NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Het wederzijdse wantrouwen Plouvier heeft DE schoenen verzekeringen zijn ons écht een zorg. Rabobank G3 No. 3625 Donderdag 3 oktober 1974 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs ƒ6.— per half jaar. Franco per post 22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Hij had geknipoogd. „Dat kapitaal heb ik, Ina. Sinds ik werk, heb ik gespaard. En als de prijs tegenvalt ik heb een bedrag in m'n hoofd kan ik altijd nog een kleine hypotheek erbij nemen. We krij gen bovendien een rijkspremie. Dat scheelt ook, moet je maar denken." Ze had hem vurig gekust en hem in 't oor gefluisterd: „Ik kom ook niet met lege handen, lieverd. Op de bank heb ik een behoorlijk bedrag staan. Samen zullen we het wel klaren. Goed, ik wil wel. We gaan van de week kijken." „En bij jou thuis, Ina? Wat zal je vader ervan zeggen?" „Ik druk vader morgen met z'n neus op de feiten," zei ze met vaste stem. „En als hij moeilijkheden maaktr, dan maar zonder zijn zegen. Hij zal geen tweede keer meer tussen ons kunnen komen, jongen, daarvoor houd ik nu te veel van je. Ik wil jou en niets zal me meer kunnen weerhouden." Maar nu, in de grote kamer, terwijl zij bij het raam zat en Joop Walsoorden met grote passen door het vertrek baande, be greep ze wel, dat het een harde strijd zou worden. Ze kende haar vader en hij was niet iemand, die spoedig zou toegeven. In tegendeel. Ditmaal zou het hard tegen hard gaan. „Ik heb indertijd, op uw advies het uit gemaakt met Frans," begon ze op rustige toon haar verdediging. „En naderhand leer de ik Bob kennen. Hoewel u het niet met zoveel woorden hebt gezegd, had u er geen enkel bezwaar tegen, dat Bob en ik met elkaar omgingen. Integendeel. Ik kon niet loskomen van de gedachte dat u hem al min of meer als uw aanstaande schoonzoon zag. Een floormanager bij een autofabriek is een belangrijk persoon. Enfin, u weet nu, wat voor soort die meneer Young was. Al verbeeld ik me niets, toch acht ik mezelf te goed voor mannen als van het slag Young. Na lange tijd ontmoette ik Frans weer. We dronken samen thee en kwamen opnieuw naar elkaar toe. En nu kunt u te keer gaan en uw stokpaardje berijden door opnieuw aan te voeren, dat het nest niet deugt, waaruit hij volgens u gekropen is een rot-uitdrukking, maar alla Frans is in ieder geval een heer. Hij heeft bij mij nog nooit iets gedaan, waarover ik mijn wenkbrauwen moest optrekken en dat zal hij ook nooit doen, begrijpt u? Frans is precies de tegenvoeter van Bob Young. En fin, laten we een lang verhaal maar kort houden: Frans en ik houden genoeg van elkaar om te trouwen. We zijn het van plan. Binnen enkele maanden." Joop Walsoorden keek stomverbaasd zijn dochter aan. „Gaat dat tegenwoordig zo? Heeft je vader misschien ook nog wat te zeggen?" „Papa, ik ben nu bijna drie en twintig. Een klein jaar geleden heb ik, op uw advies het uit gemaakt. Maar ik heb nu begrepen. Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. K&i geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen veeman van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. WISSENKERKE door Gré de Boer dat ik toen al van Frans hield. Mag ik alsjeblieft mijn toekomstige echtgenoot zelf uitzoeken? We leven niet meer in de negen tiende eeuw, maar in de twintigste." De man wond zich op. „En ik verbied het je, begrepen? Te denken, dat de zoon van diedie wijvedief mijn schoonzoon zal wordenHet gebeurt niet, versta je?" Ina bleef uiterst kalm. Gek, dacht ze, ik ben helemaal niet onder de indruk van zijn getier. Nog minder bang. Wat kan mij het schelen, of hij lelijk doet? Frans en ik trouwen toch, al zou hij mij de deur uit gooien. Doch ze antwoordde enkel op kalme toon: „Waarom gaat u altijd zo schreeuwen? Waar is dat goed voor? Dat doe ik toch ook niet? Mij dunkt, dat ik misschien meer reden heb om te schreeuwen over uw halstarrigheid. Wat Frans' vader in het verleden