Voor 1971,1972,1973,1974 en natuurlijk óók voor 1975 Vervolg raadsvergadering Wissenkerke Wel met de nodige voorbehouden van onze zijde. Zo willen wij geen of nauwelijks grote bedragen uit de gemeentekas hiervoor gebruikt zien. Er zullen altijd wel risico's voor de gemeente zijn bij een projekt, maar dit moet hier zoveel beperkt worden. De exploitatie zal dus naar onze mening zeer goed moeten zijn. Men zal rekening moeten houden met een lange termijn voor dit ge hele projekt is volgebouwd. Een goede in dexering voor de grondtarieven dient dus wel ingebouwd te worden. Als laatste zouden wij nog willen weten hoe de te volgen procedure is. Gaat dit eerst nog in overleg met de commissie ruimtelijke ordening van de provincie Zee land? Als laatste opmerking over de struktuur- schets willen wij stellen, dat de gemeente Wissenkerke voor wat betreft de bestem mingsplannen. er zeer behoorlijk voor staat. Misschien dat Geersdijk wel wat uitbrei ding zou kunnen gebruiken. Mijnheer de voorzitter, ik dank u. Het lid Kouwer zegt het volgende: Meneer de voorzitter, n.a.v. de structuur schets enkele opmerkingen: Hoewel gede puteerde Boersma vorige week nog heeft gezegd dat er bij de P.P.D. echt geen boos doeners zitten, blijven er ook voor onze gemeente echt nog wel wat twijfels en vraagtekens. Mr. Boersma ontkende de geruchten dat men bepaalde kernen wilde „bevriezen". De natuurlijke groei is voor iedere kern uitgangspunt voor het beleid. De door dhr. Eversdijk bepleitte oprichting van een per manente commissie leefbaarheid platteland vind ik een zeer belangrijke zaak. Men vindt dat de plattelandsgemeenten in het nabije verleden te snel zijn gegroeid in verhouding met de stedelijke groei en zo zijn we aangeland bij een bevriezing van de plattelandsgemeenten. Het onthou den van groei aan de dorpen ten gerieye van de grotere plaatsen is in zekere zin een vorm van discriminatie. De ongebrei delde uitbreidingsmogelijkheden voor Mid delburg en Vlissingen steken daar zeer scherp tegen af. Niemand zal kunnen stellen dat de groei in onze gemeente uit de hand is gelopen, integendeel, we hebben afgelopen jaar ge kregen waar we al een hele poos op zaten te wachten levenskansen voor ieder dorp op Noord-Beveland. Gezien de vlotte vulling van de huizen kunnen we met een va riant op een andere leus gerust stellen: de mensen hebben gezien dat het op Noord- Beveland gezond wonen is. Het is niet reëel dat de dorpen de ge volgen moeten dragen van de verkeerde bouwpolitiek elders in de provincie. Het lid Blok, terugkomende op de kwestie van het bestemmingsplan „Heer Janszdorp", nadat de voorzitter heeft gezegd dat het ontwerp bestemmingsplan deze week wordt verwacht, vraagt of burgemeester en wet houders bang zijn dat dit niet haalbaar is. De voorzitter zegt te geloven dat het hier een misverstand betreft, omdat het slechts gaat om 34 landhuizen en dan op percelen grond welke aanmerkelijk kleiner zullen zijn dan 2 ha. Deze oppervlakte wordt n.l. genoemd als minimale oppervlakte voor de bouw van landhuizen in het be stemmingsplan voor het buitengebied. Op de vraag van de voorzitter of de door burgemeester en wethouders in de toelichting genoemde en hierboven onder a t/m g herhaalde punten zonder meer kunnen worden overgenomen, wordt hier toe zonder hoofdelijke stemming besloten. Op voorstel van burgemeester en wet houders worden hierna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld de 6e tot en met de 10e wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1975. De 11e en 12e ontwerp-wijziging van deze begroting waarin waren verwerkt de ge volgen van het dempen en rioleren van de sloot op de Schotsman-Ruiterplaat worden in verband met het terugnemen van het desbetreffende voorstel eveneens terugge nomen. Na een korte toelichting door de wnd. secretaris op de vraag van het lid Blok of de aanvraag toch niet betreft het ver vangen van versleten meubilair, enz. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten aan de Vereniging voor Christelijk Kleuteron derwijs te Wissenkerke de gevraagde mede werking te verlenen overeenkomstig artikel 50 van de Kleuteronderwijswet voor de aan schaf van meubilair, speel- en leermiddelen, de inrichting van de hoofdleidsterskamer en het maken van een telefoonaansluiting in de kleuterschool Wilhelminastraat 5 te Wissenkerke, waarvan de totale kosten zijn geraamd op 9.356,90. Na een korte toelichting over de subsidie aan de speeltuinvereniging te Kamperland door de voorzitter, waarbij deze o.a. zegt dat het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk alleen een subsidie van 50% zal verstrekken indien de gemeente een zelfde percentage aan subsidie verstrekt, wordt zonder hoofdelijke stemming besloten tot het toekennen van een subsidie aan de speeltuinvereniging ,,'t Achterhoekje" te Kamperland in het kader van de interim rijksbijdrageregeling plaatselijk vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk van 50% van ƒ3115,—. of wel 1557,50, zulks onder voorwaarde dat het bovengenoemde minis terie eenzelfde bedrag aan subsidie zal ver lenen. Zonder hoofdelijke stemming wordt ver volgens met ingang van 1 december 1974 verhuurd aan mej. A. S. Begthel te Kam perland de woning Westhavendijk 23 te Kamperland voor een huurprijs van 15,— per week. Eveneens zonder hoofdelijke stemming wordt besloten aan de heer F. Bakker te Wissenkerke te garanderen de tijdige be taling van rente en aflossing van een door hem te sluiten geldlening bij de Rabobank „Wissenkerke" i.v.m. de aankoop van het pand Kerkstraat 7 te Wissenkerke, zulks onder voorwaarde dat het rijk voor 50% zal deelnemen. Na een korte toelichting, waarbij tot uitdrukking wordt gebracht dat het hier waarschijnlijk alleen zal betreffen de uit breiding van de bebouwingsdiepte van ge deelten van de bebouwde kom te Kam perland, wordt zonder hoofdelijke stemming besloten te verklaren dat een wijziging wordt voorbereid van de plankaart beho rende bij het bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Kamperland, waarbij gedacht wordt aan een verruiming van de bebouwingsdiepte van 10 meter tot zo mo gelijk 15 meter. De voorzitter zegt nog een punt aan de agenda te willen toevoegen, n.l. een voorstel van burgemeester en wethouders tot benoeming van mevr. Scherp - Koppe- jans te Geersdijk als schoonhoudster van het gymnastieklokaal aldaar. Hij deelt mede dat men niemand voor deze vacature, ontstaan door de verhuizing van mevr. Leendertse - Kramer naar Wis senkerke, wist doch dat thans mevr. Scherp bereid is gevonden het gymnastieklokaal schoon te houden voor een bedrag van ƒ351,— per jaar. Zonder hoofdelijke stemming wordt mevr. Scherp - Koppejans als zodanig benoemd en wel met ingang van 1 november 1974. Hierna volgt de rondvraag. Het lid Kouwer vraagt of het perceeltje grond tussen de begraafplaats te Kam perland en de ontsluitingsweg Schotsman- Ruiterplaat niet beschikbaar kan worden gesteld voor volkstuintjes t.b.v. de mensen die hun volkstuintje ten gevolge van de aanleg van