«•«9 Raadsvergadering Wissenkerke Raadsvergadering Kortgene Raadsvergadering Wissenkerke Burgemeester P. Wisse opende klokslag 2 uur maandagmiddag de raadsvergadering in het Dorpshuis te Wissenkerke. De raad, voor de laatste keer in de oude samenstel ling, was voltallig bijeen. Na voorlezing van het gebruikelijke ambts gebed, werden de ingekomen stukken en notulen zonder belangrijke op- of aanmer kingen voor kennisgeving aangenomen. Ook het voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling metingen luchtveront reiniging in Zeeland vond geen tegen standers. Nu de gemeenteraad besloten heeft tot het invoeren van de nieuwe onroerend goedbelasting per 1 jan. 1976 dient binnen een tijdsbestek van 2 a 3 maanden be gonnen te worden met het verzamelen van de voor deze belasting benodigde gegevens. Deze voorbereidende werkzaamheden be staan uit het aanleggen van een kaartsys teem, waarbij voor elk afzonderlijk gebouwd perceel een kaart aangelegd dient te wor den. Met de huidige mankracht op de afd. Financiën is het niet mogelijk de te ver zamelen gegevens op kaarten te verwerken. Burgemeester en wethouders zijn van me ning dat het noodzakelijk is een derde man aan te trekken voor de afdeling Fi nanciën. De raad gaat accoord om hiervoor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Na de wijzigingen van de begrotingen voor 1973 en 1974 wordt met algemene stemmen tot schoonhoudster voor het gym nastieklokaal te Wissenkerke benoemd, mevr. J. D. Filius - Karstanje. Hierna sprak de voorzitter tot de schei dende raadsleden de volgende woorden: Mijne heren. Wij zijn gekomen aan het einde van een vierjarige zittingsperiode van de raad dezer gemeente. Deze periode heeft geduurd van 1 september 1970 tot heden. Heren, u weet het, de tijd gaat snel. We zijn vlug gewend aan dingen die tot stand gekomen zijn. Daarom is het goed dat we ons goed realiseren dat er in de vierjarige periode die achter ons ligt, behoorlijk wat kapitaalswerken tot stand zijn gekomen. Om een paar dingen te noemen: Bouw- rijpmaken van gronden in de 3 kernen. Bouw belangrijke hoeveelheden woningen. Gymnastiekzaal Kamperland. Sportveld Wis senkerke. Toren Wissenkerke. Recreatieweg achterom Kamperland. Riolering Stroodorp, Vredestein, enzovoorts. In al deze zaken hebt u als gemeente raad, de beslissende stem gehad. Door uw toedoen is het peil van de openbare voor zieningen, dacht ik, goed te noemen. Graag wil ik u hartelijk danken voor de genomen beslissingen, doch zeker ook voor de zeer goede en prettige verstandhouding die er in de afgelopen vier jaar heeft bestaan. Tenslotte dit, tijdens dit officiële gedeelte. Mede door het feit dat het aantal leden van 11 tot 7 moest dalen, gaan niet minder dan 6 raadsleden ons verlaten. 1. A. P. Koole, 6 sept. 1966, 51 bijgewoonde vergaderingen. 2. A. P. Meulenberg, 16 juni 1969, 41 vergaderingen. 3. A. B. de Groote, 16 febr. 1970, 31 vergaderingen. 4. P. de Regt, 1 sept. 1970, 24 vergaderingen. 5. J. C. Kouwer, 15 jan. 1973, 14 verga deringen. 6. P. v. d. Maas, 3 sept. 1973, 8 vergaderingen. In het algemeen niet lang zitting in de raad gehad. Niettemin hebt u, in de niet zo erg lange tijd, u voor het algemeen belang ingezet. Ik dank u daarvoor har telijk. Ik hoop dat het u verder goed zal gaan. Overigens zullen wij elkaar, hoop ik, nog vele malen ontmoeten. Boekwerkjes worden alle raadsleden over handigd, nl. Kamperland/Geersdijk en Wis senkerke in oude ansichten. Namens de scheidende raadsleden sprak A. P. Koole een dankwoord. Mijnheer de voorzitter, geachte aanwe zigen. Als oudste raadslid in zittingsjaren van de niet-terugkerende leden graag even het woord. Nu er voor een gedeelte van de raadsleden