Het probleem der kaalheid Raadsvergadering Wissenkerke A. J. van Gilst In de maandag 22 september j.l. ge houden openbare raadsvergadering is het lid Remijnse met kennisgeving afwezig. Na een kort welkomstwoord en voor lezing van het openingsgebed door de voor zitter worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld en een aantal ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen. Bij deze ingekomen stukken is een schrij ven van de Minister van Binnenlandse Za ken, waarbij hij ter kennisneming heefr toegezonden een exemplaar van het ont werp van de Wet Reorganisatie Binnen lands Bestuur en het daarbij behorende memorandum. Hierover zegt de voorzitter dat hij zich nog geen uitgekristalliseerd beeld heeft kunnen vormen, daar het een zodanige ingrijpende wijziging betreft, dat een gron dige studie hieraan vooraf dient te gaan. Het geheel gaat namelijk over de splitsing van Nederland in 26 provincies met de daaraan verbonden bevoegdheden van elk op allerlei terreinen van bestuur. De voor zitter verwacht dat deze wijziging zich niet binnen tien jaar zal voltrekken, maar wilde aan deze ministeriële brief toch niet ongemerkt voorbijgaan. Op een eveneens bij de ingekomen stuk ken bevindend schrijven van G.S. om de gevoelens van de raad te vragen ten aan zien van de bezoldigingsregeling gemeente secretarissen en -ontvangers, vraagt Uijl of dit toch geen verhoging betekent met duizenden guldens per jaar, zoals bij de ministers. We zitten in een economische crisis en moeten de buikriem aanhalen. Onze bonden vechten voor een verhoging van een kleine driehonderd gulden per jaar, waarvan amper de prijsstijgingen van de boodschappen betaald kunnen worden. De voorzitter zegt dat het hier maai de jaarlijkse trendmatige verhoging betreft en dat in wezen de salarissen door het rijk worden voorgeschreven, na onderhan deling met de desbetreffende ambtenaren bonden. Hierna wordt de gemeenschappelijke re geling Schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (west) gewijzigd, in dier voege, dat een logopedist (spraak- leraar) aan de dienst wordt toegevoegd. Op de vraag van Kouwer, hoe dit in de toekomst gaat werken, moet de voorzitter zeggen, dat dit nog niet geheel is uit gewerkt. Hij vermoedt dat de schoolarts een desbetreffende leerling naar de logo pedist zal doorverwijzen. Ook gaat deze dienst daardoor meer geld kosten, wat neer zal komen op plm. 0,80 per inwoner méér, van 2,90 op 3,70. Doordat van de aangeschafte materialen door de gymnastiekvereniging „Volharding" ook door andere verenigingen en scholen gebruik gemaakt wordt, is een verzoek van deze vereniging ingekomen om deze materialen en toestellen door de gemeente over te nemen. Omdat de commissie sport en cultuur zich voor overname had uitgesproken, had de raad hiermede geen moeilijkheden, zo dat z.h.s. tot overname werd overgegaan. Doordat er te Kamperland geen bieten meer zullen worden verladen, wordt het gebouwtje van de Coöp. Vereniging Suiker Unie overgenomen tegen het door A. C. van Hee geschatte bedrag van ƒ1500,— en zal, na een verbouwing van plm. 1750,—, geschikt zijn als kantoortje voor de havenmeester. Met de heer Noyen, op de jachthaven Kamperland, wordt een stukje erfpacht grond van 650 m2 geruild, daar bij ka dastrale opmeting is gebleken, dat een stukje weg van de gemeente op grond van de heer Noyen ligt. Met gesloten beurs kan dit op deze wijze geschieden. Een crediet van 5500,— wordt beschik baar gesteld om in de Molenweg te Kam perland bij de bekende sloot de overstort- Ieiding met 40 meter in westelijke richting te verlengen. De stankoverlast zal, naar men hoopt, hierdoor tot het verleden be horen. Een crediet van 7000,— wordt beschik baar gesteld voor het aanbrengen van acht lichtmasten in een gedeelte bestemmings plan Kamperland ten westen van de Veer- weg. Voor een onderzoek