NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Hengelwedstrijd «•I» DE KLUIZENAAR Plonvier heeft DE schoenen GD Ztdaad Magazine? A. J. van Gilst No. 3677 Donderdag 9 oktober 1976 79e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206862 Abonnementsprijs 14,— per jaar Franco per post 22,50 per jaar Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen FEUILLETON door Gerrit Franssen Het lawaai, dat Dirk maakte met het uitpakken van de in het dorp gekochte levensmiddelen en andere noodzakelijke ar tikelen, bracht haar weer terug tot de werkelijkheid. Nog eens bekeek ze de oproep en vouwde daarna de krant dicht. „Staat vandaag zeker in alle kranten?" vroeg ze, bij de tafel staande. „Weet ik niet, Els. Ik neus anders nooit in een krant, want ik heb er niet de minste behoefte aan geconfronteerd te worden met alle ellende, die er dagelijks in de wereld is. Daarom lees ik nooit kranten en luister evenmin naar het nieuws door de radio. Maar waarschijnlijk bladerde ik verstrooid in die krant er waren klanten voor me en moest nogal lang'wachten en zag je foto. Om ook in andere kranten te kij ken, is niet bij me opgekomen." „Het is zwaar overtrokken," zei ze, mis schien meer tot zichzelf dan tot de man. „Ik was helemaal niet overspannen. Ik we hadden verschil van mening, mijn stief moeder en ik. Zoals bijna elke dag. Ik werd het zat, maakte me kwaad en heb misschien dingen gezegd, die ik in normale omstandigheden niet in mijn mond zou nemen, omdat ik weet: ik kan ze niet verantwoorden, begrijp je?" „Ben je gauw driftig?" vroeg hij, belang stellend luisterend. „Soms. Hangt van de omstandigheden af. Doorgaans ben ik gelijkmatig gehu meurd. Zodra' men evenwel me de voet dwars zet, gaan bij mij de stekels overeind staan, denk ik." „Mag ik wel voor je oppassen." Hij had zich nu een kop koffie ingeschonken en kwam ermee naar de tafel, waaraan hij ging zitten. Haar pakje sigaretten lag op de tafel. Hij nam er een uit, duwde die in de mond van de vrouw en gaf vuur. „Kom maar weer tot jezelf. Ik geloof je. Misschien is het verstandig om op een bepaalde wijze een teken van leven te geven," opperde hij. Ze was vrijwel meteen een furie. „Ik denk er niet aan! Vader heeft het toch zeker aan zichzelf te wijten, dat ik er tenslotte vandoor ging? Elij is voor de tweede keer getrouwd, met een veel jongere vrouw, met een duister verleden. We weten niets van haar. Ik ben nog thuis; we harmo niëren helemaal niet met elkaar. Als ze me het huis uit kon kijken, deed ze het." „Nou, daar is ze dan zo ongeveer in geslaagd. Na je het leven zuur gemaakt te hebben." „Precies. Dien is bovendien vreselijk e- goistisch en jaloers. Ze wil vader helemaal alleen hebben. Als ik eens een avond thuis was, had ze de pest in, maar ik hoef voor haar mijn plaats toch zeker niet in te rui men?" „Je deed het uiteindelijk toch." Heftig aan haar sigaret trekkend, knikte ze. „Ik kon er niet meer tegen op, Dirk. Elke dag die herrie en pesterijtjes. Ze is Bent u «eeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan POSTBUS 1 - WISSENKERKE vreselijk lui, ligt de hele dag op de bank van die twijfelachtige blaadjes te lezen, te snoepen en te roken. Het eten, dat ze kookt, is belabberd en is van mening, dat ik ook wel mee kan helpen met allerlei huishou delijke karweitjes, zoals stofzuigen, stof af nemen, afwassen, bedden opmaken en zo voort. Maar als ik vrij ben, doe ik waar ik zin in heb. Ze moest toch zo nodig met vader trouwen? Nou, dan moet ze er ook de konsekwenties van aanvaarden." De man had zijn pijp gestopt en rookte, nadenkend voor zich uit kijkend. „En die maandag liep de emmer ineens over." Ze