genoemde weg zullen verliezen. De voorzitter zegt dat het ministerie bij de subsidie-toekenning als voorwaarde heeft gesteld langs die weg een picknick plaats te maken. Het door het lid Kouwer bedoelde terreintje is de enige mogelijk heid doch burgemeester en wethouders achten die plaats niet geschikt. Aan het ministerie is thans ontheffing gevraagd voor het maken van een picknick plaats aan die weg en het perceeltje voor andere doeleinden te mogen bestemmen, waarbij o.a. aan volkstuintjes is gedacht. Het lid Uijl vraagt zich af of het niet mogelijk is de z.g. politieke beschouwingen ter gelegenheid van de behandeling van de gemeente-begroting b.v. een week voordien schriftelijk bij burgemeester en wethouders I in te dienen. ningen bij moeten komen, laat dan in Tuindorp een bungalowpark ontstaan of zorg voor uitbreiding in Rancho Grande of laten er plannen komen voor een nieuw te ontwerpen bungalowterrein, liefst, zoals uit de laatste onderzoekingen gewenst blijkt, in de buurt van een dorp. Dit, meneer de vorzitter, is mijn alternatief. Het lid Uijl zegt vervolgens: Wij zijn verheugd over het feit, dat er in de gemeente Wissenkerke eens een cam ping komt aan het Veerse Meer. En vooral ook over het feit, dat men een instelling daarvoor gevonden heeft, die niet in de eerste plaats op winstbejag uit is. Wel hadden we liever de oppervlakte van 100 bungalows uit het eerste bestemmings plan genomen, om daar die camping op te zetten. Maar dat lijkt ons onmogelijk, en wij zullen het onmogelijke dan ook niet vragen. Dus is er maar één oplossing: en dat is die welke voor ons ligt. Verder vragen wij ons af of het de juiste weg is, dat de burgemeester en een ambte naar een bespreking hebben met belang hebbenden over deze kwestie. Een commis sie lijkt ons logischer, wenselijker, en beter te kunnen functioneren, dan zo'n bespre king, die niet bij iedereen in goede aarde scheen te vallen. Dit volgens onze infor matie. Over de bezwaarschriften kunnen we kort zijn. Naar verluidt zijn er 2 indieners niet op die bespreking verschenen. Deze kun nen dan ook wat ons betreft zonder meer ongegrond worden verklaard. Ook voor wat betreft de beide andere bezwaarschriften zijn wij het eens met de weerleggingen van het college. En zo willen wij deze dus ook ongegrond verklaren. Dit punt afsluitend wil de P.v.d.A.-fractie haar volledige medewerking verlenen aan de totstandkoming van dit project. Maar... (en wij verzoeken dit met klem) houdt wel de toegankelijkheid van de oevers goed in het oog, nu en later. Ik dank u, voorzitter. Het lid Blok zegt het advies te missen van de middenstandscommissie omtrent de plaats van het verzorgingscentrum in dit plan en vraagt tevens aan Gedeputeerde Staten te willen mededelen dat 2 bezwaar den niet op de hoorzitting aanwezig waren. De voorzitter zegt dat het mogelijk is te blijven discussiëren over het verschil tussen de toekomstige exploitanten van dit terrein en een commerciële camping, waar bij ook hij er van overtuigd is dat de toe komstige exploitanten niet voor Sint Nico- laas zullen spelen doch dat hij het wel betreurenswaardig zou vinden dat nu niet het totaalpakket zou worden afgerond met dit bestemmingsplan. De jachthaven is er, het terrein voor landhuizen is er ook, als mede de terreinen voor eenvoudige zomer huizen op de Schotsman en Rancho-Grande. Door niet vaststelling van dit bestemmings plan zou dan de minder-draagkrachtige weer buiten het voorzieningenpakket vallen. De op het omstreden terrein aangebrachte