NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD CD Het wederzijdse wantrouwen Plonrier heeft DE schoenen Zeeland Magazine? Gevonden voorwerpen Wat is parkeren? 0 No. 9668 Donderdag-29 mei|1976 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14.— per jaar. Franco per post f -2,50 per jaar. Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Nog altijd bleef hij zwijgen. De vrouw volgde op zachte toon: „Met het consta teren van feiten komt u er niet uit. Ik ga niet vaststellen, dat u dom hebt gehandeld. Een man reageert in een dergelijke aange legenheid misschien anders dan een vrouw. Overigens, je kunt in zulke gevallen toch niet generaliseren. Tien mannen zullen op tien verschillende manieren hun conclusies trekken. Tien vrouwen eveneens. Maar u bent beiden koppig. Niemand wil de eerste zijn om vergevingsgezind de hand te reiken" Ze zuchtte. „Wat kunnen de mensen elkaar 't leven toch zuur maken. Wat zijn uw plannen nu voor de toekomst, meneer Ter Scheure? U kunt niet altijd in hotels blijven bivakeren. Ik weet zelf, hoe spoedig dit begint te vervelen en gruwelijk te vervelen. Want ik heb een deel van mijn leven in hotels doorgebracht." Ze wees in de richting, waarvan veronder steld werd het hotel te liggen, waar ze nu verbleef. „En nu ben ik weer in een hotel, waar men overigens al het mogelijke doet om 't mij naar de zin te maken. Dat moet ik toegeven. Maar dit is voor mij altijd tijdelijk. Op gezette tijden keer ik terug- naar huis, dat ik in ieder geval mijn wo ning kan noemen. Om er uit te rusten, voor zover dat in mijn leven mogelijk is. Maar u? Is er inderdaad een andere vrouw in uw leven? Betekent die dienster wat voor u? Meer dan uw vrouw? Dan adviseer ik een scheiding, want in dit geval zie ik geen oplossing. Geen mogelijkheid om uw hu welijk nieuwe impulsen te geven. In het andere gevalals u nog van uw vrouw houdt, kunnen deze dagen louterend wer ken. Misschien ziet u over enkele dagen de situatie weer geheel anders. In dit geval zeg ik: stel elke poging in het werk om de breuk in uw huwelijk te helen, meneer. Biecht alles eerlijk op aan uw vrouw en verlang dan van haar, dat ook zij de volle waarheid zegt. Dan zijn er grondslagen voor een hernieuwd begin. Denkt u daar maar eens over na in deze dagen." Die avond, toen hij in zijn pension zat te eten en nadacht over het gesprek met de zangeres, moest hij constateren dat ze hem onrustig had gemaakt. Bovendien had hij een ontevreden gevoel over zich. Ik had eigenlijk mijn mond moeten houden, dacht hij. Wat bezielde mij, om alles aan haar in feite een vreemde voor me te ver tellen? Ik had op mijn tien vingers kunnen natellen, dat zij partij zou trekken voor mijn vrouw. Vrouwen helpen elkaar instinct matig. Zoals mannen hun sexegenoten niet in de steek laten. In feite is er geen op lossing uit voortgekomen. Het heeft immers geen enkele zin meer? Op de duur, als de scheiding er door is, zal ik wel terecht komen bij Wil van der Ven. In Kerkdriel. Ze mag me. Dat heeft ze me meermalen overduidelijk laten blijken. Ik zal het niet slecht bij haar hebben, dat staat wel vast. Baat r«edü geatxmoaard «9 Ma tweemaandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleurea tailig en alle artlkelea ▼eonka van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts f IS,per jaar. Vraag eea gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WI8SENKBUKE door Gré de Boei' Maar ik houd niet van haar. Wat ik voor haar voel, is een soort sympathie, die geënt is op medelijden of medegevoel. Meer niet. Daarbij komt nog, dat ik het beeld van mijn eigen vrouw niet uit mijn gedachten kan bannen. Elke keer zie ik Ina weer voor me. Wat moet ik ermee? Hoe kom ik uit deze impasse? Ik zie ondanks de uitleg van mevrouw Vanderboven geen enkele basis meer voor herstel van ons gederailleerde huwelijk. Ze wil me toch niet meer? Ze heeft toch veel liever Bert? Anders laat je toch niet toe, dat hij zijn arm om je heen legt, terwijl je zelf, nauwelijks gekleed, naast hem en vlak tegen hem aan zit? Dat loopt toch zeker de spuigaten uit? Of niet soms? 