Intern. Toeristenweek Colijnsplaat Raadsvergadering Wissenkerke Ambtenaar zijn is ook niet alles Ons verkeerde leven OUDERE AMBTENAREN VAAK ZIEK OF OVERBELAST In de ogen van de buitenstaanders leiden ambtenaren over het algemeen een vrij gemakkelijk leventje. Niet toevallig is het aantal mopjes over ambtenaren ontstellend groot. Een onderzoek naar de gezondheidstoestand van ambtenaren in de leeftijdsgroep van 55 tot 65 jaar laat van deze voor oordelen niet veel heel. Volgens mevr. M. Kloosterhuis - Duinker, bedrijfsarts bij de rijksgeneeskun dige dienst, laat de gezondheid van ambtenaren van 55 t/m 64 jaar veel te wensen over. Er zijn veel zieken en verminderd arbeidsgeschiktcn onder hen. Velen voelen zich overbelast. Vooral onder de oudere vrouwelijke ambtenaren is het aantal klachten over ziekte en overbelasting zeer hoog. In „Mens en Onderneming", uitge geven door het Nederlands Instituut voor Preaventieve Geneeskunde, gaat mevr. Kloosterhuis uitvoerig op dit onderzoek onder oudere vrouwelijke en manlijke ambtenaren in. Buiten de in ons vorig nummer aange haalde agenda-punten, werd door de raad dezer gemeente ook nog een jaarlijkse bij drage verleend aan de Stichting Bosbouw en Cultuurtechnisch Onderwijs, voor zover uit deze gemeente studenten staan inge schreven. Aan de heer J. J. Kouwer te Kamperland werd een stukje grond van 27 m2 verkocht en van het Waterschap Noord-Beveland werd een gedeelte sloot en van de Am bachtsheerlijkheid Oud Campen het bij de sloot behorende talud gekocht ten behoeve van het dempen en rioleren van een ge deelte sloot aan de Oosthavendijk. Op verzoek van de Chr. Nationale School te Kamperland wordt een bedrag van ƒ2413,— beschikbaar gesteld om het aan tal lesuren voor vakonderwijs in handwer ken op die school van 3uur op 53/4 uur te verhogen. Het verzoek van de Chr. Kleuterschool te Geersdijk wordt ingewilligd. Dit behelst, dat de gemeente alle salariskosten van de kleuterleidster voor haar rekening neemt en het bestuur van die school alle andere kosten. Voor de gemeente komt dit neer op een extra uitgave van plm. ƒ7800.—. Aan mevr. K. Th. Leendertse - Kramer werd op haar verzoek eervol ontslag ver leend als schoonhoudster van het gymnas tieklokaal te Geersdijk. Tot op heden heeft zich nog niemand als sollicitant aangemeld. De voorzitter zegt, dat één naam aan hem werd doorgespeeld. Enige wijzigingen in de begrotingen 1973 en 1974 werden hierna vastgesteld en werd vervolgens besloten, in verband met het toegenomen aantal leerlingen, een verbou wing aan de openbare lagere school te Wissenkerke uit te voeren. De begroting van de dienst Gemeentewerken was 8600.-, de firma Slotema wil het voor 8200.- uitvoeren. Een toegevoegd agendapunt betrof het garanderen van rente en aflossing voor een door de heer K. M. Houtekamer te Kam perland aan te kopen woning. In de rondvraag zegt het lid Kouwer in een krantenverslag te hebben gelezen, dat o.a. de gemeente Wissenkerke geen bij drage levert aan het Regionaal Peadagogisch Centrum Zeeland; hij wil daar toch een lans voor breken, want het gaat tenslotte om het belang van de kinderen van kleuter en basisschool. De voorzitter zegt, dat hiervoor een ge meenschappelijke regeling in het leven ge roepen zal worden. B. en w. staan hier positief tegenover. Vervolgens zegt Kouwer, dat nog niet zo lang geleden bekend gemaakt is, dat landbouwbedrijven, die niet over voldoende stroom beschikken, een zwaardere kabel kunnen krijgen. In dit verband zou hij de aandacht