NOOR D-BEVE LANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Het wederzijdse wantrouwen Plonvier heeft DE schoenen Ne. 3621 Donderdag 5 september 1974 78e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs ƒ6.— per half jaar. Franco per post ƒ22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Z.K.H. prins Claus zal vrijdag 6 september zijn 48ste verjaardag vieren. A Er zal die dag weer druk gevlagd worden, want het Huis van Oranje y staat bij het grootste deel van het Nederlandse volk nog altijd in hoog aanzien. Is prins Claus intussen niet zowat een volbloed Nederlander y aan het worden? x Met grote interesse heeft hij zich geworpen op de problemen van de y ruimtelijke ordening en met enthousiasme verzet hij bergen werk hiervoor. i De prins is al niet meer weg te denken van de plaats die hij zich y veroverd heeft in de Nederlandse samenleving. Zijn sympathie voor de y ontwikkelingslanden schuift hij ook niet onder stoelen of banken en hij geeft blijk zeer sociaal bewogen te zijn. y Ons volk heeft reden dankbaar te zijn voor zo'n toekomstige prins- X gemaal. Wij hopen dat hij nog voldoende tijd heeft om zich op deze zware taak voor te bereiden en wensen hem temidden van zijn vrouw en zijn kinderen een goede verjaardag toe. a t FEUILLETON ii |_2j door Gré dc Boer Frans begon te schudden. „Ééntje dan nog. Morgen wil ik vroeg wegrijden. Ik moet naar Brabant en blijf een paar nach ten weg, denk ik." „Als je maar niet te hard met mijn wagen rijdt, hoor!" waarschuwde zijn vrouw. „Het is geen Mercedes." „O nee, ik vind het wel eens leuk weer in de VW te rijden." „Hoe gaan de zaken," informeerde Bert, terwijl hij zijn kaarten opnam. „Nog altijd prima. Ina, schudt jij de troefkaarten even? Wie moet het zeggen? O ja, jij, Ina." „Nou, laten we het maar eens proberen, Bert. Je moppert niet, als we nat gaan, hoor?" De man lachte. „Jij en natDat zal wel goed zitten." Om half twaalf nam het echtpaar Esse- naar afscheid. „Volgende week zelfde tijd bij ons, mensen?" Frans dacht na. „Ja, ik denk wel, dat ik bijtijds thuis ben. Welterusten." „Slaap ze lekker," zei Jannie lachend en knipoogde naar Ina. „Dag. Frans! Vol gende week beter spelen, jö; ik heb meer dan een gulden verloren!" Bert keek geamuseerd naar zijn jolige vrouw. „Dat is ook wat? Zullen we morgen je faillissement maar vast aanvragen?" „Nou? Het zijn m'n eigen centen, hoor. Ik gok niet met m'n huishoudgeld." Ze keek hem kwasi-beledigd aan. Op de slaapkamer, terwijl Frans zich uitkleedde, zei hij tot zijn vrouw: „Ze is en blijft een klein katje, he? Bert is een fijne buurman, dat wel, maar ik kan me niet voorstellen, wat een jonge vrouw als Jannie indertijd in hem heeft gezien." Ina haalde haar schouders op. „In zulke gevallen is het doorgaans een kwestie van geborgen zijn. Dat zal wel mede invloed hebben gehad op de beslissing. Vergeet niet", dat ze meer dan een jaar zijn eerste vrouw heeft verzorgd." Hij keek haar even aan. „Je bedoelt: dan ontstaat er een band?" „Zoiets. Je leert elkaar steeds beter ken nen. Na de dood van zijn eerste vrouw is ze nog een poosje gebleven, omdat hij half van de kaart was, heb ik wel eens gehoord. Daarna is ze vertrokken, maar enkele maanden later schijnen ze vrij snel getrouwd te zijn. Jannie heeft me wel eens het een en ander verteld. Zo bij stukjes en beetjes. Het was ruim een jaar na de dood van Bert's eerst vrouw." „Denk jij, dat hun huwelijk goed is?" De vrouw, die voor de kaptafel zat, keek door de spiegel naar haar man en vroeg verbaasd: „Waarom niet? Ze hebben het al acht jaar met elkaar uitgehouden. Wel, dan maak ik me geen zorgen meer voor hun verdere leven, hoor. Bert is erg gemakkelijk en je kunt zelf ook wel zien, dat hij nog altijd stapel is op zijn vrouw. Jannie is weliswaar een vlindertje, maar waarschijnlijk vindt hij dat nog leuk ook." Laatst hadden ze anders behoorlijk her rie met elkaar," merkte Frans op. Ina ter Scheure haalde haar welgeschapen schouders op. „Dat is er op z'n tijd in bijna ieder huwelijk. Jij hebt ook wel eens een schoen naar m'n hoofd gegooid." Hij begon te lachen. „Maar ik raakte