beplanting is niet bestemd voor de dag recreatie doch is juist voor dit doel destijds ingepland. Ook is het niet zo dat de dag recreant welke tot op heden van de aan wezige weiden gebruik maakte thans wordt verdreven. De Dienst der Domeinen heeft toegezegd aan het Veerse Meer 2 andere terreinen voor de dagrecreanten te zullen openstellen. Overigens is de voorzitter van mening dat er voldoende plaats overblijft voor de eigen bevolking en noemt in dit verband o.a. de Goudplaat. Hierna wordt de discussie over dit punt afgerond en wordt het voorstel van burge meester en wethouders tot vaststelling van het bestemmingsplan „Recreatiecentrum de Schotsman" en tot ongegrondverklaring van de ingediende bezwaarschriften met de stem van het lid Kouwer tegen aangenomen. Ter inleiding op het bepalen van reacties FEUILLETON „Ga dan morgenochtend naar de politie. Kunnen ze hun signalement doorgeven." Hij schudde zijn hoofd en smeet de half opgerookte sigaar weg. „Nee, ik wil de po litie er nog even buiten laten. Dan komt het misschien in de publiciteit en wat heb je daar aan?" Frans klopte hem op de schouders. „Trek het je niet al te erg aan, buurman. Ze zal heus wel ergens onder dak zijn. Mor gen of overmorgen laat ze wel wat van zich horen." „Het is te hopen, maar ik weet het niet Veel meer troost had hij de man niet kunnen geven. Toen hij deze morgen was weggereden, had hij de Volvo zien staan, grijs van het vuil. Wie weet, waar de man de hele zondag is geweest. En het was gisteren net zulk slecht weer Eenmaal in zijn rayon voor deze dag, zette Frans zijn zorgen om de buren opzij en was weer de vertegenwoordiger, die geld moest verdienen. Al was de vorige week een bovenste beste geweest, ook deze week moesten er weer centen in de la komen. Hij had een tip gekregen, dat ze even buiten Meppel een ziekenhuis gingen bou wen en na enig informeren had hij de na men en adressen gekregen van de initiatief nemers. Daarom reed hij later op de mor gen door naar Meppel, kreeg een der be stuursleden te spreken en probeerde hem warm te maken voor een compleet medisch instrumentarium. Want dat kon zijn fa- over de aangeboden Doelstellingennota In tergemeentelijke Structuurschets Midden- Zeeland, zegt de voorzitter onder meer het volgende. Het streekplan vindt zijn oorsprong in de wet op de ruimtelijke ordening. Het streekplan Midden-Zeeland, omvattende het gebied van Walcheren, Noord-Beveland en Zuid-Beveland tot aan het kanaal, dateert van 1968 en is reeds verouderd. Dit streek plan werd destijds opgesteld door Gede puteerde Staten en door Provinciale Staten vastgesteld. Een unicum is het nu dat men van onderaf gaat werken. Een aantal gemeenten heeft een z.g. structuurplan, waarin de toekomstvisie van het gemeentebestuur is neergelegd. De ge dachte is nu gerezen voor het streekplan- gebied Midden-Zeeland een gezamenlijke structuuschets te maken. Hiertoe is een stuurgroep gevormd, waarin de gemeenten zitting hebben, welke onder voorzitterschap staat van de burge meester van Vlissingen en waarvan de heer De Leeuw, wethouder van Goes, se cretaris is. De toegezonden schets is een eerste proeve. Er worden thans reacties gevraagd van de diverse gemeenteraden in het gebied. Na binnenkomst van deze reac ties gaat de stuurgroep die bestuderen. De structuurschets zal dienen als ondergrond voor een nieuw vast te stellen streekplan „Midden-Zeeland". Het stuk is naar de mening van de voorzitter vrij duidelijk. De discussie in de stuurgroep heeft zich toegespitst