NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Het wederzijdse wantrouwen WEE* Plouvier heeft Dit schoenen F°1 Zeeland Magazine? A. J. van Gilst G3 DE TAPIJT SPECIALIST M*. 3669 Donderdag 5 juni 1975 78e jaargaag Druk en uitgave: Drukkerij Markusse^te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abwmejgfteatstijr^s 14,— jaar. Franco per post 22.50 per jaar. Advertenties 25 cent per mm. excl. BTW. Voor loutea in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. P6UILL.ETQN Daarna liep ze naar de kleine logeer kamer. Alles bekijkend knikte ze. Dit moet de kinderkamer worden, want je kunt het toch niet ten eeuwige dagen op je slaap kamer houden. Maar wat moet ik ermee, als ik Frans niet meer heb? Ze-liep terug naar de slaapkamer en viel op bed, uitbarstend in een zenuw achtig gesnik. Ik wil Frans terugik wil mijn man weer! Ik kan toch zo niet verder leven? Met een langzaam groeiend kindje in mijn lichaam? Aldoor alleen in huis? Niemand om mee te praten? Nie mand om voor te zorgen en niemand, die me liefheeft en vertroetelt, die begrip voor me heeft en van me wil houden. Ik wil dit alles niet alleen door moeten maken Fransik heb je zo nodig, zo verschrik kelijk hard nodig Na een poosje kalmeerde ze. Voor de spiegel bekeek ze haar gezicht en schudde haar hoofd. Ik zie er verschrikkelijk uit. Kan het me eigenlijk wat schelen? Er komt toch niemand. Iedereen schijnt me opeens vergeten te zijn. Sinds Frans weg is, heb ik niemand meer op visite gehad... Ik ben alleen, god, wat voel ik me ver schrikkelijk eenzaam Ze liep als een slaapwandelaarster de trap af en beneden wist ze niet wat ze moest doen. Koffie, dacht ze opeens. Ik heb trek in koffie, koppen vol, sloten koffie. Ik maak een pot vol voor me klaar en die drink ik vaodaag in m'n eentje op. Er is toch niemand, die zich om me bekommert. Wat kan het me tenslotte verdommenze kunnen voor mijn part allemaal barsten, iedereen en dan die ge mene kat van hiernaast het eerste In de middag ontdekte ze, dat haar sigaretten bijna op waren. Dan ga ik maar even naar het dorp, dacht ze, om ze te halen. En gelijk wat boodschappen mee nemen, want de koffiemelk is bijna op en ik heb ook nog 't een en ander voor 't eten nodig. Op dit moment realiseerde ze zich: ik heb al die tijd geen huishoudgeld gehad. Hoeveel heb ik eigenlijk nog in m'n porte- monnaie? Geen idee, want als het op is, schrijft Frans een cheque voor me. Hoe moet dat nu in 't vervolg? Nu Frans er niet meer is om een cheque uit te schrij ven? Waar moet ik van leven, als m'n geld op is? Daar heb ik nog helemaal niet aan gedacht. Nu ja, ik heb wat geld van mezelf op de bank. Stel je voor, dat ik niks had! Maar dat duurt ook niet eeuwig, dus moet ik geld hebben. Hoe gaat dat eigenlijk, als je wilt scheiden? Frans heeft er niet over gesproken en de advokaat, die me eergisteren belde, even min. In wat voor een ellendige situatie- ben ik terechtgekomen? Ze reed in haar VW naar het dorp en deed de meest noodzakelijke inkopen. Want ik ben bijna door m'n geld heen en als Beat u reeds geabonneerd op aeo twee-maandelijks tijd schrift mei actualiteiten, emituux, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren emilag en alle artikelen ▼eenden van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechte f IS»per jaar. Vraag een gratie proefnum mer aan: POSTBUS 1, W1SSBNKHBKE door Gré de Boer Frans me niets geeft, zal ik volgende week zeker geld van m'n eigen rekening moeten halen. In de namiddag zat ze te roken en tuurde voor zich uit, toen de telefoon ging. Met een ruk kwam ze overeind. Even stond ze stil. Het kan Frans zijn! dacht ze. God, laat het alsjeblieft mijn man zijn, die belt, bad ze. Het was wel een Ter Scheure, die zich