NOORD-BEVE LANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Het wederzijdse wantrouwen I 1 r 22 0§l Pion vier beeft DE schoenen Zeeland Magazine? u N* 9650 Donderdag 3 april 1975 78e jaargaag Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar. Franco per post 22,50 per jaar. Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 29 Een berekenende vrouw, die het er uit eindelijk op aanlegde, dat ze zwanger werd van haar jeugdige aanbidder en hem dwong kleur te bekennen. De chauffeur zag voor de toekomst meer brood in de nog tamelijk knappe weduwe, die een eigen woning bezat, een mooie auto en ook nog een behoorlijk bedrag op de bank. Zodat de zwoegende Atie met haar beide kinderen de verliezende partij werd. In de flat met de nog niet eens afbetaalde meubelen, televisie, was machine en kinderwagen. Hoewel hij aan vankelijk nog een gering soort eergevoel had en weifelde, of hij wel de juiste keuze deed, als hij ging scheiden van Atie, gaf het feit, dat de weduwe aanbood alle be staande schulden af te lossen op de huwe lijksdag de doorslag, zodat Atie niets anders overbleef dan een aanvraag tot echtscheiding in te dienen wegens overspel. Welke schei ding binnen enkele maanden een feit werd. In die tijd kwam Ina vaak bij de veelal huilende Atie. Die nu wel inzag, dat het een onbezonnen daad was geweest, haar overhaaste huwelijk met de buschauffeur. Na de scheiding openbaarde zich de ont reddering, die het alleenzijn rnet zich mee bracht. De financiële moeilijkheden, waarin ze ging verkeren, tot de bijstand ging helpen. En tenslotte nog de houding van de buren en de buurt, toen men te weten kwam, dat de buschauffeur er vandoor was met een rijke weduwe. Want men ging al spoedig uit van de gedachte: waar twee kijven hebben twee schuld. Die vrouw zal ook niet helemaal vrij te pleiten zijn, O zo! Ina ter Scheure keerde tot zichzelf. Ze legde de microfoon tenslotte op het tele foontoestel en dacht: is dit mijn voorland? Geen Frans meer thuis? Elke dag voortaan alleen zijn? Atie had tenminste nog haar beide kinderen, maar ik heb niks. En wat- zal ik Bert moeten vertellen? En mijn broer en zuster? Onze kennissen en andere familieleden? Zo gaat het dus, als je niet meer met elkander kunt opschieten Maar ik wil helemaal niet scheiden! Ik houd van Frans! Ik houd verschrikkelijk veel van mijn man! Wat moet ik nu doen om hem niet kwijt te raken? Als in een droom liep ze terug naar de slaapkamer, waar het onbeslapen bed- gedeelte was. Toen ze het zag, barstte ze opeens uit in een wilde huilbui, Frans, waarom doe je me dit aan? Ik heb spijt van al mijn verdachtmakingenwat moet ik zonder jou beginnen? Ik kan niet buiten je. Dit kan toch niet? We hebben elkaar toch trouw beloofd? We hebben toch altijd veel van elkander gehouden? Onze vereniging was toch elke keer opnieuw een feest? Ik was de gelukkigste vrouw van de wereld, elke keer als ik in je armen lagwaarom wil je nu weg? Dit kan toch niet waar zijn, lieve jongenDit kan niet, dit kan niet! Ze schreeuwde haar leed uit, voorover Bent u reeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE door Gré de Boer op het bed, het kussen aan de andere kant krampachtig omvattend met haar gekromde vingers. Tot ze plotseling van beneden een stem