NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Het wederzijdse wantrouwen Plouvier heeft DE schoenen Zeeland Magazine? P.v.d.A. op Noord-Beveland komt tot één afdeling B IN 17 1 56 1 65 74 76 No. 3640 Donderdag 23 januari 1975 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar. Franco per post 22,50 per jaar. Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 20 Hij dacht: je moest eens weten. Was je vast hardstikke jaloers. Maar hij vroeg en kel: „Nog iets naders gehoord over Jannie?" „Ik heb Bert de hele dag niet gezien. En zijn wagen staat er ook niet." „Wel, als hij thuiskomt, roep hem dan maar een uurtje bij je binnen. En verwen hem, de stakkerd." „O, juist. En op welke wijze mag ik hem verwennen, meneertje?" „Dat weet je zelf wel. 't Is jou wel toe vertrouwd. Ik hang op, zeg. Tot morgen avond!" „Dag, jongen; veel sukses morgen!" „Dank je, dear." Hoofdstuk 12 Hotel „Wil van der Ven" In de kamer van Wil van der Ven stak hij één schemerlamp aan. Zich op zijn gemak op de bank uitstrekkend, bekeek hij de flessen in de huisbar, die in zijn onmiddellijke nabijheid stond. Hoewel hij best zin had in een borreltje, besloot hij op Wil te wachten. Feitelijk had hij dorst. Dan eerst maar een glas limonade. Terwijl hij het glas vol schonk, keek hij door het raam naar buiten. De mist kwam hier ook al opzetten. Hij zou er verstandig aan gedaan hebben de sleutel te weigeren en meteen naar 't hotel te gaan. Wie weet hoe ver hier vandaan het dichtstbijzijnde hotel was. Hij had er geen idee van of er in Kerkdriel een beetje behoorlijke slaap gelegenheid bestond. Langzaam zakte hij weer terug op de bank en dronk van zijn limonade. Nadat het glas leeg was, strekte hij zich opnieuw in de lengte uit. Toen Wil de kamer betrad, zag ze, dat de man sliep. Ze bleef een poosje in het vertrek staan om hem te bekijken. Een slapende man ziet er door gaans niet op z'n voordeligst uit. Maar deze jonge man mocht ze bizonder graag. Ze had neiging zich voorover te buigen en hem met een zoen wakker te maken, maar ze bedwong zich. Dat kan ik niet doen, wist ze. Hij is getrouwd. Helaas. Ik hoop, dat zijn vrouw beseft, welk een juweel ze getrouwd heeft. Ze hing haar mantel in de gang aan de kapstok en toog naar de keuken om koffie te zetten. Opzettelijk maakte ze in de keuken wat herrie en toen ze met twee koppen koffie in de hand de kamer op nieuw betrad, zat hij half overeind zijn ogen uit te wrijven. „Slapie uit?" Ze keek hem lachend aan. „Ik ben weggezakt, denk ik." Naar buiten kijkend, vroeg hij: „Hoe is 't met de mist?" „Hardstikke dik. Ik heb de hele weg nog geen veertig gereden. Heb je de radio niet aan gehad?" Frans schudde 't hoofd. „Niet aan ge dacht." „Dikke en zeer dikke mist is er voor speld. In vrijwel het hele land. Enkel in Bent u reeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE door Gré de Boer het uiterste zuiden niet." „Daar ben ik dan klaar mee," consta teerde hij, in de koffie roerend. Ze zakte naast hem neer op de bank. „Geen probleem. Blijf je hier slapen. Ik heb nog een opklapbed in het zijkamertje." Frans keek zijn gastvrouw onderzoekend aan. In het schemerlicht van de éne, bran dende lamp zag hij niet, dat ze begon te blozen. „Kan ik dat eigenlijk wel doen?" vroeg hij. Schouderophalend antwoordde de vrouw: „Dat moet je zelf weten. Wil je straks een ongeluk riskeren, is dat jouw zaak. Als jij soms denkt, dat ik het er op aan stuur je bij me in bed te krijgen, vergis je je. Ik wil best weten, dat ik je graag mag, maar ik weet, dat je getrouwd bent, dus houd ik daar rekening mee. We kunnen evenwel een borreltje drinken en wat bab belen. Ik ben in de week doorgaans altijd alleen." Hij zag, dat ze heftig aan haar sigaret trok. „Jij moet weer hertrouwen. Wil." „Merci. Ik heb de schrik nog te pakken. Tot op zekere hoogte bevalt het me goed zo. Ik heb nu meer