willen vragen voor bedrijven, die nog niet zijn aangesloten op het elektrici teitsnet en dan denkt hij speciaal aan de varkensmesterij van de Gebr. Versluis. De voorzitter wil proberen hiervoor iets te bereiken maar vraagt zich af welke kon- sekwenties daaraan verbonden zijn. Colijnsplaat viert van 29 juni tot 6 juli 1974 haar 6e internationale Toeristenweek. Het organiserend comité heeft een geva rieerd programma samengesteld met akti- viteiten voor elk wat wils. In het gratis uitgegeven programmablad schrijft burge meester P. J. Evers van Kortgene in zijn voorwoord dat de particuliere initiatieven en grote persoonlijke inzet van de midden stand van Colijnsplaat nog wel degelijk le ven en een evenement opzet die klinkt als een klok. Het dagprogramma voor zaterdag 29 juni is als volgt; zeehengelwedstrijd, aanvang 10.00 uur en eindigt te 12.00 uur. Inschrij ving in café Juliana van 9.00—9.45 uur. Om 10.30 uur ontvangst in de amusements hal van het Trommler en Pfeiferkorps en Fanfarenkorps uit de stad Eschweiler-Röhe. 11.00 uur: vertrek vissersvloot met toeristen en belangstellenden naar de afsluiting van de Oosterschelde. 's Middags te 13.15 uur begint de ballon nenwedstrijd voor de jeugd, vertrek bij de amusementshal met de aanwezige muziek korpsen naar de haven, gevolgd door een muzikale rondgang door het dorp. Om 14.00 uur vindt de opening plaats van de ten toonstelling van oude foto's en ansicht kaarten van de gemeente Colijnsplaat. Het heden is vertegenwoordigd met een fraaie collectie tekeningen vervaardigd door Ma rieke van der Weele te Colijnsplaat. De tentoonstelling is in het dorpshuis „De Brug". 15.00 uur begint het kinderfeest met Hans Borghart in de amusementshal. Hij brengt een anderhalf uur durend program ma met goochelen, spelletjes, poppenkast, etc. 16.00 uur concert op de muziektent door het Trommler en Pfeiferkorps en Fan farekorps uit Eschweiler-Röhe. Om 18.00 uur is er een voetbalwedstrijd Noord-Bevelands elftal Vlissingen 1, met muzikale omlijsting. 19.00 uur gaat de amusementshal weer open, waarin zijn on dergebracht attrakties, amusement en ver schillende orkesten zullen optreden. 20.00 uur volgt het optreden van het amusements- en dansorkest The Goldstars uit Bergen op Zoom. Zondag is de tentoonstelling oude foto's geopend van 18.00 20.00 uur. 18.30 uur verzorgt de Brass-band „Wilhelmina", o.l.v. hun dirigent M. Stekete een gewijd concert. Maandag 1 juli is de tentoonstelling geo pend van 14.30 16.30 uur. Te 19.00 uur beginnen de volks- en kinderspelen in de Voorstraat. De derde vraag van Kouwer betreft het strandje te Geersdijk, waar veel zand van is weggewaaid. Is het mogelijk in het najaar het bovenste stuk met rijshout te beplanten? De voorzitter wil dit graag eens onder zoeken. Dan, zegt Kouwer, is de vraag over de stinksloot nog niet beantwoord, waarop de voorzitter zegt, dat deze sloot geen eigen dom is van de gemeente. Er zal in het kader wan opknapbeurten met het waterschap overleg gepleegd worden. Tot slot vraagt Kouwer b. en w. en de raad voor Geersdijk een nieuwbouwplan te willen voorbereiden van weer minstens tien woningen. Er is nu nog maar plaats voor zes. Een bouwstroompje is dus niet mogelijk. De voorzitter zegt dat destijds een plan voor 34 woningen werd afgekeurd wij wilden wel wat. Maar men kan er van op aan dat het bekeken zal worden. I. A. de Regt vraagt, of brieven, die aan de raad gericht zijn en die lang blijven liggen voor onderzoek, binnen een maand in afschrift aan de