naar de mogelijk heid van het planten van bomen in de Voorstraat wordt een crediet van 3050,— beschikbaar gesteld. Het college wil wel eens precies weten of de mogelijkheid tot bomengroei aldaar al of niet aanwezig is. Vroegere probeersels zijn n.l. altijd mis lukt, maar ligt dat aan de grond of aan het soort gebruikte bomen. Kouwer wil bij het voornemen om bomen te planten enige vraagtekens plaatsen, al juicht hij groenvoorziening van harte toe. Hij wijst op het meerdere malen mislukken van dergelijke pogingen en zou liever over willen schakelen op het plaatsen van bloem bakken, die ook nog verplaatst kunnen worden en aan de seizoenen aangepast. Ook wijst hij op verkeerstechnische pro blemen, zeker op de hoek bij de Noord- eindstraat, waar bussen en vrachtwagens flinke passeerruimte vragen. Ook de mid denstand zal wel niet zo blij zijn met dit voornemen, omdat de parkeerruimte wordt besnoeid. Ook het opgroeien van wortels, waardoor de bestrating in gevaar komt, is bij hem een min-punt. Hij besluit met: er zijn toch nog genoeg andere kale plekken in het dorp die om groenvoorziening vragen? Kijk maar naar de nieuwbouw. Blok is vóór beplanting, maar vraagt de voorzitter of deze van plan is bomen bij de Heide Mij te kopen voor ƒ21,— per stuk, die bij de particuliere handel misschien maar vijf of zes gulden per stuk kosten. De voorzitter zegt dat er totaal geen binding tot koop bij de Heide Mij bestaat en wijst in dit verband ook op de aankoop van ander groen bij een particuliere on dernemer. Voor enkele argumenten van Kouwer is de voorzitter ook wel gevoelig, maar deze zaak sleept nu al jaren en wil nu wel eens het naadje van de kous weten. Er wordt momenteel géén besluit tot planten ge vraagd, maar om een onderzoek te finan cieren, waar een eventuele planting van af kan hangen. Op de vraag van Blok en Kouwer, waar en hoeveel bomen er zullen komen, ant woordt de voorzitter, dat dit nog helemaal niet bekeken is. Éérst moet de mogelijkheid onderzocht worden. Ten aanzien van de parkeergelegenheid merkt Dieleman op, dat bij een eventuele aanplant de bomen zover uit elkaar ge plaatst kunnen worden, dat er nog twee of drie auto's tussen kunnen. Voor het aanbrengen van een c.v.-in- stallatie in het dorpshuis te Kamperland wordt een crediet van 7200,— beschik baar gesteld. Op de vraag van Uijl wie deze plaatsing verzorgt, antwoordt de voor zitter: „Fa. Leenpoel van Kamperland". Voor het aanbrengen en vernieuwen van meerpalen in het havenkanaal bij de werk terreinen van Pit Beton te Kamperland wordt een crediet van ƒ23.000,— beschik baar gesteld. Daar binnenkort ook de ce- mentaanvoer per schip zal gaan plaats vinden en de aanvoer van zand en grind ook aanzienlijk zal toenemen, hoopt men door deze vergrote activiteiten uit de meer dere opbrengst van havengeld deze inves tering terug te verdienen. Voor de verbetering van de woning Mid denstraat 33 te Wissenkerke wordt een crediet van ƒ7192,— beschikbaar gesteld. De huidige bewoner is met een huurver hoging van 15,15 per week accoord gegaan. Hierna worden een aantal begrotings wijzigingen vastgesteld. Bij de behandeling hiervan vraagt Blok, waarom de plaatsing van het tweede lokaal bij de kleuterschool te Wissenkerke zo lang is uitgesteld geworden. U zelf had gedacht dat het bij de aanvang van het nieuwe schooljaar rond zou zijn. Dit laatste wordt door de voorzitter volledig beaamd, maar geeft dan verdere uitleg van de opgedoken moeilijkheden. Bij het eerste plan: de dan overblijvende speelruimte te klein. Bij plaatsing bij ba sisschool: splitsing van schoollokalen, waar het bestuur geen voorstander van was. Nu is men, enigszins gewijzigd, weer op het eerste plan teruggevallen. Hierbij wordt het bestaande bestemmingsplan enigszins overschreden, waarvoor een wijziging dient te worden aangebracht en moet men van enige omwonende