ALLES Raadsvergadering Wissenkerke drukwerk Predikbeurten Ï«S op het gebied van de HENGELSPORT vindt u bij Hengelsport Markusse Wissenkerke Burgemeester P. Wisse opent maandag 10 februari de voltallige gemeenteraadsver gadering met een welkom aan de leden en aan de pers. Hierna wordt het ambtsgebed voorgelezen. De agenda bevat een 20-tal punten, waarvan de meeste zeer vlot behandeld worden. Nadat de notulen van de vergaderingen van 23 dec. en 20 jan. zonder op- of aan merkingen worden goedgekeurd, wordt ook de lijst met ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Ook de wijziging van de gemeenschappelijke regeling vuilnis ophaaldienst ontmoet geen bezwaren. Door de uitvoering van de Oosterschelde- werken heeft het parkeerterrein in de Ja- cobapolder zijn functie verloren. Er werd door b. en w. in overleg met het Water schap Noord-Beveland voorgesteld met in gang van 1 jan. 1976 tegen een afkoopsom van 720,— de erfpacht van de parkeer gelegenheid te beëindigen. Aldus werd be sloten. Hierna werden div. onderwijszaken be handeld. Vaststelling vergoeding per lokaal en per kleuter ingevolge artikel 75, derde lid van de Kleuteronderwijswet over 1974. Voor de Chr. kleuterschool te Wissenkerke betekent dit 4589,60 en voor de Chr. kleuterschool te Kamperland ƒ8835,10. Door de minister van onderwijs en weten schappen is meegedeeld dat het voorschot voor 1975 als volgt dient te worden bere kend: vergoeding per lokaal ƒ2810 (1974: ƒ2300); vergoeding per kleuter 50 (1974: 37). Door het bestuur van de ver. v. Chr. kleuteronderwijs te Wissenkerke is een voor schot gevraagd van ƒ5715,— en door be stuur van de Chr. kleuterschool te Kam perland 11.030,—. Er werd besloten het bedrag per leerling voor de openbare lagere school vast te stellen op 400,Aangezien dit bedrag belangrijk afwijkt van de vergoeding per leerling voor de andere lagere scholen in de gemeente, moet de gemeenteraad vóór 1 maart het bedrag bepalen en een verzoek indienen als bedoeld in art. 55 quater van de Lageronderwijswet. Het bedrag per leerling voor de bijzonder lagere scholen wordt vastgesteld op 350,-. Ook het vaststellen van de vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs over 1974 en het verlenen van voorschot voor 1975 voor de bijzondere lagere scholen wordt goedgekeurd, evenals het bepalen van de wekelijkse lesuren vakonderwijs open bare school. Ook wordt voor de bijzondere scholen de vergoeding voor het vakonder wijs bepaald en het voorschot voor 1975 bepaald. Na deze „droge" materie wordt, voor de koffie, nog de verordening toeristenbe lasting watertoeristen vastgesteld. In de vergadering van 3 sept. 1973 was een verordening toeristenbelasting water toeristen vastgesteld. Deze verordening heeft de benodigde koninklijke goedkeuring niet kunnen verwerven. In overleg met het hoofd van het bureau belastingen van het ministerie van binnenlandse zaken en prov. griffie is een nieuwe verordening ontworpen. De belangrijkste wijziging in deze nieuwe verordening is de belastinggrondslag. Nu is gekozen voor de oppervlakte van het vaartuig. In de niet-goedgekeurde veror dening was gekozen voor de oppervlakte van de box waarin de boot werd afge meerd. Het basistarief is gesteld op 0,30 per persoon per etmaal. Alle Veersemecr- gemeenten hebben nu een uniform tarief. Ook worden 3 gemeentegaranties voor geldleningen bij de aankoop van woningen in elk van de drie kernen goedgekeurd. Na de koffie komt als punt 17 de uit breiding van het instructiebad met diep bassin en de vernieuwing van gebouwen ter sprake. De voorzitter geeft eerst een uitvoerige toelichting. Het diepe bassin zal een af meting hebben van 10 x 15 meter. Verder is daar een nieuwe kleedaccommodatie ge pland, een kassa, e.h.b.o.