knikte. „Vader was al vroeg wegge reden in zijn wagen. We wonen in Capelle; vader werkt in Rotterdam. Hij is adjunct directeur bij een Cargadoorsfirma. Ik heb in ochtendjas samen met hem ontbeten, want Dien staat natuurlijk nooit zo vroeg op. Daarna heb ik me gewassen en aan gekleed. Ik ging in de salon zitten om het ochtendblad te lezen. Doorgaans ruim ik de ontbijtboel op, als ik 's morgens thuis ben, maar ik had er ditmaal geen zin in. Het is tenslotte ook niet mijn taak, maar de hare. Goed, ik zat de krant te lezen, toen ze beneden kwam. In négligé natuurlijk, want voor twaalven knapt ze zich nooit op. Ik zag al aan haaf gezicht, dat ze de pest in had, omdat ik de ontbijtboel had laten staan. Ze maakte er aanmerking op. Ik zei, dat ik dacht, dat ze nog zou willen ontbijten. Dat was een leugen, want ze ontbijt 's morgens nooit. Pas bij de koffie neemt ze wat: koek of gebak of wat er anders in huis is. Ze antwoordde niet, maar kwam in de salon zitten en stak een sigaret op. Toen wilde ze de krant. Ze zei: als jij nu koffie zet, kan ik de krant lezen. Ik antwoordde, dat ik er geen zin in had. Ze probeerde me de krant uit handen te trek ken. Ik werd nijdig, want die scheurde. We kregen woorden. Hoe het verder is gegaan, weet ik nauwelijks. Ik meen, dat ik haar een haal over de wang heb gege ven. Tenslotte liep ik naar buiten en stapte op de bus. In Rotterdam nam ik de trein. Ik weet nog, dat ik in de trein zat, maar waarheen ik gereisd benik kan me er niets meer van herinneren." „Je had het over: als ik 's morgens thuis benWat deed je voor werk?" „Eerste verkoopster in een damesconfec tiezaak. Dat komt overeen met cheffin. In Rotterdam. Maandagsmorgens zijn de win kels immers dicht? Dan ben ik vrij." „Dus daar ben je ook zo maar wegge bleven." Ze knikte enkele malen. „Het kan me allemaal niks meer schelen. Als je me hier wegzendt, ga ik wel weer ergens anders heen. Maar naar huis terugmet han gende pootjes en het triomferende, boos aardige gezicht van DienEn ik hoor vader al zeggen: het minste, wat je doen kunt is Dien je excuses aanbieden. Aan me nooit-niet. De maat is nu vol. Als ik terugkeer, zal ze haar verstevigde positie uitbuiten tot en met. Ik ben bang, dat er dan ongelukken gebeuren en ik daar door in de gevangenis kom. Dat gun ik haar toch echt niet." „Is die ehdie stiefmoeder veel jonger dan je vader?" „Vader iseens kijkenzes en vijftig, ja. En Dien is vijf- of zes en dertig. Ze schelen elkaar in elk geval ruim twintig jaar." „Het hoeft geen beletsel te zijn, een dergelijk leeftijdsverschil." „O nee? Moet je eens luisteren, Dirk: vader is vast niet meer moeders mooiste: hij is kalend, veel te dik, omdat hij te weinig beweging neemt en bij het minste geringste de wagen pakt. Maar vader heeft een positie; hij is bij afwezigheid van de directeur op het werk de hoogste gezags drager. Hij is altijd zeer ambitieus geweest en bezit voor zijn taak de nodige capaci teiten. In scheepvaartkringen staat hij hoog genoteerd om zijn kennis en zijn juiste visie. Af en toe wordt hij in Den Haag geroepen; dan wil men zijn advies over bepaalde aangelegenheden op zijn terrein. Ik kan tenslotte vaststellen, dat hij tot op zeker opzicht gefortuneerd is. Moeder had ook geld; ze was een redersdochter uit Hillegersberg. Na haar dood is dat onder de kinderen en vader verdeeld. Ik bedoel maar: vader is voor menige vrouw dus een begeerde partij geweest na de dood. van moeder." „Hoe lang was je moeder dood, voor je vader hertrouwde?" „Twee jaar. Dat was eigenlijk het eerste breekpunt, want de jongens vonden het veel te vroeg. Daarmee was ik het niet eens, maar wèl met zijn keuze. Mijn broer