meldde, maar niet Frans. De man die haar belde, was Willem ter Scheure. Frans' vader. „Hoe is het eigenlijk bij jullie? Ik heb Frans zeker in geen veertien dagen gezien en jou evenmin. Roken jullie niet meer? Of had je geen tijd om naar de stad te komen? Om je eerlijk de waarheid te zeggen, maak ik me een beetje ongerust." Hoewel de teleurstelling, omdat het niet Frans was die belde, bijna overheerste, vermande ze zich en antwoordde, zoveel mogelijk haar stem beheersend: „Frans is eheen beetje ver uit de buurt en ik was de laatste dagen geen honderd procent. Vanmorgen ben ik bij de dokter geweest." Meteen, nadat ze dit gezegd had, kwam levensgroot de gedachte weer naar voren: ik ben zwanger. Maar ze zei nog niets ervan tegen haar schoonvader. „Frans vanavond thuis?" „Ik ehnee, ik denk 't niet. Ik weet 't wel zeker." „O. Jammer. Anders was ik een paar uurtjes gekomen. Tevens om m'n wagen te laten zien. Een BMW 1800. Weliswaar tweedehands, maar nog in prima staat. Nu ja, dat stellen we dan maar uit, he? Ik bel dan nog wel es." Ik heb behoefte aan gezelschap, wist ze. Nu zeker. Iemand om m'n' hart uit te storten. Al ben ik nooit bizonder groot geweest met m'n schoonvader, hij is van avond in elk geval welkom. En dat zei ze dan ook: „Alsjeblieft, papa, ik ben al dagen 's avonds alleen thuis. Helemaal geen prettig idee in deze tijd. Dus als je wilt, kom dan vanavond een poosje, wil je?" „Natuurlijk", was het blije antwoord. „Ik sluit om zeven uur en rijd meteen naar Hoogerveld." „Goed, papa, ik zorg wel voor wat eten, hoor! Hoef je dat zelf niet klaar te maken." Die avond vertelde ze onder tranen alles, wat er de laatste weken was voor gevallen. Vanaf de vondst in de auto tot aan het vertrek van Frans met de mede deling, dat hij wilde scheiden. „Ik heb er in deze dagen telkens over nagedacht en ben tot de conclusie gekomen dat ik fouten heb gemaakt. Want ik heb hem verdacht een" verhouding te hebben met Jannie Essenga, onze buurvrouw, maar dat was helemaal niet 't geval. Omgekeerd dacht Frans, dat ik het hield met Jannie's man. In aanmerking nemende de wonder lijke situatie, waarin Frans ons aantrof die morgen, begrijp ik nu, dat ik de schijn volkomen tegen had. Maar dit inzicht is te Iaat gekomen, papa, want wat kan ik er nu nog aan doen? Frans wil scheiden en zijn advokaat heeft me ook al gebeld enneik weet het niet meer, papa, wat ik er mee aan moet, wantvan morgenik was de laatste tijd niet erg lekker, maar dacht, dat het door de emo ties kwam. Door het weggaan van Frans en zo. Maar nadat de dokter me onder zocht had vanmorgen, zei hij, dat ik ik ben in verwachting. Over ongeveer .zeven maanden kan ik een baby verwachten. En nuzonder Franswat moet ik beginnen, papa? Alsjeblieftkun jij niet bewerkstelligen, dat Frans weer terugkomt? Je bent zijn vader en hij heeft toch altijd hoog tegen je opgezien. Misschien wil hij luisteren, als jijals jij „Ik wil best," verzekerde de man, „maar waar kan ik hem vinden?" En daar kon Ina geen antwoofd op geven. Hoofdstuk 24. Een domme man wordt verstandig. Die avond was het laat, toen Willem ter Scheure eindelijk in zijn BMW stapte en terugreed naar de stad. Als hij nu maar wist, waar die stomme vent zat, kon hij Makelaars- en Assurantiebedrijf Taxaties Bemiddeling bij aan- en verkoop Hypotheken Verzekeringen Financieringen Makelaar o.g. en assurantiebezorger Ringweg 16, Colijnsplaat, Telefoon 01199 - 2 63. naar hem toe rijden. Om met hem te praten. De zaak kon wel es een dag dicht, dat was het ergste niet. Hij had verschrikkelijk te doen met zijn lieftallige schoondochter. Toen Frans indertijd vertelde, dat hij met Ina Wals oorden ging trouwen, begreep hij onmid dellijk dat dit beslist niet naar de zin