G riep ALLES Hengelsport Markusse Wissenkerke Abu-shop HENGELSPORT W-a'*:-* .- op het gebied van de vindt u in grote sortering bij Predikbeurten Huizen en Fa S. Kodde Zo WEEKENDDIENST ARTSEN Dit weekend doen dienst dr. 'tHart, tel. 01107-3 38 en dr. Janssen, tel. 01108 3 19. WATERSTANDEN geldig voor de noordkyst van Noord-Beveland FEBR. hoogwater 7 vrijdag 11.56 8 zaterdag 0.32 12.55 9 zondag 1.21 13.44 10 maandag 2.00 14.24 11 dinsdag 2.36 15.01 12 woensdag 3.09 15.34 13 donderdag 3.41 16.07 voor zondag 9 februari 1975. Ned. Herv. Keik Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Boesenkool. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Ph. M. Becht (coll. ,Werelddiakonaat). Ned. Herv. Kerk Kats 9 uur ds. Emmen uit Goes. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. J. D. de Boer, jeugd- en doopdienst, ond.: Jona, m.m.v. Tabajona en de jeugd dienstvoorbereidingsgroep. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur de heer Sinke uit Sou burg en 2.30 uur onbekend (beide 2e coll. bouwfonds). Ned. Herv. Kerk Geersdijk Gecomb. in 1-Ierv. Kerk 10 uur dhr. Rouw uit Haamstede en 2.30 uur ds. v. Eyk uit Mid delburg. Gerei. Kerk Kamperland 10 uur ds. De Craene uit St. Laurens en 2.30 uur ds. Van Haelen uit Oost-Souburg. Geref. Kerk Colijnsplaat 9 en 5 uur dhr. Allewijn, Mdb. Geref. Kerk Geersdijk Gecomb. in Herv. Kerk 10 uur dhr. Rouw uit Haamstede en 2.30 uur ds. v. Eyck uit Mid delburg. Geref. Kerk Wissenkerke 10.30 en 2.30 uur dhr. M. Allewijn uit Middelburg. Vrijgemaakte Gerei Kerk Veerweg 53, Kamperland 10 uur leesdienst en 4.15 uur ds. E. Woudt. Coll. diakonie. Gerei Gem. Kamperland 10 uur leesdienst en 5 uur ds. Snoep van Vlissingen. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 4 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10 en 2.30 uur leesdienst en 6.30 uur ds. Driessen van Oostkapelle. Wegens vertrek uit Kats zeg ik bij deze alle lid maatschappen en donaties op. Mevr. C. T. Wiskerke - de Regt. Bejaardencentrum „Rust oord", Colijnsplaat. Onze laatste BONTMANTELS bonthoeden, -crawattes, -col liers kunt u nu kopen ver beneden de normale waarde! Bijv.: van 795,— nu te geef slechts ƒ349,—; bijv. van 1075,— nu te geef slechts 598,—, enz., enz. Zo goed koop kocht u nooit 'n bont mantel! U zult zeggen, dit is niet mogelijk. Waarborggaran- tie. Credietservice mogelijk. Dit kan allëón: De grootste en goedkoopste bontzaak van Ne derland: De Bontkoning, Hoog straat 97, Rotterdam-C., Tel. 010-117117. Als extra service gratis reizen voor u, daar bij koop reisgeld v. 2 pers. (ook benzine auto) wordt terugbe taald. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Groot parkeerterrein voor de zaak. m Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt. Martin Wqdamans medisch gedipl. voetkun dige. L. Vorststraat 18, Goes, Tel. 01100 - 75 26. Verlovingsringen TEKMP GEVRAAGD Ook kleine objecten. Oud of bouwvallig geen bezwaar. Inlichtingen: aan RODELKO N.V. Markt 8, Veere, Tel. 01181 -279-362. Op 28 januari 1975 heeft God tot zich ge nomen onze lieve, zorgzame man, vader en grootvader Hendrik Markus Markusse oud-notaris in de ouderdom van 90 jaar. Leiden, Cronesteinflat 78, Plantijnstraat: F. Markusse - Procé. 's Gravenhage, Landréstraat 725: C. Markusse. L. Markusse - Wagenaar. H. M. Markusse. D. L. A. Markusse. De begrafenis heeft op 1 februari 1975 te Leiden plaats gehad. Heden heeft de Here geheel onverwacht van ons weggenomen, onze geliefde en zorgzame vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Cornelia de Witte, op de leeftijd van 72 jaar. Geersdijk: W. L. Begthel. Kortgene: C. Begthel. H. C. Begthel - Noordhoek. Wilco en Rian. Geersdijk, 30 januari 1975. Geersdijkseweg 21. De begrafenis heeft plaats gehad op zaterdag 1 februari om 14.00 uur te Wissenkerke. Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom Leendert Willem de Smit (weduwnaar van D. Kempe), in de ouderdom van 85 jaar. Familie De Smit. Familie Zwemer. Familie Kempe. Kamperland, 3 februari 1975. Veerweg 50. De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 7 februari om 14.00 uur te Kamperland. Vertrek vanuit het De Casembroothuis, Nieuwstraat. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. OM BLIJ MEE TE ZIJN OP OM BLIJ MEE TE MAKEN Neem nu eons zo'n wit gouden ring met twee briljanten en een cultivé parel...Of die nog mooiere met twoo cultivó parels m fraai bewerkte zetting...Of toch iets anders Er is in allerlei prijzen fijn veel. HET ZIJN DE COMPLICATIES DIE GRIEP GEVAARLIJK KUNNEN DOEN ZIJN Wintertijd is grieptijd, dat leert men al als klein kind. De meeste leken spreken dan ook prompt over griep, wanneer ze een kou hebben gevat en snip verkouden zijn. Maar in de meeste gevallen is er geen sprake van echte griep. Het is echter een feit, dat verkoudheid, griep e.d. heel wat lijden veroorzaken en dat de schade die de economie elk jaar weer lijdt als gevolg van het enorme aan tal verzuimde arbeidsuren, zeer groot is. Het zijn onder meer deze faktoren, die er toe bijdragen dat de medische wereld gestaag tracht haar kennis omtrent deze aandoeningen te vergroten en middelen tracht te vinden om de mensheid in haar strijd tegen deze ziekten te helpen. In weerwil van het feit, dat men soms de indruk krijgt dat de medische weten schap voor niets staat en alles vermag, staat zij tegenover deze ziekten nog be trekkelijk machteloos. Men heeft' mogelijkheden gevonden om door middel van inentingen patiënten een zekere bescherming te geven tegen griep. De moeilijkheid die zich hierbij voordoet is echter, dat griepvirussen kunnen mu teren. Dat wil zeggen, dat er plotseling een vorm van griep kan opduiken, die niet met de gebruikelijke entstof is te bestrij den, omdat de veroorzaker een andere is, dan de bekende virussen. Een dergelijke mutatie heeft zich in de loop der jaren reeds enige malen voorgedaan en we be hoeven hierbij alleen maar in herinnering te roepen de zogenaamde A-2-griep in de vijftiger jaren, die naar de plaats waar hij het eerst optrad, I-Iongkong-griep werd genoemd. De mogelijkheid blijft steeds bestaan, dat er nieuwe vormen optreden. Dan moet de medische wetenschap eerst weer de nodige onderzoekingen doen om een pas send strijdmiddel te vinden en voordat het zover is, heeft de epidemie kans gezien zich belangrijk te verbreiden. Toch krijgt men langzamerhand de over tuiging, dat de echte griep op zich niet zo gevaarlijk is, als dikwijls wordt voor gesteld. Van de griepachtige aandoeningen die zich uiten in de vorm van ontstekingen van de neus-keelholte en later van de bronchiën, blijkt slechts een klein deel te worden veroorzaakt door echte griep. In normale jaren wordt slechts eentiende deel van deze aandoeningen door griep ver oorzaakt. De overige negentiende vindt zijn oorzaak in het optreden van andere ver wekkers. Het nare is echter, dat het voor de leek heel moeilijk is vast te stellen, omdat de verschijnselen in de vorm van moeheid, pijn in alle ledematen, niezen, hoesten, slijmafzetting in neus en keel en koorts, aan echte griep doen denken. Op zich is gebleken, dat de griep niet gevaarlijk is. In de meeste gevallen ver loopt de ziekte normaal en is men na verloop van enige tijd weer de oude. Het zijn de complicaties die gevaarlijk kunnen zijn, zoals optreden van longontsteking, aantasting van het hart en het hersenvlies, om maar enkele voorbeelden te noemen. Patiënten die daarvoor gevoelig zijn, kunnen dan het slachtoffer worden. Men heeft ontdekt, dat de griep zelf niet zo gevaarlijk is als men lange tijd heeft gedacht, maar dat griep als het ware de deur opent voor andere ziekte verwekkers, die veel gevaarlijker zijn. Nor maal gesproken zouden deze andere ziekte verwekkers weinig kans hebben een patiënt ernstig ziek te maken, maar door het op treden van griep krijgen zij de mogelijkheid de cellen van het menselijk lichaam binnen te dringen en daar hun fatale werk te verrichten. In zo'n geval lijdt de patiënt aan meer dan één ziekte en in dit samen spel wordt het gevaarlijk. Daarom is de bestrijding van griepvi russen een belangrijke zaak en is het nuttig dat personen die weinig weerstand hebben, zoals mensen met een toch al slechte ge zondheid of ouden van dagen, tegen griep worden ingeënt. Men dient er echter rekening mee te houden, dat zo'n inenting pas na tien tot twaalf dagen werkzaam wordt en daarom dient de inenting ook tijdig te gebeuren. Wanneer er reeds griepgevallen voorkomen in de naaste omgeving van de patiënt is het dikwijls al te laat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 3