Peter werkt op een notariskantoor. Hij heeft geprobeerd bizonderheden over Dieu- wertje Zilver te weten te komen, want we wisten immers niets van haar, toen vader haar een keer meebracht naar huis en aan ons voorstelde als zijn toekomstige tweede vrouw. Maar Peter slaagde er niet in. Dieuwertje had vaag laten doorschemeren, dat ze van oorsprong uit Amsterdam kwam, maar dat was al gauw voor ons geen geheim; dat konden we horen aan haar spraak. Een uitgesproken Amsterdams ac cent. De jongens hebben geprobeerd haar door te zagen omtrent haar afkomst, maar ze liet er geen woord over los. Peter is er zelfs voor naar hte stadhuis in Amster dam geweest, maar daar vertelden ze hem, dat er nooit een Dieuwertje Zilver gewoond had. Dus dat had ze in elk geval gelogen. Peter veronderstelde daarna, dat ze uit een der randgemeenten vandaan kon komen, maar ga al die gemeentehuizen eens af? Dus het hele onderzoek had niet 't minste re sultaat. Zoals gezegd: de jongens mochten haar helemaal niet en hebben vader be hoorlijk de huid uitgeveegd met zijn keus. Waarschijnlijk zouden ze ermeé verzoend zijn geweest, als vader thuisgekomen was met een of andere gedistingeerde vrouw van ongeveer dezelfde leeftijd. Ook een weduwe bijvoorbeeld. Die zou in elk geval meer acceptabel zijn geweest dan Dien. Een paar dagen voor vaders huwelijk gingen de jongens 't huis uit, omdat ze toch binnen korte tijd zouden trouwen. Maar ik was niet van plan het veld te ruimen voor deze mevrouw Zilver. Dat had ze al heel gauw door en toen begonnen de pesterijtjes. Met als climax die maandagmorgen het hand gemeen en scheldwoorden, die ik hier niet durf herhalen." Ze maakte haar sigaret uit, maar stak meteen weer een ander aan. (Wordt vervolgd). De Noord-Bevelandse hengelsportvereni ging had op zaterdag 4 oktober 1975 haar 6e competitiewedstrijd vastgesteld, die ge houden werd in de Oosterschelde in de om geving van Colijnsplaat. Voor deze wedstrijd waren er 61 liefhebbers op komen dagen om zich te laten inschrijven. Wat de vangsten betreft, leek het er op alsof wij het dieptepunt van de slechte vangsten hadden bereikt, want er werden nu 24 vissen meer gevangen dan bij de vorige wedstrijd. Het resultaat was nu 56 bovenmaatse en 6 ondermaatse vissen, waar onder een zeebaars en een tiental palingen. Zij leverden 10.175 wedstrijdpunten op. In totaal was er 8.365 gram vis gevangen. Wel bleven er nog 26 pechvogels over die geen enkele maal beet hadden gehad. Minder pech hadden de volgende winnaars: 1. P. Coppoolse, Goes 1060 pnt. 2. M. G. de Smit, Kamperland 995 pnt. 3. H. de Pan, Kamperland 780 pnt. 4. J. J. de Haze, Kamperland 650 pnt. 5. L. Huige, Kapelle 600 pnt. 6. J. Lamse, Colijnsplaat 445 pnt. 7. C. de Kam, Kamperland 440 pnt. 8. M. Zuijdweg, Kamperland 420 pnt. 9. C. P. v. d. Moere, Colijnsplaat 400 pnt. 10. J. Huige, Colijnsplaat 375 pnt. 11. H. Filius, Colijnsplaat 370 pnt. 12. R. Huige, Kapelle 330 pnt. 13. P. Maas, Goes 315 pnt. 14. J. Provoost, Colijnsplaat 310 pnt. 15. A. Koole, Kamperland 290 pnt. 16. L. de Visser, Kamperland 285 pnt. 17. Ph. Leendertse, Kamperland 270 pnt. Na afloop werden in café Juliana te Co lijnsplaat door de voorzitter P. v. d. Vreugde uit Kamperland de prijzen uitgereikt. Deze bedankte de deelnemers voor de goede opkomst bij deze wedstrijd en vond het jammer dat de vangsten niet beter wa ren geweest. Hij deelde mede dat er op zaterdag 18 oktober a.s. weer een z.g. vrije wedstrijd gehouden zal worden te Colijnsplaat. Inschrijven in café Juliana vanaf 11.30 uur. Er zal dan gevist worden van 12.30 tot 15.00 uur. Burgerlijke etend WISSENKERKE Geboren: 6 sept. 1975: Menno, z.v. W. L. van