NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De Stelpest.... Pion vier heeft DE schoenen door Gees Giesbeeh /"Tw" verzekeringen zip ons écht een zorg. RaMoiÉ S3 Ne. 3618 Donderdag 15 augustus 1974 77e jaargaag Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 6.— per half jaar. Franco per post 22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm. excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON En vind je het dan gek, als Lydia een dergelijk dillema schept? Die ziet allicht een nieuwe kans om Gert te krijgen. Als je het mij vraagt, is het kind nog hardstikke gek op die knul. Nu ja, ik heb hem ook altijd een flink jong gevonden. Zoals hij zich opgewerkt heeft in de zaak van mijn broer, daar heb ik respect voor. Ik ben ook van onderen af aan begonnen, net als jouw vader, Jopie. En we zijn er beiden gekomen, met hard werken natuurlijk, want voor niets gaat enkel de zon op en onder. Goed, we hadden beiden de wind mee na de oorlog, je vader en ik eveneens. Maar dat neemt niet weg, dat er voor gewerkt is, hard ge werkt. Die Geert Treep is uit hetzelfde hout gesneden. Die kan ook werken, dat heb ik met mijn eigen ogen wel gezien. Dat hij nu directeur is, gun ik de jongen. En ik vind hem maar een stommeling om nee te zeg gen tegen Lydia. Om het woord belediging maar niet eens te noemen. Verdomme, Lydia kan toch zeker best met zichzelf voor de dag komen? Of niet soms? Als Gert met haar trouwt, krijgt hij een zee van nieuwe relaties, die gezien zijn funktie als directeur, hem zeker geen windeieren zal leggen." „U vergeet één ding, oom Bas: Gert hééft een meisje en, na wat ik van vader heb vernomen, vrij serieuze plannen met haar. kïoet hij, terwille van Lydia, haar dan maar zonder meer aan de kant zetten? Dat kunt u niet menen!" „Ze is 'm loch uit zichzelf gepiept? Dat vertelde je me zoéven!" „Klopt. Met als resultaat, dat Gert inge stort is en met een shock in bed ligt. Liefde is geen jasje, dat je naar believen aan- en uittrekt, aan de kapstok hangt en een ander neemt. De helft van haar aandeel in de zaak, ter waarde van ongeveer vier ton, heeft Lydia hem aangeboden, als hij met haar trouwt. Op de dag van het huwe lijk worden ze zijn eigendom, zodat hij dan mede-eigenaar van ons bedrijf wordt. Maar Gert is voor dit aanlokkelijke aanbod niet bezweken. Voor hem is liefde belangrijker dan geld. Mij dunkt, voor een dergelijke karaktertrek moet iedereen respect hebben. Of niet soms?" „Het is maar zo je het bekijkt," mees muilde oom Bas. „Geld is en blijft een heel belangrijke factor in het leven, jonge dame. Karakter is erg mooi, maar de bak ker geeft er nog geen half broodje voor en de slager evenmin een onsje biefstuk. Die jongen is nu directeur van je vaders bedrijf en dat schept tevens zekere verplichtingen. Persoonlijke aangelegenheden moeten daar voor wel eens wijken. Als hij dat niet inziet, wordt hij nooit een harde zakenman. En vandaag de dag moet je hard zijn in zaken. Keihard." „Bent u bereid over deze kwestie met Lydia te praten? Of moeten er nog meer ongelukken gebeuren? Moeten wij Gert als directeur kwijtraken? Hij is van plan zijn ontslag aan te bieden. Op korte termijn. 38 En wat dan? Wie moet hem opvolgen? Weet u iemand met zijn capaciteiten? Moet de zaak naar de bliksem gaan, zonder Gert aan de leiding? Dan is uw Lydia's aandeel binnen afzienbare tijd waardeloos geworden. Is zij dan klaar?" De man grinnikte. „Misschien voorziet ze wel zoiets. Vandaar, dat ze haar aan delen wil verzilveren, voor ze kelderen. Nu ja, zo'n vaart loopt het natuurlijk niet. Er is immers werk zat? En als die Treep weg willaat hem gaan. Plaats je maar een advertentie voor een vakbekwame kerel. Die is altijd wel te vinden. Nooit op je kop laten zitten door je personeel, van hoog tot laag. Ik heb ook een keer één van mijn filiaalhouders er uit gesodemieterd, omdat hij een grote smoel had en weinig capaci teiten. Toen het