raadsleden gezonden kunnen worden en of de afzender in kennis wordt gesteld dat zijn brief in behandeling is. De voorzitter zegt, dat maar héél weinig brieven echt voor de raad bestemd zijn. Hij wil hier aandacht aan schenken. Meulenberg vraagt naar de mogelijkheid een brievenbus te plaatsen in de nieuwe wijk voor de bejaarden. Zeker nu het post kantoor een honderdtal meters is verplaatst. De voorzitter zegt dit met de PTT te zullen opnemen. De volgende vraag van Meulenberg be helst de toegezegde telefooncel, waarop de voorzitter zegt dat door de PTT is toege zegd, dat die in 1974 geplaatst zal worden. Diverse mensen, zegt Meulenberg, heb ben hun te saneren woningen reeds ver laten. Hoe zit het nu met b.v. een brand verzekeringspremie? De voorzitter zegt hier op, dat bedoelde woningen, ondanks dat de koopacte nog niet is gepasseerd, eigen dom is van de gemeente. Bij eventuele brand, krijgen zij toch hun geld. Tot slot zegt Meulenberg klachten van mensen te hebben ontvangen die, nu zij voor het zwembad moeten betalen, er ook gebruik van willen maken. Maar de ver warmingsinstallatie is al weer kapot. De voorzitter, wethouders en secretaris zijn vol verbazing. Zij wisten niet beter of zij was al gemaakt. Hierop zegt Kouwer, dat hij hedenmorgen nog een onderhoud heeft gehad met Paar- dekoper, om hem te melden dat de ver warming het weer liet afweten. Volgens Paardekoper was dit euvel heel gemakke lijk te herstellen, door er een pomp bij te plaatsen. Door de langdurige koude tempe ratuur wordt de aanwezige pomp overbelast en valt dan uit. Wethouder Scheele zegt hierop: Laat hij (zoiets ook tegen ons zeggen, dan was het al lang voor elkaar geweest. Flierna sluit de voorzitter met dankgebed de vergadering. Dinsdag 2 juli start om 19.00 uur een zomeravond-wandeltocht op de 10 en 15 km, met start en finish in de amusements hal. De organisatie is in handen van de w.s.v. „De Partijzen". Van 19.30 20.00 uur concerteerd de Brass-band Wilhelmina. Van 20.00 20.45 uur gezamenlijk optre den van het zangkoor Harpe Davids en het Hervormd Kerkkoor uit Dreischor, o.l.v. P. Karman. 20.30 uur concerteerd de Brass band Excelsior uit 's Heer Arendskerke, o.l.v. hun dirigent D. Burger, gevolgd door een gezamenlijk optreden van Wilhelmina en Excelsior. Woensdag 3 juli begint om 18.15 uur een tekenwedstrijd voor de jeugd in de Voorstraat. 21.30 uur gaat de lampionop tocht van start met medewerking van drum band en Wilhelmina. De lampions worden gratis verstrekt. Donderdag 4 juli start om 19.00 uur vanaf de vissershavcn de autorally, die ver zorgd wordt door M.A.C. De Bevelandcn uit Goes. 19.30 uur gaat de amusementshal open, waarin optreden het River Side Combo uit Vlissingen. Vrijdag 5 juli te 19.00 uur paardensport op het terrein achter de vissershaven. Er zullen twee parcoursen worden gesprongen: een Jachtspringconcours en een Parisspring concours. In het dorpshuis De Brug is om 20.00 uur een optreden van de Haagse rock groep Crypte. Op de slotdag, zaterdag 6 juli, begint vanaf 9.00 uur een rommelmarkt in de Voor straat. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het restauratiefonds van de Hervormde Kerk. Te 14.30 uur is er concert door de Brass-band Wilhelmina in de Voorstraat. 