Lobberegt en C. C. de Nooijer; 12 sept. 1975: Adriaan Johannes, z.v. W. van Stel en H. D. Bakker; 13 sept. 1975: Monique, d.v. A. Schijffers en M. J. J. Springintveld; 29 sept. 1975: Levina Maatje, d.v. J. Goulooze en F. M. Loesberg. Ondertrouwd: 1 sept. 1975: Kastelein, Jan Pieter, oud 21 jaar en Will, Abichaïl Dolores, oud 25 jaar, beiden wonende te Wissenkerke; 18 sept. 1975: de Bel, Jan Jacob, oud 21 jaar, wonende te Goes en Filius, Adriana Maria, oud 16 jaar, wonende te Wissenkerke. Getrouwd: 5 sept. 1975: Bouterse, Hen drik, oud 20 jaar en van Belzen, Adriana Jannetje, oud 18 jaar, beiden wonende te Wissenkerke; 5 sept. 1975: van Zweeden, Nicolaas Jan, oud 22 jaar, wonende te Goes en Hoogerheide, Maatje Levina, oud 23 jaar, wonende te Wissenkerke; 12 sept. 1975: Minneboo, Jacobus Francies, oud 20 jaar, wonende te Kortgene en Verhage, Maria Adriana, oud 21 jaar, wonende te Wissenkerke. Overleden: 3 sept. 1975: Pels, Andries, oud 66 jaar, echtgenoot van S.,H. van Stier, wonende te Groesbeek; 29 sept. 1975: Kou- wer, Pieter Marinus, oud 73 jaar, echtgenoot van P. G. Verburg, wonende te Wissenkerke. Makelaars- en Assurantiebedrijf Taxaties Bemiddeling bij aan- en verkoop Hypotheken Verzekeringen Financieringen Makelaar o.g. en assurantiebezorger Ringweg 16, Colijnsplaat, Telefoon 01199 - 2 63. Kruiswoordpuzzel no. 447 Horizontaal: 1. sportartikel - 6. ongerijmd 11. drank - 12. noodsein (afk.) - 14. org. der Ver Naties (afk.) - 16. afgodisch - 18. afbeelding - 20. steundraad - 21. tot nader order (afk.) - 22. wandversiering - 23. aan bieding - 28. nieuwe wereldtaal - 29. voor zetsel - 30. stad der oudheid - 31. pret 32. oosterse titel - 34. roe - 36. zangnoot 37. water in België - 38. ambtshalve (lat. afk.) - 39. pl. in Duitsland - 41. persbureau (afk.) - 42. meisjesnaam - 45. tandarm zoogdier - 47. selenium (afk.) - 49. bar 51. sporen - 54. gevangenis - 56. plant 57. groet - 58. intocht - 61. dichterbij komen - 64. bijb. naam - 65. bestemming 67. danskoor - 68. pl. in Friesland - 69. schatten. Verticaal: 2. zelfzucht - 3. kreet - 4. Spaanse koningin - 5. zangnoot - 7. Duits bijwoord 8. loot - 9. beroep - 10. inhoudsmaat - 12. stok - 13. boom - 15. damp - 17. slaapje 19. slot - 23. vorm van ontsnappen - 24. zangnoot - 25. naasten - 26. Fr. pers. voor naamwoord - 27. hinderen - 31. bijb. naam 32. uitroep - 33. berg - 35. spoedig - 40. krullen - 43. vogel - 44. vaartuig - 46. titel (afk.) - 47. Son Eminence (afk.) - 48. Nederlander - 50. deel van het kippenhok 52. hoefdier - 53. kleurnuance - 55. gedicht 59. drank - 60. Duits pers. vnw. - 62. spoedig - 63. water in Utrecht - 66. deel van de bijbel (afk.). Oplossjng kruiswoordpuzzel na. 446 Horizontaal: 1. blazoen - 7. toppunt - 13. kroon - 14. riant - 15. eng - 18. age - 20. emoe - 22. oase - 25. eg - 27. eminent 29. no - 30. elk - 32. ra - 33. pe - 34. ham - 35. lik - 37. pro - 39. Ria - 41. od 42. degel - 43. da - 45. ook - 47. lei - 48. sas - 50. suf - 52. ad - 54. be - 55. tor 57. ai - 58. penseel - 61. au - 62. Oslo 63. maal - 65. alt - 66. dam - 68. slier 70. novum - 72. asperge - 73. genadig. Verticaal: 2. Ik - 3. are - 4. zone - 5. oogmerk - 6. en - 8. or - 9. piaster - 10. page - 11. une - 12. nt - 16. mei - 17. toe 19. week - 21. oma - 23. anp - 24. Rome 26. gl - 28. nergens - 29. na - 31. kloof 34. haast - 36. ido - 37. pel - 38. oei 40. Ida - 44. Isar - 46. kapster - 48. seladon 49. kruk - 51. ui - 53. del - 54. Bea - 56. oa - 59. nop - 60. erna - 62. olie - 64. lava - 65. alp - 67. mud - 68. ss - 69. rg 70. ne - 71. mi. GANZEP00RTSTRAAT 21 - TEL 16535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1