personeel in opstand kwam en zich solidair verklaarde met hun ont slagen chef, heb ik van de ene dag op de andere de tent gesloten en al die groot bekken op straat gedonderd. Ja, ik laat me daar op m'n kop zitten. Door niemand. Dat moet jij ook niet doen, nicht. Baas blijven, dan kom je het verste en kost het je 't minste geld." Hij dronk zijn glas leeg, presenteerde de vrouw een sigaret en vuur en haalde zijn schouders op. „Nou jawat dat praten met Lydia betreftmorgen zie ik haar wel en anders rijd ik naar haar toe. Of het resultaat zal opleveren, kan ik niet garan deren. Ze heeft een koppie. Joop. Als ze er eenmaal wat in heeft „Zoals haar vader. En zoals mijn vader," knikte de vrouw begrijpend. „Jullie zijn, wat dat betreft, aan elkaar gewaagd." „Wel, ik zal haar een paar centen geven en zeggen, dat ze dat plan, om haar aan deel te verkopen voorlopig maar opzij moet zetten. Laten we zeggen: voorlopig een jaar. Dat praat ik haar misschien wel aan." En met dit resultaat moest Jopie van der Velde, geboren Matsers, genoegen nemen. Een week later was Gert zoverre weer hersteld, dat hij halve dagen aan het werk kon gaan. Vilstra had gedurende zijn af wezigheid op uitstekende wijze de nodige werkzaamheden verricht en beslissingen ge nomen, die geen uitstel konden lijden. Het werk moet doorgaan, ziekte of geen ziekte. Elke dag vertraging of oponthoud kost geld. De bepalingen in de meeste bestekvoor- waarden zijn in dit opzicht niet mis te verstaan. Gert Treep heeft zijn ontslag ingediend. Schriftelijk en aangetekend. Per 31 decem ber. Maar de volgende dag is Jopie op zijn bureau en wijst hem op het kontrakt, dat hij vóór zijn officiële aanstelling heeft ge tekend: wederzijds een opzegtermijn van drie maanden. „Je weet Gert, dat we je ontzettend graag mogen en we weten eveneens de beweeg redenen, die je genoopt hebben tot het ne men van dit besluit. We kunnen het be grijpen. Maar je mag ons maar niet op korte termijn in de steek laten. Het spijt me, Gert, maar we houden ons aan het kon trakt. Als je voet bij stuk houdt, kan het ontslag per 1 april volgend jaar ingaan. Maar niet eerder. Overigens, de financiële puzzel, die er dreigde, is dank zij de be middeling van oom Bas voorlopig opgelost. Wellicht ook, omdat Lydia geschrokken is van de uitwerking, die haar ultimatum heeft bewerkstelligd. Waarschijnlijk heeft ze dit niet voorzien. Ze is in ieder geval terug gekrabbeld. Op aandringen van haar vader. In eerste instantie wil ze een jaar wachten. Vóór één augustus van het volgend jaar zal ze ons op de hoogte stellen van haar defi nitieve besluit: of ze de aandelen alsnog wil houden of aan het eind van het ko mende jaar verzilveren. Wel, wie dan leeft, dan zorgt. Enneenfin, dat weet je na tuurlijk zelf ook al: het totaalbedrag aan successierechten, dat we moeten betalen, valt ook mee. Van Tijnen heeft in dit op zicht wonderen verricht. Hoe hij het voor elkaar gekregen heeft, is mij een raadsel, maar hij heeft het gefikst. Dat is het voor naamste. O jawat dat ontslag betreft, Gert, denk er nog maar eens over na. Enne... als je soms trouwplannen hebt, laat het mij weten. Wat het bouwen van een huis betreft, kun je op mijn volledige medewer king rekenen." Gert heeft alles rustig aangehoord, maar verder geen commentaar gegeven. Met een stevige handdruk heeft hij afscheid geno men van mevrouw Van der Velde. Wat hij het belangrijkste vindt is wel de capitulatie van Lydia. Jopie kan wel eens gelijk heb ben: ongetwijfeld is ze geschrokken van de consequenties van haar woorden. Het bedrijf is gered: er zal geen aderlating hoeven plaats te vinden. Evenmin zal een beroep op een bank gedaan worden. Dat is nu ook niet meer nodig. Matsers Bouw bedrijf zal rustig kunnen doorwerken. Die dag blijft hij een uurtje langer, want er is het een en ander met Piet Vilstra te bepraten. Zelf moet hij nodig weer eens langs de werken, die men momenteel onder handen