NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD «•«I I 2' I DE KLUIZENAAR I'Ionvier heeft DE schoenen Zeeland Magazine? DE TAPIJT SPECIALIST No. 3681 Donderdag 6 november 1975 79e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar Franco per post 22,50 per jaar Advertenties 25 cent per mm, excL BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON dooi* (verrit Franssen Na het melken bracht ze de emmer in de kelder en controleerde het eten, dat op het fornuis stond te verpieteren. Ver draaid, waarom is-ie niet op tijd? Laat-ie anders niks zeggen, dan wacht ik met eten opzetten tot hij er is. Op haar horloge kijkend, constateerde ze, dat het al over half acht was. Toen nam ze een besluit. Ik pak de wagen en rijd naar de hei, want ik kan niet loskomen van de idee, dat er wat met hem aan de hand is. Misschien kan hij die tractor niet aan de gang krijgen, wie zal 't zeggen? De wagen startte wonderwel bijna meteen. Voorzichtig reed ze de schuur uit en omdat de tractor en aanhangwagen er niet waren, gifig dat vrij gemakkelijk. Laat de deur maar openstaan, dacht ze; zoveel van waar de is er niet in de schuur en er komt toch niemand langs. Zeker niet zo laat. Ze wilde wegrijden, maar opeens stond de hond voor de wagen, met zijn poten tegen één der koplampen op. Die wil mee! begreep ze. En nu wist ze haast wel zeker, dat er met Dirk iets aan de hand was. Hij zal toch geen ongeluk hebben gekregen, dat men hem al naar een ziekenhuis heeft gebracht, dacht ze bezorgd. Ze stapte uit en wees naar het huis, waarvan de voordeur als altijd open stond. „Jij blijft hier, op het huis passen, ja? Wij komen terug, de baas en ik. Maar jij blijft daar." Ze wees nogmaals naar de deur opening. Ongetwijfeld had de ruige herdershond haar manualen begrepen, want langzaam vielen zijn poten van de auto en met ge bogen kop sjokte hij naar het huis. Daar ging hij als vanouds in de deuropening zitten, met zijn kop gericht naar buiten. Els knikte tevreden en reed weg. Omdat ze nu al enige malen met Dirk mee ge weest was naar de heide, wist ze de weg. Erwas maar één bosweggetje, waarover ze kon rijden. Ze moest enkel goed op letten, want bij een driesprong moest ze rechtsaf. Binnen tien minuten bereikte ze de bos rand en zag de tractor staan, tegen een boompje, dat half voorovergebogen was van het gewicht. Aan de tractor vastge koppeld de aanhangwagen met heideplag gen, die gedeeltelijk dwars op de zandweg stond. De zon zakte al verder: met een klein uurtje zou het donker zijn. Hoe kon Dirk die wagen zo gek neerzetten. Ja, waar was hij eigenlijk? Ze zette de auto aan de bosrand en sprong er uit. „Dirk!" riep ze, „ben je hier in de" buurt?" Scherp luisterend hoorde ze enkel de echo van haar eigen stem. Of was er toch een ander geluid tussen? Ge kreun? Het leek er op. Hevig verontrust beklom ze het walletje, dat de eigenlijke heide scheidde van de bosweg en de bomen. Daar zag ze hem opeens liggen. Een gil slakend, liep ze op hem toe. „Dirk, wat is er met je gebeurd? Bent u seeds geabonneerd op •en twee-maandelijks tijd- ■chrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan POSTBUS 1 - WISSENKERKE Wat is er met je?" Half tot bewustzijn terugkomend, pre velde hij: „Dokter halen. Gauw „Wat heb je dan? Zeg het me!" Ze was nu doodsbang. „DoktervlugLangeveenmijn benen......" Ze wist de weg naar Langeveen. Dirk had het haar een keer uitgeduid. Ze be greep nu, dat er iets ergs gebeurd was. En toen hij nog zei: „Niet optillen... benen..." begreep ze er iets van. Knikkend keek ze naar de tractor. Maar ze boog zich snel over hem en zei: „Hou je taai; ik haal die dokter. Zo snel mogelijk Gelijk sprong ze op en rende naar de auto, startte en reed weg. Hoe ze in zo korte tijd kans zag het dorpje Langeveen te bereiken, was haar later nooit duidelijk. Want één ding had haar de hele weg erheen beheerst: Dirk is in nood; hij