hoorde roepen: „Hallo! Is er iemand thuis? Ina? Frans? Zijn jullie soms boven?" Ze herkende de stem van Bert Essenga. Met een schok kwam ze overeind. Ze had neiging om te roepen: donder op! Ik wil niks meer met jullie te maken hebben, want jullie zijn in feite de schuld van alles! Maar ze probeerde zich te beheersen. Misschien kwam het nog met Frans en haar in orde. En dan hoefden de buren niets te weten. Geen vuile was buiten de deur „Sorryik ben me net aan 't kleden. Ben jij het, Bert?" „Ja. Neem me niet kwalijk, dat ik zo maar binnenviel. Laat ik je niet storen. Ik' kom straks wel even terug." Ze sloeg vlug een kimono om en pro beerde bij de wasbak haar gezicht schoon te wassen. „Wacht even, Bert," riep ze tussen het geplas door, „ik ben zo beneden; ik trek wel wat aan." Een paar minuten later liep ze de trap af. Bert stond in de deuropening van de keuken, met een verheerlijkte blik op zijn gerimpeld gezicht. Maar toen hij de vrouw naar beneden zag komen, betrok het. „Wat is er met jou?" vroeg hij, terwijl de uit drukking op zijn gezicht omsloeg in schrik en verwondering: „Wat heb jij?" Ina bleef halverwege de trap staan. „Wat zou er zijn?" vroeg ze, maar haar stem trilde. „Kind, je ziet er uit of je gehuild hebt. Zijn er moeilijkheden?" Opeens dacht ze aan haar gestorven vader. Terwijl ze verder de trap afliep, knikte ze enkele malen. „Mijn vader, is onverwacht overleden." Onder aan de trap greep hij haar hand. „Sorry, Ina, dat wist ik niet. Mijn harte lijke deelneming. Je vader was zeker nog niet zo oud, he?" „Negen en vijftig," antwoordde ze toon- -loos, want ze dacht al niet meer aan haar vader, doch enkel aan Frans. Haar man, die wilde scheiden. Met moeite drong ze haar tranen terug. Bert legde zijn brede arm om haar schou ders en voerde de vrouw naar de salon. „Ga zitten en steek een sigaret op. Zeker beroerd geslapen vannacht? Wanneer is het gebeurd? Gisteren zeker, niet? Slaapt Frans nog? Of is-ie al weg?" Ze had op de lippen om te zeggen: Hij is vannacht niet thuisgekomen, maar slikte het bijtijds in. „Hij is al weg," antwoordde ze zacht, sigaret en vuur accepterend. De man knikte en ging tegenover haar zitten. „Tja, bussiness is bussiness, de zaken moeten doorgaan. Hoe kwam het? Ik be doel, dat je vader zo schielijk stierf?" Met enkele woorden vertelde ze het. „Maandag wordt hij gecremeerd. In Dieren. Al heel vroeg is er een rouwdienst in de Kapel in de stad. Om negen uur." „Tja, zo gaat het. De een sterft vroeg, de ander wordt oud. Dat is 't mysterie van het leven. Enfin, je zult er door moeten, buurvrouw. Het is hard, maar verdriet slijt toch een keer. Deze dagen zijn vanzelf sprekend het moeilijkst." Ina kwam overeind en legde de half opgerookte sigaret op de asbak. „Heb je al thee gedronken vanmorgen?" vroeg ze aan de man. „Blijf zittenik maak eerst een kop drinken voor ons klaar. Mijn keel is net leer Hij volgde haar naar de keuken, in de deuropening staande blijvend. „Is het weer goed tussen jou en Frans?" Ze haalde haar schouders op en besloot tussen waarheid en leugen door te zeilen met haar antwoord. „Wat noem je goed? Er is natuurlijk een knak gekomen in onze... in ons huwelijk. Dat zou jij toch moeten begrijpen." Er kwam verwondering over zijn