NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD DE KLUIZENAAR Pion vier heeft 01 sehoenen Zeeland Magazine? A. J. van Gilst No. 3673 Donderdag 11 september 1976 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar Franco per post 22,50 per jaar Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen P1UILI.BT0N door Gerrit Fransseii Hij kwam terug met een handdoek in de hand. Zijn bovenlichaam weer bloot. „Dat is het nieuwtje", zei hij lachend. „Wacht maar, het zal je hier gauw gaan vervelen." „Waarom zou het me gaan vervelen?" riep ze verbaasd, hem aankijkend. „Ik houd van het buitenleven." Ditmaal ging hij niet naar de buiten- pomp in de schuur, maar ging zich wassen aan de pomp in huis. Hij zei onderwijl: „Ik neem aan, dat je in je eigen home de beschikking hebt over alle moderne midde len en comfort. Hier is gas noch elektrici teit. Laat staan waterleiding. Geen tele visie. Geen buren, geen aanspraak. Geen kranten. Gezelligheid moet je zelf schep pen." Hij maakte een breed gebaar. „Maar daartoe ben jij wel in staat, dat is vrouwen eigen. Overigens, er is ook verschil in buitenleven. Hier moet je kunnen wennen en dat is maar weinigen gegeven in deze rusteloze tijd." „En jij dan? Je zegt zelf, dat je al twee jaar hier woont." „Ik werk elke dag tijdens daglicht, als ik er zin in heb," antwoordde de man. „Mij ligt 't wel, dit eenzame leven. Anders was ik er misschien al onderdoor gegaan. Maar i»j Ze haalde haar schouders op. „Het is in elk geval te proberen." Tijdens de maaltijd, die hij alle eer aandeed, vroeg hij: „Moet je je verwanten niet van je huidige verblijfplaats op de hoogte stellen?" Ze keek verbaasd. „Waarom zou ik? Met het resultaat, dat je hier binnen een mum van tijd een invasie krijgt van fa milie en kennissen, die hemel en aarde zullen bewegen me mee terug te krijgen? Terug in de rotzooi? Merci, Dirk. Als ik jou niet in de weg zit, wil ik graag een poosje blijven. Maar ik wil niet, dat jij door mij moeilijkheden krijgt." „Laat dat maar aan mij over. Het enigemaak je alsjeblieft geen illusies omtrent meer dan dit, want het chapiter vrouw in de betekenis van bed- en echt genote is voor mij voorbij." Els voelde zich rood worden, maar ze bleef dooreten. Zonder hem aan te kijken, antwoordde ze: „Dat komt dan mooi uit, want in omgekeerde zin denk ik er net zo over. Het is goed, dat we in dit opzicht weten, wat we aan elkaar hebben." Daarna werd dit onderwerp niet meer aangeroerd. Voor hij naar bed ging, zei de man: „Morgenochtend ga ik nog een poosje plaggen trekken. Zo tegen de middag ben ik wel terug. Ik moet nog boodschap pen doen. Als je dus denkt iets nodig te hebben, ook voor de huishouding, schrijf je het maar op een briefje." Zaterdagsmiddags zaten ze om één uur brood te eten. Dirk sneed zich grote plak ken spek af en belegde daarmee zijn boter hammen. Maar Els bepaalde zich ditmaal Bent u reeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnummer aan POSTBUS 1 - WISSENKERKE tot kaas en een mager stukje ham. Ze schoof het briefje met boodschappen naar hem toe. „Ik heb er thee bij opgezet. Liefst theezakjes, dat is gemakkelijker. Drink jij nooit thee?" Lachend antwoordde de man: „De laatste twee jaar niet meer, maar als jij ze zet, zal ik ze wel lekker vinden, veronderstel ik." Waarop Els begon te blozen. Toen hij aanstalten maakte om weg te rijden, keerde hij zich in de deuropening nog een keer om. „Waarom ga je eigenlijk niet mee?" Ze schudde haar hoofd. „Misschien een volgende keer. Ik ben er nog niet aan toe om weer vreemde mensen te ontmoeten. Laat maar. Erg vriendelijk van je, maar ik ga nog een poosje werken in de kamer." „Zo je wilt. Dat ehstrijkijzer, dat je er op gezet hebter moet er nog een op de schuurzolder zijn. Als je het nodig hebt, moet je maar eens kijken. Ik had er een, maar gebruikte 't nooit. Het is nog zo'n ouderwetse, ijzeren, die