heeft. Daarom besluiten ze samen te gaan. Nog dezelfde middag. Het is koud buiten. Er staat een gure noordoosten wind; de thermometer staat onder nul, een paar graden. Als het zo doorgaat, zullen de meeste mensen uitge- vroren raken, voor hoelang? De weersvoor uitzichten zijn niet bepaald hoopgevend voor de bouwerij. En er zit sneeuw in de lucht. (Wordt vervolgd). HEROPENING VAN ELEKTRO-, GAS EN TWEEWIELERBEDRIJF VAN DER HEIJDE TE COLIJNSPLAAT. Vrijdagmiddag is de geheel verbouwde en gemoderniseerde vestiging in elektro-, gasapparaten en tweewielers van de heer E. W. van der Eleijde, Voorstraat 11 te Colijnsplaat, door burgemeester P. J. Evers te Kortgene met een feestelijk tintje her opend. Voor de officiële opening bood Renske Kievit aan burgemeester Evers een groot formaat sleutel aan, waarin de pas sende sleutel was geborgen voor de winkel deur. De verbouwing die ruim een half jaar in beslag heeft genomen, is uitgevoerd door het aannemingsbedrijf C. P. Kievit te Colijns plaat, met als architect C. P. Klap te Waarde. Het schilderwerk is van schilders bedrijf Van de Linde te Kortgene. Onder aangepaste omstandigheden heeft de heer Van der Heijde zijn werk tijdens de ver bouwing door laten gaan. Het winkelpand heeft een oppervlakte gekregen van 100 m2, de achter de winkel gelegen werkplaats 90 m2. In de nieuwe winkel die geheel overzichtelijk van buitenaf is door de grote ramen aan voor- en zijkant, staat opgesteld een uitgebreid assortiment elektro-, gasapparaten en tweewielers. Een speciale wand van „Kleine Klus" is inge richt voor de verkoop aan de doe-het-zelver. Burgemeester Evers, die was vergezeld van zijn echtgenote, sprak in zijn felicitatie woord tot de familie Van der Heijde de hoop uit, dat de vestiging aan hun ver wachting mag voldoen en noemde het pand een sieraad voor het dorp Colijnsplaat. De opzet om het verkoopprogramma van er alles van weet En u graag adviseert over uw lopende en nieuw te sluiten verzekeringen. Een 'zekere' service van uw Rabobank. Wissenkerke en Colijnsplaat Telefoon van onze verzekerings - adviseur 01108-577 de uitgebreide artikelen een moderner aan zien te geven is volkomen geslaagd. Vele ontvangen bloemstukken gaven de geopende winkel een feestelijk aanzien. Tijdens een druk bezochte receptie in hotel „Zeelandia", waarbij familie, vrien den en zakenrelaties hun gelukwensen kwamen aanbieden, werd het woord ge voerd door de heer J. A. Pouwer namens de middenstandsvereniging. Ook aanwezig waren de heer Corstanje, rijksconsulent voor de middenstand en de heer A de Pree uit Middelburg, namens het Centraal Orgaan Tweewielers midden-Zeeland. Dhr. A. M. van Elalst te Kortgene sprak als oud-werk gever van de heer Van der Heijde, zijn felicitatiewoorden uit, doorspekt met enkele anekdote's uit het verleden. Tot slot sprak de heer Van der Heijde zijn dank uit, mede namens zijn gezin, voor de hun toegesproken hartelijke woor den, voor de betoonde belangstelling en bloemenattentie's. Een bijzonderheid noem de spreker het feit dat de thans aanwezige oud-burgemeester van Wissenkerke de heer J. van Halst de eerste zaak van de familie Van der Heijde in Geersdijk 12Vz jaar geleden heeft geopend. Sinds 1 augustus 1962 is de thans ver bouwde zaak in Colijnsplaat in handen van de familie Van der Heijde. De streefdatum om de nieuwe vestiging per 1 augustus 1974 te heropenen bleek niet haalbaar te zijn. Boven de winkel en werkplaats is een riante bewoning gecreëerd. Kruiswoordpuzzel no. 388 Horizontaal: 1. kleurrijk - 4. duw - 7. deel v. d. kachel - 10. groot zoogdier - 14. op dit moment - 15. lopend touw - 16. rustplaats 18. namelijk (afk.) - 19. afstandsmaat (afk.) £0. onderwereld - 22. met dank (afk.) - 24. ik (Lat.) - 26. telwoord - 30. in orde - 32. uitroep van pijn - 33. N.V. (Duitse afk.) 34. lidwoord - 35. voorzetsel - 36. voor zetsel - 37. vlaktemaat (afk.) - 38. hoofd deksel - 40. deel v. e. Fr. ontkenning - 42. briefaanhef (afk.) - 44. verwaande, waan wijze - 45. werelddeel - 46. reeds - 47. pro deo (afk.) - 48. boom - 50. rondhout - 51. herkauwer - 52. als volgt (afk.) - 54. stof- maat - 56. selenium (afk.) - 57. uitroep - 58. Engels telwoord - 59. hagedisachtig dier 62. gewicht - 64. jongensnaam - 66. gebogen been - 67. muziekterm (afk.) - 68. de oudere (afk.) - 69. onderricht - 72. steun- draad- 74. bevestiging - 76. aaien - 80. kier 81. meisjesnaam - 82. pl. in Overijssel. Horizontaai: 1. de - 3. Jaap - 7. kano - 10 va - 12. och - 14. stoel - 16. engel - 18. hart - 20. om - 21. st - 22. al - 23. ae 24. eros - 26. water - 29. schaap - 31. de 32. ieder - 34. la - 35. stabiel - 37. ea 38. at - 40. lot - 42. tulp - 44. ai - 46. ras 47. don - 49. id - 50. blad - 53. lus - 55. Ed - 57. ao - 58. Andorra - 61. Ad - 63. animo - 65. oa - 66. alleen - 69.. speer - 71. etui - 72. is - 73. ha - 74. mo - 75. dm 76. neef - 78. serre - 80. crime - 82. iet 84. in - 85. krat - 86. rots - 87 11. BURGERLIJKE STAND WISSENKERKE Geboren: 29 juli 1974: Michael, z.v. A. Schijffers en M. J. J. Springintveld. Ondertrouwd: 1 juli 1974: Clement, Mari- nus Cornelis, oud 25 jaar, wonende te Wis senkerke en den Heijer, Lena Petronella, oud 20 jaar, wonende te Wissenkerke; 12 juli 1974: Versluis, David Izaak, oud 21 jaar, wonende te Wissenkerke en Feijtel, Adriana Jobje, oud 20 jaar, wonende te Wissenkerke. Getrouwd: 5 juli 1974: Koole, Adriaan Marinus, oud 23 jaar, wonende te Wissen kerke en Clement, Maatje Willemina, oud 19 jaar, wonende te Wissenkerke; 11 juli 1974: Karstanje, Jan Abraham, oud 20 jaar, wonende te Wissenkerke en van Gilst, Pieternella Jannetje, oud 18 jaar jaar, wo nende te Kortgene; 19 juli 1974: Simon, Peter Henriette Conradus, oud 24 jaar, wonende te Wissenkerke en van den Oos terkamp, Adriana Everita, oud 23 jaar, wonende te Wissenkerke; 26 juli 1974: Clement, Marinus Cornelis, oud 25 jaar, wonende te Wissenkerke en den Heijer, Lena Petronella, oud 20 jaar, wonende te Rotterdam. Overleden: 10 juli 1974: van der Meulen, Janna, oud 81 jaar, ongehuwd, wonende te Wissenkerke. Verticaal: 2. riv. in Siberië - 3. gesloten - 4. onmeetbaar getal - 5. aanbieding - 6. rond hout - 7. godin - 8. soort onderwijs (afk.) 9. inkeping - 11. Chinese maat - 12. noor derbreedte (afk.) - 13. water in Zeeland 15. geogr. mijl (afk.) - 17. afstandsmaat (afk.) - 19. lage temperatuur - 20. uitroep 21. rang i. .h. leger (afk.) - 23. riv. in Rusland - 25. Indonesisch muziekinstr. - 26. soort vlag aan stok - 27. landbouwwerktuig 28. hetzelfde (afk.) - 29. verlegen zijn, schamen - 31. soort hoender - 36. familielid 37. beet - 38. wortel - 39. kraan - 41. tijd perk - 43. sluis - 49. zacht en onhoorbaar gaan - 53. weidedieren - 55. Fr. lidwoord 56. N.V. (Fr. afk.) - 57. trekvogel - 58. windrichting - 60. gewicht (afk.) - 61. jongensnaam - 63. weekdier - 65. inhouds maat (afk.) - 67. onmeetbaar getal - 70. Europeaan - 71. heilige (afk.) - 72. voor zetsel - 73. volkerenorganisatie (afk.) - 75. deel v. e. Fr. ontkenning - 77. het Romeinse Imperium (afk.) - 78. Fr. lidwoord - 79. bestaat. Verticaal: 1. do - 2. echec - 4. Astra - 5. at - 6. poos - 7. kl - 8. Nettie - 9. on - 10. vel - 11. al - 13. ha - 15. em - 17. gard 19. reaal - 21. sa - 23. asla - 25. opstand 26. web - 27. eelt - 28. krap - 30. hl - 31. dan - 33. Eelde - 36. idolaat - 39. talon 41. or - 43. ui - 45. ia - 48. nu - 50. baal 51. damp - 52. ara - 54. salie - 56. dons 59. noemer - 60. oor - 62. be - 64. isar 67. lunet - 68. Eifel - 70. eo - 71. emir - 73. hen - 75. dr - 77. ei - 78. si - 79. rk - 80. mo - 83. tl. Bont u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, caltuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum- POSTBUS 1, WISSENKERKE GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES Oplossing kruiswoordpuzzel no. 387

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1