heeft een ongeluk gehad en behoeft doktershulp. Dat gaf haar kracht met vaste hand de wagen over de bochtige en glibberige zandweg te voeren, naar de woning van de arts. Ze trof het: hij was thuis. In enkele woorden legde ze uit, wat er was gebeurd. „Hij ligt aan de rand van de weg en kan zich bhjkbaar niet verroeren. De tractor staat met de aanhangwagen achter zich tegen een boom. Ik ben bang, dat hij over reden is „Dan is er een ambulance nodig," zei de man. „Ik zal maar op uw veronder stelling afgaan en die meteen laten komen. Waar ligt hij?" „In De Pollen. Dat is aan de rand van het bos, bij de weg, die het bos met de heide scheidt." „Goed, ik weet wel zo ongeveer, waar dat is. Maar de chauffeur van de ambulance niet. Blijft u hier en als de ziekenwagen komt, rijdt u voor hem uit naar de heide. Intussen ga ik erheen, nadat ik de zieken auto gewaarschuwd heb." Het verdere ging voor Els als in een droom. Ze zag de dokter wegrijden. Zenuw achtig stak ze een sigaret op en trok er heftig aan. Als hij maar niet dood gaat, dacht ze, als hij maar niet dood gaat Het duurde bijna een half uur, voor de ambulance het dorp inreed, maar ze wist, dat de wagen uit Almelo moest komen. Ze beduidde de chauffeur haar te volgen en stapte in haar auto. Even later reed ze voor de ziekenwagen terug naar de heide. Daar stond de dokter bij de man, die nog altijd in de heide lag. De beide zieken broeders kwamen haastig met de brancard aangelopen. De dokter zei: „Beide benen gebroken en wat vleeswonden. Rol hem om, dat is 't minst pijnlijke voor de patiënt." En zich tot de vrouw wendend, voegde hij er aan toe: „Ik heb hem een spuitje ge geven voor de pijn. Momenteel zal hij nog weinig voelen." „Is het erg, dokter?" vroeg ze, naar de bewegingloze man kijkend. „Er is geen direkt levensgevaar; zijn beide benen zijn gebroken. Waarschijnlijk is hij door zijn eigen tractor overreden. Zulke dingen komen wel meer voor." „Waar brengen ze hem heen?" „Naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis in de Hofkampstraat." En toen ze hem niet-be- grijpend aankeek, voegde de arts er aan toe: „In Almelo". Ze wilde naar de ziekenwagen lopen en zei: „Ik wil met hem mee." Maar de arts hield haar tegen. „Het heeft momenteel £een enkele zin, mevrouw. Hij is nu min stens een uur buiten bewustzijn. Althans zo verdoofd, dat hij u nauwelijks zou herkennen. De dokters daar knappen hem wel weer op. Maar iets anders: die wagen daar moet weg. Levensgevaarlijk voor het verkeer, al komt hier gelukkig weinig langs. Kunt u met een tractor omgaan? Ja? Zet dat ding en vooral die aanhangwagen bui ten de rijstrook, mevrouw, voor er nog meer en misschien erger ongelukken ge beuren." Ze knikte automatisch. Terwijl ze toe keek, hoe de beide mannen de brancard in de ziekenwagen schoven en even later wegreden, begon ze naar de tractor te lopen. De dokter ging naast haar, omdat zijn wagen aan de bosrand stond. „Meneer Lefering, het slachtoffer zal ik maar zeggen, ken ik natuurlijk. Wie bent u? Kwam u toevallig langs?" „Ik ehik ben met vakantie bij me neer Lefering. We zijn familie van elkaar." „O juist," antwoordde de arts op neutrale toon, maar Els begreep zeer wel, dat de man er nu het zijne van dacht. Ze be dankte hem voor de snelle hulp en ging toen aan de gang om de tractor op een veiliger plaats te zetten. Dirk had haar geleerd, hoe ze met de tractor om moest gaan. Hoewel ze het een griezelig ding vond, had ze goed toegekeken, want dacht ze je kunt nooit weten, waar het nog eens goed voor is. En nu was ze hem er dank baar voor. Maar achteruit rijden met een aanhanger er aan, had ze nog nooit gedaan en dat mislukte helemaal. Ze deed ver schillende verwoede pogingen om althans enige meters achteruit te kunnen rijden, maar het enige resultaat was, dat de aan hanger steeds dwarser kwam te staan. Het enige was, dat ze nu vrij stond van