je op het fornuis moet zetten. We hebben hier natuurlijk geen stroom, he?" Toen ze hem hoorde weglopen, schudde ze 't hoofd. Allicht heb je hier niets aan een elektrisch strijkijzer. Dus ook in dit opzicht wordt het behelpen. Tegen de avond was hij terug. De vrouw had intussen op de zolder het strijkijzer gevonden en haar jurk zo goed en zo kwaad als mogelijk was, gestreken. En boeze roenen en zakdoeken van de man. Ze had het stapeltje op zijn bed gelegd. Misschien heeft hij nog meer overhemden of boeze roenen, die gestreken moeten worden, dacht ze in de slaapkamer, maar ze durfde toch niet de grote kledingkast te onderzoeken. Ik vraag 't hem straks wel. Hij kwam met een grote kartonnen doos vol levensmiddelen de kamer binnen en zette hem bij de pomp op de plank. „Pak maar uit, wil je? Er is nog meer." Nog twee keer kwam hij met een grote doos en tenslotte een pak, dat met touwen dichtgebonden was. „Ik zal de wagen bin nen zetten," zei hij, nadat hij alles in huis had. Naar het met touw omwikkelde pak, dat hij op tafel had gezet wijzend, voegde hij er aan toe: „Daar zit spul voor jou in. Kijk maar eens, of je er wat van kunt gebruiken." Ze keek naar het pak op de tafel. Nieuws gierig geworden liep ze erheen. Ze pro beerde 't touw los te peuteren, maar omdat dit niet snel genoeg naar haar zin ging, liep ze terug naar de kast en haalde er een mes uit, waarmee ze het touw los sneed. Het papier openvouwend, bekeek ze de inhoud. Een kreet van verrassing slakend, nam ze er iets uit. Het bleek een lange, beige damespantalon te zijn. Ze hield hem voor zich. Best mogelijk, dat-ie me past, dacht ze, geheel overdonderd. Er was ook een bijpassende trui. Verder kwam er nog een broek uit het pak en een paar bloeses, een rok en een vest. Tenslotte enkele panty's en make-up artikelen. Vooral voor dit laatste was ze hem dankbaar. Hoewel ze enkel het in haar ogen hoog nodige had opgeschreven, had hij zo on geveer alles, wat een vrouw in dit opzicht kan gebruiken, meegenomen. Ze was nog bezig de kledingstukken te bekijken, toen hij binnenkwam. „Past er iets van?" vroeg hij. „Wat je niet kunt gebruiken, neem ik volgende week mee terug. Het is allemaal op zicht. Want ik dacht: je hebt hier maar één jurk, behalve die overal dan." „Het is heel attent van je. Ook wat dit betreft." Ze wees op de make-up artikelen. Hij keek belangstellend toe. „Morgen is het zondag; ik dacht: je zult misschien iets anders willen hebben, niet?" Ze was nog altijd overdonderd. „Het een is nog mooier dan het ander." „Kijk eens aan, dan heb ik niet verkeerd gegokt," zei hij, zijn pijp te voorschijn halend. „Nou, je past het maar, als je er zin in hebt." Na het avondeten en de afwas nam ze alles mee naar haar kamer boven en be keek de kledingstukken nog eens één voor één. Ze paste een broek en een trui. Het zat bijna als gegoten. En ze wist, hoewel ze boven geen spiegel had, dat het haar wel stond. Zo ook een bloes en een rok; de kleuren harmonieerden met elkaar. Wie zou dit allemaal uitgezocht hebben? Zou hij dat zelf hebben gedaan of een winkel juffrouw? En stellen ze dan geen vragen, als die man ineens van alles nodig blijkt te hebben voor een vrouw? Mij dunkt, ik zou op z'n minst nieuwsgierig worden, als ik in zo'n winkel hielp." Ze kwam beneden in rok en bloes. „Hoe vind je 't?" vroeg ze. Hij knikte goedkeurend. „Staat je prima. Je hebt je figuur mee, he? Ik heb 't dus aardig geschat. En de rest?" „Heb ik ook gepast; ik kan alles aan." „Kijk eens aan," zei hij, zich een kop koffie inschenkend, „dan hoef ik niets meer mee terug te nemen." „Ik betaal vanzelfsprekend de rekening," zei ze op afgemeten toon. Hij knikte. „Goed. Zodra ik 'm heb, zal ik hem aan je geven." Het klonk neutraal, maar toch vertrouwde ze het niet helemaal. „Ik heb ruim honderd gulden bij me en ik vond in mijn tasje nog twee kascheques, dus kan ik alles