NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvfer heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Zeeland Magazine? N* 9652 Donderdag 17 april 1975 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar. Franco per post 22,50 per jaar. Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Vorige week donderdag kwam de raad dezer gemeente voltallig in openbare ver gadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Evers. Na een kort openingswoord worden de notulen van de vorige vergadering onver anderd vastgesteld en een aantal ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Bij" de mededelingen zegt de voorzitter dat de stukken, die betrekking hebben op het voortbèstaan van de vismijn te Colijns- plaat nu van Vlissingen naar Den Haag zijn verzonden. Hij heeft goede hoop dat alles in kannen en kruiken zal komen. Ook het bestuur van Zevibel oefent aan drang in Den Haag uit tot het voortbe staan van de mijn. Bom zegt, dat de voorzitter in een vorige vergadering al gezegd heeft dat dit door zenden gebeurd is. Hij verzoekt de voor zitter nu eens iets zinnigs te zeggen. Bom is alleen gerust als alles in kannen en kruiken is, want de bedragen liegen er niet om. L. v. d. Weele vraagt de voorzitter op welke gronden die goede moed van hem is gebaseerd, waarop de voorzitter zegt: op diverse gevoerde gesprekken en op de morele gronden. (Niets staat er zwart op wit). Hierna worden een groot aantal agenda punten met hamerslag afgedaan. Wij laten ze hieronder volgen: tot het wijzigen van de bouwverordening, tot het vaststellen van een verordening logiesgebouwen. tot het vaststellen van het getal weke lijkse lesuren nuttige handwerken. tot het vaststellen van de exploitatie vergoeding kleuteronderwijs 1974. tot het vaststellen van het voorschot op de exploitatievergoeding 1975 voor de bijzondere kleuterschool te Colijnsplaat. tot het vaststellen van de exploitatie vergoeding bijzondere basisschool Colijns plaat over 1974. tot het vaststellen van het voorschot op de exploitatievergoeding 1975 bijzondere basisschool Colijnsplaat. tot het vaststellen van de vergoeding in de kosten van het vakonderwijs bijzondere basisschool Colijnsplaat. tot het wijzigen van het besluit inge volge artikel 55bis van de Lager-Onderwijs- wet 1920 voor 1975.- tot het verkopen van een stukje grond aan de Noordlangeweg. tot het geven van namen aan enkele straten. tot het wijzigen van de bezoldigings verordening. tot het wijzigen van het algemeen ambtenarenreglement. tot het beschikbaar stellen van een cre- diet ten behoeve van dè school voor mavo. tot het vaststellen van een nieuwe ge meenschappelijke regeling ter bevordering van het maatschappelijk welzijn van woon wagenbewoners in Midden- en Noord-Zee land. tot het instemmen met het besluit van Gedeputeerde Staten tot wijziging van de wethouderswedden. tot het instemmen met het besluit van Gedeputeerde Staten tot wijziging van de „Bezoldigingsregeling gemeentesecretarissen Beat u reeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE Zeeland 1971" en de „Bezoldigingsregeling gemeente-ontvangers Zeeland 1971." tot het verkopen van een perceeltje grond te Kats. tot het wijzigen van de Algemene Politie verordening. tot het verhogen van de subsidie aan de Kruisvereniging. tot het vaststellen van nieuwe huurprijzen voor de sportterreinen. tot het nader bepalen van het tarief voor gebruik'van het sportterrein te Kats. tot het bepalen