NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De Stelpost.. Pion vier heeft DE schoenen verzekeringen zijn ons écht een zorg. laMüÉ door Ne. 3610 Donderdag 20 juni 1974 77e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij^Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs ƒ6.— per half jaar. Franco per post ƒ22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 31 „Goed. Tot vrijdag dan. In Hillegom of in Velp. Als jij maar bij me bent, wanneer ik bij je thuiskom, want alleen durf ik het niet." „Je kunt helemaal op me rekenen, Gerda." Die vrijdag reed hij in de vroegte over de autobaan in de richting Brasemsvcld. Het was nazomer en mistig, zodat hij niet al te snel durfde rijden. Maar voorbij Ou denrijn brak de zon door. Even voor ze venen zette hij de wagen stil op het werk, stak een sigaret op en liep op zijn hoofd opzichter toe, die er al was. De mannen drukten elkaar de hand. „Hoe is het hier?" vroeg Gert. „Prima, meneer. We hebben nog iedere dag het weer mee. Zodoende zijn we een kleine tien dagen voor op ons schema." Die dag besteedde hij alle aandacht aan het nu duidelijk groeiende project, besprak met Piet Diephuis de eerstvolgende opleve ring, omdat binnen enkele dagen ook de directeurs-woning glas- en waterdicht zou zijn, dronk koffie in het kantoortje en be steeg de steigers om zich er persoonlijk van te overtuigen, dat alles stipt aan de hand van bestek en tekeningen werd uitgevoerd. Met de mensen maakte hij af en toe een kort babbeltje, tot slot vragend of er nog wensen of klachten waren. Maar iedereen scheen tevreden. Met Cor Deetman hebben we een goede gooi gedaan, wist hij nu. Cor is terdege voor zijn taak berekend en ziet niets door de vingers. Hij is rustig en vriendelijk, de voorman geeft hoog van hem op. Ook Piet Diephuis kan goed met hem overweg. Er is nu elke morgen om zeven uur minstens één van de bazen en iedereen is op tijd. Piet heeft een prikklok op het werk gebracht, zodat op de minuut nauwkeurig nagegaan kan worden, hoe laat iedereen arriveert en weer vertrekt. Er zijn nagenoeg geen laatkomers meer, enkel eens een uitzondering op de regel. Wat op zichzelf niet erg is, want iedereen verslaapt zich wel eens. We zijn allemaal maar mensen. Na het werk vroeg Deetman: „Gaat u nog mee naar mevrouw Schollenberg?" „Een andere keer, Cor. Groet de dames van me en verontschuldig me, want ik heb nog wat anders te doen. Hoe bevalt je kosthuis?" „Ik ben er als kind in huis. Mevrouw is af en toe een beetje eigenaardig, maar alia, elk mens heeft wel wat, nietwaar?" „Zo is het, Cor. Wel, tot ziens. Doe voorzichtig op de weg, want vrijdagsavonds is het altijd bizonder druk in de richting Duitsland." Na zich wat opgeknapt te hebben, verliet hij het bouwterrein, stapte in zijn wagen om naar Hillegom te rijden. Daar aange komen, zag hij op zijn horloge, dat het net zes uur was. Hij belde aan, maar ontdekte gelijktijdig, dat de voordeur op een kier stond, dus ging hij naar binnen. Blijkbaar had de bewoonster hem gehoord, want een stem klonk: „Hai, Gert! In de keuken staan sigaretten en er is ook koffie! Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twea-maandolijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. WISSENKERKE Bedien jezelf. Ik zit net in bad!" Glimlachend sloot hij de deur achter zich. Bij de trap riep hij: „Kun je je redden of moet ik soms helpen je rug wassen?" „Ik heb al zo lang niemand om m'n rug te wassen, dat ik me dat zelf heb aange leerd, boefje! Als je toch het hart hebt boven te komen..." Plagend zette hij zijn voet duidelijk hoor baar op een paar treden, hetgeen onmid dellijk een soort paniekstemming tot gevolg had, want ze riep: „Gert, als je het toch doetga ik gillen, hoor!" „Stil maar, ik voer je een beetje. Ik zal netjes in de keuken gaan zitten en wachten." „Dat is je maar geraden ook, meneer de directeur." Een klein half uurtje later