NQORD-BË¥Ë LANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De Sieipcst Plouvier heeft DE schoenen Hoer Gees Noord-BevehncJ blijft ongedeeld No. 3609 Donderdag 13 juni 1974 77e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs ƒ6.— per half jaar. Franco per post ƒ22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 30 Gert zat aan zijn bureau en dacht nog eens, in zichzelf knikkend: Ja, dat doe ik. Ik ga een keer vrijdags naar Brasemsveld en pik gelijk 's avonds Rienie op voor een lang weekeind in Velp. Opeens keek hij geschrokken voor zich uit. Het „lang weekeind" bracht een gedane belofte in zijn herinnering terug. Gerda! Tante Gerda in Hillegom! Alle mensen... haar had hij een lang weekeind in Velp beloofd. Wanneer was dat? O ja, die za terdagmorgen, nadat hij zich bezopen had in dat dorpje bij Woerden. Afgesproken was, dat ze het weekeind daarna met hem mee zou gaan. „Op de een of andere manier ben ik bang mijn familie na zoveel jaren terug te zien, Gert," had ze gezegd. „Maar in jouw gezelschap durf ik het wel aan. Ik denk, dat ik me er toch op verheug..." Die is natuurlijk woest en hevig in me teleurgesteld, omdat ik niets meer van me heb laten horen na die bewuste zater dagmorgen. Dat is ook wat! Wat doe ik er aan? Hij stak een sigaret op en dacht na. Het is allemaal gekomen door de plotselinge dood van de oude baas. En na de begrafenis de onverwachte benoeming tot directeur. Vanaf dat ogenblik had hij andere dingen aan zijn hoofd en was hij Gerda en de a^an haar gedane belofte helemaal vergeten. Ergens begrijpelijk, allicht. Maar Gerda weet natuurlijk niets over mijn promotie. Die heeft vrijdagavond na de dood van Kees Matsers oo me zitten wachten. Misschien wel tot middernacht en is daarna spinnijdig geworden, omdat ik wegbleef. Allemachtig, wat zal die een ellendige nacht gehad heb ben. Ik moet er wat aan doen, vanzelf. Maar wat? Hij dacht er geruime tijd over na. Ze heeft telefoon thuis, wist hij. Hij had haar immers vanuit dat dorp vrijdagsnachts op gebeld? De kastelein had haar telefoon nummer nog opgezocht. Op het knopje van de huistelefoon druk kend, riep hij in de microfoon: „Rietje, breng me eens het telefoonboek, waarin Hillegom voorkomt." „Jawel, meneer." Even later bracht ze hem het gevraagde, voor zijn bureau wach tend. Hij keek op. „Het is goed, zo. Riet. Een zuster van mijn moeder woont er. Ik moet haar uitnodigen voor het komende week eind, dat mag ik niet vergeten. Dank je." Nadat het meisje vertrokken was, zocht hij het telefoonnummer van Gerda op en noteerde het. Vanavond om een uur of half zeven maar eens bellen. En mijn excuus maken. Misschien kan ik het nog goed maken. Na het eten ging Gert terug naar zijn kantoor, waar hij een sigaret opstak en begon te draaien. Op de klok kijkend, zag hij dat het tien voor zeven was. Waar schijnlijk zou ze nu wel thuis zijn. De bel ging enkele keren over, voor ie mand zich aan de andere kant meldde: „Met mevrouw van Woerden." Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZiNE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE „Gerda, met Gert. In Velp. Je bent na tuurlijk woedend op me, omdat ik je die vrijdagavond niet hebt gehaald. Sorry, Ger da, mijn welgemeende verontschuldiging." Even was het stil, waarna de vrouw met toonloze stem antwoordde: „Is dat alles, wat je me te zeggen hebt?" „Nee, vanzelf niet, Gerda. Die zaterdag, nadat ik bij jou ben weggegaan, is er iets gebeurd, waardoor mijn leven radikaal is veranderd." „Wel, welverloofd soms? Hebben jullie het weer afgezoend? Ben je als een berouwvolle zondaar met een bos bloemen naar haar huis gereden en heeft ze je op nieuw in genade aangenomen. Gelukge wenst, neef." „Gerda, doe niet zo rot. Dat is het hele maal niet. Als je me nu eens rustig laat uitoraten, zul je het beter begrijpen." „Ik ben een en al oor, neef. Jullie man nen zijn immers zo vindingrijk in het ver zinnen van smoesjes, nietwaar?" Hij begon rood aan te lopen. „Gerda, het is, dat je op het ogenblik zo'n eind van me vandaan bent, want anders „Ja, dat ken ik. Het zou het eerste pak op m'n donderd niet zijn, dat ik in mijn leven kreeg. Weet je niks anders te zeggen? Dan kan ik beter ophangen." „Gerda, wanttrouwend mensmijn baas is diezelfde nacht zaterdagnacht dus overleden. Enneik ben in zijn plaats benoemd als directeur. Vandaar, dat ik nog maar een heel enkele keer naar Brasemsveld ga, want ik heb hier mijn handen vol. Probeer je eens in te denken, wat het betekent voor iemand als ik, acht en twintig jaar oud, en van het ene moment op het andere gebombardeerd tot directeur van een bouwbedrijf met bijna honderd man vast personeel. De verantwoording daarvoor drukt me soms als een centenaars- last." Opnieuw was het even stil. „Bedoel je, dat jijdat jij nu de hoogste leiding hebt van het bedrijf, waarvoor je eerst al9 opzichter werkte?" „Precies, Gerda. En omdat ik die eerste weken zoveel dingen aan mijn hoofd had, was ik jou en de gedane belofte helemaal vergeten. Ik weet, dat het schandalig is, maar wellicht kun je het nu enigszins be grijpen." Hij hoorde haar diep zuchten. „Belazer je me niet? Is het niet een of ander rot smoesje om je er uit te redden?" Hoofdschuddend antwoordde hij: „Ik zal je het telefoonnummer geven van de zaak, dan bel je morgenochtend maar terug, stuk wantrouwen. Dan krijg je mijn sekretaresse aan de lijn en vraag je enkel maar de direk- teur van Matsers Bouwbedrijf B.V. te spre ken. Kun je zelf controleren, of ik waarheid spreek." „Verbindt ze me dan door met jou?" „Met de directeur, en dat ben ik, ja. Zou ik er überhaupt niet zijn, dan krijg je mijn adjunct, meneer Vilstra. Vraag je aan hem maar, wie op het ogenblik hier de baas is. De hoogste baas om precies te zijn." „Zo, zoIk denk, dat ik je zal moeten geloven, he? Als het inderdaad zo is, geluk gewenst, Gert. Mensendirecteur Hoeveel mensen heb je onder je, zei je?" „Bijna honderd. En die moeten iedere maand hun geld hebben. Denk nu maar niet, dat zoiets een lolletje is. Ik werk op het ogenblik harder dan wie ook van mijn mensen. Dat kan ik je verzekeren." „Meneer de directeur, ik begrijp het. Je excuses zal ik maar aanvaarden. Wat kan ik anders? En terugbellen doe ik niet. Ik geloof je nu op je woord. Fijn, dat je zo'n mooie promotie hebt gemaakt. Tja, de een z'n dood. he? Wel, neef, ik wens je het beste en hoop, dat je het aan zal kunnen. So long!" „Ho, Gerda, hang niet op! Ik kom je vrijdagavond halen. Ditmaal werkelijk. In Hillegom, versta je? Neem ik je mee naar huis en maken we er een fijn weekeind van." „Elij zegt wat. En je hebt het zo druk?" „Ditmaal houd ik mijn woord. Een uur of half acht, acht uur. Schikt je dat?" „Je meent het werkelijk? Na alles, wat ik in mijn