NOORD-S EVE LANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD PloHvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Zeeland Magazine? Rabobank G3 No» 8657 Donderdag 22 [mei «1975 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar. Franco per post 22,50 per jaar. Advertenties 25 rent per mm, excl BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. In de openbare raadsvergadering van donderdag 15 mei j.l. zijn de leden Bom, Geelhoed en De Smit met kennisgeving afwezjg. Naar aanleiding van de notulen, die onveranderd worden vastgesteld zegt mevr. Van Oeveren, dat het vaststellen door de raad in de vorige raad van de kampeer- tarieven naar haar gebleken is, een wassen neus is geweest. Met het versturen van Kerstgroeten waren ook, de nieuwe tarieven meegezonden. Zij verzoekt de behandeling van deze tarieyen in het vervolg in oktober of november te doen plaats vinden. De voorzitter zegt haar dit toe, er op wijzende dat de behandeling in de vorige raad formeel heeft plaats gevonden en dat nu, nu alles meer zakelijk wordt opgezet en aangepakt, een vroegtijdige behandeling zal worden gewaarborgd en ook noodzakelijk is. Koole vraagt of er al een onderzoek heeft plaats gevonden naar de mogelijkheid van billijker staanplaatsen voor personen met een W.A.O.-"uitkering. Weth. Welleman zegt dat men nog steeds met dit onderzoek bezig is, en dat het geen eenvoudige zaak is. Er zijn ook mensen bij met een goed gevulde achterzak. Naar aanleiding van een ingekomen stuk stelt Breure enige vragen betreffende de luchtverontreiniging. O.a. of de nul-fase voor Noord-Beveland al is vastgesteld, hoe dik wijls er hier gemeten wordt en ,dat hij, het niet goed vindt dat elke inwoner van de provincie evenveel aan dat meten moet betalen. Hij wil liever zien, dat mensen die in de onmiddellijke nabijheid van ver vuilende installaties wonen méér zouden moeten betalen, dan die wonen in zuivere gebieden. L. van der Weele kanmet dit laatste zeker niet accoord gaan en zou het dan nog liever omgekeerd willen zien: Zoals Breure het voorstelt, zouden mensen die de verontreiniging elke dag inademen ook nog meer moeten betalen, en dat vindt hij niet fair. De mensen in de zuivere gebieden zouden feitelijk voor de verontreinigende gebieden moeten betalen, maar het aller beste vindt hij nog een landelijke regeling. De voorzitter zegt dat er vele metingen voor evenzovele verontreinigingen plaats vinden en na enig heen en weer gepraat wordt er besloten ter bestemder plaatse te informeren voor wat gemeten wordt en voor welke verontreinigingen er een nul-fase is vastgesteld. Een ingekomen schrijven van de Vereni ging voor Dorpsbelangen te Colijnsplaat om subsidie in de kosten van sfeerverlichting en luidsprekers in de Voorstraat te Co lijnsplaat, ontlokt ook nog enige bespreking. Dit schrijven was bij de ingekomen stukken gevoegd. De voorzitter zegt dat de Vereni ging Dorpsgemeenschap te Colijnsplaat al jaren bestaat en dat daar altijd goed en prettig mee is samengewerkt. Nu is daar naast ook weer een vereniging van dorps belangen (16 zakenmensen) opgericht. Aan de eerste vereniging was gevraagd hoe zij tegenover de verlichting en de luid sprekers stonden. In hun antwoord zeggen zij, dat er een opiniepeiling heeft plaats gevonden, waaruit blijkt dat de recreant Colijnsplaat ziet als een plaats voor een rustig familieverblijf, hetgeen impliceert dat Beat u reeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleurea omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Sleehts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE er aan de voorgestelde zaken geen behoefte bestaat. Bovendien is de Voorstraat één van de mooiste straten van de provincie. Aan het slot van de ingekomen stukken wordt door weth. Welleman nog gezegd, dat er van G.S. goedkeuring is binnenge komen op het plaatsen van de loods op het kampeerterrein. In zijn mededelingen zegt de voorzitter, dat er een hoorzitting is gehouden voor het te stichten Dorpshuis en er is daar heel wat naar voren gekomen, wat onmogelijk alles apart geformeerd kan worden, maar door samenvoegingen misschien een eind realiseerbaar. De architect kan nu met alles rekening houden. Er is een werkgroep in het leven geroepen, die in nauwe samen werking met de Stichting Zeeland een en quête-formulier zal samenstellen. Hierna wordt aan J. P. Kouwer, ambte naar in algemene dienst, met ingang van 1 oktober a.s., wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, op de meest eervolle wijze ontslag verleend, met dank betuiging voor de gedurende bijna 32 jaar aan de gemeente betoonde diensten. In juli van dit jaar zal J. M. Contant, administrateur van het vismijnbedrijf, ook de pensioengerechtigde leeftijd bereiken, en ook hem wordt op de meest eervolle wijze en met dank voor de bewezen diensten, ontslag verleend, en wel met ingang van 1 augustus. Dit, omdat het pensioen tijdig moet worden aangevraagd. L. v. d. Weele vraagt of er een nieuwe administrateur wordt aangetrokken, waarop de voorzitter antwoordt: ja, maar niet direct in vaste dienst. Er wordt gedacht aan Contant, of die het nog enige tijd wil waarnemen. In het bestemmingsplan Noord I van Kortgene wordt een stukje grond in ge bruik gegeven tegen betaling van 25, per jaar per perceel en zulks tot weder opzegging. Breure vindt dit een pracht oplossing, maar nog prachtiger zou hij het vinden, indien déze perceeltjes tegen een redelijke prijs verkocht konden worden. De voorzitter zegt daar niet afwijzend tegenover te staan en zegt, dat de besprekingen over het ge bruik nog niet beëindigd zijn. Op de agenda staat nu het verlenen van een extra subsidie aan de Brassband Wil- helmina te Colijnsplaat van 250,—, dit in verband met de verhoging van de huur voor de repetitieruimte in het Dorpshuis „De Brug" met eenzelfde bedrag. Breure juicht deze manier niet toe, maar 't zijn nu eenmaal de konsekwenties. En waar is de rekening en begroting? De voorzitter zegt dat het indienen daar van in dit geval niet nodig is, omdat- het een bijzonder verzoek betreft. In verband met het concerteren op zondag 25 mei van Brassband Wilhelmina tesamen met een Engelse band, wil Breure toch niet tegen verlening van die subsidie stemmen, maar verheft zijn stem wél tegen het ver lenen van de toestemming daartoe. Wethouder Welleman vindt dit concert op zondag wel acceptabel, en is er vlak voor. Wij zijn ook welwillend tegenover andere groepen. Aan de Vereniging voor Protestants Christelijk Schoolonderwijs te Colijnsplaat wordt een vergoeding gegeven van 2166,73 in de kosten van het geven van vakonderwijs op de school „Open Hof". Van G.S. is bericht ontvangen dat het bestemmingsplan „Al te Klein" te Kats is goedgekeurd en voor het bouwrijpmaken eerste fase, omvattende het grondwerk, het leggen van riolering en het maken van de verhardingen in het terrein, wordt een crediet vastgesteld van 