-ruimte, ruimte voor de beheerder, kleedkabines, gardero bes, toiletten en een ruimte voor de bad meester. Verder is er parkeerruimte ge creëerd voor ongeveer 18 auto's en een rijwielstalling. Kosten ƒ430.000,—. Dit bad wordt geschikt voor het afnemen van de examens voor de zwemdiploma's A en B. Omdat dit werk kan worden uitgevoerd in A.C.W.-verband, kan men, volgens mede deling van de Prov. Comm. voor de werk gelegenheid in Zeeland, rekenen op een subsidie van 75%, of wel 322.500,—. Ten laste van de gemeente resteert het bedrag van 107.500,—. In verband met de werkloosheidsbestrij ding zullen de uitekringen aan de gemeente uit het gemeentefonds nog worden ver hoogd met een bedrag van 13.689,06. Deze extra uitkering zal worden aangewend om de kapitaalslasten te dekken. Aan de hand van een voorlopige tekening wordt het project bekeken en bewonderd. Hierna volgen er door de div. leden enkele opmerkingen. Blok: De fractie van de P.v.d.A. vindt het een goede zaak. Het kan niet goed koper. We zouden graag willen dat de exploitatie van dit complex in de sport- commissie wordt besproken. Burgemeester Wisse: Het is ook de be doeling de sportcommissie er bij te be trekken en het samen te bespreken. Kouwer: 't Is natuurlijk een droevige zaak dat er zo'n economische recessie is ontstaan dat de mensen beziggehouden moe ten worden met o.a. zwembaden te creëren. De feiten zijn nu eenmaal zo. Laten we van de gelegenheid gebruik maken en het plan met beide handen aangrijpen. Als. hei- mogelijk is, Iaat men dan van start gaan als het zwemseizoen voorbij is, bijv. in september. Remeijnse: Kan er niet geïnformeerd worden of het overdekt gemaakt kan wor den, zodat het een heel jaar door gebruikt kan worden. Burgemeester Wisse: Er zouden nieuwe tekeningen gemaakt moeten worden en ik zie dat nog niet zo zitten. Bovendien dringt men aan op een snelle afhandeling. Remeijnse: 't Is toch jammer dat zo'n geval van een half miljoen maar een half jaar gebruikt kan worden. Burgemeester Wisse: De exploitatie is voor de gemeente en wat zou zo'n overdekt zwembad wel gaan kosten. Remeijnse: Nee, dan is 't niet haalbaar. Dieleman: Kan er niet zo gebouwd wor den dat de overdekking later gebeurt. Misschien komt er later nog eens subsidie. Burgemeester Wisse: Dat zou bekeken kunnen worden. Kouwer: Maak het a.u.b. op de noordkant dicht. Op de voorlopige tekening is dat niet het geval. Het is vaak ontzettend koud in en bij het zwembad, omdat de noordenwind vrij spel heeft bij de ingang van het zwembad. Iedereen gaat verder accoord met dit prachtige plan. De voorstellen tot wijzigingen van de gemeentebegroting 1975 worden goedge keurd. Op verzoek van de P.v.d.A.-fractie zal de wenselijkheid tot het instellen c.q. uitbreiden van de raadscommissies worden bekeken. De adviescommissie wordt als volgt vastgesteld: J. Dieleman, J. C. Kou wer, j. Remeijnse, J. Uijl, met als voorzitter burgemeester Wisse. Er wordt nog 1 agendapunt toegevoegd aan de agenda, n.l. een schrijven van de heer J. H. Uijl te Kamperland. Kamperland, 30 jan. 1975. Geacht college. Met verontwaardiging hebben wij kennis genomen van uw besluit om de collecte voor Portugal geen doorgang te doen vinden. Onze verontwaardiging is des te groter omdat er naar ons weten nog nooit een collecte verboden is die door rechtse groe peringen is aangevraagd. Naar aanleiding hiervan willen wij uw college enkele vragen stellen. 1. Op welke gronden heeft het college op deze aanvraag afwijzend beschikt? 2. Vindt u dit geen machtsmisbruik t.o.v. anders denkenden, iets wat de P.v.d.A. aldoor in de schoenen geschoven wordt in die gemeenten waar zij de meerderheid hebben? 