NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Oe Stelpost.. Plouvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene M M W 1 - P F I F 2 J door 15 21 Ne. 3611 Donderdag 27 juni 1974 77e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 6.— per half jaar. Franco per post 22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 32 Ze dronken thee. Van deze gelegenheid maakte Gert gebruik, om rustig met de vrouw te kunnen praten. Zijn keel schra pend en zorgvuldig de woorden kiezend, begon hij: „Er is een band ontstaan, me vrouw, tussen mij en Brasemsveld. Een band, die blijft, al ben ik hier met het werk klaar. Misschien hebt u het al een beetje begre pen, maar Rienie en ik mogen elkaar. Bij mij thuis hadden ze ook al enige tijd door, dat er een vrouw in mijn leven is gekomen. Een vrouw, die steeds meer voor me gaat betekenen. Mijn moeder is een bizonder verstandig mens, helemaal niet nieuwsgierig of zo, maar ze heeft er een dag of wat geleden op gezinspeeld. Ze zei: Als je denkt, dat het ernst gaat worden, neem haar dan maar eens mee hierheen. Kunnen wij ook kennis met haar maken. En, om maar weer op mijn uitgangspunt terug te komen, me vrouw, dat was ik van plan, dit weekeind. Ik moet vrijdag toch nog even naar Leiden, naar de firma Diephuis, voor een zakelijke aangelegenheid. Als u geen bezwaar hebt, kom ik bij u eten en neem Rienie een weekeind mee naar Velp. Ik zal ervoor zorgdragen, dat ze zondagavond op een redelijke tijd weer thuis is. Mag ik rekenen op uw toestemming?" De vrouw keek hem verrast aan. „Wel allealles, wat ik gedacht had, Gert, maar jij en RienieNu ja, u bent samen enkele keren 's avonds weg geweest, maar dat het intussen serieus was geworden Rienie heeft me er nooit wat van verteld." „Dat is misschien mijn schuld, mevrouw. Want ik heb geprobeerd niet al te veel verwachtingen bij haar te wekken, omdat ik eerst zeker wilde zijn van mezelf. Maar nu weet ik het: ik kan niet meer buiten Rienie. Ik houd van haar en neem aan, dat zulks bij haar ook het geval is ten opzichte van mij." De oudere vrouw knikte bedachtzaam. „Die RienieAls ik zeg, dat ik grote bewondering voor haar smaak heb, Gert, is dat maar een armzalige definitie. Voor wat mij betreft, heb je natuurlijk mijn volledige instemming en toestemming, zo dit laatste nodig mocht zijn. Rienie is ten slotte meerderjarig. Ik was wel eens bang, dat ze zou overschieten. Ik word ook ouder en als ik er niet meer zal zijn, wat moet zo'n kind dan alleen? Daar maakte ik me wel eens zorgen over." „Die zorg is dan vanaf dit ogenblik niet meer nodig, mevrouw. Zegt u nog niets tegen Rienie, het moet een verrassing voor haar worden. Merk zo straks, als ze thuis is, maar langs uw neus weg op, dat ik nog even een afscheidsbezoek heb gebracht en haar laat groeten. Maar zeg niets van mijn plan om haar vrijdagavond op te halen. Des te groter isx het effect, nietwaar? Ik ga haar een machtig fijn weekeind bezor gen." „Gert, jongen, ik ben nog niet helemaal van mijn verbazing bekomen. Ik heb me in stilte wel eens afgevraagd: met wat voor jongen zal Rienie te eniger tijd thuiskomen? Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. WISSENKERKE Een moeder is altijd bezorgd nietwaar? En wil enkel het beste voor haar kind. En dan hoopte ik maar, dat het een aardige, sym pathieke man zou zijn. Jouw nu zo'n beetje kennende, Gert, neem ik aan, dat jullie het samen in alles wel eens zullen worden. Misschien is.het wat voorbarig, maar voor wat mij betreft, heb je mijn zegen." Ze drukten elkaar de hand. „Dank u, mevrouw. Maarmondje dicht tegen Rienie. Het moet voor haar een volkomen verrassing zijn." Die avond zei hij thuis, terwijl ze aan de maaltijd zaten: „Vrijdagavond breng ik Rienie Schollenberg mee hierheen. Wees lief voor haar, want ze verdient het. Ze is een schat van een kind en heeft tot nog toe weinig plezier in haar leventje gehad. Me vrouw Schollenberg is weduwe. Haar man was beroepsofficier, majoor, als ik me goed herinner. Hij kwam bij een verkeersongeval om het leven, enkele jaren geleden. Het pensioen van mevrouw Schollenberg is niet van dien aard, dat ze ervan leven kan, zoals ze altijd gewend was. Rienie is be schaafd, charmant, wat ingetogen, maar dit laatste is een soort verlegenheid." Vader Treep knikte. „Als jij een jonge vrouw meeneemt naar huis, is ze vanzelf sprekend welkom. Dat weet je, niet moe der?" En mevrouw Treep beaamde en bena drukte het nog eens extra. De volgende morgen belde Gert een firma in Arnehem op. „Met Matsers Bouw bedrijf in Velp. Met Treep. Zeg, ik moet fcen verwarmingsketel hebben, van het type, pat we laatst geplaatst hebben in dat blok woningen te DiemenJuist, die Potter- ton. Heb je toch in voorraad, niet? Prach tig. Uiterlijk donderdagmiddag bij mij. Ja, hier in VelpKom nu. Boogaards, geen flauwekul. Met één van jullie wagens is het binnen twintig minuten bij me. En je zult best vandaag of morgen een mannetje hebben om die ketel over te brengen Mooi dan reken ik daarop. Enneui terste prijs voor mij, denk je daaraan? Fijn, ik houd je aan je woord. Merci en tot kijk, he? Bedankt voor de medewerking." In zijn aantekenboekje schrapte hij de regel: „Verwarmingsketel voor mevrouw Schollenberg" door Die neem ik vrijdag morgen mee. Ik scharrel wel ergens een monteur op. Wacht, misschien weet Diep huis er een voor me. Ik bel hem Vijf minuten later was ook dit in orde. Om een uur of tien zou er een verwar mingsmonteur in Brasemsveld aanwezig zijn. Als Gert nu om negen uur in Leiden op het kantoor komt, kunnen we met een half uurtje gereed zijn, nietwaar? Kun je ook om een uur of tien in Brasemsveld zijn. Dat was een goeie oplossing. Want als het nodig is, kan ik een handje helpen. Rienie en haar moeder kunnen toch niet 'de hele winter met een oliekachel in de kamer zitten? Indertijd vertelde Rienie me, dat hun verwarmingsketel stuk was, maar ik heb er verder niet bij stil gestaan. Ge lukkig, dat het me te binnen schoot, toen ik van de week bij mevrouw Schollenberg zat. Diezelfde middag belde zijn sekretaresse: „Een dame voor u, meneer." „Wie?" Hij dacht: mevrouw Schollenberg zal toch niet haar mond voorbij gepraat hebben, zodat Rienie halsoverkop hierheen is gereisd? „Mevrouw Van Hesdonk tot Beverweert. Ik moest er ter verduidelijking aan toevoe gen: Lydia." „LydiaLydiaVerroest, de baro nes. Lydia, met wie hij eens verloofd was. Wat zou zij van hem moeten? „Laat mevrouw verder komen," zei hij. Gelijk kwam hij overeind. Een barones ont vang je niet zittend achter je bureau, al ben je directeur. Lydia van ftesdonk tot Beverweert, ge boren Matsers, stapte binnen, met de liefste glimlach op haar gezicht. Ze legde haar hand in de zijne. „Hallo, Gert! Is dat even lang geleden? Of ehmoet ik nu zeggen: meneer de directeur? Geweldig, zeg, die promotie! Maar je verdient