's Nachts sliep Frans ter Scheure slecht, had een nachtmerrie, waaruit hij bezweet wakker werd, en viel daarna weer in slaap, waarin hij opnieuw droomde. Van vrouwen, die hem met de vingers nawezen en hem boos aankeken. En van mannen, die hem spotlachend' bezagen. Niemand had meer sympathie voor hem De volgende ochtend was hij al vroeg beneden. Ontbeet en stopte daarna zijn pijp, waarna hij een wandeling maakte. Het weer was opgeklaard, hoewel nog altijd een dik wolkendek de zon verhinderde door te dringen. Het was enigszins kil buiten, maar Frans had zich erop gekleed. Hij wist nu, dat mevrouw Vanderboven doorgaans vóór het ontbijt met haar hond een korte wandeling maakte. Maar hij zag haar deze morgen niet. En evenmin de rest van de dag. Toen hij haar ook 's avonds niet zag, verstoutte hij zich én liep naar het hotel, om te informeren, of mevrouw soms ziek was géworden. Maar de garant deelde hem mede, dat mevrouw onverwacht was weg gereden in haar wagen. Geheel onverwacht. Hoofdstuk 23. Annette weet de weg. Ina ter Scheure had al een paar dagen last van hevige migraine. Zo erg, dat ze er soms misselijk van werd. Bij alle narig heid, die ik al heb, dacht ze, kan dit er ook nog wel bij. Frans weg en geen mens weet, waarheen. Ze had na enkele dagen de direktie van het bedrijf, waarvoor Frans werkte, opgebeld, maar daar wist men en kel dat meneer Ter Scheure drie weken vakantie had genomen, omdat hij wat over spannen was. Waarheen hij gegaan was, wist men niet. Zodat ze volkomen in het ongewisse verkeerde omtrent de huidige verblijfplaats van haar man. Natuurlijk had ze het wegrestaurant kunnen bellen, maar dan zou ze ongetwijfeld een vrouw aan de lijn gekregen hebben, als ze informeerde naar haar man en dat wilde ze niet. Wie weet, hoeveel schik'hij'nu heeft! Na het vertrek van Frans had ze haar buurman te kennen gegeven, dat het beter voor beide partijen zou zijn, als hij zich niet meer op haar erf vertoonde. „En houd die vrouw van jouw helemaal bij je, want in feite is zij de schuld van alles. Ik ben op dit moment in staat haar wat aan te doen." Bert Essenga had haar begrepen en was zwijgend naar zijn eigen woning terug gekeerd. Op vragen van zijn vrouw gaf hij bitse antwoorden, zodat Jannie ook maar zweeg. Ze begreep overigens heel goed, dat ze met haar stunt waarschijnlijk een huwelijk kapot gemaakt had. Want Frans ter Scheure was weggereden in zijn Mercedes en ze had hem sindsdien niet meer terug gezien. Een week na het vertrek van haar man reed Ina ter Scheure 's morgens naar haar huisdokter. In de wachtkamer, temidden van andere patiënten, keek ze verstrooid in een tijdschrift en rookte een sigaret, zich niet storend aan het bordje „niet roken" en de verwijtende blikken der anderen. Tot ook zij aan de beurt was en ze naar binnen ging. De dokter begroette haar met een handdruk. „Gaat u zitten. En? Wat zijn de klach ten?" Ina vertelde, van haar migraine, dikwijls gepaard gaande met misselijkheid en vo meren. En dat hoofdpijntabletten nauwelijks hielpen. De arts begon iets te begrijpen. „Waar schijnlijk doorgaans 's morgens?" Ina knikte. „Ja, tegen de middag wordt het minder en om een uur of twee, drie is het over. Dan gaat het wel. Maar toch... helemaal lekker voel ik me toch niet. Ook 's middags en 's avonds niet." De arts wees naar een scherm. „Kleedt u zich maar eens uit, dan zal ik u onder zoeken. Hoe is het 's nachts met de slaap?" Terwijl de patiënte zich ontkleedde, ant woordde ze van achter 't scherm. „De laatste nachten kan ik ook slecht in slaap komen. Meestal neem ik een borreltje. Soms twee. Dat wil nog wel eens helpen." „Juist. Apropos, mevrouw, hoe lang bent u eigenlijk getrouwd?" „Vier jaar. Ja, ruim vier jaar. Maar wat heeft dat er mee te maken, dokter?" Ze keek over de afscheiding verbaasd naar de dokter. De man lachte even, „O, zo maar een routinevraag." Gedurende geruime tijd onderzocht hij de vrouw, bekeek haar nog