NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Hengelwedstrijd DE KLUIZENAAR U houdt nu het meest gelezen blad op Noord-Beweland in handen Plouvier heeft DE schoenen Zeeland Magazine? Ne. 3679 Donderdag 23 oktober 1975 79e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar Franco per post 22,50 per jaar Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON door Gerrit Franesen Ze schudde 't hoofd. „Hij is aan het werk. Ginds." Ze wees met haar duim in de richting van de heide. „Juist. Vermoedde ik al. Met vakantie hier?" informeerde hij verder. „Zoiets," antwoordde ze afgemeten. „Ik ben familie van Dirk." „Dan hebt u het vannacht niet getroffen, he? Zwaar weer geweest. We zijn er nog niet: het weer is nu van slag. Jammer, het ging net zo mooi. Wel, ik zoek meneer Lefering zelf op. Ik had een boodschap, begrijpt u?" Ze begreep het. „U zult waarschijnlijk zelf de weg wel weten, neem ik aan." Hij schoot in een lach. „Ja, dat gaat wel. Ik zwerf hier al zo'n jaar of twintig rond. Veel plezier hier!" Een paar minuten later hoorde ze hem wegrijden. De rust keerde terug en enkel het ruisen van de regen buiten verbrak de stilte. De hond lag opnieuw bij de deuropening, maar zorgde er wel voor, dat hij niet nat werd. Els kreeg zin in thee en maakte een kop voor zich klaar. Zich on gegeneerd uitrekkend, besloot ze alvast maar aan het werk te gaan voor het avondeten. Het vuur opstokend, dacht ze: Ik zou best weer eens ergens willen eten, waar het rustig is. Liefst Chinees. Maar dat zal in wijde omgeving waarschijnlijk niet te vinden zijn. Enkel misschien in Almelo. Toen hij weer thuis was en zich bij de pomp waste, omdat het buiten nog altijd fiks regende, zei ze: „Hier is vanmiddag een jager langs gekomen; hij had een bood schap voor je. Ik heb hem maar doorge zonden. Apropos, ik had mijn zonnebril op." Even opkijkend, antwoordde hij: „Heel verstandig." Of dit nu sloeg op het dragen van de zonnebril of het doorsturen van de jager, wist ze niet. Op de bewuste bood schap ging hij helemaal niet in. En ik ben niet nieuwsgierig, dacht Els, maar het gaf haar toch een onbevredigd gevoel, omdat hij er met geen woord over repte. Geleidelijk aan vorderde Els met de schoonmaak van de kamerwanden. Tot nog toe had ze zich kunnen behelpen met een trap, waarop ze het bovenste deel van de wanden kon bereiken. Maar toen ze daar mee geheel klaar was en met voldoening keek naar hetgeen ze gepresteerd had, wist ze: nu is het plafond aan de beurt, maar hoe versier ik dat? Enkel met een trap? Of met een ladder? Ze sprak er 's avonds met Dirk over. Die wist meteen raad. „In de schuur hebben we nog een trap. En er zijn stevige delen, dikke planken, zal ik maar zeggen. Die leggen we op beide trappen, een eind van elkaar. Dan kun je daarop staan. Maar ik wil niet, dat je het alleen doet. Dat bewaren we voor de komende zaterdag; doen we het samen." Ze wilde protesteren, maar iets in zijn stem weerhield haar. Er lag ook wat in zijn blik, dat bij haar respect inboezemde. Bent u seeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan POSTBUS 1 - WISSENKERKE Op bepaalde momenten had zijn stem een dwingende klank en was zijn gezichtsuit drukking ermee in overeenstemming. Toen ze een week of zes bij hem in huis was, wist ze het met zekerheid: Hij is een persoonlijkheid. En dat niet alleen; hij is ook ontwikkeld. Van dit laatste had ik al enigszins een vermoeden, want anders heb je niet zo'n boekenschat. Aan verschillende kleinigheden bemerkte ze zijn intelligentie en hij had redelijk goede manieren, als hij wilde, al liet zijn