het, hoor. Ik iheb altijd al tegen papa gezegd: Gert heeft de maarschalkstaf in de ransel, die wordt nog wel eens meer dan hoofdopzichter. En? Wat ben je nu? Gelukgewenst. Apropos, ik was buitenslands, toen mijn oom stierf, en kreeg het bericht te laat om tijdig aan wezig te zijn op de begrafenis. Sorry. Maar pas bij mijn terugkeer, gisteren, vernam ik, dat jij oom's opvolger bent geworden in het bedrijf. Nu, ik gun het je, hoor!" Gert liet rustig de woordenstroom over zich heengaan en maakte een uitnodigend gebaar naar de leren leunstoel, bestemd voor bezoeker of bezoekster. „Ga zitten. Ik moet zeggen, dat je er .patent uitziet. In aanmerking nemende, dat het alweer enige jaren geleden is, dat ik je voor het laatst zag, moet ik constateren, dat je nog niets van je schoonheid hebt ingeboet." Ze boog en knipoogde. „Dank je, Gert. Als jij het zegt, geloof ik het. Ik heb anders een nare tijd achter de rug. Dat zou je niet zeggen, he?" „Zo?" Hij was nauwelijks geïnteresseerd, maar was vastbesloten beleefd te blijven. Tenslotte had haar vader een behoorlijk be drag in Matsers Bouwbedrijf B.V. zitten. Hij wilde niet voor de tweede maal de oor zaak zijn van oom Bastiaans woede. „Wat is er dan gebeurd?" Ze keek hem met grote ogen aan. „Je weet het nog niet? Het was anders al een publiek geheim in Rozendaal. Ik ga schei den van René. Ja, ik weet het: 't is erg. jEen scheiding is in onze familie nog nooit voorgekomen, in die van René uiteraard evenmin. Maar het was onmogelijk nog langer met hem samen te leven. Daarom ben ik drie maanden weg geweest, snap ie? Ik was helemaal overspannen. Aan de Costa Brava ben ik langzaam weer tot me zelf gekomen. René is er trouwens vandoor. Dank zij z'n adellijke relaties krijgt hij een functie. Diplomatieke dienst, waarschijnlijk. Het zal wel een of ander land in Zuid- Amerika worden. Hij spreekt vloeiend Spaans en was altijd erg gecharmeerd op de La tijnse landen." Hij knikte enkele malen. „Daar hoor ik ^an op, Lydia. Nee, ik wist nergens van. Je begrijpt, ik ben nog altijd niet geheel (ingewerkt hier. Je oom was een fenomeen in het vak. Het zal wel even duren, voor ik volledig in zijn voetsporen kan treden." „O, jij slaagt, daar ben ik van overtuigd. Ik ken je immers zo'n beetje? Eigenlijk ben ik stom geweest, Gert, indertijd, om zulke hoge eisen te stellen. Wij zouden het samen uitstekend hebben gehad. Jij bent een harde werker; René was liever lui dan moe. Die had maar één hobby: paardrijden. En als-ie het nog maar konmijn mooi ste rijpaard heeft hij stukgereden (Wordt vervolgd). Het was donderdagavond 20 juni j.l. een ongekende drukte op de raadszaal van Kortgene. Naast de voltallige raad was vrij wel de gehele Kortgeense middenstand op gekomen om te luisteren naar de behan deling van hun ingediende bezwaarschriften tegen de vestiging van een kampwinkel op „De Paardekreek". Aan dit agendapunt waren door de mid denstand, de raadsleden en b. en w. grote aantallen vellen papier gespendeerd en vele uren van voorbereiding. Bij de behandeling van dit agendapunt immers voerden alle fractievoorzitters van de vijf partijen het woord, hadden b. en w. een nota van 41/2 vel als toelichting bijgevoegd en had wet houder Bom bijna 40 minuten nodig om antwoord "te geven op de redevoeringen van de fractievoorzitters. En als resultaat? Een anti-climax. Want wat was namelijk het geval? Zowel de middenstand als de raadsleden