NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 0 Het wederzijdse wantrouwen f§ L Plonvier heeft DE schoenen f uw N verzekeringen zijn ons écht een zorg. Zeeland Magazine? Rabobank 63 Ne. 3630 Donderdag 7 november 1974 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs ƒ6.— per half jaar. Franco per post ƒ22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm. excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Nee, dat kon je niet doen, want dat werd oorlog. Jannie was net het type om je in de haren te vliegen en haar zorg vuldig gemanicuurde nageltjes over je ge zicht te halen. Toch zou ze het smoelwerk van Bert wel eens willen zien, als ze zo met dat decente kledingstukje in haar hand naar binnen liep. Zou hij terstond begrijpen, wat dit betekende? Allicht, hij is beslist niet achterlijk. Dus dit was onmogelijk. Dat zou op z'n minst het einde van de burenvriendschap betekenen. En wat had je aan ongenoegen? Zonder elkaar te groe ten naast elkaar verder leven? Dat hield geen mens op de duur uit. Eigenlijk moest ze gewoon doorgaan met ademhalen. Net doen, of er niets aan de hand is, niets gebeurd. Dat wekte de minste achterdocht. Jannie zal vandaag of morgen haar beha wel missen en dan gaat ze zitten piekeren: waar kan dat ding gebleven zijn. Tot ze zich herinnert wat ze gedaan heeft vmet Frans in de Mercedes Ja, wat voor de donder hebben ze met elkaar gedaan in die grote wagen? Waar je de zittingen zo kan neerlaten, dat je languit kunt liggen. Met z'n tweeën. Als ze toch met hemIna liep rood aan bij de gedachte alleen. Dan ben ik in staat haar te vermoorden! Die morgen stapte ze in haar eigen wa gen om enkele boodschappen te doen. Terwijl ze voor een stoplicht in een lange file zat, stak ze een sigaret op en rookte. Langzaam trok ze een eindje op, toen het licht groen werd, maar kort daarna was het opnieuw rood. Opnieuw dacht ze aan de beha, waardoor ze heftig aan haar sigaret trok. Automatisch opende ze de asbak en tipte haar sigaret af. Met haar vingers voelde ze iets en keek. Een peuk sigaar lag er in. O ja, Frans had hem de vorige dag mee gehad. Maar wacht eens even: Frans rookt doorgaans enkel pijp. Een heel enkele keer een kleine sigaar. En dit is zeker een grote geweest; van het soort, dat Bert rookt. Bert! Verdoriehoe kan dat nou? Het was zeker weken geleden, dat ze Bert een keer meegenomen had naar de stad. Maar sindsdien had ze de asbak zeker wel tien keer geleegd. Eergisteren nog. Gisteren had Frans de wagen mee gehad Een luid getoeter achter zich bracht haar tot de werkelijkheid terug. Ze gaf een dot gas en wist precies nog onder het oranje licht door te komen, niet ziende de misprijzende blik van de politieman, die in de nabijheid van de stoplichten een oogje in het zeil hield. Terug in het dorp inspecteerde ze de wagen verder. In de asbak lagen twee witte lucifers. Hoe kan dat? Bert heeft een kleine doos met rode lucifers en steekt een enkele maal zijn pijp aan met de aan- Bent u reeds geabonneerd op een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4-kleurcn omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10.per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan; POSTBUS 1, WISSENKERKE door Gré de Boer steker, die ze hem laatst op z'n verjaardag heeft gegeven. Zou hij gisteren Bert mee genomen hebben? Ergens vandaan? Of er gens heen? Maar hij heeft er niets van gezegd. Ze stond beteuterd te kijken en snapte er steeds minder van. Plotseling zag ze het kledingstuk, half onder de zitting van de voorste bank. Langzaam nam ze het op en bekeek het. Het is een slipje! De aanblik gaf haar een schok. Zou hij dan toch? Zou hij gis teravond, voor ze thuis was, nog met Jan nie op sjouw geweest zijn? Maar de Volks wagen stond al in de garage, toen ze thuiskwam. Hoewelhoe laat was hij terug in het dorp? Ze bekeek het kledingstuk nog wat aan dachtiger. Toen uitte ze een