Raadsvergadering Kortgene Raadsvergadering Wissenkerke Onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Evers kwam de raad dezer gemeente donderdag 12 juni j.l. voltallig in openbare vergadering bijeen. Na een kort openings- en welkomstwoord worden de notulen behandeld, aan de hand waarvan het lid Koole vraagt of de voor zitter met betrekking tot het parkeren niet moet terugkomen op zijn uitspraak in de vorige raadsvergadering gedaan. Dit mede gezien het artikel in het Noord-Beve- lands Nieuws- en Advertentieblad van de Commandant der Rijkspolitie. De voorzitter hierop: Een ander misschien wel, ik niet. Ik weet niet over welk artikel u het heeft (de voorzitter is .drie dagen geleden van vakantie teruggekeerd - Red.) maar handhaaf hetgeen de wet naar mijn smaak voorschrijft. Het lid Koole wil na deze uitspraak van de voorzitter in de notulen opgenomen hebben, dat hij zich achter de woorden van Welleman uit de vorige raadsverga dering schaart. Hierna worden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. In zijn mededelingen zegt de voorzitter o.a. dat van G.S. bericht van geen bezwaar is binnengekomen op de wijziging van de Politie-verordening betreffende vervoer ge vaarlijke stoffen. Met de kerkeraad, aldus de voorzitter, is in principe overkomst bereikt over huur van de kleuterschool. Tot slot had de voorzitter een iets minder leuke mededeling tot slot te doen, n.l. dat van de Ontwikkelingsmaatschappij Bagon bericht ontvangen is, dat in verband met de economische ontwikkeling het rea liseren van het plan achter „De Boomgaard" vooreerst niet ter hand zal worden genomen. Volgens de voorzitter niet voor eeuwig, maar wel voor enige jaren. Jammer! Hierna vraagt en verkrijgt Bom het woord om een nu niet ter agenda zijnd onderwerp aan te snijden. Hij dient n.l. een motie in ten aanzien van de Vismijn te Colijns- plaat. Deze motie luidt als volgt: Aan de Hoofdingenieur Direkteur van de Rijkswaterstaat te Middelburg. MOTIE. De raad van de gemeente Kortgene, in vergadering bijeen op 12 juni 1975, wil door deze zijn grote bezorgdheid tot uit drukking breqgen terzake van de nog steeds niet verschenen afwikkeling met be trekking tot de ontstane financiële tekorten bij de vismijn te Colijnsplaat. Roept uw welwillende medewerking in te bevorderen, dat voor de bij de raad gevoelde bezorgdheid geen plaats meer is. Hetwelk doende, Volgt ondertekening van alle raadsleden. De voorzitter dankt voor het indienen van deze motie en zegt er geen enkele moeite mee te hebben. Integendeel, hij deelt hem reeds geruime tijd. De motie zal ogen blikkelijk ten uitvoer worden gelegd en hij hoopt op een spoedig resultaat. Aan de orde komt nu het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake am bulancedienst. Klaassen vindt dat men met deze nieuwe regeling er niet op vooruit zal gaan en het zal zeer duur worden. De oude dienst werkte toch perfect? De voorzitter zegt dat het een wettelijk voorschrift is, waar men niet onderuit kan. Het is dan ook met pijn in het hart dat hij dit voorstel doet. Afgevaardigde wordt de heer Klaassen en plv. afgevaardigde wordt de heer T. G. Koole. Bij de hierna volgende behandeling van een groot aantal begrotingswijzigingen, ko men ook de zwembadtarieven aan de orde. Mevr. Van Oeveren is eens naar het zwem bad wezen kijken en in een niet mis te verstane opsomming van grote en kleine gebreken, zegt zij de voorgestelde tariefs verhoging onaanvaardbaar te vinden. Er is geen bewaking (maar dat staat aange geven) EHBO-hokje op slot, douche-ruimte netjes, maar er is geen water, terwijl er één kapot is, de toiletten zijn netjes, men loopt sneetjes in de voeten op daar de bodem van het bad niet in orde is, onderste sporten van de duiktorentrap zijn weg, afbakening in Veerse Meer is losgeslagen en touwen en boeien drijven rond de duik- toren, waardoor het gevaar toeneemt. Zij adviseert dan