van de subsidie ten behoeve van het Nieuw-Zeelandhuis. tot het verhogen van de subsidie aan de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling Kortgene. tot het verlenen van een bijdrage aan de gymnastiekvereniging „O.K.K." in de kosten van aanschaf van een trampoline. tot het garanderen van tijdige betaling van aflossing en rente van een door de voetbalvereniging „Cortgene" aan te gane geldlening. Bij agendapunt 7 zei mevr. Van Oeveren, dat het toch ook wel nuttig zou zijn, dat ook de jongens van de 5e en 6e klas de lessen in nuttige handwerken zouden volgen. Bij agendapunt 26 wees wethouder Welle- man op de onnodige hoge verwarmings- kosren, die daar gemaakt worden. Is een temperatuur van 25 graden en soms hog hoger in zulk een lokaal wel aanbevelens waardig, wanneer men er sport? En waarom kan na afloop van een sportavond de temperatuurregelaar niet lager gezet wor den? Ook punt 29 had nog enige bespreking. De aanschaf van de trampoline door O.K.K. te Kortgene had ruim 2200,— gekost en deze vereniging vraagt nu een éénmalige subsidie ten bedrage van dit bedrag. De financiële commissie stelt echter voor niet hoger te gaan dan 500,—. Deze commissie is van mening dat zulk een aanschaf in principe door de vereniging zelf betaald moet worden. Nu door de MAVO zij het zeer sporadisch van het toestel gebruik wordt gemaakt, acht zij een bescheiden bijdrage van de gemeente verdedigbaar. Mevr. Van Oeveren stelt voor de subsidie tot 700,— te verhogen, omdat zij bij de stukkèn een brief van O.K.K. heeft ge vonden, gedateerd 20 september 1974. Breure is er geen grote voorstander van en zegt gehoord te hebben, dat er voor het apparaat weinig of geen plaats aanwezig is, waardoor het weinig zal worden ge bruikt. Wethouder Welleman zegt dat de tram poline vóór 20 september 1974 is gekocht. Hij onderschrijft de woorden van Breure; er is feitelijk geen plaats voor het apparaat. Het mag niet in de zaal staan en staat nu opgeborgen in het waslokaal. Ten aan zien van het bedrag van 500,— was de vertegenwoordiging in de sportcommissie zeer content. Wethouder Markusse zegt dat getracht zal worden een uitbouw te maken aan de opbergruimte, waardoor het apparaat beter opgeborgen kan worden. Bom: wat gaat het kosten om een appa raat van 2000,— op te bergen! De uitbreiding van „De Paardekreek" gaat niet over rozen. Er was een voorlopige toezegging van een rijkssubsidie van 225.000,—, zijnde de helft van het beno digde bedrag. Inmiddels is bericht ontvan gen, dat geen subsidie zal worden verstrekt. B. en w. stellen toch voor met de uit breiding door te gaan, waardoor de gemiste subsidie in de staangelden e.d. zal moeten worden doorberekend. P. v. d. Weele heeft enige vragen, die door wethouder Welleman worden beant woord. Hij stelt bovendien, dat de bezwaar schriften van de middenstand de uitbreiding 55.000,— duurder hebben gemaakt. Zijn grote vraag is: prijzen wij ons niet uit de markt. De voorzitter zegt, dat de gecalculeerde prijzen niet boven normaal liggen. In de omgeving zijn al duurdere campings. Mevr. Van Oeveren zegt dit alles toch wel te waarderen, maar een beetje" angstig is haar vraag: is het wel nodig en verant woord. Wij weten van de bezettingsgraad 1 '74 niets af, noch hebben wij de exploitatie rekening over dat jaar ontvangen. Haar fractie is ook aan het rekenen geslagen en is tot héél andere uitkomsten gekomen. Zij kwamen tot een verlies van 14.000,— in plaats van een winst