een einde komt aan hun raads lidmaatschap, hetzij door het zich niet herkiesbaar stellen, hetzij door het niet herkozen zijn. Dit laatste vindt voor som migen zijn oorzaak in het feit dat de wet een inkrimping van 11 naar 7 raadsleden voorschrijft. Wat gebaseerd is op het aantal gemeentelijke inwoners wat in de loop der jaren steeds iets bleef dalen. Als vertrekkende raadsleden zou men zich af kunnen vragen of zijn gevoerde beleid dan toch wel goed is geweest. Een ieder die met belangstelling het streven van zowel b. en w. als de raadsleden heeft gevolgd, zal weten dat alles in het werk is gesteld om arbeidsplaatsen te scheppen door industrie aan te trekken en goede betaalbare woningen te bouwen, om zo doende het aantal inwoners op peil te houden of op te voeren. Het zou te ver voeren er diep op in te gaan. De nieuw benoemde raad willen wij vra gen toch vooral de leefbaarheid van de gemeente hoog aan te slaan. Rest ons nog, mijnheer de voorzitter, col lega raadsleden, u te danken voor de goede verstandhouding en samenwerking, dit ook voor het betrokken gemeentepersoneel. Verder wensen wij u voor de toekomst van de gemeente het allerbeste toe. Dank u. Hierna volgde de rondvraag. P. van der Maas sprak nog een kort afscheidswoord, omdat met hem de S.G.P. de raad verlaat. Mijnheer de voorzitter, mijne heren. Nu wij als raadslid van de S.G.P. de laatste vergadering kunnen vertegenwoor digen, willen we nog een woord van dank aan u richten voor de goede verhouding die we in de vergaderingen van u en uw raad mochten ontvangen. Ook al waren de meningen niet altijd dezelfde, de goede verstandhouding werd daardoor niet minder. Ook het gemeente- personeel hartelijk dank voor de goed ver zorgde stukken, die we mochten ontvangen. Toch willen we bij het verlaten van de gemeenteraad nog vragen om zoveel mo gelijk rekening te houden met God en Zijn geboden bij het uitvoeren van al uw plan nen. De zondagsrust hierbij niet vergetend, want er wordt niet gevraagd wat de mensen van ons willen, maar er wordt gevraagd wat God van ons wil, want daar alleen kan zegen op rusten. Mijnheer de voorzitter, hierbij wilde ik het laten en wensen u en uw raad in de komende jaren Gods onmisbare zegen toe. De burgemeester dankt Van der Maas voor zijn woorden. Hij zegt het te betreu ren, dat de S.G.P. niet meer in de nieuwe raad terugkeert. Hij acht het een goede zaak dat iedere groepering zoveel mogelijk vertegenwoordigd is. J. C. Kouwer vraagt b. en w. maatregelen te nemen tegen het enorme aantal los lopende honden. Alleen al op de stranden is het meer dan erg. Hij wil graag dat er borden komen waarop staat dat de honden aangelijnd moeten zijn. Het lid Remijnse wil dit voorstel van Kouwer graag onder steunen. Hij zegt dat ook op de Goudplaat het aantal honden erg groot is en dat de vogels in het broedseizoen erg gestoord worden. B. en w. belooft hieraan de nodige aandacht te schenken. Hierna sluit de voorzitter met dankgebed de vergadering. Samen met hun dames of verloofden maken de raadsleden en het personeel van de gemeentesecretarie een excursie naar de Oosterschelde, die helaas door de regen een beetje in het water valt. Na afloop geniet iedereen van de genodigden van een keurig verzorgd diner in hotel „Kam perduin." Bij de aanvang van de gemeenteraads vergadering op dinsdag 3 september, sprak de burgemeester woorden van welkom aan het adres van de raadsleden, die voor het eerst als zodanig zitting hebben, nl. mevr. v. Oeveren - de Rijke (WD) en dhr. Th. Koole (PvdA). Hij sprak er zijn vreugde over uit dat het vrouwelijk element weer is vertegen woordigd. Dit aan het adres van mevr. I. v. Oeveren - de Rijke, die voor het eerst, als