hygiëne in haar ogen soms wel wat te wensen over. Vaak ergerde ze zich aan zijn zwarte nagels. Zaterdags boende hij ze zo schoon, dat elke vinger er rood van was geworden en zat daarna nog een poos aan zijn nagels te peuteren. Maar maandagsavonds was al het moois er weer af. Begin juni pootte hij de laatste aard appelen voor dit seizoen. Els ging een mid dag met hem mee naar het land om te helpen. Dirk had gezegd, dat er regen werd verwacht en daarom had ze aange boden mee te gaan. „Misschien zijn we met z'n beiden sneller klaar," opperde ze. Zodoende werkten ze enige uren verwoed samen. Els had op het laatst geen gevoel meer in haar rug, maar ze werkte verbeten xloor, hoewel de vlammen soms uitschoten. Ik laat me niet kennen, dacht ze. Maar toen ze in de tractor terugreden naar huis en de eerste druppels begonnen te vallen, wist ze: ik ben geradbraakt door dit onge wone werk. Ik dacht, dat ik intussen een hele piet was geworden in dit soort werk, maar wat ik thuis en rond de woning deed, was nog maar kinderspel vergeleken bij dit poten. Hoewel de man er met geen woord over gesproken had, bemerkte ze thuis, dat hij terdege begrepen had, dat de vrouw zo ongeveer aan het eind van haar latijn was gekomen. Naar de leunstoel wijzend, beval hij: „Nu ga jij daar zitten; je steekt een sigaret op en zo meteen breng ik je koffie. Morgenochtend kun je niet overeind komen van de pijn in je rug. Ik schaam me, want ik heb teveel van je gevergd." Ze glimlachte, maar liet zich vertroetelen. „Zo erg is het ook niet; ik moet er toch een keer aan wennen?" Terwijl ze rookte, zag ze toe, hoe de man het avondeten klaarmaakte. Er was nog rijst van de vorige dag en ook soep, dus hij had het gemak kelijk. Ondertussen zag de man met toe nemende bezorgdheid, dat elke beweging haar pijn deed. Na het eten ruimde hij op en waste alles af. Zo nu en dan naar de vrouw kijkend. Opnieuw koffie inschenkend, bracht hij het bij haar. „Hoe gaat het nu?" vroeg hij. „Probeer eens overeind te komen." Ze deed het, maar gaf een kreet van pijn, haar hand in de lendenen steunend. „Jeetje, Dirk, dat is ook wat? Ik kom zo nooit boven vanavond." „Dan slaap jij maar bendeen, dat is geen probleem, en ga ik naar boven. Nou, ga rustig zitten. Ik ga m'n handen even boenen, dan zal ik je masseren. Ben je morgen een stuk beter." „Masseren?" vroeg ze verwonderd. Hij was al bij de pomp en goot warm water uit de ketel in de wasbak, waarna hij uitgebreid begon te boenen. „Ja. Je weet toch wel, wat massage is?" „Allicht. Maar denk je, dat 't helpt?" „Ik weet het wel zeker," antwoordde hij, zonder de vrouw aan te kijken. Els dacht: Hoe kun je zoiets zeker weten? Maar besloot er verder niet op door te gaan. Maar toen hij een tien minuten later met een schone badhanddoek en een busje poeder voor haar stond en zei: „Laat ik je even overeind helpen. Je rug zo recht mo gelijk proberen te houdenprotesteerde ze. „Hoe wil je dat versieren? Dat mas seren?" Ongeduldig haalde hij zijn schouders op. „Vraag niet naar de bekende weg: je rug- en borstspieren natuurlijk. En lenden. Die zijn geforceerd, doordat je lange tijd in ongewone, gebukte houding gewerkt hebt. Als ik ze masseer, worden ze vanzelf wat soepeler en voel je morgenochtend veel min der. Kom, waar wacht je op?" „Maarwaar wil je dat dan doen?" vroeg ze, steeds meer in verwarring rakend. „Ik heb hier geen massagetafel, dus mijn bed lijkt me de meest geschikte plaats. Ik heb er al een schoon laken op gelegd, dus je kunt er meteen op gaan slapen, als je wilt." Enigszins overbluft liet ze toe, dat hij haar overeind