18.30 uur verzorgt de Harmonievereniging „De Pionier" uit Gouda met majoretten- peloton en tamboer- en pijperkorps op het sportveld een muzikale show. Hierna is de amusementshal geopend, waarin optreden het dans- en showorkest The Ever Greens. De trekking van de grote loterij vindt op het eind van de avond plaats. De winkel actie houdt in, dat men bij elke bestede gulden een bon ontvangt, die meedingt voor een waardebon van 25 gulden. Demonstraties tijdens de Toeristenweek zijn: weefdemonstraties door mevrouw Wel- ten, mevrouw Blijs zal wol spinnen; moge lijkheid om zelf een schilderij te vervaar digen; demonstratie in het vervaardigen van sieraden en leerbewerking. Het Ned. Rode Kruis staat met een grote stand in de Voorstraat met Welfare-werk vanaf 10.00 uur. Vooral vrouwelijke ambtenaren overbelast. De onderzochte groep ambtenaren be stond uit medewerkers van verschillende ministeries (justitie, onderwijs, sociale za ken). Het merendeel van hen was buro- ambtenaar, kortom dat soort overheids dienaar, over wiens werkaktiviteiten zoveel (misplaatste) mopjes cirkuleren. De bedoe ling van het onderzoek was na te gaan of de veel gehoorde wens van de oudere ambtenaar om eerder met pensioen te gaan samenhangt met een minder goede ge zondheid en zo ja of dit bij de vrouwelijke werknemers in sterkere mate het geval is dan bij de manlijke werknemers. Het onderzoek toonde aan dat de ge zondheid van veel oudere ambtenaren te wensen overlaat. Het percentage zieke man nen van 55 t/m 59 jaar bedroeg 5.6%>, in de leeftijdsgroep 60 t/m 64 zelfs 14°/o. Bij de vrouwelijke ambtenaren bedroegen deze percentages 20%, resp. 23.5%. Over over belasting klaagden 63.8°/o van de manlijke ambtenaren in de leeftijdsgroep van 55 t/m 59 en 54n/o in de leeftijdsgroep 60 t/m 64. Dat het percentage van de oudste groep lager is heeft te maken met het feit, dat deze oudere ambtenaren inmiddels aange past werk hebben gekregen. Bij de vrouwe lijke ambtenaren van 60 jaar en ouder zelfs 100%. Mevr. Kloosterhuis wijst er op dat het bij zieke ambtenaren lang niet altijd gaat om lichamelijke afwijkingen. Vaak zijn de problemen van sociale en psychologische aard. Zo zitten veel oudere ambtenaren er over in dat zij het vereiste tempo niet kunnen volhouden, dat de verhouding met chef en kollega's (vaak jonger dan zij) stroef is. Vaak is er sprake van onderbe zetting door ziekte van kollega's en onver vulde vakatures, waardoor de hoeveelheid werk zich opstapelt. In andere gevallen wordt moeilijk verwerkt dat in de ambte lijke loopbaan een plafond is bereikt (men staat op zijn maximum wat salaris betreft en een rangsverhoging zit er niet meer in). Dalende prestaties. Talloze oudere ambtenaren kennen dit verhaal van dalend prestatie- en aanpas singsvermogen, van spanning en druk die hiervan het gevolg zijn. Tenslotte komt er een druppel die de emmer doet overlopen. Een griep, een duizeling, chronische hoofd pijn, etc. en dan pas volgt ziekmelding. Maar is de griep genezen, dan blijft de betrokkene vaak in een toestand van ma laise. Volledige validiteit wordt zelden meer bereikt. Het onderzoek onder oudere ambtenaren van verschillende ministeries verstrekt ook gegevens over het aantal zieken en over belasten per rang. Bij mannen in de leef tijdsgroep 55 t/m 59 jaar bleken vooral de ambtenaren in de middelste rangen vaak ziek en/of overbelast te zijn (28.6%). Voor de lagere rangen was dat percentage 22.9, voor de hoge rangen 24.8. Onder de ambtenaren in de leeftijdsgroep van 60 t/m 64 bleken vooral de hogere Een van de ernstigste doders van deze lijd is het hartinfarct, dat zoals deskundigen ons vertellen voor een belangrijk deel wordt veroorzaakt door onze verkeerde leefwijze. In de loop van ongeveer twee miljoen jaar is