was ze bene den, gekleed om uit te gaan, boog zich over hem en drukte een zoen op zijn wang. „Je ziet er nog helemaal niet uit als een deftige directeur, neef." Hij lachte en monsterde de vrouw in haar moderne mantelcostuum. „O nee, tante?" Gelijktijdig schoten ze beiden in een be vrijdende lach. „Die GertJo, wat fijn voor je, die promotie, he?" Ze maakte een beweging met haar vingers. Geeft zeker heel wat meer dan toen je nog hoofdopzichter was, niet?" „Over het directeurssalaris mag ik me niet uitlaten, tante." „Val om met je tante. Zegze vinden het toch echt goed, he? In Velp? Dat ik kom?" „Ik heb thuis gezegd, dat ik je meeneem, Gerda. Ze verheugen zich er op: vader en moeder beiden. Om van m'n zus maar helemaal te zwijgen. Die is razend nieuws gierig." In Velp was het weerzien tussen beide zusters na zoveel jaren van scheiding aan grijpend. Beide vrouwen begonnen te huilen en ook Gert's vader toonde zich aangedaan, toen hij zijn schoonzus de hand drukte en kuste. „Welkom, Gerdawe zijn allen erg blij, dat je hier bent. Over wat achter ons ligt, praten we niet meer. Dat is verleden tijd. We kijken enkel naar de toe komst, want die is er voor ons allemaal." Er was koffie en gebak. Gert's jongste zus nam de honneurs waar. Nadat iedereen gezeten was, had het meisje enkel oog en oor voor deze jonge tante. Gert was te vreden. In elk geval heb ik een goeie daad verricht. Maar in Brasemsveld huilde die avond een meisje zich in slaap, want van Cor Deetman, de kostganger, had ze vernomen, dat de „directeur" de hele dag op het werk was geweest, maar ditmaal geen tijd had om naar zijn vroegere kosthuis mee te gaan. Hij had „elders" nog wat te doen. Plij heeft al genoeg van me, realiseerde ze zich. Ik had het immers kunnen weten? Hij is ineens overgeplant in een andere wereld, in een veel hogere klasse. Waar schijnlijk heeft hij er al een ontmoet, die qua stand en ontwikkeling beter bij hem past, vandaar zijn bezigheden „elders". Voor mij is er geen plaats meer in zijn leven Net vóór de winter inviel, was het werk in Brasemsveld gereed. Bij de feestelijke opening, eind november, waren de beide aannemers, Diephuis en Gert Treep aanwe zig. Alles ging heel officieel en ceremonieel. De meeste notabelen van Brasemsveld gaven acte de presence, terwijl de burgemeester persoonlijk de symbolische opening ver richte, waarna er een rondgang werd ge maakt door het nieuwe gebouw en er cham pagne geschonken werd. Gert had een gesprek met de nieuwe di recteur van de Coöperatie, die hem een tip gaf. „In Woudenberg, dat is in de buurt van Amersfoort, willen ze ook een nieuwe, grotere silo bouwen. Er zijn hier een paar keer enkele bestuursleden uit Woudenberg geweest, die de bouw hebben bekeken. Ik heb ze gesproken en jullie namen genoemd. Best mogelijk meneer Treep, dat ze met u kontakt zullen opnemen. Grond hebben ze en voor zover ik heb begrepen zullen ze daar alle medewerking krijgen van het ge meentebestuur. 't Is maar, dat u het weet, meneer Treep. Misschien hebt u er belang stelling voor. Van onze gemeente-opzichter weet ik, dat ze veel vertrouwen in u hebben. Toen bekend werd, dat u directeur was geworden, zei de gemeente-opzichter op een avond tegen mij: Dat verwondert me niets, want die Treep is een secuur mannetje, waarvoor ik veel respect heb. Als ik enkel denk aan die kraanbinnen vier en twintig uur na het ongeluk stond hij hier, helemaal uit Velp vandaan. Dat is iemand, waarmee je rustig in zee kunt gaan." Gert was getroffen door deze lof. „Heel veel dank, meneer van der Meer, voor deze tip. Ik zal eens voorzichtig informeren, hoever ze daar met hun plannen zijn. Mis schien krijg ik dan gelegenheid om in te schrijven." „Ze waren van Woudenberg verhinderd bij de opening te zijn, hoewel wij ze uit genodigd hebben. De directeur daar is een oude vriend van me, die zal vast en zeker binnen enkele dagen komen kijken. Dan