gedaan heeft, is zijn zaak. Ik trouw niet met Willem ter Scheure se nior, maar met Frans ter Scheure, de junior. Overigens, meneer Ter Scheure heeft zijn straf gehad en is nu een oppassend zaken man." „Het mankeert er nog maar aan, dat je bij hem thuis bent geweest," scandeerde de man, haar laatdunkend aankijkend. Ina knikte. „Inderdaad ben ik daar een avond in huis geweest. Samen met Frans, dat ligt voor de hand. Meneer Ter Scheure was zeer korrekt. En nu wil Frans graag hierheen komen om nader kennis te maken en om te vertellen, dat we willen trouwen." Joop Walsoorden schudde energiek zijn hoofd. „Hij komt hier niet over de vloer. Ennezet dat huwelijk maar uit je hoofd. Ik zal me er met hand en tand tegen verzetten. TrouwenHij snoof verontwaardigd. „En waar wil het toekom stige echtpaar Ter Scheure gaan wonen? Hoe denken jullie aan een huis te komen? Of gaan jullie inwonen in de sigarenwinkel? Dat kan dan daar een leuke boel worden, in aanmerking nemende de antecedenten van die „meneer" ter Scheure!" Er begon een eind te komen aan het geduld van zijn dochter. Ze liep rood aan, toen ze antwoordde: „Papa, gaat u niet insinueren, he? Want dat houdt tevens een belediging in voor je dochter en ik dacht, dat u me beter kende. Maakt u zich in dit opzicht alstublieft geen zorgen. En we gaan ook niet in de stad wonen. In Hoogerveld bouwen ze momenteel mooie huizen, met garage, centrale verwarming, geheel vrij staand en met een mooie stukje tuin. Van de week zoeken we een der in aanbouw zijnde huizen uit. We zijn al een keer wezen kijken. Er is in Hoogerveld bovendien vrije vestiging. Dus Joop Walsoorden schoot in een lach. „Een eigen huis! En waar willen jullie dat van financieren? Zo'n huis kost zeker tachtig tot negentig mille, als het niet meer is. Als je maar weet, dat jullie van mij geen cent krijgt. Maar dan ook geen cent!" Hoewel ze nu inwendig woedend was, glimlachte ze enkel en antwoordde op wrange toon: „Dank je wel, geliefde vader. Dat zal ik dan goed onthouden. Maak je je overigens hierover maar geen zorgen: Frans bezit voldoende geld van zichzelf om zo'n huis te kopen. En anders, als het nodig is, spring ik bij. Toevallig heb ik ook nog wel wat op m'n bankrekening staan." Walsoorden probeerde het over een an dere boeg te gooien. „Kind, luister nu eens naar een oudere man, die het goed met je meent. Die Frans mag dan in jouw ogen een flinke vent zijn, je verliest uit het oog, dat hij een zoon is van zijn vader en hij krijgt altijd wel een of meer karaktertrekken mee van hem. Ik ben een man, dus ik weet het, dat een man zich vóór het huwelijk altijd mooi voordoet. Realiseer je, dat je aan hem vastzit, als je eenmaal met hem getrouwd bent. Dan moet je ook zijn pro blemen delen. Het feit, dat hij een zoon is van die Willem ter Scheure, de wijven- dief, de corrupte ambtenaar, zal altijd een stempel op hem drukken. Heel wat mensen mijden hem om dit feit. Ze zullen jou, als zijn vrouw, dan ook mijden. Je raakt ge- isoleerd in een klein, bekrompen kringetje. Voor Frans betekent dit niet zoveel, omdat hij toch hele dagen op reis is en ver buiten onze stad weten ze niets meer van de escapades van zijn vader of zijn het al lang vergeten. Maar hier en in de wijde omgeving weten nog heel wat mensen het. Jij zult dat ervaren, als je in je eentje in dat dorp woont. Houd goed voor ogen, dat de mensen altijd de rottigheid onthouden en de deug den het eerst vergeten. Goede eigenschappen kun je niet over roddelen, maar wel over een misstap, al heeft die jaren geleden plaats gehad. Als je daar eenmaal woont en men weet, dat jij getrouwd bent metnu jaFrans ter Scheure, dan zullen de meeste mensen je negeren en geen kontakt met je willen hebben: wellicht je naaste buren. Geloof me, kind, je gaat je ongeluk tegemoet met die Frans!" Het was geen nieuws, wat haar vader naar voren bracht. Ze had er zelf al terdege over nagedacht. Daarom zei ze: „Al die