de mens langzaam gevormd tot wat hij nu is. Door natuurlijke selectie ontstond in de loop der tijden heel lang zaam een schepsel, dat bijzonder goed toegerust was voor het zware en harde le ven, dat de primitieve voorouders van ons hier op aarde moesten leven. Uitgebreide onderzoekingen, bijvoorbeeld bij huidige primitieve volken toonden aan, dat de mens beschikt over een fantastisch mooi en perfect functionerend systeem van klieren en stoffen, die door deze klie ren worden afgescheiden. Hierdoor wordt hij in staat gesteld een leven vol ontbe ringen te leven. Voor een belangrijk deel is de mens gedurende honderdduizenden jaren genood zaakt geweest om door de jacht in zijn voedsel te voorzien. Hierbij moest hij het met zijn primitieve middelen opnemen te gen het dier. Dit betekende onder meer, dat de mens slim en krachtig moest zijn en over een formidabel uithoudingsver mogen moest beschikken. De primitieve mens en eigenlijk ook wij, zijn hier helemaal op ingesteld. Zoals uit onderzoekingen bleek, is het reeds de opwinding van de jacht en de spanning die hiermede gepaard gaat, die er aanleiding toe zijn, dat er door klieren adrenaline (een hormoon) wordt afgegeven. Dit adrenaline heeft het effect van een opwekkende injectie. Het maakt koolhy draten, opgeslagen in de lever vrij en deze komen in de vorm van suiker in de bloedbaan, waardoor snel energie kan wor den gevormd. Ook wordt door de adrenaline de bloed- rangen het zwaar te verduren te hebben. Liefst 37% was ziek of overbelast, maar voor de lagere- en middenrangen was dit cijfer maar een paar procenten minder. Zeer opmerkelijk is het percentage zieken en overbelasten bij vrouwelijke ambtenaren van 60 t/m 64 jaar, die een hoge rang be kleden, nl. 87.5%. Bij vrouwelijke ambte naren in de leeftijdsgroep van 55 t/m 59 vindt men de meeste zieken en overbelasten juist onder de groep die een lage rang bekleedt, nl. 73.9%. Deze cijfers duiden er op dat vooral oudere vrouwelijke ambtenaren er onder door dreigen te gaan. Zij zijn meestal on gehuwd, werken full-time, zien hun dagtaak verlengd met vele uren huishoudelijk werk. Ouder wordend, valt hen de kombinatie van beide taken steeds zwaarder. Van de ondervraagde manlijke ambtenaren gaf on geveer 10% op alleenstaand te zijn, maar slechts 25% van deze alleenstaande man nen deed hun huishouding zelf. Van het gehele bestand aan mannen verrichte 2.7% de z.g. dubbele taak (werk en huishouding), van de vrouwelijke ambtenaren liefst 68%. Zwakke geslacht? Maar zijn vrouwen per se zwakker dan mannen? De sterftestatistieken tonen juist aan dat de vrouw gemiddeld 5V2 jaar ouder wordt dan de man. In „Mens en Onderne ming" wordt echter nog eens benadrukt dat het werkklimaat (overigens bepaald niet alleen op een ministerie!) door mannen wordt bepaald. De aanpassing aan dat manlijke werkklimaat zal voor vele vrou wen een extra inspanning betekenen. Het zal gelet op de gegevens van dit onderzoek niemand verbazen dat een groot deel van de ondervraagde ambtenaren wen sen heeft met betrekking tot een vervroegde pensionering. Bij de „gezonde" ambtenaren koestert reeds ongeveer de helft een der gelijke wens, bij de overbelaste ambtenaren ligt dat percentage nog aanzienlijk hoger. Zo uitte liefst 88% van de overbelaste vrouwelijke ambtenaren van 60 t/m 64 jaar de wens tot vervroegde pensionering. Er zijn ook wensen geuit ten aanzien van kortere werktijden. Gemiddeld 17.6% van de overbelaste en 15.4% van de niet- overbelaste ambtenaren wenst kortere