eens en knikte. „Dank u. U kunt zich nu wel weer aan kleden." Enkele minuten later zat Ina ter Scheure, weer netjes aangekleed, op de stoel tegen over de dokter. „Is er wat aan te doen, dokter? Ik meen, die migraine?" De aangesprokene schreef iets op een receptenbriefjé. „Dat is van weinig bete kenis. Daarvoor krijgt u tabletjes. Zodra u het voelt opkomen, neemt u er één in. En als u wakker wordt en u hebt hoofd pijn, mag u er twee innemen. Wat de rest betreft, die misselijkheid en zo, daar zal de eerste tijd weinig aan te doen zijn. Want ik kan u gelukwensen, mevrouw. U bent in verwachting. Ik neem aaneen kleine twee maanden Als in een droom reed Ina ter Scheure die late morgen in haar wagen naar huis. Met de wetenschap, dat ze zwanger was en over ruim zeven maanden moeder zou worden. Onder alle omstandigheden zou ze opgetogen zijn geweest. Wat een verrassing zou dit voor Frans zijn, te weten, dat. ze nu eindelijk in verwachting was geraakt. Na al die vele maanden telkens teleurstel lend wetend: het is deze keer weer niet 't geval. Maar nu? Met een echtscheiding in het vooruitzicht? Nu is er helemaal geen blijdschap in m'n hart en ik wilde wel, dat het niet zo was. Wat moet ik met een baby als gescheiden vrouw? Dat kan toch niet? Wat moet ik ermee? Als het kind eenmaal geboren is? Terug in huis liep ze als verdwaasd door de kamers. Automatisch stak ze een sigaret op en liep daarna naar boven, waar ze de grote slaapkamer bekeek. Hier zal dus over zeven maanden een wieg moeten staan. Of een ledikantje. En ik moet een commode hebben en kleertjes en (Wordt vervolgd). Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Kortgene, Bernhardstraat 20, zijn inlichtin gen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: 1 herenpolshorloge met band: 1 zilveren manchetknoop: 1 zilveren zakhorloge met ketting; 1 zwarte baret; 1 knot donker bruine wol; 1 rijzweepje; 1 militaire pukkel; 1 portofoon; 1 bankbiljet van ƒ5,— 1 ijs muts; 1 bruine handschoen; 1 bankbiljet van ƒ5,—; 1 damespolshorloge; 1 kinder wantje; 1 voetbal; 1 bankbiljet van 100,—; 1 zakmes en 1 bromfietssleuetl; 1 bos sleutels; 1 bruine handschoen; 1 rood por- lemonneetje met inhoud; 1 rode ballpoint; 1 bril; 1 bruine portemonnee met inhoud; 1 tas, inhoudende 1 paar damesschoenen en 1 b.h.; 1 halsketting van hond; 1 heren polshorloge met band; 1 zakmes; 1 sleu teltje; 1 geel regenpak; 1 blauwwitte step; 1 groene portemonnee met inhoud. De commandant van de groep, A. M. Westdorp. Naar aanleiding van het gestelde in het gemeenteraadsverslag van Kortgene, om trent de vermeende kwestie van het parkeer verbod in de Kaaistraat te Kortgene, kan ik mij voorstellen dat het gewenst is deze materie wat duidelijker toe te lichten. Een parkeerverbod kan aan de wegge bruikers op twee manieren kenbaar gemaakt worden, n.l. Ie. door het plaatsen van borden volgens model 49 van de bijlage van het reglement verkeersregels en verkeerstekens; 2e door het aanbrengen van een door getrokken gele streep terzijde van de rij baan (veelal trottoirband). In beide gevallen mag dan niet worden geparkeerd aan die zijde van de rijbaan waar het bord is geplaatst of waar de gele doorgetrokken streep is aangebracht. Ingevolge artikel 86 van het RVV wordt onder parkeren verstaan: Het doen of laten stilstaan vèn voer tuigen, anders dan gedurende de tijd die nodig is en gebruikt wordt tot het onmid dellijk in- of uitstappen van personen, of voor het onmiddellijk laden of lossen van goederen. Indien er dus een parkeerverbod is, dan mag men wel stoppen, maar men mag het voertuig (veelal een auto) niét laten staan. Het maakt dus absoluut geen verschil of men in de auto blijft zitten of de auto verlaat. Men mag dus enkel stilstaan ge durende de tijd die nodig is voor het in- of uitstappen of wel voor het direct laden of lossen van goederen. Het in- of uitstappen van personen is wel duidelijk, maar het laden of lossen van goederen wordt niet altijd juist ge ïnterpreteerd. Immers, bij het Iaden of