op de industrie in het Sloege- bied; het wegenpatroon op Walcheren en de groeikernen, o.a. Valkenisse en Kapelle. Voor onze gemeente is van belang de functie van de kernen, t.w. de dorpen in de landelijke zóne, zoals bijv. Wissenkerke en Geersdijk en de dorpen in de recreatieve zone, zoals Kamperland. In het oorspronke lijke ontwerp, waren Kortgene, Colijnsplaat en ICats aangemerkt als dorpen in de re creatieve zones en de rest niet. Later is Kamperland ook als dorp in deze zöne opgenomen, terwijl het verschil in de om schrijving van de begrippen (zie de blad zijden 11 en 12 van de schets) steeds vager is geworden. Burgemeester en wethouders zijn van me ning dat de volgende punten nader aan de orde dienen te komen in de volgende bespreking van de stuurgroep, t.w. a. de aanwijzing van de kom Wissenkerke als recreatiekern: b. de uitbreiding van de camping „De Roompot" dient te worden beperkt tot aan de Groeneweg: c. waar borgen voor de toegankelijkheid van het natuurgebied aan de Noordkust; d. opname van de 2e jachthaven te Kamperland; e. de opname van industrie langs de land- bouwhaven; f. in verband met het zo goed als volgebouwd zijn van Rancho-Grande dient dit terrein niet als verwachting voor de toekomst te worden opgenomen en g. het gebied Tuindorp aan te wijzen als bungalowpark. Het lid Kouwer merkt op dat de industrie bij de landbouwhaven dan toch wel z.g. schone industrie moet zijn. Het lid Blok zegt het volgende: Is er werkelijk meer behoefte aan wo ningbouw dan alleen voor opvang van de natuurlijke groei? Welke aantasting geeft het ophogen van de zeedijken op de na tuurgebieden? Betekent de opname van Tuindorp als bungalowpark dat daar dan ook inderdaad bungalows worden gebouwd? Waar is het landhuizenprojekt Heer Jansz- polder? Hoort dat er niet bij? Over dit projekt willen wij hier graag nog eens nader terugkomen. Als eerste zouden wij willen vragen of de raad niet eerder geinformeerd kan worden over de vorderingen die gaande zijn hierover. Wij komen altijd zo voor de voldongen feiten te staan. Dan is er alleen maar een ja of nee mogelijk. Wij willen, na nadere informatie hier over te hebben ingewonnen, wel medewer ken aan de totstandkoming van dit projekt. door Gré de Boer briek leveren, zelfs op vrij korte termijn, als het moest. Helemaal in overeenstem ming met de wensen van de chirurgen. Het betrokken bestuurslid vond het allemaal machtig interessant en beloofde, dat hij het in gedachten zou houden. Frans liet de nodige folders achter en reed verder. Maar halverwege stopte hij en schreef een kort briefje, deed dat in een envelop en plakte er een zegel op. Zodra hij ergens een brievenbus zag, stopte hij en depo neerde de brief erin. Morgen zouden ze op de fabriek weten, dat er nabij Meppel een nieuw streekziekenhuis kwam. Van de fabriek hielden ze het dan wel warm met alle mogelijke informatie. Te zijner tijd reed hij er nog wel een keer heen. Die avond bleef hij in een hotel in As sen, belde naar huis en vernam van zijn vrouw, dat er nog altijd geen spoor van Jannie en haar dochtertje gevonden was. „Ik heb tegen Bert gezegd, dat hij vanavond bij mij mocht eten. Hij zit hier in de salon en rookt een sigaar. Je weet wel: zo'n zwarte. Ben je nu niet jaloers?" „Geweldig jaloers, liefste, omdat hij daar zit en ik niet." „Zo? Nou, hij gaat straks weer naar zijn eigen huis, begrijp je?" „Dan heb ik medelijden met hem. Mor genavond ben ik weer thuis, schat." „Fijn, jongen. Als je bijtijds er bent, zorg ik voor wat