NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Raadsvergadering Wissenkerke Plouvier heeft DE schoenen Zeeland Magazine? No. 3638 Donderdag 9 januari 1975 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 14,— per jaar. Franco per post 22,50 per jaar. Advertenties 25 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. De voorzitter opent de vergadering, leest hierna het ambtsgebed, waarna de notulen van de vergadering van 25 november 1974 zonder hoofdelijke stemming onveranderd worden vastgesteld. Wethouder Scheele vraagt om de toe gezegde toezending van de motie omtrent de afsluiting van de Oosterschelde, opdat deze kan worden gehecht aan de notulen van de vergadering van 6 november 1974. De ingekomen stukken, in de toelichting op de agenda vermeld, worden vervolgens zonder hoofdelijke stemming voor kennis geving aangenomen. Hierna wordt in stemming gebracht het voorstel van burgemeester en wethouders om het lid J. C. Kouwer te benoemen als lid van de commissie midden- en klein bedrijf, welke benoeming noodzakelijk is geworden tengevolge van het bedanken als raadslid van de heer I. A. de Regt. De voorzitter verzoekt de leden Blok en Uijl als stembureau te willen fungeren. Bij de daarna gehouden stemming blijken 6 briefjes te zijn ingeleverd en te zijn uitgebracht op J. C. Kouwer 5 stemmen en op J. Dieleman 1 stem. Het lid Kouwer wordt benoemd verklaard en op de vraag van de voorzitter of hij deze benoeming wil aanvaarden, antwoordt hij bevestigend. In de vacature I. A. de Regt dient even eens een lid te worden benoemd in de subsidie-commissie. Burgemeester en wet houders stellen wederom voor het lid Kou wer als zodanig te benoemen. Ook bij de daarna gehouden stemming blijken 6 briefjes te zijn ingeleverd en te zijn uitgebracht op J. C. Kouwer 5 stem men en op J. Dieleman 1 stem. Ook deze benoeming wordt door het lid Kouwer aangenomen. De voorzitter dankt hierna de leden Blok en Uijl voor hun werkzaamheden. Na een korte toelichting door de voor zitter waarbij deze o.a. mededeelt dat het ontwerp van de Brandbeveiligingsverorde ning een uitvloeisel is van het bepaalde in het nieuwe artikel 174 bis van de ge meentewet en dat de minister van binnen landse zaken streeft naar uniformiteit op het gebied van de brandpreventie, wordt de ontwerp-brandbeveiligingsverordening met de daarbij behorende tabellen en de le wijziging van die verordening zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Eveneens zonder hoofdelijke stemming wordt vastgesteld een wijziging van de algemene politieverordening dezer gemeen te, welke wijziging noodzakelijk was omdat diverse bepalingen in deze verordening ten gevolge van de vaststelling van de brand beveiligingsverordening konden vervallen. Hierna wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen het voorstel van burge meester en wethouders tot vaststelling van de 2e wijziging van de uitkerings- en pen sioenverordening wethouders van Wissen kerke. De voorzitter deelt mede dat een nieuw model van de gemeentelijke kampeerver- ordening is verschenen, waarin tevens is geregeld het kamperen bij boerderijen. De ze verordening zal een tijdelijk karakter dragen in verband met de verwachte tot standkoming van de nieuwe algemene kam- peerwet, welke totstandkoming echter niet op korte termijn kan worden verwacht. Bent u reeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 13,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE van 23 december 1974 Op een vraag van het lid Blok deelt de voorzitter mede dat het kamperen bui ten de campings dit jaar op 2 