ook de prijzen beslist niet op te trekken, ook al zijn al deze gebreken verholpen. Men ontduikt de tarieven toch al, door aan het steiger in het water te gaan en dan naar het bad te zwemmen. Tot slot zegt mevr. Van Oeveren, dat bij een tweede bezoek aan het zwembad al een aantal gebreken waren verholpen, waar op weth. Welleman zegt: dan hebt u meer invloed dan ik. Bovendien omdat ik niet in zwembroek gecontroleerd heb wist ik van diverse mankementen niet af. Voor diverse andere gebreken heb ik reeds weken geleden opdracht gegeven ze te herstellen en wanneer ze dan niet worden uitgevoerd, is dat heel vervelend; erg rot. Bom is onder de indruk gekomen van het onderzoek van mevr. Van Oeveren. We kunnen aan haar een lesje nemen. Hij heeft echter één ding in de opsomming gemist en wel: wat kost dit bad de gemeente per jaar? Dan valt ook de beoordeling mis schien iets milder uit. Na nog een hele tijd heen en weer gepraat, waaruit blijkt dat o.a. De Smit en Breure zich achter mevr. Van Oeveren scharen en dat het invoeren van een gezinskaart door de meeste leden als iets positiefs wordt ervaren, besluit de voorzitter deze tariefs-' wijziging terug te nemen om de leden nader te informeren over het hoe en waarom van deze tariefsverhoging. Want uit de gevoerde discussie is het de voorzitter dui delijk geworden, dat het de leden aan vol doende informatie heeft ontbroken. Breure op de valreep: En als er nu al mensen betaald hebben? Voorzitter: dan moet terugbetaald worden. Breure: Maar dan is men weer vooruitgelopen op onze beslissing. Wat doen wij dan nog hier? Uit de begrotingswijzigingen blijkt ook, dat Camping „De Paardekreek" in 1974 een batig saldo heeft opgeleverd van 16.893,82, waarover Koole zijn genoegen uitspreekt, met de vraag of dit bedrag gereserveerd wordt voor mogelijk mindere jaren. De voorzitter zegt dat men dit bedrag contractueel verplicht is op fifty-fifty basis te verdelen tussen de heer Bruijning en de gemeente. Maar, zegt Koole, dan kan dat bedrag toch gereserveerd worden, het geen de voorzitter beaamt. Ten aanzien van de slechtweeraccommo- datie zegt weth. Welleman dat met smart gewacht wordt op de komst van de van Domburg aangekochte recreatiehal. Doch de man, die daar over gaat is met vakantie en niemand anders kan, durft of mag dit waarnemen. Over bureaucratie gesproken. We vinden dit rot en hopen toch nog dat het vóór het seizoen in orde komt. Bom zegt naar aanleiding van het grote pakket begrotingswijzigingen, dat je als raadslid alleen maar bij de aanbieding van de begroting iets weet. De rest van het jaar weet je niet hoe je reilt of zeilt. Nu hij zelf aan de andere kant van de tafel zit, is dit hem duidelijk opgevallen. Is daar iets aan te doen? De voorzitter is het met Bom eens, dat de raad te weinig geïnformeerd wordt, juist ten aanzien van de ontvang-kant. Maar het is niet eenvoudig daarin verandering aan te brengen. We zullen echter ons best er voor doen. Bom zegt dat hij, wanneer hij goed van lijf en leden blijft en voorop gesteld dat hij volgend jaar nog op die stoel zal zitten, hij scherper daarop zal toezien. L. v. d. Weele vraagt wat dit in positieve of negatieve zin-voor de raad betekent. Voorzitter: in negatieve zin kost dat een bom duiten, aan de andere kant kan de raad ingrijpen en voorstellen voor uitgaven doen. Bom en Van der Weele: bij meevallers kunnen er toch uit het college van b. en w. voorstellen komen, waarop Breure toch tot voorzichtigheid ten aanzien van plotselinge uitgaven maant. De balans kan wel eens omslaan. In de rondvraag zijn drie schriftelijk in gediende vragen van de P.v.d.A.