houd ik het wel warm voor u." Na de receptie, die druk bezocht werd, stapte Gert in zijn wagen en reed naar zijn vroegere kosthuis aan de weg naar Riepmade. Mevrouw Schollenberg begroette hem als altijd op hartelijke wijze. „Leuk, dat je nog een keer aankomt, Gert. Dat zal de laatste keer wel zijn, veronderstel ik. Het werk is helemaal gereed, niet? Ik las in de krant, dat vandaag de opening zou plaatsvinden." Gert ging zitten en knikte. „Alles heel officieel en plechtig. Leuk, maar ik ben blij, dat: het voor mij nu achter de rug is. Ér zullen de komende weken misschien nog wat kleinigheidjes verricht moeten worden, maar daar zorgt meneer Diephuis dat is de andere aannemer, met wie wij dit gebouwd hebben voor. Wij zijn definitief klaar. Wat niet wegneemt, dat we nog ge noeg werk elders hebben, mevrouw. Het bouwen gaat altijd door. Alleen, we blijven wat dichter bij huis." (Wordt vervolgd). P.V. DE BLAUWE DOFFER - KORTG. Uitslag concours Compiegne op 8 juni 1974. Deelname 299 duiven. 1 J. L. F. Minneboo 8.52.49 252. 2 C. Bouterse 3 A. P. de Haze 4 P. J. Wilderom 5 J. C.v de Fouw 6 M. van Belzen 7 P. van Belzen 8 W. C. Filius 9 P. van Belzen 10 H. C. Verburg 59.32 252. 9.01.25 253. 8.59.29 249. 9 01.40 250. 01.42 246. 06.25 252. 07.10 250. 09.18 2 06.48 249. 947 175 .832 172.7 .052 170.4 .540 168.1 .538 165.8 .970 163.5 947 161.2 .412 158.9 156.6 ,273 154.3 E.H.B.O.-PGSTEN IN HET VEERSE MEER Gedurende de maanden juli en augustus zullen twee E.PI.B.O.-posten in het Veerse Meer gestationeerd worden. Deze posten zullen bemand worden met vrijwilligers en des zaterdags en zondags in „bedrijf" zijn. De ene post wordt gevestigd in het oostelijk deel, de andere post in het westelijk deel van het Veerse Meer. Deze hulpverleningsdienst is tot stand ge komen na gesprekken tussen het bestuur van het Veerse Meer en het bestuur van de kring Zeeland van het Rode Kruis. Vandaar I onze speciale verzekerings- adviseur die er alles van weet. En u graag adviseert over uw lopende en nieuw te sluiten verzekeringen. Een 'zekere'service van uw Rabobank. Wissenkerke en Colijnsplaat Telefoon van onze verzekerings - adviseur 01108-577 FOLDER "UW TEHUIS" „Uw tehuis" heet de folder, die in op dracht van het provinciaal bestuur van Zeeland is vervaardigd en die is bestemd voor de bewoners en bewoonsters van de Zeeuwse bejaardenoorden. Via de directies van deze oorden 57 in totaal zullen de bejaarden (met elkaar ruim 4.000) de folder ontvangen. De personeelsleden van de tehuizen krijgen eveneens een exemplaar. De folder in een oplage van 8.000 stuks informeert de bewoners en be woonsters der bejaardenoorden over hun rechten en verplichtingen, die zij als leden van een gemeenschap hebben. In het kort wordt ingegaan op de eisen en voorschrif ten, waaraan een bejaardenoord moet vol doen (wet en verordening), het huisregle ment, het contract bij vestiging, de bewo nerscommissie, hygiëne en zorg voor de ge zondheid, veiligheid en inrichting, personeel en boekhouding, alsmede inspectie. De folder, waarvoor de inspectie van de bejaardenoorden de gegevens verstrekte, is samengesteld door het bureau voorlichting van de provincie. De foto's zijn van Adri van Wijngen te Vlissingen en de technische verzorging was in handen van het Admini stratief Dienstencentrum Midden-Zeeland te Vlissingen. VEILIG VAREN IN ZEELAND Vanwege de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland is onder de titel „Veilig varen in Zeeland" een folder ver schenen. Zoals gedeputeerde A. L. van Geesbergen als voorzitter van die raad bij de aanbieding opmerkte: het is de tweede folder die over dit onderwerp verschijnt en ik wil niet zeggen dat uitsluitend die eerste folder er debet aan is, maar het is een bewezen feit, dat na die verschijning het aantal ongelukken te water belangrijk is verminderd. Laten wij hopen, dat deze nieuwe, verbeterde en verder