vertegenwoordigster van de WD, haar intrede doet. Daarna werden de eed en de belofte afgelegd door alle raadsleden. Mevr. v. Oeveren en dhr. Welleman deden de belofte. Hierna werd overgegaan tot het kiezen van wethouders. Bij de eerste stemming kreeg Welleman 10 stemmen en Breure 1. Bij .de volgende stemming kreeg Markusse 7 en Breure 4 stemmen. Welleman en Mar kusse werden aldus tot wethouder gekozen. De burgemeester sprak hartelijke woor den aan het adres van de nieuwgekozenen, er tevens zijn spijt over uitsprekend dat dhr. Bom gemeend heeft zich te moeten terugtrekken. Zijn gedegen aanpak zullen we node missen. Welleman dankte de leden voor het ver trouwen en zei dat het hem liever was geweest als Bom op zijn plaats was blijven zitten. Het zal niet eenvoudig zijn om de veelzijdige taken te vervullen, maar met behulp van het ambtenarenkorps zag hij zijn werk met vertrouwen tegemoet. Tevens merkte hij op dat voor het eerst in Kortgene een werknemer als wethouder is gekozen en hij meende dat daar rekening mee moet worden gehouden, zoveel mogelijk, bij het beleggen van bijeenkomsten. Dhr. Markusse hoopte op een vruchtbare samenwerking en zei er prijs op te stellen, als men van weerszijden veel verdraag zaam zou zijn. Het oudste raadslid dhr. Klaassen sprak een welkomstwoord tot de nieuwe raads leden, waarna de voorzitter memoreerde dat Klaassen en Breure 25 jaar raadslid waren. Dhr. M. Meesen is 25 jaar in ge meentedienst en in de avonduren zal aan deze jubilea aandacht worden geschonken in „De Brug" te Colijnsplaat. Hierna werd in een vlot tempo de raads- agenda afgewerkt. Bij de voorlopige vast stelling van de gemeenterekening 1968, sprak de commissie tot nazien van de reke ning zijn verontrusting uit over het grote tekort aan de vismijn te Colijnsplaat. Bij de behandeling van het voorstel tot toetreding gemeenschappelijke regeling „Centrum voor automatisering Zuid-West Nederland", vroeg Koole wat de financiële gevolgen hiervan zijn. Hij is wat bang ge worden na de sombere berichten over het gebruik van een computer bij de P.Z.E.M. De kosten hiervan zullen per inwoner berekend worden, maar als we een en ander zelf moeten doen, zal het meer kosten, aldus de voorzitter. Bij het voorstel om gelden beschikbaar te stellen voor aanschaf van een nieuwe stencilmachine en een nieuw fotocopieer- apparaat, van in totaal ƒ7300.—, vroeg Welleman zich af of dit niet goedkoper kon en of er ook nog wat voor de oude ontvangen kan worden. Dit laatste is niet nodig, omdat de oude nog voor bijkomstig heden nuttig kunnen zijn. Zeer zeker zijn er goedkopere, maar de kwaliteit is er wellicht ook naar. Bij een voorstel om een verhoging aan de exploitant van de lijkwagen voor het gebruik hiervan, vroeg dhr. De Smit zich af of het niet beter is dat begrafenissen worden geregeld door een begrafenis-onder nemer uit een andere plaats. Men zou dan ook af zijn van het uniformeren van de dragers, waar hij al zo lang om heeft gevraagd. Besloten werd om het bedrag voor het gebruik van de lijkauto te verhogen tot 3600.— per jaar en dat er onderzocht zal worden of er een mogelijkheid is om begrafenissen door een begrafenisonderne mer te laten doen. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten omhet interkerkelijk jeugdkoor Noord-Beveland te subsidiëren met 125.— per jaar en ƒ600.— beschikbaar te stellen in de kosten van een drumstel. Dit onder voorwaarde dat het in eigen dom van de gemeente overgaat, als de noodzaak voor gebruik niet meer aanwezig is. Aan de afdeling Colijnsplaat van de Algemene bond van bejaarden werd een subsidie van 150.— per jaar toegekend. Verder werd besloten om aan dhr. J. de Loof te Kortgene een stukje grond te verkopen, groot 25 m2 tegen een prijs van 10.