van 32.000,—. Graag de voorzieningen sober houden, waar door de campingbezoekers op het dorp blijven verteren (winkels, eethuisjes, e.d.). Op de 'daartoe strekkende vraag van mevr. Van Oeveren zegt wethouder Welle man, dat de heer Bruyning niet gecharmeerd is van wandelpaden, maar hij wil dit zeker wel nog eens met hem opnemen. Kooie zegt namens zijn fractie dat het jammer is, dat het zo gelopen is. Men is blij gemaakt met een dode mus. Toch moet men doorgaan en men is vol vertrouwen. Breure attendeert op de zondagsrust. In de week voorziet de camping zeker in een behoefte. Hij kan er met z'n klein reken- verstandje niet bij: Mét subsidie komt men uit op een normale prijs en nu zelfs zonder subsidie ook nog. Ra-ra hoe kan dat? Hij is er helemaal niet gerust op. Alles staat wel heel mooi op papier, maar wij hebben al eens meer wat gedaan, wat anders is uitgelopen dan verwacht werd. Breure en Klaassen willen geacht worden tegen het crediet van 450.000,te heb ben gestemd. Hierna worden de kampgelden volgens het ingediende voorstel van b. en w. vast gesteld. Door Bom en Breure worden enige kleine opmerkingen gemaakt, die echter niet worden overgenomen. Wél zal het voorstel van Koole bekeken worden om aan in aanmerking komende W.A.O.-trekkers in de gemeente een beperkt aantal plaatsen beschikbaar te stellen tegen zeer gereduceerd tarief. Ook heeft Koole aanmerking op het door sommige personen verlenen van diensten op de camping, waartegenover dan voor die personen een lager kamptarief berekend wordt. Hij vindt dit onjuist. Laat men voor verleende diensten een rekening indienen en dan heel normaal het kampgeld betalen. Staat men ook veel vrijer tegenover elkaar. Hierna wordt z.h.s. een crediet aan b. en w. verleend van 33.000,— voor de aan schaf van een prefabgebouw voor slecht- weeraccommodatie op het kampeerterrein. Aan de heer A. A. Versprille wordt op diens verzoek het perceel Dorpsstraat 20 te Kats verhuurd voor 10,per week: Koole: bijliggende grond wordt toch niet als stortplaats gebruikt? Voorzitter: nee. Een bedrag van 4200,— wordt uitge trokken voor het leggen van een trottoir langs de begraafplaats te Kats en worden hierna enige wijzigingen aangebracht in de begroting 1975, voortvloeiende uit de in deze raad genomen besluiten. Hierna wordt de subsidie-nota behandeld, waar slechts enkele vragen over gesteld worden, zoals door mevr. Van Oeveren over haar onbekende namen en verenigingen. Bom heeft taalkundig aanmerking op het woord: „verkapte" subsidie. Het klinkt hem zeer onaangenaam in de oren. Liever zou hij spreken over „niet zichtbare" subsidie. De voorzitter zegt dat dit een in de ambtelijke taal ingeburgerd woord is, waar uit men niet iets slechts moet opmaken. Het ware misschien beter geweest het voorgestelde woord van Bom te gebruiken. Aan de agenda wordt nog de uitbreiding van het gemeentehuis toegevoegd, waartoe de raadsleden een tweetal tekeningen heb ben ontvangen, resp. kostend 200.000, en ƒ275.000,Algemeen is men van oor deel dat aan het duurdere plan voorkeur moet worden gegeven. Niet alleen is het mooier, maar creëert bijna dubbel zoveel ruimte. Bom is geschrokken van de daarmee gemoeide bedragen en is ook aan het re kenen geslagen en komt dan op resp. ƒ860,— en ƒ735,— per m3. Een nieuwe complete, goedgebouwde middenstandswo ning komt maar op 375,— per m3. Laat de architect eerst maar eens een goede begroting maken, dan kunnen we verder zien. Aldus