het boompje en besloot tenslotte maar een meter of wat vooruit te gaan, het bos in. Als die aanhanger eerst maar vrij kwam van de weg, dat was het voornaamste. Dan liet ze vannacht de tractor hier maar staan. Morgen had ze meer tijd en volop daglicht, want dit laatste begon al te tanen. Teruglopend naar haar wagen reed ze naar huis. De hond zat in de avondsche mering nog altijd in de deuropening en keek de vrouw aan. Els liep op het dier toe en aaide hem over de kop. „De baas heeft een ongeluk gehad, jongen. Hij ligt in het ziekenhuis. Ik moet straks nog naar hem toe. Jij moet nu goed het huis bewaken. Beer, want ik zie er van komen, dat we wel enkele weken alleen zullen zijn." De hond volgde haar in huis. Ze Hep naar de kookkachel; het vuur was uitge gaan, maar de spijzen waren nog warm. Ik neem een kop soep, besloot ze. Dan heb ik tenminste wat gehad. De rest warm ik morgen dan wel op. Terwijl ze zelf at, gaf ze de hond eten en stak toen de lamp boven tafel aan. Is er in elk geval licht, als ik terugkom. Want dan is het pikkedonker en ik heb hier nog nooit in de avond gereden. Ze wist nu ongeveer de weg naar Lan geveen. Of moest ze om in Almelo te komen eerst naar Vriezenveen? Ze had er- geen idee van. Nu ja, in Langeveen vraag ik het desnoods, want de weg naar Vrie zenveen weet ik niet eens. Ze bleek een hele omweg gemaakt te hebben, maar uiteindelijk kwam ze via Geesteren toch in Almelo. Daar vroeg ze een paar keer de weg naar het Sint Ehsa- beth-ziekenhuis in de Hofkampstraat. Het was al bij' tienen, toen ze de wagen voor het ziekenhuis plaatste en naar binnen ging. Tegen de portier zei ze, dat er ene meneer Lefering deze avond was binnengebracht. Verkeersongeval. „Ik zou hem nog mogen bezoeken," fantaseerde ze er bij. (Wordt vervolgd) BurgeNijke stand WISSENKERKE Geboren: 22 okt. 1975: Marinus Jan, z.v. K. M. Begthel en J. T. van de Vrede. Ondertrouwd: 10 okt. 1975: de Bruine, Dingenis, oud 44 jaar, wonende te Wissen kerke en de Jongh, Abramina Jeanette, oud 25 jaar, wonende te Goes. Getrouwd: 3 okt. 1975: de Nooijer, Eduard Maarten, oud 24 jaar en Tuinstra, Machteld, oud 22 jaar, beiden wonende te Wissen kerke; 11 okt. 1975: Bakker, Adriaan Daniel, oud 31 jaar en Verhulst, Jacomina Elisabeth Levina, oud 24 jaar, beiden wonende te Goes; 14 okt. 1975: de Bel, Jan Jacob, oud 21 jaar, wonende te Goes en Filius, Adriana Maria, oud 16 jaar, wonende te Wissenkerke; 24 okt. 1975: Kastelein, Jan Pieter, oud 21 jaar en Will, Abichaïl Dolores, oud 25 jaar, beiden wonende te Wissenkerke. Overleden: Geen. EXAMENS Op de te Goes gehouden examens Ma- chineschrijven, slaagden onderstaande per sonen voor hun Diploma Machineschrijven. Uit Colijnsplaat: de dames M. Kalle- waard en J. P. de Smit; de heren G. G. de Fouw, C. de Vos en J. C. Heystek. Uit Geersdijk: de dames W. J. Kramer en L. J. Kramer; de heren D. J. van der Maas en C. M. Geldof. Uit Kamperland: de dames A. C. Bal kenende, J. J. D. Karreman, I. C. Flipse en J. Flipse; de heren M. Begthel, A. M. de Waal en J. G. Stuut. Uit Kortgene: mevr. G. P. M. Remijnse - van Hooydonk. Uit Wissenkerke: de dames A. M. Geel hoed, L. E. van Keulen, M. C. Nout en J. van der Weele; de heren C. N. Gillesse, L. J. van Halst, M. C. van Hekken (met lof), A. J. Hendrikx, C. P. van Keulen, A. B. van de Kreeke, I. Tange, J. C. Ver sluis en H. J. van der Maas. Allen werden opgeleid door Typeschool Koetsdijk uit Oudenbosch. HENGELWEDSTRIJD De Noord-Bevelandse hengelsportvereni ging hield op zaterdag 1 november 1975 haar 7e competitiewedstrijd in de Ooster- schelde in de omgeving van Colijnsplaat. Er namen 50 personen aan deze wed strijd deel. De verwachting dat de vangsten misschien iets beterder zouden zijn, werden niet bewaarheid. Er kwamen slechts 35 boven- en 24 ondermaatse vissen boven water, wat gezien de tijd van het jaar niet veel is. Er werden toch nog 6.130 