hielp en ondersteunde. Zijn harde handen voelden nu ongewoon zacht aan. Eigenaardigdie keer, dat hij haar voeten gemasseerd had, hielp het ook en deed 't weldadig aan. Net of er een soort stroom door haar voeten was gegaan. In de slaapkamer zei hij: „Ontbloot je bovenlichaam en ga voorover op bed liggen, ja?" Ze keek hem verschrikt en verontwaar digd aan. „Zeg, waar zie je me voor aan? Dat doe ik niet, hoor!" „Els, doe niet zo overdreven preuts. Ik ga wel zo lang naar de kamer, als je dat liever hebt. En je mag je beha ook wel aan houden." Toen hij de slaapkamer had verlaten, was de vrouw enige tijd in dubio, of ze het al of niet zou doen, maar ze dacht aan de pijn en het feit, dat de vorige keer die voetmassage ook zo wonderlijk had ge holpen. Wat aarzelend begon ze zich te ontkleden, maar ze hield haar lange broek aan. Enige tijd later kwam hij in de slaap kamer terug en keek naar de vrouw, die voorover op het bed lag. Hij smeerde zijn handen in en maakte rustig de beide knoop jes van haar beha los, waarna hij begon te masseren. De eerste paar minuten moest ze zich op haar tanden bijten om het niet uit te schreeuwen van de pijn. De man bemerkte het en zei: „Geneer je niet als het zeer doet. Het wordt geleidelijk aan minder pijnlijk." Gedurende geruime tijd wrong, kneedde en streek hij haar rugspieren tot over de schouders en terug. Ze voelde haar rug warm worden en door de stijgende gloed voelde ze steeds minder pijn. Geleidelijk aan vond ze het prettig en toen hij met zijn masserende handen tot vlak bij haar busten kwam, reageerde ze al niet meer. Evenmin toen zijn handen afzakten naar haar lendenen. De man was zeker een half uur bezig geweest. Nog één keer boog hij zich even over de vrouw en maakte kalm haar beha op de rug vast. „Zo," zei hij, zijn handen en gezicht met de handdoek afwrijvend en met voldoening toekijkend. „Hoe voelt het nu aan?" „Heerlijk," antwoordde ze naar waarheid: ,,'t is of ik een ander mens ben geworden." „Beweeg je nu eens heel voorzichtig naar links en naar rechts. Jezelf zoveel mogelijk strak houden." (Wordt vervolgd). Het bestuur van de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging had op zaterdag 18 oktober 1975 een z.g. vrije wedstrijd vast gesteld waaraan door elke hengelsportlief hebber kon worden deelgenomen. Deze wed strijd werd gehouden te Colijnsplaat. Wat of de oorzaak geweest is, weten wij niet, doch een feit is het dat de liefhebbers voor deze wedstrijd nu niet bepaald ston den te dringen om deel te nemen. Slechts 49 deelnemers kwamen zich voor deze wed strijd aanmelden. Onmiddellijk na de aanvang van de wed strijd werd er nog vrij goed vis gevangen, doch in het laatste uur van deze wedstrijd lieten de vissen ons in de steek. En omdat het aan de zeedijk nog aardig fris was met de vrij sterke Noord-Oostenwind, had iedereen er vrede mee, toen de wedstrijd geëindigd was. De vangsten waren nog niet tegenge- vallen. In totaal werden er 85 vissen ge- vangen, n.l. 48 boven en 37 onder de maat. Dat is 23 vissen meer dan bij de vorige wedstrijd om 4 oktober 1975. Er waren toch nog 11 pechvogels en bij de vorige j wedstrijd 26. Het aantal wedstrijdpunten bedroeg 9.265 punten. Het gewicht van de gevangen vis was 5.605 gram. En de prijswinnaars waren tenslotte: 1. Ph. Leendertse, Kamperland 1100 pnt. 2. Ed de Kam, Kamperland 780 pnt. 3. J. L. Filius, Colijnsplaat 610 pnt. 4. P. J.'v. d. Moere, Kamperland 590 pnt. 5. Mevr. E. Ersen, Goes 565 pnt. 6. L. de Visser, Kamperland 505 pnt. 7. M. Zuijdweg, Kamperland 395 pnt. 8. R. Huige, Kapelle 390 pnt. 