— per m2. Nadat gelden beschikbaar werden gesteld voor het dempen, rioleren en aankoop van een stuk sloot in het bestemmingsplan Noord I en werd goedgevonden om garant te zijn voor 40.000, die nodig zijn voor het Pensiontehuis Noord-Beveland, om over te schakelen van olie op aardgas voor ver warming, volgde de rondvraag. Klaassen wees er op dat de verplichtingen om septictanks te leggen bij nieuw gebouw de woningen te Kats niet worden nage komen. De betreffende bewoner is aange zegd dit te gaan doen. Koole zou graag zien dat het gemeente blad bij alle inwoners werd bezorgd, het geen nu niet het geval is. De Smit, die graag zou zien dat jeugdige personen gratis van de tennisbanen gebruik mochten maken, kreeg te horen dat er bij de tennisclub geïnformeerd zal worden hoe een en ander geregeld wordt. Overigens waren meerdere raadsleden van mening, dat men lid diende te worden, als men van de banen gebruik maakt. Nadat op een vraag van Welleman was meegedeeld, dat de muren van de voor malige Stadswijnkelder gesloopt moeten worden, dankte mevr. v. Oeveren voor de welkomstwoorden en het bloemetje dat ze had ontvangen. Dinsdagavond 3 september j.l. kwam de raad dezer gemeente voltallig in nieuwe samenstelling bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse. Nadat de voorzitter allen welkom heeft geheten, het gebed heeft uitgesproken en zijn hoop op een goede verstandhouding heeft uitgesproken, wordt overgegaan tot verkiezing van de wethouders. Voordat men tot stemming overgaat, verkrijgt I. A. de Regt het woord, die uit gaande van de stembusuitslag, aandringt op een afspiegelingscollege. Gestreefd dient te worden naar wethouders van de con fessionele partjjen, omdat het college het gezicht van de bevolking moet tonen. Hij stelt voor de heren Scheele en Wisse te herbenoemen. Aan hen kunnen wij ons vertrouwen weer geven. Natuurlijk hebben ook zij hun fouten gemaakt, maar wie van de raadsleden heeft die niet gehad? De Regt vraagt ook aan links hun vertrouwen en steun aan deze wethouders te geven, want het zou best kunnen zijn dat straks links de steun van rechts behoeft. Hierop zegt het nieuwe raadslid L. J. Blok het volgende: Mijnheer de voorzitter. Zojuist is de nieuwe gemeenteraad van Wissenkerke geïnstalleerd. Een moment om te onthouden. Het begin van een 4-jarige periode, die om meer dan één reden vol komen „anders dan anders" is. In de eerste plaats ging het aantal leden van de raad terug van 11 naar 7. Maar bovendien kwam er dankzij de kiezers dus de be volking een einde aan de overgrote meerderheid van de confessionele partijen. Voor alle duidelijkheid en dat hebben wij als PvdA tenslotte beloofd nog eens een korte samenvatting. In de oude raad had de PvdA maar 1 zetel. De AR 3, de CHU 4, de SGP 1 en Gemeentebelangen 2. Totaal S confessionelen, derhalve een grote meerderheid. Door de verkiezingen van 29 mei is dat radicaal veranderd. De raad daalde van 11 naar 7 zetels en de confes sionelen van 8 naar 4, een halvering en géén overgrote meerderheid meer. Daaren tegen kwam de PvdA op 2 zetels en zakte Gemeentebelangen naar 1. Wie er in onze gemeente gewonnen heeft, spreekt voor zichzelf. Waarom deze opsomming? Welnu voor zitter, om aan te tonen dat de bevolking van Wissenkerke zich overduidelijk heeft uitgesproken. Niet langer meer een puur AR-CHU-beleid, maar een echte afspiegeling van de hele bevolking. Want deze conclusie mag gerust getrokken worden uit de ver kiezingsuitslag, waarbij het gaat om het aantal zetels (uiteindelijk tenminste) en niet het aantal stemmen. Wie schetst onze verbazing bij het ont vangen van de uitnodiging voor deze eerste vergadering. Terzijde