plaatsen is voorgekomen en dat ook de laatste jaren schriftelijk toestemming is gegeven voor het kamperen door een groep padvinders buiten een camping voor ongeveer 2 weken. De nieuwe kampeerverordening wordt hierna zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. De voorzitter deelt mede dat op de ge plaatste advertenties in het Noord-Beve- lands Nieuws- en Advertentieblad en in de Provinciale Zeeuwse Courant diverse sollicitaties zijn binnengekomen, zowel voor de vacature voor het. beheer van het dorps huis te Wissenkerke, als voor dat te Kamperland. Op de vraag van het lid Blok of per 1 januari 1975 een vervanger aanwezig is voor mevr. Begthel te Wissenkerke, deelt de voorzitter mede dat mevr. Begthel niet langer dan 1 januari 1975 wenst te blijven. Tot aan de in diensttreding van een opvolger/opvolgster zal getracht worden in voorkomende gevallen de problemen in eigen beheer op te lossen. Mevr. Begthel is wel bereid gevonden b.v. bij begrafenissen de zaak te verzorgen. De heer v. d. Vreugde te Kamperland blijft aan tot 1 februari 1975, zodat daar geen moeilijkheden worden verwacht. De heer Uijl zegt gehoord te hebben dat op de oproep voor sollicitanten in het Noord-Bevelands Nieuws en Adverten tieblad één sollicitant voor Kamperland was aangemeld, doch dat daarna toch nog een oproep in de Provinciale Zeeuwse Courant was geplaatst. Nadat de voorzitter heeft gezegd, dat het als vrij normaal kan worden beschouwd dat men bij 1 sollicitatie nog wel eens verder wordt gekeken en het laatste niet inhoudt dat de sollicitant niet geschikt zou zijn en binnen afzienbare tijd een aanbeveling voor een benoeming voor beide dorpshuizen is te verwachten, wordt zonder hoofdelijke stemming besloten aan mevr. Begthel - Klap met ingang van 1 januari 1975 eervol ontslag te verlenen als be heerster van het dorpshuis te Wissenkerke zulks onder dankbetuiging voor de in die functie aan de gemeente bewezen diensten. Eveneens wordt zonder hoofdelijke stem ming en met ingang van 1 februari 1975 eervol ontslag verleend als beheerder van het dorpshuis te Kamperland aan de heer P. v. d. Vreugde onder dankbetuiging voor de in die functie aan de gemeente bewezen diensten. Door de gymnastiekvereniging „Volhar ding" wordt een renteloze lening gevraagd i.v.m. de aanschaf van een brug met onge lijke leggers en een evenwichtsbalk, te ge bruiken in het gymnastieklokaal te Kam perland. De totale kosten van aanschaf bedragen ƒ5.500,—. Het Koninklijk Neder lands Gymnastiekverbond heeft een subsidie toegezegd van 25°/o van de aanschaffings- kosten hetgeen een bedrag beloopt van 1.500,—. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier na besloten aan de gymnastiekvereniging „Volharding" een renteloze lening te ver strekken tot een toatal-bedrag van 4.000,—. Door de Streek-V.V.V. „Noord-Beveland" wordt verhoging van subsidie gevraagd in verband met de aanstelling van een nieuwe informatrice. Tot op heden werd deze taak door mevr. Jansen te Kortgene verricht tegen een minimale beloning. Mevr. Jansen heeft ech ter ontslag gevraagd en een nieuwe infor matrice zal een normale beloning verlangen. De voorzitter deelt mede dat er met de beide colleges van burgemeester en wet houders op Noord-Beveland een bespreking is geweest met het bestuur van de Streek- V.V.V. Naar aanleiding van deze bespreking is een nieuwe ontwerp-begroting ingediend voor 1975 waarbij de contributies zijn ongevoerd van 6.400,— naar 8.000, Voorts is een advies over deze aanvraag om subsidie-verhoging binnengekomen van de Provinciale Zeeuwse V.V.V. In vergelijking