kreet van verrassing: het is de mijne! Ik weet het zeker: 't is van mij! Ik heb maar één lichtblauweOfzijn er meer zo? Ze rende het huis binnen, de trap op naar haar kamer en opende de kast, waarin ze al haar lingerie had liggen. Zenuw achtig zocht ze tussen de stapels kjeding. Ik heb maar één lichtblauwe, wist ze. Beslist maar ééntje. Als er niet in de kast een gelijke ligt, is dit de mijne. Die ik nu aan heb, is wit. Maar in de kast ligt hij niet, dus deze is van mij. Zou Frans het ding ook gezien hebben? Dat kan haast niet missen. En wat heeft hij ervan gedacht? Hoofdstuk 7. Frans zoekt ergens troost. Vrijdagsavonds is Frans ter Scheure laat thuis. Voor zijn doen zelfs heel laat. Ina heeft tot tien uur op hem zitten wachten, maar heeft toen de tafel afgeruimd en een hartig hapje op de keukentafel klaargezet. Op het gascomfoor staat koffie, met een fles melk ernaast. Als hij zin heeft, kan-ie nog wat eten en drinken, als hij thuis komt. Ik ben het zat: ik ga naar bed. Waar kan dat jong uithangen? Meestal belt hij, als hij later komt, maar hij heeft helemaal geen bericht gegeven. Gatsie, hij kan wel een ongeluk gekregen hebben... laat ik er alsjeblieft niet aan denken. Frans ter Scheure heeft die vrijdag goede zaken gedaan. Aan een ziekenhuis in Maas tricht heeft hij een geheel nieuw instru mentarium verkocht. Wat ze nodig hebben voor de uitbreiding, de nieuwe vleugel, die nagenoeg gereed is. Hij heeft ditmaal een bizonder goede week. Alles bij elkaar een dikke tweeduizend gulden verdiend. De baas kan tevreden zijn. Bovendien is hern nog een extraatje in het verschiet' gesteld. Het leven is niet zo slecht op deze manier. Evenwelvrijdagsmiddags, op de te rugreis, denkt hij opnieuw aan hetgeen hij de vorige dag in de Volkswagen van Ina gevonden heeft. Ina en Berthet is gewoon ondenkbaar. Volgende week zijn Ina en ik vier jaar getrouwd. Kan een vrouw binnen vier jaar al genoeg hebben van haar man? Bestaat zoiets? Zelf is hij minstens nog even dol op Ina als op de dag van hun huwelijk. Aan de ene kant verlangt hij weer od een verschrik kelijke manier naar zijn vrouw. Met het prettige vooruitzicht, dat hij het hele weekeinde thuis kan zijn. Morgenochtend even naar de baas, het weekrapport bren gen en een babbeltje maken. Kwestie van hooguit een uurtje, dan kan hij weer naar huis rijden. Daar de wagen wassen, een douche nemen en zich verkleden. Met het vooruitzicht op een heerlijk weekeind met Ina. Anderszijds knaagt het wantrouwen. Ze was die avond, toen hij onverwacht thuis kwam, aanvankelijk ook zo eigenaardig. Alles bij elkaar combinerend, wel iets om over na te denken. Want Ina zal intussen haar blauwe slipje wel gemist hebben. Hoe reageert een vrouw, die een slippertje heeft gemaakt en niet alle bewijzen ver nietigde? Ongetwijfeld zal ze geschrokken zijn, toen ze ontdekte, wat ze vergeten had uit de wagen te halen. Anders niets voor Ina, die altijd zo akelig precies is. Op de kaartavond had hij het pas tegen Ina gezegd, dat hij haar VW zou nemen, omdat de Mercedes een grote beurt moest hebben. Dat gebeurde wel vaker, hoewel hij het doorgaans ruimschoots van te voren vertelde. Ditmaal zei hij het 's avonds pas vóór zijn vertrek. Hoe laat was het toen? Zo ongeveer half elf. Nadat Jannie en Bert naar hun eigen huis waren vertrokken, gingen Ina en hij vrijwel meteen naar bo ven. Doorgaans ruimde ze alles nog op, maar ditmaal hadden ze de afwas samen naar de keuken gebracht en hij had de flessen, die nog niet leeg waren, wegge borgen in de huisbar. Vrijwel meteen daar na gingen ze naar hun slaapkamer. Als je het zo beschouwt, had Ina in feite geen enkele gelegenheid meer de spullen uit de VW te halen. En hoe was ze de volgende morgen? Ina was toch eerder uit bed ge stapt? Ja, zoals gewoonlijk, want toen hij aangekleed en wel beneden kwam, stond het ontbijt al gereed. Zelf zat ze in haar kimono een sigaret te