je niet." „Allicht niet, omdat ik tijdig bukte." ..En jij hebt de slaapkamerdeur wel eens op slot gedaan, vrouw." „Daar had ik alle reden toe, mannetje. In liet begin van ons huwelijk was je wel eens onuitstaanbaar en humeurig." Hij liep op haar toe, boog zich en sloeg zijn armen om haar heen. Haar via de spiegel aankijkend, vroeg de man: „En tegenwoordig, hartelapje van me?" De vrouw kwam overeind en kuste hem. „Je wordt ouder en verstandiger." Ze streek liefkozend over de zijkant van zijn hoofd. „De eerste grijze haren worden al zichtbaar." De man trok haar wild naar zich toe. „En jij blijft altijd nog mijn knappe Ina. Meid, je moest eens weten, hoe gek ik nog op je ben!" In het andere huis liet Jannie Essenga de liefkozingen van haar man tevreden en blij over zich heen gaan. Op een gegeven ogenblik trok ze zijn hoofd naar zich toe en drukte een lange zoen op zijn lippen. „Fijne knul van meJij bent tenminste niet zo'n dooie diender als die Frans. Jemig, wat een zije is hij af en toe. Snap jij nu, wat Ina ooit in die sul gevonden heeft?" Hij keek haar spotlachend aan. „Waar schijnlijk precies hetzelfde als jij in mij, Janneke." Ze sloeg haar slanke armen om zijn hals en keek de man met schitterende ogen aan. „Jij bezit tenminste temperament en dat is voor mij belangrijk, dat weet je." Ze zuchtte. „Ik kan me niet voorstellen, dat een man als Frans in vuur en vlam kan geraken bij de aanblik van zijn vrouw in de slaapkamer zal ik maar zeggen." „Maar vrouwke, wat een vreemde ge dachten in dat lieve hoofdje van je!" Ze bracht haar gezicht naar zijn oor en fluisterde: „Nee, dan wij, he? Wij we ten elkaar nog altijd te boeien!" Floofdstuk 2. Schoonpapa in spé heeft een verleden. Frans ter Scheure nam het plastic zakje met boterhammen en deed het in zijn tas, waarna hij hem sloot. In de keukenspiegel inspecteerde hij zijn uiterlijk nog eens en draaide zich toen naar zijn vrouw, die in kimono met de armen over elkaar naar hem stond te kijken. „Het zal wel vrijdagavond worden, voor ik terug ben, Ina. Morgenavond bel ik je." Ze kusten elkaar. Bij deze gelegenheid hield Frans zijn vrouw even vast. „Eigenlijk misdadig, he? Om twee nachten weg te blijven," zei hij zacht. De vrouw maakte zich los en deed een pas achteruit. Maar de uitdrukking op haar gezicht bewees wel. dat ze zich gevleid voelde. „Schiet op! Je doet net of we nog in de wittebroodsweken zijn! O jais er nog iets bizonders aan jouw wagen?" „Ik heb gisteren al naar Henk gebeld. Hij weet er alles van." „Doe voorzichtig. Tot vrijdag dan. Zeg, denk er alvast om, dat we zaterdagavond op verjaarsvisite moeten." „Je vader, he? Ik heb het niet vergeten, schat. Tot ziens." Hij kuste haar nogmaals vluchtig, waar na hij naar de garage liep. Even later zag ze hem in de kleine VW wegrijden. Hij drukte even op de claxon. Ina wuifde hem na. Daarna liep ze naar boven om zich te kleden. Terwijl ze op het wekkertje keek, constateerde ze, dat het net half zeven was. Ik ben klaar wakker, wist ze. En toch was het twaalf uur gisteravond. Nu ja, ik kan vanmiddag wel een dutje doen. Laat ik nu maar meteen aan het werk gaan, des te vlugger ben ik klaar. Breng ik om een uur of elf de Mercedes weg en blijf gelijk thuis koffie drinken. Volgende week zijn we vier jaar getrouwd en alle sombere voorspellingen van thuis ten spijt hebben we een goed huwelijk. Frans is een lieverd; hij verdient goed zijn brood en we hebben een mooi huis. Wat wil ik nog meer? Nu ja, een kind. Ze zuchtte: de dokter heeft mooi praten. „U moet geduld hebben, mevrouw ter Scheure; in tal van huwelijken komt het voor, dat pas na vier of vijf jaar de kinderzegen komtEn zo voort. Allemaal best mogelijk, maar ik wil nu een kind. Mijn man is elke dag weg en soms verveel ik me. Nog een geluk, dat ik een wagentje hebO ja, de Mercedes! Laat ik het nu niet vergeten. Dat is me verleden jaar al eens overkomen. En Frans nijdig! Zo, eerst, maar het bed opmaken. Neem ik daarna een douche, was beneden de boel vlug af en rijd dan naar huis. Hopelijk is vader zaterdagavond eens een beetje vriendelijker tegen Frans. Die goeierd