personen enkele stukjes grond hebben, maar die hebben fijn mee gewerkt. U ziet, het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat men rond was. Vastgesteld wordt een nieuw besluit be treffende aanwijzing van een gebied voor het individueel kamperen. Het betreft hier voornamelijk een gebied in de buurt van De Banjaard gelegen, waar enige grond, die in de nabije of verre toekomst, voor verkeersdoeleinden gebruikt gaat worden, door G.S. van kamperen wordt uitgesloten. De voorzitter had met persoonlijke be sprekingen ook geen succes kunnen boeken. Tot slot van de agenda wordt een voor- bereidingsbesluit vastgesteld voor het be stemmingsplan „Buitengebied" wat enige versoepeling inhoudt van de kleine ver bouwingen aan woningen, die niet behoren tot een agrarisch bedrijf. In de rondvraag vraagt Blok wanneer het sportveld wordt overgenomen en hoe de toestand er van is. Naar hem ter ore is gekomen moet die slecht zijn. De voorzitter zegt dat er nog geen overname-moment is bepaald en dit ook niet zal gebeuren dan na goedkeuring van het terrein door de Sportfederatie. Tot heden toe was door hem nog niet ge- informeerd naar de oplevering, daar het geheel uitgevoerd werd in „aanvullende werken". Nu wil hij het wel doen. Ten aanzien van de nieuwe woningwet woningen vraagt Blok of er een eigen doorstroom is of dat er hoofdzakelijk van buiten de gemeente mensen inkomen. De voorzitter zegt hierop dat het laatste het geval is. Slechts enkele mensen uit eigen gemeente komen er wonen. Van de 22 wo ningen zijn er nu al 13 toegewezen en er is nog een grote lijst. Van het rijk is gevraagd om één woning beschikbaar te houden voor een Surinaams gezin, wat ook gebeurt, maar de voorzitter dacht dat er wel geen gebruik van zou worden gemaakt. Op een daartoe strekkende vraag van Blok zegt de voorzitter dat door vakantie beslommeringen de door Blok gevraagde samen te stellen lijst van vertegenwoordi gingen uit de gemeente is vertraagd. Uijl zegt het bevreemdend te vinden en er ook bezwaar tegen te hebben dat alleen het bezwaarschrift van Broekhoven naar G.S. is doorgezonden en niet ook dat van Straub. Afgesproken was dat beide bezwaarschriften naar G.S. zouden gaan. De voorzitter zegt dat normaal geen bezwaarschriften naar G.S. worden door gezonden, maar nu is dit gedaan om zich aan hun uitspraak te spiegelen. Blok zegt hierop, dat ook volgens hem afgesproken was beide door te zenden, daar beide verzoeken ook in één agenda punt behandeld zijn. Er is nu wel om een principe-uitspraak gevraagd, maar Broek hoven had een verbouwing van 40% en Straub slechts van 5%. Wel een groot verschil. Ook Kouwer leefde in de veronderstelling dat beide bezwaarschriften zouden worden doorgezonden, maar laten we nu wachten op de goedkeuring van de verruimings voorschriften. Blok zegt dat hem op de secretarie ver teld is dat Straub toch een vergunning heeft gekregen, waarop de voorzitter, beide wethouders en de secretaris grote ver baasde ogen opzetten en zeggen dat hun daar niets, maar dan ook niets van bekend is. Zeker zou hun zoiets zijn opgevallen, daar toentertijd bij de behandeling in de raad nogal wat kritiek op was gekomen. Uijl zegt tegen de voorzitter: als u het zegt, geloven wij u, maar het is ons ter secretarie gezegd. Voorzitter: wij zullen dit uitzoeken. Uijl was door Faasse benaderd om een voorrangsregeling voor ligplaatsen in de jachthaven te Kamperland ten gunste van eigen inwoners en, indien dat daar niet mogelijk is, in de landbouwhaven. De voorzitter zegt dat van Faasse een brief was binnengekomen, maar nog niet in b. en w. behandeld kon worden. U krijgt hierover nader bericht of het wordt een agendapunt. Kouwer zegt het volgende: Meneer de voorzitter, Twee vergaderingen geleden deelde u mee, op een vraag betreffende de woningbouw te Kamperland, dat u het aantal te bouwen