-leden Bom, Geelhoed en Koole. De eerste luidt: Er loopt een gerucht als zou de in aan bouw zijnde rioolwaterzuiveringsinstallatie te Colijnsplaat te laag geraamd zijn, als gevolg van foute berekeningen, neergelegd in het bestek. Als het gerucht gebaseerd is op feiten, zal een en ander dan van invloed zijn op de reeds door het waterschap bekend ge maakte kosten, per inwoner equivalent voor waterzuivering? De voorzitter zegt hierop nog niets van het gerucht vernomen te hebben. Bij een werkbespreking is echter wel gebleken dat de post beton met 150 m3 is overschreden. Dat is nogal wat. Het is een fout van een ingenieur. Met de aannemer is een prijs hiervoor overeengekomen van 145,— per m3 en komt daarbij nog plm. 8000 kg be- wapeningsstaal. Volgens de voorzitter kan een verhoging van de i.e.-kosten daarvan niet het gevolg zijn. Hij denkt dat deze méérkosten in de subsidie meelopen. De tweede vraag brengt heel wat tongen in beroering. Zij houdt in: Het waterschap heeft bekend gemaakt, dat zij tot vaststelling van de heffing een methode toepast die neerkomt op een aan slag per perceel (woning en derg.). Men slaat dan het perceel aan op basis van 3V2 i.e. X 34,—. Dit is toch wel de onredelijkheid gekroond. Een alleenstaande moet bij dit systeem evenveel heffing beta len als b.v. een gezin bestaande uit 4 per sonen. Ook vragen wij ons af of genoemde methode zich verdraagt met hetgeen vervat in art. 24 onder 3 van het (ontwerp) besluit Verordening verontreiniging oppervlaktewa teren Zeeland. ƒ34,per i.e. is, een tarief dat tot de hoogste in den lande behoort. En we zijn ook op Noord-Beveland nog maar slechts aan het begin. Kan voorwat de hoogte van de zuiveringsrechten betreft de Noord- Bevelandse bevolking, de toekomst wel met een gerust hart tegemoet zien? Wij ver toeven op een dun bevolkt eiland. 1 persoon heeft meer dan 1 ha ter beschikking. Bo vendien een aanzienlijk gespreide bewoning. Deze situatie vraagt dunkt ons, tenminste om een Zeeuws egalisatie-instituut terzake van tarieven waterzuivering. Ook zou men kunnen denken aan een mogelijk samengaan met een nevenliggcnd gebied. Ook al zijn bovenstaande onderwerpen geen direkte gemeentelijke aangelegenheden, toch zouden wij graag het college willen vragen zijn zienswijze eens te geven op hetgeen in bovenstaande is gesteld. Immers, de inwoners van onze gemeente zijn zo direkt en nauw betrokken bij de opgemelde zaken, dat een behandeling in de raad der gemeente niet misplaatst geacht moet worden. Ten aanzien van het eerste deel van de vraag zegt de voorzitter, dat het hem niet bekend is of hier een aanslag per perceel bedoeld wordt. Breure zegt dat dit wel zo is, maar dat het waterschap zal proberen de alleenstaanden te ontzien. Op de rest van de vraag zegt de voor zitter: Zoals het hier gesteld wordt, is dat volkomen juist. Wij hebben altijd gepleit om de zuiveringstaak voor Noord-Beveland niet door het Waterschap te laten geschieden. Niet op het gebied van het technische vlak, maar juist voor he.t financiële gedeelte. Nu de provincie dit besluit heeft genomen, zit ten wij met. de gevolgen. Een egalisatiefonds is een goede gedachte, maar op dit moment zeer moeilijk te verwezenlijken. Sommige waterschappen hebben nog geen cent be hoeven uit te geven, en zou het onbillijk zijn die nu mee te laten betalen. Ook een provinciaal egalisatiefonds vindt de voorzitter nog niet voldoende, en pleit hij voor een op landelijk niveau. Wij vechten allemaal voor zuivere lucht en zuiver water, en waarom moet dan een geografische toe stand dat allemaal extra duur maken? Maar wat kunnen wij er aan doen? Het waterschap hiervan in kennis stellen is als het intrappen van een open deur. Maar het is toch goed dit te doen. Breure heeft uit de stukken gezien dat tussen 1975 en 1980 nog voor 2,6 miljoen transportleidingen en voor nog goed drie miljoen zuiveringsinstallaties gebouwd moe ten worden. Hij denkt aan het koppelen aan het watergebruik, dat toch per perceel bekend is. Bom zegt dat dit niet gaat zonder een vast bedrag per perceel. Anders dragen de recreanten (tweede woningen) te weinig bij. Voorzitter: dit zou dan een wetswij ziging