9. J. J. Lamse, Colijnsplaat 385 pnt. 10. H. de Pan, Kamperland 350 pnt. 11. L. Francke, Kamperland 310 pnt. 12. J. Lamse, Colijnsplaat 305 pnt. 13. I. Lamse, Colijnsplaat 285 pnt. 14. P. Francke, Kamperland 280 pnt. 15. R. Veldhuis, Nisse 240 pnt. 16. R. Huige, Colijnsplaat 215 pnt. Aan mevr. De Pan werd tenslotte nog een troostprijs uitgereikt. In café „Juliana" werden tenslotte de prijzen uitgereikt door de voorzitter P. v. d. Vreugde uit Kamperland. Hij bedankte de deelnemers voor hun opkomst, maar had voor deze wedstrijd op meer belang stelling gerekend. Hij deelde verder nog mede dat de volgende wedstrijd gehouden zal worden op zaterdag 1 november 1975 op dezelfde plaats te Colijnsplaat. Er zal dan gevist worden van 11.30 tot 14.00 uur. Inschrijven vanaf 1Q.30 uur op de bekende plaats. Kruiswoordpuzzel no. 449' Horizontaal: 1. dor - 6. appel - 10. jongens naam - 11. geestelijke - 14. opening - 16. van het jaar - 17. gouden tientje (afk.) 18. per maand (afk.) - 19. geschil - 20 pl. in Limburg - 23. in persoon (afk.) - 25. familielid - 26. mil. opl. school (afk.) - 27. namelijk (afk.) - 29. halt - 30. meisjesnaam 32. selenium (afk.) - 33. gewicht (afk.) 34. oosterse jongensnaam - 36. titel - 38. watering - 40. vervoermiddel - 41. Fr. lid woord - 42. gedicht - 43. deel van het lichaam - 44. natuurkundeterm (afk.) - 45. verstand - 47. te zijner tijd (afk.) - 49. schrijfbehoefte - 51. deel van Sumatra - 52. bevestiging - 53. klein persoon - 54. in aanzien houden - 56. Frans onb. vnw. - 57. bijwoord - 59. bedrag - 61. Eng. voorzetsel 62. ambtshalve (Lat. afk.) - 64. ontsluierd 68. rivier in Duitsland - 70. dubbelklank 71. Chinese maat - 72. hoofddeksel - 74. staaf - 75. raam - 78. aanw. vnw. - 79. bewijs van verdriet - 80. pook. Verticaal: 1. boom - 2. gebogen - 3. voor zetsel - 4. loon - 5. grondtoon - 6. pl. in Italië - 7. bijwoord - 8. insekteneter _r 9. geheel de uwe (afk.) - 10. soort stof - 12. prikkel - 13. hoeveelheid - 15. zangstem 20. vlaktemaat (afk.) - 21. vreemde munt (afk.) - 22. de onbekende (afk.) - 24. een houding aannemen - 25. boertige naboot sing - 28. soort bril - 29. knaagdier - 31. het Romeinse Rijk (afk.) - 35. familielid 37. pl. in Gelderland - 39. enzovoort (afk.) 40. spandraad - 46. stofmaat - 47. voelen 48. lawaai - 50. vreemde munt (afk.) - 51. pl. in Engeland - 55. begrip - 58. ambts halve (Lat. afk.) - 60. uitroep - 61. de somma van - 63. bediende - 65. deel van een dag - 66. hijswerktuig - 67. verstand 69. bestemming - 73. geneesmiddel -75. familielid - 76. vaartuig (afk.) - 77. rondhout. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 448 Horizontaal: 1. doel - 3. lasso - 8. aera 11. plataan - 13. at - 15. ga - 16. os 18. Ie - 19. zwaar - 20. Eli - 22. degen 23. Ee - 24. Stavanger - 27. ia - 28. oh 30. ma - 31. ar - 32. ss - 34. de - 36. ap 38. gala - 39. robijn - 40. stal - 41. pi 42. as - 43. ze - 44. Ko - 46. da - 47. nn 49. ao - 50. vaarwater - 55. ei - 57. staal 58. aas - 59. vaars - 60. ts - 61. NV 62. om - 63. ol - 65. Alkmaar - 71. rond 72. slede - 73. kram. Verticaal: 1. dwaze - 2. ed - 3. 11 - 4. Aa 5. stola - 6. sa - 7. oa - 9. eb - 10. arena 11. part - 12. node - 14. twee - 15. gas 17. SER - 18. leis - 20. eva - 21. Ina 25. Amerika - 26. granaat - 29. halte - 32. satan - 33. ego - 35. abt - 37. elp - 43. rots 45. ora - 46. das - 48. Nero - 49. aster 50. van - 51. Alva - 52. warme - 53. over 54. ram - 56. Islam - 64. in - 66. Is - 67. kl 68. Ad - 69. ae - 70. or. BAHZEPflDBTSTRAAT M TEL 16525 - GOES J\

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1