houdt zich altijd in en doet net of hij nergens erg in heeft, als vader hem kleineert. Hij moet nu toch eens ten volle inzien, dat hij ongelijk had, toen hij mij indertijd af raadde met Frans te trouwen. Ina ter Scheure ging op de rand van haar bed zitten en dacht na. Het had heel wat voeten in de aarde, voor vader zijn toestemming gaf. Ze hoorde het hem nog zeggen op die gedenkwaardige avond: „Wel, je krijgt je zin, want iedereen is tegen me! Goed, ik zal meewerken en ik kom op de trouwerij. Maar dat is dan ook het uiterste. Verder wil ik niks met hem te maken hebben. Enneherinner je later, als het mis gaat goed, dat ik je gewaarschuwd heb! Dan hoef je bij mij niet met hangende pootjes aan te komen. Je wilt hem met alle geweld? Oké, je gaat je gang maar. Het ouderlijk huis blijft voor jou vanzelfsprekend altijd open, maar hem wil ik hier niet zien. Nu niet en nooit niet. Is dat duidelijk?" (Wordt vervolgd). Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen vooralen van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. W1SSENKEBKE Kruiswoordpuzzel no. 391 Horizontaal: 1. jaarboek - 6. wonder - 11. meisjesnaam - 12. groet - 13. waterhoogte (afk.) - 15. hefwerktuig - 16. huisdier 17. zangnoot - 18. snel - 20. selenium (afkorting) - 21. voorzetsel - 22. breed, ruim - 23. maanstand (afkorting) - 25. laatstleden - 27. koninklijke landmacht (afk.) - 28. romeins imperium (afk.) - 29. hemels wezen - 32. familielid - 34. plaats in Drente - 36. watering - 37.' als onder (afk.) - 39. NV. (Duitse afk.) - 40. dwaas, gek - 41. klepper - 42. bevel - 45. per expresse (afk.) - 46. familielid - 48. uitroep van spijt - 51. onvriendelijk mens - 53. woonboot - 55. pasta-achtig smeersel - 57. soort verlichting (afk.) - 58. briefaanhef (afk.) - 59. rijksgrens (afk.) - 61. bijwoord 62. schrede - 64. ongeveer (afk.) - 65. stofmaat - 67. waterplantje - 69. per procuratie (afk.) - 70. plaats in de Betuwe 72. sompig - 73. voorzetsel - 75. Utrechts symfonie orkest (afk.) - 76. deel van Ame rika (afk.) - 78. schoonmaakattribuut - 79. plaats op de Veluwe. Verticaal: 1. vogel - 2. voegwoord - 3. deel van het oog - 4. gebergte in Duitsland 5. huisdier - 6. omslag - 7. afgod - 8. smalle strook - 9. sportterm (afk.) - 10. deel van het paardetuig - 14. familielid 17. pers. vnw. - 19. hofjonker - 22. onge temd - 24. pers. vnw. - 26. soort onderwijs (afk.) - 27. vogel - 28. ambtshalve (Lat. afk.) - 30. deel van een Franse ontkenning 31. Fr. lidwoord - 33. machine - 34. rijks grens (afk.) - 35. zangnoot - 38. vreemde munt - 39. hoge berg - 42. klein stukje papier - 43. Fr. pers. vnw. - 44. genees heer - 45. naschrift (afk.) - 47. anno Christi (afk.) - 48. tijdperk - 49. lengte maat (afk.) - 50. stad in Twente - 52. kiloliter (afk.) - 53. spil - 54. vreemde munt (afk.) - 56. zangnoot - 58. werpstrik 60. gewas - 63. waterstand (afk.) - 64. soort vereniging - 66. over tijd - 68. rang in het leger (afk.) - 71. kinderspeelgoed 72. tweetal - 74. soortelijk gewicht (afk.) 77. nummer (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel na. 390 Horizontaal: 1. parabel - 7. eerlijke - 13. Ina - 14. rooster - 16. dam - 17. Eems 19. smart - 20. demi - 21. eis - 23. ene 24. val - 25. ton - 27. cm - 28. so - 29. ets - 31. eb - 32. N.H. - 33. alm - 35. r.i. 37. mi - 38. haard - 39. Essen - 41. au 42. Rijn - 43. ma - 45. tante - 47. inham 50. et - 52. li - 53. sie - 55. id - 56. jr 57. las - 59. Ee - 60. ne - 61. hoe 62. ter - 64. A.O.W. - 66. t.n.o. - 68. geel 70. vloot - 72. orde - 74. iel - 75. malloot 77. del - 78. entente - 79. nergens. Verticaal: 1. pienter - 2. Ane - 3. ramen 4. br - 5. Eos - 6. lome - 7. etre - 8. eet 9. rr - 10. ijdele - II. kam - 12. emissie 15. sanel - 18. si - 20. da - 22. scharnier 24. verschiet" - 26. ob - 30. tm - 32. na 33. adres - 34. menie - 36. i.e. - 38. hut 40. n.m.m. - 44. religie - 46. al - 48. ad 49. bretels - 51. t.a. - 54. idool - 56. Jo 58. stelt - 61. horde - 63. el - 64. alle 65. woon - 67. n.o. - 69. een - 70. vat 71. toe - 73. den - 75. m.n. - 76. t.r. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1