in de maand te ver teren, dan mijn gewezen man ooit thuis bracht. Bovendien heb ik enkel voor mezelf en m'n kind te zorgen. Nee, meneer Ter Scheure, ik heb m'n moeizaam herwonnen vrijheid te zeer lief om die dadelijk weer prijs te geven. Te zijner tijd zal ik mis schien nog wel eens hertrouwen, maar voorlopig niet." Nog altijd keek hij naar de vrouw en constateerde nu eigenlijk pas goed, dat ze er aantrekkelijk uitzag. Met een paar mooie, ,stevige benen, die een heel eind vanonder haar minirok te voorschijn kwamen. Wil, met haar frisse, leuke gezicht, al kon hij dit nu bij het gedempte licht niet goed onderscheiden. Ze voelde zijn blikken op zich gericht. Instinctmatig probeerde ze haar korte rok wat naar beneden te trekken. Inwendig eveneens constaterend: hij bekijkt me nu op een andere manier. En dat gaf haar een gevoel van voldoening. „Nog meer koffie? Of een drankje?" vroeg ze, opstaande. Frans schoof het kopje van zich af. „Een cognacje dan maar." „Goed. Neem ik er ook één." Ze klonken. „Op een nieuw geluk voor jou. Wil," zei hij op ernstige toon. „Op je huwelijk. Dat het stevig mag blijven en lang duren." Vergiste hij zich of lag er inderdaad een zweem van sarcasme in haar stem? Maar hij wilde er verder geen aandacht aan besteden. Tersloops vroeg hij, na van de borrel genipt te hebben: „Waar is hier het dichtstbijzijnde hotel. Wil?" Ze wees achter zich. „Eerste deur links en dan nog eens eerste deur links." Zijn verwonderde blik verried, dat hij de vrouw niet begreep. „Ben ik dan buiten? Op de straat?" Ze schoot in een lach. „Een beetje koud, he? Om daar de nacht te bivakkeren. Nee, het is een kamertje in dit huis. Ik zei je al, dat daar een opklapbed in staat. Het is ter beschikking van de heer Ter Scheure, en als hij soms bang is overvallen te wor dende deur kan aan de binnenkant op slot." Nu snapte hij het en begon langzaam te lachen. „Die Wil! Ben je eigenlijk zelf niet bang? Ik bedoel: na al die nare erva ringen met je gewezen echtgenoot?" „Waarom? Ik ken je al een hele tijd. En door mijn werk in dat wegrestaurant krijg ik mensenkennis, geloof dat maar! Je bent een heer, dat voelt een vrouw intuitief aan. Dacht je, dat ik anders mijn huissleutel gegeven zou hebben?" „Nee, dat is zo." De man slaakte een diepe zucht. „Je wint het. Als de mist zo dik is, blijf ik liever waar ik nu ben. Ik betaal je er natuurlijk voor." „Dat is niet nodig!" riep ze ontstemd uit. „O nee? In een hotel moet ik ook betalen en ik kan het declareren. Mijn baas betaalt alle onkosten terug. Dus je krijgt er geld voor." „Daarom doe ik het niet!" protesteerde ze nogmaals. „Het isdat ik je graag mag. Daarom." Knikkend antwoordde Frans ter Scheure: „Ik weet het, Wil. Ik ben vast niet ach terlijk in dit opzicht. Ik heb dat al een poosje gemerkt. Bijvoorbeeld, dat ik een streepje voor heb in het restaurant, als jij me bedient. Als iedere man ben^ ik ook ijdel. En jouw voorkeur streelde m'n ijdel- heid." Er niet op antwoordend pakte ze de fles en schonk opnieuw in. „Als je toch blijft, kun je er nog wel eentje nemen." Ze liep daarna naar het radiomeubel en begon een plaat te zoeken, die ze op zette. Het was een langzame wals. Heupwiegend kwam ze naar hem toe. „Kun je dansen? Ja toch?" De man keek rond in de kamer. „Be perkte ruimte, niet?" Willie van der Ven verplaatste de tafel en twee stoelen. Nogmaals een uitnodi gende beweging makend, vervolgde ze: „Voor ons beiden ruimte genoeg." Even later dansten de beide mensen, rus tig, met kleine bewegingen. Hij voelde haar stevige lichaam in de holte van zijn arm. Ze draaiden zwijgend rond. Hij rook de geur van Wils haar. Een vleugje parfum, dat hij al vaker bij haar had geroken, drong in zijn neus. Dit alles beïnvloedde hem: de hele entourage, de sfeer en het feit, dat hij deze vrouw omvat hield. Het werkte als een verdoving. Het spookte in zijn