inhouden. L. v. d. Weele kiest ook voor landelijk. Zoals het nu ligt is het een onsociale wet en de bijdrage onredelijk hoog. De derde vraag luidt: Gaarne zouden we zien dat verificatie rapporten voortaan bij de stukken voor de raad worden gelegd, opdat de raad er ken nis van kan nemen. Zo mogelijk gaarne te rekenen vanaf 1 januari 1975. De voorzitter zegt: Zoals het nu gaat is het te doen gebruikelijk, maar wij willen ons daarover nader beraden. Klaassen stelt- de volgende tweeledige vraag: Hoe is de reactie van b. en w. geweest op de brief van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland over de keuze van de twee alternatieven die op korte termijn werden gevraagd: 1. de regeling zoals die in ontwerp reeds was vastgesteld; 2. de gemeenschappelijke regeling ter finan ciering van de stichting? Had dit besluit al of niet een raads besluit moeten zijn? Op het eerste deel zegt de voorzitter dat dit a.s. maandag in het college bekeken zal worden en dan beslissen. Opr het vol gende deel zegt de voorzitter dat dit aan het college gevraagd wordt, waarop Klaas sen zegt. dat de raad toch moet beslissen en soms anders uit kan vallen dan het college heeft voorzien. Mevr. Van Oeveren geeft hierna een kort verslag van de schooltandverzorging. Slechts éénderde van de leerlingen maakt er gebruik van. Het loopt steeds terug. De voorzitter zou wel eens willen weten of de andere tweederde met hun ouders naar de.tandarts gaan. Breure vindt het verslag van mevr. Van Oeveren zeer toe te juichen. Ook Klaassen, zegt hij, doet dit altijd. Zou het niet goed zijn dat alle commissieleden zulks in het vervolg deden? Dan wordt de raad snel en uit eerste hand geïnformeerd. De voorzitter wil dit wel bekijken. Tot slot vraagt P. v. d. Weele om op het parkeerterrein onder de zeedijk bij De Regt enige vuilnisbakken te plaatsen, wat door de voorzitter wordt toegezegd. Maar, zegt Bom, dan de zakken in kleur wel aan passen aan de omgeving. Op maandag 16 juni j.l. vond te Wis senkerke een openbare raadsvergadering plaats. Voorzitter P. Wisse opende deze vergadering en zei dat wegens ziekte het lid J. C. Kouwer afwezig was. De notulen van de vorige vergadering wer den zonder aan- of opmerkingen goedge keurd. En de ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Op voorstel van b. en w. werd de huur van het speelterrein te Geersdijk verlengd tot 1 april 1977 voor de prijs van 900,—. Door de gemeente werden enkele stukjes weg bij Kamperland in beheer genomen. Het lid Uijl informeerde hierbij nog naar de slechte toestand waarin deze verkeren, maar de voorzitter antwoordde aat de provincie deze wegjes in goede staat zou overdragen aan de gemeente. Van mevrouw Verspoor in de Nieuwe Achterweg te Kamperland werd een stuk grond aangekocht, met daarbij het verplaat sen van de nodige opstallen daarop, zulks ten behoeve van de aanleg van het tweede gedeelte van de ontsluitingsweg Schotsman- Ruiterplaat. Het geschatte bedrag werd bepaald op 1400,—. De woningen Voorstraat 28 en Midden straat 33 werden ingevolge de huurverho ging per 1 juli met 8% verhoogd. •Bij de kleuterschool tc Wissenkerke dient een tweede lokaal erbij gebouwd te worden. Het college was, na overleg met de inspec teur, tot de conclusie gekomen dat dit dan een zgn. containerschool moest worden. Deze ruimte is geheel verplaatsbaar en kan b.v. later bij een andere school ge plaatst worden. De kosten bedroegen 77.076,22, met aan bijkomende kosten 30.401,—. Niemand had hiertegen enig bezwaar, zodat deze met ingang van het nieuwe schooljaar gebruikt kan worden. Er werd een krediet van 126.000, beschikbaar gesteld voor het bouwrijp ma ken van een gedeelte van het bestemmings plan te Kamperland. Het geeft ruimte aan plm. 40 woningen. Er zijn plannen voor de bouw van 10 woninwetwoningen en 7 wo ningen in de particuliere sektor. Het lid Remijnse vond dat er te weinig woningen gezet werden