leven al heb meegemaakt, ben ik cynisch geworden, neef. Veel vertrouwen heb ik niet meer in de mensheid." „Dat kan ik me voorstellen, maar ik kom. Wachtik doe het anders. Hoe laat ben jij 's avonds klaar in die kaïftine?" „O, vrijdags sluit ik doorgaans om een uur of half zes. Dan is er toch niemand meer." „Ben ik om een uur of zes bij je. Ik ga die dag naar Brasemsveld, snap je? Kom ik na werktijd meteen naar je toe. Oké?" „Meen je het echt? Je bedondert me niet? Zodat ik niet opnieuw voor Piet Snot zit te wachten en naar buiten te koeke loeren?" „Op mijn woord van eer, Gerda." „Fijn. Kwart voor zes ben ik thuis. Even douchen en verkleden. Laten we zeggen, dat we half zeven kunnen wegrijden." „Ik ben op tijd. Mocht er onverhoopt iets tussen komen je hebt nu zelf gehoord, dat er in ons leven plotseling van alles kan gebeuren bel ik je of laat ik je door iemand anders meenemen. Mijn nieuwe hoofdopzichter gaat ook elke vrijdagavond naar Velp." (Wordt vervolgd). Er komt geen spuikanaal door het wes telijk deel van Noord-Beveland en er komt ook geen spuikanaal oostelijk van Oranje plaat bij Arnemuiden. Bovenstaand antwoord gaf gedeputeerde A. L. van Geesbergen als voorzitter van het recreatieschap „Het Veerse Meer" op de algemene vergadering op een desbetref fende vraag van burgemeester Hack van Arnemuiden. Burgemeester Hack vroeg naar de mogelijkheid van een spoedige verdere uitbouw van de Veerse meer-oever, direct achter het Oranjeplaatproject. Voorzitter Van Geesbergen antwoordde, dat de spuikanalen van de baan zijn en dat men nu schijnt gekozen te hebben voor inlaatwerken in de Veersegatdam om het water van het Veerse Meer op peil te houden en regelmatig te verversen. Defi nitief wordt de uitspraak pas, wanneer bekend zal zijn, op welke wijze de Ooster- schelde wordt afgesloten. Niet alleen de Veersegatdam wordt van doorlaatwerken voorzien, ook bestaat de mogelijkheid dat de Zandkreekdam, in de buurc van het strandje daar, van doorlaat werken moet worden voorzien. De gemeente Goes namelijk vroeg via haar wethouder van recreatie, de heer Lin- denberg, naar de mogelijkheid van opspui ting van het strandje bij Katseveer. Uit een onderzoek en berekening, uitgevoerd door de Technische Advies Commissie van het Veerse Meer, bleek, dat wilde men dit goed doen, dit een bedrag zou vergen van ruim 460.000,daar o.a. het nu aan wezige zand liggende op een zware klei laag, waardoor dit zand langzaam weg schuift tot op een diepte van twee meter moet worden weggegraven. Alle aanwezigen vonden dit een veel te grote uitgave voor zulk een klein gebied en werd er besloten te trachten dit op spuiten te combineren met andere werk zaamheden in het Veerse Meer, zodat het hooguit ƒ75.000.— zal gaan kosten. Het nu aanwezige zand ligt er ook al tien jaar, maar kan de laatste tijd door eb en vloed niet meer schoongehouden worden. In dezelfde vergadering werd een priori teiten-plan vastgesteld van objecten, waar- bii finanieële steun van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk onontbeerlijk is. In volgorde van belang rijkheid laten wij deze hieronder volgen: 1. Inrichting buitendijkse gronden van de Oude Middelburgse Haven voor dagrecrea tie 110.000.Betreft drainage, egaliseren en opnieuw inzaaien, het maken van een parkeerterrein met toegangsweg en het aanbrengen van beschuttende beplanting in de vorm van windsingels. 