lossen moet in het bijzonder gelet worden op het woord ONMIDDELLIJK. Een duidelijk voorbeeld moge zijn het in- of uitladen van een verhuisauto, het bevoorraden van een winkel, enz. Ook is het geoorloofd een auto te laten stilstaan voor het direct inladen van een hoeveelheid bood schappen (kruidenierswaren, kratten melk, etc.). Wanneer echter die waren nog moeten worden gekocht of aangeschaft, dan mag men de auto niet terplaatse laten stilstaan, ook niet indien de bestuurder blijft zitten. De Kaaistraat is een winkelstraat met terweerszijden een goede parkeergelegen heid. Gebruik en benut deze, zodat ook het doorgaande verkeer zo weinig mogelijk wordt gehinderd. De controle op de naleving van het par keerverbod geschiedt bij voortduring, doch om de leefbaarheid voor alle partijen niet te zeer te ontwrichten, werd steeds enige soepelheid in deze recreatieve gemeenschap toegepast. Tot nog toe zijn aldaar geen ongevallen geregistreerd, terwijl verkeersstremmingen nauwelijks voorkomen. Niettemin wordt thans een ieder dringend verzocht zich te houden aan de daar gel dende bepalingen. Bij niet nakoming daar van zal van af nu strenger opgetreden worden. De commandant van de groep, de adjudant der Rijkspolitie, A. M. Westdorp. tfreiewoordpuzzel no. 428 Horizontaal: 1. oorsprong - 6. wapenstil stand - 12. alsmede - 13. N.V. (Fr.) - 15. in persoon (afk.) - 16. ontkenning - 17. godsdienst (afk.) - 19. meteen - 23. dubbel klank - 24. familielid - 25. kraan - 26. uniek - 28.-vol scheuren - 30. de onbekende (afk.) - 31. tijdperk - 33. Nederl. Olymp. Comité (afk.) - 34. vogel - 36. opera - 38. hoofdslagader - 40. de dato (afk.) - 41. europium (afk.) - 42. in opdracht (afk.) 43. godsdienst (afk.) - 45. unieke - 48. voedsel - 50. vuurmond - 52. bijwoord - 54. meisjesnaam - 56. op deze wijze - 57. larve v. d. langpootmug - 59. kijken - 60. zwaard walvis - 62. boom - 63. ongeveer (afk.) 65. een snurkend geluid maken - 68. voor zetsel - 69. deel van een schoen - 71. bij woord - 72. bijwoord - 74. herkauwer - 75. stroomafnemer met rolgeleiding - 76. raam. Verticaal: 1. vonnis - 2. kledingstuk - 3. pers. voornaamwoord - 4. bestaat - 5. dichterbij - 7. drank - 8. berouw - 9. meis jesnaam - 10. nieuw (in samenstelling) - 11. medelijden - 14. met dank (afk.) - 18. deel van een etmaal - 20. strijdperk - 21. heide bloempje - 22. toegangsbewijs - 24. plaats in Luxemburg - 27. nummer (afk.) - 29. meisjesnaam - 30. voorzetsel - 32. vervoer middel - 34. hoofdtooi - 35. vriendelijke 37. insekt - 39. nakomelingschap - 44. egoïsme T 46. uit Noorwegen afkomstig 47. draagvat - 48. schone (Fr.); beminde (Fr.) - 49. op welke tijd - 51. anno (afk.) 53. water in Friesland - 55. deel van een Franse ontkenning - 58. deel van een kas teelmuur - 59. lyrisch gedicht - 61. benauwd heid - 64. bloeiwijze - 66. deel van een etmaal - 67. vogel - 68. gesloten - 70. jon gensnaam - 73. Fr. lidwoord - 74. karaat (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel ito. 427 Horizontaal: 1. sg - 2. arg - 5. Eem - 8. st - 10. nt - 11. vooronder - 14. ri - 16. toko - 18. tante - 19. oven - 21. last 23. ter - 24. klam - 25. jas - 26. Eli 27. elp - 28. dal - 30. sta - 32. Epe - 34. mee - 36. naar - 40. trap - 42. onderkant 43. polo - 45. Etna - 48. anp - 50. pas 52. are - 53. Ier - 55. ido - 56. Mia - 57. ion - 59. egel - 61. lei - 63. lont - 65. trog 66. edele - 68. Otto - 70. us - 71. onder door - 74. en - 75. tt - 76. oer - 77. Est 78. sr. Verticaal: 1. stola - 2. ao - 3. rot - 4. gratie - 5. entree - 6. Ede - 7. me - 9. trema - 10. nt - 11. vos - 12. one - 13. rol - 15. in - 17. kassa - 20. vader - 22. tea 24. kpm - 25. Jan - 29. lap - 31. troon 33. paria - 35. etter - 37. ako - 38. ode 39. gas - 41. aan - 43. pui - 44. largo 46. teint - 47. aan - 49. pil -50. polder 51. Smilde - 52. aal - 54. eerst - 58. otter 60. ego - 62. eer - 64. oor - 65. tu - 66. Ede - 67. Eos - 69. on - 72. no - 73. Ot. mmmmmm 21 - ra. as

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1