waren van een verkeerde grondgedachte uitgegaan, n.l. dat de kampwinkel een oppervlakte van 580 m2 zou krijgen. Toch hadden b. en w. in hun toelichting geschreven: „Zowel op de kaart als in de voorschriften van het ontwerpplan is sprake van de bestemming „Kampcentrum met bij behorende erven" (K.C.). De voor deze be stemming aangewezen gronden zijn bestemd voor de bouw van gebouwen ten dienste van het kampeerbedrijf en het zwembad. Het zal duidelijk zijn, dat binnen deze be stemming meer soorten gebouwen opge richt kunnen worden dan een kampwinkel en/of kantine." De gans laatste opmerking bij de be handeling van dit punt bracht dit nog eens heel duidelijk aan het licht. Deze op merking was van L. v. d. Weele: Waarom, !zo vraagt hij de voorzitter, is in de toe lichting nergens gesproken van de idee de kampwinkel maar 60 m2 en de kantine 'hoogstens 150 m2 groot te maken? Noch de raadsleden, noch de middenstand wist hier van. De voorzitter antwoordde hierop: Wij mogen toch wel veronderstellen, dat het de raadsleden genoegzaam bekend is, hoe met uitbreidingsplannen e.d. gehandeld wordt. Op de daarbij behorende kaart(en) wordt een te bebouwen grondstuk altijd met een vlek aangegeven, waarna de raads leden dan in later stadium beslissen wat en hoe groot er op gebouwd wordt. Dit is dus een „verwijt" dat wij niet kunnen aan vaarden. Bovendien: één telefoontje naar de gemeentesecretarie en u was van alles op de hoogte geweest. Als ik het goed begrijpt, zegt L. v. d. Weele, was al dit geschrijf en al dit ge sprokene niet nodig geweest, wanneer wij ons beter geïnformeerd hadden? De voorzitter beaamt dit en zegt zich ook teleurgesteld te voelen doordat slechts één man van de middenstand op de secre tarie is geweest om een blik op de kaart te werpen. Had die zich ook beter op de hoogte gesteld, dan had óók de midden standsconsulent het de zakenmensen beter uit de doeken kunnen doen. Omdat Breure toch stemming vereist, wordt tot stemming overgegaan, waarbij blijkt dat alleen Breure tegenstemmer is. Bij de aanvang van de raadsvergadering had voorzitter P. J. Evers enige medede lingen gedaan. Daarbij in de eerste plaats de verheugende mededeling, dat de riool waterzuiveringsinstallatie plus de riolering van de Westhavenstraat opgenomen is in de DAWC. Als belangrijkste voorwaarde: vóór 1 augustus a.s. effectief met het werk een aanvang gemaakt hebbend. Het is wel kort dag, maar alles zal op haren en snaren gezet worden om de toegezegde subsidies niet te verspelen. Het plan Wagon-bungalowbouw achter de boomgaard, wordt opgeschort totdat dit gebied op het streekplan is opgenomen. Te Colijnsplaat zullen enige verkeersmaat regelen genomen worden, die behelzen een éénrichtingsverkeer in de Kruisstraat en een parkeerverbod in de Voorstraat op de rijbaan. De lerarenvacature op de school in Co lijnsplaat kan in deze vergadering nog niet behandeld worden wegens ziekte van de inspecteur. Op korte termijn zal waarschijn lijk een nieuwe vergadering uitgeschreven worden. De Kortgeense molen onttakelt steeds meer en nu heeft de eigenaar een stichting Sn het leven geroepen om de molen te restaureren. De voorzitter is benieuwd hoe dit afloopt, temeer daar de eigenaar in eerste instantie geweigerd heeft de molen op de monumentenlijst te laten zetten. Na enig heen en weer gepraat over een te verpachten of te verhuren stuk grond in de Westpolder aan de heer J. J. van