woninwetwoningen voor Kamperland wel voldoende vond, gezien de grotere vraag naar premiewoningen. Nu is het inderdaad zo, dat de vraag naar premiewoningen groter geworden is, gelukkig. Maar tevens is het ook zo, me neer de voorzitter, dat de laatste weken gebleken is dat er, na een goed gevoerde aktie door het secretariepersoneel, grote belangstelling bestaat voor de woningwet woningen in onze gemeente. Nu het zo ligt, zou ik graag willen zien, dat er in Kamperland en Geersdijk volgend jaar meer woningen gebouwd gaan worden en dat een volgend jaar Wissenkerke ook weer van woningen wordt voorzien. Na ingewonnen informatie bij de Stich ting Samenwerking in Goes, blijkt de mo gelijkheid voldoende aanwezig om meer woningwetwoningen te krijgen dan er voor onze gemeente gepland waren. Graag zou ik zien dat deze mogelijkheid met beide handen wordt aangegrepen, zo dat de leefbaarheid van onze gemeente wordt bevorderd. Ik hoop, dat het college van b. en w. en alle gemeenteraadsleden samen met de bevoegde instanties zich willen inspannen om de drie kernen van onze gemeente meer mogelijkheden te geven, o.a. door middel van de woningbouw. De voorzitter zegt dat we wel ergens moeten oppassen en het karakter van de dorpen in stand dienen te houden. De belangstelling voor eigen bouw begint in derdaad aardig te lopen, vooral de twee woningen onder één kap. Vraag is: welke verhouding dient men te hanteren. Voor Kamperland en Wissenkerke zijn 10 woning wetwoningen toegewezen, en men dient nog dit jaar daarmee aan te vangen. Maar wij trachten gewoon door te gaan. Wij willen nog altijd een woongemeente zijn. Vorig jaar hebben wij'met Kamperland enige moeite gehad de nieuwbouw vol te krijgen. Moeten wij woningen gaan bouwen voor mensen uit den vreemde, dan zullen wij een sortiment woningen aan moeten kunnen bieden. Gelukkig is ook sinds kort de eigen woningbouw op gang ge komen. Een volgende opmerking van Kouwer betreft de kinderen en het verkeer. Hij wil waarschuwingsborden dat men een school nadert en ook de mogelijkheid om het schoolplein b.v. met een ketting af te sluiten, waardoor de schoolkinderen niet meer zonder enige hindernis pardoes de straat op kunnen lopen, met eventuele ge volgen van dien. De voorzitter wil dit wel eens bezien. Tot slot vraagt Kouwer naar de moge lijkheid om de Bibliobus enige tijd stand plaats te laten kiezen bij het scholencom plex te Wissenkerke. De directrice van de mavo-school b.v. wil er dan rekening mee houden met het inlassen van pauzes. Ook dit zegt de voorzitter ter bevoegder plaatse op te zullen nemen, waarna hij de vergadering met enige woorden van dank en voorlezing van het dankgebed sluit. Al geruime tijd verbaas ik me over de artikels van dhr. W. Geldof. Zijn artikel over „Klein beetje orde of grote wanorde" deed mij de pen vatten. Wat de heer Geldof wil, is een markt regeling van de consumptie-aardappel met instelling van een interventieprijs. En ieder die een beetje op de hoogte is van de landbouwproblematiek weet ook, de heer Geldof weet dat beslist, dat er dan weer een produkt bijkomt wat afgezet moet worden tegen dumpprijzen. Jaren, waarin de boer slechts dumpprij zen maakt, heeft niemand commentaar, maar dat verandert zodra de prijzen' aan trekken. Dan komen er enkele figuren met artikels en worden er in de Kamer vragen over gesteld. Wie zal de marktregeling leiden, wil het niet dezelfde chaos worden als bij de tarwe? De interventieprijs wordt in Brussel te laag vastgesteld, onder de kostprijs, het exportbeleid is van dien aard, dat bij hoge wereldprijzen een exportheffing wordt ge heven, wat de zogenaamde „bergen" ver oorzaakt. Daalt de prijs op de wereldmarkt, dan willen ze in Brussel hun bergen wel afzet ten, maar dan helaas tegen te lage prijzen. Wat de consument wakker doet schrikken en doet uitroepen: „Wat kost ons een boer?" Heer Geldof blijf van de aardappelen af, het tarwebeleid is afschrikwekkend genoeg en gun de boer af en toe een redelijke prijs voor zijn aardappelen. Om tijden van lastenverhoging en prijzen waar de inflatie niet in wordt doorberekend, te compen seren. De aardappelprijzen moeten hoog oplopen, wil men een inkomen verwerven gelijk aan het jaarsalaris van Rotterdams burgemeester („Nivelleren", sprak hij). Heer Geldof, de boer zijn taak is veel omvattend, u noemde er enkele, zou hij dan de verkoop niet zelf en beter dan de E.E.G.