125.000, Als toegevoegd punt op de agenda kwam het van G.S. ontvangen rapport van de Commissie Compartimentering Oosterschel- de aan de orde. Hierin wordt verzocht het gevoelen van de gemeente uiterlijk 20 mei a.s. aan G.S. kenbaar te maken. Als toelichting op dit rapport zegt de voorzitter: Wij kunnen met z'n allen geen technische oplossing geven, maar voor onze gemeente is en blijft het allerbelangrijkste: optimale veiligheid voor mens en dier. Is die veiligheid eenmaal gewaarborgd, dan willen wij wel 'graag meepraten over de maatregelen op het planologische vlak. Hij heeft contact gehad met het Waterschap Noord-Beveland, die dit alles in breder verband zien, en hij zou willen voorstellen zich bij het standpunt van het Waterschap aan te sluiten, wat behelst een comparti mentering volgens plan C8 van de Commis sie Klaasseps: een zo groot mogelijke hoe veelheid zoet water in dit gebied. Koole is het daar niet geheel mee eens en zegt het volgende: Onze fraktie wil gaarne gebruik maken van de inspraakprocedure zoals door G.S. voorgesteld. Voorop moet gesteld worden dat het geen gemakkelijke opgave is om over dit onderwerp een gefundeerde mening te vor men. Eloewel de gemeente Kortgene niet rechtstreeks de invloed van de comparti mentering zal bemerken, komt het de fraktie van de P.v.d.A. als nuttig voor dat de gevoelens van de raad aan G.S. gemeld worden. Indirekt krijgen we wel met de compar- timenteringsdammen en kanaal te maken en daar wij alleen het planologische gedeelte kunnen overzien komen wij tot de conclusie dat de compartimentering het beste kan geschieden door middel van het model C3 Kanaal door Zuid-Beveland. Volgens dit model wordt de gemeente Reimerswaal nog eens een doorsnijding met een kanaal bespaard en hoeft slechts de toch al geplande verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland te worden uitgevoerd. Dat bovendien deze oplossing nog de goedkoopste blijkt te zijn, is een waarde volle bijkomstigheid. Dat dit model C3 Kanaal door Zuid- Beveland niet de optimale veiligheid voor de binnenscheepvaart biedt, zal men dienen te aanvaarden. Vele schippers zullen echter met dit model gelukkig kunnen zijn. Een stuk vaarweg, waar riog de invloed van het getij merkbaar zal zijn, zal voor veel schippers zijn bekoring hebben. De voorkeur van onze fraktie gaat dus uit naar het in het plan genoemde C3, kanaal door Zuid-Beveland en stellen voor dit aan G.S. te rapporteren. Mevr. Van Oeveren schaart zich ook achter het advies van het Waterschap en vindt een belangrijk pluspunt dat de Stuur groep Dijkverzwaring is gestart. De voorzitter zegt één ding heilig te vinden: de veiligheid van de inwoners. L. v. d. Weele zegt: Wie ben ik, dat ik hierover mijn stem moet geven? Waarom is hiervoor niet eens een technische man op een avond komen spreken om ons hier over, voor te lichten? Koole blijft bij zijn eerder ingenomen standpunt en tenslotte wordt besloten om aan G.S. mee te delen dat men kiest voor een zo groot mogelijke hoeveelheid zoet water, maar dat men ook oog dient te, hebben voor de schippers en vissers. In de hierop volgende rondvraag vraagt Breure naar de stand van zaken betreffende de eventuele verbouwing van het gemeente huis. De voorzitter zegt dat de architect hieraan nog bezig is. Voorts breekt Breure een lans om aan de heren Verburg een paar stukjes grond in optie te geven. Hij vindt dat men achter de plannen van die heren en aannemers