roken. Voor haar zou het een kleine moeite geweest zijn even naar de garage te lopen en de spul len uit de VW te halen. Zou ze er niet aan gedacht hebben? Maar wie vergeet nu zoiets? Nu was hij twee dagen weg geweest. In die twee dagen zal ze wel een keer met de auto het dorp in gegaan zijn om boodschappen te doen. Zeker vandaag, op vrijdag. Dat deed ze doorgaans omdat ze er een hekel aan had zaterdags nog te moeten winkelen. Dan moet ze toch wel haast ontdekt hebben, wat er in de wagen ligt? Ze heeft immers de gewoonte om te pas en te onpas-het asbakje te ledigen? Dan ziet ze de peuk en de twee witte lucifers. Dat kan gewoon niet missen. Met als gevolg, dat ze kan begrijpen: Frans heeft alles in de wagen gezien. Terwijl de persoon in kwestie op de autobaan voortraast met een snelheid van om en nabij de 150 kilometer, komt hij er niet uit. Halverwege Utrecht is een weg restaurant. Zijn keel is droog en hij heeft ook trek. Natuurlijk kan hij nu in één ruk doorrijden naar huis. Dat is misschien een kwestie van anderhalf uur. Maar op eens heeft hij er geen zin meer in. Daarom remt hij af en steekt de richtingwijzer uit. Enkele minuten later zit hij in het weg restaurant en bestudeert de spijskaart, want nu wil hij meteen maar eten. De dienster kent hem, want Frans komt hier al jaren. Ze is een goed geproportioneerde blonde vrouw van een jaar of vijf en twin tig. Doorgaans maakt Frans een grapje met haar, doch ditmaal is hij wat afwezig en vrij kort van stof. „Hallo!" begroet de blonde hem. „Bent u niet wat laat of verbeeld ik het me?" Ze staat met het servet in de hand bij de tafel en monstert hem. Hij is ontegen zeggelijk een van de knapste, vaste klanten en altijd vriendelijk. Bovendien geeft hij overtip, hoewel dat niet bepaald een rol speelt in de sympathie welke ze voor hem voelt. (Wordt vervolgd). onze speciale gSB verzekerfngs- adviseur die er alles van weet En u graag adviseert over uw lopende en nieuw te sluiten verzekeringen. Een'zekere'service van uw Rabobank. Wissenkerke en Colijnsplaat k Telefoon van onze verzekerings- a x. adviseur 01108-577 f HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 2 november 1974 hield de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging in de Oosterschelde nabij Colijnsplaat haar 7e competitiewedstrijd waarvoor 57 deel nemers werden ingeschreven. Gezien de vrij goede vangsten van plat vis vanaf de wal in de laatste weken was het wat de vangsten betreft beslist geen overvlieger. Wat de oorzaak daarvan was weten wij niet, doch wat wij wel weten was dat het aan de weersomstan digheden niet gelegen heeft. Wanneer wij terug zien wat wij de laatste weken heb ben meegemaakt met het wel uitzonderlijk slechte weer, dan troffen wij het deze middag wel bijzonder goed. Bijna de gehele middag scheen de zon en er zal wel nie mand bij geweest zijn, die over het weer geklaagd heeft. Na afloop bleek dat er 76 bovenmaatse en 72 ondermaatse vissen gevangen waren. Bij de ondermaatse vissen viel het ditmaal op, dat er een groot aantal bij waren, die maar net onder de maat waren. Al met al werden er in totaal 13.940 wed- strijdpunten bijeen gevist. Er waren ditmaal nog 15 pechvogels, die niets gevangen hadden. In café „Ju liana" te Colijnsplaat werden tenslotte de prijzen uitgereikt. De voorzitter P. v. d. Vreugde reikte de prijzen uit. Flij bedankte de deelnemers voor hun opkomst en deelname aan deze wedstrijd, waarvan hij wel een iets beter resultaat had verwacht. Verder deelde hij nog mede dat de trekking van de verloting die oorspronkelijk op 20 december 1974 was bepaald, wegens onvoorziene omstan digheden niet kon doorgaan en nu gehouden zal. worden op 17 januari 1975. De prijswinnaars waren: 1. L. J. Filius, Colijnsplaat 1045 pnt. 2. P. Coppoolse, Goes 975 pnt. 3. C. P. v. d. Moere, Colijnsplaat 930 pnt. 4. P. M. Kastelein, Geersdijk 850 pnt. 5. C. de Kam, Kamperland 840 pnt. 