Maldegem, komt men niet tot overeen stemming en besluit de voorzitter dit agen dapunt terug te nemen voor nader onder hoek, waarmee alle leden accoord gaan. Aan de heer J. G. de Korte wordt per 1 juli op eigen verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke Wordt vervolgd op pag. 2. Kruiswoordpuzzel no. 381 1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20 22 23 24 25 7b M27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Hr7 48 49 60 51 62 53 54 55 H56 57 58 59 60 51 32 63 64 65 66 se 5S 70 71 72 I 173 74 75 76 78 79 Horizontaal: ligplaats voor schepen - 4. primitief wapen - 10. onbep. vnw. - 13. rijstbrandewijn - 15. boomvrucht - 16. hen nepbraak - 17. verslag - 19. steeds weer 21. vervoerbedrijf (afk.) - 22. deel van de Bijbel (afk.) - 24. familielid - 25. N.V. (Fr.) 27. bekende motorraces (afk.) - 29. ineen- lopende kamers - 32. heilige (afk.) - 34. geur - 37. gelijke .- 39. vaartuig - 40. vrou welijk dier - 42. deel van de vinger - 43. deel van de Bijbel (afk.) - 44. zangnoot 45. bovenste deel - 46. klein persoon - 47. nummer (afk.) - 48. deel van een schip 50. onbep. vnw. - 51. turkse titel - 52. meisjesnaam - 54. verlangen - 56. en der gelijke (afk.) - 57. schoonmaakartikel - 60. normaalpeil (afk.) - 61. toets alleen (afk.) 62. reeds - 63. meisjesnaam - 65. getij 67. zangstem - 70. losgeld - 73 strijd 74. Afrikaan - 76. erbarmen - 77. zijrivier van de Donau - 78. zelfzucht - 79. dwaas. Verticaal: 1. insekt - 2. pl. in Afrika - 3. klerenhanger - 5. bontsoort - 6. voorzetsel \7. eenheid van kracht (afk.) - 8. hoofd deksel - 9. leerling (Fr.) - 10. in de meeste gevallen - 11. vulkaan - 12. plaats op Ameland - 14. kanaalpeil (afk.) - 16. gods dienst (afk.) - 18. Fr. onbep. vnw. - 20. zangnoot - 23. tandarm zoogdier - 26. deel van de week - 28. tot en met (afk.) 30. plaats in Friesland - 31. schedelboor 32. natuurkundeterm (afk.) - 33. het dringen 35. klepper - 36. strijdperk - 37. muziek- ocfening - 38. water in Gelderland - 41. plakmiddel - 49. zeer onaangename pijn 51. plaats in Zuid-Holland - 53. de dato (afk.) - 55. voorzetsel - 57. reptiel - 58. voegwoord - 59. hevige wind - 61. losse naad - 62. water in Brabant - 64. herkauwer 66. haast - 67. sportartikel - 68. rijksgrens (afk.) - 69. nieuw (in samenstellingen) - 70. onderricht - 71. godsdienst (afk.) - 72. treiter - 75. Amerikaanse soldaat (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 380 Horizontaal: 1. gom - 3. klaroen - 8. nut 11. am - 13. is - 14. re - 16. sr - 17. Samuel 21. lawaai - 24. mei - 25. pek - 27. bee 28. ad - 30. gruis - 32. al - 33. mat - 35. nee - 36. eik - 38. pre - 39. present - 40. Koreaan - 41. rollade - 45. protest - 49. oot - 50. lid - 51. eik - 52. Lea - 53. or 55. genie - 58. ot - 59. gal - 61. lol - 62. del - 64. tengel - 67. folder - 69. ed - 70. ea - 72. au - 73. Ie - 74. rek - 75. offerte 76. tin. Verticaal: 1. gaslamp - 2. oma - 4. lil 5. as - 6. or - 7. eel - 9. USA - 10. trillen 12. duet - 15. twee - 18. mm - 19. ei 20. reu - 22. Ab - 23. ae - 25. pret - 26. kiek - 29. dar - 30. genadig - 31. sloerie 32. ara - 34. teelt - 35. ne - 37. kr - 38. parel .- 41. rooster - 42. oor - 43. al 44. edel - 45. peil - 46. ok - 47. sec 48. tateren - 54. rage - 56. nor - 57. melk 59. gn - 60. Ie - 62. do - 63. ld - 65. Ede 66. lef - 67. fut - 68. Eli - 71. af - 72. ar. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1