en drong aan op uitbreiding van dit aantal. De voorzitter was het hier niet mee eens, daar de be hoefte aan woningwetwoningen op dit mo ment niet zo heel groot is. Het vorig jaar is te Kamperland reeds een groot contingent woningen opgeleverd, die met veel moeite nu gelukkig allemaal bezet zijn. Maar een zekere afremming is wel op zijn plaats. Dit in tegenstelling tot koopwoningen, waar wel vraag naar is, aldus voorzitter P. Wisse. Bij de onderhands gehouden aanbesteding kwam de firma A. C. van Hee uit Kam perland als laagste inschrijver naar voren met een bedrag van 89.900,—. De raad gunde hem dan ook dit werk. Er werd een gemeenschappelijke regeling „Hulporganisatie Ambulancevervoer Mid den- en Noord-Zeeland" vastgesteld. Met als vertegenwoordiger burgemeester Wisse en als plaatsvervanger wethouder Wisse. Een nieuwe gemeenschappelijke regeling ter bevordering van het Maatschappelijk Welzijn van Woonwagenbewoners in Mid den- en Noord-Zeeland werd goedgekeurd. Het lid Blok vroeg wie er uit deze ge meente vertegenwoordiger daarin was, waar op voorzitter Wisse antwoordde: „Onder getekende". Remijnse vroeg naar de verte genwoordiging van de woonwagenbewoners zelf en Uijl had een opmerking over de stemmenverhouding in het dagelijks bestuur. De voorzitter beantwoordde deze vrageh tot tevredenheid van beide heren. Een wijziging in de plankaart van het bestemmingsplan „Bebouwde kom van Kamperland" geeft aan eigenaren die in de straten wonen welke in het plan zijn opgenomen, de kans hun woningen van een bebouwingsdiepte van 12 meter te verwezenlijken. Tot op heden was deze diepte bepaald op 10 meter. De evenementencommissie „Kamperland- Toeristenland" heeft een éénmalige subsidie gevraagd van ƒ750,—, dit ter dekking van een tekort in de begroting. Van de VVV wordt verwacht een bedrag van 150,— en de middenstandsvereniging stelt zich garant voor het resterende tekort van plm. 1700,—. Het lid Blok zei, dat zijn fractie een verhoging van 300,— naar 750,wel wat ruim genomen vond. Tegen het voorstel van dit jaar wilde hij echter geen bezwaar maken. Maar een volgend jaar dient er toch in de subsidiecommissie over een vaste vergoeding gepraat te worden, waar aan niet getornd kan worden. Hij is tegen het telkens opnieuw dekken van de ontstane tekorten. Ook dit geldt voor de evenementen te houden in Wissenkerke. Er staat dan ook nog dat de middenstandsvereniging een bedrag bijdraagt van 1700,maar wanneer de bezoekers- en deelnemersaan tallen meevallen, dan gaat dit bedrag heel wat minder worden. Remijnse vond het toch wel een goed streven en kon met het bedrag wel akkoord gaan, gezien het vele werk dat sommigen hieraan besteden. De voorzitter, gesteund door beide wet houders wou het bedrag toch elk jaar op nieuw aan de hand van te houden evene menten bekijken. Een vast bedrag sprak hem niet aan. Wel kreeg Blok nog te horen dat dit in oktober nog in de subsidie- commissie besproken kon worden. Van de in maart 1975 opgerichte jeugd vereniging te Geersdijk was een verzoek binnengekomen om in aanmerking te ko men voor een gemeentelijke subsidie. Het college wil dit graag steunen en stelt voor 150,— als subsidie te geven. Blok zei dat hij dit ook weer voor volgend jaar eerst in de subsidiecommissie be sproken wil zien. Dit in verband hoe de verhouding van dit bedrag staat ten opzichte van de andere jeugdclubs in de gemeente. De voorzitter zegde zulks toe. Aan de semi-permanente gymnastiekzaal te Kamperland worden regelmatig vernie lingen aangericht. Het college wil nu een hekwerk plaatsen rond het gebouw, zodat dit geheel afgesloten wordt, kosten geraamd op 3500,—. Alle leden vonden het een betreurenswaardig feit, dat zoiets afgesloten moet worden. Het zou niet nodig moeten zijn, maar de feiten liggen er. Uijl vroeg in dit verband naar een speel plaats voor de jeugd, b.v. een trapweide. Wethouder Wisse wees op de speeltuin