van de oude garagehouder zou zijn. Want Joop Walsoorden kende hem nog van vroeger, toen hij zelf nog bij de gemeente werkte. Walsoorden was een der vele stedelingen, die hem na zijn terugkeer uit de gevan genis volkomen negeerden. Voor wie hij niet meer bestond. Daarom vond hij het van zijn zoon een hele prestatie, omdat hij bewerkstelligde, dat het huwelijk door ging. Ondanks alle tegenstand van Joop Walsoorden. Ina was een paar keer met Frans in zijn eenvoudige woning geweest. Ze was beleefd, maar teruggetrokken. Na tuurlijk was ze op de hoogte van zijn ver leden. En al had Frans er met geen woord over gesproken, hij begreep zeer goed, dat het paar na het huwelijk niet al te' vaak bij hem over de vloer zou komen. Integen deel, zelf was hij van oordeel: hoe minder, hoe beter. Om Ina allerlei pijnlijke situaties te besparen. Zodat Willem ter Scheure enkel de tocht naar de woning van zijn zoon en schoondochter maakte, als hij per soonlijk door Frans of Ina werd uitgenodigd. En dan nog bleef hij niet te lang. Want in Hoogerveld zullen ze ook wel begrepen hebben, wie de vader is van Frans ter Scheure. De mensen vergeten veel in het leven, maar nooit de slechte dingen van een medemens. Thuis schonk hij zich nog een borrel in, stak een sigaar op en dacht na. Hoe kan ik mijn zoon bereiken? Alsjeblieft geen scheiding. Waarom is dat nodig? Er is door mijn toedoen al schandaal genoeg geweest in de familie. Meer hoeft niet. Beslist niet. In Zeeland trekken ze er absoluut ver keerde conclusies uit. Wordt Frans ook de gebeten hond, net als zijn vader. Dat moet, als het maar enigszins mogelijk is, allemaal voorkomen worden. Maar waar zit dat koppige jong ergens? Hoe kom ik daar achter? Hoewel Willem 'ter Scheure geruime tijd allerlei mogelijkheden bedacht en probeerde ze op de een of andere manier te toetsen, zag hij geen enkele reële kans zijn zoon op korte termijn te bereiken. Zodat hij tenslotte maar naar bed ging. Misschien brengt een nieuwe dag nieuwe ideeën. In ieder geval is het nu na middernacht en momenteel kan ik toch niets meer doen. Aangenomen, dat er een kans was. De volgende morgen, zo ongeveer na de gebruikelijke ochtenddrukte, net toen Willem ter Scheure het plan had koffie voor zichzelf klaar te maken, stapte een statige dame de winkel binnen. Ter Scheure legde de sigaret naast zich neer en keek de vrouw vriendelijk aan. „Morgeh, me vrouw. Waaraan kan ik u helpen?" Ze knikte, hem nadenkend aankijkend. „Dat is inderdaad het juiste woord, me neer Ter Scheure, want u kunt me helpen. Hier en elders. Herinnert u me nog?" Het gezicht kwam hem bekend voor, maar hij zag dagelijks zoveel mensen. Die kun je toch niet alle onthouden? „Het spijt me, mevrouw „Indertijd kende u me anders heel goed, meneer commies A, hoogste ambtenaar bij de woningtoewijzing van deze gemeente. Ik ben namelijk enkele keren bij u geweest, omdat ik een dak boven m'n hoofd nodig had. Mijn verloofde eveneens. De voor waarden, die u stelde, waren evenwel niet naar mijn zin, weet u het nog? Vandaar, dat wij toen maar een huis kochten. Met een grote hypotheek er op." Willem ter Scheure werd rood: Het was al een aantal jaren geleden, dat hij voor het laatst geconfronteerd was met zijn verleden. Langzaam sleet alles weg, ge lukkig. Hij had nu weer goed zijn brood, een wagentje en ergens buiten de stad een vriendin, met wie hij binnenkort wel in het huwelijk zou treden. Zodoende nog een mooie, nieuwe toekomst tegemoet zien de. Maar nu stond het verleden opeens weer klaarhelder voor zich. Hij herinnerde zich deze vrouw plotseling, omdat hij haar carrière gevolgd had. Ze was geleidelijk aan een bekende zangeres geworden: An nette Vanderboven. Als jonge vrouw van misschien