moet staan. Het is een goede zaak. De voorzitter zegt: deze raad besloot jaren geleden geen opties meer te verlenen in verband met speculaties. Elet ligt dan ook niet in het voornemen zulk een optie te verlenen. Wel staan wij achter iedere poging die streeft naar serieuze bouw. P. v. d. Weele zegt dat in de Voorstraat van Colijnsplaat tussen de bomen vaak miserabel geparkeerd wordt. Waar plaats is voor twee auto's, staat er nu één, omdat hij dwars staat. Is het mogelijk witte lijnen aan te brengen? De voorzitter zegt toe dit te zullen bekijken. L. v. d. Weele zegt van de fa. Verburg een tekening te hebben ontvangen betref fende revalidatie van woningen aan de Havelaarstraat. Is dat plan aanvaardbaar? De voorzitter is verbaasd dat het college hieromtrent niets ontvangen heeft, hoewel hij bij een gesprek hierover zulk een teke ning was toegezegd. Ook de andere leden hebben niets ontvangen. Is het een goed plan, zegt de voorzitter, dan zullen we het steunen. Klaassen vraagt of er al iets naders bekend is omtrent een verbouwinkje van het Nieuw-Zeelandhuis, waarop de voor zitter negatief moet antwoorden. Koole zegt dat er een gele streep staat op de trottoirs in de Kaaistraat, maar dat dit weinig resultaat oplevert. Is daar geen andere oplossing voor te vinden? De voorzitter zegt van ja, maar dan moet men er een stopverbod voor in de plaats stellen, wat niet bepaald in de smaak zou vallen van de daar gevestigde zaken. Breure: is er dan geen jurisprudentie over dit? Voorzitter: die is er, en hij somt ver volgens de voorwaarden op waaraan vol daan moet worden, voordat men een proces verbaal kan krijgen. Het komt in het kort hier opneer, dat boodschappen doen in één zaak niet tot parkeren gerekend wordt, maar eenzelfde tijd koffiedrinken bij ken nissen wel. Kom daar nu eens achter. Weth. Welleman is dat parkeren ook een doorn in het oog. Elij vindt het belachelijk dat er niet strenger opgetreden wordt, noemt het ontzaglijk onbevredigend en kan ook niet geloven dat de voorzitter het met zijn uitslag bij het rechte eind heeft. Voorzitter: Wanneer u uw voorzitter niet gelooft, moet u het verder zelf maar uit zoeken. Welleman: Dat ben ik dan ook terdege van plan en zal het grondig onder zoeken. Omdat er hier enige scherpte in de woorden te beluisteren valt, sluit de voor zitter hierover de discussie. Voordat de voorzitter de vergadering sluit, zegt Weieman nog, dat er onder de middenstand een inschrijving heeft plaats gevonden voor een verkooppunt op camping De Paardekreek. Dit verkooppunt wordt ge vormd door een VéGé-wagen. In zijn slotwoorden feliciteert de voor zitter ook nog namens het college en de raad het echtpaar Breure met hun 40-jarig huwelijksfeest. Hij wenst hem nog een in alle opzichten lang en gelukkig samenleven. 'DE BLAUWE DOFFER' - KORTGENE Uitslag concours Corbeil op 17 mei Deelname 381 duiven. 1 L. de Fouw 11.46.37 340.249 2 idem 46.42 2 3 P. van Belzen 53.57 345.716 4 L. de Fouw 50.56 3 5 v. d. Moere-Versluis 50.56 339.957 6 P. de Waal 55.09 345.679 7 W. C. Filius 54.20 343.159 8 v. d. Moere-Versluis 52.18 2 9 Schrier-Clement 53.09 340.272 10 M. A. Hollestelle 53.58 340.014 1975. 322.2 318.9 315.6 312.3 309 305.7 302.4 299.1 295.8 292.5 Uitslag jeugd. Deelname 12 duiven. 