wedstrijd- punten bijeen gevist, die een gewicht op leverden van 4.265 gram. Het aantal pech vogels viel nog mee want het bleef beperkt tot 17. Men behoefde nu niet veel vissen te vangen om voor een prijs in aanmerking te komen. De prijswinnaars waren tenslotte: 1. J. J. Lamse, Colijnsplaat 700 pnt. 2. L. Huige, Kapelle 495 pnt. 3. Ed de Kam, Kamperland 465 pnt. 4. Erik Maas, Goes 460 pnt. 5. Ed v. d. Moere, Kamperland 340 pnt. 6. P. Coppoolse, Goes 335 pnt. 7. J. P. Minnaard, Wissenkerke 230 pnt. 8. J. Boen, Colijnsplaat 210 pnt. 9. J. Bouterse, Colijnsplaat 210 pnt. 10. M. Zuijdweg, Kamperland 210 pnt. 11. A. G. de Waard, Colijnsplaat 200 pnt. 12. I. Lamse, Colijnsplaat 195 pnt. Na afloop van de wedstrijd vond de prijsuitreiking plaats in café „Juliana" te Colijnsplaat. Wegens afwezigheid van de voorzitter, die verhinderd was, werden de prijzen door de secretaris J. Minnaard uit Wissenkerke uitgereikt. Hij bedankte de deelnemers voor hun trouwe opkomst bij deze wedstrijd en vond dat de vangsten nog maar aan de lage kant waren geweest. Hij bracht verder in herinnering dat de eerstvolgende en laatste competitiewedstrijd gehouden zal worden op zaterdag 15 november 1975 te Colijns plaat op dezelfde plaats en tijd en wenste de deelnemers verder een behouden thuis komst toe. DELTA STAR Torendijk 45 - Kortgene Telefoon 01108-280-428 Het goedkoopste adres van Zeeland voor TAPIJT 's Zaterdags na 12.00 uur GESLOTEN Kruiswoordpuzzel no. 451 Horizontaal: 1. voorschoot - 5. eens - 9. voorzetsel - 10. pers. vnw. - 12. vr. munt 13. loot - 14. maanstand (afk.) - 15. tijdperk 17. deel van de hand - 18. voorzetsel - 20. roofdier - 22. militaire rang - 25. wadden eiland - 28. water in Zeeland - 29. klooster zuster - 30. titel - 31. harde bovenlaag 33. hoeveelheid - 35. glazen deksel - 38. plaats in Zuid-Holland - 41. vorm van knellen - 42. krantenjongen - 43. jongens naam - 45. berichtbrenger - 47. afweren 50. kluizenaar - 51. laatst leden (afk.) - 53. bijb. naam - 54. precies - 55. godsdienst (afk.) - 56. ijzerhoudende aarde - 58. fr. onbep. vnw. - 59. als eerder (afk.) - 60. aanw. vnw. - 61. vogel - 62. oude munt. Verticaal: 1. overschot - 2. vernis - 3. fr. onbep. vnw. - 4. wielrijder - 5. uitmuntend 6. water in Friesland - 7. zijrivier van de Donau - 8. houding - 11. witte delfstof 12. riant - 16. vertegenwoordiger - 17. het dringen - 19. deel van een bloem - 21. kleurloos - 23. deel van Amerika (afk.) 24. schema - 26. enig overgebleven - 27. maanstand (afk.) - 32. zangnoot - 34. bijb. naam - 35. vlug - 36. lekkernij - 37. kleinood 38. pl. in Utrecht - 39. vorm van sorteren 40. zijn (fr.) - 41. jongensnaam - 44. dub belklank - 45. zuil - 46. in aanzien houden 48. tijdperk - 49. deel v. d. vinger - 52. watering - 55. meisjesnaam - 57. onder het nodige voorbehoud (lat. afk.) - 60. kinder- groet. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 450 Horizontaal: 1. Norma - 4. s.r.i. - 7. barak 10. Amsterdam - 13. eppe - 14. dril - 16. tal 18. ter - 20. eva - 22. sas - 23. signaal 25. eer - 26. n.t. - 27. tel - 28. dr - 29. p.k. - 30. a.n.p. - 32. age - 34. wij - 36. slordig - 37. brutaal - 38. va - 39. aat 41. kas - 42. ne - 43. gij - 45. rai - 47. g.t. 48. pel - 49. Leusden - 50. eer - 52. Ans 53. nro - 54. u.n.o. - 55. tulp - 59. ober 62. september - 65. atlas - 66. alt - 67. naast. Verticaal: 1. nerts - 2. map - 3. amp 4. st - 5. rekenen - 6. ir - 7. bar - 8. ami 9. klaar - 11. se - 12. d.d. - 13. Eist - 15. leed - 17. aanklagen - 18. t.g.t. - 19. ral 21. verwanten - 23. sandaal - 24. leguaan 29. p.s.v. - 30. ara - 31. pit - 32. ark 33. ets - 35. ijle - 40. kasteel - 44. Ijlst 45. run - 46. ido - 47. geur - 48. paria 51. roest - 56. u.s.a. - 57. les - 58. pp 59. Ob - 60. Ben - 61. era - 63. t.a. - 64. mt. GANZEP00RTSTRAAT 21 - TEL 18335 - SOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1