betalen. Ook de overal en de klompen." „Ik zal er aan denken, zodra ik de rekening krijg," zei hij nogmaals en dronk van de koffie. Maar een uur later verried hij zichzelf, toen de vrouw vroeg: „Vinden ze het in dat dorp nu niet gek, dat je opeens van alles nodig blijkt te hebben voor een vrouw?" Hij begon te lachen. „Denk je, dat ik die kleren en zo haalde in Langeveen? Ik ben wel wijzer. Nee, alles wat ik voor jou heb gekocht, komt uit Vroomshoop. Daar is bovendien ruimere keuze." De naam van het dorp zei haar al even min iets. Ze wist niet of het ver dan wel dichtbij was, maar besloot te zwijgen. Na tuurlijk heeft hij alles betaald of moet 't de volgende keer voldoen. Die kleren in elk geval. En de make-up spullen zal hij vast niet op zicht mee gekregen hebben. Of geven ze in deze streek voor alles kre diet? Ze had er wel eens in boeken over gelezen, maar gebeurde dat in deze moderne tijd dan ook nog? Helemaal vertrouwen deed ze het toch niet. Ze kwam er die avond niet van los. Maar pas tegen de tijd, dat hij doorgaans opstond om naar zijn slaapkamer te gaan, had ze de moed gevonden het nog eens te benadrukken. „Hoor eens. Dirk, ik vind het geen prettig idee, dat jij tot nog toe al die dingen, die ik nodig heb, betaalt. Ik wil niet het audium op me laden een klaploopster te zijn." Ze haalde het briefje van honderd gulden uit haar portemonnee en legde het op tafel. „Hier heb je alvast een voorschot. Zodra ik weet, wat het allemaal kost, ga ik wel een keer met je mee naar Lange-; veen en verzilver ik op het postkantoor een kascheque. Afgesproken?" (Wordt vervolgd). EXAMEN Geslaagd te Voorschoten op 5 september 1975 voor het Diploma BOVAG (Vakbe kwaamheid voor het autobedrijf) Rene Leenpoel te Kamperland. HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 6 september 1975 had de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging haar 5e competitiewedstrijd vastgesteld, die gehouden werd te Colijnsplaat. Er waren voor deze wedstrijd 57 deel nemers, die het na de vakantie weer eens wilden proberen om één of meer vissen te verschalken. Het leek er bijna óp alsof de vissen nog met vakantie waren, zo weinig interesse toonden die voor het hun aan geboden aas, dat de deelnemers gebruikten. De vangsten waren er dan ook naar. Zelfs de doorgewinterde sportvissers, die echt wel weten hoe het moet, zagen het niet meer zitten. Er bleven dan ook 32 pechvogels over die niets gevangen hadden. De 57 deelnemers konden slechts 32 boven- en 12 ondermaatse vissen vangen. Deze leverden een totaal op van 5.945 punten. De gevangen bovenmaatse vissen hadden een gewicht van 4.175 gram. De prijswinnaars waren als volgt: 1 H. Crusio, Bergen op Zoom 950 pnt. 2 Ph. Leendertse, Kamperland 690 pnt. 3 Adr. Kastelein, Geersdijk 510 pnt. 4 W. Zwemer, Kamperland 505 pnt. 5 J. Zuijdweg, Kamperland 415 pnt. 6 Erik Maas, Goes 315 pnt. 7 Leo Francke, Kamperland 310 pnt. 8 J. Lamse, Colijnsplaat 250 pnt. 9 C. Huijbrechts, Putte 245 pnt. 10 M. Zuijdweg, Kamperland 225 pnt. 11 H. Warren, Colijnsplaat 220 pnt. 12 J. L. Filius, Colijnsplaat 210 pnt. 13 Mevr. Veldhuis, Nisse 195 pnt. 14 L. Meulenberg, Kamperland 160 pnt. 15 H. Alberts, Kamperland 155 pnt. 16 P. A. Leendertse, Kamperland 150 pnt. 17 L. Huige, Kapelle 145 pnt. 18 Ant. Koole, Kamperland 115 pnt. 19 P. J. Kastelein, Geersdijk 110 pnt. De prijsuitreiking vond na afloop plaats in café Juliana te Colijnsplaat. De voor zitter P. v. d. Vreugde nam deze taak op zich. Hij vond de vangsten van deze middag niet zo best en hoopte dat deze bij de volgende wedstrijd op zaterdag 4 oktober 1975 beter zouden zijn. Deze wedstrijd wordt op dezelfde plaats gehouden en begint om 12.30 uur. In schrijven in café Juliana vanaf 11.30 uur. VOCHTPLEKKEN IN BOARD Als u last hebt van vochtplekken in board, zoals bijvoorbeeld in een plafond of een mandje van board, dan is dat een bijzonder