2. Maken toiletvoorzieningen bij de Schelphoek ten behoeve van de dagrecre anten 30.000.Vooruitlopend op de uit voering van de eerste fase van het Schelp- hoekproject (zie onder 11) dienen ten be hoeve van de dagrecreanten, die steeds meer gebruik gaan maken van de desbetreffende oeverstroken, enkele voorlopige voorzienin gen te worden aangebracht in de vorm van een drietal demontabele toileteenheden. 3. Maken toiletvoorziening op de Haring vreter 59.000.—. Op dit grootste en drukst bezochte eiland in het Veerse Meer ont breekt een toiletvoorziening. Het is de bedoeling, dat het nieuwe toiletgebouwtje mede geschikt zal worden gemaakt voor gehandicapten, die met name vanaf Het Zilveren Schor het eiland bezoeken. 4. Maken van aanleggelegenheden in de suatiegeul „De Piet" 42.000.Aangezien deze suatiegeul, die druk wordt bevaren, slechts een beperkte capaciteit heeft, is ankeren niet gewenst in verband met de doorvaart van anderen. Beoogd wordt langs de oever enkele aanlegvoorzieningen te ma ken inclusief oeververdediging. 5. Uitbreiding toiletvoorzieningen op het dagrecreatieterrein „De Piet" 39.000.—. Teneinde te bereiken, dat ook gehandicap ten gebruik kunnen maken van het dag recreatieterrein „De Piet", dient een par- keerterreintje te worden aangelegd met 400 ml verharde paden, alsook een toilet gebouwtje, waarin naast een uitbreiding van de thans aanwezige voorzieningen mede een toiletvoorziening voor gehandi capten is opgenomen. 6. Maken boordvoorziening in de Schenge- geul aan het dagrecreatieterrein „Oranje plaat" 75.000.—. Dit dagrecreatieterrein wordt aan de westzijde begrensd door de Schcngegeul, die ter plaatse ruim drie meter diep is. Het terreingedeelte is laag en drassig, terwijl de oever voortdurend af kalft. Door het aanbrengen van een verti cale wand met aansluitende oeververdedi ging wordt de gebruikswaarde sterk ver hoogd. 7. Maken van een verpozingssteiger in de Zandkreek nabij de Zandkreekdam 45.000.—. Deze verpozingssteiger is ge situeerd aan de bestaande veersteiger te Katseveer en bestaat uit een drijvend ge deelte en een toegangsbrug. Deze steiger zal met name voor de sportvissers in een behoefte voorzien. 8. Maken toiletvoorzieningen nabij par keerterreinen op de Schotsman 35.000.—. Afhankelijk van de mate, waarin dit thans ontsloten gebied wordt bezocht, zal uitbrei ding plaatsvinden van de thans in aanbouw zijnde toiletvoorzieningen. Voorshands wordt in dit verband rekening gehouden met drie eenheden, eventueel annex verkoopkiosk. 9. Maken van een verpozingssteiger ten westen van Kortgene 107.000.Deze steiger is geprojekteerd achter de stenen strekdam ter plaatse en aan de zuidzijde beschermd door een golfschot (van belang bij westenwinden en voor hekgolven, van voorbijvarende schepen). Aangrenzend be vindt zich het voor pubhek opengestelde bosgebied van Kortgene. 10. Maken verpozingssteiger nabij het voormalige haventje van de Spieringpolder ƒ95.000.—. Deze steiger voorzien van een golfschot is naast het vluchthaventje van Geersdijk de enige gelegenheid om aan de noordelijke oever van het Veerse Meer te verpozen en biedt bij slecht weer be schutting. 