast - 14. kroeg - 15. naad - 17. elan 18. snede - 20. amie - 22. atol - 25. emelt 26. Ir - 27. as - 28. ai - 29. ev - 30. kraag 32. reu - 36. gs - 37. etang - 38. rand 39. mr - 40. do - 41. olie - 42. petra 43. eg - 45. ader - 47. pulp - 50. Aser 51. aula - 52. rood - 53. koon - 54. klip 55. amok - 57. tea - 61. ode. GflNZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 165 35 GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1