tot andere V.V.V.'s is het aan deze vereniging verleende subsidie niet hoog. Hoewel een verhoging van subsidie van 500,— naar 3550,— per jaar geen kleinigheid is, menen burgemeester en wethouders toch te moeten voorstellen tot deze verhoging te besluiten, in de hoop dat de gemeente Kortgene ook haar subsidie tot dat bedrag zal verhogen. Het lid Blok vraagt hoe het komt dat op Noord-Beveland slechts 1,50 per bed wordt gevraagd van de exploitanten, terwijl dat op andere plaatsen veel hoger is en zegt het een betreurenswaardig feit te vin den dat er nog steeds middenstanders zijn, die wel van de V.V.V. profiteren, doch van deze vereniging geen lid willen worden. Op verzoek van de voorzitter geeft de wnd. secretaris nog een toelichting op het verzoek, waarna het lid Kouwer zegt de subsidie aan de V.V.V. een goede zaak te vinden. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier na besloten met ingang van 1 januari 1975 de subsidie aan de Streek-V.V.V. „Noord- Beveland" te verhogen van 500,— naar 3550,— per jaar, zulks onder voorbehoud dat ook de gemeente Kortgene de subsidie tot dat bedrag verhoogt. De voorzitter deelt mede dat de kachel van het zwembad te Wissenkerke regel matig kapot is, hetgeen nogal eens kritiek vanuit de raad ontlokte en terecht. Thans wordt voorgesteld een nieuwe kachel aan te schaffen, welke tevens geschikt is voor de verwarming van het zwembad na de mogelijke uitbreiding met een diep bassin. Het lid Blok vraagt zich af waarom zon der meer wordt uitgegaan van het feit dat er een diep bassin komt. Wanneer voor de aanleg van het diepe bad geen subsidie wordt verleend kan het waarschijn lijk wel worden vergeten. Hij vraagt ook waarom geen prijsopgaaf is gevraagd voor het huidige formaat kachel, zodat een be tere vergelijking zou kunnen worden ver kregen. Wethouder Scheele deelt mede dat re paratie van de huidige kachel reeds een bedrag van 8.000,kost. Wat de uitbreiding van het zwembad betreft deelt de voorzitter mede dat een subsidie-toekenning nog niet is afgekomen, doch dat wel bericht is binnengekomen, dat het uitbreiden in het werkbestand is opgenomen. Hij zegt tevens voornemens te zijn binnenkort naar Den Bosch te gaan om nog eens de aandacht op deze zaak te vestigen. Het lid Blok zegt dat in de sportcom- missie een bedrag van 200.000,is ge noemd voor uitbreiding van het zwembad doch dat het thans wel weer duurder zal zijn, waarbij hij zich afvraagt of het dan toch wel doorgang moet vinden. De voorzitter antwoordt dat burgemeester en wethouders niet staan te trappelen om deze uitbreiding tot stand te brengen uit eigen middelen. We zijn dit niet van plan, doch alleen wanneer subsidie wordt ver leend zal de zaak worden aanhangig ge maakt. Nadat wethouder Scheele nog heeft me degedeeld dat het voorstel van burgemees ter en wethouders tot aanschaf van een grotere kachel mede een gevolg is van de toezegging dat de uitbreiding in het wer- kenbestand is opgenomen, wordt het voor stel van burgemeester en wethouders zon der hoofdelijke stemming aangenomeng. Nadat de voorzitter dit punt heeft toe gelicht en nog heeft medegedeeld dat na het verzenden van de agenda voor deze raad bericht is ingekomen van het minis terie dat het werk niet voor subsidie in aanmerking komt, wordt na ampele be spreking het voorstel van burgemeester en wethouders tot de riolering en demping van de sloot op de Schotsman-Ruiterplaat over te gaan, teruggenomen. Getracht zal worden alsnog subsidie voor de uitvoering van dit project te verkrijgen, waarna deze zaak opnieuw bij de raad aanhangig zal worden