lekkers." „Houdt het maar op een uur of half zeven." „Ik verheug me, mannetje." „So do I, darling. In gedachten kus ik je-" „Ik bewaar de mijne voor morgenavond. Anders heb ik er tekort, snap je?" „O, jij kleine duvel Toen Frans ter Scheure de volgende avond tegen half zeven zijn woning betrad, kwam Ina hem in de hal tegemoet. Nadat ze elkaar gekust hadden, zei de vrouw: „Jannie heeft Bert geschreven." „HaEn?" vroeg hij verrast. „Ze wil scheiden." „Ga nouwaarom? Omdat ze af en toe een beetje ruzie hebben?" „Bert was vanmorgen even hier. Nadat hij de brief had ontvangen." „Heb je hem gelezen?" „Wat? Die brief? Allicht niet. Bert zei enkel: Ze heeft me geschreven, dat ze wil scheiden." „Vroeg je niet waarom ze wilde schei den?" „Hij mompelde zoiets als: het leeftijds verschil." Frans hing zijn jas aan de kapstok en met zijn arm om Ina heen liepen ze naar binnen. „Onzin, Ina, dat is geen motief. Dat wist ze vóór ze met hem trouwde." „Dat zei hij toch echt. Hij zit natuurlijk zwaar in de put. Kun je je dat voorstellen? Het lijkt wel, of die man in deze paar dagen jaren ouder is geworden. Maar ik heb zo het vermoeden, dat hij nog meer naar zijn dochtertje verlangt dan naar Jannie." „Waar bivakkeert ze ergens?" „Geen idee, Frans. Hij heeft er tenminste niets over gezegd." Hij keek zijn vrouw verbaasd aan, terwijl hij zijn pijp begon te stoppen. „Heb je *t hem dan niet gevraagd?" De vrouw haalde haar schouders op. „Dat durfde ik niet, hoor. AI zijn we altijd goede buren geweest, je kunt toch niet helemaal je in zijn trubbles met Jannie gaan mengen? Dat moet hij zelf maar zien op te lossen. Ik vind het verschrikkelijk beroerd voor hem en voor Jannie eveneens. Hoewelwat deze laatste betreft gek, he? Maar ik verbaasde me er helemaal niet over, toen Bert zaterdagmorgen in het dorp vertelde, dat ze er vandoor was. Net of ik instinctief al eens gedacht heb: ze gaat er nog es een keer tussen uit. Nu jaAls ze wil scheiden, zal ze toch wel een gegronde reden hebben om van hem weg te gaan. Want weet jij, of Bert ons alles vertelt?" „Natuurlijk niet. Je kunt wel gelijk heb ben. Dat van het leeftijdsverschil neem ik tenminste met een korreltje zout." „Er zou een andere man in het spel kunnen zijn," opperde Ina voorzichtig. Hij keek haar aan, rustig aan zijn pijp trekkend. „Zeg, je komt toch niet opnieuw weer met verdachtmakingen op de proppen he?" De vrouw begon te kleuren. „Doe niet zo gekik dacht op 't moment hele maal niet aan jou. Er zijn meer mannen in de wereld, meneer. Overigens, je ver beeldt je nog al wat, he?" Er klonk toch een vleugje jaloezie in haar stem. Frans besloot er niet verder op in |^e De voorzitter zegt dit zeer prettig te vinden. Het zal de beantwoording van de gestelde vragen ten goede komen. Het lid Uijl zegt vervolgens te hebben vernomen dat de heer De Mol zijn werk plaats aan de Veerweg te Kamperland kon verkopen om daarop een woning te bouwen, doch dat dit laatste niet mogelijk was, omdat men aan beide zijden van de woning 1 meter uit de erfafscheiding moest blijven en daardoor de woning te smal werd. Op verzoek van de voorzitter licht de heer Van Strien deze zaak nader toe, waar uit o.a. mag blijken dat naar aanleiding van dit geval de voorschriften behorende bij de bestemmingsplannen voor de be bouwde kommen zullen worden gewijzigd, zodat de bedoelde bouw dan wel mogelijk zal worden. De ontwerpvoorschriften zijn thans ter beoordeling ingezonden aan de sub-commissie gemeentelijke bestemmings plannen. Indien deze