wordt besloten. In de rondvraag gaat de eerste vraag van Koole over het bouwrijp maken van het bestemmingsplan „Al te Klein" te Kats en of de gebruikers van de volkstuintjes in genoemd $lan deze op eigen risico mogen blijven bebou.wen zolang de werk zaamheden nog niet zijn begonnen. Volgens de voorzitter is daar in principe geen be zwaar tegen. De herbestrating van diverse straten is de volgende vraag van Koole. Vooral de Christinastraat heeft zijn aandacht. De voorzitter zegt dat'herbestrating dit jaar nog zal plaats vinden, het is in de overeen komst vastgelegd en bovendien zal er in de eerstvolgende raad een crediet-aanvrage komen voor diverse punten. De Smit zou graag op de diverse dorpen een contactman hebben géén klachten bureau waar diverse ongenoegens, zoals niet branden van straatverlichting, grote putten en plassen, gemeld kunnen worden. Hij denkt b.v. aan een gemeentewerkman. De voorzitter spreekt dit idee niet aan. Er is toch telefoon; laat men het ter se cretarie melden, waar men het direct ter bestemder plaats aanhangig kan maken. Bom vraagt of door de gemeente nog steeds aan de waterzuiveringsinstallatie te Colijnsplaat betaald wordt, 'ook nu dit naar het waterschap is overgegaan. De voorzitter beaamt dit, maar, zegt hij, het wordt direct naar het rijk doorgedeclareerd. Tot slot vraagt Geelhoed naar de 29 te verbeteren woningen. Worden de bewoners toch wel tijdig voordien op de hoogte ge steld? De voorzitter beantwoordt dit met een volmondig ja, er aan toevoegend, dat in het gunstigste geval eerst volgend jaar daarmee gestart kan worden. BURGERLIJKE STAND KORTGENE Geboren: 7 maart 1975: Johannis Fran- gois, zoon van G. P. Geelhoed en M. F. Bauer; 11 maart 1975: Karen, dochter van C. A. Versluis en J. P. G. Vrijland. Ondertrouwd: 10 maart 1975: Adriaan P. Geelhoed, 18 jaar en Cathalina C. Meu- lenberg, 18 jaar; 17 maart 1975: Jacobus D. J. A. Giesen, 29 jaar te Amsterdam en Nandina H. Pais, 21 jaar. Gehuwd: 27 maart ,1975: Adriaan P. Geelhoed, 18 jaar en Cathalina C. Meulen- berg, 18 jaar. Overleden: 13 maart 1975: Cornelis Ver burg, 57 jaar, echtgenoot van P. C. Verhulst; 20 maart 1975: Dirkje de Koster, 90 jaar, weduwe van Th. L. Louwerse. AFDELING ZEELAND VAN DE ANWB HIELD JAARVERGADERING De ANWB blijft van mening, dat invoering van maximum- en minimumsnelheden dient gebaseerd te zijn op het karakter van de weg en de verkeersomstandigheden ter plaatse. Aldus in het kort het antwoord op vragen ter zake door mr. J. K. Schellen- bach, lid van het Dagelijks Bestuur van de ANWB, op de jaarvergadering van de afde- Kruiswoordpuzzel no. 422 Horizontaal: 1. drank - 6. pl. in Groningen 12. soort pensioen - 13. voorzetsel - 15. zangnoot - 16. godin - 17. de lezer heil (Lat. afk.) - 19. land in Europa - 23. zang- noot - 24. kwajongen - 25. sportterm - 26. kleur - 28. lijst - 30. Fr. lidwoord - 31. ieder - 33. kloosterzuster - 34. reptiel 36. houding - 38. eenvoudig - 40. heilige (afk.) - 41. lidwoord - 42. dat is (afk.) 43. in casu (afk.) - 45. langwerpig ronde 48. toestand van rust - 50. bouwland - 52. gek - 54. thee (Eng.) - 56. familielid - 57. breedvoerig - 59. aanw. vnw. - 60. voor 62. gebergte in Duitsland - 63. godsdienst (afk.) - 65. plezierreiziger - 68. water in Brabant - 69. pi. in Duitsland - 71. de oudere (afk.) - 72. voegwoord - 74. nage recht - 75. achterwege laten - 76. on beleefd. Horizontaal: 1. droog - 6. lasso - 11. Epe 12. tak - 14. PTT - 