gezicht. „Waarom? Ik ziet niet in, dat „Denk er dan maar eens over na," viel ze hem bruusk in de rede, hem even met vernietigende blik aankijkend. Bert Essenga begreep haar niet, omdat hij zelf te veel vervuld was met andere gedachten. Dus keerde hij zich om op zijn schreden en liep terug naar de salon, waar hij weer plaats nam. Even later kwam Ina met de thee binnen. Ze presenteerde een paar beschuitjes en nam er zelf ook een. Terwijl ze tegenover hem ging zitten, vroeg ze: „Wat kwam je eigenlijk doen? Zo vroeg in de morgen?" Hij keek op zijn horloge. „Nou, zó vroeg... het is al over negenen. De zaak is: ik heb goed nieuws." „Zo?" Op dit moment dacht ze helemaal niet aan het feit, dat zijn vrouw er al enige dagen vandoor was. „Ja. Ik kreeg een goed half uur geleden een telefoontje van het ziekenhuis. Ik kan om half elf Jannie en de kleine meid ophalen. Jannie wil het weer proberen, heeft ze gezegd. Ze heeft spijt van haar ondoordachte daad, dat ze er vandoor ging, snap je? Nou, ik zal de laatste zijn om haar niet met open armen te ontvangen, he? Dus ik heb geantwoord: Oké kind, we praten nergens meer over, beginnen opnieuw en gaan samen wat meer genie ten v^n het leven. Een avondje in de week samen uit en als je zelf in je eentje op sjouw wilt, pas ik wel op onze dochter. Op deze basis lijkt het me, dat we een redelijke kans hebben, dat we haar vlucht als een incident kunnen beschouwen, niet waar?" Misschien drongen niet alle woorden vol doende tot Ina ter Scheure door. Het enige, wat ze zich in deze minuut klaarhelder realiseerde was het feit, dat Jannie binnen een paar uur weer thuis zou zijn. Jannie, de uiteindelijke oorzaak van alle ellende tussen haar en Frans! Een wilde woede welde in haar op. Bert. die voor zich uit keek, terwijl hij sprak, kon het niet zien. Ina's gezicht werd rood. Opeens sprong ze overeind, pakte een 'kussen en smeet dat naar de man, die van deze plotselinge wending zo schrok, dat hij bijna van de bank tuimelde, waarop hij gezeten was. „Jijjijsiste de vrouw in woes te razernij. „Jullie zijn de schuld van alles, hoor je? Die vrouw van je, met haar ge mene trucjes in onze wagens! Om zodoende bij ons beiden wantrouwen jegens elkaar op te wekken! Tweedracht te zaaien! Daar mee is alles begonnen. Door jouw vrouw, versta je? Ik wou, dat ze nooit meer te rugkwam, maar nu ze weldra weer bij je thuis is, wil ik je wel één ding zeggen, Bert Essenga: zodra zij er is, zet ik nooit meer een voet in jullie huis en heb het hart niet haar ooit mee hierheen te nemen, want ze heeft mijn levensgeluk vernietigd, hoor je 't? Want weet je, wat het resul taat van dit alles is geworden? Dat Frans al twee dagen niet meer thuis is geweest en me heeft laten weten, dat hij wil schei den! En jullie (Wordt vervolgd). EERSTE STEENLEGGING VAN DE KLEEDACCOMMODATIE S.V. WISSENKERKE Op dinsdagavond 1 april 1975 vond de eerste steenlegging plaats voor de nieuwe kleedaccommodatie van de s.v. Wissenkerke. Naast het bestuur van de voetbalvereni ging waren ook aanwezig burgemeester P. Wisse, beide wethouders en diverse raads leden. Ook de bouwers van de eerste uren aan dit gebouw gaven blijk van hun be langstelling. De voorzitter, dhr. Van Halst, heette alle aanwezigen met een toespraak hartelijk