commissie akkoord gaat zullen de voorschriften ter inzage worden gelegd. Het lid Blok spreekt zijn ongenoegen uit over de late ontvangst, t.w. 6 dagen voor de datum van de raadsvergadering, van een zo omvangrijke agenda. De voorzitter zegt dat dit een uitzon dering is, doch dat i.v.m. bepaalde zaken, welke men toch nog voor 1 januari 1975 wilde afwerken, de verzending niet eerder mogelijk was. Tenslotte deelt het lid Blok mede dat, wanneer burgemeester en wethouders in de eerstvolgende raadsvergadering niet met een voorstel komen met betrekking tot de vraag van de P.v.d.A.-fractie in de eerste vergadering van de raad in nieuwe samen stelling omtrent de instelling van de door hun genoemde commissies van advies, de fractie zelf deze zaak aan de orde zal stellen en daartoe een voorstel zal doen. De voorzitter zegt dat burgemeester en wethouders in de eerstvolgende vergadering hun mening kenbaar zullen maken en dat dit geen zaak is die men laat liggen. Over deze aangelegenheid is contact gezocht met gemeenten van gelijke grootte. Tenslotte vraagt het lid Blok zich af waarom b.v. in de sportcommissie alle sportverenigingen vertegenwoordigd zijn. Men kan toch volstaan met een paar ver tegenwoordigers namens deze verenigingen. Hierna dankt de voorzitter de leden voor de prettige behandeling van de agenda punten, wenst allen een zalig uiteinde en een goed begin van het jaar 1975, leest het ambtsgebed en sluit de vergadering. BEVOLKINGSVERLOOP KORTGENE Het zielental van de gemeente Kortgene nam in het afgelopen jaar toe met 42. Op 31 december 1973 bedroeg het aantal ingezetenen 3261 (1625 mannen en 1636 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 34 (16 mannen en 18 vrou wen) en door vestiging met 203 (95 mannen en 108 vrouwen); het verminderde door overlijden met 38 (22 mannen en 16 vrou wen) en door vertrek met 157 (80 mannen en 77 vrouwen). Op 31 december 1974 bedroeg het in wonertal dus 3303 (1634 mannen en 1669 vrouwen). Er werden 27 huwelijken vol trokken, er werden 2 echtscheidingen in geschreven. WISSENKERKE Het zielental van de gemeente Wissen kerke nam in het afgelopen jaar toe met 6. Op 31 december 1973 bedroeg het aan tal ingezetenen 2957 (1511 mannen en 1446 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 35 (20 mannen en 15 vrouwen) en door vestiging met 138 (66 mannen en 72 vrouwen); het verminderde door overlijden met 32 (19 mannen en 13 vrouwen) en door vertrek met 135 (66 mannen en 69 vrouwen). Op 31 december 1974 bedroeg het in wonertal dus 2963 (1512 mannen en 1451 vrouwen). Er werden 20 huwelijken vol trokken, er werden 2 echtscheidingen in geschreven. gaan, doch antwoordde knikkend: „De mo gelijkheid, dat er inderdaad een ander bij betrokken is, kunnen we nooit helemaal wegvlakken. Ik kan er aan toevoegen, dat ze mogelijk met Rinske bij hem is inge trokken." Ze knikte. „Ook dat kan. Maar dan moet ze het toch wel bizonder geheim gehouden hebben." Frans trok aan zijn pijp, haar enigszins verwonderd aankijkend. „Waarom? Het kan immers wel iemand zijn, die niet eens zo ver hier vandaan woont. Weet jij, of ze zaterdagmorgen met de trein is vertrokken? Met een kind en twee koffers? Best moge lijk, dat ze de deur uitgegaan is, in een telefooncel heeft gebeld en dat hij haar en het kind daar heeft opgehaald. Zater dagsmorgens slaapt vrijwel iedereen tegen woordig uit, dus wie kan haar zo vroeg gezien hebben?" Wordt vervolgd. Dinsdagsmiddags gesloten.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 2