de opmerking dat de gemeente z'n nieuwe raadsleden slecht ont vangt: nl. van de overlegverordening ge meentebestuur waarnaar steeds verwezen wordt, weten wij niets af. Maar daar is nog overheen te komen. Veer erger is, dat de PvdA dé grote winnaar van de verkie zingen in Wissenkerke overal buiten ge laten is. En dan wel duidelijk met de nadruk op overal. Wat staat er op de agenda? „Beide wethouders stellen zich herkiesbaar". Leuk voor beide heren, maar het betekent wel een negeren van de PvdA en de uitslag van de verkiezingen (in casu de bevolking). Een bijzonder teleurstellende gang van zaken. Teleurstelling vooral over het feit dat men het niet nodig heeft gevonden contact op te nemen met de PvdA. „We hebben toch lekker één zetel meer", hebben AR en CHU kennelijk gedacht. En dat zijn dan afgevaardigden van partijen die haantje de voorste waren om de PvdA te verwijten dat er over program-colleges gesproken werd (door de PvdA gezegd vóór de ver kiezingen, zodat de kiezers er rekening mee konden houden). De AR en CHU doen nu in Wissenkerke precies datgene wat de PvdA verweten werd. Belachelijk gewoon. Voorzitter, te begrijpen is dat de PvdA- fractie het voorstel om beide wethouders te herbenoemen niet kan ondersteunen. Wij vinden een college, bestaande uit 1 confessioneel getinte burgemeester en 2 confessionele wethouders onjuist en in strijd met de wens van de bevolking. Wij pleiten derhalve voor een college, waarin naast de burgemeester 1 confessionele wethouder (onze voorkeur gaat hierbij uit naar de heer J. Wisse) en 1 PvdA-er (mijn fractiegenoot Uijl zal straks zeggen wie), zitting hebben. Dat is pas een goede weerspiegeling van de huidige verhoudingen in deze nieuwe raad. Ons pleidooi zal wel tevergeefs zijn. De AR en CHU hebben onderling de pap al lang gestort. Men kan er echter van ver zekerd zijn. dat de PvdA-fractie met een dergelijke gang van zaken geen genoegen zal nemen. Goed, we leggen ons bij de meerderheidsbeslissingen neer (we moeten immers wel), maar er kan een harde oppo sitie verwacht worden. Want voorbijgaan aan de PvdA in de nieuwe Wissenkerkse verhoudingen is onfatsoenlijke politiek be drijven. Mijnheer de voorzitter, ten besluite wil de PvdA u en degenen die naast u komen te zitten, veel wijsheid en rechtvaardigheid toewensen in de komende periode, ten dienste en groei van de gemeente Wissen kerke. Ik dank u. De heer Uijl draagt hierop Blok als wethouder voor. Als antwoord hierop zegt De Regt het jammer te vinden dat de PvdA gekozen heeft voor een conflict-situatie, daar de andere raad hierbij doelend op het af scheid van de dag tevoren stond in het teken van de harmonie. Wij hebben ge meend altijd eerlijk en rechtvaardig gehan deld te hebben. Uijl: Waarom ons dan niet uitgenodigd voor een samenspreking? U hebt zelf gezegd: jullie tellen niet mee, maar weet wel: Wij zijn niet weg te waaien. De voorzitter zegt: Ik zit hier als over brugging en om te trachten partijen bijeen te brengen. Ik heb geen gesprek gehad met wie ook en ik pleit ook niet voor welke wethouder. Maar ik stel voor jullie allen een half uur tijd te geven om mis schien wat scherpe kantjes weg te nemen. Blok zegt: Het woord conflict is niet door ons gebruikt, dat maakt De Regt er van. Wat het praten betreft: wij willen wel. Uijl: Blok heeft geprobeerd contact op te nemen met de AR, maar deze wilden niet. Op het voorstel van de voorzitter om samen een half uur te praten, zegt Wisse dit wel te willen, terwijl De Regt het hoofd schudt. Uijl: van A.R.