met daarachter een speelweide. De speel tuin is altijd open. Uijl vroeg dit eens in het informatieblad te plaatsen, wat door de voorzitter toe gezegd werd. Remijnse zei dat hij graag in het nieuwe bestemmingsplan een speel weide gepland zag. Voorzitter en wethouder Scheele gaven toe dat de speelweide bij de speeltuin wel wat klein was en dat bij een uitbreiding van het aantal woningen in het nieuwe bestemmingsplan de mogelijk heid daar iets voor de jeugd te maken, moet worden onderzocht. In het bestemmingsplan Wissenkerke Zuid-West worden 19 lichtmasten geplaatst. Een krediet van 18.000,werd hiervoor beschikbaar gesteld. De overeenkomst in de exploitatie van de 2e fase Schotsman-Ruiterplaat werd op sommige punten gewijzigd. Het Zeeuwsche Land B.V. vroeg o.a. om uitstel van de aan te leggen noordelijke weg in dit gebied en verlenging voor de duur van de bouw- plicht. Blok kon wel akkoord gaan met uitstel van deze weg, maar was toch wel bezorgd over het feit dat wanneer deze weg er ligt, dit een heel recht stuk weggedeelte wordt, waar het uitnodigt tot snel rijden. Goede verkeersmaatregelen leken hem dan wel op zijn plaats. De voorzitter onder streepte deze mening en zal er bij de be voegde instanties de aandacht op vestigen. Remijnse dacht hierbij ook aan het gevaar van een afslag in die weg naar het bungalow park. De benoeming van een vertegenwoordiger in het .bestuur van de VVV Noord-Beveland gaf nog enige moeilijkheden. De aanbeve ling van het college was 1. wethouder Wisse en 2. J. C. Kouwer. Het lid Blok had be zwaar tegen iemand uit het college, daar de burgemeester reeds zitting heeft in dit bestuur. Zijn fractie zou dan ook de heer J. C. Kouwer stemmen. Het college gaf hieraan niet toe en zei de aanbeveling zo die gedaan was te handhaven. Bij de hierop volgende stemming kreeg Kouwer 3 stemmen, wethouder Wisse 2 stemmen en 1 stem was ongeldig. Zodoende moest er een tweede stemming volgen, daar er geen meerderheid verkregen was. Deze stemming gaf als resultaat Kouwer 3 stemmen en wethouder Wisse 3 stemmen. Bij de «hierop volgende loting kwam de heer J. C. Kouwer als vertegenwoordiger uit de bus. Een aanvraag en aanvaarden van rijks voorschotten en een jaarlijkse bijdrage voor 10 woningwetwoningen te Kamperland werd aangenomen. Door de gemeente werd aangekocht de woning Schoolstraat 20 te Geersdijk voor een bedrag van ƒ8025,—, Bij afbraak ont vangt de gemeente 4000,— van het Rijk. Maar de voorzitter zei nog even met af braak te willen wachten, daar dit de aanblik niet zou bevorderen. Aan de heer A. Jongejan te Kamperland werd in erfpacht gegeven een perceel grond op het haventerrein te Kamperland. Zulks in verband met zijn voorgenomen besluit daar een bouwbedrijf te vestigen van plm. 2000 m2 groot. De sportcommissie werd uitgebreid met cultuur, waarbij mevr. Balkenende - de Mol als vergteenwoordiger van de zangvereni gingen was aangewezen. „Ons Genoegen" en „Apollo" stelden geen prijs op een ge zamenlijke vertegenwoordiger, wel willen zij hiertoe overgaan als zij ieder apart een vertegenwoordiger mochten benoemen. Voorzitter zei wel de samenstelling van de gehele commissie bij aanvang van een nieuwe zittingsperiode opnieuw te bezien. Aan de heer J. J. Kouwer, Frisostraat 1 te Kamperland werd verkocht een perceel grond van 60 m2 naast zijn woning. Bij het vaststellen van de wijzigingen in de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1974 zei de voorzitter dat er nog een over schot was van plm. 200.000,Het werd bestemd voor aflossing van afschrijvingen ƒ50.000,—; fonds uitbreiding gemeentehuis 100.000,— en nog te verwachten onkosten 50.000,—. Hij noemde de financiële po sitie van de gemeente rooskleurig. Ook de wijzigingen voor het dienstjaar 1975 werden zonder aan- of opmerkingen goedgekeurd. De aankoop van de woning Dorpsdijk 122 te Wissenkerke ontlokte het lid Blok de opmerking dat