welkom. De handeling voor deze eerste steenleg ging werd verricht door André van der Weele, 8-jarige D-junior en tevens het jong ste lid van deze vereniging. Na een korte bezichtiging van het in aanbouw zijnde gebouw, ging men zich in hotel „De Kroon" tegoed doen aan een consumptie. De voorzitter bracht hier een taost uit op de goede afloop van het gebouw. En verder memoreerde hij vele feiten die aan deze avond vooraf gingen. Met een „tot ziens bij de officiële ope ning" besloot hij dit gebeuren. HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 29 maart 1975 werd in de Oosterschelde in de omgeving van Co- lijnsplaat de 3e competitiewedstrijd gehou den voor de leden van de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging. Men had besloten om deze wedstrijd dit maal te Colijnsplaat te houden. Achteraf zou blijken dat het geen slecht besluit was geweest. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden kwamen er toch nog 63 deelnemers opdagen om voor de wed strijd ingeschreven te worden. Bij deze 63 deelnemers was er ditmaal geen enkele pechvogel, want allemaal hadden zij iets gevangen. Het minste dat gevangen werd was één ondermaats visje dat nog altijd 10 punten opleverde voor de deelnemer. De gelukkigste deelnemer was na de le prijswinnaar, die deelnemer die in deze wedstrijd nog een flinke kabeljauw uit het water sleepte, wat hem de 5e prijs opleverde. In totaal werden er 243 bovenmaatse en 165 ondermaatse vissen gevangen, wat een gemiddelde opleverde van ongeveer 7 vissen per deelnemer. Het puntenaantal be droeg 42.840 punten. Het gewicht van de gevangen vis was ongeveer 32 kilogram. De prijswinnaars waren tenslotte: 1. P. Coppoolse, Goes 1890 pnt. 2. P. J. v. d. Moere, Kamperland 1840 pnt. 3. C. de Kam, Kamperland 1805 pnt. 4. W. Westerweele, Wissenkerke 1550 pnt. 5. J. Nijsse, Kortgene 1500 pnt. 6. W. J. Mennes, Bergen op Z. 1410 pnt. 7. Adr. Kastelein, Geersdijk 1400 pnt. 8. F. Huijbregts, Putte 1270 pnt. 9. K. Begthel, Geersdijk 1170 pnt. 10. C. Augustijn, Kamperland 1090 pnt. 11. I. Lamse, Colijnsplaat 1080 pnt. 12. J. M. Zuijdweg, Kamperland 1070 pnt. 13. H. C. Filius, Colijnsplaat 1030 pnt. 14. J. Bouterse, Colijnsplaat 1000 pnt. 15. J. J. Lamse, Colijnsplaat 950 pnt. 16. J. J. de I-Iaze, Kamperland 930 pnt. Na afloop werd in café „Juliana" te Colijnsplaat de prijzen uitgereikt door voorzitter P. v. d. Vreugde. Hij bedankte de deelnemers voor hun opkomst en vond dat het ondanks de minder goede weers omstandigheden toch een goede wedstrijd was geweest. Verder deelde hij mede, dat de eerst volgende competitiewedstrijd gehouden zal worden op zaterdag 26 april 1975 te Co lijnsplaat. Verder zal er op 12 april 1975 een dag met de „Aegir" op de Oosterschelde gevist worden. Vertrek vanuit de vissershaven te Colijnsplaat omstreeks 08.00 uur. PIM DOESBURG BIJ V.V. CORTGENE Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de v.v. Cortgene zullen er op 5 april enige festiviteiten plaats vinden. 