-zijde is ook nog tegen een PZC-veslaggever gezegd, dat wij die tweede zetel maar gekregen hebben. Hierop schorst de voorzitter de vergade ring voor een half uur en gaat een kopje koffie drinken. Na precies 30 minuten heropent de voor zitter de vergadering en gaat men tot stemming over. De heer Scheele krijgt bij deze stemming 4 stemmen en Blok 3 stemmen. J. W. A. Wisse verzamelt 5 stemmen op zich, terwijl 2 blanco stemmen worden uitgebracht. Beide heren nemen hun benoeming aan, danken voor de op hen uitgebrachte stem men en hopen toch nog op een goede en vruchtbare samenwerking. Hierna komt de benoeming van de diverse raadscommissies aan de orde. Te dien aanzien zegt Blok: Mijnheer de voorzitter, Als PvdA-fractie zouden we gemakkelijk kunnen verwijzen naar datgene wat is ge zegd over de wethoudersverkiezing. Ook bij de samenstelling van de commissies is de PvdA weer buiten alle overleg gehouden. We kregen gewoon een agenda voorge schoteld, waarin alles al (door wie eigen lijk cn met welk democratisch recht?) te voren geregeld lijkt te zijn. In de agenda-voorstellen zijn genoemd de commissie midden- cn kleinbedrijf, de subsidiecommissie en de commissie voor lichamelijke opvoeding en sport. Daarnaast vertegenwoordigingen in de ambulance dienst en de stichting Protestantse Be jaardenzorg. De PvdA-fractie wil in het algemeen stellen voor openbaarheid van alle commissies te zijn. Wij zullen daar te zijner tijd bij de behandeling van de begroting 1975 op terug komen. Los daarvan, vinden wij dat de samen stelling van de raadscommissies anders moet zijn. In dit verband willen wij pleiten voor instelling van 4 commissies: 1. Commissie ruimtelijke ordening en milieu. 2. Commissie sport, jeugd, cultuur, recreatie en onderwijs. 3. Commissie sociale zaken en volksgezondheid. 4. Commissie mid den- en kleinbedrijf. In het bovenstaande worden dus alleen opgenomen de punten 3 cn 5 van de agenda. Over de punten 4, 6 en 7 met betrekking tot commissies of vertegenwoordigers ko men wij later terug. Naar onze mening wordt door instelling van deze commissies vrijwel het gehele gemeentelijke terrein bestreken. En verder moeten de drie grootste partijen (AR, CHU en PvdA) in elke commissie minstens één vertegenwoordiger hebben. Gemeentebelan gen kan in 2 of 3 commissies zitting nemen. Volgens de PvdA-fractie is hiermee een beter en opener bestuur in Wissenkerke zeer gediend. Wij zijn bereid om over deze zaak een voorstel in te dienen. Gaarne zouden wij, indien dit voorstel wordt aangenomen, schorsing- voor onbe paalde tijd willen hebben. Hierin kan een democratisch overleg plaats vinden tussen de diverse fracties om hun vertegenwoor digers aan te wijzen voor een bepaalde commissie. Om te voorkomen dat we bij iedere stemming over een commissie steeds het zelfde verhaal moeten doen, gaarne eerst behandeling van onze wensen. Op dit voorstel van Blok zégt de voor zitter. dat het niet mogelijk is S la minuut bestaande commissies op te heffen en nieu we in het leven te roepen. Men kan door een vorige raad genomen besluiten niet zo maar negeren. Hiertoe moeten voorstel len ingediend worden en voor elke com missie moeten weer reglementen gemaakt worden. Wel wil de voorzitter in zoverre aan de wensen van de PvdA tegemoet komen uiteraard met toestemming van de ove rige raadsleden (die geen bezwaar er tegen hebben) dat diverse commissies worden uitgebreid met één lid, waardoor ook een betere afspiegeling van de raad verkregen wordt. De vier voorgestelde commissies door de PvdA zullen in studie genomen worden. Bij de rondvraag vraagt Blok hoe het zit met de vertegenwoordiging in het Veer- se Meer en de Schooltandverzorging. De voorzitter geeft hem hierop antwoord en geeft nog een hele rits gemeentelijke ver tegenwoordigingen. Ook vraagt Blok nog naar de mogelijk heid van een werkbezoek aan de gemeente vóór men de