11. Realisering eerste fase van het Schelp- hoekproject 2 miljoen. De realisering van de plannen voor de recreatieve ontwikkeling van het Schelphoekgebied, welke plannen zijn opgesteld in opdracht van het gemeen tebestuur van Goes, zal naar verwachting plaatsvinden in drie fasen. De thans voor gedragen eerste fase omvat het ontwikkelen van het buitendijkse gebied ten behoeve van de dagrecreatie, waarin opgenomen het opspuiten van een zandstrand, het aan brengen van beplantingen, het maken van een aanleggelegenheid en van parkeerac commodatie. KruisvreortipBSX.eS ne. 379 Horizontaal: 1. soort papegaai - 7. krop- ooievaar - 13. voetbalvereniging - 14. vang- werktuig voor paling - 16. drank - 17. edelgas - 19. slordig mens - 20. aanspreek titel - 21. mannelijk dier - 23. deel der wet (afk.) - 24. lidwoord - 25. wiel - 27. voeelprodukt - 28. bevestiging - 29. groente 31. bestaat - 32. dedato (afk.) - 33. ivoor 35. eerwaardige vader (Lat. afk.) - 37. voorzetsel - 38. dood dier - 39. niet dezelfde 41. het romeinse rijk (Lat. afk.) - 42. bloeiwijze - 43. voegwoord - 45. adres kaartje - 47. uit Ierland afkomstige - 50. inhoudsmaatje (afk.) - 52. meervoud (afk.) 53. wandversiering - 55. pers. vnw. - 56. inhoudsmaat (afk.) - 57. op welke wijze 59. pers. vnw. - 60. deel van het been 61. meisjesnaam - 62. deel van de Rijn 64. Soc. Econ. Raad (afk.) - 66. herkauwer 68. voorheen (Lat.) - 70. mannelijk dier 72. pl. in Peru - 74. eetlust - 75. bladtin 77. een en ander (afk.) - 78. intuitie - 79. doen alsof iemand niet bestaat. Verticaal: 1. zangvogel - 2. groet - 3. snoer 4. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 5. Franse ondergrondse strijdkrachten - 6. meisjesnaam - 7. geldstuk - 8. verhoogde toon - 9. godsdienst (afk.) - 10. kleurstof 11. ijzerhoudende grond - 12. sierlijk - 15. soort vis - 18. voorzetsel - 20. selenium (afk.) - 22. pl. in Noord-Holland - 24. pl. in Gelderland - 26. spil - 30. Chinese maat 32. titel (afk.) - 33. gelijke - 34. myth, figuur - 36. per expresse (afk.) - 38. koud 40. strafwerktuig - 44. bevestigingsmiddel 46. waterhoogte (afk.) - 48. Son Eminence (afk.) - 49. boom - 51. compagnon (afk.) 54. vervoersmiddel - 56. dat is (afk.) - 58. keurtroep - 61. rentmeester - 63. titel (afk.) 64. scheepstouw - 65. helder - 67. geogr. aanduiding (afk.) - 69. watering - 70. stili novi (afk.) - 71. staaf - 73. bijwoord - 75. zangnoot - 76. laatstgenoemde (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel na. 378 Horizontaal: 1. mr - 3. telwoord - 10. die 13. Eem - 15. niets - 16. rk - 18. dm 19. duur - 21. pet - 22. long - 24. sap 26. set - 28. parel - 30. Is - 31. tin - 33. rob - 35. part - 36. es - 37. ei - 38. oog 40. af - 41. dik - 43. ko - 44. ornaat - 47. es - 48. ja - 49. zin - 50. sg - 51. ao 52. kelder - 54. It - 55. pro - 56. an - 57. Mie - 58. Po - 59. vier - 60. krot - 62. alp 64. kaal - 66. atoom - 68. top - 70. nl 71. Ie - 72. prik - 73. rit - 75. ss - 77. Ob 79. ne - 80. liaan - 82. ave - 84. sir 85. proesten - 86. nn. Verticaal: 1. medelijden - 2. reu - 4. en 5. lip - 6. wees - 7. otter - 8. os - 9. drop 11. id - 12. emelt - 14. mus - 17. knap 20. rats - 23. graat - 25. pi - 27. toorn 29. erf - 32. neo - 34. bon - 36. ek - 39. gast - 42. is - 43. kalm - 44. oir - 45. ag 46. voornemen - 48. je - 49. zeelt - 51. are 52. knoop - 53. dia - 54. lok - 55. pil 56. art - 59. vals - 60. karos - 61. torn 63. porie - 65. an - 67. Miep - 69. pias 74. tat - 76. sa - 78. bi - 80. lo - 81. ne 83. VN. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1