gemaakt. Na een uitvoerige toelichting over het bestemmingsplan recreatiecentrum „De Schotsman" door de voorzitter, waarbij deze o.a. schetst de achtergronden welke tot dit ontwerp-bestemmingsplan hebben ge leid, n.l. het basisplan voor het Veerse Meer en het bestemmingsplan voor het buiten gebied van deze gemeente, alsmede de lange aanlooptijd voor het vinden van een exploitant voor dit terrein, welke genoegen neemt met grote aanloopverliezen, zegt hij dat dit plan moet worden gezien als een sluitstuk voor een totaal-pakket aan voor zieningen rond het Veerse Meer. Voorts zegt hij dat het bestemmingsplan od de gebruikelijke wijze ter inzage heeft gelegen en dat 4 bezwaarschriften zijn bin nengekomen, t.w. van: de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging, afd. Zeeland; de Stichting Zeeuws Coördinatie orgaan voor natuur-, landschaps- en milieu bescherming, de heer Mark Faasse te Kam perland en de consulent Natuurbehoud in Zeeland, welke laatste deze morgen heeft medegedeeld zijn ingediende bezwaren te gen de plaats van het terrein voor sta caravans en de bestemming tot zomerhuis jesterrein in te trekken. Dit laatste is een gevolg van een op 17 december j.l. belegde hoorzitting waarbij helaas 2 bezwaarden niet konden aanwezig zijn. Het lid Kouwer vraagt of er prijzen bekend zijn voor staanplaatsen aangezien hem prijzen ter ore zijn gekomen welke hoger zouden zijn dan die van de commer ciële campings. De voorzitter deelt mede dat geen prij zen bekend zijn, doch acht het onwaar schijnlijk dat deze hoger zouden zijn, gezien de doelstellingen van de toekomstige ex ploitanten, t.w. de Stichting Recreatiecentra van de Ned. Herv. Kerk en de Stichting Vakantieverblijven van het N.V.V. Het lid Kouwer zegt hierna woordelijk het volgende: Na uw uiteenzetting en na het bestu deren van de ingezonden bezwaarschriften vind ik, dat beslist niet alle bezwaren die in de bezwaarschriften naar voren kwamen, zijn weerlegd, integendeel! Na vandaag nog maals de Schotsman te hebben bekeken, ben ik tot de volgende conclusie gekomen: In uw schrijven stelt u, dat d.m.v. dit uit te voeren plan, een bredere laag van de bevolking de kans zou krijgen zich te ontspannen. Voorzitter, een prachtige vol zin, die alleen niet waar gemaakt kan worden. Ik geloof dat het tegendeel waar is. Geen enkele instelling, dus ook de stichting vakantieverblijven van het N.V.V. en dé Herv. Kerk niet, gaan aan het Veerse Meer voor Sinterklaas spelen. Ook al wil men zeer eenvoudige zomerhuisjes bouwen, dan zullen de prijzen toch nog hoog liggen. De staanplaatsen voor caravans zullen waarschijnlijk nog hoger zijn dan in de bestaande campings in onze gemeente. Waar moet ik dan het sociale zoeken? Misschien zult u zeggen: „Het sociale zit hem in het feit dat meer mensen van de gezonde lucht kunnen genieten." Ak koord, maar dan is er toch wel een veel betere oplossing mogelijk. Bovendien geloof ik dat de middenstand in onze gemeente niet zit te springen om een verzorgingscentrum vlak bij het bun galowterrein en het Veerse Meer. Men kan het dan bedrijfstechnisch wel vlak aan de oever van het Veerse Meer plannen, maar als dat ten koste gaat van eigen inwoners, dan vind ik dat niet sociaal. Meneer de voorzitter, alleen maar zeggen wat niet moet gebeuren is een koud kunst je en ik geloof dat door een dergelijke negatieve opstelling onze gemeente niet ge baat zou zijn, daarom een andere oplossing, die volgens mij, veel socialer is. Laat dat prachtige stuk natuur met rust. We hebben er nu al een snelweg doorheen gelegd, helaas. Laten we nou verstandig