1 O. Leendertse 12.05.43 339.489 43.2 2 0. Leendertse 12.14 2 28.8 3 J. de Kam 27.23 340.368 14.4 LANDBOUW IN DISCUSSIE Heden donderdagavond 22 mei zal dhr. A. J. Voortman spreken in hotel „Zeelandia" te Colijnsplaat. De heer Voortman is landbouwspecialist voor de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer. Het onderwerp op deze avond zal zijn de „Socialistische kijk op landbouwproble men", waarin o.a. gesproken zal worden over: bedrijfsorganisaties, inkomensontwik keling, grondpolitiek, enz. Deze avond is georganiseerd door de P.v.d.A.-afdeling Noord-Beveland en de Agrarische Werkgroep. Voorzitter is de heer N. Filius, statenlid, uit Kortgene. Het is mede ook belangrijk voor Noord- Beveland, omdat er op dit eiland toch nog heel wat gezinnen, hetzij, direct of indirect bij de landbouw betrokken zijn. Iedereen is op deze avond welkom en er zal ongetwijfeld na de spreker over dit onderwerp gediscussieerd kunnen worden. De aanvang is gepland op half acht. Kruiswoordpuzzel no. 427 Horizontaal: 1. natuurkundeterm (afk.) - 2. boos - 5. water in Utrecht - 8. heilige (afk.) - 10. deel van de bijbel (afk.) - 11'. deel van een schip - 14. het romeinse rijk (Lat. afk.) - 16. Ind. winkel - 18. familielid 19. deel van een bakkerij - 21. hinder 23. voorzetsel - 24. vochtig - 25. kleding stuk - 26. bijb. naam - 27. kostbare stof 28. vallei - 30. bevel - 32. plaats in Gelder land - 34. bijwoord - 36. voorzetsel - 40. schop - 42. benedenkant - 43. sport - 45. vulkaan - 48. persbureau (afk.) - 50. schrede 52. vlaktemaat - 53. Europeaan - 55. nieuwe wereldtaal - 56. meisjesnaam - 57. elektr. geladen deeltje - 59. zoogdier - 61. steen soort - 63. brandbaar koord - 65. voederbak 66. nobele - 68. jongensnaam - 70. deel van, Amerika - 71. onder iets door - 74. voegwoord - 75. bekende motorraces (afk.) 76. ijzerhoudende aarde - 77. Européaan 78. de oudere (afk.). Verticaal: 1. kledingstuk - 2. anno (afk.) 3. bedorven - 4. bevalligheid - 5. binnen komst - 6. plaats in Gelderland - 7. pers. vnw. - 9. dceltcken - 10. deel van de bijbel (afk.) - 11. zoogdier - 12. Eng. telwoord 13. cilinder - 15. voorzetsel - 17. betaal- plaats - 20. familielid - 22. thee (Eng.) 24. vervoerbedrijf (afk.) - 25. jongensnaam 29. stuk goed - 31. zetel - 33. uitgestotene 35. wondvocht - 37. krantenjongen - 38. 'gedicht - 39. ijle stof - 41. voorzetsel - 43. voorgevel - 44. muziekterm - 46. gelaats kleur - 47. voorzetsel - 49. geneesmiddel 50. ingedijkt land - 51. plaats in Drente 52. vis.- 54. rangtelwoord - 58. zoogdier 60. ik - ,62. aanzien - 64. deel van het hoofd 65. Fr. pers. vnw. - 66. .plaats in Gelderland 67. godheid - 69. Fr. onbep. vnw. - 72. windrichting (afk.) - 73. jongensnaam. Qptossmg kruiswoordpuzzel no. 426 Horizontaal: 1. sla - 4. Lek - 7. villa - 9. radar - 11. sen - 12. kroos - 13. aak 15. Gerda - 17. prior - 19. or - 20. sar 23. Nes - 24. re - 25. mis - 27. tekenen 28. kap - 29. Els - 30. bon - 31. iel - 32. dom - 33. bol - 35. vos - 37. elp - 38. nederig - 40. sta - 42. io - 43. pon - 44. eel - 46. ea - 47. knaap - 51. kerel - 53. dar - 54. Donar - 56. eik - 57. lenig - 59. pinda - 61. lus - 62. bos. Verticaal: 1. sinds - 2. 11 - 3. alk - 4. las 5. ed - 6. kaars - 7. ver - 8. art - 9. rot 10. RAI - 11. serie - 14. koran - 15. gom 16. aat - 17. pen - 18. rep - 21. regelen 22. mes - 23. negotie - 26. sloop - 28. kolos - 33. blond - 34. sec - 36. steek 37. eik - 38. nop - 39. gek - 41. aal - 43. parel - 45 Leeds - 48. Aal - 49. oog - 50. hap - 52. Ria - 54. dis - 55. rib - 58. nu 60. no. GANZEPQORTSTRAAT 21 - TEL. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1