's Morgens zijn er de competitiewed strijden van de C- en D-junioren, terwijl om 13.00 uur de A- en B-junioren hun competitiewedstrijden spelen. Om half drie zal Pim Doesburg, keeper bij Sparta een uur bij Cortgene onder de lat staan De B-junioren mogen dan ieder een aantal strafschoppen nemen. Om 15.45 uur zal een veteranenelftal van de v.v. tegen een combinatie-elftal van Cortgene spelen. Van 18 tot 20 uur krijgt ieder de gele genheid, tijdens een staande receptie in „De Graaf van Buren", de vereniging te feliciteren. Andere aktiviteiten die nog plaats bullen vinden zijn o.a. „Het Jan de Looff-tournooi" met bekende amateurclubs, o.a. Arnemuiden en in de zomer zal een artiestenelftal met vele bekende artiesten zijn opwachting bij Cortgene maken. Kruiswoordpuzzel no. 420 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 15 1b 17 18 19 WÊi20 21 23 24 2b 26 27 1 28 29 30 81 36 32 33 3A 35 37 38 39 AG Al mi42 A3 AA A5 A 6 4 7 A8 A9 50 51 52 53 siS5/1 bb 56 57 58 59 bÜ 61 62 63 64 bb 66 67 Horizontaal: 1. reeds - 3. zout water - 8. klein persoon - 10. plantje - 12. boertige nabootsing - 14. voordeel - 15. denksport beoefenaar - ]6. vreemde munt - 17. drink gerei - 19. roofdier - 21. muurholte - 23. voormalig eiland in Nederland - 25. gevan genis - 26. ter attentie van (afk.) - 28. oude vochtmaat - 29. kledingstuk - 31. onder -officier (afk.) - 32. land in Europa 34. kerel - 35. opdracht - 37. bijb. naam 38. deel van het jaar - 39. knolgewas - 40. druk - 42. bijwoord - 43. deel van een etmaal - 44. mannelijk dier - 45. kraan 46. wortel - 47. schapenprodukt - 48. danskoor - 50. kreet - 52. deel van de hals 55. reptiel - 57. bediende - 60. Engels bier 61. klepperen - 63. sportterm - 65. eenheid van kracht (afk.) - 66. deel van de hals 67. hetzelfde (afk.). Verticaal: 1. deel van de dag (afk.) - 2. niet gebonden - 3. kostuum - 4. in aanzien houden - 5. heilig boek - 6. en dergelijke (afk.) - 7. deel van de vinger - 8. deel van de dag - 9. karaat (afk.) - 11. hees 12. schrede - 13. boom - 14. plaats in Noord-Holland - 18. musicus - 19. aan de voorkant - 20. soort bij - 22. droevig (Eng.) 24. deel van een kasteel - 25. windrichting "26. voorzetsel - 27. vleugels - 30. inhouds maat - 32. boom - 33. drank - 34. weide- dieren - 36. agenda - 38. deel van de mond 40. stoot - 41. sluis - 46. vaartuig - 49. elk - 51. afgelegen - 53. gewicht - 54. zijrivier van de Donau - 55. vogel - 56. soort - 58. honger - 59. danskoor - 60. waterhoogte (afk.) - 62. bekende motor races (afk.) - 64. tijdelijk (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 419 Horizontaal: 1. Geneve - 5. rimpel - 9. dr 10. rebus - 12. op - 14. OAS - 16. mirakel 17. ega - 18. Esla - 20. Oder - 21. aarde 24. reine - 26. ag - 28. na - 29. NS 30. ka - 31. kaf - 33. tel - 35. bod 37. lot - 38. renet - 39. Eifel - 40. bel 41. LSIC - 43. dra - 44. gom - 46. on 47. de - 48. nt 50. me - 51. tonen 53. kraam - 56. rum - 59. leve - 61. Inn 62. smaragd - 65. Epe - 66. ni - 68. enige 70. rr - 71. eiland - 72. albino. Verticaal: 1. gras - 2. nu - 3. vrind - 4. eer 5. ruk - 6. Isere - 7. po - 8. loge - 9. doerak - 11. bas - 13. paraat - 15. sla 17. Ede - 19. aan - 20. ons - 22. ratelen 23. eel - 24. rib - 25. Indiana - 27. garen 30. kolom - 32. fel - 34. ets - 36. oer 37. leg - 40. boerin - 42. kin - 43. dok 45. meneer - 47. don - 49. tal - 51. tin 52. Emmen - 54. regel - 55. mee - 57. unie 58. sri - 60. VPRO - 63. and - 64. aga 67. nl - 69. pi. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1