risico's heb ik al lang ingecalculeerd, papa, maar ik houd van Frans en mijn liefde voor hem is groot genoeg om deze weer standen te accepteren, als dat nodig mocht zijn. Overigens, wat kan mij het oordeel van de mensen schelen? Afgezien nog van het feit, dat het al ruim zestien jaar ge leden is, dat schandaal, trouw ik met Frans. Hij kan niet helpen, dat zijn vader indertijd zo'n scheve schaats heeft gereden. Gaat u de zoon de misstap van zijn vader na al die jaren alsnog verwijten? Mooie moraal houdt u er dan op na." Joop Walsoorden zuchtte. „Laten we er alsjeblieft over ophouden, Ina, want we blijven langs elkaar heen praten. Verliefde mensen zijn nu eenmaal blind voor de realiteit en doof voor goede raad. Als je maar weet, dat ik je gewaarschuwd heb. En je behoeft hem niet mee te nemen hier heen; ik wil hem niet zien. Nu niet en als je eenmaal met hem getrouwd bent, even min." De verstandhouding tussen vader en dochter was sinds die gedenkwaardige avond aanmerkelijk verkoeld. Sinds de dood van haar moeder had ze op 18-jarige leeftijd meteen de leiding van het huishouden op zich genomen. Ze kreeg een werkster, drie ochtenden in de week, maar eten koken deed ze zelf. Voor haar vader, haar zus, die nog niet getrouwd was en zichzelf. Joop Walsoorden kocht een drankenauto maat en plaatste die in de garage, zodat ze ook vrij was van het koffie klaarmaken voor het personeel. Ze bleef na de dood van haar moeder tevens op het kantoor werken en verzorgde alles in huis zo goed en zo kwaad als het ging, samen met de werkster. Ook haar broer, die studeerde en in de weekeinden thuiskwam, liet ze het aan niets ontbreken. Ze hield zijn kleren schoon en heel. Kortom, ze deed alles om het huishouden ongestoord op poten te houden. Daarom maakte ze zich anderszins zorgen om haar vader, want als ze met Frans trouwde, zat hij plotseling zonder. Hij zal een huishoudster moeten nemen, dacht ze. (Wordt vervolgd). UW Vandaar I onze speciale verzekeringa- F adviseur die er alles van weet. En u graag adviseert over uw lopende en nieuw te sluiten verzekeringen. Een 'zekere' service van uw Rabobank. Wissenkerke en Colijnsplaat Telefoon van onze verzeker i ngs - a adviseur 01108-577 f WINKELACTIE ST. NICOLAASTIJD De middenstandsvereniging Wissenkerke- Geersdijk kwam op maandag 23 september 1974 in hotel „De Kroon" te samen. Onder voorzitterschap van de nieuwe voorzitter, de heer M. Dingemanse. Belangrijkste agendapunt was: winkelactie in de St. Nicolaastijd. Wederom werd be sloten, behoudens goedkeuringen van offi ciële zijde, om eenzelfde aktie te houden als verleden jaar, die toen een geweldig geslaagde aktie was „Gratis Koopdag" en bij het publiek erg in de smaak viel. Ook zal St. Nicolaas en Piet zaterdag 30 november 1974 weer een bezoek aan Wissenkerke en Geersdijk brengen. De kin deren krijgen 's middags ook nog een film te zien en 's avonds is er voor de ouderen een bingo en/of dansavond. Al met al zal het weer plezierig en voordelig winkelen zijn in de St. Nicolaas tijd op Wissenkerke en Geersdijk. HANDWERKTENTOONSTELLING Door de Stichting „Goed Handwerk" zal op 15, 16 en 17 oktober 1974 een hand- werktentoonstelling worden gehouden in de Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13 te Middelburg. Aan deze expositie zal een groot aantal kunstenaressen en kunstenaars hun mede werking verlenen. Voorts kan men de zich steeds uitbreidende collectie handwerken van de Stichting bezichtigen en er bestaat gelegenheid de door „Goed Handwerk" uit gegeven handwerkpakketten, losse patronen en boekjes te bestellen. Tevens zullen verschillende handwerk technieken worden gedemonstreerd. Door de weefafdeling van de Stichting zal een aparte expositie ingericht worden. Er zullen de monstraties zijn van spinnen en weven op verschillende typen weefgetouwen, zowel voor volwassenen als voor kinderen. De tentoonstelling bedoelt echter niet al leen te zijn een expositie