uitgewerkte folder eenzelfde gunstig resultaat mag be werkstelligen. Bij de presentatie van de folder waren naast leden van de Prov. Raad voor de Recreatie mede aanwezig de Commandant der Rijkspolitie te water van het district Dordrecht, de heer A. P. Mensert Spaan derman en de heer J. J. Geluk als vertegen woordiger van „Schuttevaer", welks beide instanties aan de totstandkoming van deze folder hebben meegewerkt. Alle watersporters werd aanbevolen om in sluis of haven eens een tijdje naast een beroepsvaarder te gaan liggen om er een gesprek mee aan te knopen, ter bevorde ring van de verstandhouding tussen beroeps- en pleziervaart. Het kan het onderlinge verkeer alleen maar ten goede komen. De folder is aan te vragen op het Pro vinciehuis te Middelburg, St. Pieterstraat 42, en ook bij vele VW's in de provincie gratis verkrijgbaar. TRAILERBOOTHELLING IN DE GE MEENTEHAVEN VAN KORTGENE Vanwege het bestuur van het Recreatie schap „Het Veerse Meer" wordt het maken van een trailerboothelling in de gemeente haven van Kortgene momenteel besteks- klaar gemaakt. Het ligt in het voornemen dat deze hel ling vóór het watersportseizoen 1975 klaar moet zijn. Kniiswaorefpuzzel no. 380 Horizontaal: 1. plakmiddel - 3. muziekin strument - 8. voordeel - 11. voormiddag (afk.) - 13. bestaat - 14. zangnoot - 16. de oudere (afk.) - 17. jongensnaam - 21. kabaal - 24. maand - 25. teerprodukt - 27. innig verzoek - 28. de somma van (afk.) 30. fijngemaakte steen - 32. reeds - 33. schaakterm - 35. ontkenning - 36. ieder 38. voorkeur - 39. aanwezig - 40. Aziaat 41. vleesgerecht - 45. tegenwerping - 49. wilde haver - 50. deel van de vinger - 51. boom - 52. bijb. naam - 53. goed (Fr.) 55. bijzonder begaafd mens - 58. cent (afk.) 59. bitter vocht - 61. pret - 62. vallei - 64. smalle houten strook - 67. reclamedrukwerk 69. jongensnaam - 70. en anderen (afk.) 72. uitroep - 73. fr. lidwoord - 74. elasti citeit - 75. aanbieding - 76. metaal. Verticaal: 1. ouderwets verlichtingsartikel 2. familielid - 4. gestold vleesnat - 5. spil 6. goud (fr.) - 7. drank - 9. deel v. Amerika (afk.) - 10. beven - 12. zangstuk voor twee personen - 15. telwoord - 18. lengtemaat (afk.) - 19. vogelprodukt - 20. mannelijk dier - 22. jongensnaam - 23. als eerder (afk.) - 25. plezier - 26. foto - 29. insekt 30. vergevingsgezind - 31. gemene vrouw 32. vogel - 34. het telen - 35. deel van een Fr. ontkenning - 37. vr. munt (afk.) - 38. kostbaar kleinood - 41. lijst van werkzaam heden - 42. deel van het hoofd - 43. reeds 44. nobel - 4-5. stand - 46. in orde (afk.) 47. droog (van wijnen) - 48. druk praten 54. woede - 56. gevangenis - 57. zuivel- produkt - 59. gelukkig nieuwjaar (afk.) 60. fr. lidwoord - 62. zangnoot - 63. Gode zij lof (lat. afk.) - 65. pl. in Gelderland 66. moed - 67. energie - 68. bijb. naam 71. klaar - 72. slede. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 379 Horizontaal: 1. kaketoe - 7. maraboe - 13. Ado - 14. aalfuik - 16. eel - 17. neon - 19. slons - 20. sire - 21. ram - 23. art - 24. het 25. rad - 27. ei - 28. ja - 29. sla - 31. is 32. dd - 33. elp - 35. rp - 37. in - 38. kreng 39. ander - 41. ri - 42. aar - 43. of - 45. label - 47. Ierse - 50. cc - 52. pl - 53. ets 55. we - 56. dl - 57. hoe - 59. ik - 60. dij 61. Mia - 62. Lek - 64. SER - 66. koe 68. olim - 70. stier - 72. Lima - 74. eet 75. staniol - 77. eea - 78. feeling - 79. negeren. Verticaal: 1. kanarie - 2. ade - 3. koord 4. ta - 5. OAS - 6. Ella - 7. munt - 8. ais 9. rk - 10. beits - 11. oer - 12. elegant tL5. forel - 18. na - 20. se - 22. Medemblik 24. Harderwijk - 26. as - 30. li - 32. dr 33. egale - 34. Paris - 36. pe - 38. kil 40. roe - 44. schroef - 46. ap - 48. se 49. plataan - 51. co - 54. trein - 56. di 58. elite - 61. meier - 63. em - 64. stag 65. rein - 67. el - 69. lee - 70. stn - 71. roe 73. mee - 75. si - 76. Ig. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1