3. Gelooft u niet dat de inwoners van onze gemeente zelf wel in staat zijn om uit te maken of zij iets willen geven voor een doel als dit? 4. Vindt u dit geen klap in het gezicht van een behoorlijke groep inwoners die er anders over denken dan de rechtse groeperingen? 5. Ten laatste willen wij uw college vra gen of u dit een democratische beslissing vindt en of u door deze beslissing het fas cisme niet in de kaart speelt? Indien mogelijk zouden wij gaarne bij de eerstvolgende raadsvergadering op 10 febr. a.s. antwoord op onze vragen willen hebben. Namens de P.v.d.A.-fractie van de ge meente Wissenkerke. J. Uijl. Burgemeester Wisse antwoordt hier op: Ons college heeft het collecteplan 1975 gevolgd. Ons college zoekt nooit iets uit. Collecteplan is basis. Er is beslist geen discriminatie! Men moet oppassen om niet iedere keer met de collectebus te laten rammelen. Men moet de gemeente niet la ten overspoelen door inzamelingen. Na deze uitvoerige uiteenzetting zegt dhr. Uijl: Als er geen politieke motieven achter zitten, dan moeten wij dit aan nemen. Blok: Was er op die datum een collecte? Burgemeester Wisse: Nee, het was een vrije periode, maar we wilden die periode vrij houden. Blok: Kunnen de inwoners van onze gemeente niet zelf uitmaken waar ze aan moeten geven, 'k Vind het een bekrompen gedachte. Remeijnse: Als er geen collecte wordt gehouden, kunnen de mensen die dat willen, het geld toch overmaken. Ik kan me goed indenken dat b. en w. dit voorstel gedaan hebben. De mensen raken het rammelen van de collectebus beu. Maak het geld over als je wilt. Blok: Je kunt er niet 2 of 3 afwijzen en de rest door laten gaan. Burgemeester Wisse: Nee, zo is het ook niet. We houden ons aan het collecteplan van het Centraal Orgaan. Uijl: Mogen wij weten wie er nog meer geweigerd zijn? Burgemeester Wisse: Nou, bijv. de actie „Dorp van Vrede" die ook medewerking had gevraagd. Dit steunen wij ook niet. Het wordt gewoon te veel. Deze actie „Dorp van Vrede" is van een rechtse richting en die steunen wij toch ook niet. U ziet het, het is geen discriminatie, alleen het volgen van het collecteplan. Hierna wordt de. discussie gesloten. Rondvraag. Kouwer vraagt naar de bedoelingen met het strandje te Geersdijk. Momenteel staat er zoveel rijshout om het zand vast te houden. Als dat blijft staan kan niemand meer gebruik maken van het strandje. Ook andere raadsleden stemmen er mee in, dat men het beter 1 keer goed kan aanpakken en verbeteren, dan ieder jaar een klein beetje. Er zal een kostenraming gemaakt worden voor een nieuw en beter plan voor het strandje te Geersdijk. Kouwer vraagt verder naar ev. maatre gelen tegen het sterk afkalven van het strand ten noorden van de Banjaard. Daar is een ontzettend groot stuk weggeslagen en dreigt een gevaarlijke toestand te ont staan. De voorzitter zegt dat dat inderdaad het geval is, maar dat dit in de eerste plaats een taak is voor het Waterschap. Uijl vraagt naar de verbetering van de Spuidijk. Burgemeester Wisse: Het stond al op de begroting van 1974. Het zal voor het begin van het toeristenseizoen gebeuren. Uijl: Is er nog bouwgrond te koop in Kamperland. Burgemeester Wisse: Ja. Er komen boven dien voorstellen om weer een stuk bouwrijp te maken. Uijl: Mag men een woning aan de Oost- havendijk te Kamperland als recreatiewo ning verkopen? Burgemeester Wisse: We houden in de gaten dat de woningen in de bebouwde kom niet in de recreatie gaan. Remeijnse: Wie houdt er nu toezicht op dat het wel of niet gebeurt? Burgemeester Wisse: De politie. Ik wil een lijst hebben van alle wo ningen die ev. in de recreatieve