hoofd. En toen ze langzaam haar hoofd tegen zijn schouder vleidde, drukte hij even zijn lippen er op, net boven haar ogen. Ze glimlachte. Hij zag haar half geopende mond met de parelwitte tanden. Hij voelde een begeerte in zich opkomen. Als de uitwerking van een pepmiddel. Ze drong zich tegen hem aan. Nog immer was er een zwijgen russen beiden. Hij voelde zijn hart bonzen. Opeens stond hij stil. Blijkbaar schrok ze van zijn bruuske beweging. Er was een vraag in haar ogen. Ze keken elkander in het gezicht. Toen trok hij haar hoofd naar zich toe en perste zijn lippen hard op de hare, nog eens en nog een keer. Tot ze hem terugkuste. Daarin proefde hij de honger van de alleenlevende vrouw. De man drong haar mee te gaan naar de bank, waarop ze half vielen. Nog immer met d'e armen om elkaar heengeslagen. Opnieuw kuste hij de vrouw. Ze lag met gesloten ogen tegen zijn borst. En tussen de kussen door hoorde hij haar fluisteren: „Jongenwaarom ben je getrouwd...... jij en ikhet zou zo fijn kunnen zijn..." Het woord „getrouwd" bracht de man tot bezinning. Zich losworstelend uit haar greep, ging hij een eindje van haar af zitten. Een zucht slakend, klonk zijn stem: „Sorry, Wil, je hebt gelijk. Neem me alsjeblieft niet kwalijk." (Wordt vervolgd). De nu nog verschillende afdelingen van de Partij van de Arbeid op Noord-Beveland hebben in hun vergaderingen besloten, dat het wenselijk wordt geacht om op Noord- Beveland te komen tot één afdeling. Dit streven zal nu binnenkort gereali seerd worden in een ledenvergadering, die op woensdag 29 januari zal worden ge houden in hotel „De Korenbeurs" te Kort- gene, aanvang 7.30 uur. In deze vergadering zal een bestuur worden gekozen. Het is de bedoeling dat in de toekomst de vergaderingen verspreid over Noord- Beveland plaats zullen vinden. De raads fracties van de beide gemeenten zullen eens in het jaar komen met hun beschouwingen wat er in politiek opzicht in hun gemeente veranderd, verbeterd of vernieuwd is. Op deze vergaderingen kunnen de leden dis cussiëren met hun gekozen raadsleden over hun eigen wensen, problemen, e.d. Op de vergadering van 29 januari zal de fractievoorzitter van de P.v.d.A. in de Provinciale Staten, dhr. W. Don, een toe lichting houden over de bestuursvorm van eventueel te vormen gewesten. Verder zullen op deze avond aanwezig zijn raadsleden uit beide gemeenten, af gevaardigden van het gewestelijk bestuur en statenleden. De leiding van deze vergadering heeft de P.v.d.A.-wethouder, dhr. A. Welleman uit Kortgene. CURSUS VERZORGING VAN DE SIERTUIN TE GEERSDIJK - WISSENKERKE EN KAMPERLAND Door de Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande wordt bij voldoende deelname een cursus Verzorging van de siertuin (6 lessen) gegeven op donderdagmiddag 27 februari, 6, 13 en 20 maart, 3 en 10 april a.s., aanvang half twee tot plm. kwart voor vier. In deze lessen wordt er gesproken over de aanleg of veranderingen van de siertuin. De plantmaterialen komen aan de beurt. Verder wordt aandacht besteed aan de bloemenborder, het gazon, kruiden en het voorkomen van ziekten. Het geleerde over het snoeien van heesters en rozen gaan de cursisten in de praktijk uitvoeren. Ter verduidelijking worden er dia's ver toond over de verschillende onderwerpen. Het is de bedoeling, dat deze cursus aan huis bij de cursisten wordt gegeven, zodat regelmatig een andere tuin kan woe den bekeken. De eerste les zal worden gegeven bij mevr. De Haze, Westweg 3, Geersdijk. Het lesgeld bedraagt totaal 17,— per persoon voor alle lessen. Men kan zich opgeven tot 1 februari a.s. bij: mevr. De Haze, Westweg 3, Geersdijk, Tel. 01108 - 5 76; mevr. Geelhoed - Kempe, Tuindorp 10, Wissenkerke, Tel. 01107 - 460 en mevr. v. d. Heijde, Nieuwstraat 15, Kamperland, Tel. 01107-5 37. VERLOTING HENGELSPORTVERENIGING NOORD-BEVELAND Op vrijdag 17 januari 1975 vond in het Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroothuis te Kamperland de trekking plaats van de gehouden vreloting door de Noord-Beve- landse hengelsportvereniging. Ten bate van de kas was er tevens een rad van avontuur opgesteld, waarmee vele prachtige prijzen gewonnen konden worden. De trekking werd verricht door burge meester P. Wisse, daarbij geassisteerd door de voorzitter en de secretaris der vereniging. Na afloop van de trekking werd aan me vrouw Wisse namens de vereniging door de voorzitter, P. v. d. Vreugde, een kleine attentie aangeboden. Daarna verzorgden het uit Bruinisse af komstige bandje „De Nova's" met pittige dansmuziek het verdere programma. Men bleef tot in de kleine uurtjes gezellig bijeen. De avond werd goed bezocht. De vereniging kan op een goed geslaagde avond terugzien. Kruiswoordpuzzel no. 410 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 1b 15 18 19 20 21 22 23 24 25 2B 27 '23 23 30 31 32 BM33 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 4b 46 47 48 49 bO H 52 ■HI53 54 55 57 58 59 60 51 62 53 64 66 67 68 69 70 71 72 73 75 77 78 79 80 R Horizontaal: 1. luchtgeest - 5. vogel - 7. familielid - 11. vuistslag - 13. plant - 15. godin - 17. maaksel - 19. gegroet - 21. oorlog - 23. bedorven - 24. lus - 26. zoals de akten getuigen (lat. afk.) - 27. bouw materiaal - 29. de lezer heil (lat. afk.) 30. gedeputeerde staten (afk.) - 32. mu ziekterm (afk.) - 33. klaar - 34. soort ver lichting (afk.) - 35. deel van Spanje - 37. en dergelijke (afk.) - 39. fr. voegwoord 40. vervoermiddel - 42. wallekant - 43. bouwval - 44. omroepvereniging - 46. zang- noot - 47. gewicht (afk.) - 48. bezittelijk vnw. - 50. militair (afk.) - 51. vaartuig (afk.) - 53. vlagzalm - 54. selenium (afk.) 55. vogelprodukt - 57. gewricht - 61. fa milielid - 63. gebaar - 66. water in Utrecht 67. insekt - 69. oosterse titel - 70. als een zwerm vliegen - 73. een zekere - 74. vloerbedekking - 76. unieke - 78. schoon maakgerei - 79. voordat - 80. uitgestotene. Verticaal: 1. vrees - 2. zijrivier v. d. Donau 3. fr. voegwoord - 4. Engelse titel - 5. duidelijk - 6. afgesloten stand - 7. gemeen 8. als volgt (afk.) - 9. geliefde (Eng.) - 10. serie - 12. pers. vnw. - 14. pers. vnw. 16. verdieping - 18. soort hond - 20. woning 22. koude lekkernij - 25. duur van eb of vloed - 27. dartele - 28. onvermengd, puur 31. ras - 34. oogje van garen - 35. bijb. naam - 36. nieuw (in samenstelingen) - 38. spoedig - 39. bar - 40. tot nader order (afk.) 41. afgemat - 45. insekt - 49. telwoord 52. keurmeester - 55. bewijs van achting 56. heilige (afk.)' - 58. plaats in Gelderland 59. óraagvat - 60. lidwoord - 62. strijdperk 64. Japanse 'drank - 65. hoefdier - 67. vangtoestel - 68. deel van een uurwerk 71. pers. vnw. - 72. voegwoord - 75. chin, maat - 77. bevel. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 409 Horizontaal: 1. sint - 4. Gre - 7. hommel 13. ami - 14. Breda - 16. etage - 17. last 19. ondier - 21. non - 22. AG - 23. pasta 25. rk - 26. dog - 28. Ase - 30. pe - 32. en 33. postbode - 36. on - 37. peper - 39. teren - 40. eren - 42. re - 43. eg - 45. leut - 46. eivol - 48. tenor - 50. gr - 51. koetsier - 52. zo - 54. ik - 55. Ada - 57. nto - 60. ze - 62. kassa - 64. rd - 65. ara - 67. scherm - 69. unie - 71. rente 73. ledig - 74. eer - 75. anders - 76. red 77. torn. Verticaal: 1. salade - 2. imago - 3. nis 4. grossier - 5. rente - 6. Edda - 8. oer 9. mt - 10. mank - 11. ego - 12. lens 15. ai - 18. tp - 20. ek - 24. Aa - 25. rebel - 27. geneve - 29. koren - 30. ptt 31. odeur - 33. pe - 34. Oregon - 35. ent 36. orion - 38. peter - 40. eek - 41. notie 44. goudsmid - 47. lsk - 49. er - 53. modern 55. aarde - 56. as - 58. Trier - 59. Vara 60. zand - 61. ac - 62. keer - 63. au 66. ren - 67. SER - 68. hl - 70. neo - 72. te. GANZEPOÜRTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1