16. sate - 18. krant 19. robe - 21. stere - 23. era - 24. nopen 25. eo - 26. adem - 27. aloe - 28. nu - -30. alp - 33. links - 36. vaart - 39. Reno - 40. Ik - 41. de - 42. daad - 43. Banka - 46. egaal - 49. sir - 52. ep - 54. aalt - 55. hooi 57. pi - 58. naast - 60. ido - 62. lepra 64. inkt - 65. spons - 66. door - 67. Eem 69. toe - 70. den - 71. inrit - 72. horde. ling Zeeland van de Bond, zaterdag 5 april j.l. in restaurant „De Abdij" te Middelburg. Op deze vergadering werd het jaarverslag goedgekeurd van de afdelingsconsul, de heer F. G. Sprenger, die door de verga dering bij het Dagelijks Bestuur werd voor gedragen voor herbenoeming evenals de plaatsvervangend afdelingsconsul, de heer K. van Everdingen. De opmerking van de afdelingsconsul over het niet meer bezoeken van Zierikzee en Middelharnis door een mobiel kantoor van de ANWB was voor de hoofddirecetur van de ANWB, de heer A. Blankert, reden om nog eens precies de motieven van de ANWB, die tot stopzetting leidden, naar voren te brengen. Hij wees er o.a. op, dat de noodzakelijke inkrimping van het aantal mobiele kantoren leidde tot de nood zaak het aantal standplaatsen terug te brengen. „Om in aanmerking te komen voor stand plaats van de mobiele kantoren moet de bezoekplaats o.a. voldoen aan een redelijke bezoekintensiteit, ledendichtheid en afstand naar een vast kantoor. Een zorgvuldige stu die leidde tot de conclusie, dat Zierikzee en Middelharnis zo er van een inkrim ping sprake moet zijn daarvoor het eerst in aanmerking dienden te komen. Dit is de reden, dat de ANWB heeft moeten be sluiten de standplaats van het mobiel kan toor in genoemde Zeeuwse plaatsen op te heffen", aldus de heer Blankert. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het Dagelijks Bestuur tot lid van de Bondsraad had benoemd de heer M. J. B. Doorns uit Oostburg. Een bewijs van erkentelijkheid voor het gedurende 40, c.q. 25 jaar vervullen van een consulfunctie werd tenslotte uitgereikt aan de algemeen consul jhr. A. van Citters uit Burgh, resp. aan de kampeerconsul P. A. Vermeulen uit Oostburg. Verticaal: 1. vaartuig - 2. godin - 3. wind richting (afk.) - 4. van onderen (afk.) - 5. leer van het heldendicht - 7. tijdperk - 8. eenmaal - 9. kindergroet - 10. eenh. v. druk (afk.) - 11. vrucht 14. nummer (afk.) 18. afgelegen - 20. hoefdier - 21. scheel 22. rangtelwoord - 24. gymnastiekwerktuig 27. inhoudsmaat - 29. zangnoot - 30. Fr. lidwoord - 32. communicatiemiddel - 34. boom - 36. trio - 37. troefkaart - 39. na komelingschap - 44. zeilterm - 46. vorm van veren - 47. draagvat - 48. dierlijk produkt 49. schaaldiertje - 51. vogel - 53. water hoogte (afk.) - 55. en anderen (afk.) - 58. inhoudsmaat (afk.) - 59. water in Engeland 61. windrichting - 64. mil. opl. school (afk.) 66. aanzien - 67. pers. vnw. - 68. op de wijze van - 70. te zijner plaatse (Lat. afk.) 73. bijwoord - 74. familielid. Verticaal: 2. rete - 3, opera - 4. oe - 5. gaar 7. ap - 8. Stroe - 9. stop - 10. Assen - 12. trema - 13. knaap - 15. Genua - 17. ATO 20. ben - 22. edik - 24. nota - 29. pinas 31. Is - 32. kraan - 33. leb - 34. non - 35. sla - 36. vee - 37. Ada - 38. tal - 44. krat - 45. pi. 47. grol - 48. lenig. - 49. stipt - 50; Rhone - 51. tiara - 53. pan - 54. aster - 56. ieder - 57. pro - 59. Aken - 61. dood - 63. pond - 68. mi - 70. do. GANZEPQGRTSTRAAT 21 - TIL 65 25 - G0£8 Oplossing kruiswoordpuzzel ao. 421

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1