sector gebruikt worden. Als er misbruik van wordt gemaakt, krijgen ze zonder pardon een boete en bij herhaling weer. Ook de andere gemeenteraadsleden drin gen sterk aan op een regeling zonder uit zonderingen, want anders komen er wan toestanden en scheve gezichten. Help het de wereld uit. De burgemeester zegt nogmaals, dat er met nog meer aandacht op zal worden gelet en dat de overtreders bestraft zullen worden. Hierna wordt de vergadering met het lezen van het ambtsgebed gesloten. BEJAARDENAVOND Maandagavond 24 februari is er voor de bejaarden van Colijnsplaat een gezellige avond georganiseerd in het dorpscentrum „De Brug". Prudent van Hijfte verzorgt het muzikale gedeelte met zijn elektronisch accordeon- spel. De voorzitter van het bejaardenco mité, de heer J. A. Pouwer, vertoont dia's van de bejaardenreis van afgelopen zomer naar de bloemen- en komkommerveiling in Honselersdijk. Voorts speelt men het spel Bingo en zullen enkele sketches door de bejaarden op het toneel opgevoerd worden. VOORLICHTINGSBIJEENKOMSTEN OVER KANKER (CARCINOMEN) Het Zeeuwse Kruis (samenwerkingsver band van Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis) en de Zeeuwse Vrouwenraad verzorgen samen een aantal voorlichtingsbijeenkomsten over de vele vormen waarin deze ziekte voorkomt. Deze bijeenkomsten zullen gehouden wor den in de maanden februari, maart en april in diverse plaatsen in Zeeland. Aan u is de keuze welke plaats en welke tijd u het beste schikt. Speciaal vestigen wij er de aandacht op dat deze bijeenkomsten gratis toegankelijk zijn voor alle vrouwen die hiervoor belang stelling hebben. Uit vragen gesteld vanuit de vrouwen organisaties is gebleken, dat er behoefte bestaat aan voorlichting over de vele pro blemen betreffende het voorkomen, onder zoek, zelf-onderzoek en behandeling van kanker. Natuurlijk kunnen we medische encyclo pedieën, boeken en tijdschriften raadplegen of luisteren naar voorlichtingsprogramma's op radio en televisie, maar dan nog blijven er vele vragen en moeilijkheden over. Bij deze bijeenkomsten gaat het er dan ook niet alleen om de inhoud van de ge sprekken, maar ook om de manier waarop wij samen erover spreken. We zullen trach ten te bespreken wat wij zelf eraan kunnen doen en laten om bepaalde vormen te voor komen. Dit geldt vooral voor de vormen van borst-, long en baarmoederhalskanker. Voorkomen is beter dan (niet) genezen. De inleidingen op deze bijeenkomsten zullen gehouden worden door: Dr. B. J. ter Bals, sociaal geneeskundige Stichting Het Zeeuwse Kruis; Dr. L. Meinsma, direc teur Stichting Koningin Wilhelmina Fonds; Dr. B. S. Oey, vrouwenarts te Middelburg; Zr. J. A. H. van Vugt, sociaal verpleeg kundige Stichting Het Zeeuwse Kruis. Discussie met forum van o.a. plaatselijke artsen, specialisten en wijkverpleegkundigen. Datum voorlichtingsbijeenkomst voor Noord-Beveland: Wissenkerke: woensdag 12 maart, aanvang 14 uur. Het Dorpshuis, inleider dr. Ter Bals. Opgave bij mevr. J. J. Wisse-Lammers, Julianastraat 34, Telefoon 01107 - 3 49. protestants interkerkelijke stichting voor MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING in zuid- en noord-beveland, lange kerkstraat 36, goes, telefoon 01100 - 84 20 voor gezinsverzorging en maatschappelijk werk. voor een ieder te bereiken op werkdagen tussen 08.30 en 10.00 uur: gezinsverzorging, 08.30 en 9.30 uur: maatschappelijk werk. WEEKENDDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dr. Van Arkel, tel. 01107 - 3 18 en dr. Klein Wassink, tel. 01199 - 3 04. WATERSTANDEM asMis voar de noordtalj Noord-Beveland FEBR. hoogwater 14 vrijdag 4.10 16.38 15 zaterdag 4.42 17.07 16 zondag 5.12 17.37 17 maandag 5.43 18.12 18 dinsdag 6.22 18.55 19 woensdag 7.13 19.49 20 donderdag 8.14 20.58 voor zondag 16 februari 1975 Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. E. G. Boesenkool en 2.30 uur ds. P. van Die. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur de heer Eversdijk en 2.30 uur ds. Ph. M. Becht. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur ds. Van Woerden uit Middelburg (extra coll. Werelddiakonaat). Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. J. D. de Boer (coll. werelddiakonaat). Ned. Herv. Kerk Wisseakerks 10 uur de heer Rouw uit Haamstede en 2.30 uur ds. Boesenkool. Ned. Herv. Kak Geersdijk 10 uur ds. Strating uit Goes en 2.30 uur ds. Hietkamp uit Goes. Gerei Kerk Kamperland 9 uur ds. Suurmond te Brand- wijk-Molenaasgraaf (voorber. H. A.) en 2.30 uur ds. Blok uit Baarland. G®et Keric Colijnsplaat 10 uur cand. A. P. Heiner uit Waddinxveen en 2.30 uur ds. J. C. Streefkerk uit Middelburg Gerei Kerk Geersdijk 10 uur dhr. Hondius uit Sou burg en 2.30 uur cand. Heiner uit Waddinxveen. Gord Kok Wissenkerke 10 uur ds. J. Streefkerk uit Middelburg en 2.30 uur ds. Boesenkool. Vrijgemaakte Gerei. Kerk Veerweg 53, Kamperland 10.45 en 3 uur ds. E. Woudt (Coll. kerk). Geref. Ge*a. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Gerei. Gem. Colijnsplaat 10 en 4 uur leesdienst Geard Gem. Kortgene 10. 2.30 en 6 uur leesdien&L Voor de vele bewijzen van medeleven, ons betoond na het overlijden van mijn lieve, zorgzame man, on ze lieve vader en opa Adriaan de Fouw, betuigen wij hiermede onze oprechte dank. J. de Fouw - Kramer. Kinderen en klein kinderen. Kortgene, februari 1975. W. Alexanderstraat 71. Allen die op 6 februari hun belangstelling be toond hebben zeg ik, me de namens mijn vrouw en kinderen, onze harte lijke dank. P. D. Remijnse. M. Remijnse - van Maldegem. Goes, februari 1975. „De Schakel", Goes. VERHUISD per 14 febr. a.s. van Hoofdstraat 49, Kortgene naar Wilhelminastraat 84, Kortgene. M. A. Wisse, Telefoon 01108 - 6 09. ZOUT L SUIKER •*-> -• ,i. chooaJSteriu A.J. BURGER] Korte Delft §-7. MWdelburg Voor al uw DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Heden werd van ons weggenomen in het zie kenhuis „Bergzicht", onze geliefde en zorg zame echtgenote, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevrouw Maaike van Damme (geboren Flipse), in de ouderdom van 77 jaar. Wissenkerke: P. A. van Damme. Leidschendam: G. Plu - van Damme. D. Plu. Vlissingen: T. Karstanje - van Damme. G. Karstanje. Wissenkerke: A. van Damme. C. van Damme - Jeronimus. Klein- en achterkleinkinderen. Wissenkerke, 6 februari 1975. Voorstraat 27. De begrafenis heeft plaats gehad op maandag 10 februari om 14.00 uur te Wissenkerke. In plaats van kaarten. Heden overleed mijn lieve broer en onze oom Aart Willem Verhulst, op de leeftijd van 82 jaar. Namens de familie Verhulst - Verhulst. Breskens, 8 februari 1975. Huize „Ter Schelde". De begrafenis heeft plaats gehad op dinsdag 11 februari om 14.00 uur te Kamperland. Heden heeft de Iieere, nog vrij onverwacht, van ons weggenomen, onze geliefde en zorg zame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Hendrik Geelhoed (weduwnaar van D. C. Koster), in de ouderdom van bijna 95 jaar. Kortgene: P. Geelhoed. A. P. Geelhoed - de Looff. Goes: J. Geelhoed. S. Geelhoed - Snoep. Oost-Souburg: W. Geelhoed. A. B. Scheybeler. Klein- en achterkleinkinderen. Kortgene, 11 februari 1975. Pensiontehuis „Noord-Beveland". Corr.-adres: Torendijk 88, Kortgene. De begrafenis zal plaats vinden D.V. op vrij dag 14 febr. om 13.00 uur te Kortgene. Ver trek vanuit het Pensiontehuis „N.-Beveland". Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 3