-commissie kunnen regelen? Heer Geldof, indien u zelf niet capabel bent uw aardappelen te verkopen, raad ik u aan ze aan de coöperatie te geven, die hebben een aardig systeem. Zolang men in de westerse wereld zo weinig waarde hecht aan voedsel, door de producent onder te betalen en bij een dreigend tekort de export naar de derde wereld te belemmeren, is er voor boer en handelaar geen reden niet te speculeren met voedsel. Heer Geldof, spaar ons voor uw artikels die de landbouw ten onrechte in een kwaad daglicht stellen. J. I. Karelse, Onrustpolder 12, Kamperland. NOG VEEL RAADSELS DIENEN TE WORDEN OPGELOST De kaalheid, waarmee zeer veel mensen in meerdere of mindere mate tobben, is een waar probleem, dat overigens aan vele anderen zoals fabrikanten van groeimid- delen, kappers en pruikemakers een leuke boterham oplevert. Helpt geen enkel groei- middel, dan weet de kapper er wel iets op en kan hij u een aardig stukje of des noods een hele haardos leveren. Het is overigens een probleem dat al heel oud is en waarvoor tot op heden geen echte be vredigde oplossing is gevonden. De hoofdkaalheid vinden we voornamelijk bij mannen en in wat mindere mate bij vrouwen en aangezien het gebrek aan hoofdhaar voor velen een ernstig probleem vormt, is het begrijpelijk, dat men alles in het werk stelt, om hier een oplossing voor te vinden. Het is duidelijk, dat de medici zich hier ook mee bezighouden en het zijn speciaal de dermatologen (huidkundigen), die zich hiervoor interesseren, aangezien deze ma terie in hun specialiteit past. Lange tijd bestudeerde men het haar aan de hand van uitgevallen haren, totdat de Amerikaanse dermatoloog Scott op het simpele idee kwam de levende haren met hun wortels en al te gaan bestuderen. Vanaf dat moment brak er op dit gebied een geheel nieuwe richting door, waarbij de kennis van alles wat met het haar samen- hangst sterk werd verbreed. Deze nieuwe uitgebreidere kennis heeft de onderzoekers echter niet kunnen bren gen tot een oplossing van het probleem. Men heeft geen „wondermiddel" kunnen uitvinden. De studie heeft echter aange toond, dat het zelfs een schier hopeloze zaak zal zijn om de kaalheid uit te roeien. Dat is geen opwekkend bericht voor de vele slachtoffers van kaalhoof digheid. Het haar is in principe een bijzonder soort huid en is aan onze normale huid sterk verwant. Bij de levenscyclus van de haar kan men drie perioden onderscheiden, te weten het groeien, het uitgegroeid zijn en de ontwortelde haar. Alle drie stadia maakt het haar door. Bij de mens vindt men haren in alle drie deze stadia. Dit is een belangrijk verschil met vele dieren, want zo'n dier gaat ver haren en maakt een periode door, waarin vrij geleidelijk al het haar wordt vervangen. Daarna gaat al het haar weer groeien, totdat de tijd aanbreekt dat er weer verhaard wordt. De mens daarentegen ver haart steeds en heeft steeds haar dat groeit en uitgegroeid is. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat er zich een belangrijke verandering in de haarwortel voltrekt op het moment, waarop een haar overgaat van de groeiende vorm tot de uitgegroeide vorm, waarbij hij nog wel met de wortel verbonden is. Het bleek, dat voorzover de haaruitval niet wordt veroorzaakt door infektieziekten, zwangerschap, verontreiniging of vergifti ging, de oorzaak moet worden gezocht bij mannelijke hormonen. Speciaal de kaalheid bij mannen is een typisch verschijnsel, veroorzaakt door deze hormonen. Aangezien ook vrouwen man nelijke hormonen produceren, bestaat er ook bij de dames een neiging in die rich ting, doch de gevolgen beperken zich veelal tot wat uitval even boven het voorhoofd en op de achterkant van de schedel. Het zou echter voor de hand liggen, dat alle mannen dan last zouden hebben van gehele of gedeeltelijke kaalheid en dat is niet het geval. Dat komt omdat slechts haarwortels, die gevoelig zijn voor de invloed van de hormonen met haaruitval reageren. Waarom dergelijke haarwortels gevoelig zijn is nog een faktor die niet duidelijk is en zolang de werking van dit mechanisme niet tot klaarheid is gebracht, zal het voor de medici niet mogelijk zijn de kaalheid werkelijk effectief te bestrijden. Behandeling met hormoonzalf leverde tot nu toe slechts bescheiden resultaten op. COLLECTE De opbrengst van de PIT-collecte te Wissenkerke bedroeg 234,50. Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Kortgene, Bernhardstraat 20, zijn inlich tingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: 1 gymschoen; 1 bankbiljet van 25, 1 bankbiljet van 10,— en 1 bankbiljet van ƒ5,—; 1 wollen vest; 1 plastic map „Raiff. bank" met inhoud; 1 sleuteletui met 4 sleutels en 1 flesopener; 1 blauw spijker jack; 1 damespolshorloge; 1 verrekijker met tas; ƒ400,— aan bankbiljetten; 1 bank biljet van 25,1 bl.-witte rubberboot; 1 rood T-shirt: 1 sleutelhanger met sleutel; 1 Lipssleutel; 1 fototoestel in etui; 1 porte monnee met inhoud; 2 bankbiljetten van ƒ10,—; 1 portemonnee met inhoud; 1 dou blé damespolshorloge; 1 portemonnee met inhoud; 1 herenpolshorloge; 1 portemonnee met inhoud; 1 hondelijn (ketting); 1 mapje met 5 sleutels; 2 kindersandalen; 1 porte monnee met inhoud; 1 sleutelhanger (stuur wiel) met 4 sleuteltjes; 1 giek met schoot; 1 bruin dekzeil; 1 armband met plaatje „Petra"; 1 rood kinder jack; 1 blauwe vissersparasol; 4 autosleuteltjes. De commandant van de groep, A. M. Westdorp. Makelaars- en Assurantiebedrijf Taxaties Bemiddeling bij aan- en verkoop Hypotheken Verzekeringen Financieringen Makelaar o.g. en assurantiebezorger Ringweg 16. Colijnsplaat, Telefoon 01199 - 2 63. 'DE BLAUWE DOFFER' - KORTGENE Uitslag concours St. Deelname 1 G. P. Geelhoed 2 W. M. Bouwense 3 C. Bouterse 4 G. P. Geelhoed 5 A. C. Hollestelle 6 W. C. Versluijs 7 G. P. Geelhoed 8 W. M. Bouwense 9 G. P. Geelhoed 10 J. J. Clement Ghislain op 13 197 duiven. 10.35.24 128.836 38.08 128.772 38.07 128.615 38.27 2 39.41 128.476 37.18 124.614 40.48 3 41.04 2 41.20 4 39.09 125.654 sept. 112.6 110.4 108.2 106 103.8 101.6 99.4 97.2 95 92.8 Uitslag jeugd. Deelname 18 duiven. 1 J. de Kam 10.49.06 126.289 22.6 2 K. de Kam 51.11 126.191 18.1 3 O. Leendertse 50.54 125.437 13.6. Eindstand kampioenschap Navluchten. HOK 1 C. Bouterse 1089.1 pnt. 2 J. van Belzen 981.8 pnt. 3 P. van Belzen 975.3 pnt. DUIF 1 C. Bouterse 896550 - 507,6 pnt. 2 W. C. Versluijs 1032926 - 406,4 pnt. 3 S. M. Branderhorst 1800188 - 396,2 pnt. Eindstanden kampioenschap Generaal. Algemeen P. van Belzen L. de Fouw S. M. Branderhorst Klasse A P. van Belzen L. de Fouw S. M. Branderhorst Klasse B G. P. Geelhoed W. C. Versluijs P. J. Wilderom Klasse C J. van Belzen P. J. Kesteloo J. J. Clement Klasse D W. M. Bouwense M. A. Hollestelle M. C. van Boven Jeugd. 1 J. de Kam 2 O. Leendertse 3 B. Noordhoek Duif alle vluchten. 9438,2 pnt. 8823,8 pnt. 8627,4 pnt. 9438,2 pnt. 8823,8 pnt. 8627,4 pnt. 8103,4 pnt. 8100,2 pnt. 5604,1 pnt. 5190,6 pnt. 5057,3 pnt. 4138,1 pnt. 3049,3 pnt. 3023,8 pnt. 2606,6 pnt. 829,3 pnt. 652,9 pnt. 251,2 pnt. 1 P. van Belzen 6610299 - 1903,7 pnt. 12 2 L. de Fouw 869047 - 1695,9 pnt. 11 3 L. de Fouw 964540 - 1480,5 pnt. 10

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 2