werk dagen. Dr. Kloosterhuis - Duinker komt tot de slotkonklusie dat in de onderzochte leef tijdsgroepen vooral de groep vrouwelijke ambtenaren van 60 t/m 64 jaar zich in een noodsituatie bevindt. Zij meent dat in een tijd waarin gezondheidszorg en welzijns zorg grote aandacht krijgen, de pensione ringsleeftijd zo gekozen behoort te zijn, dat de werknemer deze gemiddeld in goede gezondheid kan bereiken. Indien het werkelijk ernst is om te streven naar een enigszins zinvolle pen- sioneringsleeftijd, dan dient deze voor de full-time werkende vrouwen drastisch te worden verlaagd. (Nadruk verboden). stroom naar hart, longen, centraal zenuw stelsel en de ledematen versterkt, terwijl de toevoer naar de spijsverteringsorganen wordt verminderd. Op deze wijze worden spier- en zenuwreserves gemobiliseerd en zij stellen de mens in staat om weerstand te bieden aan vermoeidheid en tevens om plotseling als dat nodig is, grote hoeveel heden energie te ontwikkelen. Met dit alles gaat tevens een stijging van de concentratie cholestorol en vetzuren in het bloed gepaard, welke concentratie langzaam afneemt, naarmate de jagende mens energie verbruikt tijdens zijn inspan nende bezigheden. En hiermede zitten we al midden in het grote probleem waarmee de moderne mens wordt geconfronteerd. De medici koesteren namelijk ernstige verdenkingen tegen cholestorol met be trekking tot het ontstaan van hart- en vaatziekten. De mens is prima uitgerust voor het harde en ruige leven vol ontbe ringen, maar niet voor een leven zoals we dat in onze moderne tijd kennen, een leven vol spanningen doch betrekkelijke lichamelijk inactief. Door de genoemde spanningen komt ons voortreffelijk ldicren- systeem in actie. Wij worden toegerust voor de strijd, voor belangrijke lichamelijke in spanningen, maardie komen niet en we raken de stoffen, zoals cholestorol moeilijk kwijt. Kwam er na de spanning een lichamelijke explosie, dan worden deze stoffen verbruikt, maar nu leven we in omstandigheden waar in zoiets niet gebeurt. De spanningen hou den soms zeer lang aan en het is duidelijk, dat er op die manier iets moet misgaan. Op deze wijze ontstaat een soort vergifti ging, een teveel aan stoffen die zouden moeten verdwijnen en deze werken mee aan het ontstaan van hart- en vaatziekten met alle gevolgen van dien. Wanneer de moderne mens er voor zou zorgen om van jongsaf voldoende lichaams beweging te krijgen, door bijvoorbeeld te sporten en hij zou dit ook later blijven volhouden wanneer hij ouder wordt, rustig en met mate, dan raakt hij een belangrijk deel van de door spanningen opgewekte stoffen in zijn lichaam op een normale manier kwijt, hetgeen zonder meer een belangrijke bijdrage is tot een goede ge zondheid. We zijn in wezen geschapen voor het harde, ruige primitieve leven en niet voor het inactieve leven van deze tijd. Dat is iets waaraan we dienen te denken en naar dienen te handelen willen we gezond blijven. MUZIEKVERENIGING "APOLLO" WISSENKERKE - 85 JAAR Vrijdag 21 en zaterdag 22 juni a.s. viert de muziekvereniging „Apollo" van Wissen kerke haar 85-jarig bestaan. Daar het in muziekkringen gebruikelijk is dat de naburige verenigingen uitgenodigd worden, is dit gepland op zaterdag 22 juni а.s. Maar ook voor de inwoners van Wissen kerke, die uiteraard allemaal aan de groei van Apollo hebben meegewerkt, wilde de vereniging iets doen. Hoe dat moest ge beuren is lange tijd een vraag geweest, tot op een gegeven ogenblik in een gesprek enkele mensen op het idee kwamen