6. P. v. d. Moere, Kamperland 770 pnt. 7. J. Nijsse, Kortgene 745 pnt. 8. Ph. Leendertse, Kamperland 625 pnt. 9. G. Back, Middelburg 500 pnt. 10. J. Huige, Colijnsplaat 495 pnt. 11. P. Versluis, Colijnsplaat 485 pnt. 12. A. v. d. Heijde, Colijnsplaat 480 pnt. 13. W. Riemens, Geersdijk 460 pnt. 14. J. Clement, Colijnsplaat 425 pnt. 15. Chr. Bouterse, Colijnsplaat 420 pnt. De laatste competitiewedstrijd zal ge houden worden op zaterdag 16 november 1974 te Colijnsplaat op dezelfde plaats. Inschrijven in café „Juliana" vanaf 13.00 uur. Aanvang wedstrijd van 14.00 tot 16.30 uur. BURGERLIJKE STAND WISSENKERKE Geboren: 4 okt. 1974: Willem Adriaan, z. v. A. W. Geelhoed en M. T. Geelhoed; 10 okt. 1974: Eduard Marinus, z. v. N. van der Maas en M. G. W. Leendertse. Ondertrouwd: 26 okt. 1974: Glas, Simon Petrus, oud 23 jaar, wonende te Den Helder en Bustraan, Dina Pieternella, oud 19 jaar, wonende te Wissenkerke. Overleden: 23 okt. 1974: Finsterwalder, Martha Marie, oud 76 jaar, echtgenote van F. Alexij, wonende te Wissenkerke. Kruiswoordpuzzel no. 400 Horizontaal: 1. vrouwelijk beroep - 6. omwenteling - 11. klaar - 12. Iïal. herberg 14. voorzetsel - 15. oud-IJslandse literatuur 17. rivier in Nederland - 20. slingerplant 22. plaats in Frankrijk - 23. jongensnaam 25. kunstmens - 27. heilwens - 29. deel v. Azië - 31. rivier (Sp.) - 32. uitruster v. sche pen - 33. gadolinium (afk.) - 34. laadruimte v. e. schip - 36. deel v. e. trap - 38. deel van een Franse ontkenning - 39. herkauwer 40. Fr. lidwoord - 41. meisjesnaam - 42. nabericht (Lat. afk.) - 43. goud (Fr.) - 44. meisjesnaam - 46. officieel stuk - 48. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 50. afbeel ding - 52. jong dier - 54. deel van het been 56. soort vleesgerecht - 57. inwendig orgaan 59. romp - 60. nobele - 62. deel van de vinger - 64. verstand - 66. erkentelijkheid 67. vervoerbedrijf (afk.) - 69. overeenkomst, harmonie - 72. jongensnaam - 73. denderde 74. dappere. Verticaal: 1. deel van de week - 2. voeg woord - 3. reinigingsmiddel - 4. voormalig Russisch heerser - 5. Fr. voegwoord - 6. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.) 7. deel van een ei - 8. kleurloos - 9. geheel de uwe (Lat. afk.) - 10. hetzelfde 13. getij - 15. geestdrift - 16. vreemde munt 18. wandeldreef - 19. verdriet - 21. richt snoer - 22. takje - 24. landje in Europa 26. titel (afk.) - 28. raam - 30. halfbloed 32. interest - 35. Europeaan - 37. recht stuk vaarwater - 43. rebellie - 44. ver wonding - 45. onbep. hoofdtelwoord - 46. het zij zo - 47. het veredelen van vrucht bomen - 49. benevens - 51. gast - 53. tandarm zoogdier - 55. maalstroom - 57. vloerbedekking - 58. communicatiemiddel 61. rivier in Duitsland - 63. wederhelft 65. Noord-Holland (afk.) - 68. N.V. (Fr.) 70. deel van een Fr. ontkenning - 71. titel (afk.) - 72. N.V. (Duits). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 399 Horizontaal: 1. ja - 2. neg - 5. arm - 8. uw - 10. la - 11. onderdeel - 14. eg - 16. eppe - 18. eleve - 19. onze - 21. olie 23. Eli - 24. stee - 25. Ina - 26. moe 27. Eva - 2S. vla - 30. aks - 32. Nes 34. roe - 36. nota - 40. klam - 42. post koets - 43. rete - 45. esse - 48. ala 50. als - 52. all - 53. laf - 55. lam - 56. ter - 57. oom - 59. Belg - 61. per - 63. trom - 65. iele - 66. Genua - 68. ambt 70. ne - 71. overzicht - 74. eu - 75. Ik 76. oke - 77. she - 78. nr. Verticaal: 1. japon - 2. nn - 3. Ede - 4. Geleen - 5. advies - 6. ree - 7. me - 9. wezel - 10. Ie - 11. oei - 12. rel - 13. lot 15. ge - 17. plaat - 20. nevel - 22. Ems 24. sar - 25. Inn - 29. alm - 31. kapel 33. enkel - 35. oksel - 37. ore - 38. Est 39. net - 41. aas - 43. rol - 44. tafel 46. sloom - 47. Eem - 49. alg - 50. ampere 51. struis - 52. art - 54. abeel - 58. omber 60. Leo - 62. enz - 64. rat - 65. in - 66. gek - 67. ach - 69. tu - 72. vo - 73. he. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1