nare zaak, want die vochtplekken manifesteren zich in kringen en bobbels. Natuurlijk kunnen we met verwarming van het board en de betreffende plek al het een en ander bereiken, maar die krin gen krijgt men normaal niet weg. De enige oplossing om het geheel weer toonbaar te maken is, het board te be handelen met een goede muurverf. Hierbij dient men het board eerst wel voor te lijmen, want anders verdwijnt er ongelooflijk veel verf in het board en het resultaat is dan nog niet fraai. Praat er eens over met uw verfleve- rancier, die kan u ongetwijfeld goede raad geven. Eerst voorlijmen en daarna schilderen is de beste oplossing om het vochtkringen- probleem op te lossen. Makelaars- en Assurantiebedrijf Taxaties Bemiddeling bij aan- en verkoop Hypotheken Verzekeringen Financieringen Makelaar o.g. en assurantiebezorger Ringweg 16, Colijnsplaat, Telefoon 01199 - 2 63. Mmtswaovdpumaei no. 443 Horizontaal: 1. vogel - 4. bijwoord - 7. Europeaan - 10. vonnis - 14. in oprichting (afk.) - 15. plaats in België - 16. vogel 18. bevestiging - 19. onmeetbaar getal 20. boom - 22. tandarm zoogdier - 24. tweetal - 26. ijver, animo - 30. Spaanse titel - 32. voorzetsel - 33. het Romeinse rijk (Lat. afk.) - 34. heilige (afk.) - 35. Fr. onbep. vnw. - 36. deel van de bijbel (afk.) - 37. voorzetsel - 38. in orde - 40. klaar - 42. toets alleen (afk.) - 44. zelf zucht - 45. overlevering - 46. zangnoot 47. rijksgrens (afk.) -- 48. vlug - 50. stof- maat - 51. Engels voorzetsel - 52. de onbekende (afk.) - 54. de somma van (afk.) 56. telegraaf restante (afk.) - 57. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 58. oosterse titel - 59. droevige - 62. Engels telwoord 64. kledingstuk - 66. priem - 67. grondtoon 68. inhoudsmaat (afk.) - 69. jong dier - 72. diereneigenschap - 74. intern, aanduiding v. o. windrichting - 76. soort vlag - 80. kostbaar weefsel - 81. meisjesnaam - 82. zuivelprodukt. Verticaal: 2. spil - 3. zeepwater - 4. num mer (afk.) - 5. kamermeisje in een harem 6. pers. vnw. - 7. verheugd - 8. maanstand 9. vers - 11. onder andere (afk.) - 12. vlagzalm - 13. boterton - 15. zangnoot 17. N.V. (Fr.) - 19. kledingstuk - 20. rivier in Siberië - 21. meterton (afk.) - 23. nieuwe wereldtaal - 25. deur - 26. deel van een jas - 27. zangnoot - 28. bestaat 29. pronkkastje - 31. ontsteld - 36. troef kaart - 37. nakomelingschap - 38. ijzer houdende aarde - 39. kostbare stof - 41. hevig - 43. sportterm - 49. Ned. eiland 53. drinkbakje - 55. titel (afk.) - 56. geheel de uwe (afk.) - 57. voorzetsel - 58. telwoord - 60. dat is (afk.) - 61. vaartuig (afk.) - 63. insekteneter - 65. dun - 67. bolgewas - 70. groet - 71. familielid - 72. zangnoot - 73. plaats in Duitsland - 75. deel van het been - 77. water in Brabant 78. kindergroet - 79. te zijner plaatse (Lat. afk). QfÊOB&tg kruiswoordpuzzel no. 442 Horizontaal: 1. bolster - 6. woedend - 11. ale - 12. Epe - 13. nu - 15. knap - 16. dame - 17. no - 18. dik - 20. dn - 21. as 22. dag - 23. rij - 25. dl - 27. al - 28. ir 29. egale - 32. KPM - 34. smoes - 36. top 37. hl - 39. nm - 40. put - 41. anker - 42. gok - 45. ss - 46. US - 48. nav - 51. amico - 53. drs - 55. anode - 57. ea 58. ts - 59. ia - 61. no - 62. Ier - 64.' se 65. re - 67. Rus - 69. ad - 70. soms 72. lomp - 73. tt - 75. Lea - 76. erna 78. lakmoes - 79. barbaar. Verticaal: 1. bandiet - 2. Is - 3. tand 4. eland - 5. rep - 6. wed - 7. opaal 8. Eems - 9. eg - 10. drogist - 14. ui - 17. na - 19. krap - 22. drop - 24. ijl - 26. Ik 27. am - 28. im - 30. go - 31. eh - 33. poker - 34. sm - 35. eu - 38. las - 39. NRU - 42. gaviaal - 43. OM - 44. kier 45. se - 47. sa - 48. Noor - 49. ad - 50. venster - 52. ca - 53. ds - 54. si - 56. nn 58. temee - 60. aroma - 63. Ed - 64. solo 66. Omar - 68. ut - 71. sas - 72. leb 74. pk - 77. ja. GANZEPOORTSTRAAT II TEL. 165 35 GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1