begrotingsvergadering heeft. Dit wordt hem door de voorzitter toege zegd. Tot slot vraagt Blok nog naar de tuin huisjes in Rancho Grande en of de betrok kenen reeds zijn ingelicht. De voorzitter zegt dat de betrokkenen nog niet zijn ingelicht, maar dat iedereen uit het bestemmingsplan kan weten, dat vrijstaande bijgebouwen niet zijn toege staan. De mogelijkheid voor aanbouw is in som mige gevallen nog wel open, mits een be bouwde oppervlakte van 80 m2 niet wordt overschreden. Voorts is er overleg gaande mer de PPD en de commissie welstands toezicht. Tot slot van de vergadering zegt de voor zitter: U moet er van mijn kant niets achter zoeken, maar met klem wil ik u verzoeken te trachten elkaar zo dicht mogelijk te benaderen. Hierna dankgebed en sluiting. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 16 aug. 1974: Bertus Adriaan, z.v. W. J. van Goudswaard en C. J. Bosse- laar, Ondertrouwd: 28 aug. 1974: Houtekamer, Karei Marinus. oud 25 jaar, wonende te Middelburg en Dieleman, Maria Janna Cor nelia, oud 20 jaar, wonende te Wissenkerke; 30 aug. 1974: de Glopper, Marius, oud 20 jaar, wonende te Middenschouwen en Flipse, Jacoba Janna, oud 20 jaar, wonende te Wissenkerke. Getrouwd: 16 aug. 1974: Versluis, David Izaiik, oud 21 jaar, wonende te Wissenkerke en Feijtel, Adriana Jobje, oud 20 jaar, wo nende te Wissenkerke. Overleden: 14 aug. 1974: van der Weijde, Thona, oud 86 jaar, wed. van J. de Nooijer, wonende te Wissenkerke: 19 aug. 1974: Heijstek, Elisabeth, oud 63 jaar, echtg. van J. Kastelein, wonende te Wissenkerke; 26 aug. 1974: Meulenberg, Hendrik, oud 84 jaar, wedn. van L. A. van der Maas, wo nende te Wissenkerke. P.V. DE BLAUWE DOFFER KORTG. Uitslag concours Strombeek 24 aug. 1974. Deelname 302 duiven. 1 v. d. Maas-Blank. 9.30.33 81.672 160.3 2 P. van Belzen 32.54 84.333 158.2 3 L. de Fouw 30.49 81.437 156.1 4 L. de Fouw 31.17 2 154 5 P. van Belzen 35.54 2 151.9 6 P. T. Verburg 33.36 81.534 149.8 7 H. C. Verburg 39.32 86.077 147.7 8 G. P. Geelhoed 38.22 84.630 145.6 9 J. J. Verwei 40.39 86.257 143.5 10 L. de Fouw 36.43 3 141.4 Uitslag jeugd. Deelname 19 duiven. 1 L. Versluis 9.48.43 86.292 18.3 2 L. Versluis 50.32 2 14.7 3 K. de Kam 53.25 86.407 11.1 4 L. Versluis 54.11 3 7.5 5 J. de Kam 55.33 86.732 3.9 Uitslag concours Orleans op 24 aug. 1974. Deelname 269 jonge duiven. 1 A. J. Bouterse 13.31.30 440.328 250.8 2 S. M. Branderhorst 36.58 434.539 247.2 3 A. J. Bouterse 48.24 2 243.6 4 P. J. Kesteloo 43.21 434.680 240 5 J. J. Clement 43.40 433.814 236.4 6 K. Filius 46.26 436.155 232.8 7 I. L. F. Minneboo 50.28 440.184 229.2 8 M. van Belzen 48.59 433.837 225.6 9 P. van Belzen 56.06 440.184 222 10 Schrier-CIement 54.38 434.409 218.4 Eindstand kampioenschap jonge duiven. Hok. 1. P. van Belzen 3065.4 pnt. 2. S. M. Branderhorst 3015.7 pnt. 3. A. van de Kreeke 2548.1 pnt. Duif. 1. S M. Branderhorst 1800157-1151.2 pnt. 2. P. van Belzen 4018091-1094.3 pnt. 3. C. Bouterse 1830714- 894.6 pnt. Eindstand kampioenschap aang. jonge duif. 1. S. M. Branderhorst 716.6 pnt. 2. P. de Waal 679.5 pnt. 3. J. L. F. Minneboo 670.1 pnt. Uitslag concours Orleans 24 aug. 1974. Deelname 69 oude duiven. 1 M. van Belzen 13.38.44 433.837 97.8 2 P. van Belzen 56.56 440.184 92.4 3 J. J. Verwei 58.57 436.580 87 4 v. d. Maas-Blank. 58.31 434.539 81.6 5 J. de Looff 58.40 434.655 76.2 6 S. M. Branderhorst 59.19 434.539 70.8 7 J van Belzen 05.14 440.092 65.4 8 P. van Belzen 10.51 2 60 9 P. J. Kesteloo 08.45 434.680 54.6 10 P. van Belzen 17.10 3 49.2 Uitslag jeugd. Deelname 11 jonge duiven. 1 J. de Kam 14.46.42 434.461 52.8 Deelname 3 oude duiven. 1 O. Leendcrtse 15.14.12 433.586 46.8

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 2