zonder meer, doch zij beoogt ook het geven van voorlichting op het gebied van handwerken en weven en de daarvoor benodigde materialen. Zo zal onder meer aandacht worden besteed aan handwerken op grove stoffen voor bor duursters met minder goede ogen en aan kinderhandwerken. Bovendien ligt het in de bedoeling werk te exposeren van een aantal cursussen, die onder auspiciën van „Goed Handwerk" worden georganiseerd. Tot het verstrekken van alle mogelijke inlichtingen omtrent het doel en de acti viteiten van de Stichting zijn de op de tentoonstelling aanwezige bestuursleden gaarne bereid. De tentoonstelling is geopend: dinsdag 15 oktober van 11 uur v.m. tot 5 uur n.m. en 's avonds van 7 tot 9 uur; woensdag 16 oktober van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. en 's avonds van 7 tot 9 uur; donderdag 17 oktober van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Toegangsprijs 1.50 per persoon; leer lingen van scholen 0.75. Kruiswoordpuzzel no. 395 Horizontaal: 1. maanstand (afk.) - 3. begrip 7. rekening - 10. vreemde munt (afk.) - 12. zangstem - 14. drank - 16. enig - 18. bind middel - 20. kindergroet - 21. Fr. onbep. vnw. - 22. bijwoord - 23. verlaagde toon 24. kledingstuk - 26. meer dan één - 29. werkplaats - 31. als eerder (afk.) - 32. larve - 34. vogel - 35. plaats in Spanje 37. water in Friesland - 38. laatst leden (afk.) - 40. vochtig - 42. grote mond - 44. titel (afk.) - 46. vernis - 47. spoedig - 49. hetzelfde (afk.) - 50. deel van het been 53. vrijgevig - 55. als volgt (afk.) - 57. pers. vnw. - 58. diepgaand - 61. verlaagde toon - 63. plaats in Duitsland - 65. ambts halve (Lat. afk.) - 66. geest - 69. land bouwwerktuig - 71. plek - 72. zangnoot 73. lidwoord - 74. onder het nodige voor behoud (Lat. afk.) - 75. Chinese maat - 76. vloeistof - 78. weefsel - 80. meisjesnaam 82. meisjesnaam - 84. laatste nieuws (afk.) 85. muziekteken - 86. verharde huid - 87. Frans voegwoord. Verticaal: 1. getij - 2. betaalplaats - 4. niet vochtig - 5. en anderen (afk.) - 6. slot (Duits) - ,7. voorzetsel - 8. soort door gang - 9. meisjesnaam - 10. biljartstok 11. godsdienst (afk.) - 13. N.V. (Fr.) - 15. bevestiging - 17. meisjesnaam - 19. gewas 21. dubbelklank - 23. insekteneter - 25. overeenkomst - 26. maand - 27. oosterse titel - 28. paar - 30. godsdienst (afk.) - 31. groet - 33. meisjesnaam - 36. soort bril 39. richting - 41. reeds - 43. bolgewas - 45. het romeinse rijk (Lat. afk.) - 48. uitroep 50. roet - 51. insekteneter - 52. ik (Lat.) 54. eetgerei - 56. geschil - 59. geweldige 60. bar - 62. de oudere (afk.) - 64. soort ontspanning - 67. plaats in Korea - 68. meisjesnaam - 70. bijwoord - 71. titel - 73. boom - 75. zangnoot - 77. dierengeluid 78. inhoudsmaat (afk.) - 79. bestaat - 80. familie - 81. dat is (afk.) - 83. heilige (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 394 Horizontaal: 1. sd - 3. karavaan - 10. rot 13. urn - 15. liaan - 16. od - 18. no 19. rauw - 21. ara - 22. grol - 24. toe 26. dra - 28. moede - 30. ns - 31. lik 33. sta - 35. idem - 36. kk - 37. as - 38. las - 40. ek - 41. mom - 43. tm - 44. jammer - 47. ea - 48. du - 49. gas - 50. il 51. re - 52. paleis - 54. dd - 55. set 56. ro - 57. eel - 58. pi - 59. sier - 60. Piet - 62. Ado - 64. koor - 66. rotor - 68. enk - 70. sl - 71. ik - 72. stek - 73. del 75. om - 77. nu - 79. on - 80. gerei - 82. age - 84. sim - 85. overkant - 86. en. Verticaal: 1. Surinamer - 2. dra - 4. al 5. Ria - 6. aard - 7. vaars - 8. An - 9. norm 11. on - 12. totem - 14. nut - 17. dooi 20. wolk - 23. leder - 25. ei - 27. atlas 29. dek - 32. kam - 34. aam - 36. km 39. smid - 42. oa - 43. tule - 44. jas 45. el - 46. betrokken - 48. da - 49. gilde 51. ree - 52. poets - 53. eea - 54. dik 55. sir - 56. rio - 59. solo - 60. prins 61. toto - 63. onder - 65. os - 67. Reno 69. kerk - 74. Lea - 76. ma - 78. ui 80. ge - 81. in - 83. Ge. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1