twee- of drie en twintig was ze bij hem op kan toor gekomen voor een huis. Een knappe vrouw met alles op de juiste plaats. Het was net weer in een periode, waarin Bep, zijn vrouw, hem geheel isoleerde. In weken was hij niet bij haar op de slaapkamer ge weest. Daarom deed hij heel voorzichtig een voorstel. Onder bepaalde omstandig heden zou hij misschien voor een huis kunnen zorgen. Als het moest, zelfs op korte termijn. MaarHéél omzichtig liet Willem ter Scheure doorschemeren, wat hij van haar wenste. Ze was niet de eerste vrouw, die hij op deze wijze benaderde. Het had een paar malen succes opgeleverd. Tenslotte was hij nog immer een knappe kerel, die werkelijk wel met zichzelf voor de dag kon komen. Maar Annette Vander boven had zich verontwaardigd van hem afgewend en was niet meer teruggekomen. Ook haar verloofde niet. Later kwam hij te weten, dat het paar een huis had ge kocht. En nu stond ze opeens voor hem... (Wordt vervolgd). DELTA STAR Torendijk 45 - Kortgene Telefoon 01108-2 80 - 4 28 Het goedkoopste adres van Zeeland voor TAPIJT Kruiswoordpuzzel no, 429 Horizontaal: 1. visbeen - 4. vriend (Fr.) 7. plaats in Indonesië - 10. met wolken bedekt - 13. paar - 14. opera - 16. koning (Fr.) - 18. bevel - 20. alstublieft (afk. Fr.) 22. schortje - 23. duo - 25. een en ander (afk.) - 26. titel (afk.) - 27. straat (Fr.) 28. regerings-reglement (afk.) - 29. gewicht (afk.) - 30. titel (afk.) - 32. lust - 34. soort onderwijs (afk.) - 36.. naaste bloed verwanten van vaders zijde - 37. schooieren 38. voorzetsel - 39. vloerbedekking - 41. beteuterd - 42. bestaat - 43. deel van Amerika (afk.) - 45. meisjesnaam - 47. sociaal-democraat (afk.) - 48. vallei - 49. uitkomst - 50. bijwoord - 52. dochter van Cadmus - 53. ijzerhoudende aarde - 54. nauw - 55. deel van een bloem - 59. vrucht 62. volledige notering van een compositie v. koor of orkest - 65. soort compositie 66. persbureau (afk.) - 67. zuidvrucht. Verticaal: 1. soort - 2. kloostervoogd - 3. thee (Duits) - 4. slede - 5. beroep - 6. pers. voornaamwoord - 7. maand - 8. slot (Eng.) - 9. soort leer - 11. ten laatste (afk.) - 12. vogel - 13. deel van Azië 15. zoon van Jacob - 17. braken - 18. Sociaal Econ. Raad (afk.) - 19. godin - 21. in verleiding brengen - 23. vleesgerecht 24. samenstel van buizen of draden - 29. opening - 30. waterkering - 31. sportterm 32. telwoord - 33. bedrog - 35. gewicht 40. in het onderste gedeelte - 44. teug 45. nieuwe wereldtaal - 46. houding - 47. vlek - 48. plaats in Gelderland - 51. effen 56. plaats in Gelderland - 57. smal stuk hout - 58. vreemde munt (afk.) - 59. bij woord - 60. bejaard - 61. bid (Lat.) - 63. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 64. ter plaatse (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 428 Verticaal: 1. oordeel - 2. rok - 3. ik 4. is - 5. nader - 7. eel - 8. spijt - 9. An 10. neo - 11. deernis - 14. md - 18. dag 20. arena - 21. erica - 22. kaart - 24. Vianden - 27. nr - 29. To - 30. na - 32. trein - 34. kroon - 35. aardige - 37. mug 39. oir - 44. ikzucht - 46. Noors - 47. emmer - 48. belle - 49. wanneer - 51. ao 53. Ee - 55. ne - 58. tinne - 59. ode 61. knel - 64. aar - 66. ure - 67. ka 68.toe - 70. ko - 73. un - 74. kt. Horizontaal: 1. origine - 6. bestand - 12. ook - 13. sa - 15. ep - 16. nee - 17. rk 19. dadelijk - 23. oe - 24. vader - 25. tap 26. enig - 28. retig - 30. nn - 31. era 33. NOC - 34. kraai - 36. Norma - 38. aorta - 40. dd - 41. eu - 42. io - 43. rk 45. enige - 48. brood - 50. kanon - 52. mee 54. Ina - 56. zo 57. emelt - 59. ogen 60. ork - 62. linde - 63. ca - 65. snurken 68. te - 69. hak - 71. er - 72. nu - 74. koe 75. trolley - 76. venster. £1 TEL 6585 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1