worden. Als we gaan optellen hoeveel re creanten al in onze gemeente zijn, die hier naar toekomen voor hun rust, hun ont spanning, moeten we er dan in 1 hap persé nog 2500 op 38 ha bijpoten? Men heeft, dacht ik gepland dat er zo'n 10.000 personen aan de oevers bij de Schotsman en omgeving zich kunnen ont spannen. Iedereen die wel eens aan het Veerse Meer komt, die weet dat het een pracht stuk natuur is waar onze eigen mensen ook graag naar toe gaan en gelijk hebben ze. Maar als we als gemeente aan dit plan meewerkefi, dan zal er binnen enkele jaren onvoldoende plaats zijn voor ons en onze kinderen. Laten we geen landschappelijke vergissing maken, gun de vogels daar hun broedgebied en laat de flora daar gedijen. „Als onze natuurterreinen worden omgezet in recrea tiecentra, waar moet dan tenslotte de eigen bevolking van de provincie heen om te recreëren?" schrijft de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging en ge lijk hebben ze. Als er behoefte aan is, laten de bestaande campings dan uitbreiden, als er zomerwo- Vervolg pagina 2. Kruiswoordpuzzel no. 408 Horizontaal: 2. vieze lucht - 7. deel van een boom - 9. sprookjesfiguur - 10. grote menigte - 12. voldoende gekookt - 13. vogel - 14. gewicht - 16. mak - 17. lyrisch gedicht - 18. klopje - 19. water in Brabant 20. aartsbisschop (afk.) - 22. Engels lid woord - 24. op de wijze van - 25. wind richting (afk.) - 28. knaagdier - 31. nede righeid - 34. deel van de bijbel (afk.) 35. bijwoord - 36. oxyderen - 41. be schadigingen - 45. bijwoord - 46. voor zetsel - 47. kloostervoogd - 48. titel (afk.) 49. langspeelplaat (afk.) - 50. mandje - 52. in orde - 54. lopend touw - 56. noodsein (afk.) - 57. aanspreektitel - 58. hulpmiddel bij het kijken - 60. hennepbraak - 61. ontkenning - 63. verharde huid - 64. rivier in Frankrijk. Verticaal: 1. fijn weefsel - 3. Aziaat - 4. reeds - 5. onbep. voornaamwoord - 6. vlaktemaat - 7. veelkleurig - 8. deel van een etmaal - 10. Spaanse titel - 11. tijdelijk gebruik - 15. land in Azië - 17. deel van de V.S. - 19. Engels bier - 21. een zekere 23. boom - 24. administratie-troepen (afk.) 26. pers. vnw. - 27. godin - 29. transport onderneming (afk.) - 30. sluis - 32. snij- werktuig - 33. een zekere - 37. rivier in Duitsland - 38. tot en met (afk.) - 39. water in Utrecht - 40. bijwoord - 41. kogelmaat - 42. vlug - 43. meisjesnaam 44. lekkernij - 47. putemmer - 51. vrucht 53. aanw. vnw. - 55. vragend vnw. - 57. bevel - 59. waterdoorlatend - 62. water in Friesland. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 407 Horizontaal: 1. minimum - 7. astraal - 13. ode - 14. etalage - 16. die - 17. noest 19. lor - 20. eerst - 22. da - 23. baron 25. le - 26. ale - 28. dar - 29. nuf - 31. Spa - 33. ia - 34. balie - 35. rob - 37. on 38. Namen - 40. akkoord - 42. tol - 44. tat - 45. asperge - 48. gesar - 50. at 51. gei - 52. radar - 54. ao - 55. NEC 57. lev - 59. aal - 60. ole - 61. lb - 63. fruit - 65. rk - 66. opera - 69. Erm - 70. vaart - 72. eea - 73. toename - 76. pui 77. nergens - 78. nanking. Verticaal: 1. mondain - 2. ido - 3. Neede 4. met - 5. ut - 6. malaria - 7. Aaron 8. sg - 9. TEE - 10. adres - 11. ais - 12. Letland - 15. lor - 18. sa - 21. el - 23. bal 24. nurks - 27. laatste - 28. dan - 30. fok 32. portaal - 34. beleg - 36. boter - 39. mop - 41. OAS - 43. ogief - 45. aandoen 46. rel - 47. kaaiman - 48. gal - 49. roestig - 53. dat - 56. clear - 58. vrees 60. okapi - 62. br - 64. urn - 65. ra 67. pee - 68. Ate - 70. ven - 71. run 74. on - 75. ma. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1975 | | pagina 1