de mid denstandsvereniging Wissenkerke Geers dijk hiervoor te benaderen. Deze middenstandsvereniging bracht uit komst. Zij is n.l. van mening dat een vere niging als Apollo toch wel iets waard is voor de dorpsgemeenschap. Zij besloot de vereniging een avond aan te bieden, te beginnen met een receptie voor de plaat selijke verenigingen en de inwoners van Wissenkerke en Geersdijk; met aansluitend een dansavond. De nadere bijzonderheden staan hieronder vermeld. Vrijdag 21 juni 1974: 7.30 uur: Rondgang door het dorp door „Apollo". 8.30 uur: Receptie voor iedereen in het Dorpshuis. Tijdens deze receptie, welke wordt aangeboden door de middenstands vereniging Wissenkerke en Geersdijk, zullen twee consumpties worden aangeboden. 10.00 uur: Gezellig samenzijn met mede werking van het combo „Universe" uit Middelburg. Zaterdag 22 juni 1974: 2.00 uur: Ontvangst besturen in het Dorps huis. 3.30 uur: Mars door Wissenkerke. 4.15 uur Gezamenlijk spelen van mars in de Voorstraat. 4.30 uur: Show door Apollo in de Voorstraat. 5.00 uur: Pauze. б.30 uur: Concerten op de muziektent. Volgorde concerten: 6.30 7.10 uur: Ons Genoegen, Kamperl. 7.15 7.40 uur: W.Ï.K., Wissenkerke. 8.00 8.40 uur: Wilhelmina, Colijnsplaat. 8.45 9.25 uur: E. M. M., Kortgene. 9.30 uur: Apollo, Wissenkerke. EXAMENS Bij de op zaterdag 15 juni j.l. te Kortgene gehouden examens voor het schoolexamen machineschrijven, slaagden de volgende leerlingen van de MAVO-school alhier: mej. C. H. Bakker, mej. P. M. C. de Die, P. M. Koets. mej. N. W. J. Noordhoek, mej. L. C. Noordhoek, J. H. Oele, mej. W. Slabbekoorn, mej. C. PI. Swenne, allen te Kortgene; J. C. A. Jasperse, J. Luijk, mej. P. M. van der Weele, allen te Colijnsplaat; A. A. P. Cle ment, M. P. Fieman en J. de Wild, allen te Kats en tenslotte mej. C. C. van Fraassen te Kamperland. Deze examens werden gehouden onder toezicht van de Vereniging van Leraren te Amsterdam. BEZOEK VAN LEDEN EGLISE REFORMÉE In de morgendienst van 23 juni in de Herv. Kerk te Colijnsplaat, aanvang tien uur, zullen ongeveer 40 gemeenteleden van de Eglise Reformée (Hervormde Kerk) van de noord-Franse stad Lille aanwezig zijn, vergezeld van hun predikant. De Franse gasten kunnen deelnemen aan de viering van het Heilig Avondmaal. Voor ganger in de dienst is ds. E. G. Boesenkool, die na een collegiale begroeting de Franse predikant gelegenheid biedt de gemeente leden van Colijnsplaat toe te spreken. In het hervormd verenigingsgebouw zul len de Franse gasten ontvangen worden, waarna de verdere dag besteed wordt aan het bezichtigen van de omgeving en de Delta-dammen. De dag zal in het teken staan voor een vriendschappelijke uitwisseling Lille Co lijnsplaat. WANDELTOCHTEN De wandelsportvereniging „De Patrijzen" 'te Colijnsplaat organiseert op zaterdag 22 juni de 4e Poldertochten in de omgeving van Colijnsplaat. Startplaats is vanaf het dorpshuis De Brug te Colijnsplaat. Er kan gewandeld worden op afstanden van 5 10 15 en 25 km. Om 12.30 uur is het startuur voor individuelen, voor groepen om 14.00 uur. Voorinschrijving kan plaats vinden bij het secretariaat mevrouw Janse-Minneboo, Rozenstraat 30 te Colijnsplaat. De uit te reiken herinnering bestaat uit een medaille. Groepen van minstens 11 personen of een vereniging ontvangt een jgroepsherinnering. De medische verzorging is in handen van de EHBO Colijnsplaat, onder leiding van de heer M. Nijsse. DE MODERNE MENS IS NIET TOEGERUST VOOR HET HUIDIGE LEVEN

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 2