hij de schatting miste, die toch gebruikelijk was in dit soort zaken. Voorzitter gaf toe dat dit erbij had moeten zijn en vertelde dat het geschat was op ƒ2700,—. Blok zei dat het nu ƒ6500,- kostte en vond dat verschil wel wat groot. Voorzitter antwoordde dat de provincie wel accoord ging met dit laatste bedrag en een subsidie van 80% hierop verstrekte. Blok kon er toen ook wel mee akkoord gaan. Bij de hierop volgende rondvraag was de eerste vraag van het lid Blok welk model van compartimentering van de Oosterschelde het college aan deze commissie had door gegeven. Destijds is door ons gesteld dat we geen behoefte hadden aan een extra raadsvergadering hiervoor, maar dan mogen we toch wel weten wat de beslissing ge weest is? Voorzitter gaf deze tekortkoming toe en zei dat de beslissing bij de ingekomen stukken gevoegd had moeten worden. Hij zou nu nog een afschrift aan vragensteller toezenden. Een korte uitleg wilde hij hier nog wel geven en deze luidde, dat het college nog steeds van mening is dat er een vol ledige afsluiting van de Oosterschelde plaats moeren vinden, maar wilde de be langen van de bewoners van Zuid-Beveland toch mee laten spreken en dat er een ver breding van het kanaal door Zuid-Beveland plaats moet vinden. De tweede vraag van Blok betrof de enquête over de openstelling van het zwem bad op zondag. Zijn er reacties? En wordt zo'n enquête in de toekomst meer gehouden? Voorzitter sprak van 2 reacties die tegen opstelling waren en heden was 1 reactie voor openstelling binnengekomen. Het col lege stond principieel helemaal niet afwij zend tegenover openstelling op zondag van het zwembad, maar gezien deze zeer weinige reacties voelt men er op dit moment weinig voor. Of er nog meer enquêtes volgen kon hij moeilijk zeggen, daar het onderwerp er zich dan wel voor moet lenen. Het lid Uijl vroeg naar verbetering van de stinksloot bij het Koelhuis te Kamper land. Wethouder Scheele zei dat er op dracht gegeven was een bestek te maken om tot riolering van deze sloot'over te gaan. Uijl vroeg ook naar de mogelijkheid om in het bos tegenover de ijsbaan te Kam perland enige banken te plaatsen. Voor zitter zou graag dit voorstel aan Staatsbos beheer doorgeven. Het lid Remijnse had klachten over de loslopende honden in de kern Kamperland. De voorzitter zei dat hij de bevoegdheid had de eigenaars hieromtrent te waarschu wen, maar dat de moeilijkheid zit in het niet weten van wie deze of gene hond is. Wanneer de eigenaar bekend is, maakt hij er zeker werk van. Een volgende vraag van Remijnse betrof de toestand van de Westhavendijk. Voor zitter: Er komt een gesprek hierover. Remijnse was verder benieuwd hoe het vuilnis ophalen bij de boerderijen verloopt. Voorzitter: Degenen, die gereageerd hebben, daarvan wordt het huisvuil opgehaald. En wij dachten zonder klachten. Het lid Diele- man praatte uit ondervinding en zei dat de regeling tot volle tevredenheid werkte. Een laatste vraag van Remijnse betrof nogmaals de woningwetwoningen. Worden deze overal teruggedrongen?1 Voorzitter: Wel terugdringen in die mate dat er geen grote aantallen meer op één plaats gebouwd gaan worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter 'onder dankzegging voor de goede bespreking deze vergadering. 'DE BLAUWE DOFFER' - KORTGENE Uitslag concours Survilliers op 7 juni 1975. Deelname 213 duiven. 1 P. van Belzen 10.26.46 2 v. d. Moere-Versluis 22.17 3 P. van Belzen 4 W. C. Filius 5 J. C. de Fouw 6 W. M. Bouwense 7 L. de Fouw 8 L. de Fouw 9 W. C. Versluijs 10 P. J. Wilderom 28.54 27.49 28.05 30.36 26.41 27.39 27.45 30.23 293.758 191 287.648 187.5 2 184 291.344 180.5 291.470 177 293.856 173.5 288.263 170 2 166.5 287.867 163 290.104 159.5 Uitslag jeugd. Deelname 12 duiven. 1 O. Leendertse 10.55.06 287.277 38 2 O. Leendertse 58.20 2 25.4 3 O. Leendertse 11.03.26 3 12.8

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 2